Ką žmonės (Seimo nariai) dirba visą dieną?..

… Kai vaikai dar buvo maži ir nemokėjo skaityti, viena labiausiai jiems patikdavusių knygų buvo „Darbėnai“ – apie tai, ką žmonės dirba visą dieną.

Kažkodėl ją prisiminiau, kai perskaičiau vienos iš naujo projekto „seime.lt“ autorių – Ernestos įrašą apie šį projektą.

Nes šis projektas irgi apie žmones: Seimo narius. Kurie taip pat kažką dirba visą dieną. Vieni dirba geriau, kiti -blogiau, treti – dažniau vaizduoja, jog dirba…

Dar nepanagrinėjau visos statistikos, tačiau kai kurie skaičiai labai įdomūs.

Pavyzdžiui, radau ne vieną Seimo narį, kurie gauna visą atlyginimą, nors pagal Seimo statutą jis jiems lyg ir nepriklausytų.

Tai A.Lydeka, A.Valinskas,  A.Čaplikas, B.Bradauskas, D.Teišerskytė , J.Jagminas, B.Vėsaitė ir net Č.Juršėnas, kurie nežinia kur praleido daugiau nei pusę visų Seimo posėdžių laiko. Bet tikriausiai atlyginimus gauna ir vargo nemato… Nes oficiali statistika viską pagražina.

Šiaip jau nėra ko stebėtis, nes laiką skaičiuoti turėtų etkos komisija, kuriai vadovauja toks A.Salamakinas su savo požiūriu į etiką. Tai jis irgi nežinia kuo užsiėmė daugiau nei pusę viso posėdžių laiko. Todėl negali skaičiuoti kitų, nes tektų ir save susiskaičiuoti.

Bet kai ir buvęs, ir dabartinis partijos vadovas nežinia kur bastosi per beveik du trečdalius posėdžių laiko, tai A.Salamkinui ir nebaisu.

Visą atlyginimą tikriausiai gaudavo ir V.Uspaskich, kol nebuvo išrinktas į Europos Parlamentą, nes pagal oficialią Seimo statistiką, jis buvo gana pažangus Seimo narys – dalyvavo 81 proc. Seime vykusių posėdžių. Tačiau neoficiali, tai yra, realų dalyvavimą balsavimuose atspindinti statistika sako visai ką kitą – 29 procentai. Atrodo, neoficialus rekordas…

Tiesa, neaoficiali statistika taip pat rodo, kad dalyvauti posėdyje nebūtinai reiškia dirbti.

Antai S.Pečeliūnas buvo Seime per beveik 60 proc. posėdžių. Tik nežinia, ką jis ten veikė, nes net 179 kartus užsiregistravo, tačiau balsavime nedalyvavo. Gali būti, kad todėl, jog nesuprato, dėl ko balsuojama arba negalėjo apsispręsti, o gali būti, kad iš tikrųjų tai jo ten ir nebuvo. Juk iki L.Karaliaus apkaltos būti užsiregistravus ne visada reiškė dalyvauti…

S.Pečeliūno dvejones gal ir galima būtų pateisinti – žmogus pas konservatorius atėjęs iš kitos partijos, kartais gal ne visada pritaria dabartinių partijos kolegų nuostatoms.

Kaip ir S.Stomą, pastaruoju metu besiblaškantį tarp Garliavos ir Gedimino prospekto – jam apsispręsti buvo sunku 134 kartus.

Arba kokią R.Rutkelytę, kuri užsiregistravo, tačiau nebalsavo 118 kartų. Panaši problema – vyras liberalas, pusėje posėdžių nedalyvauja, paklausti nėra ko, o balsuoti reikia su konservatoriais…

Bet štai kaip paaiškinti konservatorių frakcijos seniūno J.Razmos dvejones? Juk turėtų būti lyderis ir rodyti visiems pavyzdį, kaip reikia balsuoti. Pasirodo, ne – 89 kartus Jurgį draskė abejonės ir jis nusprendė visai nebalsuoti.

O bet tačiau kadangi viena iš seime.lt projekto autorių kažkada yra pasakiusi, jog neskaito mano tinklaraščio todėl, kad jame tik įrašai apie sodą nėra negatyvūs ir pikti, užbaigti šį įrašą norėčiau pozityviai.

A.Nedzinskas pagal oficialią statistiką Seime buvo 98 proc. visų seimo posėdžių laiko, o pagal neoficialią – rodiklis 89 procentai. Atrodo, rekordas.

Ir aišku, ką žmogus dirba visą dieną…

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Trakimas
  • Trakimas

   lrytas greit šią gerąją naujieną užrakins į archyvą,todėl pateikiu visą tekstą:
   „Nustačius konkrečius atvejus, kai siekiant išvengti mokesčių vietoj dividendų ir/arba atlyginimo pagal darbo sutartį mokamos tantjemos (t.y. metinės išmokos iš paskirstytojo pelno, mokamos stebėtojų tarybos ar valdybos nariams už jų veiklą taryboje ar valdyboje), išmokėtos tantjemų sumos gali būti pripažintos atlyginimu pagal darbo sutartį ir/arba dividendais ir apmokestintos įstatymų nustatyta tvarka.

   Pasitaiko atvejų, kai įmonė, padidinusi tantjemų išmokas, tantjemas išmoka ne tik už stebėtojų tarybos ar valdybos nario funkcijų vykdymą.
   Pasak Valstybinės mokesčių inspekcijos Teisės departamento direktoriaus pavaduotojos Alinos Gaudutytės, pasitaiko atvejų, kai įmonė, padidinusi tantjemų išmokas, tantjemas išmoka ne tik už stebėtojų tarybos ar valdybos nario funkcijų vykdymą, bet tantjemomis išmoka stebėtojų tarybos ar valdybos nariams, kurie yra tos įmonės darbuotojai, dalį atlyginimo už jų atliekamą darbą pagal darbo sutartį ir/arba dalį dividendų, jei jie yra įmonės akcininkai.
   VMI teigimu, kai įmonės stebėtojų tarybos ar valdybos nariams tantjemomis išmokama dalis darbo užmokesčio, toks mokesčių mokėtojų pasirinktas išmokų mokėjimo būdas gali būti vertinamas kaip mokestinės naudos siekimas. Tokiu atveju tantjemų dalis gali būti pripažinta su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusiomis pajamomis ir apmokestinta pajamų mokesčiu, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokomis.“

   • suomis

    Jo, čia yra keistas atvejis, kada yra sureaguota.

    • Trakimas

     „Pauzė išlaikyta“,kad būtų mažiau triukšmo:)Tačiau vis viena labai džiugu.Su ministre-pasirodo-galima kalbėtis,diskutuoti ir ji supranta problemas.

     • Trakimas

      Nesvarbu,manau,kad Tamsta ekonomikoje nelabai ką suprantate.Didžioji dauguma žmonių būtent taip ir reaguoja į nesuprantamus dalykus-apkaltina „nusišnekėjimu“ tuos,kurie žino ir supranta daugiau.:)Linkiu nesišvaistyti epitetais,o gilintis į Tamstai sunkiai įkandamas sritis:)

    • Na, reakcija dėl reakcijos. Kiek iš tos reakcijos bus realios naudos? Straipsnyje rašoma gali būti pripažinots, bet žinant Lietuvos mentaliteto ir įstatymų aiškinimo ir pritaikymo problemas tas gali būti taps gali nebūti

     • Trakimas

      Taip,Simai,naudos gal bus tiek,kiek ir PSD duoklės bomžams ir bedarbiams,tačiau šiuo atveju labai svarbi pati ministrės reakcija.Aš esu labai maloniai nustebęs:)

     • nesvarbu

      Trakimai, man priimtinos daugelis tamstos minčių ir nuostatų. Tačiau ekonominėmis temomis neretai nusišnekat, būnate per daug kategoriškas.Čia aš draugiškai, kadangi priešingai Valentinui,nerijumi Jūsų nelaikau.

 • Smilga

  Super :))

 • suomis

  Čia įronizuoti daug nereikėtų, nes gali būti, kad jūsų paminėti seimo nariai, tokiu budu bandė sužlugdyti balsavimą.
  : DDDD

 • Valentinas

  Po to, kai paaiškėjo, kad seimo narys važiavęs 170 km. per valandą greičiu ir sučiuptas policijos yra „patyręs, atsakingas ir moralus politikas“ (Degutienė citata), nėra ko stebėtis, kad mažiau patyrę, mažiau atsakingi ir mažiau moralūs politikai šiek tiek pašaravoja.

  • Sejanus

   Pora jų viešai su policija šoko muštis. Seimas balsavimu nusprendė, kad toks elgesys yra normalus ir nieko čia smerktino ar juo labiau baustino.

   Po tokių visokie balsavimų praleidimai atrodo žiedeliai. Tarsi bėgančius iš pamokų moksleivius lyginti su pinigus atiminėjančiais banditukais.

 • Genijus

  Nedzinskas nešaravoja, nes jam „ne dzin“.

 • D.

  O kaip paaiškinsit šitą „balsavimą“? – http://seime.lt/nariai/200

  • suomis

   Jo, labai prieštaringa statistika. Ir pateikiama rimtu veidu. Kadangi mūsų žmonės atlaidūs, tai bus gera ir tokia statistika. Vis vien niekas nepasikeis.

  • Niemand

   cia dar vienas rekordininkas is to pacio miesto http://seime.lt/nariai/47158

 • nerijus

  Artūrai

  Ar 1992 metų LRK projekte buvo kalbama apie asmeninę politikų atsakomybę už priimtus sprendimus?..Jei taip, tai kas inicijavo šio
  straipsnio išbraukimą?..Būtų įdomu sužinoti.

 • nerijus

  „Bet štai kaip paaiškinti konservatorių frakcijos seniūno J.Razmos dvejones? Juk turėtų būti lyderis ir rodyti visiems pavyzdį, kaip reikia balsuoti. Pasirodo, ne – 89 kartus Jurgį draskė abejonės ir jis nusprendė visai nebalsuoti.“

  Niekaip negaliu suprasti tokios Žmonių pozicijos: susilaikau.
  Kaip galima traktuoti tokią išreikštą valią (neva, Tautos valią, kurią, neva, išreiškia Seimo nariai), kai nesi „už“ ir nesi „prieš“: bailumu, gudrumu ar nevykėliškumu?..

  Gerai skamba: bailiai gudrus nevykėlis!..

  • lv

   nerijau, prabalsuok „taip“ arba „ne“ atsakydamas į klausimą: ar jūs jau nustojote gurkšnoti degtinę rytais?

   Matyt visiškai įmanoma dvejoti, nepritarti jokiai pozicijai, ypač kai reikalo esmė ne dvinario kontrasto (juoda arba balta), susilaikyti dėl to, kad yra interesų konfliktai, ar dėl to, kad paprasčiausiai nėra įsigilinta į esmę.

   • Sejanus

    lv, ar Jūs esate tikras, kad Seime balsuojama dėl tokių klausimų?

    • lv

     Esu tikras, kad yra balsuojama dėl AIBĖS klausimų/įstatymų, kai nei aiškiai pritarus, nei aiškiai nepritarus neįmanoma išreikšti savo pozicijos. Kaip žinia, susilaikymas yra „šiek tiek prieš“, t.y. iš esmės ir praktiškai vis tiek yra balsuojama prieš. Kol nėra reikalavimo balsuoti tik už arba tik prieš, tai susilaikyti balsuojant yra normalu.

     • nerijus

      lv

      Kai smarkiai suspiria reikalas, tai negali „šiek tiek“, nei „anei tiek“ susilaikyti, o norisi: čia ir dabar. Nenorėčiau stovėti, tuo metu, šalia „lv“…ar Valento.

     • lv

      nerijau, kai reikalas jau suspiria, tai belieka balsuoti už.
      Kvorumas garantuotas. Pašaliniams būti slaptame balsavime, balsavimo būdelėje ir taip trikdyti balsavimo procedūros rimtį ir intymumą šiaip ar taip yra draudžiama.
      O nuo degtinės rytais vis tiek reikėtų susilaikyti…

     • suomis

      O kada šachta dega, ką tada daryti patartumei? : )

   • Valentinas

    Palaikau iniciatyvą ir kviečiu prabalsuoti už klausimą:
    „Ar Nerijus jau nustojo gurkšnoti degtinę rytais?“
    Visi šio komentaro teigiami įvertinimai bus užskaityti kaip atsakymas TAIP. Neigiami įvertinimai deja, bus įskaityti kaip atsakymas NE.
    Balsuojam!

    • romas

     Tas vienas „ne“ – nerijaus prisipažinimas, greičiausiai.

    • Valentinas

     Ką gi, panašu, kad Nerijus jau nustojo gurkšnoti degtinę rytais. Taip nusprendė Račo blogo skaitytojai (o jie ne šiaip kokios atmatos, o garbingi dundukai). Nerijau priimk išreikštą pasitikėjimą ir nustok gurkšnoti degtinę rytais, jei to dar nepadarei.
     Šis balsavimas iliustruoja, kad Račo blogo komentatoriai yra dar didesni tinginiai nei Seimo nariai (nors ir protingesni). Juk nuo to laiko, kai pasirodė komentaras kviečiantis balsuoti bloge apsilankė keli šimtai unikalių lankytojų, tačiau balsavo tik 9. Ką dabar eilinis seimo narys gali pagalvoti apie Račo blogą? Dar blogiau, nei apie Seimą.

