LRT ligos: NKWD prieš TSKMM. Vaistai – tie patys

LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius antradienį konstatavo, kad Lietuvos radijas sunkiai serga.

Šiai diagnozei pritarė ir kai kurie LRT tarybos nariai.

Diagnozė buvo tokia labai paslaptinga – niekas taip aiškiai ir nepasakė, kokia ta liga ir kas yra užkrato skleidėjas. Nepaisant to, nusprendė, kad reikia gydyti.

Šiek tiek neramu. Nes jei imiesi gydymo nežinodamas tikrosios ligos, gali suklysti paskirti ne tuos vaistus, kurie ne tik kad nepagelbės ligoniui, o net numarinti jį gali.

Taigi, pabandykime išsiaiškinti, kuo serga Lietuvos radijas ir kas jį susargdino.

Sprendžiant iš A.Siaurusevičiaus ir R.Valatkos pasisakymų LRT tarybos posėdyje (tikiu, kad Delfi juos pacitavo teisingai), bacilą Lietuvos radijuje paskleidė Valdas Vasiliauskas.

Dėl to sutikčiau. V.Vasiliausko komentarai apie V.Savukyną, kuris išdrįso paskelbti LRT portale A.Anušausko laišką, tikrai peržengė etikos ribas ir gali būti vertinama kaip užkratas.  Net nepaisant to, kad V.Vasiliauskas taip gynėsi nuo praeities.

Tai tiek čia tos bėdos… Neetiškų komentatorių galima į LRT eterį ir neįsileisti.

Tačiau bėda tikriausiai ne vien V.Vasiliauskas – dar vakar tame pačiame portale buvo įdėtas naujausias jo komentaras, o turint galvoje, kad lrt.lt portalo vyriausiasis redaktorius yra V.Savukynas, tai tik ir turėtų paliudyti, kad V.Vasiliauskas yra tik dalis problemos.

Galbūt tikroji ir didžiausia problema yra tai, ką vienas komentatorius pavadino NKWD – Nepavargstantieji D.Kuolys, V.Vasiliauskas, V.Valentinavičius ir T.Dapkus (įdomu, kad kitas komentatorius šios santrumpos autorystę priskyrė Egidijui)

Apie tai netiesiogai užsiminė ir A.Siaurusevičius, kalbėdamas apie grupuotes, sąskaitų suvedinėjimą ir tyčiojimąsi iš paties Prezidento (tikriausiai turėjo galvoje ne R.Paksą ir A.Brazauską).

Turiu pripažinti, kad LRT generalinis iš dalies teisus. NKWD kartais tikrai stebina.

Bet – ar tai naujiena?

Jie stebindavo ir tada, kai A.Siaurusevičius dar nevadovavo LRT. Ir kai prezidentu buvo ne V.Adamkus.

Kita vertus, LRT generalinis neteisus kai kalba apie nuomonių įvairovės ir oponentų gerbimo trūkūmą.

Juk šalia NKWD yra ir TSKMM (Teisingieji V.Savukynas, E.Kūris, A.Matonis ir R.Miliūtė).

Visiška nuomonių įvairovė ir visiška pagarba tam, kurio negerbia NKWD.

Todėl vienoje vietoje pritaręs LRT generaliniam, vis dėlto drįsčiau jam ir paprieštarauti: liga yra ne nuomonių įvairovė, o tų nuomonių reiškimo vieta ir būdas.

Tai tinka ir NKWD ir TSKMM.

Ir vaistai turėtų būti skiriami tie patys, jei LRT ir toliau pretenduoja išlikti nacionaliniu transliuotoju.

Nes nacionalinis, bent jau mano požiūriu, turėtų reikšti suteikiantis tribūną visiems, pateikiantis kiek įmanoma daugiau skirtingų nuomonių ir požiūrių, neleidžiantis niekam savo eteryje tyčiotis iš nieko ir neįsileidžiantis į tą eterį tų, kuriems tokia pagunda kyla.

Ir dar – kas turbūt svarbiausia – taisyklės turi galioti visiems vienodai, nepaisant jų požiūrio į V.Greičių, K.Prunskienę, V.Pociūną, A.Valionį, R.Paksą ar V.Adamkų.

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Westas

  Gerbiamas, Autoriau,
  paskutinėse dvejose pastraipose išdėstytomis savybėmis turi pasižymėti ir ne tik nacionalinis transliuotojas, bet ir visa kita žiniasklaida, ko šiandien Lietuvoje labiausiai ir trūksta :) in my minds…

 • LRT laidas boikotuoja didžioji dauguma žurnalistų, tai akivaizdžiai matėsi Prezidento rinkimų sekmadienio vakarą. Plačioji publika žiūrėjo LNK it TV3, o ekspertai ir politikos gurmanai – BTV. Iš iždo minta „TSKMM“, o ne oponuojantys, tai jų galvos skausmas, tegul gerina laidas. Per mažos intelektualinės pajėgos, išsisėmė? Tegul užleidžia vietas kitiems. A.Siaurusevičius po pasiblaškymo el. skydinėje turėjo atsistatydinti. Pusė tarybos narių turėtų atsistatydinti, ypač V.Adamkaus deleguotas Valatka. Jo dainelė jau sudainuota.

