Esu antisemitas?…

… Pasirodo, jau senokai esu vienas ryškiausių Lietuvoje antisemitų ir ultranacionalistų…

Taip nusprendė kažkokie dundukai, budriai sekantys mano komentarus, kuriuose kalbama apie žydus ir Holokaustą.

Įkūrę tinklaraštį skambiu pavadinimu „Defending History“ jie skrupulingai tuos mano komentarus konspektuoja ir verčia į anglų kalbą.

Tie dundukai iš karto išsivertė ir paskutinį įrašą apie isteriją, kilusią dėl „Holokausto neigimo“ žurnale „Veidas ir, mojuodami juo bei A.Vinokuro komentaru, daro tikrų dundukų vertas išvadas apie Lietuvos žiniasklaidoje plintantį antisemitizmą.

Iš esmės nieko naujo. Tai tik patvirtinimas, kad dundukai yra tarptautinis reiškinys, o ne vien Lietuvai būdingas fenomenas.  

Juk nesvarbu, kokia kalba rašai ar kalbi, jei neduota suprasti, tai ir nesuprasi. Gali būti, žinoma, kad problema yra ne gebėjimai, o noro stoka.

Nežinau, kas lėmė nesupratimą šiuo konkrečiu „istoriją ginančių“ dundukų atveju, tačiau man tai ir nerūpi.

Užknisa, tiesa, kad tie „istorijos gynėjai“ savo sapaliojimuose vis pirštu bado į BNS, lyg mano įrašai tinklaraštyje būtų kaip nors susiję su mano darbu. Suprantu, kad dundukai galvoja, jog tai jų sapalionėms suteikia daugiau svorio ir pagrindo skambinti varpais, tačiau vis tiek nervina.

O pabaigai noriu pasakyti štai ką: buvau ir esu įsitikinęs, kad draudžiamų temų nėra ir neturi būti. Kad diskutuoti ir turėti nuomonę galima apie viską, nepaisant to, kokios yra kitos nuomonės.

Taip pat esu įsitikinęs, kad visi, nepriklausomai nuo tautybės, užimamų pareigų ar patirties, turi teisę savo nuomones reikšti.

Taip pat manau, kad visi turi teisę klysti ir suklydę tas klaidas pripažinti. Čia kalbu konkrečiai apie „Veido“ atvejį.

Ir dar pasakysiu: labiausiai antisemitizmą Lietuvoje kursto ne klaidos, panašios į tą, kurią padarė „Veidas“, o „istoriją ginantys“ dundukai ir į juos panašūs, kurie tas klaidas eskaluoja ir verčia jaustis kaltais tuos, kurie dėl tų klaidų nėra kalti.

P.S. „Istorijos gynėjų“ rašinėlyje man labai patiko vienas sakinys (pabraukta)

In his newest article, which appeared today (English translation here), Račas writes that he is ‘disgusted’ by the essay, posted earlier today, by Andrius Bielskis, one of Lithuania’s foremost champions of intercommunity tolerance, liberalism and the freedom to speak about the Holocaust without fear of nationalist payback.

(12 balsų, vidurkis: 4,42 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Teisingas požiūris. Valentinai- įsiskaitykit ir permanykit:

  O pabaigai noriu pasakyti štai ką: buvau ir esu įsitikinęs, kad draudžiamų temų nėra ir neturi būti. Kad diskutuoti ir turėti nuomonę galima apie viską, nepaisant to, kokios yra kitos nuomonės.

  Pagarba.

 • nerijus

  …ir dar

  Taip pat esu įsitikinęs, kad visi, nepriklausomai nuo tautybės, užimamų pareigų ar patirties, turi teisę savo nuomones reikšti.

  Ir dar pasakysiu: labiausiai antisemitizmą Lietuvoje kursto ne klaidos, panašios į tą, kurią padarė “Veidas”, o “istoriją ginantys” dundukai ir į juos panašūs, kurie tas klaidas eskaluoja ir verčia jaustis kaltais tuos, kurie dėl tų klaidų nėra kalti.

 • Artūrai, na, mūsų amžiuje jau kažkaip ir neišeina maitinti troliš taip be perstojo.

  • Nesvarbu

   nerijau, pačiam tai gal ir bus sunku suvokti, tačiau atvirai įžeidei Artūrą,žiauriai paniekinai jo poziciją tokiais savo palyginimais, nors pats to ir nepajutai.

   p.Aurelijau, kiek tamsta turite savo koduotų pranešimų šifruotojų, nes Jūsų atveju, tai jau tikrai, kad neišeina maitinti troliš tokiais be perstojo.

   • nerijus

    Žinau, kad Tamsta esate Rolandas. Daugiau man nereikia nieko žinoti. Slepiatės. Saugumas seka?..
    Esate toks drąsus, kad pasisakyti apie kitą, bet niekada nesate toks drąsus, kad pasakyti savo nuomonę „į temą“, kad ir kaip ji skambėtų ar būtų parašyta. Eilinis bailys, kuris, kaip manau, elgtūsi taip pat, kaip kai kurie lietuvaičiai atėjus okupantams ir pasakius: FAS!!!
    Man gaila tokių Žmonių. Kopūstų tikrai neneščiau, o dar su spanguolėmis. Geriau tokie, lai „išsikvepia“ nuo bado…Vis mažiau, ateities kartoms, reikėtų aiškintis, dėl garbėtroškų- paranojikų žudytų Žmonių…

    p.s. „geriausiu“ atveju, pabėgtumėt į užsienį su visa savo manta…kaip eilinis bailys. Enter.

    • Aras

     O aš spėčiau, kad jis ne kažkoks Rolandas, o Valentino tėtė.

     • nerijus

      „Rolandas“, kuris buvo toks pat prisiekęs valentofilų „gerbėjas“, kaip ir šis. Tiesiog- identiškas.
      Niekur neturėjo savo nuomonės, o tik rašinėjo po Valentino komentarais apie tai, kaip jis juo džiaugiasi ir didžiuojasi. Sakyčiau, neblogas kompanjonas, kaip ir filmuke „Mauglis“, kuriame, tigras turėjo tokį pat „draugelį“…

  • Aurelijau, atsiprašau, bet vs dar laikausi nuomonės, kad daiktus reikia vadinti tikraisiais jų vardais. Taip darysiu ir toliau. Nepaisant amžiaus:)

 • nerijus

  Pagal Valentiną, Artūrai, Jūs būtumėt neonacis, o ne antisemitas…
  Bet ne Žmogus, kuris turi teisę į savo nuomonę ar požiūrį į tai…

 • romas

  Įdomu, o tas http://holocaustinthebaltics.com nėra kartais Latvių gatvės projektas?

