Ką žmonės (Seimo nariai) dirba visą dieną?..

… Kai vaikai dar buvo maži ir nemokėjo skaityti, viena labiausiai jiems patikdavusių knygų buvo „Darbėnai“ – apie tai, ką žmonės dirba visą dieną.

Kažkodėl ją prisiminiau, kai perskaičiau vienos iš naujo projekto „seime.lt“ autorių – Ernestos įrašą apie šį projektą.

Nes šis projektas irgi apie žmones: Seimo narius. Kurie taip pat kažką dirba visą dieną. Vieni dirba geriau, kiti -blogiau, treti – dažniau vaizduoja, jog dirba…

Dar nepanagrinėjau visos statistikos, tačiau kai kurie skaičiai labai įdomūs.

Pavyzdžiui, radau ne vieną Seimo narį, kurie gauna visą atlyginimą, nors pagal Seimo statutą jis jiems lyg ir nepriklausytų.

Tai A.Lydeka, A.Valinskas,  A.Čaplikas, B.Bradauskas, D.Teišerskytė , J.Jagminas, B.Vėsaitė ir net Č.Juršėnas, kurie nežinia kur praleido daugiau nei pusę visų Seimo posėdžių laiko. Bet tikriausiai atlyginimus gauna ir vargo nemato… Nes oficiali statistika viską pagražina.

Šiaip jau nėra ko stebėtis, nes laiką skaičiuoti turėtų etkos komisija, kuriai vadovauja toks A.Salamakinas su savo požiūriu į etiką. Tai jis irgi nežinia kuo užsiėmė daugiau nei pusę viso posėdžių laiko. Todėl negali skaičiuoti kitų, nes tektų ir save susiskaičiuoti.

Bet kai ir buvęs, ir dabartinis partijos vadovas nežinia kur bastosi per beveik du trečdalius posėdžių laiko, tai A.Salamkinui ir nebaisu.

Visą atlyginimą tikriausiai gaudavo ir V.Uspaskich, kol nebuvo išrinktas į Europos Parlamentą, nes pagal oficialią Seimo statistiką, jis buvo gana pažangus Seimo narys – dalyvavo 81 proc. Seime vykusių posėdžių. Tačiau neoficiali, tai yra, realų dalyvavimą balsavimuose atspindinti statistika sako visai ką kitą – 29 procentai. Atrodo, neoficialus rekordas…

Tiesa, neaoficiali statistika taip pat rodo, kad dalyvauti posėdyje nebūtinai reiškia dirbti.

Antai S.Pečeliūnas buvo Seime per beveik 60 proc. posėdžių. Tik nežinia, ką jis ten veikė, nes net 179 kartus užsiregistravo, tačiau balsavime nedalyvavo. Gali būti, kad todėl, jog nesuprato, dėl ko balsuojama arba negalėjo apsispręsti, o gali būti, kad iš tikrųjų tai jo ten ir nebuvo. Juk iki L.Karaliaus apkaltos būti užsiregistravus ne visada reiškė dalyvauti…

S.Pečeliūno dvejones gal ir galima būtų pateisinti – žmogus pas konservatorius atėjęs iš kitos partijos, kartais gal ne visada pritaria dabartinių partijos kolegų nuostatoms.

Kaip ir S.Stomą, pastaruoju metu besiblaškantį tarp Garliavos ir Gedimino prospekto – jam apsispręsti buvo sunku 134 kartus.

Arba kokią R.Rutkelytę, kuri užsiregistravo, tačiau nebalsavo 118 kartų. Panaši problema – vyras liberalas, pusėje posėdžių nedalyvauja, paklausti nėra ko, o balsuoti reikia su konservatoriais…

Bet štai kaip paaiškinti konservatorių frakcijos seniūno J.Razmos dvejones? Juk turėtų būti lyderis ir rodyti visiems pavyzdį, kaip reikia balsuoti. Pasirodo, ne – 89 kartus Jurgį draskė abejonės ir jis nusprendė visai nebalsuoti.

O bet tačiau kadangi viena iš seime.lt projekto autorių kažkada yra pasakiusi, jog neskaito mano tinklaraščio todėl, kad jame tik įrašai apie sodą nėra negatyvūs ir pikti, užbaigti šį įrašą norėčiau pozityviai.

A.Nedzinskas pagal oficialią statistiką Seime buvo 98 proc. visų seimo posėdžių laiko, o pagal neoficialią – rodiklis 89 procentai. Atrodo, rekordas.

Ir aišku, ką žmogus dirba visą dieną…

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...