Keista diena…

Turėjo būti visai įdomi diena…

Iš ryto Druskininkuose bendravau su Lietuvos moksleivių parlamento nariais.

Apie Lietuvos žiniasklaidą ir jos valdžią.

Šviesūs vaikai…

Uždavinėjo klausimus, drąsiai reiškė savo numonę, mąstė.

Vienas iš klausimų buvo: ar man patinka tai, ką darau.

Net nepagalvojęs, atsakiau teigiamai, nes ne kartą esu sakęs, kad man pasisekė, jog už mėgstamą darbą man dar ir moka atlyginimą. Ir dirbu šalia žmonių, kurie turi principus, vertybes ir sugeba ginti savo nuomonę.

Po to grįžau į Vilnių.

Radau vieno kolegos laišką. Apie žiniasklaidą, apie mane ir apie spaudos laisvę.

Parašiau atsakymą… Tokį gana atvirą, nes jau atsibodo aiškinti, kad nesu kupranugaris ir vynioti žodžius į vatą.

Paspaudęs „send“ pagalvojau, kad visai neseniai panašų (gal net dar atviresnį) laišką rašiau vienam jau buvusiam savo kolegai.

Po to ilgai nagrinėjau excell lenteles savo kompiuteryje…

Kuo ilgiau į jas žiūrėjau, tuo aiškiau darėsi, kad Lietuvos verslo kultūra vis dėlto yra labai specifinė. Kartu darėsi vis aiškiau, kad aš tos specifikos niekaip negaliu perprasti. Matyt, šioje srityje esu visiškas dundukas.

Ir paskui dar kartą pagalvojau apie tą Druskininkuose šį rytą išgirstą klausimą.

Nebesu toks tikras… 

Ir vis dažniau pagaunu save galvojant, kad gal jau užtenka…

Ir pačiam darosi keista.

Keista diena…

(3 balsų, vidurkis: 3,33 iš 5)
Loading...
 • nesvarbu

  Visi dvejoja. Žmogui būdinga kankintis keletu dvejonių rūšių. Labiausiai paplitusios moralinės dvejonės, dėl dorovinių poelgių sprendimų, priimtų pvz. darbe. Dar yra egzistencinės, teorinės, universalios dvejonės ir etc. Tai natūralu. Nenatūralu yra nedvejoti. Tarkime turėti griežtą ir vienprasmę nuomonę, kad komentarų reitingavimas yra gėris.

 • Artūrai, ne jums vienam būna situacijų, kai norisi nuleisti rankas. Pasiduoti yra lengviausia. Svarbiausia yra niekada nepasiduoti, nors, atrodo, nebėra vilčių, prasmės ir viskas veikia prieš tave. Turi būti žmonių, kurie yra garvežiai ar tų, kurie ridena akmeny į kalną, kuris nuolat nurieda žemyn. Pagrindinė taisyklė turi būti „niekada nepasiduok“. Man nuolat atrodo, kad gyvename pačiame blogiausiame pasaulyje iš visų egzistuojančių, tačiau kažką kažkaip galima taisyti. Ar pastangos nėra visko prasmė? Nors dažniausiai nebūna teigiamo rezultato…

  • nesvarbu

   Tomai, „…svarbiausia yra niekada nepasiduoti, nors, atrodo, nebėra vilčių, prasmės ir viskas veikia prieš tave… Chm, užkabino tas „viskas veikia prieš tave“. Mano nuomone priešas „slypi“ viduje. Gėris ir blogis yra tik tavyje. Sunkiausia ir yra nugalėti save, kadangi kuomet įveiksi save, tai nugalėti kitus bus vieni niekai.Todėl išorės priešai, kurie esą „veikia prieš tave“ yra fikcija, realus dalykas, kurį privalai įveikti visais atvejais esi pats.

   • Nesvarbu. Bijau, kad tu nesi visiškai teisus, arba aš esu per kvailas, kad suvokčiau.. Tačiau iš dalies sutinku, nes žinau, jog pats sau sugebu pridirbi… Tiesiog yra situacijų, kai atrodo padarai viską ką gali ir vis tiek dalis yra to, ko tu niekaip negali kontroliuoti ir tada pralaimi..

    • gre

     na, Tomai, įveikti save, tai yra suprasti, kad kiekvienas pralaimėjimas iš kitos pusės yra laimėjimas. Čia kaip senam pavyzdy apie fizikinius eksperimentus, kur teigiamas rezultatas arba neigiamas rezultatas vis tiek yra rezultatas. Kai šitai supranti, tai nebeskyrstai kovų į laimėtas ar pralaimėtas, o žiūri, ką iš jų galima pasimokyti..

    • Trakimas

     Jei viskas yra „musyse“,tai ir kontroliuoti galime viską.Tai,ko mes nekontroliuojame,dėl įvairių priežasčių bandome kelti į išorę-va jis mane užkniso,tuomet sakome.Jis tegu dabar ir atsako „pagal pilną programą“,o aš eisiu išgersiu alaus.:)

 • Fredis*

  Žmogus yra ne tik dieviška būtybė, bet ir biologinė. Jeigu gegužės pradžia būtų saulėta, šilta, prieš tai gausiai nuprausta šilto pavasarinio lietaus – Jūs visi čia nedejuotumėte ir kuistumėtės po savo skruzdėlynus raudonais žandeliais ir čepsėtumėte iš pasitenkinimo.
  Ir dar: katalikų Bažnyčia su S.Tamkevičiumi niekada nepavargsta, todėl nepavargti privalome ir Mes. Nes kitaip bus įsteigta alternatyvi dundukynė. Aš su austru tikrai pasistengsime, kad visas ligšiolinis triūsas turėtų tęsinį, būkite ramūs.