  • nerijus

   Žinau tik tiek, kad lietuviai labai puikiai sugyveno su žydais.
   Kaip ir visur: yra lietuvių, kurie nekenčia rusų; rusų, kurie nekenčia lietuvių; lenkų, kuriems „Wilno nasze“ ir t.t.

  • Skaitytojas

   Žinoma. Viskas, kas Lietuvoje teigiama, tai išmintingos mūsų politikos rezultatas. O kas blogai: nekultūra, nusiklastamumas, alskoholizmas ir savižudybės, masiškas antisemitizmas, ekonomikos griūtis, atominės projekto žlugimo ir tikriausiai net renovacijų programos fiasko bei peilis A.Kubiliaus patarėjo vežimėlyje – tai tik Latvių gatvės agentų darbas.

   romai, žydai juk yra kvaili, nesugebėtų sukurti tinklapio apie istoriją :)

   • romas

    Skaitytojau, jei faktus parodo ne tokius, kokie yra, o tokius, kad geriau sukiršintų, tada ką man galvoti? Man tai panašu ne į žydų, bet į kokio nors antifašistinio judėjimo aktyvisto už Maskvos pinigus darbą.

  • Nesvarbu

   romai, nuo kada esate sąmokslo teorijų gerbėjas?

   • romas

    Nesvarbu, kokios čia sąmokslo teorijos? Maskva dalyvauja šitoje veikloje ir net ne itin slepiasi. Jei domitės įvykiais Lietuvoje, turėtumėt žinoti.

    • nerijus

     …kurstyti Tautinę nesantaiką ir iš to, krautis sau politinius dividentus.

    • Nesvarbu

     romai,užsizobinau-aplink vieni priešai, kurie rezga negeras pinkles mums bei net ne ir itin slepiasi. Ar taip gerai?

     • romas

      Nesvarbu, o Vinokuro straipsnį lrytas.lt skaitėte?
      Aš manau, kad tik koks nors paleckis „donoso“ stiliumi ir pagal Goebelsiškos propagandos standartus pasauliui gali transliuoti. Kartais paleckiai būna ir žydų tautybės, žinoma.

 • Šamanas

  Deja, tai ne „dundukai“ – čia rimtesnių jėgų kryptinga veikla.

  • nerijus

   Lobistų, kuriems mažiausiai rūpi žudymas, o tik pinigai…

   Juk yra dvi žydų bendruomenės, Lietuvoje, kurios net tarpusavyje nesutaria (juokingai skamba): kuriai priklauso imtis iniciatyvos dėl turto grąžinimo. Matyt, turto tiek daug ir jis neturi tikrųjų šeimininkų ir tai, itin geras masalas- lobistui.

   Ne mes atėmėme- ne mes turime ir grąžinti. Lai kreipiasi į buvusią okupantę- Vokietiją.

 • Skaitytojas

  Mr. A.Račai, kaip „the head of powerful media organization BNS“ tamstai derėtų valdytis ar bent nebūti nuobodžiu.

  Visi, kas kitokios nei tamsta nuomonės, jums yra vien „dundukai“.

  Gal baikit, anot A.Kubiliaus patarėjo V.Valentinavičiaus, „mentų“ serialo žargoną? („Branduolinis vakarėlis: kas stumia Lubį į Putino, Vėsaitės ir Co draugiją?“ Delfi.lt, 2010-12-10; 09:12, http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/vvalentinavicius-branduolinis-vakarelis-kas-stumia-lubi-i-putino-vesaites-ir-co-draugija.d?id=39521463)

  Nesolidu ir kaip BNS galvai, ir šiaip, jei turite ką nors bendra su galva, galvojimu ;)

  • nerijus

   Skaitytojau

   Dirbo įmonėje, kurioje esu samdomas darbuotojas. Mano darbo valandos nuo 8 val iki 17 val. Po darbo ir savaitgaliais, esu laisvas Nepriklausomos Valstybės gyventojas, LR pilietis „nerijus“. Darau ką noriu. Jei elgsiuosi neteisingai- ne pagal įstatymus, tai būsiu sulaikytas ir nubaustas pagal BK ar KET ir kt. Sumokėsiu baudą arba sėsiu į „belangę“ su keturkampe Saule.

  • Nesvarbu

   Skaitytojas, Jūs iš kokios epochos, kiek Jums metų? Jau tikrai virš kokių 55 m. Tamsta galimai esate nepribaigtas sovietas.Beje,kur ir kuom dirbote okupacijos laikotarpiu…?

   Žinokite, kad nepriklausomoje Lietuvoje valdo šiuolaikiniai vadybininkai. Su nuosavais blog`ais,bei atvirais,neretai gal net ir intymiais įrašais(apie sutuoktinės pasiekimus darbe, vaikų pomėgius, atostogų įspūdžius ar pranešimais apie sidabrines vestuves) juose.

   nerijau, o kad penktadienį turite teisę alaus prisiliurbti be saiko (kas akivaizdu iš Jūsų įrašų) kodėl nepaminėjote?

   • nerijus

    Jei Jums šiandien penktadienis, tai galėtume ginčytis kas čia prisiurbęs ir ne tik alaus?..

  • mielas Skaitytojau, deja tamsta aiškiai nesuprantate žodžio „dundukas“ reikšmės.

   Jis neturi nieko bendro su mano ar kieno nors kito nuomone.

   Tai įgimta.

   Su tuo tamstą ir sveikinu.

   • Skaitytojas

    vis tiek nesuprantu, Mr. „head“ A.Račai, kam sveikinti su tuo, kas tamstai įgimta? Nevelkit į savo genetinius reikalus pašaliečių.