     • nesvarbu

      O dabar, prieš saldų miegą, imkime ir pagalvoki-jei Valentinas skirtų tiek dėmesio man (tau), kiek jis skiria nerijui, kad ir pvz.:2011 10:48….

     • Bobutė

      Valentinai,

      būkit žmogus, po velnių, skirkit bent kiek dėmesio p. nesvarbu…
      Juk žmogus taip stengiasi…:)

     • Valentinas

      Mielas nesvarbu,
      Iš tikro esu labai drovus ir kuklus žmogus, nepratęs prie pagyrimų, ypač kai jų visai nenusipelnau. Kai retkarčiais parašai kokį nors nepelnytą pagyrimą man, pasimetu, susikuklinu, susidroviu ir nežinau kaip reaguoti. Taip yra todėl, kad visus tuos pagyrimus ir liaupses turėčiau skirti aš tau – esu labai daug iš tavęs išmokęs ir sužinojęs.

     • Bobutė

      Na va kaip puiku… Turim jau du kukliai genialius komentatorius(es, o gal net ~ę)…:)
      Nesvarbusis pone, liekat man skolingas…:)

      P.S. Nežinau kodėl, bet mintyse skamba dvieilis:

      Kukuška chvalit petucha,
      za to čto chvalit on kukušku…

   • Kai cituojate, nurodykite šaltinį „A. Lindgren), be to, originale buvo klausimas apie konjaką :)

    • nesvarbu

     feministe,kartą vieno turtuolio žmona nuvyko į Luvrą. Ten, priėjusi prie Leonardo da Vinčio Monos Lizos (Džakondos) paveikslo, ilgai ir dėmesingai į jį žiūrėjo, o po to aplinkiniams sušuko:
     -Ji man nedaro jokio įspūdžio!
     Į ką vienas šalia buvęs asmuo tyliai pastebėjo:
     -Ponia, ji jau tiek daug kam darė įspūdį, kad dabar pati gali pasirinkti, kam daryti įspūdį, o kam ne.
     P.S. Valentinas šiame tinklapyje pats pasirenka – kam jo komentarai skamba, kaip svetimos citatos, o kam ne.

     • nerijus

      nesvarbu

      Pasibaigė dažai ar alus?..

     • Auksinis kardas

      O jei ją pavadintume Džokonda, būtų geriau ar blogiau?

     • Auksinis kardas

      Būtų tik blogiau…
      Juokingi tie žmonės ir jų reitingai. :-D

 • Fredis*

  Šis įrašas ko gero vėl papiktins R.Janutienę – eilinį kartą pademonstruotas per didelis uolumas skundžiant ir moralizuojant tautos, kam nepatinka šis žodis, – piliečių bendrijos, išrinktuosius.
  Kas yra Seimo narys? Tai yra kažkas arčiau Dievo nei paprasti žmonės.
  Gerai žmonėms tarnaujantis Seimo narys nebūtinai turi sėdėti Seime ir balsuoti. Geniali mintis, konceptuali idėja ir žmonėms būtinas įstatymo projektas į protingą galvą paprastai dingteli ne sėdint įelektrintoje ir kibirkščiuojančioje patalpoje, o vaikštant po vyšnių sodą, sėdint po obelimi, dumianat su Škoda Oktavia 170km/h greičiu ar tupint bačkoje http://www.ve.lt/naujienos/nuomones/nuomones/jei-diogenas-atplauktu-69731/. Kreivarankis apie Diogeną jums papasakos daugiau.

  • Stogas

   Man mintis geriausios ateina bunant pirty su mergom, ypac seimo garazo ukyje..

 • azartas

  Seimas – tautos veidrodis. Manau kiekvienas į jį įsižiūrėjęs ras tą vieną „save“.
  20% seimo narių mėgsta viršyti greitį? Vadinasi ir 20% tautos tai atrodo ne nuodėmė. Va tokia ta mūsų margaspalvė šokanti, dainuojanti ir kombinuojanti tauta.

  • Smokas

   o gal tiksliau – gentis ?

   • suomis

    Tu, čia prie genties nelysk. :(

 • Galilejus

  Aš šį kartą paprieštaraučiau autoriau dėl skelbiamos statistikos.

  Ji neatspindi visos tiesos, nes mačiau per TV kaip dirba seimas.
  Būna pasiūlymas dėl posėdžių vedimo tvarkos, daliai seimo narių abu variantai tinka, bet jie tiesiog tame balsavime nedalyvauja, nes tiesiog čia daugiau valdančiųjų noras vesti seimą vienaip ar kitaip.

  Kitas dalykas, būna nedalyvavimas sąmoningas, kad nesusidarytų kvoriumas.

  Dar vienas dalykas, seimas per 1 val. balsuoja gal 20 kartų, ir ar viską galima žinoti už ką balsuoji? Juk nežinodamas spustelsi mygtuką, o tavo pavardė atsidurs internete.

  Taip pat mačiau, kad seimo nariai kalbasi telefonu, tai galėtų būti bet kas , žurnalistai, rinkėjai ir t.t. ir ne visada galima spėti balsuoti.

  Dar taip seimo nariai (dirbantys) turi įvairius susitikimus, komandiruotes.

  Esmė tokia kibti galima prie bet ko. Man pavyzdžiui ne tiek svarbu ar seimas dirba vieną valandą per dieną ar dvi, svarbu kokybė.

  Seime.lt nėra pateikta ar bent aš neradau, ar seimūnas turėjo pateisinamą priežastį ar ne. Esmė tokia, čia galima piktintis.

  Artūrai, ar kada bus įrašas, kuris pagirs seimą?
  Tokių įrašų, kurie keikia seimo darbą milijonas.

  • azartas

   >Dar vienas dalykas, seimas per 1 val. balsuoja gal 20 kartų, ir ar viską galima žinoti už ką balsuoji? Juk nežinodamas spustelsi mygtuką, o tavo pavardė atsidurs internete.
   Ponas Galilejus tiesiog seimūno pavyzdys. Ir tikrai panašu, kad dažnas seimūnas greičiausiai net nežino, ką ten veikia. O juk tai jo darbas – žinoti už ką balsuoja ir balsuoti atitinkamai toms žinioms.
   >Man pavyzdžiui ne tiek svarbu ar seimas dirba vieną valandą per dieną ar dvi, svarbu kokybė.
   Apie ją, tą našlaitę kokybę, ir kalbama. Tiksliau apie jos nebuvimą.

  • Sejanus

   „Dar vienas dalykas, seimas per 1 val. balsuoja gal 20 kartų, ir ar viską galima žinoti už ką balsuoji?“

   Tikrai ne. Versti seimo narius domėtis, dėl ko vyksta balsavimas, būtų nežmoniška. Kas toliau, pradėtume iš vairuotojų reikalaut pažinti kelio ženklus? Gal tada dar teisėjai turėtų išmanyt įstatymus? Absurdiška. Lietuva ne tokia šalis.

   P.S. Ar tikrai tikrai tikrai žinote, kad Seime balsavimai vyksta kas tris minutes? Nenoriu būti nemandagus, bet šiokia tokia abejonė kirba…

 • Andrius

  Galilėjus – „Artūrai, ar kada bus įrašas, kuris pagirs seimą?“

  Turbūt esate vienas tų seimo kiaulių ? :). Atsakyčiau klausimu – ar ta jūsų kiaulių irštva kada nors padarys kokį žingsnį verta pagyrų ?

 • Marius

  Tiesiog Lietuvoje normos: įstatymai, statutai gyvena savo gyvenimą, o valdžios žmonės – atskirą. Man tai iki koktumo pakyrėjęs tas jų pačių priimtų normų nesilaikymas.

  P.S. Dėl Razmos, tai ko, ko bet šito demagogo ir slidaus kaip ungurys tai tikrai nemėgstu. Jei esate sekę diskusijas per TV, kur dalyvauja J.Razma vieni – išsisukinėjimi. Kažkada net per dviračio šou būdavo toks Liurbis Marazma…

  P.P.S. Dėl Nedzinsko, taip jis keistuolis, nuo studentavimo laikų. Nematyčiau tame nieko blogo, bent stropus seimūnas.

 • Galilejus

  Austras: „Ir tikrai panašu, kad dažnas seimūnas greičiausiai net nežino, ką ten veikia. O juk tai jo darbas – žinoti už ką balsuoja ir balsuoti atitinkamai toms žinioms.“

  Gerbiamas Austrai, su primityvinate seimo darbą. Seimo narys norėdamas negali visko žinoti už ką jis balsuoja, nes jis specializuojasi keliose segmentuose. Sakykim, miškų įstatymas, ar daug seimo narių supranta miškų įstatymą? Dalis supranta. Svarbiausia, kad ta dalis kuri supranta, mokėtų paaiškinti tiems, kurie nežino, dvejoje ir panašiai.

  „Atsakyčiau klausimu – ar ta jūsų kiaulių irštva kada nors padarys kokį žingsnį verta pagyrų ?“

  Andriau, atsisakykite visų įmanomų lengvatų kurias suteikė seimas. Privalomas policijos budėjimas, socialinė pašalpa, ugniagesių pajėgos, sveikatos apsauga, Švietimas. Šie pagrindai buvo padėti Seimo. Jūs gausite gydymą, gausite pagrindinį išsilavinimą, gausite tam tikrą saugumą, kuris po truputi gerėją. Norint tai padaryti, reikėjo daug nuveikti. Nors ši sistema dar nėra tobula, tačiau lyginant su rytų šalimis yra tikrai geresnė.

  • vaiva

   ,, atsisakykite visų įmanomų lengvatų kurias suteikė seimas“ – Jūs čia apie ką kalbate? Apie valstybės valdymą ar apie kažkokias ypatingas, tik Lietuvoje egzistuojančias nuolaidas ir kurias ,,suteikė“, kaip rašote, seimas? Šiaip jau šitie, anot Jūsų, pagrindai, egzistavo ir prie tarybų valdžios, taip kad Jūsų informacija, švelniai tariant, truputį prasilenkia su tikrove

   • Justas

    Jūs užmirštate vieną , bet pamatinį skirtumą tarp sovietų santvarkos ir dabarties : žmogaus santykį su privatine nuosavybe .
    Juk vergas nuo laisvo žmogaus tuo ir skiriasi , kad laisvas žmogus turi nuosavybę ,turi teisę į privatinę nuosavybę , o vergas – ne .
    Žinoma , kai kam atrodo , kad zoologijos sodo narve sėdintis tigras turėtų būti laimingas , nes gauna pastovų , garantuotą mėsos gabalą …
    Bet kai kurie mano , kad garantuoto davinio negaunantis savanos tigras laimingesnis .
    O Jūs kaip manote ?

    • Trakimas

     O,super įžvalgos,tačiau su sąmoningai suvelta logika:)Tai“ kai kam atrodo , kad zoologijos sodo narve sėdintis tigras turėtų būti laimingas , nes gauna pastovų , garantuotą mėsos gabalą “ ir jis tą gabalą gauna BŪTENT DĖL TO,kad SĖDI NARVE.Jis turi gauti maisto,nes nudvės labai greitai.Tigras neturi privačios nuosavybės-medžioklės ploto.Tą plotą valdo politinis biuras ir jame nušautas antilopes kartais numeta tigrui.Laimė ir nelaimė nėra ekonominės kategorijos.Laisvas tigras pirmiausia pasirūpina „privačia savo nuosavybe“-medžioklės plotu.Jei tie plotai yra dalinami tik politinio biuro kolegoms,draugams ir pan.-tigras vis viena lieka be nieko ir turi išpjauti politinį biurą,kad gautų plotą ir tuo pačiu-maisto.Kaip žinia,Lietuvoje vergams buvo išdalinta tik nedidelė dalelė medžioklės plotų-kam po tris hektarus arba investicinių čekių,už kuriuos nieko negalėjai įsigyti.Vergai ir palikti vergais be nuosavybės,todėl be šansų į kažkokią laimę.Sudarytos tik salygos į „savanorišką“ tremtį,ko dėka politinis biuras sutaupo transporto išlaIDAS:)

     • Trakimas

      Iš tikro,net „tigro“ įvaizdis čia pavartotas sąmoningai klaidingai.“Tarybinio vergo“ niekas nešėrė.Tai tarybinis baudžiauninkas dirbo iš visų jėgų,tačiau savo sukurto produkto negaudavo atgal,jo nevaldė ir neturėjo jokios įtakos kitiems procesams.Tarybinio baudžiauninko sukurtu produktu disponavo nedidelis būrellis išrinktųjų ir jau juo „šėrė“ šitas vargo biteles.Apversti šią aiškią logiką stengisai Valentinavičiaus gerai apmokami viešų ryšių „darbininkai“-jie nori parodyti,kad ta vargo bitelė ,atseit,gyveno kaip inkstas taukuose,nes kažkas ją maitino:)Ir dėl to ji priprato „gerai gyventi“ sėdėdama narve.Tarybiniai baudžiauninkai nesėdėjo narve,kaip kokie Henytės,o aptvaruose sunkiai dirbo ir svajojo tuos aptvarus nugriauti.Bėda ta,kad nugriovus aptvarus,buvo paskelbta,kad ta žemė po aptvarais jiems nepriklauso,o priklauso naujajam politiniam biurui -TS-LKD globojamai maximos ir pan.

