Citata #210 R.Valatka apie tai, ar reikia mažinti Seimo narių algas

Jei galvoje lyg šiukšlyno musė zvimbia tik viena mintis, kaip čia greičiau nuskendus ir dar kuo prašmatnesnėje kompanijoje, tada taip. Liepkim mažinti jiems algas dar. Ir dar. Iki absurdo.

lrytas.lt

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Musė

  R. Valatka kaip visada teisus. Reikia didinti, o ne mažinti algas. Visiems – Seimo nariams, biudžetininkams. Aš siūlyčiau mažiausiai dvigubai, o dar geriau būtų trigubai. Ir krizė iškart baigsis. Artūras matau savo draugui Rimviui pritaria.

  • Muse, labai džiaugiuosi suteikęs tamstai džiaugsmo… Juk žinau, kad į temą komentuoti nelabai mėgsti, o čia – puiki proga pasitaikė…:) Čia aš beveik specialiai – tikriems lietuviams…

   • Musė

    Kaip puiku, Artūrai, išvijote iš savo tinklaraščio pagrindinius opozicionierius, pagaliau galite ramiai, nesislapstydamas gilias R. Valatkos mintis cituoti.

    Štai net R. Juozapavičius rašo: “ Turime keletą nacionalinių dienraščių, kurie tikrovę haliucinuoja, yra labai tendencingi ir angažuoti. Tarkime, „Respublikos“ grupės leidinių rašiniai arba „Lietuvos ryto“ – ten tiek daug melo ir tiek daug netikslaus kalbėjimo, kad tuos laikraščius skaitydamas nesupranti, kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje. “

    Tai jei cituojate R. Valatką, turbūt netolimoje ateityje reikėtų tikėtis ir V. Tomkaus perliukų. Ir dar Arūno pageidavimu – „Laisvo laikraščio“ įžvalgų.

    • GIGA

     Norisi kažką protingo parašyti,oi norisi…O dėl opozicionavimo šeimininkui,tai čia jų netrūksta gerb.Juknevičiene.Su Jumis sutinku tik dėl vieno-Fredis buvo išvytas nepelnytai

     • Giga, jei ką tai Fredis buvo išvytas labai pelnytai, nes švaistėsi kaltinimais, kurių negalėjo įrodyti. Bet šiaip jau tai jau gana senokai buvo paskelbta amnestija ir tik Fredžio valia ja pasinaudoti ar ne…

    • Muse, man patinka tamstos įžvalgos ir geležinė logika. Jos laikantis, būtų galima sakyti, kad šio tinklaraščio komentatorių mintys nieko vertos ir kad visi komentatoriai čia varo vienas ant kito ir nesugeba pasisakyti į temą, nes tarp komentatorių yra Musė.

     Beje, nelabai supratau tamstos minties apie slapstymąsi. Čia jūs tikriausiai lyginate su savimi, kuri visas savo nuomones (įskaitant ir pastarąją) išreiškia atvirai, viešai ir prisiimdama visą atsakomybę už savo teiginius bei jų pasekmes. Jei taip, tai man tikrai labai toli iki tokio „nesislapstymo“.

     Kartu norėčiau tamstą Musę pataisyti – šiame tinklaraštyje nebuvo opozicionierių, todėl nieko iš niekur vyti nereikėjo. Buvo uždrausta komentuoti asmenims, kurie nemoka komentuoti neįžeidinėdami kitų, kurie dažniausiai komentuoja asmenį, o ne mintis ir kurie nesugeba atsakyti už savo žodžius ir suklydę prisipažinti.

     Beje, kad tamsta Musė turėtų dar labiau kuo pasidžiaugti, galiu patkinti, kad tikrai neatsisakau cituoti, nei R.Valatkos, nei V.Tomkaus, nei Laisvo laikraščio, nei G.Kirkilo, A.Brazausko nei Musės, jei kurio nors mintys man pasirodys įdomios.