 • Fredis*

  „Skaitytojas“ atnešė į šį tinklaraštį „Putino, Vėsaitės ir CO“ draugijos mintis ir retoriką. Mylėkime ir gerbkime Jį, nes kol kas Jis čia toks vienintelis.

 • Valentinas

  Nerijau, tau neužtenka protelio interpretuoti Valentino mintis ir prognozuoti ką Valentinas mano vienu ar kitu klausimu. Siūlau to nedaryti nes atrodai visiškas kvailys.

  • nerijus

   Ne didesnis kvailys nei Tamsta.
   Niekada nesigirkite, kad esate pirmas, o tiesiog- būkite pirmas…

  • Aras

   „aš nebalsuoju ne už konservatorius“ – tavo pasakytos super sudėtingos sakinio konstrukcijos neužmiršiu iki gyvenimo pabaigos.. :)))

   • nerijus

    valnetofilai balsuoja už Zuoką.

    • Valentinas

     Nerijau, kartoju:
     Tau neužtenka protelio suprasti Valentino todėl apie jį rašai visiškas nesąmones.

     • nerijus

      Pakanka pažiūrėti į Tamstos internetinį „foto“ albumą ir užrašus ten: Zuoko Vilnius. Daug protelio nereikia, kad suprastumei, kas yra Tamstos prioritetai…
      Manau, kad vienas kitą supratome ir neverta daugiau teršti šio tinklaraščio asmeniškumais?..
      Geros dienos.

     • mieli Nerijau ir Valentinai, gal tikrai daugiau nebereikia. Tiesiog nekreipkite vienas į kitą dėmesio:) O kai jau visai negalite, apseikite be tiesioginių vienas kito įžeidinėjimų.

     • Valentinas

      Nerijau,
      Interpretacija tikrai nėra tavo stiprioji pusė. Jei nori maksimizuoti savo potencialą, siūlau pranešinėti Račo bloge kas dedasi turguose arba ką sakė Elektrėnų klebonas. Manau, kad visi sutiks, jog šiose sferose esi autoritetingiausias žinių šaltinis.
      Ką galvoja, ką mąsto, už ką balsuotų Valentinas ir ką Valentinas norėjo perteikti yra pakankamai subtili užduotis reikalaujanti įgūdžių, kurių tu dar neturi. Linkiu asmeninės sėkmės.

 • Valentinas

  Pagrindinis klausimas, kuris kyla, tai kaip šie geradariai išvers žodį „dundukas“ į anglų kalbą. Nei anglonas, nei google tiesioginio vertimo neduoda. Gal „dunduke“ ?

 • Nesvarbu

  Skaitytojas panašus į vieną dar tvirtą žilą diedą, kuris šiandien „Megoje“, Kaune, apžiūrinėdamas „Dormeo“ čiužinius, savo sutuoktinei su pilnu prekių vežimėliu, burbėjo:“Kai aš buvau ministras, tai į Maskvą važinėjau…“. Iš sutuoktinės reakcijos ir jo povyzos, nekilo net mažiausios abejonės-ministru jis tikrai buvo, tačiau ar nepriklausomos Lietuvos, ar dar sovietinės Respublikos, ir ko jis į tą Maskvą važinėjo ir kaip tai susiję su čiužiniais, istorija nutyli, nes neišgirdau:)

  • Skaitytojas

   ot ir netiesa! Kai su žmona šiandien Kauno „Megoje“ rinkomės Dormeo čiužinį ir jai pasakojau, kaip buvau ministras, prekių vežimėlis buvo dar visai nepilnas.

 • Įkūrę tinklaraštį skambiu pavadinimu “Defending History” jie skrupulingai tuos mano komentarus konspektuoja ir verčia į anglų kalbą.

  Šaunuolis. Sugalvok priežastį, kodėl žmonės taip elgtųsi, nebūdami dundukais.

 • Ogis&Co

  Niekaip nesuprantu tik vieno – kam reikia versti tendencingai atrinktas nuotrupas, jei galima butu prirasyt briedo ir taip, juk kas skaito angliskai, lietuvisko teksto netikrina.
  O propagandai kuo ziauriau skamba, tuo geriau.
  Truksta fantazijos? :)

 • Skaitytojas

  kas čia darosi – viso labo išsakiau nuomonę, kad p.A.Račui, užuot už beveik pelnytą žydų kritiką pratrūkus nevaldomomis emocijomis — vienam str. net 7 (!) kartus kartojamas žodis „dundukas“, mane lyg musės apstojo logiką praradę Mr.A.Račo gerbėjai.

  Romą (sorry, jis neužsipuolė) supratau – žmogus ieško, ar už žydų nesislepia KGB. Kodėl gi ne, c’est possible, budrumas niekada nekenkia.

  Už tai mano bičiulis Nerijus man kažkodėl atsiskleidė, kad yra samdomas ir po darbo (sic!) jis darąs, ką norįs (lyg kas draustų). Dar kiečiau pavarė „Nesvarbu“, kuris sunerimo – kuo dirbau sovietmečiu, lyg kažkokiam „nesvarbu“ būtų tai labai svarbu :)

  Na bet visus perspjovė „Fredis*, nežinia už ką mane padaręs vieninteliu A.Račo blogo raudonuoju. Fredi*, prosemitu gal ir tikčiau, ale kur čia raudonieji, monsieur? Šįvakar padauginot?

  P.S. Mein Herr „Nesvarbu“, sovietmečiu dirbau žydu Šiaulių KGB. Šolom, Lehaim :)

  • romas

   Skaitytojau, kam man ieškoti, jei viskas yra daroma atvirai? Reikia būti aklu arba specialiai neprotingu, kad nesuprastum,, kas vyksta.

   • Skaitytojas

    Romai, atvirai nedaroma. Bet ar tikrai už visko stovi Maskva? Ignalinos AE, logiška, kad projektą derino ir Maskva. Ir geraaai derino ;)

    Tačiau kai Lietuvoje siautėja antisemitai, žydai ir patys netylės, nes jiems holokaustas – amžina žaizda. (Kremlius dėl to, žinoma, tikrai neverkia).

