Kai vagia Kovo 11-osios Akto signataras…

Kai nueinančio Seimo nariai krizės akivaizdoje nusprendžia pasididinti algas, darosi pikta.

Kai naujai išrinkto Seimo nariai kasdien lyg mantrą kartodami užkeikimus apie besiartinančią krizę siūlo visiems suisveržti diržus, tačiau tuo pat metu nusprendžia, jog susimažinti sau algas jiems neleidžia Konstitucija, pasidaro liūdna.

Tačiau apibūdinti jausmus, kurie užplūsta sužinojus, kad Kovo 11-osios Akto signataras yra paprasčiausias vagis, paprasčiausiai pritrūksta žodžių…

Kalbu apie signatarą K.Grinių, kuris, kaip pastebėjo akylūs šio blogo lankytojai kuo ramiausiai vagia internete paskelbtus tekstus ir publikuoja juos kaip savo kūrinius interneto svetainėje atvirai.lt.

Tai ir tekstas „Tikrosios pasaulinės finansų krizės priežastys“, publikuotas gruodžio 23 dieną, kurio pradinis variantas rusų kalbą gali būti lengvai atrandamas adresu http://www.warandpeace.ru/ru/article/view/30520/

Kitas pavyzdys – ten pat publikuotas „Briuselio susitarimas:2008 metų Kosovas- „1938 metų Sudetai““, kurio pradinis variantas taip pat rusų kalba pasirodė gerokai anksčiau adresu http://www.avanturist.org/column/3/source/1409,

Taip pat – JAV krizės pasekmės ES:kitų variantų praktiškai nėra, K.Griniaus „parašytas“ gruodžio 16 dieną, nors dar gruodžio 12 tas pats tekstas pasirodė rusų kalba…

Visi tekstai – tiesiog vertimai iš rusų kalbos į lietuvių. Labai įdėmiai apžiūrėjau visus lietuviškus tekstus, ieškodamas bent mažiausios užuominos į pirminį šaltinį arba į tai, kad K.Grinius tėra vertėjas. Neradau…

Nors tame pačiame atvirai.lt puslapyje yra ir K.Griniaus verstų tekstų: „Kira Savičenko : Lietuviai sušaldys Rezeknę?“  arba „Michailas Degiatinas: mūsų nedaužys per galvas, o lėtai smaugs“.

Taigi, išvada labai paprasta – K.Grinius yra paprasčiausias plagijatorius, o kalbant tiesiai – vagis. Žmogus, be jokių skrupulų paimantis kažkieno kūrinį ir pateikiantis jį kaip savo autornį darbą.

Taip, Lietuvoje tai nėra labai neįprasta. Pakanka pavartyti keletą be jokios atrankos paimtų lietuviškų žurnalų ar panaršyti po lietuviškus tinklapius ir rasime tą patį: tekstus, perspausdintus iš užsienio laikraščių, žurnalų ar tinklapių be jokių nuorodų į autorių ar pirminį šaltinį. Reikia nuotraukų – pilna ir jų.

Tačiau galima surasti ir pateisinimų: žiniasklaidos priemonėms trūksta pinigų, neveikia savireguliacijos institucijos, savo darbo nedirba autorių teisių gynėjai… Šleivi tie pateisinimai, bet vis tiek… Kita vertus, situacija keičiasi: rašydamas panaršiau po kelis portalus ir daugumoje jų visuose pranešimuose yra nuorodos į šaltinį.

Bet grįškime prie K.Griniaus.  Jo „autorinių“ tekstų atvirai.lt puslapyje problema yra gerokai gilesnė nei vis dar pasitaikantys nugvelbti tekstai Lietuvos žiniasklaidoje.

K.Griniaus problema yra ta, kad jis iki šiol nesupranta, kad tai kas leidžiama kokiam nors bulvariniam laikraštėliui, visiškai neleistina asmeniui, kurio parašas yra po Nepriklausomybės Atkūrimo aktu. Plagijuodamas tekstus ir savindamasis autorystę K.Grinius suteršia ne tik savo vardą…

Ir tai jau ne tik diskusija dėl autorinių teisių. Tai suvokimo ir atsakomybės problema.

Nieko nauja, galite pasakyti. Juk kažkada būdamas premjeru Algirdas Brazauskas viešai melavo, kad yra Kaune nors tuo metu buvo Maskvoje.  Pirko „Draugystės“ viešbutį už premjero algą ir dar jachtą už Kristinos sutaupytus bufetininkės arbatpinigius

Juk vienas iš VP dešimtuko, dalyvavusio nacionalinio investuotojo bendrovės (įsiklausykite į žodžių skambesį!) akcininkų Ž.Marcinkevičius taip pat viešai melavo, kad VP grupė niekada nesinaudojo jokiomis PVM lengvatomis. Jis dar pernai taip pat viešai žadėjo, kad elektra artimiausius dvejus metus nebrangs.

Juk premjeras G.Kirkilas buvo viešai pažadėjęs, kad atsistatydins, jei korupcijos indeksas Lietuvoje nesumažės… Ir sakė, kad Lietuvai pavyks susiderėti dėl Ignalinos atominės elektrinės net po to, kai jam su A.Abišala viešint Briuselyje buvo tiesiai šviesiai pasakyta, kad Europos Komisija net nesiderės dėl to. 

Panašius pavyzdžius būtų galima vardyti ir vardyti, bet kažin ar reikia…

Bėda ta, kad Lietuvoje į tai jau niekas senų seniausiai nebereaguoja. Gali meluoti, gali žadėti, gali tvora užsitverti dalį valstybės žemės, pasistatyti pirtį draustinje, gali važinėti girtas, gali užsidaryti skydinėje, gali gauti kas mėnesį keletą tūkstančių vokelyje ir jų nedeklaruoti.

Tiesa, daryti visa tai gali  jei esi kažkas arba jei kažką pažįsti…

Visi pripranta ir nebekreipia dėmesio. Išnyksta bet kokios ribos tarp tiesos ir melo, tarp to, kas teisinga ir ne.

Ir tada net Kovo 11 Akto signataras, pamiršęs, kur jis buvo prieš beveik 19 metų, nusprendžia, kad vogti tekstus nėra jau taip blogai.

Nes…kiti vagia dar daugiau…

Nes jis pamiršo, ką reiškia būti Signataru…

(46 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Po šimts, Artūrai, negi ir pats saugumui padedi?

  • Mielas Pamąstyme, niekaip negaliu suprasti, kodėl turėčiau kažkam padėti…:) Bet spėju, kad buvote šiek tiek neatidus ir signatarą K.Grinių supainiojote su žurnalistu ir apžvbalgininku K.Girniumi…:)

 • Anonimas

  Kodėl jiem neiškilo klausimas: ar Konstitucinis teismas leidžia PASIDIDINTI algas?

  Jei kalbant apie siganatarus.
  Mna nesvarbu,kad jis pasirašė už nepriklausomybę.Turėjo galimybę-valdžią ar pažinčių.Todėl ir pakliuvo į tą-laimingųjų sąrašą,kuriems suteiktos įvairios privilegijos.
  Graudu ir juokinga.
  Signataras turi būti pilietiškas,o ne biznierius.Turi būti pavyzdžiu visuomenej.O dabar?
  Dalinami žemės sklypai.Piniginės rentos,net ir Antakalnyje ruošiami jiems kapeliai ir dar garbingoje vietoje- viršuje Sausio 13-14 ir medininkų,aukų. Gal vieną kartą pabaikim su šitomis nesąmonėmis. Net ir po mirties,žmones bando atskirti- surūšiuoti.
  Va,šitas buvo politrukas-laidojam su politikais.va,šitas buvo meninikas- laidojam kalneyje.Juokinga.
  Kad ir koks bučiau visuomenej nusipelnęs, bet nenorėčiau, kad mane atskirtų nuo šeimos. Niekada nesilaidočiau Antakalnyje.Aš su Tauta,o ne prieš ją.
  O siganatarai? Jiems negana, kad juos pakviečia per minijėmus ir pasodina garbingose vietose? Negana rentų?Žemių?Negana ordinų?
  O kad jie nesugeba sukurpti savo teksto ir išdėstyti minčių,tai čia tik jų neišprūsimo reikalas.Žiopliai ir tiek.
  Lai parduoda žemę ar skiria dalį savo rentos ir,kaip Prezidentas,Seimo pirmininkas, Vyriausybės vadovas pasisamdo „kalbų rašytoją“ ar „tekstų kūrėją“,pagaliau,- dvasių žinovę(burtininkę).

