„Fair game“: privaloma sveiko proto žmonėms ir tiems, kurie mano esą žurnalistai

… Ką tik pažiūrėjome Doug’o Limano „Fair game“ apie Irako karo pradžią.

Tris kartus stabdžiau ir ėjau parūkyti.

Nes labai gerai prisimenu tą isteriją, tuos neva rastus „įrodymus“ apie Irako branduolinio ginklo programą, kuriai buvo pasidavusi ir didžioji dalis Lietuvos žiniasklaidos.

Abejoti ir klausti, kur įrodymai, tada buvo blogo tono ženklas…

Ir niekam nebuvo gėda, kai vėliau paaiškėjo, kad abejoti reikėjo. O žurnalistams – ypač, nes būtent abejonė skiria tikrą žurnalistą nuo propagandisto.

Deja, tada vyravo užkalnių ir čyvų tipo propagandistai.

Kaip ir kiek vėliau – per R.Pakso apkaltą. Taip, taip teigiu vėl tą patį. Tai buvo toks pat farsas, kaip ir JAV invazija į Iraką, siekiant sustabdyti branduolinę programą.

Ir eilinį kartą dėjau ant visų tų, kurie pavadins mane paksistu ir primins, kad lankiausi V.Uspaskicho gimtadienyje (ypatingai laukiami austro komentarai šia tema, kurie bus be gailesčio trinami).

… Bet nukrypau…

O norėjau pasakyti štai ką: sveiko proto žmonėms ir tiems, kurie mano esą žurnalistai, „Fair game“ yra privalomas.

Žurnalistams – tam, kad suprastų, kuo skiriasi žurnalistas nuo propagandisto ir kad, jei dar turi bent šiek tiek sveiko proto, pabandytų suprasti, kas yra žurnalistika, o kas tik – atidirbinėjimas.

(9 balsų, vidurkis: 3,33 iš 5)
Loading...
 • Gerb. autoriui

  Galvoju,kad bandymas paskirti savo patarėju Rusijos pilietį,savo rinkiminės kampanijos vieną iš pagrindinių finansuotojų, nebuvo farsas.

 • Gintautas

  O jūs pats tuo metu ar ką nors prieš pasakėte?

 • austras

  Deja, pone Račai, negaliu Jūsų pavadinti paksistu (kaip niekad ir nevadinau), o taip pat nenoriu kabinėtis dėl jūsų dalyvavimo Uspaskicho gimtadienyje (esu parašęs kokius 3-4 komentarus, kita vertus, dauguma kitų komentatorių – gerokai daugiau). Nors, jūs, kiek supratau, labai pageidaujat komentarų būtent šiomis temomis. Ir „dėkit“ kiek tik Jums lenda. Nes tiesiog atsibodo.

  P.S. Po daugiau nei savaitės netyčia užsukau į jūsų tinklaraštį, o čia vis dar kalbama apie „dėjimus“ ir ką jūs trinsite, o ko ne. Amžinosios problemos, tsakant.

 • Andrius

  …tik priminsiu, kad lygiai taip pat tendencingai „Lietuvos žiniasklaida“ švietė ir Gruzijos-Rusijos karą… o dabar įvykius Baltarusijoje, kurioje, deja, patinka mums tai, ar ne, bet dauguma gyventojų palaiko tą savo „batjka“. Galima bandyti juos „protinti“ viešinant Lukašenkos totalitarizmo požymius, bet „trinti lazankes“ per visas medijos priemones apie „visaliaudinį opozicijos palaikymą“ Baltarusijoje ir „gausias demonstracijas“ – tai net juokinga, kai ten nuvažiuoji ir pamatai kiek viskas perdedėta :)…

  • suomis

   O, kaip dažnai jūs ten lankotės, jei ne paslaptis? :)

  • Stogas

   „bet dauguma gyventojų palaiko tą savo “batjka”- jei mano matymu, tai palaiko visokie pijokeliai (kuriu tiesiog marios), vyresnio amziaus uzketeja komunistai. Panasus kiti tipazai. jei pabendrautum su vidutinio jaunesnio amziaus zmonemis, isilavinusiais ( ne is troleibusu gamyklos konvejerio pijokeliu) supranti, kad jie dusta nuo suvarzymu, nesupratimo kad gali buti kitaip, dusta nuo neturejimo is ko rinktis, nuo informacijos trukumo, varzymo, baimes…. Taip kaip gyvena nepatinka, o ka daryti neturi matymo, batka nurodo ka daryt ir ka valgyt. Tas tavo batka, paskutis Rytu Europos zulikas, svelniai tariant.

  • tik tu tokiu geru zodziu dabar vietiniams nesakyk.. dantu nesusirinksi

 • Andrius

  …retokai :)… verslo reikalais ckant… Ir, tiesą sakant, visiškai nepritariu Baltarusų pasirinkimui, net ir lygindamas Lukašenką su Kubilium :)… Bet… – jei daugumai baltarusių taip geriau, vansi tuo turėtu ir baigtis „mūsų reikalas“…

  • Stogas

   Man irgi buvo geriau, kai kabino spaliuko zenkliuka, veliau komjaunimo bilieta.. gerai buvo ir 500 m eile prie bananu su apelsinais pries kaledas , neblogai buvo ir Indiska kava is sandelio uz paslaugas su smotu slapiankos vaikams. Niekas neleido rinktis, partija zinojo ka daro, o ka mes? musu batkos sakydavo ka daryt ir mes budavome patenkinti…BET atejo ta kita diena!!!!

 • johnis

  nu bet tikrai p.Racas buvo Uspaskicho gimtadienyje.ar nebuvo? as noredamas buti zurnalistu suabejojau….
  O meras Imbrasas asfaltavo p.Raco gatve ar ne? ir vel suabejojau…

  • Andrius

   …na šiaip jau reikėtų gal aiškintis, ar Račas „piarino“ Uspaskich, ar ne… jei ne – tai tuo reiktu šį klausimą ir baigti… Juk gal jie draugeliai nuo seno ? :) – tai ką, jei Uspaskich patapo politiku, tai Račui dabar su juo ir nesisveikinti ? :)

 • nesvarbu

  Jei prabudęs ryte niekaip negali rasti vienos savo šlepetės, tai dar nereiškia, jog kažkas ją nakčia pavogė. Be akivaizdžių įrodymų daryti prielaidą dėl vagystės negalima. Vertėtų tuo suabejoti ir tikėtis, kad su laiku, įdienojus, viskas paaiškės. Tam ir egzistuoja toks dalykas kaip laikas,terminai.Dažniausiai tas terminas yra 70 metų. Iki tol tai vadinasi valstybės paslaptimi. Iki tol, t.y. dabar, mes gi galime tik žinoti išsibarsčiusius faktus. Kad buvo toks boria, kad jis skyrė JE pinigų,kad tarp jų buvo nesutarimai, šantažiukai, kad JE skyrė aną savo padėjėju (kas buvo analogija perkūnui iš giedro dangaus) ir etc. Dar girdėjome,kad yra Rusija, kad yra Rusijos slaptosios tarnybos ir etc.Taip pat pamename, kad buvo masinio naikinimo ginklo sukūrimo programa, SNO rezoliucijos (tame tarpe galutinės ir įspėjamos) dėl jėgos panaudojimo, dėl nebendradarbiavimo uždarant tą programą, taip pat rezoliucijos dėl atominių inspektorių darbo Irake, dėl atviro trukdymo jų darbui. Skaitėme, jog buvo cheminio ginklo naudojimas masiškai naikinant savo gyventojus, buvo tolimo skrydžio raketų – nešėjų kūrimas ir etc. Visa tai žinome ir girdėjome. Ir visa tai faktai. Tačiau esminius, tuos kurie sudaro „valstybės paslaptį“, sužinosime tik už kokių 70 metų…O iki to laiko mums tik ir lieka vien abejonės. Čia protingesniems. Kiti gi gali jau šiandien, žiūrėdami „Fair game“ šventai tikėti-pvz., kad ir tuo, jog paxas yra nekaltas, o S. Huseinas – dievo avinėlis.