    • nerijus

     Kaip ir tai, kad Maskva derino, kur turi ta EA stovėti. Pagal pirmą projektą, ji turėjo būti Baltarusijoje. Bet, atsitiko tai- kas turėjo atsitikti: ištyrus gruntą, pasirodė, kad jis nėra saugus (dėl Žemės drebėjimų grėsmės), nuspręsta, AE perkelti į Lietuvos teritoriją. Manau, kad ne Žemės drebėjimų pavojuje buvo esmė, o tame, kad į Lietuvą reikės siųsti daug rusakalbių Žmonių- rusinti.
     Toliaregiškumas(Rusijos) pasiteisino, kai buvo uždaryta AE, kilo socialinis triukšmas vietinių gyventojų, kurie turėjo bent smulkiausių sąsajų su AE.
     Negalime teigti, kad Rusija neprisidėjo prie IAE uždarymo, bendradarbiaudama su Prancūzijos ir Italijos vadovais, beigi, Vokietijos kanclere. Žinant, kad juos sieja itin šilti (neprisigalvokit), tarpvalstybiniai, santykiai.

     • Skaitytojas

      nelogiška, Nerijau. Atominė elektrinė – santykinai smulkus projektas demografine prasme, kai elektrinei rinko vietą, niekas nei Maskvoje, nei Lietuvoje neturėjo nė vilties, kad kažkada SSRS byrės. Kremliaus komunistai neskubino natūralios rusifikacijos, kuri vyko gan sparčiai, tiesa, ne taip sparčiai, nei dabartinis nutautėjimas.

      Jei Maskva būtų žinojusi, būtų Lietuvoje nestačiusi Ignalinos, kaip nestatytum tau reikalingos daržinės savo žmonos, su kuria greit skirsies, tėvų žemėje.

      Dėl to, kad mes Ignaliną uždarėm, tai kvaila kaltinti Kremlių, žydus ar marsiečius – patys juk derėjomės, patys balsavom. Balsavom net urano strypų neturėdami kur sumerkti – kaista dabar reaktoriuj, o mes juos pirkta iš Rusijos elektra aušinam, kad neprogtų kaip Černobily.

    • romas

     Skaitytojau, mes ne apie viską kalbame, bet apie šitą jovalą, kuris dabar vyksta. Stankeras parašė straipsnį apie Niurnbergo procesą ir visi staigiai nusprendė, kad Lietuvoje yra mėginamas neigti holokaustas. O juk Stankero žmona – žydė (šaltinis http://www.daivarepeckaite.com/2010/11/holokaustas-istorija-lietuva-zurnalas-veidas-spauda-naciai/ ). Ar kas mėgino išsiaiškinti tikrus Stankero įsitikinimus? Gal rusams nepatiko kaip tik Niurnbergo tema, kad jų URM taip staigiai sureagavo? Juk rusai buvo nacių sąjungininkai pradedant II pasaulinį karą. Jie seniai piktinasi, kad Lietuva mėgina prilyginti komunizmą nacizmui. Už tai, manau, čia ir tas ermideris su paleckių antifašistiniais frontais ir kitokia šizofrenija. Nereikia čia karščiuoti per daug, kad esame kažkokie genetiniai antisemitai. Lietuva turi įstatymus kovoti su įvairiausiomis netolerancijomis, o antisemitų yra visur.

     • lida

      Satnkero dukra ištekėjusi už žydo ir gyvena Izraelyje.

  • Nesvarbu

   Skaitytojas, tik vienas klausimas:ar Jūs humoro jausmą turite? Nes po tamstos 9.30 v. karšto atsakymo kitiems skaitytojams, dėl to kilo abejonių.

   • Skaitytojas

    niekada nereikia kalbėti už visus.

   • Regis

    Nesvarbusis, gal užteks parazituoti?

    Kam jos čia – tamstos įžvalgos apie komentatorių amžių, pareigas, panašumus į kažką matytą prekybos centre, humoro jausmo turėjimą, vartotus gėrimus ir t.t.?

    Ir viskas kas išvardinta tik po vienu įrašu..

    Gal pabandom garsiai pakartoti kas yra AD HOMINEM? Specialiai tamstai angliškai, nes lietuviškai matyt per sunku suvokti:

    „An ad hominem (Latin: „to the man“), also known as argumentum ad hominem, is an attempt to link the validity of a premise to a characteristic or belief of the person advocating the premise“ (šaltinis: http://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem )

    Siūlau atkreipt dėmesį į ad hominem tipus.

    • nerijus

     Nesvarbu

     Yra tokia žemaitiška patarlė:

     Du žinda, trečias vypso.

  • nerijus

   Skaitytojau

   Aš, kaip ne daugelis šio tinklaraščio rašytojų, esu tolerastas kitokiai nuomonei ir nekenčiu tų, kurie savo nuomonę bando įpiršti kitiems, o jei jiems nepritaria, tai juos apreiškia kvailiais ir kitais „ais“, valentofilų.

   Kas dėl žydų- Rusijoje, tai Rusai jiems davė Žemės sklypą (arų ar hektarų), kad jie galėtų gyventi, už Uralo kalnų. Tiksliai nepamenu tos istorijos, jei kas žino, lai primena visiems ir su visais pasidalina.

   Rusai jau Lietuvoje, finansiškai. Ką Jūs į tai, Valentinai?..

 • Aras

  Mano nuomone, ryškus Repečkaitės pėdsakas. Nugalėjus ilgametį VRM darbuotoją, paskatinta lengvos pergalės, gal būt nutarė laimę išbandyti tarptautiniuose turnyruose.
  Pono Stankerso straipsnis taip pat nebuvo susijęs su jo darbu VRM. Taip kad, mielas Artūrai, artimiausiomis dienomis kartoninę dėžę asmeniniams daiktams susidėti dėl visa ko laikykit darbo kabinete. Bet gal prašniokš audra pro šalį..

 • Regis

  Na nežinau, kuo daugiau žodžių ir emocijų tuo labiau lendam į visišką mišką. Ir kas svarbu, pasirodo yra kas stebi, netgi verčia į anglų kalbą ir viešina tuos žodžius. Gal vis dėl to reikia dėti tašką, mintyse paminėti tą P.Stankerą su „Veidu“ kaip kam norisi ir baigt. Nes kitaip bet koks pasakytas žodis veda tik toliau į šunkelius. Ir panašu, kad kažkas gal to ir nori (siekia).

