Ką aš skaitau: tinklaraščių piarinimo savaitė

… Prisijungiu ir aš prie Rokiškio iniciatyvos.

Pabandysiu čia išvardyti tuos tinklaraščius, kuriuos skaitydamas randu arba naudingos informacijos, arba gerų idėjų arba šiaip nekasdienių pamąstymų.

uagadugu.lt – apie televizijas. Tiems, kam įdomu, kas jose vyksta, kodėl priimami vienokie ar kitokie sprendimai, kokie tų sprendimų rezultatai. Žmogus išmano, apie ką rašo, o tai Lietuvoje nedažnas atvejis.

Dar viena alternatyvi nuomonė – apie teisę. Taip pat labai retas dalykas Lietuvoje. Bet – kaip ir pirmuoju atveju – žmogus supranta, apie ką rašo. Skaityti nėra lengva, bet jei gali skaityti, nesi dundukas:)

verslo klasė – turi bendro su prieš tai paminėtu. Ta prasme, kad dažnai minimas dundukų, kurie skaitydami šį tinklaraštį tikriausiai aiškiai suvokia savo dundukiškumą ir dėl to jiems kyla nevaldomos pykčio bangos. Be to,  mažai Lietuvoje kas aip valdo žodį.

Rytas Staselis – žurnalistas, apžvalgininkas. Turintis minčių, o ne tik lojantis pagal komandą, už honorarą arba už skiltį. Mažai jau tokių Lietuvoje belikę…

Marius Laurinavičius – buvęs kolega „Lietuvos ryte“. Pastaruoju metu stebina labai blaiviais komentarais apie užsienio politiką. Dar šiek tiek ir, manau, gali tapti pačiu geriausiu šioje srityje.

Eastern approaches – „The Economist“ autorių tinklaraštis apie mūsų regiono valstybes. Tinka tiems, kuriems pasaulis nesibaigia „Akropoliu“.

burgis.lt – apie gyvenima. Aš taip pavadinčiau. Bet daug ir apie švietimą. Be to, vienas iš labai retų atvejų, kai daug nesuvaidintos gyvenimo išminties.

kinogramas.lt – labai įvairios temos: nuo bušido iki Lietuvos nemokumo rizikos. Bet kai skaitai, neapleidžia įspūdis, kad rašo žmogus, turintis atsakomybės jausmą ir smegenų.

Piktas gnomas Arvydas – man atrodo, kad rašo nuoširdžiai. Gal dėl to kai kurie įrašai ir patinka…

Justas Šaltinis – daugiausiai ekonomika. Gaila, kad gana retai rašo…

Mr. Script – anksčiau rašė apie ekonomiką. Labai įdomiai. O dabar – apie akvariumus, žuvytes, lietuvišką muziką… Net nežinau, ką pasakyti… Bet vis dar skaitau. Gal grįš prie ekonomikos?..

komjaunimas.lt – pastaruoju metu gal nebuvo temos, kuri labai „vežtų“, tačiau yra buvę ne kartą, tad vis dar tikiuosi:)

Buržujaus rašinėliai – užkabino fotografijų serijomis. Kartais kai ką parašo:)

Common sense – dar vienas ne dundukams. Tačiau gal neįsižeis, jei pasakysiu, jog kartais susidaro įspūdis, kad būna, jog  bando iššokti aukščiau bambos ir pabūti tuo, kuo nėra. Kai būna savimi – tiesiog puikūs.

sharkeen.lt – apie muziką. Įskaitant lietuvišką, be zvonkių, tarasovų ir radžių.

Lolz.lt – būna, kad juokiesi garsiai. O to kartais labai reikia.

Atsiprašau, jei ko nepaminėjau. Gal dar prisiminsiu.