  • Andrius

   …aniaaa ? :)…čia tai bent koks galvotas vyras… tokį monologą išdėjo…solidu…:)

   P.s. O ką, jei tos „baikos“ apie „masinio naikinimo ginklus“, „chemines atakas“, „SNO rezoliucijų nepaisymą“ , „trukdymas inspektorių darbui“ ir t.t. Irake, lygiai kaip ir „negalimi viešinti anksčiau nei po 70 metų tikrai esantys faktai“ – buvo tik specialiai pūčiamas burbulas tokiems kaip tamsta užliuliuoti ?:) – lygiai kaip, pavyzdžiui, pas mus buvo gerokai prieš JE rinkimus, pasitelkus „nepriklausomą žiniasklaidą“ kuriama legenda apie „ryžtingą eurokomisarę“ tuomet dar mažai žinomą plačiosiom masėm ir, kurią, netrukus tos masės „pažino“ (iš „žiniasklaidos“ straipsnių) ir pripažino :)… ir pasirodytų, kad „protingieji“ tėra patys paprasčiausi durniai kibę kaip karosai ant „masalo išanksto pašertoj vietoj“…

   P.p.s. Visada maniau, kad Paksas nevertas būti Prezidentu ir tikrai perdaug nuodėmingas, bet „sudorotas“ buvo nelabai gražiai :) – pritaikius jam kiek kitokius „standartus“, nei ankstesniem…

  • R

   „Iki tol, t.y. dabar, mes gi galime tik žinoti išsibarsčiusius faktus.“ Pasilenkiau rinkti tų išsibarsčiusių faktų ir, be paminėtų, radau dar kelis: Valdo šlepetės Šiauliuose, nelaukiant 70 m. teismo pagalba rastos, Uspiskicho varguoliai už tokią pat kaip Borios pilietybę dengiantys Valdo rinkimines skolas ir kt…. Nugarą įskaudo pasilenkus berenkant…

  • R

   „Jei prabudęs ryte niekaip negali rasti vienos savo šlepetės, tai dar nereiškia, jog kažkas ją nakčia pavogė.“ – pagalvojo Valdas Ikstapos kurorte Ramiojo vandenyno pakrantėje.

  • Izbliondimas

   nesvarbu,
   aš pavyzdžiui niekada ir niekieno nesu girdėjęs, kad buv. Irako vadovas buvo dievo avinėlis. Iš kur tai ištraukėte. Nebent kur tai ne Lietuvoje.
   Kitas dalykas žinoti, kas laukinėje šalyje darosi nuvertus Jūsų vadinamą dievo avinėlį. Kam tai naudinga. Ar tiksliau net jei ir nenaudinga, kas, kokie faktoriai tuomet svarstykles nusveria, kad būtų atliekamas toks veiksmas. Juk visuomet strateguojama ne tik artimoji perspektyva, bet ir tolimoji (ar šiandien prarasti milijoną, kad rytoj išgelbėti 3 milijonus ir t.t. ir pan.). Nereikia gal atmesti reiškinių, kurie priskirti pasakėlėms, – t.y. anekdotai apie pastovų karą dėl išteklių, t.t. geriamo vandens, jei kalbėti apie rytdeiną (juk taip gyventi, kaip gyvena išsivystę kraštai, kiti taip gyventi niekuomet manoma negalės, jei neišsikels iš Žemės… taigi). Gi valstybėms – ginklų gamykloms, taip pat yra būtinas pastovus karas.
   Šitai vieni net nesugebėtų išgirsti įvairių „tiesų“, nes tiesa žmogui, jo proteliui matyt niekuomet nebuvo ir nebus prieinama (ypač tiems 99.99 proc., kurie tiesą visuomet žino, ir už ją gali viską kas brangiausia paaukoti… (nes žmogus aplamai pajėgus išgirsti tik tai, ką jau yra pribrendęs girdėti… kaip žinia, po paskaitos kiekvienas jos klausytojas visiškai skirtingai išgirsta tekstą…).

 • Whisker

  O butent kam reikejo abejoti ir kazko klausti? Visi, kurie norejo zinoti tiesa ir stengesi ja zinoti, tie manau ir zinojo. Anokia cia paslaptis, kad JAV pagrindine pramone yra karas, kitaip ji neisgyventu, nebutu tokia stipri, ir taip jau tesiasi pakankamai seniai. Faktas ir tai, jog didzioji dalis tu Rugsejo 11 teroristu buvo is Saudo Arabijos. O ar JAV planavo kazkada su jais kariauti ar nusiusti jiems kazkokia rimta zinia? Ne, todel, kad tas diktatorius yra ju zmogus ir niekas „geru rysiu“ nenori nutraukti.

  O kad musu ziniasklaida aplamai uzsienio ivykiu padoriai nenusviecia, tai faktas, dazniausiai kazkodel pasirenkama kazkuri viena puse palaikymui, pvz. varymas ant vakaru del situacijos Libijoje,o priesinga pozicija del Irako… Naturalu, kad tam tikros grupes suinteresuotos pateikti informacija vienaip, bet kai per visus tv kanalus, radijo stotis ir didziausius tinklapius viskas pateikiama vienodai, tai jau nebezinau…

  • Azuolas

   Manau šitą reiškinį pukiai paaiškina prancūzų sociologo Pierre Bourdieu išplėtotas „habitus“ konceptas. Proamerikietiška pozicija stipriai internalizuota tiek akademinio, tiek politinio, tiek ir media elito. Iš patirites žinau, kad bet kokie teiginiai, kurie interpretuojami kaip antiamerikietiški, bus vertinami žymiai kritiškiau, nei teiginiai, kurie neprieštarauja įsitvirtinusioms tiesoms. Tai nieko nuostabaus, kad visa žiniasklaida tas pačias žinias ir tą pačią poziciją atkartoja.