  • Regi, nesutinku. Tylėjimas reiškia sutikimą. O sutikti su dundukais, reiškia platinti jų skleidžiamas nesąmones. Manau, tai ir yra viena iš mūsų bėdų. Tas prakeiktas nuolankumas…

   • Regis

    Tas taip, bet šiuo atveju, manau, kad mes visi traukiami į žaidimą kuriame ne mūsų jėgoms bet kiek geriau pasirodyti. Paimama tai kas reikia (naudinga) naujiems išpuoliams ir mūsų netylėjimas atsukamas prieš mus. Pavyzdžiui BNS kaip įmonės paminėjimas yra geras tokių veiksmų pavyzdys. O juk tai internetas, kažkur nuguls ir per paieškas bus randama n metų. Lietuviškai gi ne visi supranta arba neturės noro / laiko / galimybių išsamiai išnagrinėti visas aplinkybes, veiksmų eiliškumą. Kiek pvz. iš to sukurto tinklaraščio lankytojų apsilankys ir čia, kad patys perskaitytų kokie buvo komentarai? Nežinau, asmeniškai aš jaučiu (įtariu), kad visi sistemingi provokaciniai išpuoliai yra kažkur planuojami. Ir šiuo atveju tas kvailas (kaip istorikui) straipsnis-nuomonė neatsirado tik iš noro šiaip paplepėti holokausto tema. Gal taip buvo užmestas kabliukas pasižiūrėti kas būtų jeigu būtų. Ir mes visi sėkmingai užkibom ir leidžiamės į plačias diskusijas. O iš tų diskusijų paėmus tai ką reikia galima visai neblogai pajuodint tuos kuriuos reikia. Galbūt netgi patikrint kaip dirba visa viešųjų ryšių sistema. Žodžiu, minčių daug, teiginiams reikia įrodymų, bet man atrodo, kad šiuo atveju reikia būti ne nuolankiems o tiesiog išmintingesniems.

    p.s. visai reali sąmokslo teorija. Yra svarbūs konkretus investiciniai projektai ir šiaip investicinė aplinka. O kas jeigu kažkam norisi, kad tie kurie turi pinigus ir gali juos investuoti suabejotų dėl vietos? O juk holokaustas bet kuriam žydui jautri tema. Ir šiaip bet kokiam normaliam žmogui.

 • Nedraugas

  Šis Jūsų komentaras skamba taip pat, kaip ir kaltinimai, kad gėjai savo paradu sukelia diskriminaciją seksualinėms mažumoms, kaip ir Ozoliški pasvarstymai, kad reikia ginti daugumos teisę prieš mažumas. Stereotipiški argumentai. Liūdna minties trajektorija.

 • nonsense

  Komentaras pašalintas A.R.

 • mdxacuk

  Buvo Hitlerio laikais toks pastorius Martin Niemöller, kurį labai mėgsta cituoti žydai:

  „Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Kommunist.
  Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Sozialdemokrat.
  Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich nicht protestiert; ich war ja kein Gewerkschafter.
  Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.“

  Tai vat, po p. Račo straipsniuko apie Stankero atvejį kaip tik ir norėjau jam primint šitą citatą.

  Nu ir akurat, viskas klostosi kaip ir tikėjausi. Po Stankero atėjo p. Račo eilė. Dabar, p. Račai, neužteks, kad esat padorus, principingas ir tolerantiškas žmogus.

  Komentaras redaguotas – A.R.

  Dar tik stebiuosi, kad apsiribojo tik „tolerancijos čempionu“. Matyt nepakankamai profesionaliai stebi situaciją ir nekaupia informacijos. Nes gi galėjo, pavyzdžiui, prikišti atvejį, kai rašėt apie rabinus, su savo točkėm ir virgulėm tyrinėjančius Sporto rūmų prieigas. Gal dar prisimins.

  Tarp kitko, ironiška, kad tas mano minėtasis pastorius sėdėjo konclagery už antinacistinę veiklą, tačiau žinomas ir nedviprasmiškais antisemitiniais pasisakymais, kuriuose faktiškai prilygino žydus nacistams.

  Sunku spręst, kiek prie viso šito ant p. Račo pasipylusio jovalo prisidėję jaunieji stukačiai iš fondų įsisavinintojų ratelių. Romo versija man atrodo svaresnė.

  Ta proga verta prisiminti neblogą Radžvilo straipsniuką „Šliaužiantis totalitarizmas“.

  Iš kitos pusės akivaizdu, kad antisemitizmas Lietuvoj egzistuoja savo pačiu mužikiškiausiu pavidalu. Tiktai gaila, kad neatsiranda anei vieno protingo ir padoraus žydo, kuris išdrįstų pasakyt, kad užteks vieną kartą jį kurstyti ir darytis iš to biznį.

  O lietuviams verta prisiminti, ką pasakė Čerčilis apie tai, kodėl Britanijoj nėra antisemitizmo. „Užtat, kad mes nesijaučiam kvailesni už juos.“

  • mdxacuk, tamstai – su visa pagarba – taip pat egzistuoja nuomonės raiškos ribos

  • Skaitytojas

   gerai, kad žmonės apsiskaitę, tačiau p.Madxacuk, kuris tame žydų mėgstamame cituoti M.Niemöller’io pamoksle, kurį cituojate, A.Račas?

   Ein Kommunist? Vargu bau’

   Sozialdemokrat??? Niekas nepatikėtų;

   Profsąjungietis – Gewerkschafter? Auch nein.

   Tai kas belieka – Nazi???

   :))

 • Taigi čia plačiai žinomo siauruose sluoksniuose prof.Dovid Katz užkurtas tinklaraštis.

  Kartu su ponu E.Zuroffu ir dar kai kuriais veikėjais, šis profesorius yra labai aktyvus tokio Rusijos senatoriaus B.Špigelio koordinuojamame „antifašistinių“ žydiškų ir prorusiškų organizacijų tinklo, kurio dalis yra ir pono Paleckio antifašistinis judėjimas „Lietuva be nacizmo“, dalyvis.

  Nederėtu nuvertinti tų „dundukų“, kaip juos pavadino gerbiamas Artūras, galimybių.

  Teko girdėti, kad būtent šie „dundukai“ per vieną parą ir paorganizavo tą septynių ambasadorių laišką Stankero proga – sukurpė jo tekstą ir surinko parašus.

  O tai, kad jie turi labai energingą, raštingą ir kupiną entuziazmo palaikymo komandą tarp Lietuvos neokairuolių – savo akimis matėme.

  Šiuo metu jie kaip tik įnirtingai ieško „fašizmo apraiškų“ Baltijos šalyse – juk yra galimybė sudalyvauti įsisavinant Kremliaus per Špigelį skirtus biudžetus „kovai su neonacizmo atgijimu“.

  Stankeras jiems labai laiku pasisuko, bet iš jo atvejo išsunkė viską, ką galėjo ir dabar dairosi naujos aukos parodomiesiems neteisminiams susidorojimams.

  Padaryti antisemitu nebijantį karts nuo karto atvirai pasisakyti naujienų agentūros vadovą – PRo prasme labai viliojantis variantas.

  Nesunku nuspėti, kad A.Račas bus provokuojamas įvairiais nekorektiškais užvažiavimais, siekiant sulaukti kokio viešumon neatsargiai išsprūdusio žodžio, kurį būtų galimą interpretuoti reikalinga prasme.

  O tada – žr.P.Stankero sudorojimo modelį:

  10-ies ambasadorių laiškas BNS savininkams, kopija – Prezidentei ir Premjerui, isterinė banga Rusijos, žydų ir kairiojoje kai kurių ES šalių spaudoje, masinis kairuolių, viešųjų intelektualų ir profesionalių žmogaus teisių puolimas Lietuvoje.

  Net ir 26-tam pagal įtakingumą žmogui Lietuvoje gali būti riesta.

  • mielas Zeppelinus, labai jau niūrų scenarijų piešiate. Be to, esu gan ilgas, sunkoka bus suriesti:)

  • lida

   Kai pajunti, atrodo, absurdiškos situacijos realias pasekmes savo kailiu, visai kitas reikalas.
   P.s. ilgesnį suriesti kaip tik lengviau.

 • Evaldas

  Iš esmės sutinku su čia išdėstytomis mintimis.

  Man tik nelabai suprantama, kodėl vis kyla nepasitenkinimas dėl nuorodų į BNS. Man atrodo normalu, kad naujienų agentūros direktoriui kalbant apie žiniasklaidos padėtį Lietuvoje (kad ir savo asmeniniame tinklaraštyje), jį cituojantys žmonės atkreipia dėmesį į jo darbotvarkę.

 • julius

  Paskaiciau straipsni, i kuri referuoja A. Racas. Niekas rimtai tokios rasliavos skaityti negali. Raco ir Vinokuro tekstai susumuoti visiskai atvirksciai ju pradinei prasmei. Kruva ataku ad hominem ir ilgos izeidzianciu epitetu serijos. „the local Hate Industry, comprising nationalist antisemites and their tiny handful of elite Jewish spokespeople have been smearing the nation’s Jewish community“, „Really Useful Local Jews „(Vinokuras) – neutrali, objektyvi kalba, argi ne?
  Vinokuro teksto prasme visiskai apverta aukstyn kojom. Paminejes, kad santykiai su promaskvietisku Paleckiu atgaivina prieskarinius mitus apie zydu „Lietuvos isdavyste“, jis kaltinamas butent tuo – kad pats taip mano, palaiko ir skatina nuomone, kad zydu bendruomene isduoda Lietuva.
  Susidaro ispudis, kad tokie dalykai generuojami piktybiskai. Tinklarascio tekstas gan sklandus, panasaus rastingumo zmones turetu sugebeti tekstus ir skaityti. Jei nesugeba, bijau kad tiesiog nenori.

 • Neištvėriau, Artūrai. Nori – trink… Bent jau išsirėkiau…

  Velnias!..

  Perskaičiau viską ir supratau – eilinį kartą – visi kalti, tik ne mes. Tik ne aš!..

  Kalti žydai, kalti rusai, kalti Seimo nariai, kalta visa Lietuva, kaltas Račas, kalta Europa, Amerika, Rusija… bet – ne mes… Ir ne aš!

  Gerai… visur mes galime rasti kaltės. Tikrai galime. Daug ieškot ir nereikia.

  Visi turi vienokių ar kitokių savo interesų… tiek Europa, tiek Rusija, tiek JAV…

  Net niekam Lietuvoje nežinoma, bet tarptautiniu mastu reikšmingesnė kompanija, prieš pirstėldama Lietuvos teritorijoje, savo interesus suderins tiesioginiais ar netiesioginiais kyšiais su kai kuo…

  Negana to, visos tos paminėtos šalys ir/ar kompanijos turi tarpusavio susitarimų, kuriuose žodis „Lietuva“ – net nepaminėtas… Negana to, neretai ir išmestas, nes Lietuvos politikai – švelniai tariant – truputį…

  Ir tai – natūralu. Ir suprantama. Net paaiškinama.

  Bet mes visi, štai, turime kažkokį supersugebėjimą nematyti savo – asmeninių – klaidų…

  Visi kalti, tik ne aš! Visa Lietuva balsavo ir rinko dundukus, bet ne aš! Tikrai?

  Taip, 86% Lietuvos gyventojų mano, kad atėjo Musmirė Didžioji ir visus briedžius išbaidys! Būūūū!.. bet nei vienas neprisipažins, kad tuo tiki – kiti taip balsavo, tik ne aš!

  Žinote, kodėl Lietuva niekada – bent jau kol neišdvės esanti politikų ir verslininkų karta – nepastatys atominės elektrinės ir neįgyvendins jokio bent kiek reikšmingesnio projekto? Nežinote?

  Gi suės greičiau vienas kitą, apmėtys savo ir kitų žmogmėšliu, bet joks projektas „neveiks“, jei aš – tas pats „tik ne aš“! – negausiu iš to naudos… Kas neaišku, bl*?

  Da juk visiškai, sovsem po**ui ta jo**na i vse snarglį braukianti narod…

  O juk daugumos mūsų kaltė ir yra tame, kad mes kaltiname bet ką, tik ne save.

  Ir net prigėręs niekaip nesuprantu – 20 metų…

  dundukai išrenka gudresnius dundukus, kurie tiesiogiai apsitriedžia ir aptriedžia visus… ir vėl tie dundukai, taip ir likę dundukais, išrenka tuos pačius gudrius dundukus, tik jau tapusiais truputį gudresniais?…

  • Marijau, nelabai yra ką trinti…) Tačiau nėra jau taip blogai. Juk galėjo, pavyzdžiui, už TPP balsuoti 50 procentų, G.Kirkilas galėjo, pavyzdžiui, Leo LT atiduoti 51 procentą, galėjo A.Zuokas Vilniuje Gugenheimo muziejų ir metro pradėti statyti, galėjo Seimas baudžiamąją atsakomybę ne tik už kūjį su pjautuvu bet ir raudoną žvaigždę numatyti. Bet viso to neįvyko. Ir BVP po truputį auga, ir žiema atėjo, ir Nauji Metai bus…

   • Smokas

    Po tokio vaizdingo Marijaus Urbono pasisakymo, norėčiau ir aš pridurti. Artūrai, prisimenu Jūsų kažkada parašytą gražų įrašą apie pačio senelį. Kaip jis visus sovietinius metus išnešiojo nuosavybės dokumentus, vaizdžiai tariant, užantyje. Kodėl prisimenu tą įrašą ? Ogi todėl, kad perskaičius šį pačio įrašą apie vietines „procavones“ mūsų „rūtų darželyje“ ir turint omenyje lietuviškas ambicijas bei pretenzijas, yra didžiulė tikimybė, jog ir Jūs ilgus metus saugosite savo „dokumentus“ užantyje iki kitos progos. Artūrai ir visi gerbiami komentatoriai, jūs esate geri, darbštūs, išsilavinę, išmintingi, gudrūs, sumanūs ir dar galėčiau daug daug gerų epitetų prirašyti, bet viso šito NEUŽTENKA, kad turėti rimtų garantijų ir prognozuojamą ateitį mūsų Gubernijai. Va, jei viso pasaulio laikas sustotų ir visi liktų vietoje ten kur buvę kokius 50-100 metų, o Pabaltijo gubernijos tuo metu žygiuotų savo įprastu tempu, tada būtų galima šnekėti, o dabar žaiskime savo nepriklausomybę, demokratiją, piliečiais kol tai galime.

  • Mantoske

   Ir ką čia norėjai pasakyti?

 • Darius

  Ech, kad žmogaus sveikata butų galima nupirkti pinigais, tai kas mėnesį nuo savo algos skirciau 20% Artūrui ir čia visai be jokios ironijos. Kad nors 1% nuo visu lt gyventoju butų tokie kaip Arturas, gyventi tikrai butų lengviau ne tik normaliems, bet dėmesio – ir visiems lojantiems, nesantaika, pykti, pavyda ir melą skleidziantiems dundukams, kurie net nesuvokia kaip jais pačiais yra meistriškai manipuliuojama. Sekmės ir stiprybes Arturai isliekant savimi. Nuo savęs : man svarbiausia yra Lietuvos ir mano bendrapilieciu likimas bei gerove. Kaip gyvena kiti, tame tarpe pabege ir Lietuva palikę likimo valiai, lojantys ir nieko nedarantys, bei apskritai kiti – antraeilis klausimas. Jokia tauta neturi teises nurodineti kaip kiti privalo elgtis. Visu pirma, aš esu lietuvis, gyvenantis ir siekiantis gėrio Lietuvai ( nes jei visiems bus gerai, – man juo labiau ) , tai yra natūralu, rūpintis savo šeima, o nereguliuoti gyvenimo kitiems, nes tie kas kisasi į kitu reikalus jiems nustatydami moralės , elgesio, suvokimo ribas – vienareikšmiškai siekia sau naudos. Kokios naudos siekia žydai??? ;););) vieša paslaptis ;);)

  • Bobutė

   p. Dariau,

   tai koks gi, pasak Tamstos, yra tas A. Račas? Koks tas Jūsų įsivaizduojamas idealas, kurio turėtų siekti Lietuvos piliečiai?

   • liolia :)

    Idealas?Gal toks, kaip A.Račas?“Vemiantis“ ant visų.

    Geros darbo savaitės visiems.Gyvenimas-gražus!

 • Whisker

  „Diskutuoti ir turėti nuomonę galima apie viską, nepaisant to, kokios yra kitos nuomonės.“

  Idealiame pasaulyje taip ir turetu buti , bet deja taip nera. Juk jeigu zmogui pvz atrodo, kad Hitleris buvo teisus zudydamas zydus, tai tas zmogus jau vien uz tokios pozicijos pareiskima bus mazu maziausiai nubaustas. Cia galima aisq sakyti, kad mastantis, protingas zmogus tokiu minciu ir neturetu, bet esme ta, kad teiginys nera teisingas. Ir cia jau pats grubiausias turbut pavizdys, bet netgi kalbejimas uz tai, kad reikia priesintis valdziai, gali buti traktuojamas kaip skatinimas masines neapykantos…

  O del tokiu metodu, tai galiu konstatuoti, kad zydai tiek is vokieciu, tiek ir is kitu, kurie jiems zalos pridare issireikalavo nemazai pinigeliu, o vat mes is rusu tik spyga gavom, vadinasi mums galbut reiketu imti pavizdi?

 • Karolis Jachimavičius

  Stankeras kvestionavo Niurnbergo teismo moralumą. Neva teismas neteisingas. Tai buvo labai aiški intencija.

  Diskutuoti galima visais klausimais, tačiau kai ką įstatymai draudžia iš praktinių sumetimų: būtent po IIojo pasaulinio karo atsirado draudimai rasizmo idėjoms. Kai teismas cenzūriškai sustabdė Krivicko laidą juk džiaugeisi.

  Kai kalbama apie teisę klysti, o ne laisvę, dingsta ir atsakomybė.

  Ir tu visada esi BNS vadovas. Net kai miegi.

