Kas vyksta „Lietuvos žiniose“ II: M.Širvinskas paaiškina

M.Širvinsko replika dėl nesusipratimo
 
Kadangi A.Račas tiek dėmesio skyrė vienai pavardei, skubu patikslinti kai kuriuos faktus. Sykiu pateiksiu kelias nuomones.

Taip, minėtos publikacijos http://www.lzinios.lt/lt/2009-07-25/pirmas_puslapis/spektaklis_skydine_baro_lankytojams.html aš nerašiau, tiesiog buvai mažytis jos bendraautorius – ėmiau interviu iš Audriaus Siaurusevičiaus.

Iš visos publikacijos mano yra šitas gabaliukas:

„Tuo metu A.Siaurusevičius apskritai LŽ aiškino bare atsidūręs atsitiktinai ir net nustebęs radęs pažįstamų žmonių. Apie grįžimą namo LRT vadovas kalbėjo pinkliai – galbūt jis ir pavėžinęs R.Miliūtę. „Kažkas kažką pavežė. Man regis, R.Valatka išvažiavo su G.Kirkilu – kaip kam pakeliui“, – aiškino jis.“

Jau vakare, visus penktadienio darbus nudirbus, vyriausiasis redaktorius užsiminė, kad prie kolegės Jurgos surašyto teksto yra ir mano pavardė. Pats esu kaltas, kad nenuėjau į korektūros kabinetą perskaityti teksto, prie kurio buvo prirašytas antras autorius, tai yra aš. Pasitikėjau kolegės ir redaktoriaus darbu. Juolab kad jau iš pat ryto žinojau straipsnio temą.

Kartu turiu priminti, kad tai yra normali redakcijų praktika rašyti kolektyvinius straipsnius.

Perskaičiau šį straipsnį kitą rytą ir man jis paprasčiausiai nepatiko. Perskaičiau ir sau pasakiau, kad aš taip nerašyčiau. Tai yra grynai mano asmeninė nuomonė. Jurga ją gali turėti kitokią.

Taip nerašyčiau todėl, kad ir pats pasisėdžiu bare su bičiuliais, kartais tenka ir patriukšmauti. Man pasirodė nerimta sutirštinti spalvas gana įprastoje situacijoje. Čia svarbu pažymėti, jog rimto fakto sudėtį sudaro kitas dalykas – kad visuomeninio transliuotojo generalinis direktorius artimai bičiuliaujasi su politikais ir tęsia dar „Spaudos klubo“ laikais užmegztus glaudžius ryšius. Jeigu aš būčiau rašęs straipsnį apie šį A.Siaurusevičiaus pasisėdėjimą su G.Kirkilu, R.Miliūte ir R.Valatka, tai būčiau pateikęs politologų, analitikų, komentatorių vertinimus. Mano akimis, tokia publikacija būtų svaresnė.

Juk turimos medžiagos pateikimas – sudėtingas kūrybinis procesas ir kiekvieno autoriaus individualus reikalas.
Jau vėliau imdamas interviu iš dabartinio LTV direktoriaus Rimvydo Paleckio, su kuriuo kartu dirbome LRT, aš jam asmeniškai pasakiau, kad iš esmės tos publikacijos nerašiau ir man ji nepatinka. Pasipasakojau kaip pažįstamas pažįstamam.

Apmaudu, kad Rimvydas paviešino mudviejų asmeninį pokalbį per LRT tarybos posėdį ir šitaip pasinaudojo mano atvirumu LRT administracijos interesams ginti.

Galiausiai atsakydamas į retorinį A.Račo klausimą „Kas vyksta „Lietuvos žiniose“?“, turiu pasakyti, kad čia vyksta normalus žurnalistinis darbas. Vieni autoriai rašo vienokius straipsnius, kiti – kitokius, o mano, kaip bendraautoriaus, pavardės prirašymas – visiškas menkniekis palyginus su ta velniava, kuri dedasi LRT.

(7 balsų, vidurkis: 4,29 iš 5)
Loading...
 • Karolis

  Vat taip va. Įdomu, kas kas kurį? :)

 • Šis smulkus ir nereikšmingas klausimas uždarytas.
  Iškyla pagrindinis klausimas:
  Valatka geria su Kirkilu? Šito jau per daug.