Be to, būtinai reikia paskaitinėti ir mane pareklamuojančius visų galų meistrą ir išmanytoją, vynų, valgių, cigarų, automobilių, žiniasklaidos, kelionių bei viso kito žinovą, populiariausią emigracijos rašytoją Lietuvai A.Užkalnį ir vieną drąsiausių Lietuvos apžvalgininkų, nebijančių nuolat kritikuoti net pačią D.Grybauskaitę, nenuilstantį katališkų ir moralinių užsienio politikos vertybių gynėją, asmeninį G.Vagnoriaus autobiografą, socialdemokratų sąjungos asmeninį nuomonių ir nuodėmių klausytoją, daugelio populiariausių pokalbių laidų dalyvį T.Čyvą. Čia kad būtų galima pajausti skirtumą tarp tų, kurie gali rašyti ir turi minčių bei tų, kurie mano galį ir turį. Ir tuo labai didžiuojasi. Nuorodų nededu, nes jie tokie populiarūs, kad susirasti bus labai lengva.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Tadas

  Paskutinė pastraipa šiuo atveju man sutapo su lolz.lt aprašymu – juokiaus ir garsiai :) Ačiū.

 • Ačiū už paminėjimą :) Tik gaila, kad vis rečiau atsiranda noro ir laiko kažką pafotografuoti :|

  • Valentinas

   Sausio 16 bus proga padaryti antrą seriją :)

   • Aš apie tai jau labai galvoju ir planuoju :)

 • Fredis*

  Šioje tinklaraščių populiarinimo akcijoje akys atsitiktinai užkliuvo už šios nuorodos:
  http://www.commonsense.lt/2010/12/30/pirmyn-i-sviesu-rytoju/
  Joje T.Čyvas su savo anekdotu apie iš eilės kelis metus nuostolingai dirbantį krautuvėlės savininką – nesublizgėjo. Mąstymo praraja tarp eilinių vartotojų, samdinių ir darbo vietas kuriančiųjų yra milžiniška. Be verslininko B.Gudelio ir iš dalies V.Uspaskich (bandau pataikauti Tinklaraštininkui), na, dar Mokytojos, nebuvo nei į ką žiūrėti, nei ką klausytis. Visi kiti, tame tarpe ir vedančioji Rūta – viena nelaimė, katastrofa.

 • filosoffas
 • maloniai nustebintas reklama. tikiuosi temų atsiras greitu laiku, tik reikia įveikti sesiją:]

 • sataniuiga

  Ačiū už nuorodas:) Čyvas su Užkalniu aišku yra gerai, bet, gerb Račai, kada/ ar pakomentuosite mūsų dienraščių lyderio redaktoriaus vedančiuosius? Nemanau, kad pilietinė pozicija leistų tai apeiti.

  • mielas sataniuga, jei turite galvoje R.Valatką (ar taip baisu, kad net bijote parašyti:), tai man jie pastaruoju metu nepatinka. Per daug šūkčiojimų ir per mažai argumentų.

 • Ačiū už gražius žodžius!

 • Benedikta Vaivadaitė

  Ačiū už nuorodas. Pusės nežinojau ir bandysiu pasižiūrėti.

 • austras

  Malonu sužinot, kad bent vieną iš Jūsų minimų tinklaraštininkų jau seniai pažįstu. Reiks paskatint, kad rašytų :)

 • Čia ne į temą, bet paties tinklaraščio „Reikėtų pasiskaityti“ rubrikos patitulis „Apie televizijas“ nenukreipia į jokį rašinį.

 • Uzkalnis yra kvailelis, mano asmenine nuomone, kurio nemylejo klasiokes, o dabar jis raso is paties Londres. Daug tokiu. Ir nieko baisaus. O stai Cyvas yra ….. (Komentaras redaguotas – A.R), rasanti tendencingai ir plaunanti smegenis, o tai jau turetu buti baustina, mano asmenine nuomone, arba mazu maziausiai netoleruotina.

  • Dundukas

   yra toks psichologinis projekcinis testas – paprašoma apibūdinti pažįstamus. Žmogus nesuvokia, kad iš tikro SAVO savybes priskiria kitiems ;)

  • mielas Mariau, prašyčiau kiek atsargiau rinktis žodžius

 • Arturai, MB = MG. Maniau, kad viesai pranesiau, kad daugiau anonimu nebusiu, tad kodel vel esu tikrinamas, lyg darbinciaus i Barclays?

