Ieškinys LRT: buvau teisus

Ką tik gavau žinią, kad mano ieškinys prieš LRT dėl atsisakymo teikti informaciją buvo visiškai patenkintas.

Nutarties dar neskaičiau, tačiau jau rytoj tikiuosi ją turėti.

Man tai tik dar vienas patvirtinimas, kad LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius neturėtų užimti šio posto.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • AndriuZ

  Nejaugi Siaurusiavicius piktybiskai nedave informacijos, kad manot jog „LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius neturėtų užimti šio posto.“

 • Gal turite duomenų, ar Siaurusevičius duos apeliacinį skundą?

 • Ne į temą. Artūrai, ar matėte, kad Konstitucinis Teismas talpina Jūsų komentarus savo puslapyje? http://www.lrkt.lt/Komentarai/Kom_20110928.html

 • Nida

  Būtų pats geriausias Račo darbas atstatydinti Siaurusevičių, dėl jo nesiskaitymo su Tarybos nariu.

 • liepa

  Dėl to kad Siaurusevičius nenori duoti informacijos – nesistebiu. Tačiau didesnę problemą matau tuose LRT tarybos nariuose, kurie balsavo už tai kad tarybos nariui nebūtų teikiama informacija. Bet kokiu atveju, džiaugiuosi kad teismo sprendimas būtent toks.

  • liepa:), sutinku. Problema – ne tik A.Siaurusevičius. Gal net tesinga būtų sakyti, jog tai mažesnė problema.

 • Fredis*

  Kodėl žmogus, pagal įstatymą ir įstatus privalantis kontroliuoti instituciją, nenori gauti informacijos, susijusios su kontroliuojama institucija, galėtų atsakyti nebent psichoanalitikas. Gal tie asmenys buvo netinkamai auklėti, neturi ambicijų, lyderio savybių, gal paprasčiausiai yra aplaidūs, netikėliai, ištižėliai, apsileidėliai, nevėkšlos, tačiau paprašęs informacijos asmuo savaime netampa gėriu. Dar reikia mokėti ir žinoti ką su gauta informacija veikti, kaip ja pasinaudoti ir nenaudoti jos blogiems, prieš visuomenę nukreiptiems tikslams.

  • Izbliondimas

   Sakote „žmogus“.
   Šiuo atveju, – ne Tarybos narys, bet Taryba. Skirtumas yra ir esminis. Toliau reikėtų susižinoti, kai pagal LRT įstatymą yra su jos valdymu, t.y. kokios funkcijos yra numatytos Tarybai.
   Jei gen. direktorius yra ir vienasmenis vadovas, ir jei Tarybos funkcijos nėra kolegealaus vadovo, o jos funkcijose yra numatyta tam tikra veikla, t.y. kuomet Taryba toms funkcijoms atlikti turi turėti galimybę disponuoti absoliučiai visa LRT informacija, – kadangi Taryba yra kolegealus organas, kuris tik ką pasakytas teises turi, – tad net ir tokiu atveju, minėtą informaciją gali gauti ne atskiras Tarybos narys, bet Taryba, vadovaujantis atitinkamais vidaus (gali būti ne būtinai tik vidaus) dokumentais. Gali būti, kad tokių dokumentų LRT, ar jos Taryba nėra pasitvirtinusi (nes iki šiol darbas ta linkme nebuvo planuojamas ir atliekamas), – gali būti labai rimtas kliuvinys gauti absoliučiai visus minėtus dokumentus Tarybai, kol tokių visdaus (ar nebūtinai tik vidaus) dokumentų nėra. Tame dokumentų komplekte elementaru, – pasižadėjimas dėl Įstaigos konfedencialios informacijos ir t.t. ir pan.

   Kai kas stebisi, kad Taryba nėra vieninga. Bet juk ji tokiu principu ir sudaroma, pagal galiojančius reikalavimus, – o tai reiškia, kad gali būti, kad sąmoningai ar ne, Tarybos veikla jau suprognozuota veikti, kaip toje Krylovo pasakėčioje… Ir t.t. ir pan.

   • Fredis*

    10 straipsnis. Tarybos funkcijos, teisės ir atskaitomybė
    ……………
    6. Tarybos veikla yra vieša. Tarybos reglamento numatytais atvejais gali būti rengiami uždari Tarybos posėdžiai. Tarybos nutarimai LRT įstatų nustatyta tvarka skelbiami LRT radijo ir (ar) televizijos laidose. Taryba kasmet iki liepos 1 dienos paskelbia metinę veiklos ataskaitą. Šioje ataskaitoje pateikiamos pajamų ir išlaidų sąmatų vykdymo ataskaitos pagal 15 straipsnio 1 dalyje nurodytus finansavimo šaltinius. Ataskaitoje privalo būti detalūs duomenys apie finansavimo šaltinių kiekį ir visų pajamų, kurios gautos ne iš viešojo pobūdžio paslaugų teikimo, dydį, taip pat nurodytos išlaidos, susijusios su ne viešojo pobūdžio paslaugų teikimu. Kai LRT ištekliai naudojami ir viešosioms, ir ne viešosioms paslaugoms, išlaidos turi būti paskirstytos atitinkamai kaip skirtumas tarp visų įmonės išlaidų ir visų ne viešojo pobūdžio išlaidų. Tarybos pirmininkas kartą per metus už LRT veiklą atsiskaito Seimo plenariniame posėdyje.