  Kaip yra sakoma:
  Nepakeičiamų- pilnos kapinės.

 • Anonimas

  Dėl sigantaro tai man nei šilta nei šalta, nors jis ir banko skyrių apiplėšt bandytų. IMHO Lietuvos signatarai ir seimačlieniai nesuteps. O jei kokiam žmogystai inostrannai pasirodys, kad visi Lietuva bambukai, nes signataras vagis – tai nepažįstu aš tokių draugų iš užsienio.

  Žymiai graudžiau teksto pabaigoje paminėta problema – visuomenės pripratimas prie vagysčių ir pastovaus melo. Jau seniausiai niekas nebereaguoja, kai vagiama iš po nosies, kai politikai ir korporacijos meluoja, mokesčiais apkrauna ir iš darbų išvaro skurstančius. Visi tiek uždu…inti melo ir cinizmo, nešvaraus žiniasklaidos darbo, kad niekas nebekreipia dėmesio. Aš asmeniškai ta proga televizorių per Kalėdas draugui padovanojau ir jau 4 metus be kalbančios dėžės apsieinu. Paprasčiausiai negaliu žiūrėti, kaip meluojama, nervai per daug tamposi.
  Tiesą sakant net nebežinau ką ir daryti, kad tas abejingumas išnyktų ir pagaliau pradėtų rūpėti. Gal tu Artūrai turi kokių minčių?

  • Anonimas

   sveiki.sauniai petriuk tu cia,pritariu tau.melagiu apgaviku gauja o ne politikai.va per ju bukuma mes ir skurstam.uzdare gamyklas fabrikus.o mokescius is nemokiu zmoniu renka!!!!!!!!!!tai ka kalbeti apie ju galvas.vakumas galvose musu politrukams,ir siulai du-vienas ausis laiko…kitas galvoja kaip apsaut visa tauta!!!

 • Viskas OK, bet tikslumo vardan turiu pakartoti savo vakarykštę pastabą:

  2008-12-13 d. rusiškas tekstas “Tikrosios pasaulinės finansų krizės priežastys“ su nenurodyta autoryste, patalpintas čia:
  http://www.warandpeace.ru/ru/article/view/30520/
  – nėra pirminis, tai tik vienas grandinėle plitusių variantų!

  Pradžioje šis tekstas klaidžiojo po Runetą, kaip anoniminis, bet autorius netruko paaiškėti – tai žinomas rusų publicistas Aleksandr Zacharov, interneto paduotuvės Politkniga.ru oficialaus blogo http://www.blog.politkniga.ru autorius.

 • Šitas tekstas vertas patalpinti platesniai auditorijai, į http://www.alfa.lt, kad žinotų skaitytojai savo Herojus“ …

 • Anonimas

  Teisybės labui reikėtų paminėti, kad vagia (plagijuoja) TPP (tautos pažangos partijos) steigėjas ir valdybos narys. Ir tuos „savo“ tekstus dar publikuoja TPP tinklapyje. Visa tai itin ciniškai atrodo, kartu su rūškanais TPP veikėjų veidais, o dar ciniškiau skaitant jų programos deklaracijų nuostatas apie teisinęs politiką ir kokią Lietuvą jie norėtų matyti…
  Rinkitės rinkėjai…

 • Man kažkaip nesuvokiama. Gal čia koks nors nesusipratimas ar klaida?

 • Anonimas

  Manyčiau, tai puiki proga iš naujo pagalvoti ar ne per dideles savo įsipareigojimų išraiškas esame dovanoję signatarams. Jei tai, apie ką čia kalbame, yra taip, kaip ir matome, darosi aišku, kad užkrautos naštos signataro vardas neatlaiko ir nepateisina. Legendos darymas iš eilinio žmogaus nėra dėkingas užsiėmimas, nors landsberginėms mitų apeigoms tai – vienas pagrindų.

 • Anonimas

  belieka sutikti,kad gyvename kreivų veidrodžių šaly.Nesinori būt liūdnu pranašu,bet manau,kad mūsų laukia ilgas kelias į visavertę visuomenę.Nepakantumas čia išvardytiems faktams yra nulinis.Jokie signatarai pavyzdžio nerodo,o užsiiminėja nuosavų privilegijų gausinimu.Gal iš tikrųjų mes teverti tokios būsenos?Iš esmės reikia pripažinti:kokia visuomenė,tokie ir politikai.Vien Valinsko atėjimas į parlamentą su savo šoumenais viską pasako.Neįsivaizduoju,ką ateinanti karta apie tai galvoja,juk ant moralinių griuvėsių ne ką bepastatysi.

 • O tiek ne daug reikėjo – tik nurodytį šaltinį. Pagunda būtį pranašu matyt stipresnė :)

  Žydrūnas Sadauskas
  E-rinkodaros konsultantas
  http://www.iml.lt

 • Anonimas

  Tai, kad KG yra signataras neturi jokios reikšmės. Vogti yra negražu iš principo. Aišku lengva interneto komentaruose anonimiškai būti teisuoliu, tačiau ar visi čia rašantys nėra nieko niekada nevogę? Ar nesisiunčiate iš interneto vogtų mp3? Ar niekada nevažiavote zuikiu? Ar gražinote per didelę gražą kasininkei?

 • @Valentinas

  Tai, kad KG yra signataras neturi jokios reikšmės. Vogti yra negražu iš principo.

  K.Grinius pasirašinėjo savo „straipsnius“ nurodydamas ir visaip pabrėždamas savo signataro kredencialus. Tenka Tamstai priminti, kad mūsuose yra kuriamas savotiškas signatarų kultas ir jiems įstatymais yra suteikta galybė privilegijų, tame tarpe ir materialinių.

  Tie žmonės turėtu jausti pareigą būti ir moraliniais autoritetais, jeigu jau neatsisako tų privilegijų.

  Aišku lengva interneto komentaruose anonimiškai būti teisuoliu, tačiau ar visi čia rašantys nėra nieko niekada nevogę? Ar nesisiunčiate iš interneto vogtų mp3? Ar niekada nevažiavote zuikiu? Ar gražinote per didelę gražą kasininkei?

  Jūs rimtai nejaučiate skirtumo tarp paminėtų dalykų ir viešo svetimo darbo pateikimo, kaip savo, be to darbo autoriaus žinios?

  Čia juk neina kalba apie materialinius nuostolius ar pan. – žala grynai moralinė. Ir didelė.:(

  Ponui K.Griniui nebuvo jokio būtino reikalo rašyti savo pavardę prie tų straipsnių vertimo, juk jam niekas honorarų už juos nemokėjo, o ir signataro renta badu mirti neleidžia.

  Jis tai padarė iš visiškai tuščios garbėtroškos ir tuo parodė labai negatyvų pavyzdį augančioms kartoms, bei sudavė smūgį Lietuvos reputacijai.

  Tik griežtai, viešai, atvirai ir aiškiai įvertinę tokius iškilių veikėjų (o Signataras yra toks pagal apibrėžimą) poelgius, mes nuplausimę gėdos dėmę ir parodysime jaunimui pavyzdį, kas būna tokiais atvejais net ir su iškiliais veikėjais, kad matytų tą gėdą ir bijotu…

 • Anonimas

  Valentinai

  Vogti iš tautos- didžiausia vagystė.
  Nesislepiu“anonimiškai“.
  Gyvenime nieko nepavogiau tokio,dėl ko kentėjo kiti ar iš to turėčiau kažkokios naudos.Nebent,saldainių nuo šventinio stalo,dar būdamas vaikas :)
  Nevagiu nei maximose ir pan. Reikia turėti padorumo.
  Niekada nepaimu daugiau atiduotos grąžos- pastebėjęs- gražinu ir net nesvarstau: ar verta?
  Valentinai,Jūs jau teisinate vagis.

 • Anonimas

  Zeppeinus
  Nerijau,
  Tikrai nenorėjau, kad būtų suprasta, kad teisinu vagis. Aš to tikrai nedarau. Atvirkščiai, bandžiau parodyti, kad svetimo pasisavinimas yra ne vieno K. Griniaus problema, o labai didelės visuomenės dalies, gal netgi daugumos. Ir tai yra viena iš esminių mūsų visuomenės problemų, kad vagia daugumas, o demaskuotojai yra dažniausiai patys yra ne visai švarūs. Kadangi nesu žurnalistas ar šiaip žodžio meistras, nesugebėjau tinkamai suformuluoti minties.