  • bang

   Manau, kad iš Valatkos, kaip mažiausiai vieno iš dviejų viską žinančių (mažiausiai – Lietuvoje), tiesiog nepatriotiška, stebėti, kaip mes prieš jo akis nusidaigosime dėl vaikiškų Vyriaustybės klaidų, o jis neišsikėlė net prezidentu, visus galė
   damas apšviesdamas akivaizdžiomis savo tiesomis.

 • crow

  Dėl solidarumo gerb. seimo nariai galėtų gauti algas, atitinkančias dabartinę LT padėtį. Tačiau tos sumos biudžetui didelės įtakos juk neturi. Šiomis kalbomis tik bandoma piliečių dėmesį nukreipti nuo realios padėties ir valstybės valdymo. Gaila, tik kad jie už tas algas neatlieka tinkamai ir sąžiningai savo pareigų. Lai gauna ir po 10000 lt, kad tik darbai jų geri būtų.

 • Tomas Čyvas pasiulė sumažinti Seimą iki vieno žmogaus. Tas žmogus būtų juridinis asmuo ir vadintusi Lietuvos Respublikos Seimas. Aš galiu pridėti, kad jo alga būtų minimalaus pragyvenimo lygio. Darbe jis privalėtų griežtai būti nuo 8.00 iki 17.00. O jei jis blogai dirbtų, Tauta jį galėtų atstatydinti SMS žinutėmis. Tarkim nusiunti į Seimo kanceliariją SMS žinute interpeliaciją „Seimui“ ir kai iš kitu numeriu dar koks šimtas interpeliacijų ateina, Seimas t.y. tas Seimo narys atstatydinamas ir skelbiami Seimo nario rinkimai. Va tada tai bijotu durnių Seime volioti ir stengtusi dirbti visi t.y. tas visas. Būtų tvarka. O sutaupytus pinigus atiduokime pensininkams.

  • nerijus

   Dėl pensininkų- nesutikčiau.

  • bang

   Ačiū, už pavardę. „Vaizdžiai kalbant, maiše gaunamos katės kailio spalva ir nagų ilgis mažai ką domina, nors būtent nuo katės priklausys pelių skaičius ūkyje ir grietinės puodynių turinys. Maišas vertinamas ir dėl to, kad yra užrištas juodu karatė diržu.“ – paprasčiausiai gražu :)

 • Slyvanosis

  Vienas Olialia putyčių medžiotojas yra užpatentavęs išradimą: koks lesimas, toks ir … sklendimas.
  Bet gi seimūnai, neįpratę sklandyti, todėl patys turėjo susiprasti, kad rėpliojantiems lesalo mažiau reikia.
  … ir susiprato, plytgaliais pro langus paprotinti.
  Tačiau vis dar akivaizdi kokybės ir kainos disproporcija vertinant Tautos tarnų veiklos efektyvumą bei gi rezultatyvumą ponios labui tarnaujant.
  Sutinku su R. V., kad kiaulės taupyklės muzika skamba tarsi Šopeno Laidotuvių maršo sonata (Op. 35).
  Tačiau gal gi valstybės organizmo sekinimas mazochistine dieta baigsis į prezidentūrą įžengus naujai politinei figūrai?
  Turiu vilčių, kad ir be interpeliacijų kai kurie dietolgai nebegrįš į kabinetą.

  • Tomas

   Klausimas: ar tokiai straipsniai, kaip šis Valatkos, galima pasiekti ko nors gero ?

   Ar straipsnis privers susimastyti tuos, kam jis skirtas ? O is tikro – kam skirtas toks straipsnis, ir koks jo tikslas?

   Aš jame perskaičiau tik neapykantą, pakiežą, durninimą ir smerkimą ir nepakantumą… Ir jei yra kas nors teisingo pasakyta, tai skaityt reikia tarp tarp tarp eilučių, bet kam taip sudėtingai ?

   Tokias rašliavas vadinu purvasklaida ir labai tikiuosi kad didžiosios auditorijos jos nepasiekia.

