Jau užknisot verkšlenti ir gąsdinti

Lietuva bus tokia, jei referendumas įvyks

Lietuva bus tokia, jei referendumas įvyks

Žinot, kodėl Lietuvai reikia referendumų? Nes jie suvienija tam tikras visuomenės grupes ir labai gerai išryškina jų intelekto lygį (arba jo nebuvimą) ir tų grupių vertybes (arba jų visišką stoką).

Pamenate referendumą dėl atominės elektrinės, vykusius kartu su parėjusiais Seimo rinkimais? Aš tai pamenu. Ir ypač pamenu, kaip iš visų pakampių lindo vadinamieji „dešinieji apžvalgininkai“ (nors dešinieji jie tiek pat kiek A.Užkalnis verslininkas)  ir mekeno, kad referendumas labai geras dalykas ir kad visi tie, kurie balsuos prieš yra rusų agentai. Vieni mekeno iš kvailo įsitikinimo, kiti – už kapeikas, kurias gaudavo iš referendumą organizavusių konservatorių, bet tas mekenimas niekuo nepadėjo. Referendumas pralaimėjo ir dabar, kai žiūri atgal, supranti, kad nieko kvailesnio už tą referendumą, atominės energetikos šaukliai konservatoriai negalėjo sugalvoti. Ta prasme, kad pirmiausia sušaudė sau kojas ir sukompromitavo atominės energetikos idėją, taip pat ir todėl, kad sukompromitavo demokratijos idėją, nes atominės energetikos perspektyvos ir toliau darbotvarkėje, nors rinkėjai aiškiai pasisakė prieš.

Dabar Lietuvai vėl gręsia referendumas ir štai kas įdomu: labiausiai vėl mekena tie, kurie mekeno tada. Tik dabar jie mekena kitaip. Dabar jau jiems demokratijos nebereikia, balsuoti reikia prieš, nes referendumas negeras. Bet rusai ir dabar kalti. Tik anąkart jie ragino balsuoti prieš, o dabar jau visiems moka, kad balsuotų už. (Kai pagalvoji, tai jei tie rusai iš tiesų tiek mokėtų, kiek konservatoriai suskaičiuoja, tai susidarytų didesnė suma, nei ta, kurią lietuviai iš anglijų, airijų ir norvegijų saviškiams nao siunčia.)

Aš, kadangi žemės daug neturiu, tai ir aiškios pozicijos dėl dabartinio referndumo kol kas nesu suformulavęs. Sakiau, dar pasiklausiu savo pusbrolio ūkininko, ką jis galvoja.

Bet žinote, kas mane labiausiai užknisa? Tai tie mekenantys apžvalgininkai, kurie šiandien rauda dėl demokratijos ir gąsdina būsima apokalipse.

Toks R.Sadauskas-Kvietkevičius, nuo pat parašų rinkimo pradžios visais įmanomais būdais besityčiojęs iš parašų rinkėjų visai neseniai parašė paskvilį, kuriame rimtu veidu svarsto, kada tie parašų rinkėjai pradės šaudyti vargšus „dešiniuosius apžvalgininkus“.  Mat, nei jis, nei jo nutukę draugeliai net didžiausiame košmare negalėjo įsivaizduoti, kad tie neva rusų apmokami parašų rinkėjai sugebės surinkti tuos 300 000 parašų. Žinot kodėl jie to negalėjo įsivaizduoti? Nes nepaisant visos bravūros, kurią jie demonstruoja feisbukuose, delfiuose ir kitur, giliai viduje net jie supranta, kad patys nesugebėtų surinkti ir 10 000 parašų. Net jei konservatoriai mokėtų daugiau, negu neva moka rusai. Tie dešinieji apžvalgininkai puikiai supranta, kad viena yra loti, o antra – kuo nors tikėti ir pagal tą tikėjimą veikti. Todėl ir loja. Tik.

Ir būtent todėl niekas niekada į juos nešaudys. Kaip niekas nešaudo į benamius šunis ar žiurkes. Pastarosiosm blogiausiu (joms) atveju padeda spalvotų tablečių. Kad pavalgiusios mumifikuotųsi ir nebegrįžtų.