  Nerijau, tikiu, kad jūs visada gražinate gražą ir nieko nesate pavogęs. Ir tikiu, kad jūsų muzikos kolekcijoje nėra nei vienos nelegalios kopijos ir jūsų kompiuteryje yra tik legalios programos. Tikrai nenorėjau nieko įžeisti :)
  Bet štai kur su jumis nesutinku:
  1. Visuomenė neturi reikalauti iš signataro ypatingo šventumo ir kelti didesnių moralinių reikalavimų. Jei aš būčiau signataras, aš to reikalaučiau iš savęs paties. Bet prieš įstatymą visi lygūs. Pagal jūsų logiką, jei Griniaus klausimas nueitų iki teismo ir jis būtų teisiamas už vagystę, buvimas signataru būtų sunkinanti aplinkybė.
  2. Skirtumo tarp „vogti iš tautos“ ir „vogti iš močiutės“ ir „vogti iš autoriaus“ aš nematau. Nejaugi jūs rimtai matote? Tarybiniais laikais už „socialistinės nuosavybės grobstymą“ buvo didesnės bausmės nei už vagystes iš žmonių. Negi norite tokią pačią logiką pritaikyti ir pas mus?

  • @Valentinas

   tikiu, kad jūsų muzikos kolekcijoje nėra nei vienos nelegalios kopijos ir jūsų kompiuteryje yra tik legalios programos.

   Liūdna, bet Tamsta taip ir nesupratote, kad čia visai kito lygio klausimas..:(

   Jūs būtumėte teisus, jeigu kalba eitu apie tai, kad KG pacitavo ar iškabino kokį tekstą nesuderinęs su autoriumi, be jo leidimo ar etc.

   Mano paties žurnale cituojami autoriai neatsiklausiant jų leidimo ar dar ko nors, ką jie ten pas save nerašytu, jeigu matau tam reikalą. Lygiai, kaip iškabinta eilė nuotraukų, tame tarpe ir perredaguotų, kurių autorių aš nežinau ir net nesidomiu, kas jie tokie, nes darau tai ne komerciniais tikslais.

   Bet man net galvon nešauna apsiskelbti tų nuotraukų ar jų galutinės redakcijos autoriumi….

   Bet štai kur su jumis nesutinku:
   1. Visuomenė neturi reikalauti iš signataro ypatingo šventumo ir kelti didesnių moralinių reikalavimų. Jei aš būčiau signataras, aš to reikalaučiau iš savęs paties. Bet prieš įstatymą visi lygūs. Pagal jūsų logiką, jei Griniaus klausimas nueitų iki teismo ir jis būtų teisiamas už vagystę, buvimas signataru būtų sunkinanti aplinkybė..

   Prieš įstatymą – gal būt, bet juk niekas ir nesiūlo nuteistito signataro.

   O štai pagal vyraujančias visuomenėje socialines-etines normas lygybės nėra!

   Ir besišlaistantį miesto centre girtą bekelnį naktinio klubo pramogų vadybininką ir pvz., švietimo ir mokslo ministrą, tauta įvertins ir pasmerks SKIRTINGAI.

   Kam daug duota – iš to daug ir reikalaujama.

   2. Skirtumo tarp “vogti iš tautos” ir “vogti iš močiutės” ir “vogti iš autoriaus” aš nematau. Nejaugi jūs rimtai matote? Tarybiniais laikais už “socialistinės nuosavybės grobstymą” buvo didesnės bausmės nei už vagystes iš žmonių. Negi norite tokią pačią logiką pritaikyti ir pas mus?.

   Šiuo atveju kalba neina apie tas copyrightines kvailybęs, atstovaujamas LATGAA ir panašių pusiau aferistinių organizacijų, kaip Jums galėjo pasirodyti, o apie ELEMENTARŲ ŽMOGIŠKĄ PADORUMĄ!

   Ir nieko baisesnio, nei viešas pasmerkimas ir sugėdinimas, ponui signatarui tikrai negresia, nereikia taip pergyventi.

 • Anonimas

  Siaip, gal reiketu pabrezti, jog signataras K.Grinius, tai nera apzvalgininkas K.Girnius. Nes neakylam zmogui cia tokia pati situacija susidaro, kaip ir varenoje buvo galima balsuot uz du A.Kasetas

 • Anonimas

  Vardas įpareigoja.Signataras ar Prezidentas…viena ir tas pat-LR pilietis,bet…Teisiant, visada reikia tai pabrėžti. Negali būti „lygus“ žmogus,kuris buvo valdininkas ir vogė ar kitaip nusikalto.
  Jo atsakomybė yra didesnė.
  Man nėra skirtumo iš ko vagia. Tai žmonių negebėjimas kurti sau ateities,savo „rankomis“, o ieškoma lengvesnių būdų.
  Teisian Grinių ar kitą signatarą…TAIP- taikyčiau sunkinačią aplinkybę.Todėl,kad jis privilegijuotas.Kartais vagys naudojasi savo padėtimi ir yra išteisinami.

 • Anonimas

  Kaip paprasta zmoniu mintis atitraukti nuo svarbiausio dalyko. Paprastai taip ir buna manipuliuojama visuomenes poziuriu, kada reikia jos mintis ir darbus atitraukti nuo esminiu dalyku, vykstanciu politineje ir finansineje sferose. Juk esme – tai pats straipsnis, koks skirtumas kas is kur ji paeme ir paskelbe. Mes visi kenciame nuo to, kad mus apvagineja ir isnaudoja didziuliais mastais, mumis manipuliuoja ne kaip atskirais individais, bet visa valstybe. Bet jie labai toli ir neapciuopiami, o va straipsnio skelbejas labai arti ir konkretus zmogus. Kodel gi jo nepatarsius. Nepavydekime kitiems ju sugebejimu ir galimybiu. Kreipkime demesi ne i kito pasiputima, o i savo. Juk mes patys kentesime uz savo nuodemes, o ne uz kitu. Mums nebus prideta pliusu, kad mes pamateme kitu silpnybes, bet nesugebejome iveikti savo. Sveikinu zmones, kurie sudaro salygas pamatyti ir suzinoti daugiau, nei mums parodo lietuviska televizija (provincijos politinis ir pramogu pasaulis)ir spauda, kuri faktiskai atkartoja televizijos naujienas. Ne visi turi laiko ir galimybiu narsyti pasauliniuose interneto „vandenyse“ ir pakankamai issilavinimo, skaityti ir teisingai suprasti svetimomis kalbomis. As asmeniskai labai dekinga Zydrunui, kad jis atsiunte man ta straipsni „Tikrosios pasaulines finansu krizes priezastys“ ir asmeniui, kuris ji paskelbe.

 • Anonimas

  Na sutarkime bent jau tai, kad nesutariame :)
  Norėjau pritaikyti Kristaus posakį „Kas yra be nuodėmės, pirmas meskite į mane akemį“ (cituoju iš bendro supratimo). Daugelis Lietuvoje užima tokią poziciją:
  Aš kartais nusuku kokią pašalpą ir jei išeina iš darbovietės nukniauksiu kokį tušinuką ir popieriaus. Vakare parsisiųsiu iš torrentų naują Leny Kravitzo diską (aš juk esu intelektualus, mėšlo neklausau) ir parsisiųsiu naują programą. Žmona prieš išeidama į dekretines pasididino atlyginimą, kad gautų didesnę pašalpą ir policininkui už greičio viršijimą įdėjau į kišenę. Savo redaguojamo laikraščio žurnalistams atlyginimus mokėsiu pagal autorinę, nes taip mažiau reikia mokesčių mokėti ir man nerūpi, kad taip jis mažiau socialiai apsaugotas (jokiu būdu niekam konkrečiai netaikau). Visa tai yra smulkmenos. Bet kai signataras plagijuoja tekstus ir viešai juos skelbia kaip savus, tai čia skandalas! Jis gi signataras, kaip jis galėjo!? Vardas įpareigoja. Viešuman jį! Pasmerkime! Prikalkime prie gėdos lentos, nes jis signataras. Tai kas leidžiama mums, neleidžiama jam.“
  Tokia moralinė pozicija man atrodo veidmainiška. Į tai norėjau atkreipti dėmesį. Ar tikrai visi esame tokie šventi?