 • mustangas

  Ankstyvas nuovargis darbe atneša abejones ar tai ką darau man patinka. O jei nepatinka norisi spjauti ir pasinerti į tai, kas visada ir be abejonių patinka. Kaip taisyklė pastarosios veiklos praturtina dvasiškai ir nuskurdina materialiai. Jei turi resursų tai gali tą ir daryti. Jei ne, deja, esi pasmerktas daryti tai, ką darai ir sau apsimesti, kad tai, ką darai tau patinka.

  Bėgant metams tos dilemos iškyla vis dažniau. Manau, kad senstu…

 • senko

  verslo kultūra.Lietuvoje.Kur žmonės tokią ir randa? Sekasi

 • …visgi jie visi, yra stipresni. Bet kautis vis vien reikia, iki kol esi gyvas.
  O jei kalbėti apie blusas. Tai ar nepagalvojate ko tas nabagas palindo po traukiniu, kai per tą krizę, jam dar vistiek liko keletas mili…, t.y. milijardų eurukų. Juk visvien dviračiu važinėjėjo, duonos kriaukšles kramsnojo, – juk būtų užtekę to iki gyvenimo galo. Taip grajus, grajus buvo prapiltas, – o tai sako ne blusa jis buvo… kad to pakako pripažinimui, kad grajus su stipriaisiais prapiltas.
  Gal ne blusa, kuris armoniką ant suoliuko tampo, ar domino kaukši.
  Gal blusos tik ten advokatai ten visokie, teisėjai, na, žinoma, verslinykai. Bet ar blusos yra stiprios, kad prieš jas būtų galima nuleisti rankas. Juk ne.

 • briedis

  miglotas irasas, pone arturai. lietuvisko verslo kulturos specifika plius du laiskai. taigi- kas ta „lietuviska verslo kultura“?- as tematau kiaulides berno samprata- „sekit kombikormo, duokit man mesos“, isskiriant vis dar pasitaikancius grazius pavyzdzius… o as pats rimtai manau, kad tiesiog savo darba gerai daryti reikia, graziai, jei norit. cia ir prasideda kultura. o nelengva buna visu be isimciu profesiju zmonems.netgi zurnalistams.(manau) ir manau, kad rytoj jus kitaip i viska ziuresit. geros nakties..

 • Valentinas

  Šis tekstas yra mįslingas, o mįslių egzistencijos prasmė – būti įmintoms. Tiksliau būti pabandytoms įmintoms. Įsivaizduoju liūdną, nusivylusią gyvenimu mįslę, kurios niekas, niekada nebandė įminti…
  Taigi mano spėjimas yra toks. Artūras dažnai ir atvirai kritikuoja savo kolegas žiniasklaidoje. Tuo pačiu, jis parduoda jiems produktą. Kaip ir reikėjo tikėtis (aš tą seniai prognozavau), kolegos pradėjo bausti Artūrą, nepirkdami jo (vadovaujamos įmonės) produkto. Įmonei tai išėjo ne į naudą. Greičiausiai, Artūras žiūrėjo Excellio lenteles su BNS pardavimais Lietuvos Rytui. Seniai galima stebėti anksčiau neįtikėtiną dalyką – Lietuvos Ryte dominuoja iš Eltos gaunama informacija. Tai reiškia, kad Tomkus Vainauskui tapo mažesnis priešas nei Račas. Būtent to Artūras ir nesupranta lietuviško verslo subtilybėse. Artūras svarsto ar jam nemesti BNS, nes jo buvimas BNS vadovo pareigose tampa našta įmonei.

  • mielas Valentinai, nėra ko slėpti, esate gana įžvalgus. Tačiau, tikriausiai, dėl asmeninių simpatijų ar antipatijų, nesugebate būti vien tik stebėtoju ir darote vieną esminę klaidą.

   Be to, tikriausiai dėl tos pačios priežasties, iškraipote faktus (šį teiginį galėčiau pagrįsti konkrečiais skaičiais).

   Kad būtų visiškai aišku – verslo prasme, „Lietuvos rytas“ yra greičiau teigiama išimtis nei taisyklė Lietuvoje.

   Ir dar viena pastaba – manęs asmeniškai nubausti niekas negali. Aš nesileidžiu baudžiamas.

   • Labas, vakaras.
    Verslo kultūra ne tik Lietuvoje keista. JAV irgi turi daug keistenybių. Manau tos keistenybės dar ir labai pavojingos..
    http://www.theburningplatform.com/?p=15003

   • Rimantas

    „Ir dar viena pastaba – manęs asmeniškai nubausti niekas negali. Aš nesileidžiu baudžiamas.“

    Oho!

    • Rimantas

     Papildysiu: jei kažkas, trakduodamas tai kaip bausmę, nenori pirkti piliečio račo produkto, tai tiesiog ima ir neperka, nepriklausomai nuo to, ką minėtas pilietis apie tai mano. Norėčiau pažiūrėti, kaip pilietis račas neleidžia to daryti.