   • nerijus

    Nieko naujo iš Valatkos…

   • bang

    Na taip, auditorijos nepasieks, nes lrytas, galima sakyti, pogrindis :)

    • Tomas

     jei i popierini varianta neiseis – bus super. Internetas dar nulis.

   • Tomai, štai labai konkrečiai ir visai ne tarp eilučių parašyta: „Vienas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) viršininkėlis pasigyrė, kad FNTT agentams 90 proc. sumažintas limitas pokalbiams mobiliuoju telefonu, pareigūnai masiškai atsisako mobiliųjų.
    „Kaip ir visoje valstybėje, vyksta taupymas“, – raportavo tautai FNTT dirbantis dangiškasis Dievo mulkis, kareivio Šveiko žodžiais kalbant.
    Normali valdžia už tai mulkį jau būtų išspyrusi lauk. Lietuvoje, priešingai, ordinui už tai gali būti pristatytas“.
    P.S. Nors ir nepatinka man nei Valatkos, nei Tomkaus rašymo stiliai – labai jau jų straipsniuose daug pagiežos ir neapykantos. Tačiau, gerbiamas Tomai, noriu tamstos paklausti: kokia gi žurnalisto pareiga, koks jo darbas, už ką jis pinigus gauna? Valytojas – aišku – už tai, kad valo. Žurnalistas greičiausiai už tai, kad „nušviečia“ „esamą padėtį“. Tačiau, jei mūsų „valdininkėliai“ galvoja ne smegenimis, o rankų pirštais, kurie, kaip žinoma, yra į save užriesti, tai ir tų valdininkėlių portretai Valatkos bei Tomkaus rašiniuose atrodo labai nesimpatiški. Vėlgi – jei Lietuvėlės situacija pasaulinės ekonominės krizės „bliūde“ atrodo „nekaip“, o kai kuriose srityse ir visai Š*****I (pvz. energetikos srityje), tai nepykime, kad kai kurių žrnalistų straipsniuose jinai (situacija – red.) ir vaizduojama Š****A.
    P.P.S. Algų susimažinimas realios įtakos Lietuvos biudžetui neturi. Manau būtų buvę daugiau naudos, jei Seimas būtų panagrinėjęs energetikos įstatymo atitikimą LR Konstitucijai, 1985 metų laidos ATPK, ar kokius kitus svarbius klausimus. Kad jie susimažino sau atlyginimus, dėl to nei džiaugiuosi, nei pergyvenu – nemirė badu iki šiol, nemirs ir susimažinę…

  • romas

   Slyvanosi, Valatka apsimeta kad nieko nesupranta. Visa esmė ir yra, kad tiek kiek pinigų iki šiol gaudavom, neuždirbdavom. Kitaip sakant mūsų atlyginimų augimas nebuvo paremtas realios ekonomikos augimu. Problemą spręsti yra du būdai:
   1. Devalvuoti litą ir visi realiai pradės uždirbti mažiau per dieną, prie bendro atrodymo, kad uždirba tiek pat.
   2. Mažinti atlyginimus iki atitinkančių mūsų darbo našumą.
   Abu variantai vestų prie to pačio – prie mažesnės perkamosios galios. Procesas yra neišvengiamas, nes norint pagyvinti eksportą, reikia mokėti mažesnes algas ir mažesnius mokesčius. Eksportas mažėja dėl eksporto rinkų smukimo. Mums reikia piginti produktus, norint neprarasti rinkų. Jei sugebėsit suprasti, gal daugiau nepasimausit ant žurnaliūgų skiedalo. Kuo tikrai galim apkaltinti valdžią, tai administracinių gebėjimų stygiumi. Yra Europos fondų pinigai, reikia, kad jie pasiektų verslą. Visos bėdos yra senos. Tas pačias pastabas eurokomisarai dalino dar Brazausko vyriausybei. Tie patys „kompetentingi“ kadrai ministerijose tebesėdi, o tie kur atėjo irgi administravimo genijais niekad nebuvo, nes pasipraktikuoti neturėjo progos. Nereikėtų labai daug vilčių į valdžią sudėti. Verslo bejėgiškumas be valdžios pagalbos rodo tik didelį ankstesnį verslo suaugimą su valdžia. Yra savarankiško verslo, jis ir yra mūsų didžioji viltis.