 • Anonimas

  Valentinai, kaip signataro vardas suteikia asmeniui išskirtinumo, taip ir naudojimasis šiuo vardu teikia išskirtinumo vertinant poelgius – negi taip sunku suvokti apie ką kalbame? Visi paties pateikiami pavyzdžiai – prasti, bet būtų dar prasčiau manyti, kad jie labai įprasti daryti kiekvienam Lietuvos žmogui. Nėra taip. O todėl šiokios – tokios galimybės vertinti nederamus reiškinius kaip nederamus esti. Keista matyti, kai žmonės po saule pamiršta kur viršus, kur apačia, lyg būtų panardinti šimtus metrų jūrų gelmėn aklinoje nakties tamsoje, lyg žmonija būtų staiga praradusi bet kokią atmintį ir žinojimą…

 • Anonimas

  Manu,kad vardas įpareigoja ir taškas.
  Esi Prezidentas ar Signataras- rodyk pavyzdį.
  Jie žinojai,kad norėsi vokti,tai reikėjo nepasirašinėti dokumentų(nepriklausomybės akto).Dabar kentėk,jei padarei blogai.
  Bet ne- garbė svarbiau.O paskum,kaip likimas duos…Jei pasitaikys proga,tai ir pasisavinsiu…Juk visi taip daro.
  jei paie torrentus ir pan.:
  Su kuom negalima pakovoti,reikia daryti kitaip: apmokestinti.
  Atsiiuntei sau dainikę- ar albumą- litas.Su viskuo galima pakovoti,tik viską reikia pradėti nuo to galo,kurio ir reikia.Bet ne atvirkščiai.

 • Anonimas

  @Auksiniui kardui
  Nei kiek nesiginčiju dėl to ką sakote. Taip, Grinius elgiasi blogai, plagijuoja, vagia, o tai, kad jis yra signataras, prideda labai neskanių prieskonių. Nėra čia apie ką daug diskutuoti. Aš bandau atkreipti dėmesį į tuos kurie smerkia kitus pamiršdami pasmerkti save. Ieškau savikritikos, autoironijos.
  Jūsų tikite, kad didžioji dalis Lietuvos yra sąžininga. Aš manau, kad didžioji dalis Lietuvos pirmai progai pasitaikius apsuks valstybę ar darbdavį ar net kitą žmogų. Turbūs abu sprendžiame pagal savo sugedimo laipsnį. Neveltui tautoje apie tuos, kurie neima kyšius ar yra sąžiningi kalbama, kad jie yra keistuoliai. Jei jūs vienas iš tų keistuolių – labai sveikinu.
  Beje, manau, kad A. Račas vienas iš tokių keistuolių. Jis kalba apie žurnalistų etiką, objektyvumą, nepriklausomą nuomonę ir t.t. Turbūt žurnalistų pasaulyje laikomas debilu. Be to jis viename interviu (man atrodo Žinių radijuje) sakė, kad BNS žurnalistai yra įdarbinti pilniems etatams ir moka visus mokesčius. Jūs gal daugiau žinote apie reikalus mūsų žiniasklaidoje, bet man atrodo, vien už tai BNS’ui ir Račui turi būti didelė pagarba.

  • Anonimas

   Labai gerai pasisuko diskusija. Man irgi atrodo, kad dažnai nematom iš ko kyla mūsų problemos. Mums bado visokiais korupcijos suvokimo indeksais. Reikėtų patikrinti vogimo suvokimo indeksą, manau šis pranoktų aną (rodiklio blogumo prasme). Kad ir nieko nuostabaus. Ar kas nors turi kokio įstatymo bijoti, jei yra pažįstamų. Ką nors paskųsti visuomenės akyse yra didesnis nusikaltimas, nei pavogti. Moralei Lietuvoje nėra jokio pagrindo. Ar galima kokiu nors būdu išaiškinti žmogui, kad vogti negražu net jei niekas nesužinos arba nenubaus. Jei esi išsilavinęs, tai gali sugalvoti kokią nors labai gudrią pavogimo schemą, visą tą pavadinti verslu ir savo viduje pasiteisinti, kad visi taip daro,o kai kurie ne tiek pavagia. Toks elgesys bus pavadintas mokėjimu suktis. Signataro atveju ausį rėžia tik statuso aukštumas ir poelgio menkumas (panašiai kaip Muntianas su 2000Lt.). Visuomenės akyse signataras turėtų sukombinuoti kokį viešbutį, o neužsiiminėti straipsnelių plagiatu.

   • Anonimas

    Romai, tai kurioj pasaulio voetoj jusu manymu moralei yra pagrindas:)? As nemazai metu guvenu ne Lietuvoj ir maciau daug saliu ir zmoniu is ivairiausiu kulturu. Ir zonote ka, nors anksciau ir buvau panasios nuomones kaip jus, dabar puikiai suprantu, kad visur viskas vyksta vienodai, t.y. jei pataikyti i sios diskusijos tema – visi visur „vagia“, elgiasi ne etiskai, naudojasi padetim asmeniniais tikslais ir t.t. ir pan. Sakyti, kad Lietuva kazkuo issiskiria siuo atzvilgiu yra labai naivu. Kai kuriose kitose salyse vogti paprastiems mirtingiesiems gal ne taip lengva, bet uz tai ju vastybes/vyriausybes daro tai be jokiu skrupulu, tiek viduje, tiek kitose valstybese (geras pavyzdys – karas Irake).
    Taiogi, gerbiamieji, ne tokie mes lietuviai jau ir blogi, arba bent jau taip pat blogi kaip ir bet kurie kiti pasaulio zmones. Tiesiog tokia yra zmoniu prigimtis ir jokie kvaili etku normu grudimai i zmoniu galvas to nepakeis.

    • Anonimas

     Taip ir yra. Visi viską daro. Pavyzdžiui juokiasi. Kai kurios tautos juokiasi daugiau, kai kurios mažiau. Kalbu apie lygį. Skaičiau neseniai apie įdomų pasitikėjimo vienas kitu tyrimą. Jis aišku nesako nieko apie vogimą. Bet žmonės gali labiau pasitikėti vienas kitu tik tada, kai nėra tradicijos vienam kitą išdūrinėti. Pasirodo geriausias pasitikėjimo rodiklis yra Norvegijoje, vieni prasčiausių rodiklių – Rytų Europoje( su išimtimi Prancūzijoje).
     Visi žino skandinaviškąjį mentalitetą. Reikėtų panagrinėti, kodėl ten padėtis geresnė. Negi jie nieko nedaro ir viskas atsitinka savaime?

 • žiūrint į visą šitą reikalą su šiokia tokia ironija reiktų ponui griniui padėkoti bent jau už pasiaukojantį vertėjavimą. Straipsniai ilgi ir ne iš lengvųjų, tad ačiū jam bent jau už tai, kad gavome galimybę juos skaityti gimtaja kalba :)

 • Artūrai, gal tai ir yra ta bėda, kurią, nuėjęs į seimą, galėtumei griebti už ragų? Ištraukti į dienos šviesą tuos pažadukus-melagius, negailestingai juos viešinti ir neleisti rinkėjams jų pamiršti (nes, žinia, rinkėjų atmintis trumpa, deja). Suburtum bendraminčius ir taptum seimo Sąžine ir Etika. Žinok ten tokio dalyko velniškai trūksta ir velniškai bijoma. Ar manai „nepatrauktum“ ( nesugebėtum, neišdrystum ) ?

  • Matai, Virgi, mano subjektyviu supratimu Seime reikia ne jaučius graibyti, traukti į dienos šviesą bei viešinti, bet priiminėti įstatymus. Tačiau prieš tai reikia turėti bent kokią nors viziją į valstybę, jos vaidmenį ir funkcijas. Taip pat – suvokimą, kas ir kam turi bei gali padėti, kam reikalinga kultūra, kas yra socialiai atsakingas verslas ir pan. Aš savo viziją turiu, tačiau bėda, kad Seime vieno balso neužtenka. Jei žinočiau, kad mano vizijai pritars dar mažiausiai 70 – tikrai eičiau. O kol kas tiesiog dirbsiu savo darbą.