     • mielas Rimantai, pilietis Račas jokių produktų negamina ir nesiūlo pirkti. Tiesa, piliečiui Račui kartais siūlo parduoti paslaugas. Ir jis jas parduoda. Ne dundukai tai turėtų žinoti.

     • Trakimas

      Rimantai,manau,kad gerb.Artūras yra geras strategas.Jau prasideda rinkiminė kova,todėl valdantieji net „apdovanoja“ vyriausybės spaudos atstovus ,kurie tai vyriausybei negaili šilto žodžio:)Jei Artūras darytų tą patį-jo karjera BNS ir baigtųsi po 4-5 metų,nes p.Valentinavičiaus vanagai užkapotų negyvai per trumpą laiką.Vis tik valstybės biudžeto resursai nesulyginami su BNS Direktoriaus atlyginimu.Dabar gi-valdžios keičiasi,o Artūras išlieka.Vidutinis vadybininkas turėtų mokytis ir mokytis iš pono Račo.:)

  • austras

   Valentinai, o kitiems turėtų būti labai svarbu, kas ir kodėl sugadino Račo nuotaiką? Belieka tik paskelbti išankstines prognozes – koks bus rytojaus rytas, ir ar nuotaika bus pakyli ar ne….

   • Valentinas

    Austrai,
    Jei Artūras nebūtų norėjęs, kad kiti nagrinėtų jo užduodamas mįsles jis:
    a) būtų nieko nerašęs
    b) būtų parašęs tiesiai šviesiai – „(pavardė) užkniso juodai“

    • Fredis*

     Yra veikėjų, kurie laisvos rinkos vandenyne jaučiasi kaip tautinio roko grupės Thundertale-Perkūno sakmė, Aistė-Skylė ir kt., atvykusios į Euroviziją. A.Mamontovas rado konceptualų receptą ir vaivorykštės spalvomis trykštančiai publikai beveik patiko. Ypač tiems, kurie atsainiai vaizdą stebėjo per TV ekraną, tačiau dažniausiai tie, kurie yra truputį kitokie, trenkti, tai susirenka tik pažirusius trupinius nuo puotaujančiųjų stalo.

 • austras

  Atrodo, kad pradėjot trinti ir mano komentarus, nepalikdamas net žymės, gerbiamas Račai… Ką gi, matyt toks laikas…

 • Rūta

  Jums kyla tokio pobūdžio klausimai, nes gyvenate gana saugų gyvenimą (materialine prasme). Patikėkite, yra žmonių, kurie dirba daygybę metų pvz. jėgos struktūrose, uždirba nedidelius pinigus, visa sitema eina prieš juos, štai tokioje mėsmalėje išlikti žmogumi, sąžiningu, tarnaujančiu nukentėkjusiems, yra sunkus uždavinys. Tačiau yra tokių, yra…

  • miela Rūta, tamsta visiškai teisi. Gimiau name, kuriame šiuo metu gyvenu, šalia stovėjo automobilis, kuriuo dabar važinėju, vaikai, man gimstant, jau buvo baigę mokslus, o mano banko sąskaitoje gulėjo penki milijonai, užtikrinantys man saugų ir ramų gyvenimą. Visi man pritaria, visi stengiasi, kad man būtų kuo geriau ir patogiau ir vis paklausia, ar ko nors netrūksta. Todėl aš tikrai ne toks, apie kuriuos tamsta kalbate. Man viskas paprasta ir lengva.

   • Rūta

    Jūs mane ne taip supratote, jūsų pinigų neskaičiuoju, galiu tik pasidžiaugti, jog susikūrėte gerbūvį pats sunkiai dirbdamas, tiesiog pastabą parašiau, kaip žmogui, kuris kilęs iš Panevėžio, o 90-99-aisiais tikrai nebuvo ramus gyvenimas mūsų mieste.

 • viktoras r

  o man atrodo ,kad čia tinka posakis „kuo žinai daugiau, tuo labiau įsitikini, kad žinai mažai…“. Kažkas panašaus..

 • doktor barmental

  seniai sakiau, kad ateis tas laikas, kai arturas pasuks i kunigyste is zurnalistikos verslo.

  • Jonas III

   prieš tai dar turi praeiti filosofo raidos kelią.

 • praeinant

  Na, Artūrai, esmėje jus savo gyvenimą leidžiate besikapstydami smulkiose detalėse, o tai anksčiau ar vėliau priveda iki to, kad atsiranda klausimų ir apie visumą…
  o, vat, veikti toje srityje nei įpročių, nei įgūdžių ir nesusiformavo… bent kol kas… gal dėl to ir kyla diskomfortas…

 • Rytis I

  „Keisti laikai, keisti žmonės užtvindys pasaulį…“ Sodininkas.

 • romas

  Gražiai pasakyta:
  „Galų gale juk nėra taip blogai, tiesa? Tik ta tikrovė užkalbėta būti atgrasi.“
  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-05-03-savaites-interviu-jolanta-zabarskaite-tikrove-yra-tarsi-uzkalbeta-buti-neigiama/62169

 • Kestutis

  Artūrai, aš suprantu, kad reikia suintriguoti skaitytoją, bet tiesiog įžūlu ir nesąžininga paskui istorijos „neišrišti“, t.y. nepasakyti, apie ką čia tu.