 • sim

  Arturai, o ar matete The War You Don’t See?

  http://www.johnpilger.com/videos/the-war-you-dont-see-trailer

  paziureti galima online:

  http://topdocumentaryfilms.com/war-you-dont-see

  • sim, nemačiau, bet pasižadu pažiūrėti

   • Sveiki. Prisidedu ir aš. Nuoroda beveik tiesioginė:
    http://www.fairewinds.com/
    video vadinasi- „Why Fukushima Can Happen Here: What the NRC and Nuclear Industry Dont Want You to Know“
    Gal kas nors matėt?

 • romas

  Gyvenimas nėra pasaka, kur kažkas atstovauja blogio jėgas, kažkas – gėrio. Greičiau kad JAV turėjo priežasčių kariauti, o S.Huseinas galėjo taip elgtis, kad JAV neturėtų priežasčių kariauti, bet nesielgė.
  Įdomu tai, kad Lietuvoje laikytina išminties pasireiškimu nekalbėti prieš Rusiją, nes ji mat mums turi labai didelę ekonominę įtaką… O JAV neturi? :) Vieną dalyką tiksliai žinau: analogiško filmo apie Gruzijos karą Rusija nesukurs niekad.

  • suomis

   Tas tiesa, kad Rusija, nesukurs tokio filmo. :)

  • Andrius

   …“..Įdomu tai, kad Lietuvoje laikytina išminties pasireiškimu nekalbėti prieš Rusiją, nes ji mat mums turi labai didelę ekonominę įtaką……“

   …Tamsta Romai gyvenate gal ne Lietuvoje ? – nes pas mus, Lietuvoje, yra lygiai atvirkščiai :) – „išminties pasireiškimu“ laikoma būtent paburnojimas ant Rusijos, o kai kuriuose partijose – nuolatinis Rusijos drabstymas purvais, bet kokia proga, suponuoja sėkmingesnę politinę karjerą – va, vienam tokiam, švelniai tariant, labai „vidutinių“ protinių gebėjimų veikėjui, pavyko net iki URM ministerio „prisidrabstyti“…:)..Tiesa dabar jau kiek pritylo, kai juo patapo – matyt jau paiekė savo svajonių „laktą“ ir nemato prasmės daugiau stengtis :)… o veikiausiai bijo, kad „didysis drabstytojas“, kur dabar Briuseli, neįvelgtų konkurencijos savo vietai :)

   P.s…ir Gruzija, deja (o ir šiandieninė Lietuva) analogiško filmo apie Gruzijos-Rusijos konfliktą – taip pat nesukurs… :) – pernelyg jaunos „demokratijos“…

   • romas

    Andriau, skaitykit mano komentarą dar kartą, nes atrodo tamsta ne itin gerai suvokėt tekstą ir dėl to vietomis fantazuojat.
    Gruzijos atveju, reiktų tamstai išsiaiškinti, kas ką užpuolė. Bet vilties turiu mažai, kai Jums taip sunku suprasti komentarą iš kelių sakinių.

    • Andrius

     … o kaip gi reikėtų „suvokti“ tamstos tekstą Romai ? – cituoju tamstą:
     „..JAV turėjo priežasčių kariauti, o S.Huseinas galėjo taip elgtis, kad JAV neturėtų priežasčių kariauti, bet nesielgė..“
     – čia tipo „prievartautojas nekaltas, nes auka jį pirma išprovokavo savo seksualia išvaizda prievartai“ ? …:)
     … Lygiai kaip ir Gruzijos atveju, turbūt, anot tamstos – „vargšas Saakašvilis buvo taip įsitikinęs, jog bus puolamas, kad nusprendė užpulti pirmas“ ? :)… O ką jei rusai, visdėlto, nebūtų puolę ? :)
     …įdomu ar pats Romai tikrai suvokiate ką rašote ?… Man tokie „logiški“ argumentai, kaip tamstos, tikrai sunkiai suvokiami ir ieškoti gylesnių prasmių jose nematau reikalo – jei pasisakymas elementarios logikos atžvilgiu kvailokas – tai vansi tai ir yra viso labo tik kvailas pasisakymas…

     • romas

      Va taip ir galvojau, Andriau, tamstai sunku su tekstų suvokimu.
      Apie Saakašvilį aš nieko nesakiau kol kas. Siūliau išsiaiškinti, kas Rusijos Gruzijos kare yra agresorius.

     • Andrius

      ..:)… jau išsiaiškinau, Romualdai… :) – žodis „agresija“ nuo lotiniško žodžio „aggredi“ – vertimas – „užpulti“… Dabar eikite Jūs pasiaiškinti, kurios šalies pajėgos (ir beje, labai šventvagiškai – Olimpiados pradžios dieną) ginklu užpuolė civilių miestą Chinvalį..

      P.s. …tiesiog pasikelkite anuometinę spaudą ir atsekite nuo pradžių visą įvykių raidą – pats negalvokite – tai nėra stiprioji Jūsų pusė.

     • romas

      Andrejau, Chinvalis pagal to meto tarptautinę teisę buvo Gruzijos miestas. Net keista, kad gruzinam reikėjo pulti savo miestą .

     • Andrius

      Romanai, Vilnius 1991 sausio 13-ą, pagal to meto tarptautinę teisę, taip pat buvo „sovietų“ miestas (Lietuva kaip nepriklausoma valstybė dar nebuvo pripažinta kitu valstybių) – ar Jums nekeista, kad „sovietų“ kariams reikėjo šturmuoti „savo“ televizijos bokštą ?…

      P.s… O man tai keista, kad pats, kurios nors šalies karinių pajėgų, ginklo panaudojimo prieš civilius gyventojus faktas, kažkam gali atrodyti ne pavojingu puolimu, o „šventiniais fejerverkais“…

     • romas

      Nu bet pripažinkit – LTSR nestovėjo JAV kariuomenė, lietuviams nebuvo dalijami JAV pasai,jie nebuvo masiškai ginkluoti m16 ir neturėjo tankų Abrams, todėl Pskovo desanto divizijai nereikėjo prieš įžengiant į Vilnių artilerijos paruošimo iš Baltarusijos TSR teritorijos. Nu ir JAV neskrido bombarduoti Maskvos, kiek atsimenu. :)

     • Andrius

      …JAV kariuomenė LTSR nestovėjo, bet „sovietinius“ pasus mes vėrėme ant armatūros prie Parlamento… ir ginkluoti kai kurie buvome…O svarbiausia – masiniais „antisovietiniais“ susibūrimais mes „grubiai pažeidinėjome“ tuometinės „sovietų valstybės“ įstatymus… Tačiau visviena pats faktas „sovietų“ armijos bandymo „atkurti sovietinę Konstitucinę tvarką“ Lietuvoje, panaudojant kovinius ginklus prieš beginklių civilių minią – pasaulio buvo pasmerktas kaip „neteisėta agresija“ – kas, beje ir paskubino Lietuvos pripažinimą (kitų valstybių) kaip nepriklausomos valstybės… Ir atsakingi už tuometinę „neteisėtą agresiją prieš civilius“ yra po šiai dienai paieškomi „Interpolo“…

     • romas

      Žinau kaip viskas Lietuvoje buvo, bet mes nukrypstame nuo temos. Jei kyla noras lyginti Pietų Osetiją su Lietuva, lyginkime, bet matykim ir skirtumus. Lietuvoje iš tiesų kariuomenė buvo panaudota prieš taikius gyventojus, o Osetijoje – ne. TSRS niekas neužpuolė dėl sausio 13 įvykių ir niekas nebombardavo jos miestų bei uostų, o Rusija Gruziją užpuolė ir bombardavo miestus – lyg ten ne civiliai gyventų.