   • bang

    Atsargiau su toklimis nerealiomis devalvacijos idėjomis, nes gali būti apkaltintas, kad š… žinai ir kai ką tokie ekspertai užknisa, atvirai pasakius. Ir ne tik tie, kurie dirba Londone Royal Bank of Scotland ir išdidžiai vadina save analitikais…

    • romas

     Aš ir nesakau, kad bus devalvacija. Aš tik paaiškinu procesą, kuris vyksta. Kubiliaus valdžia yra pasirinkusi būtent 2 variantą – atlyginimų mažinimą, kursą išlaikant. Po prezidento rinkimų gal ir pensijas truputį teks pamažinti. Bent jau aš taip manau.

     • bang

      Aš ir nesakiau, kad devalvacija man atrodo nereali – aš nežinau, bet linkęs tikėti ekspertais, taičiau blogo savininkui tokios kalbos nepatinka.

     • GIGA

      O aš manau,kad devalvacija neišvengiama.Scenarijus bus maždaug toks – išsirinks Prezidentą,vis kažką ribos,bandys taupyt,apdėt mokesčiais,bet padėtis negerės,kaip nesurenka biudžeto,taip ir nesurinks.tada bandys skolintis pinigų TVF,be to artės šildymo sezonas,AE uždarymas,o ir skolintojai,manau,pasiūlys devalvaciją.Tada Kubiliui gablikšt ir prieš Naujus metus arba maksimum vasario mėn turėsima apie 15 proc devalvuotą litą ir naują premjerą,kas jis bus bus matyt kaip konservatoriai ir Valinsko chebra balsuos dėl Leo LT panaikinimo (t.y pasimatys kaip gali skilt koalicija,kokios stovyklos formuojasi)

 • bang

  Valatka negali būti neteisus iš principo. Valatkos principo. Valatkos o paaiškinti negalima. Valatka reikia tikėti.
  Off toppic. Ar teisingai supratau, kad tv3 „Paparacai“ pirma parodė L.Kernagio paneigimą faktų (gandų), dar iki tų faktų (gandų) pagarsinimo sekančioje po „Paparacų“ laidoje balsas.lt ? Ar aš jau nieko nebesuprantu ?

 • Tomas

  puikus straipsnis, kai tikslas yra neigiamos emocijos susijusios su esama valdžia. Geriau parašytų ką nors konkretesnio, be pagražinimų.

  Ir Songui „tiek mažai“ iš surinktų litukų ne tik dėl mokesčių liko…

 • Benedikta Vaivadaitė

  Gerai būtų, jeigu Seimo nariai bent krizės laikotarpiu atsisakytų imti algas. Jie juk vis tiek – prie daugiau uždirbančių, o didžiajai visuomenės daliai kur kas sunkiau išgyventi. Taip jie parodytų, kad yra su tauta ir kad daro viską. Politika turėtų būti ne verslas, o visuomeninė veikla.

  • WU

   O iš ko tiems visuomenininkams gyventi? Gal atiduokim valstybę valdyti valatkoms.. oj t.y. valkatoms.. Tegul šeimininkauja – dirbs nemokamai. Aukštas Seimo nario atlyginimas tam ir yra toks, kad atitiktų jame dirbančių žmonių lūkesčius. Nori gero specialisto Seime, mokėk tiek, kad jis būtų patenkintas. Nenuleiskit Seimo iki valytojų lygio. Pažiūrėkit, turit Seime Valinską, kuris deklaruoja imantis 800 Lt.. Ima mažai.. O daug iš jo naudos mūsų tautai ir žmonių gėrybei? Suprantu, kad daugelis Seime narių nepateisina lūkesčių, kurių iš jų reikalauja tauta, bet visgi tai Seimo nariai. Beje, žinau keletą asmenų ten dirbančių, kurie iš tiesų yra neblogi savo srities specialistai, dirba savo darbą komitetuose, pirmauja tarp parengtų teisės aktų projektų, bet nėra labai pastebimi.. Nes nesimaivo kievieną diena per visokias „žiniasklaidos laidas“ kaip kakadu ar reguliarai nedalina intervių lietryčiams ir respublikoms..