  Kas gi buvo tose lentelėse po galais, kad sukėlė tokias mintis?!!!

  • Kęstuti, excel’io lentelėse paprastai būna skaičiai…:)

   • Kestutis

    O apie ką jie? iš kokios srities? :)
    Neišsisukinėt!

    • Valentinas

     Neįkyrėk. Greitai sužinosime.

 • Jonas

  Western union abejotinos reputacijos bankas jau Lietuvoje ir užsiima Lietuvos pašto piniginėmis perlaidomis. Jūsų pinigus gali pasiimti bet kas, įvardijęs bent jau panašią sumą. Teko patirti šoką Vokietijoje, o teistis nėra su kuo Lietuvoje. Bylinėkis su banku Amerikoje. Gal kas žino kaip šis bankas atsirado Lietuvoje, kas proteguoja, kad jis aptarnauja Lietuvos paštą, o mes tikimės dar iš pašto mokesčių ar pelningos veiklos. Ar didžiuosius pinigėlius susišluoja vėl svetimšaliai? Kas įmins šią mįslę? Artūrai, Jūs dar manęs niekad nenuvylėte, tikiuosi užkabinsite šį fenomeną.

  • Auksinis kardas

   Kažkoks šališkas atsiliepimas. Western Union yra ne tiek bankas, kiek JAV telegrafo ir pinigų perlaidų kompanija:
   http://corporate.westernunion.com/history.html

   Kadangi įsiliejome į tarptautinius pinigų siuntimo vandenis, jos teikiamos paslaugos šalyje atsirado laiku: bendradarbiauti panašiu metu ėmė bent jau Lietuvos Paštas bei dabartinis Swedbank, tai nutiko jau ir prieš kokį dešimtmetį. Jie tiesiog pradėjo teikti ir šio perlaidų tinklo paslaugą. Ar ši paslauga saugi pakankamai, ar pavojus, kad kažkas nusavins pervedamuosius pinigus yra tikras – gali būti labiau ar mažiau pamatuotų nuomonių.
   Ar, tarkime, Lietuvos paštas būtų pajėgus užtikrinti savosios perlaidų vykdymo agentūros tinklą pasaulyje – taip pat.

   • Rytis I

    Snoras berods reklamavosi.. Visgi kaži ar tai tiesa, kad „Jūsų pinigus gali pasiimti bet kas, įvardijęs bent jau panašią sumą“, nes reikia žinoti tranzakcijos ten numerį, na o jei jį parašai ar padiktuoji bile kam, na tada atsiprašau…

    • Auksinis kardas

     Dabar jau gal ir dar daugiau kas ėmėsi teikti paslaugą, ne esmė. Savo laiku tai pirmasis buvo Swedbankas, vėliau ir paštas. Patikrinau – taip, dabar prisidėjo ir Snoras.

     Esmė tame, kad norėdamas gauti pinigėlį, nurodai kas tu toks, kas tau siunčia, kokią sumą, kokiu kontroliniu numeriu (formoje pažymėta „jei žinote“) ir pateiki asmens dokumentą, kad esi būtent tas asmuo, kuriam perlaida padaryta, taigi gali atsiimti – to dokumento duomenys atžymimi ties operacija. Jei būtų taip, kad „pinigus gali pasiimti bet kas, įvardijęs bent jau panašią sumą“, pats tokios paslaugos tiekimas būtų smarkiai, oi smarkiai, apsunkintas. Taip nėra.

     O gal kam nors pavyko atsiimti svetimo asmens perlaidą be klastočių?

     P.S. Šitas reitingavimo priedas mažumėlę dundukiškas: kai žmogus vietoje pateikiamų argumentų spaudinėja patinka/nepatinka – kas gaunasi? ;-)

  • nerijus

   Jonai

   Tai buvo viena iš Kreivio „pritrauktų investicijų“ už mūsų mokėtojų pinigus.

   • Valentinas

    Nerijau, kaip visada nusišneki.

    • nerijus

     Kaip, Tamsta Valentinai, įsivaizduojate investavimą?..

     Išsamiau, prašyčiau. Žinoma, tik be pasileidusios rinkos demagogijos ir pan.

     • romas

      nerijau, švietimas – taip pat už mūsų pinigus. Baigę mokslus, mažesnė dalis dirba valstybės tarnyboje. Didžioji tampa samdomais darbuotojams privataus verslo įmonėse. Kaip čia taip neteisingai išeina, kad verslas turi naudą iš visų mūsų mokesčių?
      Manau, kad sugebėjau pasisakyti „be pasileidusios rinkos demagogijos“ :)
      O jei rimtai – apie investicijas yra straipsnis toje pačioje vikipedijoje.

     • romas
     • nerijus

      romai

      Lyginti tokius dalykus, kaip švietimą ir „pritraukiamą investitorių“- visiškas briedas.

      Sebesapaliokit, nes jau užknisot su ta demagogija.

     • romas

      nerijau, turiu du klausimus:
      1. Ką reiškia ‘viena iš Kreivio „pritrauktų investicijų“ už mūsų pinigus’? Kad Kreivys išleido kažkur biudžeto pinigus ir dabar esame nuostolyje?
      2. Kodėl nepatiriam nuostolio, jei švietimui išleidžiame per metus apie 5.5 mlrd., o didžioji dalis valstybės išlavintų piliečių nueina dirbti kapitalistams arba net patys sukuria verslą?