 • Anonimas

  Tai va:
  Aš – ne, Artūras – ne, Jonaitis – ne, o kas taip?
  Valinskas, Grinius ……………

 • Artūrai, sutik, kad seime reikalinga tokia grupė šviesuolių, kurie kontroliuotų (stebėtų, analizuotų, primintų kur randasi) iš laimės apsvaigusius ar per ilgai užsisėdėjusius ir ryšį su realybe ir (dažnai) su padorumu praradusius kolegas. Nes daugybė tokių „kolegų“ ne tik nepriiminėja įstatymų, jie apskritai nelanko seimo posėdžių arba lanko … retkarčiais. Ta grupė šviesuolių, patikėk, turėtų darbo ne mažiau svarbaus nei įstatymų leidyba. Artūrai, atkakliai atsisakai suprasti, kad tik įvedus tvarką seime, galima pradėti galvoti apie tvarką valstybėje.
  „…Aš savo viziją turiu, tačiau bėda, kad Seime vieno balso neužtenka. Jei žinočiau, kad mano vizijai pritars dar mažiausiai 70 – tikrai eičiau…“ – štai sėdi „už kadro“ tokių „…jei žinočiau…“ koks tūkstantis šviesuolių ir galvoja : „…kad Seime vieno balso neužtenka…Jei žinočiau, kad mano vizijai pritars dar mažiausiai 70 – tikrai eičiau…“ , – sėdi, ir nieko nedaro, tik rašo apie tai, ką visi rašo … … Keista, ar ne ?

 • Anonimas

  Mintys taiklios. Man asmeniškai koktu nuo įsivyravusio masinio dviveidiškumo. Nebeliko ribų, nebeliko standartų (turiu omenyje moralinių).Tikslas-pinigai ir to siekiama nesismulkinant ir nesikuklinant dėl priemonių.

 • Anonimas

  „Aš manau, kad didžioji dalis Lietuvos pirmai progai pasitaikius apsuks valstybę ar darbdavį ar net kitą žmogų. Turbūs abu sprendžiame pagal savo sugedimo laipsnį.“ – taip ir yra. Kaip tik per šventes pavarčiau senus laiškus, viename aptikau pėdsakus štai tokio susidūrimo su žmogumi, kuris jau prieš keliasdešimt metų bandė įtikinti jėgos kulto viešpatija, ir kaip reikia pastumti kitą, antraip pastums tave. Tai buvo vienas iš daugelio dešimčių kitaip parašytų laiškų, atitinkamai – žmonių. Bet tokia pasaulėžiūra verta pasigailėjimo, nes pelnyti sielos ramybę, džiaugsmo pilnatvę įmanoma sekant moralumo tradicijomis, o ne išbandant save jų niekinimu. Bet koks kitaip nugriebtas laimės rezervatas ilgainiui atskleidžia savo apgaulę. Pinigai? Turtas? Jie gali padėti, bet kaip tikslas jie yra nieko verti. Ar taip jau mažai yra pasisakiusi pasaulio kultūra, kad tokio elementoriaus galima būtų nepastebėti, nesuprasti? Gal tamsiam žmogui taip ir gali nutikti, galbūt.

  „Ar galima kokiu nors būdu išaiškinti žmogui, kad vogti negražu net jei niekas nesužinos arba nenubaus.“ – bet juk tai tiesiog nemalonu? Žmogui duota pačiam išjausti priekaištus savo elgesiui iš vidaus, taip ištikusi pagunda sunaikinama nereikalaujant išorinių bausmių, šios tėra nabagams, kurie viduje yra labai nuskriausti. Gerai, gundymų gali nutikti bet kam, betgi kokia palaima prieš juos atsilaikyti! Bėda ta, kad žmonija taip nusimurdė pastaraisiais dešimtmečiais naudos kultūroje, kad užmiršo daugybę žmogaus prigimties pranašumų.

  „…seime reikalinga tokia grupė šviesuolių…“ – Seime reikalingi išvien šviesuoliai! Ten turėtų pakliūti verčiausi. Deja, Lietuvos politinis gyvenimas taip suvargęs, kad rinktis tenka vien iš prastų ir prastesnių, o verti dėmesio neįveikia ir papildomų nustatytų ribojimų. Gal tai ir bėda, kad ten stumdosi jėgos kulto ir laimikių pelnymo tarnai, o keistuoliai užklydėliai, kuriuos, jei neatmeta sistema, tai netrunkame pripažinti nekompetetingais? O man, tarkime, pakaktų jau tokios kompetencijos, kad žmogus norėtų būti geresnis, ir ten eitų, kaip į savo geriausių savybių išbandymą.

 • 29 01 2008 Kęstutis Griniusinansų krizė smogs per indėlius – kas pjaus nupenėtą aviną? O JEIGU JŪS BUTUMĖTE TADA PATIKĖJĘ!
  2008 12 30
  Siūlau paskaityti ir prisiminti ne tik ką aš sakiau,rašiau, bet nepatingėti ir atsiversti Lietuvos ekonomikos ,,ekspertų“ to meto patarimus-klausydami jų bėgote į bankus ir graibstėte paskolas ar kreditus(dažniausiai užsienio valiuta). Aš dar šiek tiek palauksiu ir pažiūrėsiu ką jūs darysite artėjančią vasarą ar ankstyvą rudenį.
  Taip pat džiaugiuosi,kad paskelbus šį straipsnelį pavyko išgelbeti bent penketą šeimų,kurios nepirko būsto, neėmė paskolų-šiandiena, deja tik jie arba aš kitų nežinau, užsakinėję mišias bažnyčioje už mane ir mano šeimą.Ir tai visiškai rimtai.
  Prisiminkime:
  Lietuvos piliečiai, kaip Rytų Europos ir buvusios Sovietų Sąjungos gyventojai –nuo Estijos iki Vengrijos, nuo Ukrainos iki Kazakstano- jaučia ,kad kažkas su ekonomika jų šalyse darosi negerai.
  Šiandiena, Valstybės vadovai, Lietuvos ekonomikos ekspertai, bankininkai ir kiti veikėjai ramina Lietuvos piliečius teigdami, kad Lietuvos ekonomika yra sveika, gąsdinimų dėl galimos finansų krizės nereikėtų bijoti, o ekonomika ir nekilnojamojo turto rinka pati turi susireguliuoti. Anot jų, šalies ekonomika yra sveika.

  Lietuvos piliečiai, kaip Rytų Europos ir buvusios Sovietų Sąjungos gyventojai –nuo Estijos iki Vengrijos, nuo Ukrainos iki Kazakstano- jaučia ,kad kažkas su ekonomika jų šalyse darosi negerai. Jie jaučia, kad kažkas artėja, kas geriau praeitų pro šalį. Ir tas jausmas yra ne tautų piliečių ekonominio nesubrendimo jausmas. Visas juokas tame, kad iš tiesų pasaulis ritasi į superkrizę, kuri visų pirma smogs, taip vadinamom, buvusios sovietų sąjungos šalims. Šios šalys (tame tarpe ir Lietuva) bus pirmosiose krizės linijose todėl, kad jų ekonomikos sistemos mažiausiai tam pasiruošiusios, nepasirengusios, bejėgės, jų finasinės sistemos kontrolė iš esmės perduota užsienio bankams, valstybės ekonomika buvo grindžiama ne verslumu, o pigiais ir spekuliaciniais pinigais.

  Priežasčių galima butų įvardinti daugybę, bet nuo to paprastiems Lietuvos piliečiams nepasidarys nei aiškiau, nei ramiau. Todėl tenka pereiti prie laukiamų pasekmių:

  Pirma. Lietuva ir kitos Pabaltijo šalys pasmerktos būti krizės aukomis

  Antra. Krizės eigoje, piliečiai mažiausiai rūpės valdžiai, tarkime, lygiai kaip dabar nerūpi mokytojų atlyginimai. Nebent primins visiems, kad reikia bendrai kentėti ir ,,susiveržti diržus“.

  Trečia. Bus devalvuojamas litas, o indėliai valiuta bus įšaldyti. Gyventojams bus siūloma valiutą keisti į litus, pagal labai prastą(devalvuotą) kursą, nes visi valiutos rezervai bus skirti užsienio kreditų išpirkimui.