Bet „dešiniesiems apžvalgininkams“ net tų tablečių niekas nesiūlys. Nes jau mumifikavosi. Išsisėmė ir niekam nepavojingi. Nebent patys prieš save ranką pakeltų supratę savo bejėgiškumą ir lojimo beprasmiškumą. Tik nepagalvokite – aš nors ir netikiu nei Jėzumi Kristumi, nei Dalia Grybauskaitę, nei Vytautu Landsbergiu, nei atominės energetikos ateitmi, to nesiūlau. Nors – ką čia slėpti – tikrai neverkčiau.

Nepaisant to, jie mane vis tiek užknisa. Nes jie verkšlena ir gąsdina choru. Kasdien. Žinot, čia kaip uodai vasarą prie Vencavo- žinai, kad jei įkas, nemirsi, bet tas zyzimas vis tiek juk žiauriai užknisa. Tad kaip šamanas apsistatai žvakelėmis ir kaip koks ramanauskas karts nuo karto paleidi į orą kokio smirdinčio kvapo. Mažai padeda, bet viduje ramiau. Kaip šamanui ir ramanauskui.

Arba A.Vinokurui, kuris taip pat įsijungė į tą kasdienį mantros kartojimą ir gąsdina apie mus valdysiančią gatvę. Šiaip tai nereikėtų, bet negaliu susilaikyti nepacitavęs, nes labai jau juokinga:

Jau violetinio maro įvykiai parodė, kas atsitinka, kai gatvė pradeda diktuoti demokratinės visuomenės dienotvarkę. Ji atveria Pandoros skrynią iš kurios veržiasi tamsiausi, kriminaliniai, pažeistos psichikos, neišsilavinę ir besijaučiantys nuskriaustais valstybės gaivalai, kuriais greitai pasinaudoja ne ką šviesesni visuomenės sluoksniai.

Kai skaitai, tai pirmiausia kyla mintis, kad labiausiai nuskriaustas ir galbūt pažeistos psichikos yra pats gerbiamas Arkadijus. Nes laimingas ir sveiko proto žmogus vargiai taip kalbėtų apie 100 000 savo bendrapiliečių. Net nepaisant  to, kad dalis jų tikėjo psichotropine kaldrute ir tebetiki Neringos prisikėlimu iš Čikagos.

Bet aš čia ne apie gerbiamo Arkadijaus asmeninę laimę ir psichinę sveikatą norėjau kalbėti.

Aš norėjau pasakyti, kad jis ir jo bendraminčiai mane užknisa, nes gododami demokratijos giesmes, jie iš tiesų su demokratija turi tiek pat bendro kiek M.Adomėnas su filosofija ar D.Grybauskaitė su teisingos valstybės samprata.

Pamanykit tiktai – jei referendumas laimės, tai valdys gatvė. „Paraštiniai“, „aferistai“, „rasistai“, „šovinistai“ ir kitokie „-istai“, kaip kad gąsdina gerbiamas Arkadijus. Suprask dabar valdo geležinkeliai ir oro uostai. Arba, kaip tas pats gerbiamas Arkadijus sako, „progresyvus visuomenės sluoksnis“.

Tik štai koks klausimas: o kas nustatė, kad gerbiamas Arkadijus, jo draugeliai Romas, Andrius ar Audrius yra „progresyvūs“, o štai, pavyzdžiui, aš – paraštinis? Gal kaip tik yra atvirkščiai? Gal paraštiniai tai visi tie, kurie verkšlena ir gąsdina gatvės diktatūra bei kitomis apokalipsėmis, o progresyvūs yra tie, kurie, kaip aš, iš jų juokiasi? (Nors ir nelabai gražu juoktis iš nelaimingų ir galbūt psichikos sutrikimų turinčių žmonių).

Aš neturiu aiškaus atsakymo, bet vienas dalykas man visiškai aiškus. Paskviliai, kuriuos rašinėja gerbiami Romas ir Arkadijus stumia juos į paraštę ir tolyn nuo to, ką normalūs žmonės supranta kaip demokratiją. Pavyzdžiui,kaip aš, kuriam demokratija reiškia teisę turėti bet kokią nuomonę ir laisvai ją reikšti.  Veikti, jei noriu, kad tai nuomonei pritartų kiti mano bendrapiliečiai arba veikti kad jie nepritartų nuomonei tų, kurie mano supratimu yra paraštėse.