     • Trakimas

      Kad nesąžiningai buvo pasielgta su išsivadavusiais baudžiauninkais,liudija faktai.Po 20 metų valstybė vis dar turi milijoną hektarų laisvos žemės.Kyla klausimos-o kodėl ši žemė nebuvo pasiūlyta buvusiems vergams,o dabar -Lietuvos piliečiams ir lietuviams?Laukiama,kada danai pasiūlys gerą kainą ir bus galima ją parduoti danų kiaulidėm?Kodėl telekomas nebuvo pasiūlytas saviems piliečiams,kurių investicijos ir būtų jų prasigyvenimo šaltinis?Kodėl MN buvo padovanota kažkokiems atėjūnams,o ne pasiūlyta savo tautiečiams?Ir taip toliau.Konservatoriai yra bolševikai tik kitaip pasivadinę-pavadinimas daugelį ir apgauna….

  • Andrius

   Galilėjau – jei nesupratote, tai aš ne prieš Seimo instituciją… Man tiesiog nepatinka tos ją pastoviai užvaldančios kiaulės, kurios vaidindamos „tarnystę liaudžiai“ ciniškai atvirai rūpinasi savo asmenine gerove visų mūsų sąskaita.
   …Būtų labai gerai, jei bent jau laikas nuo laiko, jūs, seimo kiaulės, (jei tamsta, kartais, irgi viena jų) prisimintumėt kas yra jūsų darbdavys ir kieno interesus jūs prisiekiate atstovauti…
   … Ir dar – jei jūs tikrai vienas tų seiminių kiaulių, leiskite jums užduoti konkrečios situacijos klausimą, įdant patenkinčiau savo smalsumą – jei, kaip teigia jūsų kiauliškieji broliai seimo kiaulydėje, atlyginimai jūsų yra tiek maži šiuo laikotarpiu, kad už tokius, neva, dauguma jūsų negali dirbti su atsidavimu darbui – tai kodėl tuomet jūs susikūrėte sau atlyginimo skirtumo, baigus kadensiją kompensavimą ? – tai jei jau esate tokie „protingi“ ir „geri specialistai“, kurių „kompetencijos“ neva „mažas“ seimo atlyginimas neatitinka – vadinasi dirbdami ne seime turėtumėte nesunkiai uždirbti žymiai daugiau ?… Taigi, kam tuomet rūpintis tom savo kompensacijom ?

   P.s. Kokia tikroji priežąstis visi suprantame, bet man įdomu, kaip seimo kiaulės, šiuo atveju, atsakymą „pavyniotų į vatą“, kad ne taip šlykščiai ciniškai jis atrodytų… Būčiau dėkingas jei patenkintumėt mano smalsumą ir pakriuksėtumėt ta tema.

   • romas

    Geriau liaudies būtų nelepinti viešumu. Kuo valdžia skaidresnė, tuo daugiau apie ją galima išgirsti ir pamatyti blogo. Liaudis – kvailė, todėl viešumo pliusų neįvertins, o vieša valžia – irgi kvailė, nes nepažįsta liaudies :)

    • suomis

     Atsakymas Andriui: Geriausiai į tavo užduotą klausimą atsakytų – jos didenybė giljotina.

 • Ne

  Reiktų Artūrai gramatines klaideles ištaisyti. :)

 • Kalbant apie etiką, tik šįsyk – mokslinę. Būtų įdomu sužinoti, ką gerb. A. Račas mano apie naujausią Vilniaus pedagoginio (būsimojo Edukologijos) un-to garbės daktarę?

 • Stogas

  Ką žmonės (Seimo nariai) dirba visą dieną?.. atsakymas – dirba prie savo verslo . JUk bunant seime turtas uzauga po 2-3 X. Telefa duoda, kompa duoda, masina duoda ir i posedzius eit nebutina. Tai pas mergas varo arba i savo versla.

 • sataniuga

  Kiek žinau, Seime registruojantis balsavimui pakanka įkišti kortelę į lizdą – ir tu jau užregistruotas. Beje, kas kišo ir kur, tikrinti negalima:) Taigi užtenka patikėti balsavimo kortelę kolegai ir tu jau užsiregistravęs. Na o po to gali ir nebalsuoti už nepatinkačius projektus, ypač, jei fiziškai esi kokiam Trinidade prie Tobago.

 • Vaclovas

  Gaila,bet niekas neatkreipė dėmesio į Seimo narius-ministrus kurie negali susudvejinti ir dalyvauti Seimo ir Vyriausybės posėdžiuose vienu metu.
  Man labiausiai nesuprantama,gal kas paaiškins.
  1.Kodėl Seimo nariui-ministrui,Ministrui Pirmininkui galima oficialiai atostogauti,nors jie tokių atostogų negali turėti.
  2.Kodėl Seime frakcijų seniūnai prieš balsavimą nurodo žestais kaip turi balsuoti jų frakcijų atstovai,nors tai aiškiausias Konstitucijos pažeidimas.
  3.Priimant biudžetą balsuoja ir Ministrai-Seimo nariai,kaip tai dera su privačiais interesais.
  Turiu ir daugiau neatsakytų klausymų,bet kol kas tiek.

 • Valentinas

  Atėjo metas man sukelti tarptautinį skandalą. Vakar Prancūzija ir Rusija pasirašė susitarimą dėl dviejų Mistral pirkimų. Štai ką apie tai sako Prancūzijos užsienio reikalų ministras:
  А.ВЕНЕДИКТОВ: Это за 2. Вопрос политический как члену правительства. Господин министр, я знаю, что ваши американские коллеги говорили во время переговоров, они были недовольны этой сделкой и говорили о том, что Мистраль может быть использован против Грузии в Черном море. Есть ли какие-то ограничения в этом контракте по использованию кораблей Мистраль?

  П.ЛЕЛЛУШ: Россия – независимое государство. И в США есть тоже люди, которые с ностальгией вспоминают «холодную войну». Я вам расскажу анекдот. Я открыто здесь перед микрофоном скажу, что то объявление об этом контракте, который был заключен между французским и российским президентом, я был министром по европейским делам. И до того, как был этот контракт объявлен, мне поручили задачу пояснить это французское решение Польше и балтийским государствам. Это нелегкая задача, потому что были такие установки. Были воспоминания о «холодной войне», боязнь, страх перед российским соседом страшным.

  Я вас, может быть, удивлю, но эти страны поняли и протест был достаточно умеренным. И со временем я заметил, что эти протесты просто утихли. Как это объяснить? Потому что мало-помалу все приходят к пониманию того, что мир наш изменился. И, вот, проблемы безопасности Европы – это уже не нападение России на Западную Европу, и это уже не нападение НАТО на Москву. Мы понимаем, что проблемы не там. Это, во-первых, экономические проблемы, первым делом. Это проблемы, тоже связанные с терроризмом и с распространением ядерного оружия, это дестабилизация арабо-мусульманского мира, тогда как управление внутренними проблемами, кавказскими, балканскими проблемами – это, в общем, хвосты, это то, что осталось после «холодной войны».
  Kitaip sakant, Prancūzijos užsienio reikalų ministras tvirtina, kad Lenkija ir Baltijos šalys sutiko, suprato ir neprieštaravo šių laivų pardavimui.
  А.ВЕНЕДИКТОВ: Это за 2. Вопрос политический как члену правительства. Господин министр, я знаю, что ваши американские коллеги говорили во время переговоров, они были недовольны этой сделкой и говорили о том, что Мистраль может быть использован против Грузии в Черном море. Есть ли какие-то ограничения в этом контракте по использованию кораблей Мистраль?

  П.ЛЕЛЛУШ: Россия – независимое государство. И в США есть тоже люди, которые с ностальгией вспоминают «холодную войну». Я вам расскажу анекдот. Я открыто здесь перед микрофоном скажу, что то объявление об этом контракте, который был заключен между французским и российским президентом, я был министром по европейским делам. И до того, как был этот контракт объявлен, мне поручили задачу пояснить это французское решение Польше и балтийским государствам. Это нелегкая задача, потому что были такие установки. Были воспоминания о «холодной войне», боязнь, страх перед российским соседом страшным.

  Я вас, может быть, удивлю, но эти страны поняли и протест был достаточно умеренным. И со временем я заметил, что эти протесты просто утихли. Как это объяснить? Потому что мало-помалу все приходят к пониманию того, что мир наш изменился. И, вот, проблемы безопасности Европы – это уже не нападение России на Западную Европу, и это уже не нападение НАТО на Москву. Мы понимаем, что проблемы не там. Это, во-первых, экономические проблемы, первым делом. Это проблемы, тоже связанные с терроризмом и с распространением ядерного оружия, это дестабилизация арабо-мусульманского мира, тогда как управление внутренними проблемами, кавказскими, балканскими проблемами – это, в общем, хвосты, это то, что осталось после «холодной войны».
  Ryšium su tuo, turiu klausimus Prezidentei, Ministrui Pirmininkui, Užsienio reikalų ministrui ir Krašto apsaugos ministrei:
  Turint galvoje Rusijos agresiją prieš Gruziją ir faktą, kad Rusija iki šiol okupuoja didelę dalį Gruzijos teritorijos, o taip pat ir faktą, kad Rusija naudoja energetinį šantažą prieš Lietuvą:
  Ar tikrai Lietuva sutiko ir neprieštaravo Mistral pardavimams Rusijai?
  Ar tikrai Lietuva laiko Rusiją draugišku kaimynu ir mano, kad puolamosios ginkluotės pardavimas VISIŠKAI nepavojingas Lietuvos saugumui?
  Ar tikrai Lietuva mano, kad Mistral pardavimas Rusijai visiškai nesukelia pavojaus Gruzijos suverenitetui ir saugumui?
  Kokias saugumo garantijas gavo Lietuva ir Nato, Prancūzijos ar JAV Rusijai pardavus puolamuosius laivus, kurie gali būti panaudoti puolant Lietuvą iš jūros?
  Ar Lietuva pradėjo planuoti, kaip reiktų gintis, jei Rusija panaudotų Mistral puolimui prieš Lietuvą?
  Ar Lietuva gaus iš Prancūzijos, NATO ar JAV ginklus ar technologijas, kurių pagalba būtų galima neutralizuoti Mistral atakuojantį potencialą, tuo atveju, jei jie būtų panaudoti puolant Lietuvą?

  • Bobutė

   Bijokit Dievo, Valentinai,

   negi negalėjot su tais savo klausimais ir tuo tarptautiniu skandalu palaukti iki pirmadienio?

   Kas per sadistiškas polinkis gadinti žmonėms savaitgalį…
   Vietoj poilsio Prezidentė, Ministras Pirmininkas, Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministrai turės lėkti į darbą, organizuoti pasitarimus ir etc., kad tinkamai atsakytų į Tamstos klausimus…

   Be to, paskaitinėję šią europinę main media, ramaus savaitgalio neturės ir Prancūzijos Prezidentas bei ministrų kabinetas, o tai jau visiškas skandalas…

   • Valentinas

    Miela Bobute,
    Jums, jaunystėje mačius Stalino saulę, smertis jau ne už kalnų, todėl Mistralio saulė neaktuali. Mums, jauniems žmonėms, Mistralio saulė rūpi todėl minėtieji pareigūnai privalo nedelsiant atsakyti į pateiktus klausimus.

    • Valentinas

     Beje, jei Lietuvoje būtų tikrų žurnalistų, kas nors susisiektų su Prancūzijos užsienio reikalų ministrų ir paklaustų:
     1. Kaip jam pavyko įtikinti Lietuvos vadovus, kad Mistralio pardavimas Lietuvai yra nepavojingas?
     2. Ar normalu, kad Rusija nusišluostė užpakalį į taikos susitarimą, tarp Gruzijos ir Rusijos, kuriame tarpininkavo Sarkozy, kitaip sakant, Rusija nusišluostė užpakalį su Sarkozy parašu, o Prancūzija parduoda Rusijai puolamąją ginkluotę? Kaip tai suderinama su Prancūzų revoliucijos vertybėmis: Laisve, Lygybe, Brolybe?