  • Regis

   Ką siūlai? Priverstinę emigraciją?

   • Reiktų įvesti privalomą politikų ir žurnalistų sugėrovų deklaraciją. Valatka geria su Kirkilu. Su Uspaskiu geria patys žinote kas :) Tada visiems būtų viskas aišku ir neliktų vietos interpretacijai.

    • Regis

     Tai ką jau ten deklaraciją, gal iš karto privalomą išankstinę registraciją. Užsinorės R.Miliūtė (R.Valatka) su kuo nors pagerti būtinai iš anksto registruotis pas P.Malakausko vyrus.. O mums svarbu reguliariai tiesiai iš VSD ar per kokias Lietuvos žinias gauti informaciją kas su kuo gėrė.. O dabar kažkokia betvarkė..

  • Quantum

   Rašant mokslinį straipsnį, surašyti visų bendraautorių, net ir studentų, kurie kažką padarė pagal nurodytas griežtas instrukcijas, yra normali praktika. Dar daugiau, kaip paskutinis bendraautorių sąraše dažnai nurodomas „bosas“, kuris dažnai būna, kad tik perskaito jau parašytą straipsnį ir pasako TAIP.

  • Donatas

   Valentinai, valatka geria su kirkilu, post-komunistai su l-rytu tarnauja VP10 sukant ‘leo-lt’ aferą. kaip ir nieko naujo? :) tas pats l-rytas pila purva ant a.a. Pociūno, kurio pažymos VSD kompromituoja post-komunistus… už tai galima ir išgerti retkarčiais :)

 • Regis

  Kažko panašaus ir reikėjo tikėtis.. Jauno žurnalisto kompromisų paieškos.. O štai to ir įrodymai:

  “Marijus vyresniajai kolegei | 2009.08.03 12:02
  Dėl tos publikacijos apie LRT žmonių pasisėdėjimą bare man gėda, juolab kad jos nerašiau. Ėmiau tik interviu iš Siaurusevičiaus.
  Galiu patikinti, kad šio atvejo, o ir kai kurių kitų, šitaip nepaliksiu.”

  2009.09.23
  „aš jam asmeniškai pasakiau, kad iš esmės tos publikacijos nerašiau ir man ji nepatinka. Pasipasakojau kaip pažįstamas pažįstamam. Apmaudu, kad Rimvydas paviešino mudviejų asmeninį pokalbį per LRT tarybos posėdį ir šitaip pasinaudojo mano atvirumu LRT administracijos interesams ginti“

  Matyt tie kurie dalyvavo LRT tarybos posėdyje ir viską gyvai matė gali geriau nuspręsti kuri pozicija nuoširdesnė.

 • Fredis*

  Nieko nežinau apie Liet. žinias ir šio laikraščio virtuvę, man tik labai keistas faktas, kad Račas pasidavė Paleckio provokacijai ir buvo nuvestas kaip pirmokėlis už ausytės į šalikelę. Komunistų vaikaičiai yra provokacijų ir intrigų meistrai, tai jų genuose. Paleckis parodė Račui stiklo karoliukus ir indėnas patikėjo, kad tai deimantai.
  Ech Artūrai, Artūrai, kada tu subręsi…

 • mielas fredi, nematau prasmės ginčytis su tamsta apie brandą, nes tamstos komentarų pakanka, kad niekam nekiltų klausimų apie neišnykstančius spuogus ant tamstos vos bepradedančio plaukuotis smakro.

  Kalbant apie „Lietuvos žinias“, laikausi nuomonės, kad viešai mesti kaltinimai (ypač kai tai daro atsakingas pareigas einantys asmenys) turi būti arba paneigti, arba patvirtinti konkrečiais faktais.

  Šiuo konkrečiu atveju man taip ir liko neaišku, ar M.Širvinskui gėda dėl publikacijų „Lietuvos žiniose“, ar buvo gėda tik tada, kai sakė apie tai R.Paleckiui, ar jau nebegėda, ar niekada nebuvo gėda.