   • Benedikta Vaivadaitė

    O iš ko gyventi pensininkams, darbus praradusioms šeimoms, jei jau keliate tokį klausimą? Ateidamas į politiką žmogus turėtų būti pasirengęs duoti ir mažiausiai galvoti apie tai, kiek imti.

    • romas

     Pensininkams reikėjo sukurti tokią ekonomiką ir pagimdyti tiek mokesčių mokėtojų, kad jų gyvenimas būtų pagal pageidaujamus standartus. Mums vis dar sunku suprasti, kad niekas iš nieko neatsiranda. Norint dalinti, reikia turėti ką. Dabar vieną pensininką išlaiko 1,5 dirbančiojo. Tam, kad pensija būtų arti atlyginimo, dirbantieji turėtų Sodrai pusę algos atiduoti. Valstybės administravimo lėšos nėra tokios didelės, kaip tauta įsivaizduoja. Ir beje, sumažinus valdininkams algas, Sodros biudžetas gauna tik mažiau.

    • Rimantas

     Dar trūksta pareiškimo, kad į bet kokį darbą eidamas žmogus turi galvoti apie darbą, o ne apie atlyginimą.

     • Benedikta Vaivadaitė

      tiesa :)

   • bang

    Seimas iš principo negali būti blogesnis už jį rinkusiuosius. Naivu tikėtis, kad seimūno atlyginimas turi įtakos seimūno profesionalumui (ne kaip apsigimusio politiko, pav., E.Masiulis, o kaip specialisto). Negalima atmesti fakto, kad dalis į politiką eina ir dėl asmeninių psichologinių problemų (kaip ir į policiją). Tokiems „subrostrani“, kaip buškevičiai ar paleckiai nusipjaut, kiek/ar jiems mokės.

    • WU

     Taip, patys esate darbdaviai ir patys išsirenkat, kam mokėsit tokius atlyginimus..

     • bang

      Kodėl trečiuoju asmeniu ?

    • WU

     Esame, turiu omenyje asmenis, turinčius aktyviąją rinkimų teisę.

     • bang

      Suprantu, kad apsirikimas, nes rašei „patys esaTE“.

 • GIGA

  Sąžiningai pasakysiu tingiu knistis internete ir ieškot,kaip preitos kadencijos Seimas balsavo,kad pakeltų algas.Būtų įdomu pažiūrėt kaip kas tada balsavo.Gal kas nuorodą atsiųstumėt?

  • WU
   • GIGA

    Ačiū…..Vienas K.Čilinskas prieš:)

    • bang

     Prie jo niekaip neprisiknisi :/

     • WU

      Šiaip Čilinskas įdomus yra.. Vis dėlto mūsų demokratija išlaiko vieną išbandyma, kokioje Rusijoje jau seniai sprogmenį po automobiliu būtų radęs..

     • bang

      Tfu, tfu, tfu, triskart į medį …

 • Orka

  Gerbiamieji, nejaugi manote, kad seimūnų algos yra kažkuo reikšmingas dydis? Ar žinote, kiek kainuoja rinkimų kampanija vienam seimo nariui? Ogi maždaug 100k – 500k. Kai kam ir daugiau. Ir galvojate, kad tuos pinigėlius jie atsiima alga? Jei taip, esate naivūs kaip kačiukai. Tie kurie gyvena iš algos, o jų mažai, tikrai nukentėtų. O likusiems ta alga kaip arbatpinigiai. Aišku, malonu, bet pagrindinės jų pajamos visai kitos. Jei norite sužinoti, pasikniskite po biudžeto pataisas. Daugelis kažkurio seimūno pasiūlytų ir priimtų biudžeto pataisų jam atneša 10 – 30% otkatų. Pasiskaičiuokite patys tikrąsias jų pajamas. O kur dar įtakos visokiose komisijose, komitetuose ir t.t.?
  Deja deja…kol dauguma matys tik algas, o nematys vėjais švaistomų arba tiesiog išvagiamų milijardų, nieko gero nesulauksim…

