Aš balsavau. Bet manęs nepaklausė, ar noriu…

Jau balsavau.

Maždaug 9.40.

Fotografai turėjo progos pasitreniruoti, nes balsuoju toje apylionkėje, į kurią vėliau atvažiavo prezidentas Valdas Adamkus:)

Šiaip viskas lyg ir būtų buvę gerai, išskyrus vieną dalyką, dėl kurio aš (kolegos neleis sumeluoti) turėjau abejonių dar gerokai iki rinkimų.

Kai padaviau savo pažymėjimą, apylinkės komisijos narys pradėjo plėšyti balsavimo biuletenius: pirmiausia – balsavimo daugiamandatėje apygardoje, po to – balsavimo vienmandatėje apygardoje ir – balsavimo referendume.

…vos spėjau pasakyti „nereikia“. Pažiūrėjo į mane nesuprantančiu žvilgsniu, nors nesuprasti nebuvo ko: aš juk galiu pasirinkti, dalyvauti man ar ne referendume.

Mano sprendimas šį kartą buvo – nedalyvauti.

Tačiau šis sprendimas, atrodo, buvo nesuprantamas komisijos nariui. Nes žiūrėjo į mane kaip į žmogų, kuris nenori imti 100 litų už dyką:)

Buvo iškviestas kitas komisijos narys, po to – ir pirmininkas, kuris patvirtino, kad aš turiu teisę nedalyvauti referendume.

Taigi, man leido.

Bet klausimas labai paprastas: kaip bus su visais kitais? Ar jų kas nors paklaus, ar tiesiog plėš referendumo biuletenį ir įbruks jį į rankas kartu su kitais dviem?

O juk visiems aišku, kad referendumo rezultatus lems ne balsai „už“ ir „prieš“…

(7 balsų, vidurkis: 4,57 iš 5)
Loading...
 • Sumečiau visus tris lapukus, tačiau balsavau kitaip nei buvo agituota. Po galais, kodėl mes turime pažeidinėti susitarimus su visa EU, juolab, kad mūsų elektrinis monstras nėra labai saugus?

 • Anonimas

  Idomu uz ka balsavote ir kodel nors itarimu yra !

 • Balsavau prieš. Jei bus nubalsuota už, prasidės manipuliacijos, Europos Komisija uždės mum sankcijas, jei neuždarysim (laiko pasistatyt kitai turėjom per akis). Gal būt pradėsim statyti taip „skaidriai“ kaip ir nacionalinį stadioną Vilniuje..

 • Anonimas

  ech, o aš nepagalvojau, kaip Artūras. :(
  referendumo lapą paėmiau (gal labiau automatiškai:( ), tik jame nieko nežymėjau, tik parašiau, kad lietuviai jau kartą referendume balasavo, kad IAE uždaryti 2009 m. kai vyko stojimo į ES referendumas ir kad LSDP už beprasmį referendumą skolingi lieka tautai 0,5 mln. litų.
  ir dabar nežinau, kaip geriau iš tikro būtų, ar taip, kaip aš padariau, ar kaip Artūras?

 • Anonimas

  nors dar kartą pagalvojau – juk kad paėmei balsavimo lapus, teko pasirašyti tik vieną kartą, vadinasi, vienu parašu pasirašai už visus tris lapus. tad jei neėmi lapo, vis tiek parašas rodo, kad ėmei, tad vėliau bet kas iš komisijos ar kt. gali tuo lapu pasinaudoti ir ‘atitinkamai’ užpildyti…
  va taip vat, su demokratija, lietuvoje atrodo :)))

 • Dauguma deja nesuprato, kad ne tik lapo galima atsisakyti, bet kaip reiktų balsuoti tame referendume.

 • Anonimas

  aš irgi balsavau prieš,nes buvau įsitikinęs,kad biuletenio braukymas,plėšymas,neįmetimas ir pan.rezultatų neduos – trūkstami biuleteniai bus užpildyti kaip reikia ir priskaičiuoti papildomai,juolab,kad rinkėjai iš tiesų bus pasirašę.Pažiūrėsim,ar vėl stebuklingai neatsiras 50,…proc.dalyvavusių.