     • Andrius

      …Jūs, gerbiamasis, nelabai suprantate ką Jums bandau parašyti – aš neteisinu Rusijos veiksmų bombarduojant Gruziją… Ir nesiimu ieškoti politinių analogijų tarp Pietų Osetijos ir Lietuvos. Aš tik teigiu, kad toks aktas, kai ginkluotosios pajėgos yra naudojamos prieš civilius gyventojus – yra „karo nusikaltimas“… Ir didesnis kaltininkas yra pirmasis savo karinėm pajėgom juos užpuolęs. Saakašvilio nusikaltimą apsunkina tai, kad agresija prieš civilį miestą buvo vykdoma ginkluote skirta didelio masto priešo kariuomenės naikinimui – raketomis „GRAD“ – neskirtomis tiksliajam pataikymui. Jei nežinojote, tai pats pavadinimas „GRAD“ išvertus iš rusų kalbos reiškia „kruša“ – tai nėra analogiškas tipas amerikiečių „protingoms raketoms“, kuriomis jie ganėtinai tiksliai šaudė į Irako karinius objektus esančius miestuose ( ir kurios taip pat turėjo pataikymo paklaidą ir retkartėmis kliudydavo objektus į kuriuos taikoma nebuvo)… Net priimant domėn, kad Chinvalo prieigose buvo ginkluoti „savyginos būriai“ – bandymas juos, miesto teritorijoje, apšaudyti tokiomis raketomis – yra nusikaltimas garantuojantis didelį aukų skaičių tarp civilių… Jei tokio lygio idiotas, kaip Saakašvilis, sausio 13 būtų vadovavęs „sovietų“ smogikams ir būtų priėmęs sprendimą apšaudyti tokiomis raketomis mūsų Parlamentą (kuriame tuomet taip pat buvo pakankamai daug ginkluotų savanorių) – tai atsižvelgiant į šių raketų pataikymo „dengiamą plotą“ – sugriautas būtų ir senamiestis ir Žvėrynas, o gal net ir kokiam Antakalniui kliūtu…

      P.s. viena paguoda Saakašviliui, kad buvo JAV satelitas – antraip jau gal būtų Hagos tribunolo nuteistas (rašau buvo, nes man rodos ir patys amerikiečiai dabar suprato jį esant idiotu)…

      P.p.s. Ir nemanykite, kad taip rašau, nes esu „prieš JAV ir palaikau rusus“ – jei jau mano valstybei lemta „laižyti užpakalį“ kam nors – tai aišku geriau tebūnie tas „užpakalis“ vakarietiškas, o ne rusiškas… Tačiau labai norėtusi, kad mano šalis būtų ori ir imtų pavyzdį iš kai kurių kitų, pvz, skandinavijos šalių, kurios leidžia sau turėti stubūrą ir netoleruoti „dvigubų standartų“…

     • romas

      Bet juk LTSR nebuvo JAV karių, vilniečiai nebuvo ginkluoti m16 ir Abrams tankais, todėl tarybinei kariuomenei ir nereikėjo naudoti artilerijos prieš įžengiant į Vilnių. Jai net nebūtina buvo naudoti kariuomenės, nes su piliečių nepaklusnumu turėtų tvarkytis policija arba milicija, šiuo atveju.
      Tiek to, ne tai svarbu. Blogai, kai žmonės žudo vieni kitus, todėl nėra gerų karų. Rusija apginklavo osetinus, provokavo ir užpuolė Gruziją visai ne dėl 40 tūks. osetinų nepriklausomybės, o tiesos tikrai niekas iš rusų režisierių nemėgins atskleisti filme, panašiam į „Fair game“. Rusija apskritai kariauja tik teisingus karus, o rusų tauta tų karų teisingumu irgi abejoti nelinkusi. Dar panašiai manančių randasi SNG ir pribaltikoj, kur rodo rusišką TV.

     • Andrius

      Na gerai – jei jau taip bandote pritempti prie palyginimo su LTRS – lyginkime – tiek Vilniuje, tiek Chinvalyje absoliuti dauguma gyventojų buvo prieš tuo metų esamą (oficialiai pripažįstama kitų valstybių) režimą – mes protestavome prieš rusus, osetinai prieš gruzinus… Tiek Vilniuje (anuomet), tiek Chinvale – buvo nedidelė dalis civilių pasiryžusių priešintis režimui ginklu – Chinvale „savigynos būriai“, Vilniuje – civiliai Parlamento gynėjai … Chinvale stovėjo rusijos „taikdarių“ dalinys, turintis JTO mandatą ir privalėjęs laikytis „nesikyšimo“ (bent jau ginkluoto) politikos (ką, beje, mano didelei nuostabai ir darė net gruzinams juos apšaudžius – bet, spėju, tai veikiau dėl kokios betvarkės rusų kariuomenėje ir nesugebėjimo priimti greitų sprendimų be komandos iš „centro“ ). Vilniuje dar buvo ginkluoti Butkevičiaus pasieniečiai, SKAT’ as, lietuviškoji dalis OMON’o ir net karo“patarėjai“ profesionalai iš JAV … Parlamennto gynėjai turėjo pakankamai automatų, granatų, molotovo kokteilių ir, net kažkur skaičiau (jei nepainioju), kad, vienas amerikiečių vietnamo karo veteranų, buvo parūpinęs keletą „stinger’iu“ :)… – Taip kad situacijos (pažeidžiant oficialiai galiojusio režimo įstatymus) tiek Vilniuje, tiek Chinvalyje buvo labai panašios… Skirtumas buvo gal tik tas, kad mes nebuvomi tikri, kad rusam puolant, JAV mums realiai padės, o dėl Chinvalo – tai net ir durniausiam iš durniausių (pavyzdžiui Valentinui) turėjo būti aišku, kad rusai gal kiek ir pavėluotai, bet tikrai duos atsaką… Taigi – kalbant tamstos analogijomis – „prielaidos artileriniam miesto apšaudymui“ buvo tos pačios, skirtumas tik tas, kad rusai neįšdrįso ryžtis tokiam žingsniui norėdami nors kiek išsaugoti tuo laikotarpių „perestrojkos“ reformų pagerintą savo reputaciją, o Saakašvilis manėsi nusipirkęs iš JAV „reputacijai abonementą“ – ciniškai sušaudė miestą, net žinodamas, kad nesugebės jo išlaikyti – tiesiog norėdamas įbauginti osetinus ir atkeršyti civiliams už nelojalumą Gruzijai….
      … Oi tiesa – dar gi tie Jūsų minimi kiekviename komentare „Osetijos tankai“… :) – tai kiek pamenu per miesto apšaudymą raketomis nė vienas tankas pamuštas nebuvo… Pirmieji pamušti tankai atsirado jau Saakašvilio smogikams bėgant pakniūstom iš Chinvalo, kai „pasikrovė malkų“…

   • Valentinas

    Ir vėl ta pati pasaka kaip blogas Saakašvilis užpuolė (šventvagiškai!) taikų miestą. Išties, Račo vykdomas Pakso gynimas atrodo mažiau absurdiškai nei šis kliedesys.