  • zekas

   gerb. Orka, jūs tvirtinate, kad „daugelis kažkurio seimūno pasiūlytų ir priimtų biudžeto pataisų jam atneša 10 – 30% otkatų“. kuo remiantis juos tai tvirtinate?

   jei turite konkrečius faktus, kodėl jų nepaviešinate?

   • Orka

    Mielas zekai,jeigu ir turėčiau „konkrečių“ faktų, tai pirmiausia jais pasidalinčiau ne su tamsta, bet su prokuratūra. Bet turiu „konkrečią“ nuojauta. Ją ir paviešinu. :)

    • GIGA

     Palyginus su Ukrainos Rada juokas-ten perlamentaro vietos be 5 milijonų dolerių neįkirsi

    • zekas

     gerb. Orka, aš irgi turiu konkrečią nuojautą, kad naktimis po mano langais žali žmogeliukai su apvaliu, lėkštę primenančiu, skraidančiu aparatu vis atskrenda. tik neturiu konkrečių įrodymų…

     • GIGA

      Tada geriau niekam ir nesakyk,nes laukia psichiatrinė:)O gal policija renkasi po tamstos langu?

     • zekas

      gerb. Orka, norėjau pasakyti, kad be įrodymų tavo „konkreti“ nuojauta lygiai tiek pat verta, kiek ir mano.

     • Orka

      mielas zekai, dar syk kartoju, jeigu ir turėčiau, tai jūs apie tai nežinotumėte. O su jūsų „problemą“ net ir turėdamas faktų nežinočiau ką daryt. :)

     • Orka

      Mielas zekai, čia jums įmetu nuorodą, pasirodo ne aš vienas konkrečią nuojautą turiu… O va jūsų žali žmogeliukai ne taip dažnai pasitaiko. Beje dėl atkatų turiu pasakyt 3-10 % optimistinis variantas :)http://www.alfa.lt/straipsnis/10270625/?Viesieji.pirkimai..10.proc..atkatams.ir.kas.septintas.sanderis…neviesas=2009-04-28_14-27

  • bang

   Ironiška, bet Valatka užsipuolęs seimūnus, kad šie užisima smulkmenomis, pats pasielgė taip pat :) Matyt tokia musė…

 • GIGA

  Aš tai nesuprantu kaip čia gaunasi,Valinskas eidamas į Seimą deklaruoja,kad mažins seimūnų algas,pats neima Seimo pirmininko,o aštuoni jo frakcijos nariai nebalsuoja už algų mažinimą?Gaila nėra Virgio:)

 • zekas

  Valatka pasidrabstė purvais ir tiek.

  Už ką Seimo nariams derėtų gauti tokius atlyginimus, plius priedus? ar jie visi tiek darbo nuveikia, kiek jiems yra mokama? ir ar tiek faktinių išlaidų susijusių su darbu Seime turi?

 • Slyvanosis

  Mielas Romai.
  Devynis metus dirbau gamybinėse įmonėse, kurios eksportavo ne mažiau kaip 90% produkcijos į ES ir JAV. Naivaus tikėjimo galimybe gauti valstybės ar ES paramą eksportą vykdančiai įmonei nebeliko nė lašo. Tikėjimo „išmintinga valdžia“ neliko tai pat. Ne šventieji puodus lipdo, jie į juos nusilengvina (atleiskit už vulgarumą).
  Po naktinių Švonderio – Šarikovo mokesčių reformų Lietuvoje, esu kritimo bedugnėn stadijoje. Todėl dvarponio Šemetos svaičiojimai apie taupymą tiesiog erzina. Galiu kirsti lažybų, kad būstų renovacijoms skirti skolinti pinigai vėl bus išleisti su minimalia nauda visuomenei ir su maksimalia – „taupytojams“.
  Lietuviški potiomkinai jau tiek kaimų pristatė, kad jiems „renovuoti“ reikia ryžtis diametraliai priešingoms priemonėms, negu dabartinė Kubiliaus vyriausybė ėmėsi – mažinti mokesčius ir skatinti žmones imtis verslo nesibijant mokesčių administratorių represijų.