Veikti įtikinėjant, argumentais, faktais. O ne lojant, gąsdinant ir skirstant visuomenę į savus ir svetimus, kuriuos būtinai finansuoja rusai.

Todėl tie, kurie daro kitaip mane užknisa. Ir pagal savo demokratijos supratimą, aš manau turįs teisę tą atvirai pasakyti.

Amen.

 

 

 

(26 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Romas Sadauskas-Kvietkevičius

  Ačiū.

  • ArturasR

   Visada prašom, mielas Romai. Vis dar turiu vilties, kad mano pastabos padės ateiti į protą ir susigaudyti savyje. Ir nepamirškite nusipirkti neperšaunamos liemenės. Jei norėsite ir dujokaukės į komplektą, galėsiu padovanoti nemokamai.

 • XXerXX

  na gerai, parašėt visą puslapį apie tai kad „neturiu aiškaus atsakymo“, „dar neturiu savo nuomonės“ ir kodėl negeri tie kurie nuomonę turi, bei kad gerb. Panka ir panašūs jums mielesni kažkodėl, nors įvairiose patriotinėse eitynėse girdisi įvairūs šūkiai, prieš įvairias tautas, mažumas ir ne tik, o apie „myžčiojančius subjektus“ (čia citata apie Lenkijos atsiprašinėjantį Linkevičių) Pankas irgi ne kart pasisakė. Vadinasi čia ir yra tikrieji demokratai, tauta, liaudis nors ir gudrauja šiek tiek didžiosiomis raidėmis rašydami „Prieš žemės pardavimą“, o mažosiomis už referendumus, bei šiaip prieš supuvusią Europą. Na, bet kadaise net aš prisimenu skeptiškai vertinot Klonio gatvės fenomeną, sakėt kad „bailiai žengiantys drąsios keliu“ (tai ką ne liaudis jie jau, ne 100 000 bendrapiliečių su mažonais ir šustauskais priešaky, o kur dar graužnienės ir gobšiukai) ir pan. Atleiskit, bet kažkaip baisiai sunku jus suprasti – Vinokuras blogas, Kvietkevičius kvailas ir visi jie menkystos, kodėl taip manot argumentų neradau, tik kažkoks tuščias susierzinimas, pagieža. Ir galų gale vėl apie gerb. Panką, Šliužą rėšit ką nors panašaus kaip Kvietkevičius. Tas labiausiai ir trikdo, tiesą sakant, toks poreikis koketuoti kažkaip rituališkai, galima pasakyti net maivytis, demonstruot koks jūs neva „bebaimis liaudininkas“, bet tuo pačiu „zyziančių menkystų“ nesuprastas genijus, einantis ypatingu savo „trečiuoju keliu“. Ir rezultatas toks, kad gaunas viskas nei šiaip nei taip, ne analitika, ne pozicija, bet greičiau kažkokia nesuprantama eseistika vaizduojanti kad yra labai nepriklausoma, bet iš tikrųjų pataikaujanti ar drebinanti kinkas prieš visokias destruktyvias paraštes. Gal jūs manot kad tai ir yra liaudis, o šitas gaivalas jums šventas, nežiūrint kokiom formom reiškiasi, neva tai ir yra tikroki demokratija, kurią visokie arogantiški negražiai pravardžiuoja. Ai, besiaiškinant čia tik galvą nusilaužti galima.

  • ArturasR

   Jei atvirai, tai nelabai supratau, ką čia prirašėt, todėl nelabai turiu ką ir atsakyti. Gal tiesiog nusilaužkit tą galvą ir bus ramiau.