 • Dar pamirsome viena zvaigzde – Ruta Janutiene. Kaip tik perskaiciau jos „Tuk-tuk- tuk“. Perskaiciau du kartus. Idemiai. Nieko nesupratau. Net nesupratau, ar panele Ruta yra patologiskai isimylejusi Artura, ar patologiskai jo nekencia. Tik supratau, kad tai tesiasi nuo laiku, kai Racas studijavo istorija.

  • Pikta boba ir tiek.

   • lv

    Taip tulžingai ir komsomolciškai išsilieti galima tik iki soties prisistuksenus apie mus glutamatu nuodijantį verslininką, vagis nusikaltėlius, kyšininkus, mafiją, dar kokį Večerskį, o vėliau su malonumu užkirtus kokios pigios dešros su tuo pačiu glutamatu, pavaišintam kokio Večerskio…
    Vis dėl to tragiškiausia, kai pats pradedi skęsti, nykti savo…

    • Taip taip, esu komuniaga. Lerva ir dar kazkaip ar ne mano miela(-as) LV. Mano vaikyste praejo patvoryje, rasyti taip ir neismokau ir del savo riboto proto lengvai persiemiau raudonomis idejomis kuriomis ir vemiu i kaire beigi i desine. Lenkiu savo zila plike pries Jusu skaidru prota.

  • Dundukas

   kai aplink matai tik kvailelius ir kekšes, gal tikrai per sunku suprasti patį tekstą.

   Dabar jau gali apibūdinti ir mane, paskelbti, kad aš – dundukas.

   • Aplink matau ir sutinku labai daug protingu zmoniu. Bet kodel sutikes kvaili tureciau maitinti ji nepagristomis iliuzijomis ir kreiptis – Profesoriau, o sutikes kekse – vadinti ja nekalta mergele? Man nesupranta veidmainyste. O saloninis mandagumas ir rinktiniai zodelyciai yra reikalingi tik iskrypusiam ir istvirkusiam e-litui, ir nereikia alpti nuo stripresnio zodzio, jei jis ivardina realybe.

 • Ach tiesa, pastebejau kur panele Ruta igele A.Racui. „Deja vu“ parase vartodama francuzskas raideles. Taisyklingai, tsakant… Bet velgi nesupratau dvieju dalyku, ar panele Ruta moka francuzskai, ar tiesiog moka naudotis http://www.google.com paieska. Ir kaligrafiskai tobula beigi gramatiskai absolut taisyklinga rasliava turiniu nevirsta nei savaime, nei uz pinigus. Toks yra tvermes ir virsmo desnis.

  • Dundukas

   Mariau, iš tikro A.Račo „deja vu“ nuo R.janutienės „déjà vu — tuk-tuk-tuk“ skiriasi tik pranzūziškomis raidėmis. Koks jūs pastabus!

 • Mantoske

  Commonsense.lt – jie patys panašoki į dundukus, tik užsimaskavę. Tai išryškėjo tam tikrose diskusijose įvairiomis temomis. Aklai tiki tuo, ką pardavinėja (žydrųjų vandenynų strategijos lygio apribojimų teorija). Nenori girdėti elementarių argumentų ir nelabai susiorientuoja kokios jų pačių polit-ekonominės pažiūros. Ir kas turėtų būti svarbu Artūrui (ir man:) ) – jie mano, kad mokesčių mokėti nereikia (manau, kai turi galimybę – nemoka), bet valstybės paramą ir paslaugas gauti nori.

  Bet blogas yra (buvo) geras, kai, kaip Artūras rašo, nešoko aukščiau bambos.

 • Gerb. Mantoske, gal galėtumėte nurodyti bent vieną straipsnį, kuriame rašome, kad mokesčių mokėti nereikia ?

  • Mantoske

   Oj Neriau, nebesileisiu aš į tuščias diskusijas su jumis. Atsibodo. Pasirodėt, kas esat. Iš viršaus gal ir gražiai blizga, bet viduj tuščia – nėra saldainio.

   Jūs tiesiai taip niekur nerašote, bet jūsų blogo įrašai, jūsų atsakymai į mano ir kitų komentarus tai vienareikšmiškai suponuoja. Nesiknisiu po jūsų blogą ir įrodymų neiškosiu. Man to nereikia ir laiko nėra.