  • GIGA

   Man tai labai nepatinka Kubilius,Šemeta,Dagys ir Co,bet teisybės dėlei,nemanau,kad mūsų ekonomika būtų pagerėjus ar bent taip neblogėtų,jei vietoj naktinių pasisėdėjimų prie „mokesčių reformų“,būtų tiesiog miegoję…

  • romas

   Slyvanosi, biudžeto taupymas mažina mokesčių naštą. Net jei valdžia skolintųsi už didelius procentus, vistiek viską tektų mums apmokėti per mokesčius. Taupymas yra vienareikšmiškai gerai, ypač kai nežinai, kaip tinkamai išlaidauti.Pagalvokit, kaip mums dabar padeda tie paskolinti pinigai per lengvametį. O juk didžioji skolos dalis būtent iš to laiko. Dabar mums tenka skolintis skolos aptarnavimui, nes nėra kas suneštų tuos procentus Lietuvos ūkyje. Didžioji dalis įstatyminės bazės irgi suformuota tada. Biurokratiniai mechanizmai veikai pagal teisės aktus. Per lengvametį mes buvom viskuo patenkinti. Aš suprantu, kad norėtųsi pakeisti viską Lietuvoje per dieną (nes naktį juk negalima keisti). Bet tai nerealu. Administraciniai gebėjimai pas valdininkus nuo Kubiliaus vadovavimo neatsiras. Naujos teisinės aplinkos verslui teks dar palaukti.
   Kova su renovavimo idėja turi dujinio kvapo. Pagal konstituciją ir veikiančius teisės aktus nuosavybė yra šventas reikalas. Disponavimo teisės niekas nesiruošia atimti. Namų bendrijos yra laisvos pasirinkti statybininkus ir suderėti kainas. Nukentėti gali tik namai, kurie turės administratorius, kurie atsiranda dėl pačių namų savininkų nenoro rūpintis namo ūkiu. Administratoriai gali būti sąžiningi ir ne. Jei administratorius bus sąžiningas, renovuojamiems namams gali net pasisekti, nes tokios įmonės valdo daug namų ir gali geriau derėtis, be to jos išmano statybos reikalus ir yra sunkiau apgaunamos statybininkų. Patiems namų gyventojams labiau reikia rūpintis savo nuosavybe. Visada bus dirva apgavystėms, jei viską paleisi savo eiga. Šiltinti reikia būtinai. Kurie sako priešingai, nieko tame neišmano.

 • bang

  Renovuoti tokiomis sąlygomis neprivers (bent manęs :)

 • Linas

  labai daug emocijų,trūksta racionalaus pobūdžio nuomonių.Dėl Valatkos nenoriu iš viso gaišti laiko:eilinis vieno iš signatarų nusišnekėjimas ir nieko daugiau.Man toks įspūdis,kad visą laiką sėdėdamas tarpe dviejų kėdžių,pateko nesvarumo būsenon ir skrieja kažkokia išcentrine orbita,paralyžiuojančia mąstymą.Lietuva šiandien turi 3 kelius:1.Stengtis žūt būt balansuoti biudžetą,karpant visas iš eilės išlaidas.Tuo dabar ir užsiima dabartinė vyriausybė su Kubiliumi ir Šemeta priešaky.Mano galva,tai kelias į niekur,anksčiau ar vėliau jis baigsis.Nors šiandien jis geriau negu nieko.Tik nesinorėtų,kad seimas užsiiminėtų tokia ch….,kaip Šemetos 5mlrd.lt žala.2.Lito devalvavimas.Visi šio kelio privalumai ir trūkumai šimtus kartų aptarti.3.Paskolos iš TVF ir iš bet kur,kur įmanoma.Man šis kelias atrodo perspektyviausias,nors pilnai galiu klysti,tik laikas parodys.Vis tik,kaip Lietuvoje dažniausiai būna,bus nueita ketvirtu keliu:tempiamas dabartinis variantas,prasideda socialiniai neramumai,ši vyriausybė virsta,nauji seimo rinkimai ir visiška košė,kol išaušta šviesi porytdiena.