    • zeroground

     Žmogus gal tiesiog be rusiškų laikraščių kitokių neskaito.

    • mielas Valentinai, kalbate kaip visiškas dundukas. Niekada negyniau R.Pakso ir niekada nesakiau, kad apkalta buvo neteisėta. Visada kalbėjau apie farsą, kuris vyko žiniasklaidoje ir KT per apkaltą.

     • Valentinas

      Mielas Artūrai,
      Jūs lyginate JAV informacinį farsą teisinant Irako karą su Pakso byla. JAV sakė, kad Irakas turi masinio naikinimo ginklų, tačiau paaiškėjo, kad taip nėra, todėl farsas pasireiškė tuo, kad JAV melavo.
      KT priėmė sprendimą, kad Paksas pažeidė konstituciją. Sakydamas kad tai farsas ir farso pavyzdžiui nurodydamas JAV ir Iraką, jūs netiesiogiai teigiate, kad KT melavo ir kad Paksas nereketavo įmonių akcijų ir kad neperdavė savo sėbrui Borisovui informacijos, kad pastarasis yra sekamas. Kas tai, jei ne Pakso gynyba aš nežinau, bet tai turbūt todėl, kad aš dundukas.

     • Fredis*

      D.Radzevičius aiškiai pasakė, kad žurnalistai gali laisvai reikšti savo įsitikinimus. Nesuprantu kodėl Jūs norite atimti iš privataus asmens savuosius įsitikinimus?
      Geriau visi pasidžiaukime – JIS http://super.lrytas.lt/-13107285971310252016-%C4%AF-vilni%C5%B3-a-u%C5%BEkalnis-atva%C5%BEiuoja-su-bali%C5%B3-muzika.htm – grįžta!

     • suomis

      Ponas Valentinai, gal pamenat, buvo toks įžimus planas „Strekoza“, tai vat, tas planas ir buvo didžiausias farsas. Ir reikia būti paskutiniu dunduku, kad to nesuprasti. Bet, kadangi mes manome, kad jūs vis tik ne dundukas, tai gal jūs paprasčiausiai esate, tik „suinteresuotas“ asmuo. :)
      O čia, gal ne į temą, bet apie suinteresuotus asmenis ir farsą, vykstantį šiandien Lietuvoje.
      http://www.sarmatas.lt/01/kas-yra-kas-lietuvoje-pozicija-pasirinkimai-video/

     • suomis

      Užkalnis – tai žurnalistikos Ostapenka. : )

     • Valentinas

      Suomi, tavo pasąmonės srauto nesupratau, bet atvirai sakant ir nesistengiau.

     • romas

      Dėl „Strekoza“ neturiu jokios informacijos be tos, kur buvo spaudoje. Iš juokingo pavadinimo negalim spręsti, kad tokio plano visai nebuvo, kad VSD neteisingai išsisaiškino pavadinimą arba kad VSD užsiiminėjo faktų falsifikavimu. Suomi, kaip priėjot išvados apie farsą?

     • suomis

      Jau tada matėsi, kad jis yra nerealus, pritemptas prie situacijos, lengvątikiams už nosies vedžioti. O, kai dar ir pavadinimą Laurinkus sugalvojo, tai iš vis į jokius vartus netilpo.
      : DDDDDDDDDDDDDDD

     • romas

      Iš ko matėsi? Jūs tą planą savo rankose turėjot ir žinot apie ką jis? Jei saugumas užsiiminėja falsifikacijomis, tai kodėl niekas nieko nenubaudė? Kodėl Paksas negalėjo įrodyti, kad jokių „Strekoza“ iš Borisovo stalčiaus niekas neištraukė? Galų gale – jei planas durnas, tai gal Borisovas durnas, o ne VSD :)

     • suomis

      Aš puikiai suprantu, kad sunku pripažinti klydus. Ypač, kai taip PRIMITYVIAI, perversmininkai, išdūrė. Buvo didelis PR ir buvo tikrai sunku atskirti, kas ir kaip. Gerą ir dabar tikėti, kad viskas buvo atlikta teisingai. Suprantu ir užjaučiu.

     • romas

      suomi, jau trečias saugumo vadovas nuo to laiko ir prezidentę dabar turim labai principingą – kam ten gali būti nepatogu prisipažinti klydus? Pilnai gali būti, kad visko VSD nepasakė, nes ne viską ir galima sakyti dirbant toje tarnyboje, bet netikiu, kad kažkas tada klydo dėl reikalo esmės.

     • suomis

      Viskas buvo ir yra daug paprasčiau. Viską galima sakyti – chebrytė degtinę geria ir apsimeta, kad smarkiai dirba. Bet įrodyti, kad neveltui duoną valgo, tai ir užsiima PRu. Atsiminkim, tokį Joniką, dabar Kusaitę, neužilgo dar ką nors išgirsim, bet visi šie įvikiai bus visiškai nereikšmingi šalies vystimuisi.
      Beje, visa ši „zavarucha“ prasidėjo, kai Paksas norėjo pakeisti VSD vadą. Bagdonas, turėjo pakeisti Laurinkų. O koks skandalas buvo sukeltas, kad BAGDONAS yra „RUSŲ“ žmogus. O, kas gavosi. Bagdonas dirba NATO štabe, o paskui Laurinkų tęsiasi KGBistų šleifas.
      Štai taip. :/

     • romas

      Fantazuojat, kad kažkas rusų žmogaus. Tuo metu Bagdonas buvo vienos iš KAM spec. tarnybų direktorium.

     • suomis

      Gal būt, bet visas „paksogeitas“ kilo nuo Bagdono. Tai faktas. :/

     • romas

      Gal dėl mėginimo keisti VSD direktorių, sužinojus, kad jis turi įdomios informacijos? Juk Laurinkus sakė, kad buvo pas Paksą ir papasakojo jam daug įdomių dalykų, po ko Paksui kilo noras Laurinkų pakeisti. Nežinau, kaip iš tikro buvo, bet juk Laurinkus galėjo ir nemeluoti.

     • suomis

      Bet galėjo ir meluoti.
      MAŽA TO, – IR MELAVO.

     • romas

      Ir kas nustatė, kad Laurinkus melavo? Daugiau pagrindo manyti, kad ne.

     • suomis

      Gerbiu jūsų nuomonę, nors su ja ir nesutinku. :)
      Šioje vietoje, šią temą ir užbaikim. :)

     • romas

      suomi, o kokią nuomonę galima turėti nežinant? Galima visą laiką galvoti, kad Lietuvoje kažkas prieš kažką rengia sąmokslus, nes sąmokslai yra sąmokslininkų mėgiamas sportas, bet man norisi racionalesnių paaiškinimų. Netikiu tiesiog, kad Laurinkus užsimanė nuversti Paksą, norėdamas pabūti dar du mėnesius direktorium.

     • suomis

      Viską lemia, toks banalus dalykas – kaip PINIGAI. :)

     • romas

      Ir kas iš to pinigų uždirbo?

  • romas

   Andriau, jei tik sovietinė kariuomenė būtų ėmusi Aukščiausiąją tarybą, būtų panaudojusi adekvačius ginklus. Tamstai taip su logika blogai, kad nežinau kaip iš viso sugebat gyventi.
   Blogiausia, kad po ilgų aiškinimusi Jūs vis tiek nepagavot esmės. Galėjot nusirašyti atsakymą nuo suomio. Net ir tam Jums gudrumo neužteko:)

   • Andrius

    …tai va, kad su logika, kaip tik tamstai, Romai, labai blogai – pasaulis pilnas pavyzdžių, kaip galima šaudyti į miestuose įsitvirtinusius smogikus, sudarant kaip įmanoma mažesnę grėsmę civiliams – tokiais pavyzdžiais gali būti ir Izrailio atsakas teroristų smogikams šaudant pavienėmis tiksliosiomis raketomis… ir JAV Irako miestuose atakuojami objektai… Aišku, pasitaiko aukų tarp civilių ir tais atvejais, bet tikrai nepalyginamai mažiau…
    … Labai gaila, kad Jūs savo protavimu tiek ribotas, kad net nesuvokiate, jog raketomis tipo „GRAD“ nėra taikoma į konkretų lokalų taikinį – komanda taikyti tokiomis reketomis apibrėžiama ne tiksliomis konkretaus objekto koordinatėmis, o „kvadratiniais kilometrais“… Jei Jums bus aiškiau, tai įsivaizduokite, kad apibrėždamas „taikytojams“ taikinį, raketininkų vadas turėjo šūktelėti – „miestas“…

    P.s. Ir beje – tai vyko po to, kai išvakarėse Saakašvilis asmeniškai per TV patikino gyventojus, kad „gali miegoti ramiai“ – atakos nebus… Ko pasekoje, dauguma miestiečių, net nepasinaudojo galimybe pasitraukti iš „karo zonos“ ir nemenka jų dalis žuvo tiesiog miegodami lovose…

    • romas

     Andriau, Chinvalis nėra Rusijos miestas, todėl, kalbant apie Rusijos Gruzijos karą, Chinvalis – nė prie ko. Gruzijos vidinis konfliktas yra viena tema, o Rusijos Gruzijos karas – kita. Šis karas kiek panašus į JAV Irako karą savo povandeniniais dalykais, bet Rusijoje nėra žodžio laisvės, todėl niekas ten nestatys filmų apie tai, o mes neburnosim ant Rusijos tuometinės valdžios. Mes apskritai neburnosim, nes mums dujos dėl to bus brangios, o lietuviški produktai pasidarys nekokybiški. Gerai, kad mums niekas negręsia dėl burnojimo ant JAV.

     • Andrius

      …tikrai ? :)… nu blyn Jūs mane „pribaigsite“ su savo išvedžiojimais…
      … Ar galėtume baigti ginčą tuo, kad man „iki vienos vietos“ kaip Jūs, ar kas nors kitas pavadinsite tą veiksmą, kai karinės pajėgos apšaudo raketomis civilius – „vidiniu… įšoriniu…užpakaliniu…“ ar kt. „konfliktu“ ? … Mano požiūriu – tai yra karo nusikaltimas… Ir man visai neįdomu, šiuo atveju, kur Saakašvilis šaudė į civilius – savo teritorijoje… ne savo teritorijoje… savo namo rūsyje…ant stogo…ar dar kur… Nusikalstamu laikau patį faktą – karinių pajėgų ataką prieš civilius…

      P.s. ..O dėl „teritorinių ginčų“ aš, gerbiamasis, net nediskutavau – sakote Osetija turi priklausyti Gruzijai ? – valio… aš neprieštarauju :)…

   • Andrius

    …Ir dar – kalbant apie Jūsų minimas „adekvačias priemones“, tai, jei pasidomėtumėte, net ne kiekvienas diktatorius ryžtasi „bobarduoti“ savo šalies civilius gyventojus. Tokius nusikaltimus yra įvykdę tik Huseinas, Miloševičius, Kadafis… – ir visi jie už tai pripažinti „karo nusikaltėliais“…Dabar jų gretas papildė ir „demokratas“ Saakašvilis…
    …Kitų gi „neramių valstybių“ vadovai savo šalies viduje tvarkosi pasitelkiant specialios paskirties dalinius, kurių vykdomos operacijos nekelia totalios grėsmės civiliams, arba kelia minimaliai…

    • romas

     Andriau, taigi ne savo piliečius. Ar užmiršot, kad anie buvo su rusiškais pasais?
     Ir nenoriu aš ta tema daugiau kalbėti, nes mes aptarinėjame Rusijos propagandos produktus, o ne faktus. Faktai, kaip žinote, yra pasaulio visuomenei neprieinami dėl tam tikros Rusijos vykdytos politikos Rusijos Gruzijos karo metu.

     • Andrius

      …skaitykite dar kartą – rašiau „savo šalies civilius gyventojus“, o ne „piliečius“… Ar dabar jau teigsite, kad Chinvalis buvo ne Saakašvilio šalies teritorija ?

     • romas

      Tai ne savo šalies, jei jie Rusijos piliečiai ir dar be vizos.

     • Andrius

      žodis „gyventojas“ apibrėžia konkrečioje teritorijoje gyvenantį asmenį… Prie ko čia pilietybė ?… Jie gyvena Osetijoje, vansi ir yra jos „gyventojais“… Jei gyventų Rusijoje – būtų Rusijos „gyventojais“.

     • romas

      Svetimos valstybės gyventojai turi kitoje valstybėje gyventi legaliai, kitaip jie gali būti tik civiliais, bet ne tos šalies gyventojais. Normaliose teisinėse valstybėse neigiamai žiūrima, kai įsikuria koviniais ginklais ginkluoti civiliai kitos šalies piliečiai. Kad ir kaip bepažiūrėsi, Pietų Osetijos problema – vidinis Gruzijos reikalas, o Rusija nėra teisėjas, vykdantis tarptautinį teisingumą. Pagal tarptautinę teisę Rusija padarė nusikaltimą, negerbdama kitos valstybės suverenumo.

     • Andrius

      …:)… Gerai… atsiimu savo žodžius, kad „gerai, kad rusai įkrėtė Saakašviliui į kailį“ ir suformuluosiu sekančiai – „gaila, kad nusikaltėliui Saakašviliui neįkrėtė amerikiečiai“… Ar dabar gerai ?

      P.s. Dar kartą, jei nesupratote – žodis „gyventojas“ kilęs nuo žodžio „gyventi“ ir reiškia nuolatinį gyvenimą konkrečioje teritorijoje… Jei žmogus nuolatos gyvena Osetijoje (juolab ten net gimęs), tai kokį pasą jis beturėtų – jis nėra nei Rusijos, nei JAV, nei Lietuvos ar kitos valstybės gyventojas (nors gali būti tų valstybių pilietis)…Ar aiškiau nors kiek ? – Lietuvos pilietis gyvenantis Niujorke yra Lietuvos pilietis, bet JAV gyventojas… Amerikietis nuolatos gyvenantis Vilniuje yra JAV pilietis, bet Lietuvos gyventojas…

      P.p.s. Nenorėtumėte kiek pastudijuoti elementarios logikos ?

     • romas

      Andriau, jei tamsta parašėte keturis prasmiškai sujungtus žodžius iš eilės, tai aš ir suprantu taip, kaip parašėt. Žodžių junginys „savo šalies civilius gyventojus“ nėra visiškai tas pats kas:
      1. gyventojus
      2. civilius gyventojus
      Nesiginčijų, kad Pietų Osetijoje buvo gyventojai, bet jų statusas nėra labai aiškus, kai tiek prijaukta su pasais ir ginklais. Ar tikrai buvo apšaudyti civiliai gyventojai ir ar teisėtai Gruzijos teritorijoje gyvenantys gyventojai, mes nežinom, todėl ir nespėliokim. Informacija apie įvykius Pietų Osetijoje iki Rusijos Gruzijos karo nebuvo nei patvirtinta, nei paneigta nepriklausomų ir nesuinteresuotų šaltinių.
      Beje, kad Gruzija bus užpulta, mūsų paranoikas VL sakė dar pavasarį, nes Rusijos armija repetavo šitą reikalą karinėse pratybose. Buvo ir kiti tai patvirtinantys faktai: pasirūpino keliais iki Rokio tunelio, o inžineriniai kariuomenės daliniai nutiesė geležinkelį į Abchaziją sunkiajai karinei technikai pergabenti. Gal Saakašvilis ir sukniso reikalus, kad išsišoko per Olimpiadą. Bet iš kitos pusės – koks skirtumas kada.

     • Andrius

      …Skirtumas esminis, gerbiamasis… Nes, visdėlto Saakašvilis „išsišoko“, kaip Jūs išsireiškėte, pirmasis – nežiūrint to, kad „rusai ruošėsi“… Ir aš tikrai įvykius vertinčiau kitaip, jei „išsišokęs“ jis būtų ne ant civilių, o, tarkim, kad ir tik ant rusų „taikdarių“ dalinio – nes visdėlto tai karo dalinys… Ir aš tikrai nemanau, kad galima šaudyti civilius vien už tai, kad jų pasai kažkam atrodė „neteisingais“ – man, pavyzdžiui atrodo, kad Jūs totaliai nusišnekate ir esate užėmęs „neteisingą“ poziciją, bet aš tikrai būčiau prieš, jei Jūs, ar netgi tą „dundukėjantį“ Valentiną už tai (už nuomonę) kas nors nuspręstų sušaudyti… Matyt tokiems kaip tamsta teisingas supratimas ateitu tik tuo atveju, jei „Chinvalio tragedija“ jie patirtų savo kailiu – tarkim, būtumėt tuo metu ten svečiavesis su šeima pas kokį draugą gruziną ir per tą naktinę ataką netektumėt savo artimo – esu tikras, kad nežiūrint Jūsų simpatijų Saakašviliui, pasibaisėtumėt tuo, kaip neatsakingai pavojingai (nieko dėtiems žmonėms), jis organizuoja savo „nelojalių gyventojų“ baudžiamasias akcijas…

      P.s. …O dėl to paranojiko „išankstinių spėlionių“ – kažna ar dar liko Žemėje vieta, kuriai jis nebūtų pranašavęs „pavojaus iš Rusijos“ ?… Beje kaip manote – kodėl jis taip aršiai koneveikia tą Rusiją ? – o gal tikrai bando nukreipti aplinkinių dėmesį nuo bandymu įtarti jį būvus „sovietų“ saugumo komiteto informatorium ? – juolab, kad „būvusių“ toje tarnyboje, sakoma, nebūna…
      …Juk sutikite, kad, visdėlto, kai kurie jo biografijos faktai iš „sovietinės praeities“ – tikrai balansuoja ant „stebuklų“ ribos…

     • romas

      Andriau, o Jūs ten buvot, kad dabar šnekat kaip liudininkas?

     • Andrius

      … O kurie, būtent, paskelbti faktai Jums kelia abejonių ? – aš juk nesiremiu rusų paskelbtais faktais, kad žuvusiųjų tarp civilių buvo virš 2 tūkstančių… Manykim, kad jų buvo tiek kiek pripažino Europa – virš dviejų šimtų… ar, jūsų manymu, tai nepakankamai didelis skaičius ?

     • romas

      Ir visi žuvo nuo gruzinų ginklų, nes rusai įsiveržė su gėlėm?

     • Valentinas

      Tame ir reikalas, kad Saakašvilis neišsišoko. Intensyvus Gruzijos kaimų puolimas iš Pietų Osetijos vyko jau kelias dienas. Rusijos kariuomenė jau buvo įžengus į Pietų Osetiją iki Saakašvilio pradėto puolimo. Saakašvilis kaltas tik tuo, kad įsivėlė į karą, kurio nebuvo galima laimėti. Bet tai garbingo ir drąsaus žmogaus sprendimas. Tai ne Smetonos sprendimas.

     • Andrius

      …na ruseliai, kiek man žinoma, „naktinių Chinvalio apšaudymų“ nerengė – įvažiavo su tankais ir absoliuti dauguma likusių gyvųjų gyventojų (jei norite – deja) – sutiko juos kaip „išvaduotojus“… Teisinga tų gyventojų nuomonė, ar ne – šiuo atveju man nesvarbi – kaip ir sakiau, aš neteigiu, kad šios teritorijos neturi priklausyti Gruzijai… Aš visą laiką bandau pabrėžti Jums apie nusikalstamai neadekvačias priemones – tegu ir „siekiant labai teisingo tikslo“ – Gruzijos teritorijos vientisumo…

     • Andrius

      ..“.. Rusijos kariuomenė jau buvo įžengus į Pietų Osetiją iki Saakašvilio pradėto puolimo..“

      ..O čia Jūs labai perdedate… Jei pamenate, tai Gruzinai beveik parą neturėjo jokių „karinių nuostolių“ – jei rusų koviniai daliniai tuo metu būtų buvę Pietų Osetijoje – tos kelios Saakašvilio kuopos į Chinvalį nebūtų nė įžengusios ir gautų atsaką iš karto vos pradėjus „raketinę ataką“… Vienintelis ruselių netoli Chinvalo buvęs dalinys buvo „taikdarių“ (ir dar kartą priminsiu – turintis teisę ten būti pagal JTO mandatą)… Kuris, beje, taip pat buvo apšaudytas gruzinų…
      … Ir tik praėjus didesniam laiko tarpui (kai gruzinai jau spėjo pasivažinėti tankais po Chinvalį pafilmuodami mobiliais telefonais apšaudomus bėgančius civilius) – rusai įėjo į Pietų osetijos teritorija savo didesnėm kovinėm pajėgom ir puolė gruzinus…

     • Valentinas

      Andriau, domėkis įvairiais šaltiniais, ne vien rusų.