   • Manau atsakėte, ir netgi plačiau nei tikėjausi.

  • K.

   Aš Mantoskei pritarčiau ta prasme, kad:
   1. Tame bloge manoma, kad reikia mokėti kuo mažiau mokesčių, tačiau tikimasi labai daug iš valdžios (t.y. kad viešosios paslaugos yra dangiškoji mana);
   2. Diskutuojant išplėšiami sakiniai iš kontekso, puolamas išsilavinimas ir pan.;
   3. Žydruosiuose vandenyse tikri banginiai, visi kiti – smulkios žuvelės, šnekančios nesąmones :) Vadybos teorijos prilyginami fizikos mokslui ir pan. T.y. blogo turinys nė iš tolo netraukia prie pavadinimo.

 • Manausi turįs ir galįs padėkoti už išsamią ir dalykišką reklamą, nors vietomis ji gerokai klaidinanti. Bet tiek to – į prievaizdus neapeliuosiu :) Svarbiausia, kad nuoširdžiai ir iš esmės :)

  p.s. Aš tik noriu (žinojimui ir niekam daugiau) pasitikslinti – kas geriau – Paksas ar Grybauskaitė?

  • geriausiai yra G.Vagnoriaus dešinėje sėdintis T.Čyvas, rašantis apie R.Paksą ir D.Grybauskaitę

 • Pingback: Blogerių tarpusavio tenkinimo savaitė: Rokiškio iniciatyva()

 • nb

  skaitau komentarus ir stebiuosi, kaip žmonės mėgsta vieni kitus sudėliot į lentynas…

  • Mantoske

   Gerb. nb, čia kaip kam patinka. Vieni sudeda viską į lentynėles, kiti „kūrybiškoje“ netvarkoje gyvena…

 • Nea. Geriausias yra Račas mikroautobuse. Gatavai besvajojantis kaip praneš urbi et orbi apie savo pilietiškumą :) Šitaip niekad nesusigalvočiau :) Pasiduodu.

  O kuo Vagnorius yra geresnis ar blogesnis už Malonės pilnąją arba tą, kuris žadėjo, kad tvarka bus? :) Paskutinį kartą atsiprašau už įkyrumą :)

  • melas Tomai, nėra už ką atsiprašinėti. Na, nebent už vėmalus, kuriuos man esae priskyręs.

   Vagnorius niekuo nei geresnis nei blogesnis. Skirtumas tik tas, kad tamsta jį apdainuojate knygose už honorarą ir toliau vadinate save žurnalistu, o aš to nedarau. Mano akimis, skirtumas didelis.

 • Artūrai, koks yra mano honoraras iš Vagnoriaus už „apdainavimą“? Ir nuo kada nebevadinate savęs žurnalistu? Nuo tada, kai tapote Paška Morozovu ir pletkų nešiotoju, ar nuo tada, kai visiškai dykai ir idėjiškai adoravote porą dabartinių Europos parlamentarų? :)

  • Jūs juokingi :) Abu :)

  • mielas Tomai, tai tamsta turėtumėte atskleisti savo honoraro dydį. Ir nelabai supratau, kodėl mane pervadinote, pagal pasą aš vis dar Artūras Račas. Tas pats, kuris mano, kad T.Čyvas yra parsidavęs (nebūtinai už pinigus) asmuo, vadinantis save žurnalistu. Tikriausiai dirbantis pagal verslo liudijimą žiniasklaida save vadinančiame politnės reklamos interneto tinklapyje balsas.lt, kuris net nepateikė reklamos įkainių Vyriausiajai rinkimų komisijai. Tikriausiai todėl, kad LSDS ir G.Vagnoriaus agitaciją deda nemokamai.

 • Kitas

  Artūrai ir vėl „tapšnojate“ ir platinate pletkus? bent jau aš radau balsas.lt įkainius VRK svetainėje.

 • Pingback: Tinklaraščiai baigė akciją, laukia naujų skaitytojų bangos | Įkrauk 15min.lt()

 • Pingback: leu | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida()