LRT ligos: NKWD prieš TSKMM. Vaistai – tie patys

LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius antradienį konstatavo, kad Lietuvos radijas sunkiai serga.

Šiai diagnozei pritarė ir kai kurie LRT tarybos nariai.

Diagnozė buvo tokia labai paslaptinga – niekas taip aiškiai ir nepasakė, kokia ta liga ir kas yra užkrato skleidėjas. Nepaisant to, nusprendė, kad reikia gydyti.

Šiek tiek neramu. Nes jei imiesi gydymo nežinodamas tikrosios ligos, gali suklysti paskirti ne tuos vaistus, kurie ne tik kad nepagelbės ligoniui, o net numarinti jį gali.

Taigi, pabandykime išsiaiškinti, kuo serga Lietuvos radijas ir kas jį susargdino.

Sprendžiant iš A.Siaurusevičiaus ir R.Valatkos pasisakymų LRT tarybos posėdyje (tikiu, kad Delfi juos pacitavo teisingai), bacilą Lietuvos radijuje paskleidė Valdas Vasiliauskas.

Dėl to sutikčiau. V.Vasiliausko komentarai apie V.Savukyną, kuris išdrįso paskelbti LRT portale A.Anušausko laišką, tikrai peržengė etikos ribas ir gali būti vertinama kaip užkratas.  Net nepaisant to, kad V.Vasiliauskas taip gynėsi nuo praeities.

Tai tiek čia tos bėdos… Neetiškų komentatorių galima į LRT eterį ir neįsileisti.

Tačiau bėda tikriausiai ne vien V.Vasiliauskas – dar vakar tame pačiame portale buvo įdėtas naujausias jo komentaras, o turint galvoje, kad lrt.lt portalo vyriausiasis redaktorius yra V.Savukynas, tai tik ir turėtų paliudyti, kad V.Vasiliauskas yra tik dalis problemos.

Galbūt tikroji ir didžiausia problema yra tai, ką vienas komentatorius pavadino NKWD – Nepavargstantieji D.Kuolys, V.Vasiliauskas, V.Valentinavičius ir T.Dapkus (įdomu, kad kitas komentatorius šios santrumpos autorystę priskyrė Egidijui)

Apie tai netiesiogai užsiminė ir A.Siaurusevičius, kalbėdamas apie grupuotes, sąskaitų suvedinėjimą ir tyčiojimąsi iš paties Prezidento (tikriausiai turėjo galvoje ne R.Paksą ir A.Brazauską).

Turiu pripažinti, kad LRT generalinis iš dalies teisus. NKWD kartais tikrai stebina.

Bet – ar tai naujiena?

Jie stebindavo ir tada, kai A.Siaurusevičius dar nevadovavo LRT. Ir kai prezidentu buvo ne V.Adamkus.

Kita vertus, LRT generalinis neteisus kai kalba apie nuomonių įvairovės ir oponentų gerbimo trūkūmą.

Juk šalia NKWD yra ir TSKMM (Teisingieji V.Savukynas, E.Kūris, A.Matonis ir R.Miliūtė).

Visiška nuomonių įvairovė ir visiška pagarba tam, kurio negerbia NKWD.

Todėl vienoje vietoje pritaręs LRT generaliniam, vis dėlto drįsčiau jam ir paprieštarauti: liga yra ne nuomonių įvairovė, o tų nuomonių reiškimo vieta ir būdas.

Tai tinka ir NKWD ir TSKMM.

Ir vaistai turėtų būti skiriami tie patys, jei LRT ir toliau pretenduoja išlikti nacionaliniu transliuotoju.

Nes nacionalinis, bent jau mano požiūriu, turėtų reikšti suteikiantis tribūną visiems, pateikiantis kiek įmanoma daugiau skirtingų nuomonių ir požiūrių, neleidžiantis niekam savo eteryje tyčiotis iš nieko ir neįsileidžiantis į tą eterį tų, kuriems tokia pagunda kyla.

Ir dar – kas turbūt svarbiausia – taisyklės turi galioti visiems vienodai, nepaisant jų požiūrio į V.Greičių, K.Prunskienę, V.Pociūną, A.Valionį, R.Paksą ar V.Adamkų.

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...