   • Guest

    taigi kad galva nusilaužt lengviausia, ironiškasis Julius Panka konkretesnis, nors manau apie ta pati feisbuke pasmaikstavo taip:
    „Bruveris kažkada mėgdavo lankytis „Diktatūros“ koncertuose, o dabar viduriuoja straipsniais“

    jus kaip profesionalas informacija galetumet rinkti ne tik is sviesaus ukininko pusbrolio, bet ir pasidometi kas per reiskinys grupe „Diktatura“, o ir bendrapilietis Panka kas toks per vienas, gal net kookiu sasaju su KKK rastumet

   • XXerXX

    taigi kad galva nusilaužt lengviausia, ironiškasis Julius Panka konkretesnis, manau apie ta pati feisbuke pasmaikstavo taip:
    „Bruveris kažkada mėgdavo lankytis „Diktatūros“ koncertuose, o dabar viduriuoja straipsniais“ Ir iškart viskas aišku.
    jus kaip profesionalas informacija galetumet rinkti ne tik iš šviesaus ūkininko pusbrolio, bet ir pasidomėti kas per reiškinys grupe „Diktatura“, o ir bendrapilietis Panka kas per vienas, gal net kokiu sasaju su KKK rastumet

 • ArturasR

  Miela julka, tame, ką čia pakeverzojote, yra dalis tiesos. Taip, aš esu Račas ir būtent todėl, tokios dundukės kaip tamsta mane skaito ir iš pavydo, kad nieko panašaus negali, lieja tulžį čia atėjusios. Nes supranta, kad iki Račo joms kaip iki mėnulio. Bet man negaila. Skaitykit ir mokykitės.

 • ArturasR

  Mindaugai, ačiū, kad skaitote ir iš esmės sutinku su viskuo ką parašėte. Ypač – apie „tėvėlių auklėjimą“.

 • Romualdas

  šiaip neskaičiau, bet iš antraštės panašu, kad dar vienas, kuriam visur vaidenasi rusija

  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/e-eigirdas-kremlius-nusprende-uzreferenduminti-lietuva.d?id=63979792

 • sataniuga

  Keista, kad rašydami apie referendumą tiek politikai, tiek delfijai gvildena tik žemės pardavimo užsieniečiams temą, nors pats referendumas 1 ir 3 :

  „9 straipsnio 1-ąją ir 3-ąją dalis ir jas išdėstyti taip:
  1. „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu. Referendumu priimti sprendimai gali būti keičiami tik referendumu 147 straipsnio 1-ąją dalį ir išdėstyti ją taip:

  147 straipsnio 1-ąją dalį ir išdėstyti ją taip:
  1. Sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 100 tūkstančių rinkėjų.

  yra apie tautos suverenitetą ir atstovavimo teisę. Pirmam punktui griežtai pritariu.

  • M_a_u_r_a_s

   o aš ne, nes sprendžiant iš 400-500 tūkst. rinkėjų, kiekvienuose rinkimuose balsuojančių už pliką popsą (valinskas, venckienė, agurkichas, paksius), leist jiems laisvę inicijuot Konstitucijos kaitaliojimą gerokai per anksti.

  • M_a_u_r_a_s

   p.s. atsiprašau, kad apsiimdamas diagnozuoti reiškiu kategorišką nuomonę, kuri kertasi su šio kampo šeimininko demokratijos samprata. Demokratijos pagrindas ir nauda yra laiko auginamas gebėjimas ja atsakingai naudotis. Bet kam leisti kelt neatsakingas idėjas, turinčias iki šiol blaiviai nevertintų pasekmių – demokratijos grimasa. Tą galim matyti net tokias senas tradicijas turinčioj Šveicarijoj, kur referendume kelių dešimtųjų procento persvara laimėję darbo imigracijos ribojimo iš ES šalininkai sukels sunkiai prognozuojamų ir didžiulių pasekmių nuo ES priklausomai šalies ekonomikai. Nes jie valdomi idėjos ir protesto, o ne racionalios logikos.

   • suomis

    Maurai. Tai nejaugi toks silpnas esi, kad bijai kažkokio šimto tūkstančių bendrapiliečių? Juk tu ir tau prijaučiantys, turite visas galimybes neutralizuoti tos niekingos ir marginalios dalies valią… ;) Suprantu, kad įvedus segregacijos įstatymus būtų paprasčiau tvarkytis.

    • M_a_u_r_a_s

     ponuli, kažko nepamenu kad kiaules kartu būtume ganę? tikiuosi kad kaip visuomenė jau esam pakankamai susipratę nepasimaut ant euroskeptikų kabliuko. O saugikliai turi būti, tiek nuo spekuliacijos žeme, tiek emocijomis, tiek nuo marginalų teisės reikšt ir mėginti paverst įstatymu savo ar tų, kas daugiau pažadės šiandien, nuomonę; kitaip duok kiaulei valią, ant altoriaus užlips.

   • kirvis

    tai tamsta jau progresyvioji tautos dalis?noreciau priminti tamstai,kad konservai su socdemais sali pasikeisdami valdo jau virs 20 metu,kurgi rezultatai?auuu?!panasu kad issigando skeriai 100k balsu referendumo todel ir sukruto menkint sia ideja gasdindami rusais.o jei nepatinka gyvent kvailiu salyje,cemodan-vakzal

    • M_a_u_r_a_s

     kirvis, jei jau demonstruojate aštrų regėjimą ir pasiekimų neįžiūrite, tai prašom, rėžkite iki galo : o į ką iš mūsų likimo sovdepijoje brolių siūlote lygiuotis? Kieno pasiekimai įkvepia, ir, svarbiausia, kaip manote, kodėl jiems pavyko geriau?

   • ArturasR

    Mielas Maurai, racionali logika ir demokratja kartais nedera. Bet būtent tai ir yra demokratijos esmė, mano subjektyvia nuomone.

 • U238

  Tikrai referendumą dėl AE organizavo konservatoriai? Ar aš kažką pražiūrėjau?

  • ArturasR

   Na, konservatoriai ir jų sąjungininkai turėjo galimybę referendumo neleisti. Bet panorėjo išnaudoti jį savo rinkimų kampanijai. Planas nepavyko.

   • U238

    „iš visų pakampių lindo vadinamieji “dešinieji apžvalgininkai” … ir mekeno, kad referendumas labai geras dalykas ir kad visi tie, kurie balsuos prieš yra rusų agentai. … nieko kvailesnio už tą referendumą, atominės energetikos šaukliai konservatoriai negalėjo sugalvoti.“

    Iš tokio parašymo galima suprasti, kad tai konCervai suinicijavo tą referendumą (suprantu, pasitikrinti prieš rašant ne kiekvienas sugeba, bet gi tai toks įvykis, kad buvo neįmanoma nepastebėti, o nūnai — sunku neatsiminti.).

    • ArturasR

     Mielas anonimini skaičiau, sakote tiesą, bet tamstai tikriausiai su atmintimi ne kas. Nes, panašu, neatsimenate, kas tuo metu Seime sudarė daugumą. O jei kartais prisimenate, tai pabandykite atsakyti sau į klausimą, kokiu būdu mažuma galėjo paskelbti referendumą. Tik nepersistenkite.

 • Robke

  Biski uzsiteses rasinys…galima buvo baigti ties „A.Uzpakalis nera verslininkas“.Aciu.

 • Atrioske

  Jo, visokie racai siulo nesigasdinti, o istorija rodo kad viskas baigiasi mazdaug taip…

  http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/berijos-parankinis-sadistas-paversdaves-zmones-mesos-gabalu.d

  • ArturasR

   Jo, visokios Atrioskės pasiskaito delfių ir galvoja, kad jau kažką išmano. Laimei, kad jie nieko nelemia.

 • Rasa

  Labai pardon, bet kurioj vietoj tamsta regite tą apokalipsę ? Pasidalinkit įžvalgomis, „situacijoje besigaudantis pilieti“. Kol kas girdžiu isterines tiradas „nu dabar tai mums bus….“ Pažiūrėjau per tv kažkokią pliurpalų laidą, kurioje skeryčiojosi ponas eligijus masiulis -gąsdino apie galimus išstojimus iš ES, sienų uždarymus, žodžiu, piešė Š. Korėjos vaizdelį ir panašius briedus, jei tik referendumas bus. Panašu, kad šita kompanija laiko mus nieko nesusigaudančiais gyvuliukais, kurie neklauso, negirdi, nemąsto.Gėda buvo klausyt. Kol kas apie žemių pardavimus ar nepardavimus nuomonės tvirtos neturiu, bet tai, kas vyksta šiandien- šlykštu ir nepriimtina. na, dabar jau galit apskelbti mane Kremliaus agente :))))

 • ArturasR

  Mielas/a pov, iš tamstos labai sąmoningo ir argumentuoto komentaro spėju, kad esate užkalninis/ė dundukas/ė. Todėl geriau neskaitykite tokių tekstų, kad neperkaistų tai, kas dar liko.