 • kikas

  Is mokesciu moketoju pinigu islaikomas transliuotojas turi uztikrinti nuomoniu ivairove LRT(i nuomones savoka neieina tautine/rasine ir t.t. neapykanta kurstantys bei atvirai nepadorus pasisakymai, kurie aiskiai pazeidzia istatyma). Pasaulis zino tik du budus, kaip siekti sios ivairoves:

  1. leisti pasisakyti visiems, etiskiems ir gal nelabai, o su pastaraisiais tegul dorojasi zurnalistu etikos komisija;
  2. reikalauti is absoliuciai visu vienodu aukstu profesiniu standartu (tam reikia sukurti savo profesines etikos taisykles ir vidine prieziuros institucija).

  LR Tarybos posedyje cituotieji atrodo nesieke nei vieno nei kito. Nes jei butu sieke pirmo tikslo, – tai sio pokalbio isvis nebutu buve. O jei butu sieke antro tikslo, ati butu svarste ne tik vasiliauska, bet ir miliute. Todel atrodo, kad kalbeje turejo kitus tikslus, nei nuomoniu ivairoves ir kokybiskos zurnalistikos uztikrinimas.

 • rezusminus

  Wasiliausko isteriją galima paaiškinti – uoliai tarnauja šeimininkui, vėliau tai ką pridirbo, pateikia kaip savo nuomonę, vėl apsijuokia, vėl puola ir vėl apsijuokia taip visiškai apnuogindamas savo bendradarbiavimo su KGB praeitį ir apgailėtiną dabarties oligarchinę tarnystę.

 • JolaS

  LRT – turėtų būti visuomenine transliuotoja. Tačiau per 20 metų tokia netapo. Visą šį laikotarpį iš reklamos mažai ką teuždirbdavo. Faktas. Nevarbu ar eteriu piktnaudžiauja Milaknio ar Siaurusevičiaus favoritai. Tiesa, jie pastebimai nesikeičia: tarkime Miliūtė buvo ir yra pakankamai įtakinga prie abiejų minimų vadovų. Tad kas „deleguoja“ LRT vadovus, tas turėtų ir atsakyti. O dabar rankos laisvos: nori prisigeri skydinėje, nori nuimi Barkaus „Požiūrį“, „proizvolas“ ir tiek.

 • max

  linksmiausia, kad užkratu piktinasi Valatka. Visiškas iškrypimas.

  Apskritai, jai vojažo po el. pastotės herojus būtų ne TSKMM , bet NKWD atstovas , tai jis seniai ne tik būtų išspirtas iš LRT , bet juo būtų susirūpinęs ir pats JŲ moralinis autoritetas. O dabar nieko, nulis.

 • Apie taisykles – jų pagal visuomenės informavimo įstatymą turi laikytis tiek kaimo bobutė, leidžianti aštuonių puslapių kaimelio savaitraštį, tiek ir didieji transliuotojai. Bėda tame, kad tik bobutė bijo kontroliuojančių institucijų, o didiesiems kartais atrodo, kad nusispjaut į visokius etikos inspektorius, kalbos inspekciją ar galų gale žurnalistų sąjungą.

  Kad LRT nesuteikia tribūnos pristatyt savo mintis visiems norintiems, aiškiai tai galime matyti prisiminę, kiek Lietuvos TV ar radijoj girdėjom kad ir patriotinėmis temomis pasisakančių žmonių.

  Ir kadangi jie eteryje nešneka, nes iki jo nedaeina, taip visos Lietuvos diedukai ir bobutės pradeda galvoti, kad patriotizmo, kaip savokos jau neliko, nes mes gyvename EU.

  Nežinau ar tinkamas pvz su patriotais, tačiau manau, tokių grupių, kurių visuomeninis transliuotojas neįsileidžia į eterį yra tikrai daug.

  Kad ir pvz. kodėl LRT niekada nekultivuoja pvz monopolininkų temos savo analitinėse laidose?