     • Trakimas

      Kubilius Lietuvai padarė 40 mlrd. finansinių nuostolių,sunaikino-išvijo iš šalies 300 000 darbingų žmonių,kurie tinka karinei tarnybai,300 000 bedarbių,kuriais pavertė Kubiliaus valdymas,merdėja ir negalės pasipriešinti jokiem „mistraliam“ ir t.t:)Joks minstralis nebūtų padaręs didesnės žalos Lietuvai,nei padarė ir dar per metus padarys Kubiliaus vyriausybė.:)

     • Valentinas

      Trakimai, neperstoju žavėtis tavo genialumu. Taip genialiai apsimetinėti idiotu! Tavo komentarai kiekvieną kartą peržengia visas įmanomas idiotiškumo ribas ir nepatyręs skaitytojas gali pagalvoti, kad iš tikro esi idiotas, tik ne aš. Aš esu tavo didžiausias genialumo gerbėjas. Cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • Trakimas

      Matau,kad tau ,Valentinai,labiausiai rūpi skaitytojai:)Ar tik nebūsi Valentinavičiaus už pinigus samdomas viešų ryšių klapčiukas?Jei būtum nesuinteresuotas žmogus-rūpintumeis savim.Klaustum to ,ko nesupranti,o ne isteriškai klykdamas neigtum oponentų įžvalgas:)

     • Valentinas

      Mielas Trakimai, parodyk nors vieną savo „įžvalgą“ ir pažadu, kad aš apie ją pagalvosiu :)

    • Bobutė

     p. Valentinai,

     norėčiau Tamstai pacituoti A. Puškiną:

     Цвел юноша вечор
     А нынче умер…
     И вот четыре старика на сгорвленых плечах
     Несут его в могилу…

     Citata iš atminties (turbūt ne visai tiksli), bet esmę tikiuosi pagausit…:)

  • suomis

   Atleiskit, bet šiuokart aš pabūsiu Valentino pusėj.

   • suomis

    Bet, taip pat sutinku su Trakymu, kad Kubiliaus(LLRI) viriausybė veikia, kaip priešo užnugaryje veikiantys diversantai. Analogija su antrojo pasaulinio karo metu veikusia Sovietų Sąjunga padedant hitlerinei Vokietijai ekonomiškai. Žinant, kad po to Vokietija, pasinaudojusi sovietų resursais smogė atgal. Kubilius and Co veikia Lietuvoje lygiai taip pat, kaip Sovietai savo šalies atžvilgiu. Būtų mano valia, tai visų Lietuvos viriausybių nariai su LLRI priešaky kabėtų kilpoj.

    • Trakimas

     Ačiū.Aplenkėt mane su paaiškinimais:)Kubilius yra generolas nevykėlis,kuris taupydamas „amuniciją“ leido žūti kariuomenei.Dabar jis nustebęs skalambija,kad sandėliai pilni šovinių-kodėl nėra kam šaudyti?

  • Linas Pl.

   :) Valentinai, skaitykit Valiušaičio straipsnius. Jis vis užsimena, kad galim priešintis bet kam ir bet kokiomis sąlygomis. O jūs čia rūpinatės dėl vieno kažkokio laivo.

 • Andrius Valentinui :)

  …tai kad Europa jau pripažino, kad rusijos „agresija“ prieš Gruziją buvo išprovokuota to kvailio Saakašvilio nurodymu įvykdytos agresijos prieš civilius ir kariškius vykdžiusius taikdarių misiją.. – dar neteko girdėti Valentinai ? :)… Na taip… o pačiam suvokti Saakašvilio anuomet nusikalstamą sprendimą bombarduoti civilį miestą (gerokai prieš įsiveržiant rusams) prieš tai patikinus jo gyventojus kad to nebus ir tuo atėmus jiems galimybę pasitraukti išvengiant galimos žūties per bombardavimą – neišnešė galvelė papuošta megzta berete ? :) – – ech ta zoologinė megztaberečių neapykanta savo susikurtam „priešui“ :)… anksčiau tokią turėjo „bolševikėliai“ savo susikurtiem „liaudies priešams“ :)

  P.s. Beje – Lietuva truputi prieštaravo dėl „Mistralio“, aišku:)…Bet tas prieštaravimas buvo tik simbolinis ir jei būtų labiau kategoriškas gal net būtų buvęs kvailas – jokio disbalanso regiono dalyvių ginkluotėje tas „Mistralio“ pardavimas nulemti negalėjo…:)…Tai daugiau komercinis Prancuzijos ir Rusijos sandėris ir tiek… Ir nei Lietuvai, nei Gruzijai tikrai didesnės grėsmės nei buvo dėl to iš Rusijos nekyla :) – gal nesusireikšminkim :) – neokupuota Gruzija šiai dienai tikrai ne dėlto kad ruseliai dar neturėjo to „Mistralio“… tokiam aktui jiems užtektų ir turimų guminių valčių :)

  • Valentinas

   Iš kur tie rusofilai randasi nuolatos?
   Net jei ir sutiktum su teiginiu, kad Saakašvilis puolė taikų miestą (nors tai ne tiesa) tai visiškai nesuteikia teisės Rusijai okupuoti svetimą teritoriją, organizuoti ten marionetines valstybes ir jas pripažinti. Sarkozy netarpinikavo ir nesankcionavo svetimų teritorijų okupacijos ir jei jam būtų likę nors truputį garbingumo, jis vardan Mistralio milijardų nebūtų leidęs iš savęs išsityčioti. Ech ta zoologinė meilė buvusiam okupantui!
   Dėl tariamai „komercinio“ kontrakto požiūrio tai ir yra komercija pamynus:
   1. vertybes
   2. sąjugininkų interesus
   3. nuosavą garbę
   Tarp Rusijos ir Irano principinių skirtumų nėra, tik vieną Prancūzija laiko draugu (nepaisant neseniai įvykdytos ir tebesitesenčio Gruzijos okupacijos), o kitą laiko grėsme. Juokingiausia, kad Iranas kol kas dar neįvykdė jokios agresijos, kai Rusija jau įvykdė, reiškia Rusija yra didesnė grėsmė nei Iranas. Kalbos apie tai ar pakeis sandoris jėgų balansą ar nepakeis yra niekinės, nes jei tavo kaimynas banditas, tu jam neparduodi pistoleto.

   • suomis

    Tiesa,kad prasidės karas tarp Gruzijos ir Rusijos, man tapo aišku kelios dienos prieš Gruzijai atakuojant miestą, nes rusai buvo pradėję miesto evakuaciją. Iš to man tapo aišku kas vyksta ir kas vyks toliau. Taip kad nereikia aiškinti, kad Saakašvilis pradėjo konfliktą. Mažiau skaitykite Girniaus prokremliškos demagogijos.

    • Andrius Suomiui :)

     …kazkaip ne visi mano komentarai praeina :) – matyt cenzoriui kuo kliuva :)… lyg ir nesikeikiu :)… Na bandysiu dar kartą…

     ..Sakote gerbiamas Suomi, „kad prasidės karas tarp Gruzijos ir Rusijos, man tapo aišku kelios dienos prieš Gruzijai atakuojant miestą“ ?… Na bet juk tai tas pats, kas teigti, kad ir ruseliam prieš okupuojant Lietuvą galėjo būti „aišku“, kad „Lietuva susivienys su Hitlerine Vokietija ir kartu smogs sovietų sąjungai“ :) ?… Tai tik prielaidos gerbiamasis… O vertinti reiktu faktus…
     … Jei jau būtų kaip rašote, tuomet man Saakašvilio žingsnis atrodytų visai nelogiškas – kam pirmam pulti rusus, kurie ruošiasi puolimui, užuot palaukus kol jie užpuls ir tuomet, nors ir beviltiškai savo menkom karinėm pajėgom, bet užtat – vienareikšmiškai akivaizdžiai pademonstruoti visam pasauliui savo ginybą prieš agresorių ?… Na nebent jūs galvojate, kad išnaudodamas netikėtumo faktorių ir užpuldamas pirmas Saakašvilis tikėjosi savo „dviem karių kuopom“ sutriuškinti Rusijos karinį potencialą :))… Na bet taip galvojate gal tik jūs…na ir dar tas sūnelis „Valentinas“ gal :)… Saakašvilis nė pats apie tai nesvajojo… Veikiausiai ėjo „va bank“ tikėdamasis, kad netikėtai užpuolus ir užėmus Chinvalą, Rusija nesiryž kariniam konfliktui ir nurašys šią Saakašvilio agresiją prieš abchazus į „Gruzijos vidaus reikalus“ (juolab pati turėdama panačią situaciją su Čečėnija)… Bet… – neįšėjo :)… Kas patvirtina Saakašvilį esant dar durnesniu nei kas manė jį būvus – prarado ir teritorijas, ko gero visiem laikam, o ir autoritetą pasaulio akyse pasirodęs agresorium, užuot, galbūt laikinai, būtų praradęs tik teritorijas ( ir tai tik prielaida)…

     • suomis

      Pirmiauia, – Cchinvalas ir Abchazija skaitėsi ir skaitosi Gruzijos dalis, kaip ir ta pati „Wilenszczizna“. Antra, – kuriem velniam pradėti miesto evakuaciją, jei nesiruošė kariauti. Trečia, – aš neidealizuoju Saakašvilio, jis kaip pietietis karštakošis priskaldė malkų nemažai, bet jis veikė savo konstitucijos nustatytuose rėmuose. O ką veikė ir veikia rusai Abchazijoje? Gal tai taip pat Исконно русские земли? Saakašvilio pagrindinė klaida yra ta, kad jis pasidavė provokacijai. O provokuojamas jis buvo ir yra nuolat.

     • nerijus

      Kaip su Albanija, kurios Žmonės užsinorėjo būti laisvi ir atsiskirti?..
      Kuo ji kitokia nei Chinavlis ar Abchazija?..
      Jei jie nori būti priklausomi nuo Rusijos- lai būna. Koks jūsų visų reikalas?..
      Jei jie norėtų būti priklausomi nuo JAV? Būtų gerai ar blogai?..

   • suomis

    Kodėl negalima parduoti banditui pistoleto, jeigu pats esi banditas? :)

 • Andrius Valentinui :)

  …“..Net jei ir sutiktum su teiginiu, kad Saakašvilis puolė taikų miestą (nors tai ne tiesa)..“

  Pagrįskite, jei nesunku, šį savo teiginį mielasis ? :) – nejau imsite tvirtinti, kad Chinvalis yra ne civilio miesto, o rusijos karinės bazės pavadinimas ? :)… Nors, anot, tokių kaip tamsta, civiliai nusipelno mirties jau vien tik už „neteisingas įdėjines vertybes“ – kaip pavyzdžiui už „neteisingo piliečio paso“ išsiėmimą …ar ne ?:) – kaip tai panašu į Josifo Visarionavičiaus sampratą… Tai kodėl tuomet taip piktynatės tuo okupantu, kuris trėmė ir žūdė Lietuvos gyventojus vadovaudamasis būtent tuo pačiu – jų nenoru priimti „sovietines vertybes“ ir tapti „sovietų valstybės“ piliečiais ? :)…

  P.s. Tokie megztaberečiai kaip tamsta prie visų santvarkų būna „ant arklio“ – Stalino laikais jie buvo uolūs komjaunuoliais ir „komunizmo statytojais“ negailestingais „liaudies priešams“… dabar jie ultrapatriotai ir nuožmūs kovotojai su naujais „liaudies priešais“ :)… Ir metodai ir šūkiai viens prie vieno – „кто не с нами – тот против нас“ :)… pasikeitė tik spalvos…

  • suomis

   Kaip jums įrodyti, kad tame mieste gyventojų jau buvo nebelikę, nes jie buvo evakuoti. Tas miestas buvo tapęs tik Rusijos karių dislokacjos vieta. Gal koks tūkstantis gyventojų ir buvo likę, kuriais rusų propaganda pasinaudojo užpūdrinti smegenis plebsui visame pasaulyje.

   • Andrius Suomiui :)

    …Kaip man įrodyti ? :) – pabandykite pateikti tuos „įrododymus“, kurie privertė jūs tuo patikėti( aišku jei tai tikrai įrodymai, o ne kokia jūsų „neklystanti“ nuojauta, ar „labiausiai tikėtina prielaida“)…

    P.s. Beje, jei būtų taip kaip jūs sakote, tuomet man visai atrodo nelogiškas tas Saakašvilio žingsnis – na jei matė, kad rusai ruošiasi puolimui ir tuoj puls – reikėjo palaukti kol užpuls ir tuomet tom savo menkutėms pajėgom pademonstruoti visam pasauliui Gruzinų ginybą prieš agresorių… Rezultatas būtų panašus, bet visam pasauliui būtų akivaizdu, kad Rusija „agresorius“, o Gruzija „auka“… Na nebent jūs galvojate, kad Saakašvilis, neva, žinodamas, kad Rusija pasiruošusi puolimui, gali būti nugalėta juokingai menkų Saakašvilio pajėgų užpuolus netikėtai ? :) – na taip galite galvoti gal tik jūs…na dar gal Valentinas… Esu tikras, kad nė pats Saakašvilis nemanė turintis tokią armiją, kuri gali įveikti Rusiją :)… Manau jis viso labo tikėjosi, kad ruseliai nurašys gruzinų agresiją prieš abchazus į Gruzijos vidaus reikalus (kaip kad Rusijos su Čečėnija atveju) ir, baimindamiesi tarptautinio skandalo, nesikiš :)… Na o kaip gavosi visi pamatėm :) – prarado Saakašvilis ir teritorijas, ir durnium pasirodė prieš visą pasaulį… o ir agresorium…

    • suomis

     Pirmiausia rusai jau buvo ir yra svetimoje teritorijoje. Čia ta pati analogija su Lietuva. Jei į Žemaitiją būtų įvestos rusų „taikdariškos“ pajėgos, mūsų, kai kurių durnelių, a la Skarbalius, Žemaitijoje prašymu. Ar nuo to Žemaitija netampa Lietuvos dalis? Manau kalausimų nekyla. Tai kodėl Gruzijoje turi būti kitaip? Gruzinai veikė savo teritorijoje ir gynė savo šalį Abchazijos teritorijoje o kad dalis abchazų, kaip ir lietuvių yra su išplautom smegenim, tai yra tik jų pačių tragedija.

