Kiek Vilniuje kainuoja salių nuoma: dar kartą apie Valdovų rūmus

Seimo Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė, antradienį su kolegomis apžiūrėjusi Valdovų rūmus, pareiškė, kad „reikia priimti sprendimus“.

Ir dar paaiškino, kad jei sprendimai nebus priimti, tai Lietuvai pradėjus pirmininkauti ES, teks nuomoti sales, o tai, pasak pirmininkės, kainuos brangiau.

Skaičiau ir niekaip negalėjau suprasti: kvaila, korumpuota ar tik apsimeta.

Juk žmonės, bent kiek besidomintys politika ir Valdovų rūmų statybos istorija žino, kad sprendimai jau seniai priimti. Jie labai aiškūs ir labai suprantami. Tik reikia juos įvykdyti.

Žinau, kad ne L.Graužinienė turi juos vykdyti, kad ne ji priims galutinį sprendimą. Iš esmės ji atlieka tokią pačia funkciją, kokią prieš keletą metų atliko V.Landsbergis, sutikęs tapti komisijos, tyrusios mįslingą V.Pociūno mirties Baltarusijoje istoriją. Priedangos funkciją.

L.Graužinienė to, atrodo, iki šiol niekaip nesupranta – jai atrodo, kad ji kažką tiria, kažką prižiūri, kažką aiškinasi ir kažką kontroliuoja. Ir net kažką siūlo, svrastydama, kas būtų geriau (tai yra, pigiau) visuomenei, tai yra mums visiems.

Šventas naivumas. (Arba, kaip sakiau, kvailumas ar korupcija).

Nes L.Graužinienė ir visa jos komisija reikalinga tik tam, kad būtų galima kaip nors įteisinti tai, kas seniai paskelbta neteisėtu. Tai yra, L.Graužinienė ir visa jos komisija turi tapti priedanga tam sprendimui, kurio šių metų pradžioje taip ir nesiryžo priimti Vyriausybė. Spėju, todėl kad buvo gėda. Na, galbūt dar todėl, kad Vyriausybėje atsirado ministrų, kurie nenorėjo toje gėdoje dalyvauti. Todėl po išlaikytos pauzės sprendimą nuleido L.Graužinienei ir jos komisijai.

O komisija šiandien – lyg nebūtų jokių sprendimų dėl sutarčių su Panevėžio statybos trestu neteisėtumo, lyg nebūtų Valstybės kontrolės neigiamų išvadų – vėl lyg niekur nieko siūlo tęsti statybas. Tai yra, siūlo tęsti neteisėtu pripažintą sandorį ir toliau finansuoti jį valstybės biudžeto lėšomis. Nes tai, neva, kainuos pigiau.

Tokie pareiškimai šiek tiek stebina, nes jei neklystu, dar visai neseniai ta pati L.Graužinienė kalbėjo, kad pagal sutartį PST turėtų mokėti baudas už neatliktą darbą. O dabar – še tau: reikia tik dar kelių dešimčių milijonų litų tam pačiam PST, ir jokių problemų nebeliks.

Šioje vietoje niekaip neėrandu atsakymo į vieną labai paprastą klausimą: kodėl iki šiol nenutraukta neiteisėtai sudaryta sutartis su PST ir nepaskelbtas konkursas statyboms užbaigti. Kodėl lyg specialiai tempiamas laikas, kad iki tų lemtingųjų 2013 vasaros jo liktų kuo mažiau?

Vargu ar atsakymo į šį klausimo reikia ieškoti L.Graužinienės komisijoje. Manau atsakymas yra ten pat, kur jis buvo visada – Kultūros ministerijoje ir Vyriausybėje. Ir jis, panašu, labai aiškus – niekam neįdomu, kas yra teisėta. O aiškintis niekas nenori.

Labai paprasta ir, galima sakyti, įprasta.

Bet porą klausimų L.Graužinienei vis dėlto turiu.

Tai kiek Lietuvai kainuotų salių nuoma 2013 metais, jei Valdovų rūmų reprezentacinės erdvės nebus užbaigtos iki 2013 metų?

O jei tos erdvės bus užbaigtos, ar salių nuomoti visai nereikės?

O jei vis dėlto reikės, tai kiek?

Jei L.Graužinienė nėra nei kvaila, nei korupmpuota nei apsimeta, mana jai turėtų būti lengva į šiuos klausimus atsakyti.

Kad būtų lengviau, galiu jai šiek tiek pasufleruoti: teigiama, kad užbaigti reprezentacinėms erdvėms reikia 32 mln. litų, o L.Graužinienė sako, kad jų neužbaigus, „bus dvigubos ir ganėtinai didelės išlaidos“.

Panašu, kad labai brangios tos Vilniaus salės…

 

(9 balsų, vidurkis: 4,67 iš 5)
Loading...