  Man taip pat neaišku, ar jam atrodo normalu, kai jo pavardę prirašo prie teksto, kuris jam nepatinka ir kurio jis nematė, ar
  jis tą tekstą matė, bet pamiršo…

  Žodžiu, nebesusigaudau…

 • Fredi, ar tikrai yra tinkamas uzsiemimas rimtam zmogui iskart pulti i asmeniskumus ir juodinti niekuo deta zmogu, nepamirstant ir jo artimuju. Panasiai elgesi vieno laikrascio redaktorius, rasydamas apie V.Savukyna – atitinkama insititucija tai ivertino kaip grubu etikos pazeidima. Neginu nei Paleckio, nei Savukyno, tik manau, kad argumentu ir faktu kalba visada yra naudingesne siekiant realaus tikslo.

  Negi manote, kad nuo nepagristu ir visiskai nesusijusiu asmeniniu puldinejimu LRT taps geresne? Ar taip be pagrindo ir neetiskai uzsipuldami kritikuojamus zmones jus nedarote meskos paslaugos sau ir nekompromituojate teisingo tikslo – siekti, kad LRT butu skaidrus, visuomenei tarnaujantis visuomeninis transliuotojas, o ne tai, kas yra dabar?

  • bunnie, be reikalo steigiatės… tokios kategorijos kaip etika, asmeninis puldinėjimas, kompromitavimas, juodinimas, faktai, argumentai, fredžiui yra visiškai nesuvokiami dalykai…

 • Rytis I

  Įprasta praktika turbūt bet kurioje redakcijoje. Pridavė straipsnį kur reikia ir išmovė su draugais „po kabokus“. Tiesiog vieni žurnalistai savo straipsnį perskaito dar sykį jau makete, o kitam tai nerūpi. Po to ir gaunasi „kazusai“ su dalies konteksto praradimu ar neatitinkančiu turinį pavadinimu. Nes kiekvienas aukščiau stovintis redaktorėlis įsitikinęs, kad tik jis moka „teisingus“ pavadinimus galvoti ir išvis – iš tos žaliavos dar reikia „padaryti“ straipsnį.
  Atsakingumo problema, būdinga daugeliui jaunųjų. Ir savo autorinio vardo negerbimas.

 • Fredis*

  Komentaras pašalintas A.R.

  • Fredis*

   Komjaunimo susirinkimas apsvarstė ir nubaudė Fredį* :)).
   Juokingi ir apgailėtini esate, paleckiai su siaurusevičiais jus ilgai ir nuobodžiai vedžios už nosies. Geros dienos ir sėkmės jūsų nelengvame kelyje…

 • lida

  Pasirodo, vėl neišsiaiškinus visko iki galo, pirma iš musės buvo interpretuotas dramblys. Pasirodo interpretacija buvo klaidinga ir dėl to Širvinskas turėtų prieš A.R. pasiaiškinti.

 • Marijus Širvinskas

  Prisiduskatavome :]. Sudėliokime vareles ant ž.
  Atsiribodami nuo straipsnio kokybės, pasvarstykim asmenų atsakomybės klausimą. Manau, redaktorius pasielgė atsakingai įspėdamas, kad prie publikacijos prirašyta ir mano pavardė. Kolegė pasielgė neatsakingai, jog apie tai iš anksto neįspėjo manęs. Aš pasielgiau neatsakingai, kad pats patingėjau užprotestuoti ir kad prasitariau Rimvydui Paleckiui. O pastarasis pasielgė neatsakingiausiai ir net, sakyčiau, negarbingai apie tai išplepėdamas per LRT tarybos posėdį, kuriame tokie reikalai apskritai nė neturėtų būti svarstomi.
  Beje, kartą rašiau publikaciją, prie kurios pats pridėjau kito bendraautoriaus pavardę. Jis, Antanas, straipsnio nerašė, teėmė porą interviu. Jau rašydamas įspėjau, kad paminėsiu ir jį, tai Antanas dar dvejojo, kad gal nereikia… Tačiau galiausiai įtikinau, kad čia yra ir jo darbas: http://www.delfi.lt/news/balsuok2009/president/article.php?id=22041467&categoryID=20928659

  • Regis

   Tikrai nematau visų sudėtų varnelių.. Bet tiek jau to. Gerai, kad buvo bent toks atgalinis ryšis. Sąžiningai pasakius, galvojau, kad A.Račo įrašas taip ir liks nepakomentuotas iš Jūsų pusės..