    Tarybos dauguma gali nuspręsti, kad jai nieko nereikia žinoti ir aklai balsuoti už administracinės komisijos teikiamas išvadas.
    Kas nenori nieko žinoti, nesugeba, nesupranta, nespėja, turi kitų reikalų, – paprastai pasišalina iš Tarybos savo noru, kaip tai padarė VDU docentė A.Balčytienė.

 • LG

  Sveikinimai. Gal idesite ir nutarti kai ja turesite? Pabandykite paskambinti posedzio sekretorei, girdejau galima susitarti, kad atsiustu el. pastu :)

 • Lee

  Na tikėkimės , kad antstolių pagalbos neprireiks gaunant tą „įslaptintą“ informaciją , antraip procesas taps ganėtinai ilgas…

  • Valentinas

   Siaurusevičius nespėjo perimti geros Venckienės praktikos – faksu nusiųsti nušalinimą teisėjams.

   • stogas

    O gal nori Venckienei pasiulyti transportavimo paslaugas- siandien i Klaipeda, Rytoj i Kedainius, sestadieni i Panevezi o pirmadieni i darba ? Dar kelis kartus per savaite i Mentura ir atgal. :)

    • Valentinas

     Venckienė turi puikų Mercedes su numeriais 999 (kurie simbolizuoja kokia ji krūta). Gali ir pasivažinėti.

     • stogas

      Na jo kam tas faksas, jei yra mersas.. gal ir as pirksiu mersa, bet ne faksa. :)

    • Egzistuoja tokia AB „Lietuvos paštas“ ir krūva visokiausių kurjerių..

     • stogas

      Kurjerius reik paremti, ypac LP, ato pamirs…

 • stogas

  Siaurusevicius skus, 100%, nes speju advokatams moka is LRT saskaitos, jam gi pofik…

 • sigitas

  tikiuosi ta teismo nutartis nebus siunčiama per Garliavą :-[

 • Sapnas

  Ir tu buvai teisus, ir as… Deja, nieko kito zmones nenori – tik buti vergais. Ta kita vergijos rusi vadina ‘teisetais vergo santykiais.. Bet is principo zmones vergai. Pagal daugeliu prigimti…
  Jiems niekas nerupi – tik buti tarnais ir vergais… Tai ne pesimizmas… Tiesiog 97 proc zmoniu vergai… Todel ir bankrutuojame.

  • Bobutė

   Ačiū, gerbiamasai, labai pralinksminot… :)

 • Sapnas

  Vergai, savo prigimtimi, susede i valstybes tarnybas. Vergai savo prigimti net sukure savo istatymuus. Bet kurioje visuomeneje, kur isigaledavo vergai, ta visuomene zlugdavo.

 • Na, zinant nacionalinius ypatumus, tai nuo teismo sprendimo iki jo igyvendinimo buna labai ilgas kelias. Ir ne retai rezultatas gaunasi priesingas nutarciai. Kiek zinau, pavyzdziu toli ieskoti nereikia…

 • Rytis I

  Atrodytų pakankamai paprastos bylos nagrinėjimas užtrunka metus – tai tikra fantastika. Kitoks erdvės išmatavimas, kitoks pasaulis. Fantastika, teisėjai kaip tie kosmonautai spėjo kosminiu erdvėlaiviu paskraidyti – grįžta linksmi ir žvalūs – o Žemėje jau ir pora kartų pasikeitė…

 • Bobutė

  Na, jei dar ir prašytą info gausite, tai…

 • viptas

  LRT-tvarinys,senokai patręšias,tuščiai praleista aibė progų jį iš esmės reorganizuoti.Taryboje tik vienetai narių,realiai siekiančių permainų.Absurdo viršūnė-informacijos ribojimas A.Račui kitų tarybos narių „sprendimu“.Po teismo sprendimo turėtų sekti logiškas narių,apribojusių kolegos veiklą,atsistatydinimas.Ar užteks jiems savigarbos ir elemantaraus padorumo,ar jie pagal seimanarių įpročius,toliau „kriuksės“ LRT tarybos posėdžiuose,lyg niekur nieko?

 • ausra maldeikiene

  Džiugu.

 • Sejanus

  „Ar užteks jiems savigarbos ir elemantaraus padorumo,ar jie pagal seimanarių įpročius,toliau “kriuksės” LRT tarybos posėdžiuose,lyg niekur nieko?“

  Čia Lietuva, tai tamstos klausimas matyt retorinis ;)

 • Donatas

  Na, siaurusevičiaus išvertimas būtų dar vienas mažas, bet svarbus darbas nors ir vieno, bet ne vienišo žmogaus kelyje šalia kitų panašių (a la maximos, leo lt, kirkilo, zuoko ir maršrutinių taksi) darbų. Sveikinu.

 • Sapnas

  Komentaras pašalintas – A.R.