     • nerijus

      romai

      Saviem bent negaila :)
      Jūs paminėjote- sukuria verslą.
      Būtent, romai. Pinigus reikia duoti kažkam kurti, o ne dėl kažko- „pritrauti investuotoją“.
      Kiek darbo vietų sukūrė Barclay, IBM ir WU?..
      Ar tai mums atsipirks?..Ar po kelerių metų jie iš čia neišsinešdins, kai ras dar pigesnės darbo jėgos?..

      Investiciją suprantu, kai ateina įmonė savo resursais ir kuria darbo vietas ir t.t.
      Koks jis investuotojas, kai jis nuperkamas?..

     • nerijus

      Man toks „investuotojas“ primena tūlą lietuvį, kuris uždirba tik 1000 Lt., „į rankas“, per mėnesį, o perka televizorių už 5 tūkst. Lt. ir dar lizingu. Tai labiau noras pasirodyti prieš kitus.
      Man, šiuo atveju, kai Kreivys „pritraukė“ keletą „investuotojų“, labai į tai panašu- norą pasirodyti.

      p.s. buvo toks anekdotas apie pasturgalį ir SSRS ekonomines lenktynes su JAV. Nenorėčiau, kad mūsų pasturgalį pamatytų „vakarų“ Europos šalys.

     • romas

      nerijau, klausimas buvo, ar patyrėm nuostolį.
      Kad ir kiek vietų buvo sukurta, jos buvo sukurtos ir maždaug tiek žmonių rado galimybę įsidarbinti. Galimai kai kurie jų neemigravo vien todėl, kad rado savo kvalifikaciją atitinkantį darbą ir pageidaujamą atlyginimą.
      Išsinešdinti gali bet kuris verslas, jei jam neapsimoka investuoti.
      Investavimas gali būti nuperkamas tik sąlygų sudarymu.

     • Trakimas

      Taip-girdėjom,kad Kubilius Barclayui sumokėjo apie 200 milijonų:)Tik kažin ar šitie pinigai kada nors grįš į biudžetą,kaip mokesčiai.Kotais brangokai Kubilius reklamą perka sunkmečiu?

     • Trakimas

      Ar paskaičiavo Kubilius,kiek už 200 milijonų galima paruošti savų genijų?Ir ką čia atvežė Barclayjus?Kelis baldus ir kompiuterius?IT specialistas gali gyventi N.Zelandijoj,o dėka interneto ryšio,savo dienos darbo rezultatą siūsti į bet kurį pasaulio kraštą:)Žinau piliečių,kurie sėdi Lietuvoj namie,o dirba Amerikos kompanijoms.Ką čia atvežė ir konkrečiai „investavo“ Barclayjus?Nieko.Kubilius šiai kompanijai sumokėjo mūsų pinigus,kuriuos galimair būtina buvo skirti kaimo vaikų-ir dar lietuvių, aukštajam mokslui.

     • romas

      Trakimai, tokia kaip tamsta ir prisideda prie visuomenės dundukizavimo. Pradžiai reikėtų bent skaičių netraukti iš savo sapnų ar haliucinacijų.

     • Trakimas

      Skaičiai tikrai netikslūs,nes jau senokai jie buvo paskelbti alfoje.Aš skaičių sumažinau-atrodo,kad ten buvo apie 250 milijonų.

     • romas

      Trakimai, kai vaidenasi visokie sąmokslai ir dar tokiu mastu, reikia gydytis. Tai Lietuvoje nemokama.

     • Trakimas

      Citata iš spaudos:“Bet štai dotacijos „Barclays“ dydį gaubia nepermatoma paslapties skraistė – jis esą neskelbiamas dėl sutartyje numatytų konfidencialumo sąlygų. Ir šis faktas tikrai neprideda Vyriausybės bei britų banko susitarimui skaidrumo. Todėl kyla klausimas – ar Vyriausybės skiriama dotacija „Barclays“ nebus mokama iš Lietuvos IT įmonių sumokėtų mokesčių? Kalbama, kad dotacija skirta kompensuoti „Barclays“ išlaidas darbuotojų algoms ir mokymams.“

     • Trakimas

      Taip-atsiprašau ,romai.Radau tikslų šaltinį:“Už tai, kad Lietuvoje savo padalinį atidarytų bankas “Barclays“, mūsų šalis įsipareigojo sumokėti beveik 5 mln. litų. Greitųjų pinigų pervedimo įmonei “Western Union“ už apie 200 laisvų darbo vietų sukūrimą paklosime apie 6,5 mln. litų, o kompiuterių gigantės IBM buvimas Lietuvoje penkerius metus mūsų šaliai atsieis apie 210 mln. litų.“
      Nuoroda:http://www.balsas.lt/naujiena/511360/perkant-investuotojus-nuolaidos-netaikomos/rubrika:naujienos-verslas-lietuvosverslas

     • nerijus

      Patys kvietėme- patys mokame algas. Kokį dar geresnį investuotoją galime rasti ant šio svieto, kurio tokiomis sąlygomis neprisišauktume?..
      Manau, kad ir Valentinas sutiktų tapti investuotoju?..Ar ne?..

      p.s. su IBM’u yra priešistorė susijusi su teismu prieš Lietuvą. Nerandu. Net ir google sugadino savo reputaciją.

