Jau žinau, už ką nebalsuosiu

… Buvau užsukęs į žurnalo „Valstybė“ organizuotą konferenciją…

Galvojau prieš rinkimus pasiklausysiu apie tai, ką svarbiausios partijos ir jų kandidatai žada miestui, kuriame gyvenu – Vilniui. Nes iki šiol neapsisprendžiu, už ką balsuoti.

Iki diskusijos pabaigos neištvėriau – net mano prie demagogijos per tiek metų jau įpratusioms ausims, srautas buvo per didelis.

Bet žinau, už ką tikrai nebalsuosiu.

Nebalsuosiu už socialdemokratus, nes R.Adomavičiaus idėja, jog kad reikia užbaigti stadioną ir Vilnius galės tapti regioninės traukos centru, manęs kažkodėl tai visiškai neįtikino.

Nebalsuosiu už A.Zuoko judėjimą, nes kalbos apie strategijas, prisimenant Gugenheimą, oranžinius dviračius ir „Rubicon“, manęs jau nebeįtikina, o nieko naujo neišgirdau,

Nebalsuosiu ir už konservatorius, nes K.Masiulis kalbėjo labai konceptualiai, tačiau visiškai ne įtemą. O ypač nepatiko, kad kalbėdamas apie strategijas, lyderius ir vizijas bei aiškindamas, kokie blogi yra marginalai, kažkaip visai pamiršo paminėti buvusį konservatorių deleguotą Vilniaus merą V.Navicką.

Pats būčiau nepatikėjęs, tačiau vienintelis, kuris kalbėjo į temą, buvo darbiečių atstovas J.Pinskus. Jis kalbėjo apie Vilniaus skolas ir kokie galėtų būdai, šią problemą spręsti. Bent jau būtų apie ką diskutuoti… Tiesa, nežinau, ar to pakanka, kad būtų galima už šią partiją balsuoti.

Nebalsuočiau ir už R.Valatką (jis vertino politikų pasisakymus), jei jis sugalvotų eiti į rinkimus. Nes problemos, kurias jis kėlė, man kaip Vilniaus gyventojui, nepasirodė aktualios. Nes man visiškai nesvarbu, ar bus Vilniuje paminklas matrioškai ar ne, man neįdomus buvo jo pasvarstymai apie tai, kiek laiko Vilniuje statomas stadionas ar juokeliai apie „teistus už gerus darbus“. Viskas jau girdėta ir net, sakyčiau, nuvalkiota.

Aš kažkaip tikėjausi, kad bus kalbama apie visuomeninį transportą, automobilių stovėjimo aikšteles, poilsio zonas, mokyklas, paramą sporto mokykloms, ikimokyklinio ugdymo įstaigas, miesto infrastruktūrą, gatvių remontą, saugumą mieste ir panašius dalykus. Iš esmės tuos, kurie daro gyvenimą Vilniuje patogesnį arba sudėtingesnį.

Tiesa, gal apie tai buvo kalbama antrojoje diskusijos dalyje…

Bet kažkaip pagailo laiko.

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...