Karas žiniasklaidoje…

Iš pradžių buvo V.Tomkus su A.Valinsku ir R.Dagiu

..Prieš A.Navicką…

Dauguma stovėjo nuošalyje ir žiūrėjo, kuo baigsis.

Dabar – V.Vasiliauskas – prieš A.Siaurusevičių ir V.Savukyną…

Ir prieš D.Dabašinską.

Gana žiauriai:

VSD žiniasklaidos centro dera visuomet ieškoti ten, kur generuojamas melas – elektros skydinėje. Šios skydinės ir jos nakvininkų aptarnaujančio personalo vaidmenį atlieka Virginijus Savukynas

…kuris dar be viso to yra ir

 šaltinių teigimu, šiuo metu yra geriausiai mokamas žurnalistas.

Prisimenant dar ir V.Vasiliausko įrašą apie Anonimą, nekreipti dėmesio jau nelabai ir išeina… 

Įdomu, koks bus atsakymas?…

Juk apkaltos V.Vasiliauskui surengti neišeina…

O įdomiausia, kad rytoj teisme: „Respublika“ prieš A.Siaurusevičių…

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • mdxacuk

  O visos tos košės pirminė priežastis – kad savo laiku neatsirado ryžtingo žmogaus, vienu smūgiu perkirtusio KGB Gordijaus mazgo. KGB archyvus reikėjo arba atidaryt visus iki galo visiems laikams, arba visus sudegint, kad ir kvapo neliktų. O dabar dar kelios kartos klampos keliasdešimt metų šitam šūde, kaip kažkada Mozės žydai po dykumą.

  • Aras

   Kas atidarys, kai visose didžiosiose partijose aukštuose postuose buvusių KGBistų ir nomenklatūrinių kompartiečių knibždėte knibžda.

 • Aras

  Savykynas kelia pasišlykštėjimą ne tik Vasiliauskui, man – irgi.

 • Valentinas

  Viso šito bus du teigiami rezultatai:
  1. Žmonės nepasitikės žiniasklaida, reiškia bus mažiau įrankių juos užzombinti.
  2. Žiniasklaida gal po truputį apsikuops.

  Neigiamas rezultatas:
  Kol visi stebėsime kaip žurnalistikos asai kapoja vieni kitiems genitalijas, politikai išrinks prezidentą, suruoš devalvaciją, pasiskolins iš TVF, panaikins ilgas motinystės atostogas, prasuks jiems naudingą renovaciją, įamžins Leo.lt ir viskas bus taip kaip turi būti.

  • romas

   Valentinai, nors uždėjau pačiam pliusiuką, bet dėl antro teiginio: „žiniasklaida gal po truputį apsikuops“, būčiau skeptiškas. Nėra rinkos gerai žiniasklaidai, todėl nėra priežasties jai būti. Mano akim, per mažai pinigų tenka vienam informaciniam vienetui, kad jis būtų kokybiškas. Nėra kompetencijos, nėra pinigų ir laiko kompetencijai pasiekti ir nėra laiko ir pinigų giliai kabinti. Dabar viskas panašu į greito maisto restoraną. Yra keletas greitai paruošiamų patiekalų, kuriuos publika visada noriai suvalgys. Ir pasekmės panašios – tauta atrodo lyg nesveikai prisivalgiusi :)

   • Valentinas

    Negaliu nesutikti :)

   • mdxacuk

    Lietuvoj lyg ir yra žodžio laisvė, bet nėra laisvo žodžio. Kai tokia situacija, tai vidinis karas žiniasklaidoj yra šioks toks laisvo žodžio pakaitalas, tegu ir surogatinis. Tarp eilučių skaityt mokėjom iš anų laikų, tiktai dabar reikia atnaujint ir smarkiai patobulint kvalifikaciją. Problema tik ta, kad tenka perkasti krūvą mėšlo, kol atrandi aguonos grūdą tiesos. Blogiau bus tada, kai 90 proc. žiniasklaidos priklausys ne 2 žmonėms?, bet kažkam vienam.

   • max

    romai, visiškai su tavim sutinku, tik man atrodo, kad tas greitas maistas paprastai ruošiamas kažkur kitur- už to informacinio vieneto sienų, o atgabenamas termosais ( kaip armijoj)

 • Nesuprantu apie kokį karą kalbate, ypač žiniasklaidinį.
  „Karas“ jau įvyko, VSD skandalo metu. „Pralaimėjusieji“ susibūrė į visuomeninį transliuotoją ir žindžia valstybinį spenelį, juos laikyti žiniasklaida galima laikyti tik formaliai, tai atskira valstybinės struktūros ledo lytis, komjaunuoliškas ledkalnis, kuris sau plūduriuoja vandenyne ir po truputį tirpsta. Tegul sau dreifuoja nežinoma kryptimi, juk jie ne patys blogiausi žmonės, ne kokie nors penktakolonininkai, o mieli, šaunūs, raudonžandžiai 40-čiai komjaunuoliai.

 • max

  pridėkite prie viso šito dar šios dienos purvynėlį Vakarų exprese apie Grybauskaitę, Alfa.lt apie Vaišvilą, Vilniaus dienoje apie Prunskienę, ir gaunasi tokia totali makalynė – visi prieš visus.

 • Iliuminatas

  Jūs ką norite, kad mes dėl to nerimautumėme :) Man tai visiškai nusispjaut, ką koks susireikšminęs žmogelis galvoja apie kitą tokį pats susireikšminusį žmogelį. Tokius pezalus aš tik permetu akimis, suglamžau ir išmetu.

  Iš vis juokinga, kad žiniasklaida verda savo sultyse ir dar juokingiau, kad žiniasklaida rašo apie žiniasklaidą. Žemas lygis.

  • bang

   Na televizininkai seniai vienas apie kitą po penkias laidas yra sukūrę :)

  • Iliuminatai, be reikalo tamsta taip… Jums reikėtų nerimautim, nes be kokybiškos žiniasklaidos, be jos skaidrumo tamsta negausite kokybiškos ir teisingos informacijos, o be kokybiškos ir teisingos informacijos negalėsite priimti teisingų sprendimų.

   Ir tikrai nesuprantu, kas čia juokingo, kad žiniasklaida rašo apie žiniasklaidą – juk ji viena iš gyvenimo ir verslo sričių. Tad kodėl apie ją negalima rašyti?

 • DL

  kas jau kas, bet tas Vasiliauskas nuo seno atrodo susireiksmines paranojikas.

  • Valentinas

   Tai,kad jis buvo Ekstros redaktorius, pasako daug ką :)

   • Orka

    Valentinai, čia blogai ar gerai?

    • Valentinas

     Orka,
     Blogai, labai blogai.

     • Orka

      Apie Ekstra ir aš ne geriausios nuomonės, bet jis ten seniai nebedirba. O šiaip man čia Vasiliausko asmuo visai neįdomus. Daug įdomesni faktai, kuriuos jis atskleidžia. Ir tie faktai labiau panašūs į tiesą, nei į melą.

   • mdxacuk

    Bet kai ką pasako ir kad „buvo“.

 • Orka

  DL, kame paranoja?
  Gal nepastebėjote, kaip VSD skandalo metu buvo juodinami VSD kritikai? Negirdėjote, Pociaus fantazijų? O dabar negirdėjote, kaip Vasiliauską KGBistu pavertė?
  Kažkaip skaitau ir jūsų niką norisi susieti arba su „Dainium“ arba su „Dunduku“. Tik kam ta „L“? :)

  • Aštuntadienis

   V. Vasiliauskas sovietmečiu buvo gana aukštas pareigas užėmęs kultūros nomenklatūrininkas. Garsiojoje Jaunimo teatro kelionėje į JAV jis vadovavo delegacijai (kelionę organizavo „Moskoncertas“ – nebūkim naivūs dėl „Moskoncerto“ nebendradarbiavimo su KGB). Kaip pats rašo: „Ir netrukus Lietuvos kultūros ministras Jonas Bielinis savo kabinete man, kaip delegacijos vadovui, pristatė draugą P.Sinkevičių /Lietuvos KGB pirmojo skyriaus vyresnįjį operatyvinį darbuotoją, majorą/, kurį aš savo ruožtu pristačiau Jaunimo teatro trupei kaip „Tėviškės“ draugijos darbuotoją ir vertėją.“
   Beje, čia kalbama apie 1988 m., kai Lietuvoje jau buvo prasidėjęs Atgimimas! Bet V. Vasiliauskas, kaip „valdžios atstovas, delegacijos vadovas“, būtent tais – Sąjūdžio mitingų metais – kartu su kagėbistais vyksta į JAV. Labai patikimas asmuo, jeigu jau paskirtas vadovauti delegacijai imperialistinėje, SSRS priešiškoje šalyje. Žinojo, kam dirba draugas Sinkevičius, bet kolegoms jį pristatė kaip vertėją. Kartu su pastaruoju dalyvavo pokalbyje su V. Adamkumi. Tik kažkodėl nesigiria, jog įspėjo Adamkų, kas per paukštis yra jo pašnekovas Sinkevičius…
   Tai ką po to galima galvoti apie Vasiliausko ir KGB santykį? Manau, Anušauskas visiškai teisus, tik, žinoma, teismui įtarimų nepateiksi, o dokumentų kaip visada nėra.

   • Orka

    Na ir kas? Ar jam dabar apkaltą? O gal rašyt uždrausti?
    Nei jis koks valstybės tarnautojas, nei politikas. Jūs, vsdšnikai, tik apie kgb ir tesugebat ištraukt ką nors…

    • Aštuntadienis

     „Jūs, vsdšnikai…“
     Koks originalus atsakymas! O kodėl iš karto nepavadinai januškiniu, kagėbistu, penktakolonininku ir Maskvos tarnu?
     Pats dabar juokiuosi, kad būtent tokios reakcijos ir tikėjausi.
     Bet tu nesinervink. Yra ir garbingesnių žmonių už Vasiliauską, neišvertusių skūros pasikeitus laikams.

     • Orka

      Jei nesate tas, tai prašome nekreipti dėmesio. :) Bet sprendžiant iš informacijos, kurią pateikiate, kyla pagrįstas įtarimas, kad turite priėjimą prie to, prie ko tik mano paminėti asmenys prilenda. Na žinoma, galima ir nete rasti, bet pradinę info kažkas sukurpė.
      Net jei ten ir tiesos yra, man tai neįdomu. Ne aš jam algą moku, o tiksliau moku savanoriškai…

 • PauliusT

  kiek suprantu, Racas Vasiliauko puseje

  • Orka

   O kokioj pusėj galima dar būti?
   Kalbant apie temas, kurias liečia Vasiliauskas, galima dar užsibarikadavus būt skydinėj arba pakibusiu makaronu ant didžiausių Lietuvos ausų.

 • kolega

  liūdna gi būtų be tų skandalėlių. Išorėje jų mažėja, arba į juos niekas nereaguoja, tada belieka stiklinėje audrą pakelti. Gali būti, kad Vasiliauskas su Anušausku jau netrukus kartu bokalą kilnos. Malkos skaldomis šiaip sau, kad įdomiau gyventi būtų :)

  • bang

   Zvonkė-Mija ?

 • A.G.

  Kaip ir planavau žiniasklaida palaipsniui pereina į cinizmą.
  Kokia prasme.
  Na pavyzdžiui paskaitai solidaus leidinio, kokiame šeštadienio priede liaupsnes kokiam tai žmogeliukui, su nuotrauka viršelyje.
  Na žinai, kad tas leidinys ne už savo (surinktus juk ne už prenumeratą – jei jau ir savo) pinigėlius liaupsina kažkokį žmogeliuką.
  Juk gerai suvoki, kad tas žmogeliukas liaupsina save už kažkokio projektuko pinigėlius (jei visuomenininkas). O tas projektukas vagia kažkieno įgyvendintas idėjas…
  Viską juk supranti – ir ramiai reaguoji.
  Tik gūščioji paečiai kaip galybė lietuvaičių, pagauti ant tos meškerėlės – diskutuoja, žavisi ir pan.
  Štai gal pasirodys tame žurnalo viršelyje ir doras žmogus – o tu ir tuomet jau numosi ranka.
  Štai čia ir prasideda cinizmas žiniasklaidoje.
  O jei taip pradės ir tie, kurie šiandien pagaunami ant tos meškerėlės…
  Ir kai jau nebetikės absoliučiai niekuo kas skelbiama žiniasklaidoje…
  Štai aš apie kokį cinizmą kalbu…
  O kai čia kalbama apie KGB… tai jau darosi beveik aišku, kad šitie žmogeliukai laiku pajutę visą tą ano laikmečio supuvimą ir jo visose jėgos struktūrose, matomai iš tiesų viską ir atliko – ir tik ėdasi vis tarpusavyje, kuris labiau pasitarnavo Lietuvos Nepriklausomybei… o visi kiti, jau gali ir taip suprasti, iš viso niekuo dėti snaudaliukai, anuomet ir dabar… nei jie tuomet kuo nors rūpinosi, juo labiau nei dabar…
  Viduramžių drakos, reiškiasi tarp brolių, vaikų su tėvais ir tėvų su vaikais.
  Joke, kaip visada.

  • Iliuminatas

   „Kaip ir planavau…“
   tai Jūs ir suplanavot viską, o aš ir galvojų, kieno čia ausys kyšo :D Nepykit, bet, gal dėl didelio Jūsų komentarų skaičiaus, pradedat truputi, na gal net netruputi, nusišnekėti :)

   • A.G.

    Aš tą pats puikiai žinau.
    Vieni mėgsta žvejoti, kiti medžioti. O mano hobi gal ir nėra dažnas – nusišnekėti…

 • WU

  Iš vis aš kai pasižiūriu forumą ar ta sekmadieni laidą su Savukynu tai keista iš kur jis toks atsirado?? Nerimtai žiūrisi visai.. Ir klausimai jo dažnai skamba kvailokai ir užstringa kaip senas patefonas, o balso intonacija tai iš viso tragiška.

 • Gal kas žinot, ar šiemet ar kitamet bus prezidento rinkimai??????????!!

 • Slyvanosis

  Dul-dul, dul-dul dūdelė, gražus mana obrazdėl…
  Ar iš balos tas gražumas Valdo prigimimo!?
  Atleiskite Artūrai, bet šis „karas“ žiniasklaidoje man labai panašus į peštynes smuklėje.
  O peštynių pretekstas (vieši pareiškimai ir atsikirtimai)- į rašliavą ant tupyklos sienų…
  Mano nuomone, šitas santykių aiškinimasis (… tu mane gerbi!?; pats tu durnius!?…) nėra jokia žiniasklaida, todėl ir krimstis neverta. Pilnatis jau baigiasi..

 • Regis

  Iš tikrųjų tai konfliktas tarp Vasiliausko ir Anušausko vertas tikrai didesnio žiniasklaidos dėmesio. Deja šis pakankamai rimtas skandalas didesnio atgarsio nesulaukė, nekalbant apie rimtas analizes. Maža to panašu, kad abu šio skandalo iniciatoriai traukia baltas vėliavas ir siekia viska greit ant smūgio užglaistyt, jau ir nekalba apie teismus. Nors mesti kaltinimai pakankamai rimti (Anušausko Vasiliauskui).

  O krizė kas be ko daug kam per smegenis gerai trinktels (jau trinktelėjo) ir ne tik per smegenis. Vyksta jėgų perskirstimas ir tokių apsistumdymų, skandalų skandalėlių matysim dar ne viena (manau).

  • tas pats

   Pritariu Regiui. Skandalingi ir labai rimti kaltinimai vienos iš žiniasklaidos priemonių redakcijos vadovui labai greitai buvo pradėti glaistyti. Aš kaip pilietis asmeniškai labiau norėčiau kad tiesą šioje istorijoje padėtų teismas, o ne neskaidrios spalvos „taikos“ vėliava.

 • tas pats

  O kam laukti atsakymo? Juk ir taip viskas aišku: Savukynas vadovauja lrt.lt portalui, kuris ar tik ne pirmas (?) paskelbė Anušausko atvirą laišką Vasiliauskui. Tai ir gavo iš šio porciją š… (komentaras redaguotas – A.R)

 • Musė

  Aš tai apakus dėl V. Vasiliausko ir A. Anušausko. Žemo lygio vaikų darželis. Du rimti vyrai viešai aiškinasi, kuris kurį labiau įžeidė. Nors jei prisimintume kitų rimtų vyrų – A. Račo ir R. Baryso viešas peštynes, tai jau tampa sistema. Eilinis ambicijų karas, vyriškas ginčas dėl to, pas ką ilgesnis.

  Dėl A. Anušausko – aš jį labai gerbiu, bet šis viešas pasikoliojimas tokias pareigas užimančiam politikui garbės nedaro. Kita vertus, juk jis naujokas politikoje, jam galima už smulkias klaideles atleisti, akivaizdu, kad išvadas jau pasidarė.

  Dėl V. Vasiliausko – buvau apie jį neutralios nuomonės, kuri dabar pasislinko į neigiamą pusę. Problemos, kurias jis kelia, yra labai rimtos ir svarbios. Bet kaip jis tai daro! Straipsnis galbūt turėjo būti šmaikštus, bet gavosi pagiežingas, arogantiškas, pagyrūniškas. O ta vieta apie internatą – gal tai turėjo būti bajeris? Nes jeigu ne, tai neįsivaizduoju, koks turi būti žmogus, kad naudotų tokius faktus kaip kovos įrankius.

  Dar užkliuvo V. Valentinavičiaus liaupsinimas, kuris man nepasirodė nuoširdus. Matyt bando pritraukti sąjungininką. Apskritai, galima kažkuo šiais laikais tikėti, ar ne? Turbūt belieka tikėti A. Raču…. :)

  • Muse… jau antrą kartą apšalęs… Tik viena pastaba – mes su R.Barysu visai ne dėl to ginčijomės:) Ir tai nebuvo peštynės, o labai rimta diskusija apie žiniasklaidos problemas. Forma, tiesa, buvo nelabai tinkama, bet ją pasirinko gerb. R.Barysas. Aš tik prisitaikiau.

 • mdxacuk

  Muse, man tai jų atvejis kaip tik yra pavyzdys, kaip kutūringi žmonės turėtų tvarkytis su visokiais konfliktais, užuot kaip turgaus bobos špygavęsi ir rodę vienas kitam plikas subines, užsivertę andarokus. Vien iš laikraščių neįmanoma sužinoti visų tos istorijos niuansų. Bet akivaizdu, kad čia kažkas kitas bandė pagaliu pamaišyt skruzdėlyną, o Anušauskas per naivumą pasimovė ir buvo išnaudotas kaip įrankis. Neveltui gi išlindo pulkininko Dainiaus ausys. Aš tik stebiuosi, kaip neatsiranda jėga, galinti įkaitinta geležim išdeginti visokių rezervistų gvardiją iš atitinkamų tarnybų ir priversti jas dirbti valstybei, o ne velnia žino kokioms gaujoms.

  • Musė

   Na taip, iš situacijos V. Vasiliauskas išėjo gana gražiai, viešai paspaudęs ranką A. Anušauskui ir palikęs pulkininką durniaus vietoje. Bet negražiai abu davėsi išprovokuojami.

   Manyčiau, kad visa šita purvina istorija yra geriausias įrodymas to, kad KGB sąrašai turėtų būti paviešinti, ir kuo greičiau. Tada joks saugumo agentas nebegalės bėgioti su kompromatu nuo vieno politiko prie kito, ir baigsis visos spekuliacijos ir šantažai.

   • mdxacuk

    Taigi, būtų geriausia. Bet galima ir paprasčiau. Reikia visose anketose į renkamus postus arba valstybinius darbus įrašyti privalomą punktą „Sutinku, kad visa su manimi susijusi KGB archyvų ir spectarnybų turima informacija būtų prieinama viešai“ vietoj dabar kai kur esamo „bendradarbiavo/nebendradarbiavo“, kurio patikrinti visuomenė negali. Ir tegul dirba entuziastai, jei valdiškos tarnybos neaprėpia arba nenori.