     • Andrius

      …Nu va – vėl sugrįžo vakar buvę pradingę mano komentarai :) – kažin kokiu tikslu čia jais taip žongliruojama ? :)… Na bet tiek to – manykim, kad tai svetainės šeimininko teisė…

      …Mano pozicija dėl analogijos Lietuvoje, gerbiamas Suomi, lygiai tokia pat. Šiuo atveju man teritoriniai klausimai „negroja“. Nesu žemaitis ir tikrai esu prieš kokį nors Žemaitijos atskyrimą nuo mūsų, nes esu tos nuomonės, kad žemaičiai nėra kita tauta – lygiai kaip ir aukštaičiai, dzūkai, ar suvalkai… Taip pat manau, kad jeigu koks Skarbalius organizuotų grupelę ekstremistų ginkluotai kovai „už Žemaitijos nepriklausomybę“ – mums derėtų pasiųsti kariūnų dalinį tų ekstremistų likvidavimui. Bet… – jei Lietuvos kariuomenė sugalvotu bombarduoti kokį Žemaitijos civilių miestą pvz. Telšius – tik todėl, kad dauguma jo gyventojų (ar tegu net visi) yra išsiėmę „žemaitiškus“ pasus ir pritaria Skarbaliaus idėjoms (aišku jei tas pritarimas nebūtų su ginklu rankose) – iškarto stočiau į žemaičių pusę ir kovočiau prieš LR kariuomenę… Galėtumėte mane vadinti „Tėvynės išdaviku“ ir t.t., bet aš esu tos, banalios, nuomonės, kad nėra tokių tikslų, kuriuos galėtų pateisinti tokios drąstiškai nusikalstomos priemonės… Ir Tėvynės išdaviku tikrai nesijausčiau – man Tėvynė, visu pirma yra mano šeima, mano sąžinė ir vieta kurioje gyvenu, o ne tie kurie tuo metu tą teritoriją valdo ir skelbiasi atstovaujantys visų mūsų „Tėvynės interesus“… Kaip analogija galėčiau priminti III Reicho laikotarpį, kai 90 procentų vokiečių rėmė nacionalsocialistus ir tuos vokiečius, kurie smerkė Hitlerį – vadino „Tėvynės išdavikais“. Manau iš dabartinio laikmečio pozicijų ir jūs sutiksite, kad ta, tuomet labai nedidelė, dalis vokiečių – ir buvo tikraisiais savo šalies patriotais, o nacionalsocialistai – nusikaltėliais…
      … Štai taip… Todėl nežiūrint visų teritorinių „Gruzijos vientisumo“ ginčų – Saakašvili laikau kariniu nusikaltėliu, o oficialią Lietuvos poziciją to karo atžvilgiu – neteisinga ir cinišką… Cinišką todėl, kad kalbant apie aukas buvo skatinama labdara ir pagerbiamos tik gruzinų pusės aukos, nors civilių aukų, gal net daugiau, buvo tarp osetinų ir abchazų ir teisinga buvo akcentuoti lygiai visas šio karo civilių aukas.

     • suomis

      Sakykim taip, aš sutinku su jūsų nuomone, tik prašyčiau patiklinti Rusijos vaidmenį šiame kontekste. Be to aš lieku prie savo nuomonės, kad RUSAI BUVO PRADĖJĘ MIESTO EVAKUACIJĄ, DAR NEPRASIDĖJUS KOVOS VEIKSMAMS. Kitaip tariant, rusai pasiruošė placdarmą savo BUSIMIEMS karo veiksmams. Su morale tai neturi nieko bendra, tai tik kariniai-techniniai sprendimai.
      Man tada buvo šokas, kada rusai pradėjo evakuaciją, aš supratau, kad BUS karas tarp Rusijos ir Gruzijos. Čia į tai, kad Jūs mielas Andriau prašėte šaltinių, kurie pagrystų mano nuomonę. Aš šaltiniais nedisponuoju, bet aš puikiai atsimenu savo reakciją apie BŪSIMĄ konfliktą.
      Kad Saakašvilis ir jo komanda yra dundukai, tai kitas reikalas, bet tokioje situacijoje reikia būtį dieliu išminčiumi, kad pasielgti išmintingai. Jis ir jo komanda padarė klaidą, bet rusai padarė nemažesnę.

     • Andrius – Suomiui :)

      …pajuokaujant gerbiamasis – nė nežinojau, kad „esate toks rusofilas“ kaip pasakytų gerbiamas „Valentinas“ ? :) – taip gražiai charakterizuojate rusus, kad jie, neva, ruošdamiesi karui pasirūpino civilių saugumu evakuodami juos iš būsimo karo zonos – kas absoliučiai, užpuolant Chinvalį, nerūpėjo Saakašviliui :)…
      … Na bet jei jums įdomus, tai aš taip pat galvoju, kad ruseliai planavo užvaldyti tas teritorijas ir tikrai jų nepalaikau tame… Tačiau – nei labai neteisingi rusų planai, nei labai teisingi gruzinų siekiai – niekaip mano akyse neteisina Saakašvilio nusikaltimo raketomis apšaudant civilius… Ir labai nemalonu, kad mano šalis taip ciniškai vadovaujasi „dvigubų standartų“ principu teisindama Saakašvilio nusikaltimus tik todėl, kad Gruzija yra mūsų politinis sąjungininkas…

     • Andriau, kai norite atsakyti kuriam nors komentatoriu, nereikia prie savo vardo nurodyti to komentatoriaus vardo. Tiesiog spauskite nuorodą atsakyti ir bus aišku, kam norite atsakyti. Ir komentarai tada matysis iš karto. Nes dabar kiekvieną kartą jūsų komentarus sistema traktuoja kaip naujo komentatoriaus pasirodymą ir užlaiko, kol patvirtinu.

  • Valentinas

   Mielas Andriau, tavo visi svaisčiojimai apie mane yra idiotiški ir net koktu juos komentuoti. Kas dėl Chinvalio, tai tame mieste civilių beveik nebuvo. Beje, miestas buvo sugriautas ir daugumas likusių civilių aukų buvo ne tada kai gruzinai puolė, o tada kai rusai bandė atsiimti miestą ir atakavo jį nesirinkdami priemonių. Mažiau skaityk rusų ir eurobiurokratų propogandos ir tada gal kaukolėje atsiras daugiau vietos smegenims.

   • Andrius Valentinui :)

    Sūneli :)… o tu iš kur žinai, kad tuomet Chinvale civilių jau nebuvo ? :)… Na o jei Lietuvos žiniasklaidą, CNN, BBC ir t.t. kuri dar prieš rusams įsiveržiant į Chinvalą, aprašė jo ataką „Grad“ raketomis gruzinų pajėgų Saakašvilio nurodymu, tu vadini „rusų ir eurobiurokratų propaganda“ :) – tai tuomet nurodyk tuos šaltinius kurių tokiais nelaikai – padiskutuosim :)

    • Valentinas

     Mielas Andriau,
     Jei aš tavo sūnelis, tai tu esi visiškas kriošena per senas net bobutei. Įdomu skaityti tavo „įžvalgas“ apie mane. Skirtingai nei Nerijų, tave laikau ne apsimestiniu idiotu o pačiu tikriausiu. Esi aklas, fanatiškas, pilnas neapykantos, riboto protelio zombis. Savo poziciją Rusijos atžvilgiu pagrindžiu faktais ir argumentais. Tau jokių faktų išvadinti žmogų „megzta berete“ nereikia, užtenka tik kritiškos nuomonės Rusijos atžvilgiu. Tavo pasiteisinimai yra apgailėtini.
     Dėl šaltinių: skaityk Ilarionovą ir Latyniną.

     • Andrius Valentinui :)

      ..matai suneli- kai zmogus protauja kaip 10 metu vaikas, tai persasi tik dvi prielaidos – arba tai ir yra vaikas, arba tiesiog durnelis:). Geras tonas mane vercia apsimesti tikint tave esant dar vaiku, nei tiesiai sviesiai ivardinti kas tu toks :). Todel, tau leidus, ir toliau tave geriau vadeinsiu suneliu – nepriestarausi ?:)
      …O dabar apie faktus kiek… Kas tave vercia suneli faktu laikyti tai, kad Chinvalyje gruzinu atakos metu jau nebuvo civiliu ? – gal Ilarionovas su Latynina ? – ar jie ten tuo metu buvo ? mate ?…Ne ?…
      …Mano nuomone patvirtina civiliu auku skaicius kuris sieke simtus- kiekviena puse stengesi ivardinti sau palankesni skaiciu, bet, manau net tavo paminetieji sutiktu kad auku tarp civiliu buvo gal ne tukstanciai kaip teige ruseliai, bet simtai tikrai. O tai jau kad ir kaip kam butu nemalonu, bet – faktas.

      P.s. priminsiu, kad panasiai uz tokio kiekio savo pilieciu nuzudyma Chuseinas buvo nuteistas myriop :)

     • Valentinas

      Mielas Andriau,
      Laikymas tave idtiotu nėra 10 metų vaiko požymis. Jei „Andrius Valentinui“ rašo idiotizmus, o Valentinas parašo, kad Andrius idiotas – tai reiškia, kad Valentinas yra normalus, o „Andrius Valentinui“ idtiotas. Tave nukreipiu pas tuos žmones, kurie itin giliai, minučių tikslumu išnagrinėjo situaciją buvusią tuo metu.
      Dabar rašau nebe idiotams, o likusiems skaitytojams. „Andrius Valentinui“ idiotiškai nukreipė temą. Primenu, kad pagrindinis mano teiginys yra:
      1.Rusija yra Lietuvos grėsmė. Tą patvirtina ne tik Gruzijos okupacija bet ir daugybė kitų faktų, (Lietuvos okupacijos neigimas, okupacijos žalos atlyginimo klausimo ignoravimas, Medininkų žudynių dalyvių slapstymas, organizuotos riaušės ir kibernetinė ataka prieš Estiją ir žiauriai daug kitų).
      2. Prancūzija parduoda Rusijai ginkluotę, kuri potencialiai yra grėsminga Lietuvai.
      3. Prancūzijos užsienio reikalų ministras interviu teigia kad Lietuva neprieštaravo tokiam sandėriui.
      Noriu žinoti iš anksčiau minėtų pareigūnų ar tai yra tiesa ir ką prancūzai pažadėjo arba ką Lietuva išsiderėjo iš prancūzų mainais už tai, kad Lietuva tyliai neprieštarauja sandėriui.

     • Andrius

      … na ar ne vaikas ? :) – cituoju – „..Jei “Andrius Valentinui” rašo idiotizmus, o Valentinas parašo, kad Andrius idiotas – tai reiškia, kad Valentinas yra normalus, o “Andrius Valentinui” idtiotas.“ :)…

      Valentuk ? o ką jei tam „Valentinui“, kaip nelabai protingam, tik atrodo, kad „Andrius“ rašo „idiotizmus“ ?:) – ar tas „Valentinas“ aksioma yra „niekuomet neklystantis“ ?:) – toks manymas, kogero, yra pirmasis idiotizmo požymis..:)… Na bet tiek to – palikime to „Valentino“ protines negales specialistams… Dabar ne apie tai.