     • romas

      nerijau, mes nežinome kiek buvo skirta „Barclays“ investicijoms pritraukti, nes tai – paslaptis. Jei 5mln. – teisingas skaičius, tokia valstybės dotacija atsiperka maždaug per 2 mėnesius, o sutartis sudaryta penkiems metams.
      Tarp kitko, Lietuvos įmonės irgi gauna paramą už darbo vietų kūrimą.
      IBM atvejis nepanašus į „Barclays“. Atrodo, kad Lietuva šiuo atveju pati investuoja kartu su IBM. Ūkio, Švietimo ministerijos ir IBM pasirašė jungtinės veiklos sutartį penkiems metams.

     • Trakimas

      Šitoj vietoj-klystat.Barclayjus Lietuvoje tik samdo darbuotojus ir moka jiems atlyginimus.Pelnas-pridėtinė vertė plaukia kažkur kitur,be to jų „investicijos“ yra net tie pinigai,kuriuos jie sumoka už patalpų nuomą,todėl apie tai,kad Lietuvai kažkas „atsipirks“ po 2 mėnesių-tiesiog pasakos.:)

     • romas

      Trakimai, jei tikėsim straipsniu, kurį pats ir nurodėt, darbuotojai sumokės po 3.5 mln. mokesčių per mėnesį. Per du sumokės 7 mln. – 2 mln. daugiau, nei buvo paskirta iš biudžeto investicijai pritraukti.
      Pelnas – vienintelis stimulas investuoti. Nesuprantu, ką norėjot pasakyti su „Pelnas-pridėtinė vertė plaukia kažkur kitur“. Koks kieno reikalas, kur plaukia uždirbti pinigai, ir kodėl atlyginimams atplaukiantys pinigai iš užsienio jau nebevertinami kaip nauda?

 • Fredis*

  Yra dvi liūdesio priežastys. Abi susijusios su skaičiais ir viena su meile.
  Pirmąją jau minėjo Valentinas. Žmonėms nereikia žinių. Ko žmonėms nereikia, to jie ir neperka. Gal pirktų, bet žinios nėra pirmos būtinybės prekė. Žmonėms reikia duonos ir žaidimų, o šiame versle sukasi kiti (R.Janutienė, K.Krivickas ir Co).
  Kita liūdesio priežastis susijusi su politika. Šeštadienį A.Butkevičius pasakė, kad išsižada liberalizmo. Na, čia socialdemokratui turėtų būti džiaugsmas, tačiau A.Butkevičius čia pat pridūrė, jog sekančiuose rinkimuose sudarytų koaliciją nebent su I.Degutienės krikščionimis demokratais (konservatoriais). Liūdesys. Ir visuomeninės apklausos skaičiai nepalankūs (5 proc. Kubilius prieš 14.2 proc. Degutienė) http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-05-02-apklausa-premjere-zmones-noretu-matyti-i-degutiene-dabartines-vyriausybes-veikla-nusivyle/62110 Gal reikia pamilti I.Degutienę ir liūdesys sumažėtų per pusę? Pusė liūdesio dar liktų, nes žmonės vis dar neperka žinių. Labai padėtų tikėjimas, kad žinios ateityje bus perkamos, na, bet V.Laučius tik ką parašė labai įžvalgų tekstą, kad tikėti neverta, reikia viskuo abejoti, tikrinti ir pasiruošti blogiausiam įvykių scenarijui.

 • O gal tame exelyje buvo suskaiciuoti Dundukai ir nedundukai ir o pirmuju buvo daugiau ?

  • Šamanas

   Stogai, kad ir neskaičiuojant aišku kurių daugiau. Ir vis daugėja, daugėja…

   • Stogas

    Gal uzterstumas kaltas?

 • Genijus

  Kodėl nė vienas iš įžvalgiųjų visų galų meistrų, specialistų ir ekspertų – dundukomentatorių nebando atsakymo į A.R. kamuojančias egzistencines (mokesčių (ne)mokėjimo, tinklaraščio (nebe)rašymo, (ne)pasitenkinimo darbu…) ieškoti ne taip giliai?
  Gi atsakymas akivaizdus – vidutinio amžiaus krizė.
  P.S. čia tikrai ne bandymas įžeisti ar pasišaipyti. Natūralus, mokslo įrodytas dalykas, sąlygojamas organizmo senėjimo cheminių procesų :)
  Visų vyrų tas laukia. Manęs – irgi :)

  • Valentinas

   versija su vidutinio amžiaus krize būtų nuobodi ir lėkšta. Visų pirma, su tokiais rūkymo įpročiais Račas seniai peržengė vidutinį amžių ir dabar jau gyvena paskutinėje savo gyvenimo kvartilėje (iš karto pareiškiu, kad žinau, kad Artūras
   „dėjo“ ant to ką kiti galvoja apie jo rūkymą, nes jam tiesiog patinka. Taip pat žinau, kad ne dundukų reikalas aiškinti Račui kaip gyventi ir ką daryti).