  Ir jeigu antisemitizmą labiausiai skatina antisemitizmo medžiotojai, tai ir išprievartavimo aukos yra pačios kaltos, ar ne?

  O apskritai, šiame reikale, Artūrai, deja, pasielgei bailiai.

  • mielas Karoli, gal galėtum paaiškinti kame mano bailumas? Net smalsumas suėmė.

   Kalbant apie K.Krivicką, gal pasidomėk labiau, kas yra cenzūra ir ar informacija, pateikta K.Krivicko laidos anonse buvo teisinga. Pakeliui dar gali paskaityti Visuomenės informavimo įstatymą – ten kur rašoma apie privačios informacijos viešinimą.

   • Karolis Jachimavičius

    Jau rašiau: neišsakei tvirtos pozicijos.

    Kas būtent konkrečiai apie privatų gyvenimą? Aš pastebėjau tik labai linksmą „neskelbiami slapti asmeninio gyvenimo faktai“.

    Teismas Krivicko atveju įvykdė cenzūros funkciją, kadangi uždraudė laidai išeiti į eterį, o ne paskui baudė už garbės, orumo įžeidimus ar pan.

    • mielas Karoli, vis tiek nelabai supratau, ko tamsta iš manęs norėjote? Tvirtos pozicijos dėl ko?

     • Karolis Jachimavičius

      Ne norėjau, tikėjaus. Na, gal čia ir holokausto neigimas. Iš ko vėliau išplaukia visokie „Veido“ pateisinimai ir turbūt eilutės BNSo žinutėse „už vieną sakinį vargšą užpuolė“.

 • Azuolas

  Karoli, Niurbergo teismo teisėtumu abejojo patys sąjungininkai. Teko visokių minčių ir iš rimtų mokslininkų girdėti. Pati tema nėra koks nors tabu. Žiūrėk palyginimui, kaip galėtų ir turėtų straipsnis tokia tema, kurią Veidas norėjo pajudinti – http://www.bbc.co.uk/history/worldwars/wwtwo/war_crimes_trials_01.shtml
  Tai pasakius, galima ir kitką pridurti. Yra Lietuvoj antisemitizmo problema, dažnai norėtusi ir greitesnės, aiškesnės oficialios reakcijos, o tokie straipsniai kaip gerb. Račo „gal jau užteks?“ nepadeda nors kiek pravėdinti pašvinkusią aplinką.

 • Karolis Jachimavičius

  Teismas be pagrindo surengtas? Naciai nekalti?

  • dzyvai

   Karoli, ko sieki provokuodamas žmones suklysti savo išsireiškimuose? Juk nusikaltimo skatinimas, provokavimas – tai irgi nusikaltimas? Taigi, taip mąstydamas, tamstą galėčiau (ar turėčiau?) pavadinti antisemitu?

  • lida

   Neiškraipykit esmės, jei Petriukas kaltas, tai dar nereiškia, kad jį už tai nudobęs Karolis veikė teisėtai.

  • mast

   Čia tas pats Karolis, katras yra buvusio vagies Stomos patarėjas bei etatinis kedofilas?

   • Karolis Jachimavičius

    Nesu. Vienintelis kartas, kai pabuvau Stomos padėjėju buvo Kaune, jo susitikime su rinkėjais. Ir už tai nieko negavau.

    • lida

     O tikėjotės ?

     • Karolis Jachimavičius

      Už bandomąjį padėjimą nesitikėjau. Viskas prasidėjo nuo Stomos entuziazmo ir vystėsi atsifutbolinimo link. Kai jis nusprendė paimti po pusę etato iš 1,5 etato turinčių, iki 5 dirbančių padėjėjų (turėjau vieną kartą dar ir spėti iki 5 pas vieną iš jų, nors pusantro etato dirbantys žmonės baigia darbą 9), kažkuri apsiverkė. Bet gerai, kad taip gavos, nes aš jo pozicijai Kedžio bylos atžvilgiu nepritariau.

 • sigitas

  Na „dundukams“ reikia pateisinti tai ka jie mano ir jaucia, Raco kietas stilius ir aiskus pasisakymai siuo klausimu labai tam tinka. Juk jie nezino, kad Racas „kovoja uz tiesa“. Kita vertus, Raco pasisakymai kartais pagal Europoje priimtas ar primestas politkorektiskumo savokas buna radikalus. Problema yra tik viena – Racas „uz tiesa“ kovoja Lietuvoje, o „dundukai“ jo pasisakymus pateikia tarptautineje erdveje. Todel technologiniu poziuriu ‘dundukai“ laimi. Pataisykite, jei klystu, bet Raco komentaro, skirtingai nuo Zurofo „The Guardian“ nebuvo…

 • sataniuga

  O ko jūs tikėjotės? Gi užtekdavo vieną kartą kreiptis į šv. Inkviziciją, ar NKVD, ir jie tokį įtraukdavo į savo sąrašą. Žmogus iš Sąrašo negali abejoti, kitaip jam vieta ant to paties laužo. Štai ten ir esate.

 • Giedrius V

  Pilnai pritariu, kad diskutuoti reikia visomis temomis, o ypac skaudziausiomis. Holokaustas, lnku-lietuviu santykiai, pokario rezistencija… Nesibaigiantis aukos ivaizdis suteikia daugiau galimybiu aukoti priesus.

 • To tinklapio redaktorius yra Dovid Katz
  http://holocaustinthebaltics.com/the-editor

  Na o siaip man atrodo ta tema yra zydam skaudi nes jie galvoja kad lietuviai iki galo nesuprato Holokausto masto, ypac Lietuvoje. Kai kurie yra paskyre gyvenima tam kad pasaulis suprastu kas ten atsitiko. Gali buti kad zmogus neteisingai suprato kas parasyta (gal gerai nemoka lietuviskai) ir skaudziai ta prieme?

 • gv

  Arturai, ar tu esi antisemitas? Kazkaip nelabai figuruoji defendinghistory.com, nors labai reaguoji i tai. Gal vaidenasi?

  • mielas gv, jei kam vaidenasi, tai tikriausiai tamstai. Ypač jei nesugebate spustelėti ant nuorodos, prieš ką nors teigdamas.