 • Donatas

  Marijau, jeigu manote, kad būtent paleckis ‘pasielgė neatsakingiausiai ir net, sakyčiau, negarbingai’, tai būtent tai ir reikėjo pasakyti per LRT tarybos posėdį, kai po ‘nekaltos’ siaurusevičiaus replikos atsistojote pasirodyti, kad čia apie jus kalbama.
  reikėj sakyti, taip buvo tokia kalba su paleckiu, bet mano nuomonė, tai tikrai ne toks dalykas, kuris turi būti svarstomas šioje taryboje, tai tik mano ir kitos straipsnio autorės reikalas, ir tai niekaip nesusiję su LRT administracijos darbo broko svarstymu.
  o dabar jūsų draugišku pasikalbejimu su paleckiu buvo šaltai pasinaudota parodyti, kad siaurusevičius nekaltas, kad jį tik nepagrįstai puola kokios tai negarbingos ‘lietuvos žinios’ :) … o ir Artūrui užvirė kraujas, kad štai ‘skriaudžiamas’ žurnalistas, panašiai kaip kažkada, kai linčiavo žurnalistą, kuris ėmė interviu iš garasto, prieš tai neperspėjęs, kad tas interviu bus publikuotas spaudoje :)

 • Marijus Širvinskas

  Donatai, sutinku, reikėjo pasakyti apie tai taryboje. Tačiau turiu pripažinti, kad tą akimirką, kai mane pakišo, aš truputį sumišau. Tiesiog patvirtinau, kad taip buvau sakęs, o pradėti plėtoti diskusiją kažkaip mintis ir nekilo.

  • Regis

   „pakišo ir sumišau“ gana taikliai, tik tai, manau, atsitiko ne tik LRT taryboje.

 • lida

  Nevertas dėmesio epizodas (apie pavardės prirašymą) iš kurio tinklaraštininkas neišsiaiškinęs tikrosios situacijos suskubo išpūsti dramblį, o dabar dėl savo suklydymo reikalauja teisintis kitų. Ne pirmas kartas.

  • Regis

   Vertas dar ir kaip mūsų visų dėmesio. Atmetus konkrečius asmenis, laikraštį, televiziją, politines orientacijas verta įsigilint į pačią problemą – jaunas žurnalistas skundžiasi, kad redaktorius jo pavardę panaudojo ten kur jos neturėtų būti. Akivaizdu, kad konkrečiai M.Širvinskui tokios pagalbos ir paviešinimo nereikėjo. Tačiau tai gali būti precendentas kitiems žurnalistams (ir redaktoriams) pagalvoti apie save. Ir ne svarbu kur tai vyktų (vyksta) ar Lietuvos Žiniose, ar Lietuvos Ryte, ar Respublikoje..

   p.s. bent jau mano akyse A.Račas pakilo ir gerokai. Rizikuoti pyktis su kolegomis, paviešint vidaus virtuvės reikalus reikia tvirtos asmeninės pozicijos. O tai pavyzdys ir geras. Tuo labiau, kad visi kiti bent jau viešoje erdvėje būtų apie tai tylėję.

 • max

  vakar rašiau savo įžvalgas , kad M.Širvinskas tikriausiai jau greitai dirbs LRT. Šendien prognozuoju, kad jis nedirbs nei LRT , nei LŽ :-(((
  Žurnalistikoje kaip ir politikoje draugų, kaip žinia, nėra , Koks skirtumas ar valdžia Nr.1 , ar Nr. 4 – taisyklės tos pačios.