  • Rimantas

   Kažkaip nei vienas iš kelių nepanašus į ekonomikos skatinimą. Na, išgelbėsi taupydamas biudžetą šiemet, kas dar galėjo laikytis – išsilaikys, kiti bankrutuos, treti emigruos. Ką darysi kitais metais?
   Lito devalvavimas? Kažkaip nepamenu, kokioa prasmė tai daryti ir kokie privalumai. Gal mes automobilius eksportuojam?

 • Vasia

  Prastai dirba- alga mazinama, gerai dirbama- alga didinama.

  Tai kokioje busenoje dabartine valdzia bei ju darbo pasekmes ? Krentam laisvu pagreiciu zemyn. Ju algos turi eiti is paskos zemyn…

 • to rimantas

  Mes eksportuojam automobiliu komponentus

 • Musė

  Dėkui D.G., aš spėjau perskaityti ir aną kartą, pritariu 100 proc. Žaviuosi jūsų atkaklumu. Nors nesuprantu, kam tas maskaradas.

 • bang

  Operatyvu :/

 • GIGA

  Iš tikro,dabar matau.Gerb.Artūrai,o kam trinti šio piliečio pasisakymą?Ką jis labai kenkė blogo įvaizdžiui?Aš už teisybę.Tik naparašykit,kad aš čia šeiminikas ir darau ką noriu

  • Giga, parašysiu: aš čia šeimininkas ir darau, ką noriu. Tačiau kalbant apie D.G., jis buvo ne kartą įspėtas už komentarus, kuriais įžeidinėjo mane ir komentavo asmenis, o ne temą. Kadangi į įspėjimus nereagavo, pamaniau, kad jam čia ne vieta.

   • Valentinas

    Kai perskaičiau, kad Rčas užbanino D.G. akimirką buvau pagalvojęs, kad jis užbanino Dalią Grybauskaię :)

   • GIGA

    Matote aš nesekiau Jūsų susirašinėjimp peripetijų-šiuo atveju be abejo Jūs šeimininkas ir darote ką norite.Man pasirodė keista gan neutralaus komentaro ištrinimas,bet ir čia,kaip sakoma „xoziain barin“:)

 • Musė

  Artūrai, neužtvenksite upės tekėjimo, neužčiaupsite laisvo žodžio! :))

  • Muse reikia skirti upę nuo srutų duobės ir laisvą žodį nuo ligonių paistalų

  • Benedikta Vaivadaitė

   Muse, ar ne pernelyg įsijautėte į konfrontuojančiosios vaidmenį? :)

  • WU

   Žodžio laisvė baigiasi ten, kur prasideda kitų asmenų teisių pažeidimai… Kitaip tariant tavo laisvė negali būti laisvesnė už kitų laisvę :)

 • Linas

  Romas.Cituoju:biudžeto taupymas mažina mokesčių naštą?Kas tai yra?Kam mažina?Gal turima omeny,kad biudžeto taupymas mažina valst.įsipareigojimų naštą?Aiškiau formuluokit.

  • romas

   Netaupant biudžeto lėšų, reikia arba didinti mokesčius dabar arba skolintis ir mokesčius didinti ateityje. Biudžetas pinigus surenka tik iš mokesčių. Net jei ateityje nereikėtų mokesčių didinti dėl mokėtojų rato išsiplėtimo ir vartojimo padidėjimo, mes prarandame galimybę mokesčius mažinti. Be jokios abejonės, taupant reikia mažinti ir valstybės įsipareigojimus. Reikia rinktis, nes negali būti ir avis sveika ir vilkas sotus.