  Išvados čia yra paprastos: ekonominė krizė yra neišvengiama ir piliečiai gali pasirinkti kaip elgtis: ar gelbėti savo ,,kailį“ ir valiutinius indėlius ar rūpintis užsienio valstybių kreditais. Tai kiekvieno teisė, kaip teisė tikėti tuo ,kas čia parašyta ir pasakyta. Laiko liko ne tiek ir daug: vasara(vėliausiai rudenį) bus duotas atsakymas –ar tai kas čia prognozuojama įvyks?

  Lietuvos Nepriklausomybės Atstatymo Akto Signataras

  Kęstutis Grinius

  • Ponas Kestuti,

   Nemanau, kad čia daugelis ginčijo pačio straipsnio turinio logiškuma ar absurdiškuma. Diskusija vyko dėl šaltinio nepaminėjimo fakto. Tikriausiai kalbėsiu daugelio vardu – ačių už vertima. Straipsnis tikrai įdomus ir pakankamai logiškas kad priverstų susimastytį. Didžiausia problema – signataro titulas. Kur nusiris ta visuomenė – kuri neturės į ką lygiuotis?

   Žydrūnas Sadauskas
   E-rinkodaros konsultantas
   http://www.iml.lt/

 • Anonimas

  suklydo :)

 • Anonimas

  Nekrypsta diskusija apie Aleksandr Zacharov straispsnio turinį nors tu ką. Perskaičiau Aušros komentarą, galvoju, bus įvairesnių minčių. Pasmerkėm gi jau Grinių. Labai naiviu žmogum šiais interneto laikais reikia būt, kad nesitikėt „nulinčiavimo“ už plagijatą. Redagavimo klaida galbut? Sulauksim Griniaus atsakymo, ir išspręstas klausimas dėl Signataro garbės :) O Zacharov straipsnis vistik idomus…

 • Anonimas

  Berniukai! Taip kreipiuos į straipsnio autorių ir komentatorius , kurie taip puolat Kęstutį Grinių .Mano amžius ir patirtis suteikia man tokią “privilegiją “į Jus visus taip kreiptis.Pirmiausią ką patarčiau visiems , prieš puolant Grinių susipažint su jo svetainę “vartotojulyga“ nors kiek pasiskaityti ,susipažint , įsigylint; gal Jūs tada labjau pažinsit žmogų , kurį taip puolat…O dėl to straipsnio apie pasaulinę krizę man jokio skirtumo kas jo autorius, blogiausią yra pati KRYZĖ !Grinius ir visi jam prijaučiantis pasiaukojančiai dirba BE ATLYGIO . Kai buvo renkami prieš LEO LT aš surinkau 200 savo draugų parašų .Ir man net nekylo toks klausimas “o kas gi tas A . Račas “….

  • Ponia Ramute,

   panašu, kad K.Grinius išties yra nuveikęs ir gerų darbų Lietuvos labui.

   Savo nuomonę ir pasiūlymus dėl šios nemalonios situacijos išrutuliojimo palikau komentaruose prie A.Račo straipsnio alfa.lt.

   Kas nutiko, tas.

   K.Griniui dera pripažinti nuodėmę, atsiprašyti žmonių už klaidinimą ir su dviguba energija tęsti visuomenės švietimą bei kovas už šilumos vartotojų teises.

   Prisilaikant padorumo ribų, savaime suprantama.

 • Labas rytas mieli skaitytojai,
  dėkoju visiems kas rūpinasi mano morale ir teikia pasiūlymus dėl jos ,,gydimo“.
  Viską ką dariau,darau,darysiu yra sąmoninga ir kol kas dėl nieko nesigailiu.Atleiskite ,kad kai ką,gal būt nuliūdinau.
  Signataro vardą išnaudosiu taip kaip manau esą reikalinga ir naudinga-nekreipiant dėmesio į jokius kaltinimus.
  Patvirtinu,kad nei vieno Lietuvos piliečio nesu apvogęs(tame tarpe ir A.Račo), o nuo vagių piliečius tenka ginti kasdien.Leidžiu Jums manyti, kad vagis gina nuo vagiu.Tai vis tiek yra geriau nei tik vogti.
  Kviečiu pasinaudoti teikiama informacija ir daugiau galvoti apie savo kailį, nei apie mano moralę: į kurios įtaką Jūs vis tiek neturite veiksmingų priemonių.
  Dar kartą kviečiu lankytis ir užsisakyti tinklapio wwwvartotojulygalt naujienas , nes iš kart po naujų metų rasite apie tai ko nerašo jokia Lietuvos spauda.Būdamas mokytojas(iš prigimties ir pagal specialybę)priminsiu-,,žinios ne kuprinė,jų nešiotis nereikia“.
  Gerų Naujų Metų ir iki naujų susitikimų.

  Pagarbiai Kęstutis Griniius

 • Anonimas

  Kęstuti,
  Jei paskelbėte svetimą tekstą savo vardu – esate plagijatorius, o paprasčiau tariant vagis. Ir niekur nuo to neišsisuksite.
  O dėl straipsnio turinio, patarčiau mažiau naršyti Rusijos interneto platybėse, nes dauguma rusų valdžios apmokamų politologų, ekonomistų analitikų ir t.t. turi tik vieną misiją – pranašauti Amerikos Imperijos pabaigą. Deja, ta Amerika taip ir nesibaigia, o pati jūsų mėgstama Rusija rodos jau pasuko tuo keliu.

 • Anonimas

  Tačiau jei įvyko klaida, pavyzdžiui redaktorius ištrynė nuorodą į šaltinį ar jūs pats tiesiog pamiršote, taip ir sakykite. Visi klysta ir jei taip įvyko aš pirmasis atsiprašysiu :)

 • Anonimas

  Valentinui.
  Ne visai su Jjumis sutikčiau dėl Rusijos. Tai vienintelis kraštas Planetoje, kuris dar turi inteligentijos likučius ir nepaperkamų žurnalistų (kaip žinia Vakaruose nenupirktų iš viso nėra – nes kapitalizme, kuris jų kraujyje, kitaip ir būti net teoriškai negali).
  Antra. Rusai yra žmogiški (atmeskime, žinoma, jų politikuojančius ar kariškius bei jų motinas užauginusius profesanalius žudikus, o taip pat oligarchus (nors jie dažniausiai yra ne rusai, kaip ir politikai), o šito Žemėje daugiau niekur nesutiksi – Lietuvoje to taip pat.
  Be to, iš jų spaudos (kaip sakiau rusų žurnalistų dar yra nenuperkamų) gali sužinoti tikrą situaciją, – deja, kitų šalių a informacijoje šiuo klausimu vien melas (iki enronų griūties, t.y. kapitalizmo žūties valandos kartu su enronų žūtimi ir aš jais tikėjau, tai ką jau bekalbėti apie kitus lietuvius, ypač docentus ir studentus).

  • Anonimas

   Ne grioviakasiai juk Amerikoje kuria mokslą (tame tarpe humanitarinį). Drįsčiau pasiginčyti – Amerikoje yra daugiau inteligentų ir neparsidavusių žurnalistų nei Rusijoje. Ir tai yra bent jau todėl, kad ta šalis yra 2 kartus didesnė žmonių skaičiumi už Rusiją, jau nekalbant apie visokią laisvę reikštis. Per Rusijos kanalus mums rodo tokią Ameriką, kokią nori parodyti. Rusijos gatvėje ir ypač glubinkoje irgi nekoks įspūdis apie rusus susidaro.

 • Anonimas

  A.G.
  Nukrypstame į visiškai kitą temą. Jūs eksploatuojate kelis stereotipus:
  1. Rusijoje yra inteligencija (implikuojama, kad kitur jos nėra)
  2. Rusai žmogiški (duševnyje liudi)
  3. Kapitalizme viskas yra nupirkta.
  Be to darote užuominą,kad politikai ir oligarchai yra ne rusai t.y. greičiausiai žydai ir tokiu būdu įnešate šiek tiek antisemitizmo.

  Tingiu polemizuoti su kviekvienu iš šių teiginių tačiau iš to darau tokias išvadas:
  1. Jus vis dar veikia tarybinių laikų nostalgija. (turbūt galvojate, kad tarybiniia multikai buvo geriausi, o briliantinė ranka pats geriausias visų laikų filmas)
  2. Jus labai paveikė rusų propoganda, nes būtent jie teigia, kad vakaruose visi nupirkti. Tai reiškia, kad ir Lietuvoje (nes mes Vakarų dalis jeigu ką :), o tai reiški ir p. A. Račas yra nupirktas. Generalizuoti, kad visi kapitalizme nupirkti yra grubu ir neskoninga. Tas pats kas pasakyti, kad visi žydai svoločiai, o visi juodaodžiai banditai. Tai veda prie 3 išvados:
  3. Jūs visai nepažįstate nei Rusijos nei Vakarų. Yra kur tobulėti.

