ES viršūnių susitikimas: kodėl V.Landsbergis ir A.Račas nesidžiaugia kartu?

Pastaruoju metu gana retai būna, kad mano ir Vytauto Landsbergio nuomonės sutaptų.

Bet štai dėl ES viršūnių susitikimo, panašu, galvojame panašiai.

Leisiu sau pacituoti keletą profesoriaus šiandien paskelbto pareiškimo teiginių:

Vadovai neatkreipė dėmesio į analitikų perspėjimus, kad taikus tonas išvengiant bet kokio Rusijos invazijos į Gruziją pasmerkimo, net įvardinimo, bus įvertintas Maskvoje kaip diplomatinė pergalė ir galės lemti tolesnį agresyvumą, grėsmes kitiems kaimynams.

Vadovai bevelijo parodomąjį vieningumą, negu teisingą įvykių įvardijimą, dėl kurio gal nė negalėjo susitarti. Sakoma, pasiekimas tas, kad apskritai susitarė. Svarbi ir pagrindinė bendra nuostata: Rusijos kariuomenė turi būti išvesta, mažiausiai, į pradines pozicijas turėtas ligi rugpjūčio 7 d. (prieš tai, kai rusų tankų kolonos pajudėjo Roki tuneliu į Gruziją), ir kol tai nebus įvykdyta, derybos dėl naujosios ES-Rusijos sutarties įšaldomos.

Rusija jai ir toliau teiks išmėginimus. Mes, ES, nurodinėjam įvykdyti pažadus. Jie jau dabar nevykdomi, o jeigu visai nevykdys?

Ar dabar ir V.Landsbergį vadins paksistu ir penktosios kolonos atstovu…

 

Būtų visai nebloga kompanija… Būčiau labai pagerbtas:)

 

Ne visad sutinku su profesoriaus pozicija, tačiau iki šiol manau, kad jis vienas iš penkių, o gal net ir trijų didžiausių Lietuvos politikų. 

 

Ir vienas iš labai nedaugelio, sugebančių kritiškai mąstyti.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Artūrai, ar galima būtų sužinoti, kas kiti du, ar keturi politikai?

 • Anonimas

  Šiaip tai labai jau keistas tas darinys – Europos Sąjunga. Kiekviena šalis atskirai sudarinėja susitarimus su Rusija dėl Šiaurės ir Pietų dujotiekio, o tuo pačiu visi kartu bando priimti bendrą rezoliuciją rusijos atžvilgiu. Ir kai kurie iš mūsų džiaugiamės, kad pavyko pareikšti vieningą poziciją, nelabai svarbu, kokią…
  Nepamiršiu seno (dar jos premjeravimo laikų) M.Tetčer pasisakymo, kad ES nelemta egzistuoti realybėje, dėl visiškai priešingų atskirų jos narių užsienio politikos krypčių. Tada nesupratau, dabar jau daug aiškiau.
  O gerb. profesorių gerbiu, kaip ir visi save laikantys lietuviais turėtų gerbti, ir, aišku, neužsimerkiu prieš jo juodus darbelius, kurių, deja, irgi būta ne vieno. Bet toks jau tas gyvenimas:)

 • Anonimas

  Kryzius spaudžia Europą…
  Profesorius teisus, kaip buvo teisus ir TSRS Liaudies deputatų suvažiavime. Per daug skirtingi sąjungos subjektų interesai, kad orkestras griežtų vieną melodiją…:(
  Ar gali buvusi 16-oji TSRS respublika nemylėti išvaduotojo iš Osmanų jungo (su kuriuo pasirašė sutartį dėl AE statybos)?
  Kiek Švioderis turi įtakos Vokietijos pozicijai?
  Ir t.t., ir pan.
  ES šalių ekonomikų bangavimas verčia valstybių galvas atsižvegti į savo poreikius, todėl vieninga pozicija Rusijos atžvilgiu gavosi labai švelni ir aptaki. Iš tesų, reikia daugiau laiko pamatuotiems ir griežtiems veiksmams.
  Jeigu Rusija Grujoje elgsis akiplėšiskai (kaip iki šiolei), šansų sugriežtinti ES poziciją daugės.

