Citata #260 Apie faktus…

It seems that a fact isn’t worth reporting unless someone is willing to deny it.

Paul Krugman Blog

(3 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • me

  jei informacija nesukelia diskusijų – ji arba visiems žinoma, arba niekam neaktuali

  abiem atvejais – neįdomi

  o kas gali būti neįdomiau už neįdomius faktus?

 • Rimas Norvaiša

  Mano nuomone, atskirai nuo viso Krugman’o teksto pateiktas sakinys yra daugiaprasmiškas. Kontekstas yra tas, kad žiniasklaida nenori pateikinėti įvykio, jei kartu nėra skirtingų požiūrių į tą įvykį.

  • lida

   Žurnalistams būdinga ištraukti iš konteksto.

 • Matotaupa

  Čia geras.
  Aišku, jei imti tai, kaip atskirą frazę, be konteksto…

 • ši ciata man rodos tinka ir šio blogo autoriui. :)

 • Aras

  Bandau prisiminti, ar prie ruso žurnalai, tinklaraščiai bei laikraščiai mirgėdavo svtimakalbėmis citatomis? Gatvių pavadinimai buvo lietuviškai-rusiški, konferencijose oratoriai vogravo rusiškai, bet kad redaktorius leistų išspausdinti nors žodelį didžiojo brolio kalba – na, užmuškit, bet taip nebuvo…

  • A.G.

   Esu liudininkas, kai LTV redaktorė atsisakė laidoje (tai buvo didelis filmavimas viename tarybiniame ūkyje, su tuo LTV dideliu autobusu ir keliomis įvairiose vietose išdėstytomis kameromis) įrašyti ūkio atstovo (tuteišo) kalbą, nes kalbėjo nors ir lietuviškai, bet su akcentu.
   Sako mane Januitis išvys iš darbo (tuometinis LTV vadas).
   Dabar, tur būt, jis grabe vartosi, matydamas į ką pavirto LTV.

  • Arai, atsiprašau, galvojau, neturėsite problemų…

  • mdxacuk

   Taigi elementaru – nueini į „Google vertėją“ ir turi tą patį lietuviškai:

   „Atrodo, kad tai nėra verta ataskaitų, nebent kas nors yra pasirengęs paneigti.“

   Kuo blogai?

 • Regis

  Fundamentalus žurnalistinis klausimas. Ar visada pateikti skirtingus požiūrius į faktus ir ar visada apskritai egzistuoja adekvatūs skirtingi požiūriai. Matyt belieka pritart, tai turi būti įdomu (naudinga) – pirmiausiai.

 • Andrius

  Artūrai. Ar gražu kai žurnalistas eina į gimtadienį žmogaus, kurį viešai kritikuoja. Ar nesusvyruoja pasitikėjimas žurnalistu? Labai taiklus kolegos blogerio pastebėjimas:
  http://dziugas.baltrunas.lt/2009/07/28/snieguole/

  • Andriau, o būtų geriau eiti į gimtadienį žmogaus, kurio viešai nekritikuoji? O į V.Adamkaus, V.Landsbergio, M.Laurinkaus ir daugelio kitų gimtadienius taip pat visiems negražu eiti – juk juos taip pat viešai kritikuoja… O jei pasitikėjimas svyruoja, tai nelabai kuo turiu jo paremti. Spręskite pats.

   • Manau, yra visai nedidelis skirtumas tarp žmonių, kuriuos kritikuoja ir kuriems nuolat kelia bylas teisėsauga. Ir šiaip iš kitos pusės: skonio reikalas eiti į tokį gimtadienį. Aš neičiau. Nebent nori pasižiūrėti, kaip Rudokas Obamą vaidina – dar viena beskonybė.

 • Kontekstas yra toks, kad makroekonominiame disupute vyksta karas tarp Friedmanistų ir Keinsenistų. Kadangi Obama vykdo fiskalinio stimulo ekonominę politiką (tai yra remiasi Keynsu), o Krugmanas yra aršus tokios politikos šalininkas, žurnalistai norėjo sukelti diskusiją apie tai ar Obamos politika veikia ar ne. Deja, neatsirado nei vieno, kuris drįstų susiremti su Krugmanu viešai. Žurnalistai atšaukė laidą, nes matyt jiems pasirodė, kad niekam neįdomu stebėti vienintelį Krugmaną.
  Labai panaši situacija būtų, jei kas nors organizuotų diskusiją apie Leo.lt ir pakviestų Račą. Kaip žinia, prieš Račą niekas nenorėtų viešai ginti Leo.lt. Žurnalistams tokiu atveju pasirodytų neįdomus vaizdas – Račas vienas svaido griausmingus antileomonologus – ir atšauktų laidą.

  • Regis

   Būna laidų ir su vienu pašnekovu. To paties G.Dabašinko „prie pietų stalo“. Esmė išsiaiškinti vieno žmogaus (keleto žmonių) vieną poziciją. Pakankamai įdomu. Ne visada nuomonių supriešinimas būtinas. Kartais ir vienas pašnekovas atstovaudamas vieną nuomonę savo kalba ir pozicijos dėstymu pas klausytojus formuoja oponuojančias (opozicines) pozicijas. Pakvieskit į bet kurią laidą tą patį V.Šustauską ir bet kokios temos nagrinėjimas bus įdomus.

   Jeigu gerai supratau P.Krugmanas į tai ir apeliuoja. Nebūtinas priešingos nuomonės atstovavimas, kad kritiškas klausytojas sugebėtų įžiūrėt ir kitas potencialias nuomones.

   • Regi,
    Manau, kad šitas Krugmano įrašas yra skirtas daugiau pasipuikuoti koks jis kietas ir kaip su juo bijo oponentai diskutuoti.

    • Regis

     Gali būti.. Man asmeniškai įdomiau kas kita. Komentarai po šiuo P.Krugmano įrašu jo tinklaraštyje.