 • Anonimas

  Ash irgi bandziau atsisakyti dalyvavimo referendume.
  Vilniaus savivaldybeje per ishankstyini balsavima – treciadieni.
  Bet komisijos nare pasake kad ji registruoti turi visus ir negaliu atsakyti dalyvavimo referendume jeigu dalyvauju rinkimuose.

  Bet komisojos nare „gudriai“ Pasiule man sugadinti biuleteni. Taigi „paluzhau“ ir nubalsavau priesh.

  Na o ash tai tikrai neturejau jokio informacinio pagrindo apginti savo procedurinio nedalyvavimo pozicijai. Manau informacijos ishankstines apie tai tikrai truko.

 • o as sugadinau biuleteni.
  Ir pasiuliau jiems pasikarti su tuo referendumu.

  Manau, ant tokio jau niekas nepabalsuos, kaip reikia…

  o kuo daugiau bus sugadintu, tuo aiskesne bus zinia referendumo organizatoriams. Zinia apie tai, kur jiems reiktu nueiti ir ka ten padaryti.

 • Anonimas

  Bet šituo atveju nei Artūro, nei kitų panašiai žiūrėjusių į referendumą, nesuprantu. Valstybė išleido pinigus, papildomai atsiklausė mūsų tegu ir teisiškai neįpareigojančios nuomonės, o kai kurie mūsų (daugiau, nei pusė) nedalyvavo. Sutinku, kad jūs parodėt požiūrį į politikų „niekonedarymą“.
  Na ir kas? Na ir kas, toliau? Referendumo neįvykimas tikrai neatneš nieko papildomai gero. O jei būt pavykę peržengti savo ambicijas, mūsų visų nuomonę būtų galima bent jau žodžiu minėti briuselio koridoriuose ir kitur. Sorry, nesuprantu.

 • Anonimas

  pamastymui.Aš į tai žiūriu kitaip.Vieną kartą Lietuva,stodama į ES,sutiko uždaryti Ignalinos AE 2009m.Beje,irgi referendumu.Dabar po kažkiek metų Lietuva jau prašo pratęsti terminą,sakykim,iki 2012m.Kur garantija,kad atėjus 2012m.,Lietuva vėl nepaprašys atidėti terminą dar kokiems 5m.,juolab precedentas bus.Jei kas surengsim dar vieną referendumą.Kita vertus,kitos ES šalys,matydamos,kas leidžiama Lietuvai,neišvengiamai irgi norės kažką išsiderėti sau.ES jau be visų jau turimų problemų,pvz.konstitucijos ratifikavimas,susidarys dar vieną,beje,labai rimtą.Jokio forc-majeure čia vis gi nėra.

 • Anonimas

  Linui. Anot jūsų, niekas pasaulyje per tą laiką nepasikeitė (nei dujų kainos, nei finansiniai ištekliai). Vakar E.Kūris šitą poziciją irgi keleta kartų dėstė – juk prieš n metų jau balsavome, tai kam dabar reikia? Atsiprašau, bent jau aš esu šalininkas realybės, kuri turi tendenciją sparčiai keistis (o šiuo metu – itin sparčiai). Jei 2012 vėl bus kita situacija – ir vėl nieko prieš, jei manęs kas atsiklaus.
  O dėl ES nereikėtų kompleksuoti, visos šalys siekia kuo didesnės naudos sau visais įmanomais būdais. Vien mokestinių ginčų kiek iš kai kurių rytų bloko šalių – teisiasi ir gina savo teisę turėti konkurencinius pranašumus. O mūsų situacija – jau ne tiek konkurencinis pranašumas, kiek socialinis klausimas.
  Šalin ambicijas. Sorry, nesuprantu.

 • Anonimas

  Berods Vaigauskas paaiškino, kad dalyvavusiųjų balsavime skaičius buvo nustatomas pagal rastų biuletenių skaičių…
  Referendumo biuletenį galima buvo pasilikti atmičiai… Drąsesnieji, kaip Artūras, galėjo neimti…
  Rezultatas, kaip jau žinome, – monkės biznis…