Ir vėl nieko neįvyko…

Ir vėl nieko neįvyko. Matyt, taip reikėtų apibūdinti šią savaitę surengtą valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdį, kuriame buvo bandoma susitarti dėl gamtinių dujų įstatymo pataisų, naujos ministerijos ir pridėtinės vertės mokesčio užšaldytai mėsai.

 

Nė vienu iš šių klausimu nebuvo priimta jokio galutinio sprendimo.  Tai yra, gamtinių dujų įstatymo pataisos nebuvo atmestos, informatikos ministerijos steigimo idėja taip pat, atrodo, nebuvo numarinta. Nuspręsta, jog abi šias problemas svarstys specialiai tam sudarytos darbo grupės, kurios pasikonsultavusios su ekspertais vėliau pateiks savo išvadas. Pasiūlymus dėl PVM mėsai kilniaširdiškai pasisiūlė pasvarstyti Žemės ūkio ministerija, pažadėjusi “išgryninti” poziciją šiuo klausimu jau iki kito Vyriausybės posėdžio.

 

Pirmas įspūdis – valdančioji koalicija neskuba, nori gerai apsvarstyti visus pasiūlymus, pasitarti su specialistais ir tik tada ką nors spręsti.

 

Gali būti. Tačiau taip pat gali būti, kad daugumą Vyriausybėje turintys socialdemokratai jau yra priėmę sprendimus visais minėtais klausimais, o darbo grupių sudarymas tėra tik būdas atitolinti tą dieną, kai šie sprendimai bus paskelbti.

 

Klausantis, ką kalba premjeras, socialdemokratai ir socialliberalai, galima spėti, kad dujų įstatymo pataisos, ypač tos, kuriomis siūloma reguliuoti dujų tiekėjų pelnus, nebus priimtos.  

 

Ir priežastis gana aiški, nepaisant to, kad dažniausiai kalbama apie “Gazprom” ir  tai, jog pradėjus reguliuoti kainas Lietuvos viduje, jos gali padidėti pasienyje.

 

Tikroji priežastis, kodėl negalima reguliuoti kainų “Dujotekanai”, kuri  tas pačias dujas iš “Gazprom” perka brangiau ir dar naudoja didesnį antkainį jas parduodama, yra ne “Gazprom” baimė, o rinkimai.

 

Jei kas nors tuo netikite, pasklaidykite paskutiniųjų Seimo, Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų ataskaitas ir viską suprasite. 2004 metų Seimo rinkimai: “Dujotekana” Socialdemokratų partiją paremia 37,5 tūkst. litų, tokią pat sumą ji skiria ir socialliberalams. Tų pačių birželio mėnesį vykusiuose prezidento rinkimuose socialliberalų kandidatei Vilijai Blinkevičiūtei “Dujotekana” atseikėjo 100 tūkst. litų, tokia pat suma ši bendrovė pamalonino socialliberalų partiją ir per tuo pat metu vykusius rinkimus į Europos parlamentą.

 

Iš viso – beveik 300 tūkstančių litų. Iš pirmo žvilgsnio nemaža suma, tačiau iš tikrųjų beveik niekis, bendrovei, kuri tais pačiais 2004 metais uždirbo 35 mln. litų, o 2003 – aisiais net 50 milijonų.

 

Reguliuojant antkainius, pelnas galbūt šiek tiek sumažėtų ir gali būti, jog vartotojai iš to laimėtų. Tačiau ar iš mažesnio pelno liktų kuo paremti partijas – jau kitas klausimas. Ir visiškai natūralu, kad socialdemokratai ir socialliberalai visiškai nenori, kad atsakymas į šį klausimą per kitus Seimo ar prezidento rinkimus būtų neigiamas.

 

 

 

 

(Dar neįvertinta)
Loading...