 • Užuojauta Mariui ir kitiems kolegoms, kurių pavardės priraūomos prie kolektyvinių darbų. Marių galiu suprasti, bet pateisinti – sunku. Jei jau dveijų žmonių pavardės prie bendro kūrinio, tai jis ir yra v isas jų bendras. Žmonės neskiria ir neskirs, kurias eilutes rašė vienas ar kitas. Bendraautoriia priismia ir bendrą atskaomybę. Todėl jei publikacija mariui iš principo nepriimtina, tuomet reikai atsiskayti dėti savo pavardę. Nes kitaip gaunasi, kad vos vieną sakinį paršaęs gali bet kas teisintis, kad jis neatsako už viską. Bet juk tai ts pat, kaip suspardyti žmogų dveise gatvėje ir pasakyti, kad aš spyriau tik du kartus, o kitus spyrė kitas. ir net jei vienas kursi nespardė, bet buvo kartu ir nesustabdė blogo darbo, irgi prisiima dalį atsakomybės. De, ne Lietuvoje.

  Mes (net ir žurnalistai) taip įpratome reikalauti kitų žmonių konkrečios atsakomybės ir dangstytis kolektyvine, kad net nepastebėjome, kaip šalia pamazgų atsiranda kuklius „dienraščio informacija“. Elgimaės kaip vaikai, kurie nuo stogo užylė žmogui ant galvos pamazgas ir mano, kad kalti ne jie, o pats namas. Gal net pats praeivis.

  Todėl atidžiai skaičiau Mariaus paaiškinimą. Žinau, kaip jam turi būti sudėtinga dabar dirbti ir gerai jaustis ir kolektyve, ir su LRT žmonėmis. Rimvydas gal ir galėjo asmeninio pokalbio neviešinti. Juk kolega buvo įspraustas į kampą. Bet idelaiu atveju josk žurnalistas neleis savo pavardės lipinti ant pamazgų kibiro.

 • Pingback: Kas atsako už bendrautorių tekstą laikrašytje? Manau, kad abu « Dainius Radzevičius()

 • defo

  šaknys kur kas paprastesnės – Lubio BTV konkuruoja su LRT dėl tų kelių procentų auditorijos, todėl ir taip „stengiasi“ LŽ. vis kita – smulkmė.

 • drawge

  Marijau, pats pasimetei. Tai gėda, tai negėda. Tai rašiau, tai nerašiau. Turbūt viskas daug papraščiau. Kažkur kertelėje dar tūno senasis Marijus su nuovoka, kas yra padorumas ir sąžinė. Tačiau didžiąją dalį jau užėmė pragmatiškasis Marijus. Nesinori krizės akivaizdoje likti be darbo. Tenka viešai skalbtis nelabai švarius baltinius ir muštis į krūtinę. Jei vieną dieną gali rašyti, dėl ko paskui gėda, kitą – prisipažinti, kad gėda, o vėliau sakyti, kad jau ir nebelabai gėda – tau tikrai vieta tokiame laikraštyje, kur redaktorius prirašo pavardes. Tik įdomu, ar apie visus žurnalistus, kurie bare (ar kabinete) išgeria su savo pašnekovais, politikais, pareigūnais rašysi? O juk ir tavo laikraščio kolegos pasėdi, išgeria, ieško informacijos.

 • Katinas

  Įsivaizduokite situaciją: žinutės apie LRT vadus nenurodomas bendraautorius, tai sužino vienas iš LRT vadų. Blogai. Rašė, rašė, o kažkas nusavino autorystę. Reikia ginti profesijos brolius. Jei tai temai Lietuvos televizijos ir radijo taryba skyrė dėmesio, tai gal jos nariai už tai neims atlygio. Komedija. Kūrinio autorius, bendraautorius turi teisę nurodyti savo vardą arba nenurodyti jo, pasirašyti slapyvarde.

 • Mindaugas

  Bernardinai neetiškai pasielgė neišspausdinę LŽ žurnalisto paaiškinimo. Nes perskaičius tik Artūro straipsnį susidariau vaizdą, kad LŽ dirba niekšeliai. O pasirodo …..

 • to mindaugas

  bernardinai paviesino abu textus, tiesiog reikia zvelgti atidziau. paprasta kai nori:)

 • butinai

  butinai pakeisk nuoroda A’rturai, nes lzinios istryne ta nuoroda jau, bet tas straipsnis likes alfa (kartu su baneriu i tavo svetaine).

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10283330/?Spektaklis.Skydine..baro.lankytojams=2009-07-25_11-53