Ignalinos atominė: koks G.Kirkilo planas B?

Atrodo, perskaičiau viską, ką apie vakarykštį premjero G.Kirkilo susitikimą su J.M.Barroso parašė Lietuvos ir užsienio žiniasklaida…

Žinia Lietuvoje labai aiški – Europos Komisija nesiderės dėl Ignalinos darbo pratęsimo, tačiau visokeriopai padės Lietuvai sprendžiant energetinio saugumo problemas.

Užsienio žiniasklaidoje akcentuojama pastaroji žinia, o apie pirmąją ten niekas net nekalba…

Vyriausybės spaudos pranešime taip pat nebuvo pranešta, ką per spaudos konferenciją viešai pasakė EK vadovas:

Ignalina – to be very clear – is the legal commitment in the Treaty. Legal commitments are not an issue to be discussed between LT and European Commission. As guardian of the Treaties the Commission can only say: Treaties must be respected.

Aiškiau lyg ir nebegalima pasakyti…

Tačiau Lietuvoje vis tiek bus referendumas…

Paskutinės spaudos konferencijos Briuselyje kontekste Vyriausybė vis dėlto galėtų labai aiškiai pasakyti, kokiu tikslu tas referendumas rengiamas ir kas jame bus sprendžiama?

Galima net kelti tokią versiją – referendumas rengiamas todėl, kad prognozuojama, jog jis neįvyks, o tada bus galima pasakyti: stengėmės, bet jūs patys nenorite. Ir tada taip kvailai nebeatrodys ir visos skambios kalbos ir A.Abišalos „derybos“.

Bet grįžkime prie Briuselio.

Kaip jau minėjau, bandžiau sužiūrėti viską, kas buvo apie ten vykusią spaudos konferenciją, bet niekur neradau vienos frazės, kurią, pasak žmonių ten buvusių ištarė G.Kirkilas, paklaustas kaip jis vertina J.M.Barroso pareiškimą dėl Ignalinos ir ką ketina toliau daryti.

Lietuvos premjero atsakymas buvo maždaug toks: turime planą ir paskelbsime jį maždaug po mėnesio.

Išeitų jau po referendumo ir tarp pirmo ir antro Seimo rinkimų turo.

Laužiau galvą ir nesugalvojau, kas tai per planas B…

Vienas iš variantų – G.Kirkilas kaip savo asmeninį ir Socialdemokratų partijos laimėjimą paskelbs, kad Europos Komisija ketina skirti papildomą finansinę paramą Lietuvos energetikos sektoriui (kalbama, kad ta parama gali būti gana įspūdinga – apie 1 mlrd. litų)

Tokia žinia iš dalies galėtų užmušti diskusijas dėl referendumo prasmės ir jo rezultatų, o socdemai galėtų ją puikiai išnaudoti per antrąjį turą.

Nors tai, žinoma, tik spėlionės…

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Atleiskite už vulgarų palyginimą: tai ką „didieji“ broliai vadina planu „X“, G.K.vadina planu „B“…
  Aišku, ne vienas G.K. kaltas, kad nuo 2004-05-02 Lietuvos valdytojai buvo užsiėmę ES pinigų,skirtų IAE uždarymui, „įsisavinimu“, nacionalinio elektros energijos tiekėjo skaidymu, denacionalizavimu ir nacionalizavimu,tarifų ir kitų privalomų mokesčių elektros tiekėjams „optimizavimu“ etc. Sugebėta tik garsiai visam pasauliui pareikšti, kad Lietuva apsisprendė likti „taikaus atomo“ valstybe. Ir jokių praktinių veiksmų, išskyrus smarkiai pavėluotai ir skandalingai sukurptą „nacionalinį investuotoją“.
  Pasiūlyčiau G.K. studijuoti Lietuvos „vėjų rožių“ žemėlapį ir greitai greitai statyti vėjo malūnėlius, kur tik yra laisvos vietos (planas „V“)….

 • Šitas farsas su AE jau seniai net nebejuokingas. Bet mažiausiai juokinga yra ne valdžios veiklos metodai o tai, kad tie metodai pasiteisina. Kitaip tariant valdžia ne tik kad lietuvius laiko, atsiprašau, durniais, bet ji yra teisi (dar kartą atsiprašau).

 • Anonimas

  Artūrai, Jūs labiau informuotas:
  1. Kokio tikslo siekė ES prieš kokius 8 (?) metus suformulavusi tokį vienareikšmišką reikalavimą dėl AE uždarymo?
  2. Kokios tuometinės aplinkybės tai lėmė?
  3. Ar tos aplinkybės tokios pat šiandien?

 • Anonimas

  Mielas Arturai, deja, buvau pasipyktines del jusu (BTV) ziniu zvejybos/energetikos srityje. Ne kilbukai ten (Siesartis), o slakys ir lasysos. Beje, sioje srityje galima uzdirbti, jei jums tai idomu, zymiai daugiau nei is elektros ir banaliu verslininku interesu. Na, apie musu lasysu genetika Jums net neaiskinsiu).
  p.s. Ekologija panasiai kaip archeologija, galima greit sunaikint, bet niekada neatstatysi, deja)
  sekmes)

 • Anonimas

  Lašiša rašoma be y, bet su dviem š.

 • Anonimas

  Planas B – pralaimėti rinkimus. Tada bus kalta kita vyriausybė. Bet turbūt tai planas A, nes netikiu, kad Kirkilas tiki šio reikalo sėkme.