      1. Gal tu sūneli nepameni, bet Rusija dar prezidentaujant Jelcinui pripažino Pabaltijo okupaciją… Tiesa dar nebandė atlyginti žalos, bet pasirodo apie tai dar ir anksti kalbėti :) (šiuo klausimu daugiau tau papasakotų tavo „idėjinis brolis“ Ažubalis, kuris ir turėtų dabar rūpintis „kompensavimo“ klausimu, bet – mato priežąsčių kolkas tuo nesirūpinti :)…)
      2. Kalbant apie Prancuzijos parduodamus Rusijai objektus „potencialiai grėsmingus Lietuvai“, tokiu pat būdu galima būtų tvirtinti, kad ir visos kitos šalys, tarkim, parduodamos rusijai „lapines kepures“ – „parduoda Rusijai ginkluotę potencialiai grėsmingą Lietuvai“, nes lyginant Rusijos ir Lietuvos mastelius – rusai galėtų vien tik lapinėm kepurėm užmėtyti tuos du Lietuvos batalionus :) – nereiktų nei „Mistralių“:)… Būtum kiek protingesnis Valentuk tai gal suprastum, kad dabar jau visas grėsmes mums reikia vertinti viso Nato bloko masteliu (tam ir stojome į šį aljansą), o tokiu masteliu vienas kitas „Mistralis“ jėgų balanso nekeičia…

      3. Na o trečiuoju savo punktu Valentuk atsiskleidei kaip tikras „megstasmegenis konservator – urapatriotas“ :) – tiek viename savo ankstesniu komentarų tauškei apie „neparduodamas vertybes“ ir še tau – dabar te nori sužinoti ar pakankamai „Lietuva išsiderėjo iš prancūzų mainais už tai, kad Lietuva tyliai neprieštarauja sandėriui.“ :))…
      … Tai va ir visos tokių, kaip tu, vertybės – jei gerai sumokės ir apsimokės – vadinasi galima ir parsiduoti…ar ne Valentuk ? :)

      P.s. Galėčiau prirašyti žymiai daugiau ir rimtesnių Rusijos kaip valstybės nelabai gražių žingsnių darant politiką, bet nemažiau tuo užsiimame ir mes patys – globodami ir skatindami visokius saakašvilius ir remdami visokių spalvų revoliucijas kaimyninėse valstybėse… Bet tokia jau ta politika – kiekviena valstybė stengiasi veikti savo naudai – Rusija tikrai neišimtis…

     • Įdomūs loginiai pasamprotavimai pas Andrių. Jo polinkis vadinti žmones savo sūneliais galėtų nurodyti į tai, kad jis yra koks nors katalikiškos kunigų seminarijos absolventas. Nors vienoje vietoje prisipažįsta, kad buvo komjaunuoliu, tačiau aš nemanau kad tai pas mus yra nesuderinami dalykai. Kiek man teko stebėti žmones, tai vadinimas ko nors sūneliu kažkaip siejasi su potekstine užuomina į tai, kad save atitinkiamai „tėveliu“ laikantysis yra neva turėjęs lytinių santykių su savo „sūnelio“ motina, ko pasekoje ir atsirado tas „sūnelis“. Tai ir yra toks archaiškos hierarchijos įtvirtinimas, kurioje „tėvelis“ visada bus aukščiau už savo „sūnelį“. Tokiu būdu ir pats lytinis aktas, ne tiek kažkoks pasilinksminimas kaip dabar, bet tarsi sakralinė apeiga, kurios metu pakylama hierarchinės piramidės laipteliais virš jau esamų lytinio partnerio palikuonio. Modernioje visuomenėje, kurioje iš esmės nebeliko jokių tabų, religiniai ritualai nustojo savo giluminės reikšmės, o lytinis aktas nebėra suprantamas kaip vyro (t.y. aktyviojo prado) teritorijos žymėjimas moters (t.y. pasyviojo prado) kūne, archainė sąmonė pasiklysta. Ji nori rituališkai įsūnyti aplinkinius žmones, vildamasi tokiu būdu įtvirtinti savo patriarchalinį svorį, nesuvokdama tuo pačiu, kad net jei šitas pasisektų, pasekmės vistiek būtų sunkiai prognozuojamos, nes šiandienos Lietuvoje taip jau atsitiko, kad niekas nemano laikyti žmogaus protingu vien tik dėl to, kad jis yra tėvelis.

     • Andrius – Kreivarankiui :)

      …tiek išnagrinėjote mano „psichologinį portretą“ gerbiamas „Kreivarankį“ – jaučiuosi pamalonintas, nors ir patingėjau perskaityti iki galo :)… Ir dar išvedėte tokias „gylias“ teorijas apie mano „polinkius“ iš mano vartojamų kreipinių ?:) – ar tai turėtų reikšti, kad ir tamsta neatsitiktinai užsivadinęs tuo „Kreivarankiu“ ? – kažin ką ten darote, gerbiamasis, su ta savo „kreiva“ laisva ranka žiūrėdamas į monitorių, o kita spausdindamas savo „gylias įžvalgas“ ? :)… Na bet kiekvienam savo – nedrįstu daugiau jūsų trukdyti…:)

     • Valentinas

      Mielas Andriau,
      Labai liūdna, kad po maloniai praleisto savaitgalio tenka grįžti prie tamstos idiotizmų.
      1. Aptariamu atveju kad Valentinas yra protingas o Andrius yra idtiotas laikau aksioma. Pabrėžiu, kad Valentinas yra protingas lyginant su Andriumi, yra labai daug žmonių, tame tarpe ir šiame tinklalapyje, šalia kurių Valentinas yra tikras durnelis.
      2. Pabandyk Putinui užsiminti apie okupaciją…
      3. Samprotavimi visiškai idiotiški, komentuoti koktu. Gruzijos įvykiai pademonstravo, kad Rusija gali užpulti šalį, okupuoti jos teritoriją ir visai nenukentėti. Rusijai taip pat nepaslaptis, kad NATO yra nepajėgus apginti Baltijos valstybių ir realiai jas gina tik popieriukas pažymintis, kad ši šalis yra NATO narė. Rusijai taip pat ne paslaptis, kad NATO vienybė yra abejotina ir pati Rusija tokiais veiksmais efektyviai tą vienybę skaldo. Tas pats Prancūzijos užsienio reikalų ministras teigia, kad NATO dabar yra visai kitas darinys nei prieš 20 metų. Žodžiu, 20-30 metų perspektyvoje galima prognozuoti, kad NATO išnyks arba visai sumenks, o Rusija realizuos savo ilgalaikę strategiją atkurti imperiją.
      4.“bet nemažiau tuo užsiimame ir mes patys – globodami ir skatindami visokius saakašvilius ir remdami visokių spalvų revoliucijas kaimyninėse valstybėse…“
      Visu gražumu atsiskleidei kaip fašistinio Rusijos režimo klapčiukas. Be to, kad esi nevisprotis, dar esi ir šlykštus. Ir iš kur tokių atsiranda?

     • Andrius

      …:)… nesiliauji manes juokines Valentuk :)… Gal ir neturėčiau, bet pabandysiu atsakyti tau papunkčiui į tavo tulžimį persunktą „manifestą“…

      1. … Na, tebūnie šį, pirmą punktą, praleisiu :)… pasitenkinsiu tavo prisipažinimu, kad ir „Valentinas“ gali, kartais, pasirodyti „tikru durneliu“…:)

      2. Sakai „Pabandyk Putinui užsiminti apie okupaciją…“ ?… Ką gi – mūsų pusė jam buvo nekartą užsiminusi apie okupaciją – į ką jis atsakė :
      – „vieną kartą mes pripažinome Pabaltijo okupacijos faktą ir daugiau nematau reikalo šios temos eskaluoti ir kasmet už tai ko nors atsiprašynėti…“
      – sakysi, Valentinai, kad atsakymas pernelyg sausas ir mažai atgailaujantis ? – galbūt… Bet pabandykime pažvelgti į jį per palyginimo su mūsų valstybės patirties prizmę – nepaslaptis, kad prasidėjus antrajam pasauliniui, vos vokiečiams įžengus į Lietuvos teritoriją, „mes“ (asmeniškai galvoju, kad ne „mes“, bet nedidelė dalis mūsų tautiečių nusikaltėlių, bet kadangi tamsta už „stalininės imperijos“ nusikaltimus laikai atsakingus visus rusus ir šiandieninę jų valstybę – vadinasi, tavo supratimu, ir mes šiandiena visi kalti už tą, savo dalies tautiečių, nusikalstamą veiklą)…taigi, kad tau būtų suprantamiau – pratęsiu – „mes“ išskerdėme kaip gyvulius ir uždaužėme lazdomis ( Lietūkio garažo atvejis) didžiąją dalį pasitraukti nespėjusios žydų bendruomenės… Šiuo atveju įvardį „mes“ dar pastiprintu, tai, kad šis nusikaltimas buvo padarytas palaikant tuomet vokiečių „išlaisvintos Lietuvos naujai atsikūrusiai Lietuvos vyriausybei“, kurios ne vienas skelbtas, tuometinis, potvarkis skambėjo „Trečio Reicho dvasioje“ – kaip yra pripažinęs net dabartinių valdančiųjų atstovas E. Zingeris (beje – atstovas tos pačios partijos kuri anuometinę „Lietuvos vyriausybę“ net bandė reabilituoti ir pagerbti Seime.:)..)… Taigi, kaip tavo žiniom Valentinai ? – labai mes atgailaujame ir atsiprašynėjame žydų už tuos nusikaltimus ?:) – vieną vienintelį kartą „atsiprašėme“ Brazausko asmenyje jam nuvykus į Izraelį ir tai su didelės dalies mūsų tautos nepritarimu šiam atsiprašymui :)… Ir viskas… Ar galvojom apie skriaudos atlyginimą „kompensacijomis“ nužudytųjų šeimoms ? – nejuokink :)… Dar net svarstome ar verta grąžinti žydų palikuonims visą jų turėtą ir sovietų nusavintą turtą, ar užteks tik dalies…:)… Dabar gi paklauskim mudviejų Valentinai – ar pripažįstame esą „žydžaudžių palikuonimis“ tiesiogiai atsakingais už tą tamsiąją istorijos dėmę ? – taigi įsižeisime :) …aišku Ne – prie ko čia mes… :)… mes neatsakome už tuometinės nusikalstamos vyriausybės, ar dalies piliečių veiksmus ir t.t. :)…ar ne ?
      … Taigi klausimas Valentuk – ar tikrai Putinas (ir visi rusai jo asmenyje),tavo minimu atveju, elgiasi taip neadekvačiai, „kaip mes jo vietoje tikrai niekuomet nepasielgtume“ ? :)…

      3. ..Na trečiuoju savo punktu tai pasirodei visiškai tuo kuo džiaugiausi tave prisipažinųs mano atsakyme į tavo pirmą punktą…:)… Ypatingai kalbant apie tą vietą, kur tu teigi, pacituosiu tave – „NATO yra nepajėgus apginti Baltijos valstybių ir realiai jas gina tik popieriukas pažymintis, kad ši šalis yra NATO narė“… – ir taip kalba „megztųjų berečių“ bataliono pažyba ir vienas „aršiausių kovotojų su Nepriklausomybės didžiausiu priešu – Rusija“ ? :) – na…šioje vietoje mane užmušei…. Na tai, jei tikrai taip galvoji, tai, kurių velnių, manai mums ta „Nato“ ir ko mes ten taip veržėmės, anot taves ? :)… Ką – atradome laisvesnių pinigėlių ir pamanėme, kad atrodysime didesniais „europiečiais“ turėdami kišenėje „elitinio pramogu klubo“ pavadinimu „Nato“ nario abonementą ? :)… Šiuo punktu daugiau komentarų TAU neturiu… :)…

      4. Ketvirtuoju punktu leisk tau palyginimui pateikti keletą faktelių iš „ypač fašistinėje“ Rusijoje ir „ypač demokratiškoje“ Lietuvoje vykstančių procesų… Gal net pažaiskime žaidimą „atrask tris skirtumus paveikslėlyje“ :
      a) Nemaža dalis rusų nostalgiškai prisimena laikus, kai gyveno galingoje ir didelėje „sovietų“ valstybėje suburtoje okupuojant kaimynines šalis, kurią visas pasaulis vadino tiesiog „Russia“…

      Nemaža dalis (jei ne visi) lietuvių didžiuojasi kadaise buvūsią Lietuvos Didžiaja kunigaikštyste, kuri savo sienom vienu metu (užkariavus, arba kitaip tariant – okupavus kaimynines žemes) siekė nuo Baltijos iki Juodosios jūros…

      b) Rusijoje yra nacistinių organizacijų, kurios nėra pernelyg persekiojamos teisėsaugos organų ir ganėtinai laisvai rengia paradus…

      Lietuvoje yra nacistinių organizacijų, kurios taip pat ganėtinai laisvai (policijai dar ir saugant nuo priešiškai nusiteikusių pacifistų) tradiciškai jau kasmet, marširuoja pagrindiniu šalyje – Gedimino prospektu…

      c) Rusija turi strategija užsitikrinti sau saugią buferinę zoną nuo „grėsmių iš vakarų“ ir nori, kad kaimyninėse valstybėse politinės struktūros būtu pagal Rusijos supratimą ir įsivaizdavimą – šio tikslo siekia, pavyzdžiui, manipuliuodama turimų ir parduodamų kaimyninėms šalims energoresursų kainomis…

      Lietuva (kartu su visa ES) turi strategija užsitikrinti sau saugią buferinę zoną nuo „grėsmių iš rytų“ ir nori, kad kaimyninėse valstybėse politinės struktūros būtų pagal Europos „demokratijos“ standartus ir supratimą – šio tikslo siekia manipuliuodami tarptautinių fondų paskolomis… įvairaus opozicionierių finansavimu…embargais…įvairių politinių pareiškimų spaudimu ir t.t.