   • Genijus

    Taip, pripažįstu, kad vidutinio amžiaus krizės versijoje intrigos, sąmokslo teorijų, paslėptų prasmių ir povandeninių srovių mažoka… :)
    Nors Artūro mėgstamas Krivickas gal net ir šia tema sukurtų apokaliptinę laidą…

 • Genijus

  Praleidau žodį … egzistencines problemas…

 • Valentinas

  Šiandien mano plėšomas sveikatos kalendorius rodo, kad yra „Spaudos laisvės diena“. Kadangi Račas ant spaudos laisvės tikrai nedėjo, reiškia galima drąsiai pasveikinti ir nesusilaukti pasiuntimo vamzdžiais žemyn.
  Sveikinu!

 • Fredis*

  Spaudos darbuotojai pražudė Jungtinės Karalystės monarchijos atstovę Velso Princesę Dianą. Niekšai.

 • nesvarbu

  Valentinai, tikiu, jog Artūras nesijaučia iki ausų integruotas į nūdienos lietuvišką žiniasklaidą ir jos determinuotas. Informacinės visuomenės amžiuje žiniasklaida – plati sąvoka, tai ir TV. Todėl kiek ironiška, dar nebaigus siautėti ir Artūro plačiai aprašytiems TV žaliūkams kalbėti apie kažkokią spaudos laisvę.Ar galima prasmingai kalbėti apie spaudos laisvę, kuomet panašūs elementai beveik kiekvieną dieną demonstratyviai pamina teisę, pareigą ir sąžinę?

  • Valentinas

   Tai būtent todėl ir reikia kalbėti ir švęsti!
   Fredi, Dianą pražudė spaudos fotografai, o tai dar blogiau.

   • romas

    Dianą pražudė spaudos fotografai, Dianos nenoras fotografuotis, žmonių troškimas žinoti kiekvieną princesės žingsnį, poreikis uždirbti pinigus, vairuotojo profesionalumo stoka, kolona tunelyje ir t.t. Greičiau nebuvo priežasčių ant šio svieto, kad princesė nežūtų.

 • Fredis*

  Austrai, ką sako Marksas kai ištinka nestandartinė situacija – dar visai darbingo amžiaus ir nesusidėvėjęs samdomas darbuotojas nusivilia gerai kapitalisto apmokamu darbu ir jis nori pasitraukti iš samdomų darbininkų gretų ir užsiimti privačia veikla? Ar toks darbininkas išduoda darbininkų solidarumo judėjimą, vienybės idėją?

  • austras

   Fredi, aš, kaip niugzlys, galiu tik pazysti, todėl geriau tuo užsiimsiu ne šioje garbingoje kompanijoje. Jums leidus…

   • Fredis*

    Austrai, o kaip Tu paaiškintum fenomeną, kai paprasti darbininkai taip labai smarkiai myli monarchus – vestuvių ceremonijų metu mojuoja vėliavėlėmis, važiuojant kortežui būriuojasi palei gatves ir rūmus?

    • VYTS

     Dundukai?

 • leokadija

  tiesiog, tinklaraštininko ir žurnalisto pašaukimas ir talentas turėtų neleisti nutilti net prispaudus abejonėms. Šiuo atveju, kaip ir to seno konflikto su (ne)talentingu istoriku ištakose, man rodos, galioja pastebėjimas: kad tokis pašaukimas ir talentas – tai kančia, našta, neišvengiamybė, duotybė… Net jei neatlyginama normaliai, net jei kažkokie rodikliai exceliuose šaukia prieš jus. Ko gero, kol neiškalbėsite savo tiesos (o ji nesibaigia, kol gyvename), tol ir nepavyks darbų nutraukti. Tikiuosi.

  • miela leokadija, žinote, vienas iš dalykų, kurie skatina dar nespjauti į viską, tai yra tokios personos kaip tamsta. Kai pagalvoji, kad viešojoje erdvėje gali likti tik tokie, sveikas pyktis apima. Ačiū už tai.

 • nesvarbu

  Turėjo būti visai įdomi diena…
  Nuo ryto iki vakaro bendravau su savo tinklapio racas.lt komentatoriais.
  Apie Lietuvos žiniasklaidą ir jos valdžią.
  Šviesūs žmonės…
  Uždavinėjo klausimus,drąsiai reiškė savo nuomonę, mąstė.
  Vienas iš klausimų buvo: ar aš ne kupranugaris.
  Net nepagalvojęs pasakiau viską ką apie klausėją galvoju, nemėgstu vynioti žodžius į vatą.
  Keista diena…

  • romas

   :D

   • romas

    :D Tinklaraštyje humoras – gerai vertinamas, bet juoktis – mažiau toleruotina. Šiaip nieko baisaus, bet įsivaizduoju, kaip tuščiai sugaištų laiką paspaudęs „Click here to see“ ir radęs tik dvitaškį su raide D.

 • alive
 • aidas

  p.Artūrai,
  galiu Jus suprasti. Nors mieliau čia skaitau nei rašau ( gal tiktų senų laikų posakis “ darbais o ne žodžiais mes tėvynę mylim“), tačiau be abejonės turiu ir savo nuomonę. Vakar buvau užsukęs pas savo kolegas.Sako klientai kažkokie pikti,nelaimingi ir t.t.Iš tikro labai ryšku tai daug kur ir jau dabar nesu toks optimistas koks buvau anksčiau. Ir pagal savo darbo sritį matau,kad profesionalai ir sąžiningi žmonės (na skaitau save tokiu ir savo kolegas) nėra vertinami ar apskritai mėgstami čia,Lietuvoje. Čia labiau mėgstama kuo pigiau nupirkti,nusipirkti, kuo mažiau sumokėti ar visai nesumokėti.Tokia praktika gera kai neperžiangiamos padorumo ir sveiko proto ribos.
  Teko dirbti Rusijoje, bet matomai tokia „verslo kultūra“ atkeliavo ir čia. profesionalumas ir sąžiningumas nėra šių laikų ‘arkliukas“ lietuvoje.Liūdna .Ir nesinori ką daryti. Todėl iš dalies Jus ir suprantu.