 • Anonimas

  Arturai, o galima butu nuoroda i visa Landsbergio šnektą?
  Nes iš konteksto ištrauktos mintys gali visai kitaip skambėt.

 • Egle, negaliu pateikti nuorodos, nes kol kas atrodo niekas to pareiškimo viso neįsidėjo, net TS-LKD puslapyje nėra…

  Bet jei ryt parašytum į arturas@bns.lt, atsiųsčiau visą tekstą, nes savo darbiniame kompe turiu.

  Ir Eglute, na kodėl tokia įtari…:)

  Egidijau, be V.Landsbergio politikais Lietuvoje dar manau esant Č.Juršėną, bei R.Ozolą.

 • Anonimas

  gero tono požymiu tapo pradžioje patvirtinti pagarbą gerbiamam profesoriui, arba neapykantą pilotui . O toliau kaip išeis ;-)))Čia ne apie tave Artūrai

 • Anonimas

  Ozola uz dabartinius darbus ar kazka is praeities i top-3 irasei, Arturai?

 • Sarunui: už sugebėjimą išlikti nuosekliu filosofu, savigarbą ir savo vertybių sistemą

 • Anonimas

  čia ne įtarumas. Jūs galit visai kitaip visą tekstą matyti negu aš. Man rodos, čia ir yra matymo klausimai – taigi Laučiaus ir visu kitu akys kažkokias kitokį spalvų spektrą mato. Čia tas pats, kas į kokį nors žiedą žiūri bitė ir žmogus – na, skirtinga akių sandara ir vaizdas kitoks. Gal čia smegenų sandara kitokia.

  Aš negaliu pasakyti, kad Jus palaikau Jusu ginčuose – paprasčiausiai emocingas per daug esat ir emocijos argumentus užgožia. Bet man absurdiškai atrodo visas tas reikalas su Saakašviliu – taigi jie galėtų ginčytis su Jumis, aiškindami, kad Saakašvilis buvo išprovokuotas arba kad jis neturėjo kitų alternatyvų, galėtų ginčytis, aiškindami, kad Gruziją palaikyti Lietuvai yra naudinga dėl a.b.c., bet ne, jiems pakanka tiesiog prilipdyt etiketę ir asilu išvadint, isteriškai paklykaujant. O tada jus įsižeidžiat ir taip pat imat ganėtinai isteriškai klykaut, ieškodamas visokių IP drebančiom rankom kaip koks narkomanas, šiukšlių konteinery pametęs žolės pakelį.

 • Eglute, nusiunčiau Jums paštu V.L. pareiškimą…

  Matom mes tekstą tikrai taip pat, gal tik interpretuoti galim skirtingai:)

  O citatų niekada neiškraipau, isteriškai neklykauju ir rankos ieškant IP man nedreba.

  Beje ieškojau tik du kartus ir antrą kartą tik norėdamas patikėti, kad LTV vadas negali kalbėti kaip paskutinis mužikas ir paranojikas.

  :))) jei nebūtų sunku, priminkit man mano isteriškų klykavimų pavyzdžius. Jei turėsite laiko kada…

  O tai jei po to kada pasakysiu, kad kalbate neargumentuotai, ir vėl įsižeisite, kaip Urvinis:))

 • beje, eglute, Jūsų nurodytas pašto adresas man sako, kad jis neegzistuoja…:)

  Nesakau, kad banina, spamina ar įtraukė į juoduosius sąrašus, bet gal netyčia suklydote nurodydama (eglute@mail.lt)?

 • Anonimas

  Čia gal ne į temą, bet gal blog’as ir turėtų būti ta vieta, kur autorius (šeimininkas) ir svečiai nesivaržytų rodyti emocijų (aišku be įžeidinėjimų).

 • Anonimas

  Ar galėtumėte ir man atsiūsti tą Lansbergio tekstą. Būčiau dėkingas. O dėl Ozolo jūs mane taip pat nustebinote.