Apklausų marazmas 2: ISM geriausia? Gal dar paklauskim darželinukų…

…geras tas laikraštis „Studijos“…duoda daug peno apmastymams…

Pirmame puslayje – puikus interviu, o štai trečiajame – labai įdomi informacija, pavadinimu „ISM – geriausia vadybininkus ir ekonomistus ruošianti aukštoji mokykla“.

Gražiai skamba ar ne?

Mane sudomino. Nusprendžiau paskaityti.

Taigi: pavadinimas kyla iš „TNS Gallup“ atlikto žinomumo ir įvaizdžio tyrimo, kurio metu buvo teiraujamasi kaip (sic!) abiturientai ir bakalaurai vertina Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Apklausta 1000 abiturientų iš 51 mokyklos 5 didžiuosiuose miestuose bei 500 ketvirto kurso studentų (neaišku keliose mokyklose ir keliuose miestuose).  

Rezultatai: Vilniaus Universitetą, kaip žinomiausią vadybininkus ir ekonomistus ruošiančią aukštąją mokyklą paminėjo 55 proc. abiturientų ir (sic!) 89 proc. aukštųjų mokyklų ketvirtakursių, antras liko ISM (42 proc. ir 50 proc.), trečioje vietoje – KTU – atitinkamai 26 proc. ir 59 proc.

Geriausią vadybos ir ekonomikos srities išsilavinimą apklaustųjų nuomone, suteikia ISM – 54 proc. abiturientų ir 53 proc. studentų, antras – VU 25 proc. abiturientų ir 40 proc. studentų, trečioje vietoje -VU Tarptautinio verslo mokykla (22 proc. ir 19 proc.)

Prie visų šių rezultatų pateikiamas grafikas, kuriame pateikiami antrojo klausimo rezultatai. Jame – abiturientų nuomonė pažymėta raudonai, studentų – pilkai (grafiko fonas kiek šviesiau pilkas).

Aš čia gal pasakysiu ne į temą, bet gal reikėtų užsakyti apklausą, kaip Lietuvos statybininkai vertina Lietuvos bankų sistemą arba, pavyzdžiui, koks yra valstybės tarnautojų požiūris Valdovų rūmų statybą. Arba – kaip privačių mokyklų moksleivių tėvai vertina maistą mokyklose.

Rezultatus būtų galima paskelbti tokiais pavadinimais: „Geriausias Lietuvos bankas – „Snoras“, „Valdovų rūmų statybai pritaria dauguma sprendimus priimančių žmonių“ ir „Tėvai patenkinti maitinimu mokyklose“.

Klausimas kaip ir visai neseniai tas pats: ar viskas gaunasi iš kvailumo, ar iš anksto žinant?

 

(3 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...