  • suomis

   Tik nepradėk galvos pelenais barstytis, vakaruose tas pats velnias. Jeigu jau mes sugedę, tai vakarai sparčiai „mokosi“. Juokėmės Švedijoje, kai patys švedai padaro kokią zbitką viską verčia ant mūsų(čia MŪSŲ plačiąja prasme). Net jų policija pradeda suprasti tokius bajerius. Darbo kultūra prastėja visame pasaulyje ir dėl to kaltas laikmetis, bei gyvenimo tempas. Nes geram daiktui pagaminti reikia LAIKO o jis yra šiuo metu pats paklausiausias. Tik gaila, kad jo negalime nusipirkti. Dėja, kuo toliau, tuo labiau teks susitaikyti su tuo, kad diletantiškumas dominuos. O kada jis nedominavo? Taip kad nėra ko liūdėti. Praplėšiai akis ryte, pamatei, kad saulė šviečia ir džiaukis,kad dar gyvas.

   • aidas

    mes tikime ,kad ir vakarai pagedę ..patys dirbome ir matėme :) ir vien tik darbu nesame gyvi..bet darbas kaip viena iš saviraiškos priemonių.. ir norisi būti teisingai įvertintam:)
    jo, pas mus šviečia saulė jau :)

    • suomis

     Niekas geriau neįvertins, negu pats. :)

   • Auksinis kardas

    Laiką galima nusipirkti, bet jis galiausiai kainuoja. Tuo tarpu daugelis mano būsiantys tuo gudresni, kuo pigesni. Štai ir konfliktas, štai ir dėsningos piguvos siekio pasekmės.

 • Rolandas

  Šiandien Miliūtė diskutuos apie LR spaudą. Jei laidoje nebus Artūro – įsižeisiu :)

  • Rolandai, jau galite pradėti:)

   • Rolandas

    Uuuuh, šaitanai, nepakvietė Artūro. Viskas. Skelbiu boikotą LTV. Žiūrėsiu tik „Teisę žinoti“, „Pinigų kartą“, „Panoramą“ nu ir „Savaitės atgarsius“ :)

 • nesvarbu

  Žurnalistinio filadelfijaus klasika:“ Sovietiniais laikais toks vyro nuogumas daug ką šokiravo, tad prieš statant skulptūrą net buvo tartasi su Bažnyčios atstovais.“

  Pasirodo galinga ta Bažnyčia buvo tais sovietiniais laikas, tai ne dabar. Klerikalams, kaip jie patys skundžiasi, niekas neduoda net žodžio ištarti, pasireikšti visuomenėje…

  http://www.lrytas.lt/-13044034441304038732-du-nuogaliai-kaune-nei%C5%A1siteko.htm

 • Tomas

  Skolos, skolos, skolos… Kam nuo ju nebloga…

 • Arturai, nereikia pasiduoti nuotaikoms. Ju buna visokiu. As po 15 metu karjeros daznai suabejoju ar is viso ka nors sugebu. Bet abejone mane vercia masyti, skaityti ir man vis tiek idomu. Ir nepasiduodu nepaisant visokiu Java ir panasiu kliedesiu. Rasykite ir nesitraukite. Tai Jusu talentas ir Jus esate atsakingas uz ji.

  Pagarbiai,
  Marius

 • Fredis*

  Dedukciniu metodu pavyko nustatyti kodėl dienos tapo keistos ir už ką (iš ko) perkamos CAMEL. Iš WENN nupirkta žinia, jog per gimtadienį užsidegė Penelopės plaukai ir perparduota kitiems – 15min., balsas.lt, lrytas.lt, alfa.lt, Žmonės24.lt, zebra.lt ir t.t.. Valentinai, romai, Jums graži Penelopė? http://www.alfa.lt/straipsnis/11252658/Penelopei.Cruz.per.gimtadieni.uzsiliepsnojo.plaukai.=2011-05-06_07-00/

  • Valentinas

   Penelopei atsiduočiau nedraugavęs.

  • romas

   Penelopės nosis yra per arti viršutinės lūpos. Nežiūrint to, aš vis tiek jai per prastas ir klausimas, ar ji man graži, netenka prasmės.

 • Fredis*

  Europą ir prancūzų socialistus ištiko baisus smūgis – į baisiai nemalonią istoriją įsipainiojo TVF vadovas Dominique Strauss-Kahn http://www.ve.lt/naujienos/pasaulis/del-seksualinio-priekabiavimo-niujorke-sulaikytas-tarptautinio-valiutos-fondo-vadovas-583854/ , o Jūs čia linksminatės ir vaizduojate, kad nieko neįvyko.

  • nesvarbu

   Kuo gi ta istorija tokia „baisiai“ nemaloni? Na patiko kambarinė, pasiūlė, o ta pasirodė trenkta.