 • Anonimas

  jei prakalbome apie Rusiją:
  Nuo seno rusai,kaip,dėja ir lietuviai, nepasižymi savo vadukais.
  Rusiją į komunizmą vedė,kas?Žydukai.Jei neklystu,tai iš 40 deputatų 36 buvo žydukai,o likę 2 lietuviai,latvis ir …nepamenu tiksliai. Reikėtų knygoje pasitikslinti(kurios nebeturiu).
  Jau nekalbu apie carus.

  O Lietuvėlė ir nemoka pati savęs valdyti,kad ir kaip bebūtų gaila. Tokia vieta žemėlapyje lemia(kaip sakoma: šunų“partakis“) ar nemokšiškumas: iš vienos sąjungos į kitą.

  o Griniui palinkėčiau- nevokti.O suklydus- pripažinti ir pasitaisyti.
  Nešioti Signataro vardą,tai ne man- „runkelio“. Reikia turėti garbės ir padorumo.Tada niekas nesikabins.
  Vartotojų lygą palaikau ir joje balsuoju. Bet,kad nėra ji veiksminga.Kažko trūksta?

  p. Arūrai,tik dabar prisiminiau:
  Prašyčiau neįžeidinėti dėl rūbų. Viename staripsnyje perskaičiau: „atrodo,kaip kaimietis“.Ką Jūs tuom norėjote pasakyti?Aš ir iš kaimo(gyvenu mieste),bet rengiuosi gana padoriai.Geriau jau būtumėt parašę,kaip „valkata“.Bet juk taip būtų labiau įžeidžiančiai?Ar ne?Jūs įžeidinėjat kaimiečius,iš kurių,kažkada, atsirado miestai ir iš kurių mintate ir šiandien. Keista,kai jaunimas ir skatinamas nemėgti kaimiečių: tu iš kaimo ir pan.
  Manau,kad tokiam žurnalistui,kaip Jūs,taip elgtis nedera.

 • Anonimas

  Valentinui.
  Jūs toks nesate (tuo tikras vienu tūkstančiu procentų), bet pasisakėte, kaip komunistas ne komunistui tarybiniu metu.
  Tiksliau sakant kitamanių nekenčia ne tik kumunistai (esu tikras, kad nesate juo buvęs, taip pat 1000 proc.), bet labai ir labai daug žmonių (manau ir čia tinka Pareto dėsnis – koks 80 proc.).
  Visvien mano nuomonės nepakeitėte – kapitalizmas blogis, kaip ir kiti izmai, tik minėtasis kapitalizmas kūbe (dėkui dievui, kad jis jau žlunga), nes jis galutinai sunaikino žmogų, kaip asabą..

 • Anonimas

  Gaila,kad žmonija dar nesukūrė/nesugalvojo naujo ir tesingesnio valstybės kūrimo modelio.
  Buvo komunizmas- šnipštas.
  Dabar kapitalizmas- tas pats šnipštas.
  Anarchija gerai tik tada,kai valstybė turi pakankamai resursų,kaip naftos,aukso ir pan.(JAE- Jungtiniai Arabų Emiratai). Bet blogai,kai viskas yra tik šeimos biznis(visas valstybės valdymas). Lietuviai tikrai nebūtų tuom patenkinti.

  Niekada niekam nebus 100 proc. gerai.Kažkam buvo ir yra komunizmas- Saulė,kažkam- kapitalizmas. Kažkas gėrė prie komunizmo ir vogė, vagia ir dabar. Čia turbūt vienintelis palikimas,kuris neišnyksta prie bet kurios santvarkos.
  Įda.

 • Anonimas

  @ AG
  Nežinau kuri mano tekstų dalis privertė jus galvoti, kad aš kažko nekenčiu. Iš tikro aš kenčiu ir labai stipriai :) Esu tarp kitko labai tolerantiškas žmogus ir jei ko nemėgstu tai kaltinančių apibendrinimų tokių kaip:
  Visi negrai durniai
  Visi žydai vagys
  Visi žurnalistai nupirkti
  Visa lietuviai idiotai, todėl nemoka savęs valdyti.
  Visi rusai idiotai, todėl jiems reikia caro (nors kaip panašu kad tai tiesa …)
  Visi verslininkai sukčiai
  Ir t.t.
  Deja, turiu prisipažinti, kad nesu tobulas ir pats dažnai mintyse išreiškiu ir eksploatuoju kai kuriuos stereotipus. Stengiuosi su tuo kovoti ir save kontroliuoti, bandydamas įtikinti save, kad tai irgi žmonės. Kai kurie iš jų:
  1.Visi paksoidai yra menkystos (giliai širdyje esu įsitikinęs, kad žmogus susidėjęs su Paksu susitepė visam gyvenimui, panašiai kaip su Hitleriu)
  2. Visi žurnalistai susireikšminę šikniai. Tokia deja mano patirtis. Teko ir tenka bendrauti su leidinių atstovais, teko patirti ir tiesioginį šantažą. Tačiau tikiu, kad ir tarp jų yra padorių žmonių. Vienas tokių yra A.Račas, nors su kai kuriomis jo nuomonėmis ir nesutinku.
  Tai kol kas tiek. O apie Rusiją pasiskaitykite tikrai nepriklausomų analitikų ir apžvalgininkų. Jų kol kas yra ten, kremlius dar ne visus išnaikino.

 • Anonimas

  Nerijui
  Tiesiog praregėkite ir supraskite, kad bendrai paėmus, žmonija niekada nebuvo tokia gera ir laiminga kaip dabar. Tos visos kalbos apie krizę ir kapitalizmo, galą, apie dvasingumo stygių yra paistalai. Popiežius teigia, kad pasaulį apėmė dvasinė dykuma. Mano klausimas:
  Kada pasaulyje buvo dvasinė oazė? Gal galite kas nors nurodyti istorinį laikotarpį, kai nebuvo karų, žmonės nebuvo žudomi, nebuvo ligų, turtingieji neišnaudojo biednų, verslininkai sąžiningai dalinosi uždirbtu pelnu su visuomene, valdovai buvo išmintingi, žmonės buvo dvasingi, tolerantiški, draugiški ir visi visur buvo laimingi. Nurodykite laikotarpį, kai viso pasaulio mastu tai buvo labiau negu dabar.
  Mano durna galva DABAR mes esame daug arčiau prie šio idealo, negu kada nors žmonijos istorijoje.

 • Anonimas

  Artūrai,nebloga tema būtų:
  Delfi.lt

  „Mes sutinkame susiveržti diržus, bet tik ne ant kaklo.“
  Pekino olimpiados sidabro medalio savininkas E.Krungolcas apie sportininkams didėsiančius mokesčius

  savo komentara jau palikau delfi.lt(vadinasi:Krungolcui)

 • Anonimas

  Jei apie laikotarpį:
  Tai iki tada,kol pas mus neatjojo kryžiuočiai(krikštyti-vogti ir žudyti) ir „ištrynė“ mūsų dalį istorijos,kurią ir dabar dar slepia.
  Pagonybė nebuvo žudikų sukurta. Ji buvo skirta tik žmonėms.Už apeigas niekad nereikėjo mokėti. Tai tikroji demokratija,o ne ta,kuria atnešė Roma su savo Cezariu prieš akis.
  Dauguma apeigų,kurias ir dabar naudoja krikščionys- tai pagonių palikimas. Visos Marijos ir t.t.Ir net Kūčių vakaras.
  Pasidomėkit istorija ir ne ta,kurią mums bruka Europa.
  Kiekviena tiesa už kitą tiesą yra tiesesnė.

 • PUIKU -PRADEDATE DISKUTUOTI IŠ ESMĖS
  LINKIU SĖKMĖS
  KĘSTUTIS

 • Anonimas

  Atsiprašau, kad ir vėl šalia temos, bet taip sunku susilaikyti.

