Lietuvą išgelbės turizmas

Savaitraštis 15min 2013 05 31

***************

Iki šiol mums nepasisekdavo. Devynis kartus iš eilės, kaip dainavo Marijonas, o gal net ir daugiau. Bet dabar jau viskas bus gerai. Nes Lietuva – drąsi šalis.

Ne veltui kažkada G.Kirkilo vadovaujama vyriausybė net knygą apie tai buvo išleidusi. Šiandien ta knyga jau muziejinė vertybė, nes iš viso jų tebuvo 100 egzempliorių, o vienas kainavo 700 litų. Nusipirkti jos nebuvo galima, bet tam, kad apie tą knygą visi sužinotų ir atvažiuotų pažiūrėti buvo skirta daugiau nei 60 milijonų.

Važiavo tuntais, o G.Kirkilui beliko trinti rankomis ir džiaugtis. Jei ne ta krizė, tai jau seniai būtume Graikiją pralenkę. Visomis prasmėmis: ir turistų, ir valdininkų skaičiumi, ir gal net tryliktais atlyginimais bei padidintomis pensijomis visi jau seniai būtume džiaugęsi. Nes į ES Stabilizacijos fondą mums mokėti nereikia ir dar mažiausiai kokius porą metų nereikės. O graikams iš jo duoda, jei ne krizė, būtų davę ir mums.

Bet mes rankų juk nenuleidžiam, kaip dainavo tas pats Marijonas. Todėl net ir per krizę stengėmės. G.Kirkilo buvęs draugas A.Kubilius tada atliekamų 60 milijonų kišenėje neturėjo, todėl turizmą skatino kitais būdais: naikindamas žiniasklaidą ir mažindamas PVM viešbučiams, kuriuose mažai kas gyveno, rašydamas vadovėlius apie tai, kaip įveikti krizę bei statydamas atominę elektrinę už 20 mlrd. litų.

Žiniasklaida sunyko, viešbučiai pusmečiui bus apgyvendinti nuo liepos, vadovėlis dar neparašytas, o atominės elektrinės, panašu, nebestatysime. Bet mes nesikankinam ir bandom iš naujo.

Nesikankino ir A.Kubilius, likęs be draugo,  nes žinojo, kad jį kažkas saugo.  Visa jo partija ir dar Zbignevas su Petru. Kurie nežinia iš nevilties ar iš laimės, ar todėl, kad nežaidžia nei šachmatais, nei dartais, nusprendė kiek pakoreguoti drąsios šalies koncepciją ir turistus vilioti ne pagonybe, kaip buvo sugalvojęs G.Kirkilas, ne žinių ekonomika ar saulės bei branduoline energija, kaip bandė A.Kubilius, bet viduramžių tradicijomis.

Nes juk nedaug šiandien pasaulyje liko šalių, kuriose draudžiami abortai, o homoseksualūs žmonės už buvimą tokiais turi mokėti baudas. Lietuva po pastarųjų balsavimų Seime šiandien, atrodo, yra rimtai pasirengusi tokia tapti ir tai, be abejonės, vėl išgarsins ją visoje Europoje.

Bet gal reikėtų nesustoti ir kovoti ligi galo? Gal reikėtų visas vaisingo amžiaus moteris pradėti privalomai kas mėnesį tikrinti, kad laiku būtų suregistruotos visos iš meilės ar netyčia užsimezgusios gyvybės. Po to jas atskirai suregistruoti: į vieną sąrašą ištekėjusias, o į kitą – ne. Pastarasias būtų galima kaip nors pažymėti ir kartu su homoseksualiais asmenimis apgyvendinti atskirai nuo kitų. Tiktų Paneriai arba Varniai. Galima būtų dar ir įpareigoti ir kokį nors ženklą ant krūtinės nešioti: vaivorykštės spalvos erelį arba kregždutę. Kad visi žinotų, su kuo turi reikalų.

Dar tiktų visus privalomai pakrikštyti ir įstatymu įpareigoti sekmadieniais vaikščioti išpažinties. Uždrausti naudoti prezervatyvus ir kitas kontraceptines priemones, o nepriėmus komunijos, neleisti dirbti valstybės tarnyboje.

O tada – kai viduramžių gyvas kraujas atsigaus kaip atsigauna žolė po gero lietaus, jau būsime tapę legenda. Turizmas vėl klestės, tiesa jis bus išvykstamasis, ir nors trijų trijų milijonų jau turbūt nebebus, likusieji galės kartu dainuoti pergalės dainas apie tai, kad čempionais ir vėl netapo tik per klaidą.

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Fisheridze

  Primena Orwella ir 1984…

 • Tomas

  Blogas mirsta

  • ArturasR

   Užėjote paduoti vandens stiklinės, Tomai?

   • Marius_Gaubas

    :D :D :D

   • Dundukas

    Blogai, kad toks nuostabus tinklaraštis žlugo. Jis man labai daug davė.

    • ArturasR

     Na, netiesą kalbate, miels Dunduke. Šis tinklaraštis dundukams nieko negali duoti, nes jie…dundukai.

 • ArturasR

  Sąlygos atsirado todėl, kad kai kurie dundukai pradėjo elgtis kaip atmatos. O kai dėl šeimininko, tai jis koks buvo, toks ir liko.

  • Jons

   prastas tas dundukas, kurs nenori tapti atmata :D

 • R.Matelis

  Blogas nei miršta, nei klesti, jis tik nusileido iš pakankamai didelio aukšto. 0 tai, kad dabar jis mažai lankomas, eilinį kartą mąstantiems parodo, kad didžioji dauguma čia „spindėjusių“ komentatorių tebuvo eiliniai, tegul ir virtualūs, bet karjeristai. Malonu gi buvo dalyvauti BNS direktoriaus „vakarėliuose“. O dabar visi jie jau kur nors kitoje aikštelėje bando įleisti šaknis.

  Liūdna, bet tokia dauguma mūsų žmonių. Ir ką padarysi, jei gyvenime nesiseka tapti reikšmingais, tai nors internete žmogučiai nori pabūti svarbiomis personomis. …
  Ne tik internete taip. taip ir gyvenime.

 • Levander Kroydon

  Jei pamenate tai 2000taisias metais pagal desimtis tukstanciu kainavusia analize nustate o veliau ir paskelbe kad jau 2005 metais Lietuva penktadali,o tai yra 20% pajamu,gaus is turizmo.

  2000 tam pristeige daugybe viesbuciu ir turizmo administravimo,kaimo turizmo,iesbuciu administravimo studiju kolegijose,profkese o Klaipedos Universitete ir Turizmo vadybos bakalaura pradejo ruosti.Cia buvo 2000tieji.

  Ir kur tas turizmas dabar po 13kos metu ?

  • Antanas

   Lietuvoje turizmą pagyvintų tas faktas, kad Vilniuje gyveno pats Hanibalas Lekteris. Kaip Rumunijos Dakiją išgarsino Drakula