  Aš nekalbu apie konkrečius žurnalistus, kurie dažnai yra ganėtinai profesionalūs, aš kalbu apie pačią supelijusią sistemą, kai pasisako tik tie, kurie sueina ar kažkam yra parankūs…

  • Vaiva

   dėl bobutės laikraščio nesutikčiau: dauguma rajoninių laikraščių yra gerokai įžūlesni už didžiuosius. Visų pirma, pavyzdį jie ima iš didžiosios spaudos ir mato, kaip daug sau gali leisti ir ponas tomkus. Tad kodėl gi nepabandžius pakartoti? Antra, kaip tik bobutės įsivaizduoja, kad jos Vilnius toli, o savi žmogeliai nesiskųs. Ir dažniausiai taip ir yra, nes jie tiesiog nežino, kur skųstis. O be to, žinant ,,savitvarkos“ institucijų genialius sprendimus, ar verta skųstis? Nes jeigu pripažįstama, kad pažeidimo nebuvo, tai besiskundusiam žmogeliui geriau jau išvažiuoti iš rajono, nes bobučių laikraštis sutryps į dulkes iki trečios kartos:-(

   • Vaiva, oponuodamas dar parašysiu, jog:

    1. Tomkus ir Valatka, nors „tipo“ ir elgiasi „estiškai“, tačiau jų proteguojami straipsniai padaro kur kas daugiau žalos nei tarkim, bobutės ar dieduko leidžiamas regioninis laikraštukas „Lazdijų reklama“, kurio 6 iš 8 psl. sudaro vietinių žmonių reklama ir skelbimai.

    2. Atskirkime bobutės media nuo didžiųjų medios kanalų, kurie procentaliai dideliam žmonių ratui nuomonę formuoja, kai tuo tarpu regioninio laikraščio auditorija – gerų geriausiu atveju 500 ar 1000.

    3. Kuo toliau, tuo labiau regioninę žiniasklaidą laikau popieriniais blogais, kurie ant popieriaus rašomi todėl, kad skaitytoją pasiektų.
    +
    dar ir dėl to, kad tiek bobutės laikraštis, tiek blogas turi panašius skaičius prenumeratorių
    +
    daugeliu atveju, tiek bloguose, tiek regioniniuose laikraščiuose palaikomos tam tikros bendruomenės virtuvės klausimai.

    Tiesiog galvoju, kad nereik statyt po viena linija tiek tų medijų, tiek ir stambiųjų, nes nuomonės formavimo procentais respublikinė ir regioninė media per pusę taip pat nesidalina…

    • Vaiva

     ir taip, ir ne. Vienas dalykas, kad mados pareina iš didžiųjų – čia sutinku, kad didieji padaro daug žalos visom prasmėm. Bet, kita vertus, o kiek prenumeratorių turi LR ar Resp.rajonuose? Pvz, Lrytas Kėdainių rajone turi apie 600 prenumeratorių, o vietiniai laikraščiai, kartu sudėjus (yra trys) – apie 9 tūkst.Galima ir kitus rajonus pasižiūrėti – proporcijos daugmaž vienodos.

     • Vaiva, gerai jau gerai, rimta jūs man debatininkė pasitaikėt:)

      tiesiog savo šiais komentarais norėjau pasakyt, kad geriau jokios spaudos, jei ji tik purvina…

      Ir tai grindžiu savo praktika: nuo šių metų beveik visiškai neskaitau tradicinių laikraščių ir naujienų portalų bei su kiekviena diena jaučiu, kad situacija galvoj šviesėja…

      va, pono Račo blogelį permetu akimis,tai čia daugmaž visos svarbiausios temos būna paliečiamos:)

 • ledynmečio voverė

  Nesutinku, nesutinku…
  Paksogeito metu, LRT (kaip ir kitos konkuruojančios bendrovės, būkim teisingi) mus metus, arkliškomis dozėmis
  šėrė patyčiomis Paksui ir visą tautą pasodino ant patyčių adatos. Dabar, jei nepamatau tokių mielų Savukyno, Kūrio ir Miliūtės veidų, man subjūra nuotaika. O ką siūlo A. Račas? Atimti iš tautos patyčių džiaugsmą, palikti vieną žiauriai abstinencijai, netekti kasdienės patyčių dozės? Nieko nebus.

 • J. naivus

  NKWD – Narodnyj Komisariat Wnutrennich Del.
  Sutapimas? Šiurpu, nes ten vaistas buvo – 9 gramai švino pakaušin.

  • bang

   Na ir pastabumas.

 • Pingback: KOMERCINĖ LTV VASARA()

 • Andrius Navickas

  Visiskai pritariu Racui, nors prideciau pustoniu. Dristu teigti, kad Kuolys ir Vasiliauskas vis gi skirtingu kulturu zmones. Na, gal man taip atrodo, nes Dariu geriau pazistu ir gerbiu, nors tikrai ne visur pritariu. Lygiai taip pat vis gi netapatinciau Savukyno ir Matonio, nors dabar jie sulipe. Virgis vis vien islaiko tam tikras padorios raiskos ribas. Man asmeniskai labiausiai patinka Gintaro Aleknonio komentarai.

  • Andriau, dėl Gintaro sutinku 100 procentų. Retas gebėjimas – turėti savo nuomonę ir požiūrį, bet nekišti jo ten, kur nepriklauso.