      d) Rusija siekdama savo politinių ir ekonominių tikslų leidžia sau „išlaivinti“ Čečėniją – „nes jūs, čia, islamistai-ekstremistai pjaustote žmonėms galvas, užsiimat terorizmu ir t.t. (su potekste – „o mums reikia jūsų naftos“…

      Nato blokas (kartu su Lietuva) siekdamas savo politinių ir ekonominių tikslų leidžia sau „išlaisvinti“ Iraką – „nes jūs čia kūriate cheminį ginklą – tiesa, neradome – tai ką – nekūriate ? – na bet vistiek jūs čia visi remiate tarptautinį terorizmą ir apskritai jus laikas jau kiek demokratizuoti“ (su potekste – „o mums reikia jūsų naftos)…

      …ir t.t. Valentinai ir t.t…. Kai atrasi skirtumų – parašyk… ir man bus įdomu palyginti…

      P.s. Na ir ilgas atsakymas gavosi :) – dabar, turbūt, man Račas „klyzmą“ už tai pastatys, arba visai jo nepraleis… Bet juk reikia kažkaip jaunimėlį žalią „šviesti“, kad nespręstų apie gyvenimą žiūrint tik iš vienos savo menkutės varpinės ? …:)

     • Andrius

      …Aaa ir dar Valentinai kiek pratęsiant.. :) – taip norėjau paminėti prie tų „skirtumų“, bet berašydamas tokį ilgą komentarą pamiršau, tai dar pridursiu:

      e) Rusija priima įstatymą ( kiek suvaržantį švelniai tariant „galimybę laisvai skleisti nuomonę“ ) numatantį baudžiamąją atsakomybę už „sovietų“ armijos „lemiamo indėlio į pergalę prieš viso pasaulio grėsmę – Hitlerinį fašizmą“ nepripažinimą, ar menkinimą…

      Lietuva priima įstatymą ( kiek suvaržantį „galimybę laisvai skleisti nuomonę“) numatantį baudžiamąją atsakomybę už „Lietuvos pokario rezistencijos dalyvių“ nepripažinimo „kovotojais už Lietuvos Nepriklausomybę“ (kitaip tariant – partizanais), ar jų menkinimą…

      f) Rusija, kartais, siekia „pakoreguoti“ savo praeities istoriją „kurdama“ ją atbuline data – pavyzdžiui kiek galima labiau glaistydama tą faktą, kad II pasaulinio karo išvakarėse Stalinas su Hitleriu buvo sąjungininkai ir turėjo tą patį tikslą – ginklu pasidalinti Europą…

      Lietuva, kartais, siekia „pakoreguoti“ istoriją „kurdama“ ją atbuline data – pavyzdžiui kad ir visai neseniai šiandieninio Seimo sudėtimi „išrinkdama“ visos Tautos vardu atbuline data Prezidentą (kuris pagal visas, kada galiojusias nepriklausomoje Lietuvoje, Konstitucijas – galėjo būti renkamas tik visos Tautos (o ne keliasdešimties jai atstovaujančių) balsų dauguma…

      …na pradžiai tiek… sėkmės ieškant skirtumų…

     • Andriau, norint šviesti, lempelėje reikia ką nors turėti, nes skarbonkės nešviečia, o tik barška.

     • Andrius

      …tikrai „egriseus’-sai“ ? :)…ot bėda – neturiu :) …todėl tik „barškinu“… O sakykite, gerbiamasis, kurioje vietoje esminiai nesutinkate su mano „barškejimu“ ? :)

     • nerijus

      Būtų labai įdomi austro (kaip istoriko ir asmeninė) nuomonė apie šį dokumentinį filmą:

      http://www.youtube.com/watch?v=PFxIsk-IIQo

      p.s. žinoma, gali pasisakyti ir Valentinas, demokratija ir žodžio laisvė.

     • Valentinas

      Mielas Andriau,
      Nepyk, bet perskaičiau iki šios vietos:
      „bet kadangi tamsta už “stalininės imperijos” nusikaltimus laikai atsakingus visus rusus ir šiandieninę jų valstybę – vadinasi, tavo supratimu, ir mes šiandiena visi kalti už tą, savo dalies tautiečių, nusikalstamą veiklą)“ kurioje tu eilinį kartą parašei apie mane visišką kvailystę, priskirdamas man idėjas, kurios ne tik, kad man nebūdingos, bet ir visiškai priešingos mano pažiūroms ir nusprendžiau tavo idtiotizmų daugiau nebeskaityti. Laikyk, kad tavo strategija – rašyti tiek marazmų kol oponentas pavargs į juos atsakinėti pasiteisino. Kai kurie durniai mane linksmina, bet tavo idiotizmas mane vargina. Linkiu asmeninės sėkmės.

     • Andrius

      …mielas Valentuk :)…bet kaip tai „konservatoriška“ – užuot pateikus argumentus, oponentą tiesiog iškoneveikti ir argumentacijos trūkumą maskuoti žodeliu „pavargau ir todėl viso gero“ :)…

      …Nors visviena įdomu, kurioje vietoje nesutinki su mano tau priskyriamu „samprotavimu“ ? :) – nelaikai visų rusų ir pačios Rusijos atsakingais už „stalininės imperijos“ nusikaltimus, ar manai, kad Brazauskas neteisingai visos Tautos vardu atsiprašė žydų už mūsų šalies istorijoje esančią nelabai gražią dėmę ir, kad, toji dėmė niekaip negali kristi ant visos mūsų šalies ? :)… Savo samprotavimus pagrindžiau lyg ir logiškai – jei šiandieniniai rusai atsakingi už savo valstybės ir jos piliečių praeities nuodemes, vadinasi, anot taves, lygiai taip pat atsakingi ir mes visi už mūsų tuometinės „laikinosios vyriausybės“ (ir tuometinių piliečių) padarytus nusikaltimus… Ar ne ? :)… Jokiu budu nesakau, kad tokia tavo pozicija tikrai būtų klaidinga – juolab, kad dar visai neseniai tavo gerbiama konservatorių partija, kaip minėjau, bandė viešai „išbalinti“ tos „laikinosios vyriausybės“ reputaciją ir net norėjo pripažinti tos vyriausybės tęstinumą…:)… Šioje vietoje tik norėjau atkreipti tavo dėmesį, kad ir mes (kaip valstybė), mums nelabai „patogioje situacijoje“ nepuolame vienareikšmiškai pripažinti savo galimų nuodėmių ir už jas atgailauti …:) – dalis bandome nuo jų atsiriboti, dalis pasitenkiname tuo vieninteliu atsiprašymu Prezidento Brazausko asmenyje… O gal aš veltuj bandau pasikliauti elementaria logika ir tavo „tiesa“ yra tokia, kad „jei nusikaltimą padarė rusai – tai atsakingi jie visi „incorpore“, o jei lietuviai – tai tuomet tik ta kažkuri jų dalis ir visi mes už juos jokiu būdu neatsakingi ? :) – na tai jau būtų pernelyg „konservatorbolševikiška“… :) … Nemanai ?:)

     • Andrius

      …Ir dar Valentuk… mudviejų diskusijoje kai kam gali pasirodyti, kad aš bandau, besąlygiškai, ginti Rusiją ir ieškoti priežąsčių apkaltinti mūsų valstybę – na tai tai būtų netiesa :) – aš taip pat esu tos nuomonės, kad Rusija nėra mūsų „potenciali sąjungininkė“ :)… Aš tik bandau parodyti tau, kad daugeliu atveju tavo paranojinis kategoriškumas yra kvailai šališkas… Ir užuot ieškojus bet kokios dingsties kaimyninę šalį padergti ir iškoneveikti – geriau paieškoti būdu kaip iš neišvengiamos kaimynistės su ją išpešti kuo daugiau naudos sau – santykius neaštrinant, o vystant, pavyzdžiui, prekybine prasme… Ir aišku, prisimenant bendros „kaimynistės“ istorijos pamokas – neprarasti budrumo – kad vėl neduok Die netaptume kuria diena savo „didžiojo“ rytų kaimyno buferine zona :)… Viskas kaip šachmatų partijoje Valentuk – darai ėjimus, vystai strategijas ir su šypsena bandai aplošti oponentą, o ne bandai su lenta trenkti jam per galvą…:)

      P.s. o iš esmės Valentuk visos tautos ir valstybės savo siekiais panašiai vienodos – skirtumai dažnai tik, anot Swifto – „kad vieni virtą kiaušinį valgo iš viršaus…kiti iš apačios – dėl to ir karas“ – skaitei Guliverio keliones Valentuk ? – rekomenduoju – knygutė skirta vidutiniam mokykliniam amžiuj, taigi kaip tik pagal tavo intelektą…

  • romas

   „Andrius Valentinui“ skamba kaip koduotas Štirlico pranešimas.

 • Andrius Suomiui :)

  ..Lygiai taip pat galima teigti, kad sovietams, prieš okupuojant Lietuvą, buvo aišku, kad Lietuva taps Hitlerio sąjungininkė ir kartu su Vokietija puls sovietų sąjunga…:)…Todėl sovietų sąjunga priėmė teisingą sprendimą užbėgdama įvykiams už akių ir okupavo Lietuvą ? :)…

  P.s. Nesivadovaukime prielaidomis, o vertinkime tik faktus gerbiamas Suomi… Jei Saakašvilis nebūtų pradėjęs pirmas – situacija gal ir būtų būvus panaši vertinant teritoriniu požiūriu (ir tai yra tik prielaida), tačiau politiškai jis būtų daug daugiau laimėjęs…

 • Andrius Valentinui :)

  … Ir dar sūneli… Kadangi suprantu tamstą atstovaujant tą, ribotų gebėjimų protauti, lektoratą – liaudyje dar vadinama „megztosiomis beretėmis“, kurios visus joms prieštaraujančius, arba bet kokia dingstimi neieškančius būdų nuolatos loti ant rusų ir pylti ant jų valstybės pamazgas, įvardina „rusofilais“, „kremlinais“, „KGBistais“ ir t.t. – informuoju :) – nesu Rusijos politinio režimo gerbėjas :)…visuomet baisėjausi konservatorių „metodinio vado“ Josifo Visarionavičiaus Stalino sovietu imperijoje laikotarpiu… taip pat nesižaviu sovietine praeitimi :)… Tiesa – kaltas, gal, tuo, kad gyvenau ir turėjau artimų okupuotoje teritorijoje, esu buves trumpą laikotarpį komjaunuoliu ir ginklu sovietu režimui nesipriešinau.. :)… O šiaip tikrai nesu nei „ruso“ nei „amerikono“ nei kitoks „filas“ – pagal tautybę žmonių neskirstau ir visų valstybių žingsnius stengiuosi vertinti neužsiangažavęs išankstine nuomone..:)

 • Andrius

  …kažkaip keistai šiame tinklapyje kai kurie komentarai tai atsiranda, tai dingsta :)…Vėliau vėl atsiranda ir vėl dingsta… Nebesinori jau kartotis, todėl trečią kartą gerbiamas Suomi jau jums nebeatrašysiu :)…

  P.s. Nežinau, kuo užkliūvo šeimininkui kaikurie mano pasisakymai – rodos nebuvo nekorektiški, ar, juolab kritikuojantys svetainės šeimininką :)…Suprantu, kad jis „dėjo“ ant visų kurių norėjo, bet būtų maloniau jei ištrindamas kitą nuomonę jis bent dviem žodžiais paaiškintu kodėl tai padarė :) – pavyzdžiui – „komentaras dundukiškas, todėl“… arba „dėjau ant komentarų neatitinkančių tinklapio formuojamos generalinės linijos“ :)… O jei dar būtų kažkur galima pasiskaityti apie tą „generalinę liniją“, jei tokia yra – būtų galima apsaugoti šeimininką nuo būtinybės gaišti laiką cenzūruojant pasisakymus :) – kam rašyti tai, kas, galbūt, nepriimtina šeimininkui ir vistiek bus ištrinta :)…

  • suomis

   Palaukit Andriau. Jeigu buvo dar vienas Jūsų komentaras, gal jis užsimetė netyčia į kitą temą. Šiam pasauly, visko pasitaiko ir nebutinai iš blogos valios. :)

 • Andrius

  ..buvo dar maziausiai du mano komentarai skirti jums gerbiamas Suomi :)..Bet neilgai buve „netycia“ pradingo :)

  P.s. Ir tikrai iskeliavo ne i kita tema :)…Speju, kazkam jie, matomai, bus pasirode „dundukiskais“ :), o kaip zinia – kas moka uz tinklapi, tas ir tinklapio komentaru „muzika“ uzsako :) – turbut tai butu logiskiausia prielaida…

  • Marius

   Nereikia sąmokslo teorijų. Jūs paprasčiausiai nesuprantate kaip veikia blogų komentarų patvirtinimo sistema. Jei pradžioje pasirašote vienu vardu – blogo sąvininkas jus patvirtina kaip vartotoją. Kai kitą sykį pasirašote kitu vardu, po kiek laiko patvirtins ir kitu. Blogo šeimininkas irgi yra žmogus, jis nesėdi ištisą parą prie kompiuterio ir neseka kiekvieno naujo vartotojo atsiradimo. Jie būtumėte visada pasirašęs vienu vardu, o ne jį kaitaliojęs: Andrius vienam, Andrius kitam – visi jūsų pasisakymai būtų iškart matomi.