  Nerijau,
  pagonys aukojo žmones – ir ne vienam vyskupui (kuris irgi žmogus) nuritino galvą.
  Pagonys žemaičiai NĖJO padėti pagonims prūsams, dėl to prūsų iš vis nebėra… ir t.t. ir pan.
  Aš ne katalikas, jei ką.
  Emocijos – gerai, jeigu neina priekyje proto, kitaip galima daug malkų priskaldyti (žinau iš patirties – esu kaštakošis ir kovoju su tuo jau >50 metų).

 • Anonimas

  skirta Ar:
  O iš kur žinote,kad „rideno“ galvas“?Ar ne iš tų pačių krikščionių knygų?Gal vagims ir nukirsdavo,kaip dabar Afganistane- ranką.
  Kaip žinia,įstatymų tada dar nebuvo,jie atkeliavo su krikščionybe- taip vergus lengviau valdyti,nes Cezaris įstatymus buvo sukūręs valdyti Gladiatorius, o paskum juos pritaikė žmonėms.
  Juk jie „raganas“ degindavo?Giljotina- ne žemaišiai išrado,o prancūzai,net šitam procesui buvo atskira šeima,kuri tik tuom ir užsiiminėjo iš kartos į kartą.

  Reikia tik džiauktis kad Gotai(o nežemaičiai,kaip Vytautas pavadino, norėdamas pažeminti ar dėl kt. priežaščių?) išgelbėjo Lietuvos valstybę.Bet ne čia apie istoriją.

  Ir Aš karšatkošis
  :)
  Tai Jūs ne vienintelis toks, ant šito svieto.
  :)

 • Anonimas

  „Signataro vardą išnaudosiu taip kaip manau esą reikalinga ir naudinga-nekreipiant dėmesio į jokius kaltinimus“ – jums nepavyks, nes rašydamas jį ties savo pavarde jau sunaikinote to vardo jums teiktą išskirtinumą, štai ir viskas. Jei suprantate, pakenkėte ir kitų galimybėms tuo vardu pasinaudoti kažkam daugiau. Gailiuosi, kaip mokesčių mokėtojas, kad ir atitinkamos privilegijos buvo dovanotos nepagrįstai.

  Vartotojų lygos užtarti geru žodžiu taip pat negaliu.

  Valentinui: iškėlusi virš visko naudos, vartojimo kultą, žmonija visai nepriartino savo svajonių. Tiesa, sukaupdama vis daugiau žinojimo ir įgalindama jo skaidą, žmonija kaip niekada anksčiau turi gerus įrankius nuveikti ką geresnio. Vertinti žmonijos pasiekimus pravartu sekant kultūrinį epochų palikimą. Jis, pasiekęs mus iš praeities, anaiptol nėra skurdus ar menkas. Labiau suabejoti galima kaip tik dabarties kultūriniais pasiekimais.

 • Auksiniam kardui-dėkoju.
  Lietuvos Nepriklausomybės Atstatymo Akto Signataras

  Kęstutis Grinius

 • Anonimas

  Kęstučiui (signatarui)
  Pradedame diskutuoti iš esmės, nes pagrindinė tema net nediskutuotina. Plagijatas yra plagijatas. Signataras, kuris plagijuoja ir tuo didžiuojasi yra gėda.
  Signataras, kuris susidėjęs su Paksu t.y. Rusijos projektu Lietuvoje- tai jau gal ir įdomus dalykas diskusijai. Kaip jaučiasi tie, kurie kažkada balsavo už Lietuvą o dabar veikia su tais kurie prieš Lietuvą.
  Auksiniam Kardui
  Tai ką aš rašiau nesusiję su vartojimu. Tiesiog manau, kad žmonija po labai mažą žingsniuką vis tiek tobulėja. Žmogaus asmuo dabar yra daug labiau vertinamas nei anksčiau, žmonių žūstančių karuose irgi mažėja. Sveikata gerėja. Gyvenimas ilgėja. Daromės tolerantiškesni. Civilizuotėjame. Po truputį. Bet dabar gyventi yra tikrai geriau ir saugiau negu anksčiau. Tas pats ir su kultūra. Kas iš to, kad senovės Graikija buvo kultūros lopšys, jei jie labai sėkmingai pjovė vienas kitą tarpusavio karuose. Tais laikais paprastam žmogui gyventi (tokiems kaip jūs arba aš) buvo gerokai pavojingiau: galėjai patekti į vergiją, galėjo papjauti koks nors atklydęs persas, galėjai mirti nuo maro ir t.t. Žodžiu optimizmo, gyvenimas gerėja:)

 • Anonimas

  Mielieji, leiskite paliūdėti kartu su jumis, kad pasisavinti svetimą ir meluoti mūsų visuomenėje yra būtina sėkmės sau siekimo sąlyga. Kartoti svetimas mintis ir naudoti kūrinius be autorių leidimo (ir atitinkamo užmokesčio) be jokių sąžinės skrupulų jau tapo vos ne privaloma kai kurių politikų, visuomenės veikėjų, verslininkų ir „kūrėjų“ bei atlikėjų veiklos dalimi.
  Liūdna ir dėl to, kad visi plagiatoriai ir melagiai nesimuša į krūtinę: „Kaltas, suklydau!“, nebarsto galvos pelenais, bet visuomet randa pateisinimą: „Vardan tos…!“.
  Bet gi turėkim vilties, kad vikingų pasalūniškumą ir grobikišką romantiką pakeis pasididžiavimo savo kūrybinėmis galiomis renesansas.
  Su artėjančiais Naujaisias Metais!

 • Dėkoju visiems. Ar tai plagijatas? Ar Kęstutis Grinius susitarė su autoriumi-Jūs taip pat nežinote.Beje,pirminis tekstas visai ne to autoriaus ,kurį nurodo A.Račas.Beje pirminis tekstas yra anglų kalba,pasirodęs prieš daugiau kaip pusę metų ir ne rusiškuose tinklapiuose.Jūs daug kuo nežinote ir Jums tai žinoti nebūtina-bet aš leidžiu Jums būti teisėjais, nes daugiau Jūs nieko nesugebate.

  Pagarbiai
  Lietuvos Nepriklausomybės Atstatymo Akto Signataras
  Kęstutis Grinius

 • Anonimas

  Žinau tik tiek,kad tai buvo jau kalbama „Zeitgeist II“ apie ką rašė Grinius. Gal kažkam nepatinka,kad Grinius pasakoja apie JAV?Dėl to ir mes čia diskutuojam?
  Kas Zeitgeist nežiūri- Jų reikalas.Aš žiūrėjau ir man ten tiesa tiesesnė,nei kitos kalbos apie ekonomiką ar JAV politiką.
  Žiūrėjau ir apie kitą tiesą- Bokštus dvynius.Man ta tiesa tiesesnė…Dėja.
  Pasirinkimo laisvė.
  Man jau geriau teminės laidos, o ne lygiai ta pati prapoganda per LNK, TV3 žinias ar Panoramą.

 • Anonimas

  Pono K.Griniaus vardas jau ir taip suterštas, platinant spamą ir naudojant kitus agresyvius savireklamos būdus viešojoje ervėje.
  Del paties straipsnio manau, kad jis yra antiamerikietiškos politikos dalis, tuos pačius „argumentus“ ir retoriką naudoja ir trečio pasaulio vadukai, nenuostabu, kad originalas yra rusų kalba. Rusijoje tokie straipsniai ir politinė doktrina yra labai populiari, nustumiant vidaus problemas ant išorės priešų ir įvardinant juos kaip mistinį žydų, arba masonų klaną, kurie vykdo vienpoliarinio pasaulio valdymą.

 • Anonimas

  Eina sau!!!
  Tokio …(komentaras redaguotas – A.R) kaip tas KG reiktu vengt kiek imanoma labiau. Man net slykstu postinti cia del tokio menkavercio zmogelio, bet jo atsakymai, kurie verciasi „jus asilai o as pasaulio bokstas“ perpildo kantrybe. Nepatingesiu suzinot kur jis gyvena ir keliu litu kiausyniu dezutei. Spekit ka ruosiuos daryt?:)

 • Pingback: Anonimas()

 • patikrinau – http://www.arteksgroup.com/ – cia originalas yra. su visais perspejimais nurodyti saltini ir pan. o pagaigoje dar siulo nusipirkti nekilnojama turta konkrecioje vietoj ala ‘Laguna’ kazkur ten..
  dar ir Rolandas Paulauskas is TPP per radija vos ne zodis zodin ta pati kalbejo.
  kazkaip ne taip visa ;(