 • DimeS

  Bet jeigu nemalonu klausytis Dapkaus ir Kuolio sutartų išvedžiojimų apie teismus, kai klausai ir jauti, kad jie sutirština spalvas, viską juodina ir jiems prieštaraujančius įtarinėja korupcija, melu, kai vėliau paaiškėja, kad jie paprasčiausiai neskaito įstatymų?

 • austras

  Artūrai, ir komentuoti būtų sudėtinga.. Kaip dažnokai pas jus pasitaiko, ypač, kai kalbat apie žiniasklaidą. Tiesiog bravo Jums, nors ir ne visus iš NKWD palaikyčiau. Skonio reikalas :)

  • Aštuntadienis

   Du iš NKWD – Vasiliauskas ir Dapkus – į etiką seniai nusivalę kojas. Niekaip nesuprantu, kodėl juos vis dar girdime visuomeniniame radijuje?
   Tas pats tinka ir Miliūtei.

   • Fredis*

    Tau, aštuntadieni, labiau patinka tylūs, po kilimu veikiantys žurnalistai (Miliūtė, Savukynas), kurie bando įsiteikti vyresnybei (Siaurusevičiui, Matoniui)? Jie buvo iniciatoriai išspirti D.Kuolį iš TV.
    Liko nykuma radijuje ir TV, tik dėl Dapkaus jaunatviškumo ir Vasilausko, Aleknonio įžvalgų, solidumo radijas dar paklausomas, geri, nuotaikingi rytinių žinių vedėjai.
    Miliūtė vedė skandalingai pimąją europarlamentinę-agitacinę laidą, gerai, kad kažkas susiprotėjo ją nuimti, kad žmonių neerzintų tiek studiojoje, tiek už ekrano.

 • Aštuntadienis

  Nelandžioju po jų virtuvę ir nesidomiu gandais. Vertinu ne jų „veiksmus po kilimu“, bet transliuojamų laidų kokybę (kaip pats ją suprantu). Daugelį kartų įsitikinau, kad Vasiliauskas ir Dapkus negerbia oponentų ir perša vieną teisingą, t. y. savo, nuomonę. Ar pateikinėti citatas? Gal neverta, jų straipsnių daug internete. Dar Čyvą pridėčiau. O Miliūtę jau minėjau.

 • Fredis*

  Labai keistas argumentas – „perša savo nuomonę“. O kieno kito?
  Nuomonę reikia turėti, kad ją turėti – reikia daug skaityi, analizuoti, gyventi pilnakraujį gyvenimą, turėti karštą širdį, blaivų protą, mylėti žmones, nekęsti neteisybės, melo, apgaulės.
  Daugelio kalbančių, rašančių problema – neturi nuomonės, gaudo vėją kuri politinė grupuotė stipresnė ir bando jai įsiteikti.

  • Aštuntadienis

   Frazę „perša savo nuomonę“ parašiau turėdamas mintyje Dapkų. Jis – laidos vedėjas, jo darbas – sudaryti sąlygas diskusijai. Klausytojams įdomios ne jo asmeninės simpatijos ar antipatijos, o laidos dalyvių nuomonės.
   O su tvirtą nuomonę turinčiais dažnai yra priešingai: kuo žmogus mažiau žino, tuo tvirtesnę nuomonę turi. Visais klausimais. Na, eiliniams interneto komentatoriams tai atleistina, bet politikos apžvalgininkai galėtų dažniau suabejoti savo nepajudinamomis tiesomis.

 • Violeta

  Žiniasklaidos iš vidaus niekada nemačiau (mano kalba kalbant, jų autopsijose nedalyvauju), tai nuomonė bus paviršutiniška.
  Na, į NKWD sukišti gana skirtingų gabaritų asmenys; jei Virgis landus, prisitaikantis, kandantis tikslingai, garantuotas užnugariu – na, tiesiog biblinis žaltys, tai Darius tiesmukesnis, kad ir bando iš pašnekovo“išlaužti“ pritarimą savo minčiai, vis tik yra nuoširdus. Panašus ir Dapkus. Vasiliauskas tikrai nelabai mielas.
  Na, o Miliūtė visai netinka į T…grupę. Ji – unikali.
  Ji – gestapas. Arba Ilzė Koch.

 • a

  na va straipsnis issiverte naujom aktualijom, sirgo sirgo ir tuoj kojas pakratys,ta supuvusi lrt,na ir tegul griuna tokios televizijos su miliutem siaurais ir panasiais veikejais niekam nereikia tik jiems patiems, aisku gaila bus panoramos ar politiniu diskusiju bet gal ant griuvesiu reiktu pradet statyt nauja pastata,nes pas sita labai pamatai papuve stipriai.

 • Pingback: KOMERCINĖ LTV VASARA | uagadugu()