  • Andrius

   …Ačiū, Mariau, jau supratau – blog’o šeimininkas paaiškino…ckant – buvau neteisingai įtarus…klydau…atsiprašau :)

 • nerijus

  Valentinai

  Pateikiate ne visą informacija apie iš NATO Valstybių perkamą ginkluotę. Pamiršote ar specialiai nenurodote, kad ginkluotę perka ne tik iš Prancūzijos, o ir iš Italijos.
  Prancūzai jau buvo išstoję iš NATO ir manau, kad jie tai gali pakartoti dar kartą. Dėl tos priežasties, galimai, ir nedaromas didelis triukšmas, nes tokia Prancūzija skiria daugiau lėšų aljansui nei mūsų tris Pabaltijo Valstybes kartu sudėjus?..
  Tad, nepirdaukime, nes vėliau gali labiau atsirūgti, kai pašonėje alsuoja toks kaimynas…

 • nerijus

  Kodėl nieko nerašėte racas.lt, kai vyko bendros NATO ir Rusijos pratybos susijusios su terorizmu, kai buvo imituojamas lėktuvo užgrobimas NATO Valstybių erdvėje ir jo lydėjimo perdavimas Rusijai?..
  Nebuvo užsakymo „iš aukščiau“?..

  • Valentinas

   Nerijau, aiškiau formuluok klausimus. Kodėl turėjau kažką rašyti dėl dalykų, kurie nekėlė grėsmės Lietuvai?

 • nerijus

  Kodėl tiek nespiegėte, kai vyko bendros NATO ir Rusijos pratybos?..Negi jos nieko nereiškia?..

  • Valentinas

   Kaip bendros NATO ir Rusijos pratybos kenkia Lietuvai?

   • nerijus

    Bendradarbiavimas.
    Atrodo, toks protingas vaikis (?), o čia jau nieko blogo neįžvelgi?..
    Tai ar žinai ką perka rusai iš italų?..Pirkinys skiriamas tiem patiems laivams Mistral.
    Ko neširsti ant italų, o tik ant rusų ir prancūzų?..

 • Andrius

  …kažin kodėl mūsų Valentukui negėda, pavyzdžiui, naudotis iš rusų importuojamomis dujomis ? :) – imtu ir atsijungtų įdant nedidintu „didžiausio priešo“ pelnų :)…Kaip manai Valentuk ? – ar bent supranti, kad vartodamas dujas, galbūt, padedi kaupti „potencialiam priešui lėšas potencialiai grėsmei didinti“ ? :)…

  P.s. Ir kaip čia neprisiminus Bulgakovo aprašyto Šarikovo – „а где же я буду харчеваться ? – без пропитания я немогу“ :)

  • ok

   ,,…Mano nuomone patvirtina civiliu auku skaicius kuris sieke simtus- kiekviena puse stengesi ivardinti sau palankesni skaiciu, bet, manau net tavo paminetieji sutiktu kad auku tarp civiliu buvo gal ne tukstanciai kaip teige ruseliai, bet simtai tikrai. O tai jau kad ir kaip kam butu nemalonu, bet – faktas.

   P.s. priminsiu, kad panasiai uz tokio kiekio savo pilieciu nuzudyma Chuseinas buvo nuteistas myriop :)“

   Nori pasakyti Uz simto zmoniu nuzudyma Chuseinas buvo pakartas?

   • Andrius

    …kaip žinia cheminis ginklas Irake rastas nebuvo…Taigi Huseinui buvo inkriminuotas tik epizodas dėl kažkokio kaimelio žmonių apkaltintų samokslu prieš Huseiną nuteisimo myriop…kažkokiais 72-ais, berods, metais… Tuo epizodu remiantis, kiek man žinoma, Huseinas ir buvo nuteistas pakarti

 • Andrius

  …beje, pamiršau pridurti – aš visiškai sutinku su ta bausme Huseinui :), jei kartais irgi pagalvojai, kad aš koks „rusofilas“ nusistatęs prieš amerikiečius – tikrai ne :)

  • ok

   Jei įdomu, aš už mirties bausmę. Kas už?

   • suomis

    Aš taip pat.

   • Andrius

    …ir aš :)…ir esu tikras, kad bent jau Lietuvoje tokių kaip mes tikrai daugiau, bet šiuo atveju, kažkodėl, „demokratija“ neveikia :)

    • suomis

     Su referendumais Lietuvoje apskritai problema. Kaip vienas norvegas sakė: – Lietuva nėra demokratinė šalis.

    • ok

     Stojant į ES vienas iš reikalavimų panaikinti mirties bausmę, Deja.

 • suomis
  • nerijus

   Jie racionaliai panaudojo lėšas: „sezono“ atidarymui ir uždarymui- saviems. Reikia juk bent tiek savus palepinti, nes kitaip praras palaikymą ir teks palikti direktoriaus postą, matyt?..

  • nerijus

   http://www.lrytas.lt/-12999185561299156613-p3-juozas-erlickas-apie-labai-svarbius-net-ypatingus-dalykus.htm

   „O kur, jei nebūtų koncertų, elitas susiburtų aptart verslo reikalų? Alubaryje? Ten prišnerkšta. Net blakių gali būt…“ J. E.

   Perfrazuoju JE:

   O kur, jei nebūtų LRT sezono atidarymo ir uždarymo vakarėlių, elitas susiburtų aptart verslo reikalų? Alubaryje? Ten prišnerkšta. Net blakių gali būt…

 • nerijus

  „Valentinui“:

  http://www.lrytas.lt/-13059624151305858464-juozas-erlickas-j%C5%ABs%C5%B3-gyvenimo-b%C5%ABdai-stiliai-akistatos.htm

  ir…

  http://www.lrytas.lt/-13083841381306909078-p2-juozas-erlickas-%C5%BEenklai-prana%C5%A1aujantys-prot%C5%B3-pritek%C4%97jim%C4%85.htm

  Verslo klasė

  – Kas tu toks? – sykį paklausė Vasiliauskienė.

  „Kosmonautas”, – norėjo pameluot Vasiliauskas.

  Paskui: „Vadybininkas.”

  Bet galiausiai numojo ranka ir prisipažino:

  – Turgaus prekeivis.

  – Tu nemoki naudotis kasos aparatu!

  – Nemoku.

  – Ir niekada neišmoksi!

  – Niekada.

  Vasiliauskienė apkabinusi išbučiavo vyrą, o vakare dar prikepė labai gardžių pyragėlių su grybais.

  Vasiliauskas valgė, žvelgė į savo moterį ir mąstė: „Kažin ar ji nesveika, ar myli mane tokį, koks aš esu, ar nori grybais nunuodyt?”

  Bet neišdrįso paklaust.“

 • Nida

  Iš skaidriausio ir teisingiausio autoriaus šio rašinio, kaip suprantu, Pakso partija vienintelė tokia pat skaidri ir teisinga. Nei vienas iš jų čia nepaminėtas, reiškai ir posėdžius lanko puikiai ir balsuoja taip pat. Stebėtinas račo objektyvumas.

  • miela Nida, tamsta viską supratote labai teisingai. Ir esate labai teisinga, objektyvi ir protinga. Su kuo labai tamstą sveikinu.

   Tiesa, šis įrašas buvo skirtas tiems, kurie moka naudotis internetu ir skaityti. Jie gali nueiti į seime.lt ir patys susirasti, kaip kurie Seimo nariai lanko posėdžius ir kaip balsuoja.

 • suomis

  Jie patys kaip blakės, taip kad ten jiems ir vieta.

  • suomis

   Na nebent dar elektros skydinėje. : DDDDDDDDDDD

  • nesvarbu

   suomi, ar tamstai viskas gerai su galva? Patarčiau susirūpinti ir kreiptis pagalbos į specialistus.

   • suomis

    Dėkoju už susirūpinimą mano sveikata, bet kaip nors ištversiu.

 • tai kam tada rašėte apie kitus. Juk juos irgi galima susirasti internete. Deja, puikiai suprantam kodėl taip darote. Akcentuodami kaip blogiečius vienus ir nutylėdami apie kitus. Meilė kai kam nerūdija, o kai kam neapykanta liejasi laisvai. Tuo ir vertinamas objektyvumas. O objektyvumas yra žurnalisto profesionalumas.

  • Stogas

   As irgi siulau, pries ka nors rasant suderinti su Nida, o vdrug netiks, ar neobjekrtyvu ?

  • miela Nida, džiaugiuosi, kad jūs viską puikiai suprantate. Tikiuosi, kad „jūsų“ yra nedaug.

   Ir šiaip jau visai ne į temą pasakysiu, kad džiaugiuosi, jog taip kaip tamsta vertinančių profesionalumą ir objektyvumą yra ne tiek jau ir daug.

   O dar labiau ne į temą pasakysiu, kad rašau tai, ką noriu, nepaisant to, patinka tai dundukams, ar ne.

   Ir jau visiškai ne į temą pasakysiu, kad visi partijos, kuri tamstai taip rūpi, nariai, esantys Seime dalyvavo daugiau nei 50 proc. visų posėdžių.

 • Nida

  Pone Račai, neįtikusi Jums mano komentarą išmetėt. Kaip objektyvu ir skaidru jūsų portale. Nekaip atrodot pats, jei kitus už tokias smulkmenas išvadinat dundukais. Užuojauta.

  • miela Nida, šiuo savo komentaru labai aiškiai parodėte savo sugebėjimus blaiviai ir realiai vertinti situaciją. Turiu atkreipti tamstos dėmesį, kad tie sugebėjimai yra gerokai žemesni nei vidutinio šio tinklaraščio skaitytojo. Todėl gal geriau tamstai būtų keliauti pas užkalnį ir čyvą, ten viskas daug objektyviai, profesionaliau ir paprasčiau. Ir niekas nieko iš niekur neišmeta.

   Ačiū už užuojautą, bet dar šiek tiek pagyvensiu. Nors dundukams, spėju, tai ir ne visada patinka.

   • Nida

    Deja, esate labai pagiežingas ir neobjektyvus. Tik dedatės teisingu. Ir užuojauta buvo profesionalumo stokai. Net to nesupratot.

    • miela Nida viską supratau ir užuojautą priimu.

     Gėles ir vainikus- taip pat.

     Labai džiaugiuosi, kad į šį tinklaraštį dar retkarčiais užklysta tokių objektyvių, principingų, protingų ir kitus užjaučiančių žmonių.

    • ok

     Nida, ar jus tokia pat grazi, kaip ir jusu vardas? Ar jus kurortas kiekvienam issiulgusiam saules?:)
     :)
     :)
     :)

 • Rima

  Gerb.Artūrai,
  labai norėtųsi sužinoti jūsų nuomonę apie tai, nors keliais sakiniais. Pirmiausia, kodėl apie tai tylima?
  Nesigirdi jokių garsų iš mūsų valdžios, spauda tyli, o gal čia „vsio zakonno“? Kažkodėl internete yra gausybė informacijos apie tai, kad mes sistemingai tyliai nuodijami, purškiami aliuminiu, bariu ir kitom nuodingom medžiagom, taip pat per google surinkus „Chemtrail Lietuva“ išmeta daug informacijos. Yra ir peticija, kuri vadinasi “ Chemtrails nuodijama mūsų tauta!! Sustabdykime chemikalų purškimą virš mūsų Lietuvos padangės!!“, mačiau, kad pasirašė 800 žmonių. Kas gi čia darosi? Žemiau – tik kelios nuorodos iš jų gausybės internete, kad iš tikrųjų vyksta blogi dalykai:

  Former FBI Chief Ted Gunderson Says Chemtrail Death Dumps Must Be Stopped
  http://www.logoslovo.ru/forum/all_1/section_22_1/topic_156/

  Žinoma suomių vyr.gydytoja, atstovavusi šaliai PSO, savo netrumpame interviu kalba ir apie chem.trasas :
  http://www.youtube.com/watch?v=n04KiIbEqLQ
  http://www.youtube.com/watch?v=4p1Mv3A56n0&feature=player_embedded

  Contrail VS Chemtrail: The Stage by Stage Development of a Chemtrail Cloud
  http://hubpages.com/hub/The-Development-of-a-Chemtrail-Cloud

  NORTHLAND NEW ZEALAND CHEMTRAILS WATCH
  http://chemtrailsnorthnz.wordpress.com/2011/05/26/investigators-wanted-can-chemtrails-be-proved-from-g-edward-griffin/
  http://chemtrailsnorthnz.wordpress.com/

  Chemtrails – List Of Countries / „Why?“
  http://www.youtube.com/watch?v=jJPS9vo1pB8&feature=related

  ir t.t., ir t.t. KODĖL TAI VYKSTA? Iš tikrųjų, ką gi veikia mūsų valdžia, seimo nariai?