     • Andrius

      …gerai Valentinai – pasidomėsiu :)… bet va, kiek pamenu, tai net tokių, kaip tamsta, garbinamas „Delfis“ anuomet užvadino savo vedamąjį straipsnį ne kaip nors – „Gruzinų susirėmimu su rusų pajėgomis“ ar panašiai, o būtent – „Saakašvilio pajėgos naktį atakavo Chinvalį“…:)… Keista… nes juk pirmieji tai puolė rusai ? ar ne ? :)…

     • romas

      Andriau, tamstos prielaidos, kad visi osetinai žuvo nuo gruzinų ginklų nėra niekuo pagrįstos. Pats žinot, kaip rusai sugeba vaduoti. Kad ir Beslaną atsiminkit. O dar turėkit omenyje, kad Chinvalio vadavime dalyvavo visokie kazokai ir čečėnų karo samdinių batalionas.

     • Valentinas

      Kiek man žinoma, gruzinai pradėjo Chinvalio puolimą po to, kai rusų reguliari kariuomenė įžengė į Rokio tunelį. Įžengusi į Rokio tunelį Rusija pradėjo atvirą agresiją prieš Gruziją ir taktine prasme pirmiems užimti Chinvalį kol jo nepasiekė rusai buvo labai protingas ir teisingas žingsnis, kuris pasiteisino. Gruzinų bėda ta, kad Rusija laimėjo propogandinį karą klykdama apie tai, kad gruzinų tankai traiško civilius gyventojus ir kad GRAD sugriovė Chinvalį. Iš tikro tai tų pačių GRAD pagalba Chinvalį sugriovė rusai bandydami atmušti miestą. Kita bėda – tai labai silpna priešlėktuvinė gynyba. Tiesioginiuose mūšiuose tarp kariuomenių gruzinai pasirodė puikiai. Jei būtų sugebėję apginti dangų, jų taktika galėjo pasiteisinti. Tačiau geraširdžiai gruzinai neįvertino, kad Putinas pasirinks totalinio bombardavimo metodą, t.y. nesugebėdamas laimėti mikrokarą jį pavertė makro karu. Liūdniausia šio įvykio pasekmė yra tai, kad rusų propogandistų ir kairiųjų eurobiurokratų bei intelektualų (tokių kaip Račas) pastangomis Saakašvilis liko „nusikaltėlis“, o tikrasis karo sumanytojas ir įvykdytojas, atsakingas už didžiausius kraujo praliejimus priimamas visose sostinėse. Ši tema puikiai susiriša su iškilusia Austrijos tema. Su Lietuva Austrija pasielgė lygiai taip pat, kaip rusofiliška Europa pasielgė su Gruzija.

     • Andrius

      …sklandžiai „dėstai“ Valentinai :) – šaunuolis… O dabar pagrįsk nuorodom į šaltinius (kad neatrodytų jog pats sukūrei):

      1. Kada tiksliai rusai atsirado tam Rokio tunelyje ? (beje – ar pats jų buvimas ten (dar ne Gruzijos teritorijoje), net jei tai būtų tiesa – yra pakankama priežastis apšaudyti miestą raketomis ?
      2. Ar tikrai rusų „propagandinis karas“ buvo veiksmingesnis, jei visi pagrindiniai užsienio (ir net Lietuvos) informaciniai kanalai, santūriai pateikę informaciją apie Saakašvilo ataką prieš Chinvalą – sekančią dieną, vos įėjus į Pietų Osetiją gausiom rusų pajėgom, puolė isteriškai klykti, kad „Rusija okupuoja nepriklausomą valstybę Gruziją“ ?
      3. Ar tikrai Gruzinams „GRAD“ raketomis naktį apšaudant Chinvalį (apie ką, gan santūriai, bet informavo pagrindinės užsienio (ir net Lietuvos) informacinės priemonės) – nenukentėjo nė vienas Chinvalio pastatas, o juolab civilis ? (gal tai tikrai buvo tik tušti sviediniai, ar „šventinės raketos“ ? )
      4. Aišku neesmė – bet mestelk nuorodą, jei nesunku, kad tikrai „gruzinų pajėgos kovoje prieš rusus pasirodė puikiai“ ? (nebent, gal, turi galvoje kokį „prorusiškai“ nusiteikusių civilių traiškimą tankais ? )
      5. Cituoju tave – „.. GERAŠIRDŽIAI gruzinai neįvertino, kad Putinas pasirinks totalinio bombardavimo metodą…“ – kaip suprasti šį tamstos posakį ? – gal, kad „GERAŠIRDŽIAI gruzinai bombardavę Chinvalį neįvertino, kad ir rusai gali pabūti GERAŠIRDŽIAIS ir pabombarduoti Gruzijos miestus“ ? :) – na neįvertino…čia tenka sutikti :)… Kitą vertus tai turėjo būti aišku „ir arkliui“… bet pasirodo nebuvo aišku Saakašviliui ir… Valentinui..

     • romas

      Andriau, jei tikrai tarnavai, turėtum žinoti, kad norint greitai stoti į puolamąjį karą, kariuomenė turi būti kovinėje parengtyje. Rusijos kariuomenė buvo pilnai pasiruošusi užpulti Gruziją, todėl ji ir užpuolė taip greitai.

     • Andrius

      ..tikrai manai kad susiruošti trunka beveik parą ? – įdomu kur tarnavai, nes mes, pavyzdžui, „po trevoge“ su visą techniką ir kovinę ekipiruote budavom pasiruošę kovinei užduočiai po pusvalandžio…

     • Valentinas

      Andriau, tai aš tave seniai nukreipiau į šaltinius. Domėkis jei tau tai tikrai įdomu. Dabar eini lengviausiu keliu – kartoji rusų propagandos klišes.

     • Valentinas

      Ech Andriau, pasigailėsiu tavęs. Imk, skaityk ir švieskis:
      http://magazines.russ.ru/continent/2009/140/illar.html

     • Andrius

      …Valentinai ? ..vadinasi tai, kad ES komisija priėjo išvados, jog karą pradėjo Gruzija netiesa ? – ckant tai tik „rusijos propaganda“ ?… Hmm… tu matai – rusai jau bus „užverbavę“ ir BBC NEWS – http://news.bbc.co.uk/2/hi/8281990.stm
      …Na primink man tuomet dar kartą, tuos savo „objektyviuosius“ šaltinius, aišku, išskyrus „jaunąjį megztaberetininką“ ir „Valentino tiesą“ ?… paskaitysiu… nes peržiūrėjęs pagrindines garsiausias vakarų žiniasklaidos priemones, matau, kad visas jas jau rusai bus spėję „nupirkti“…

     • Andrius

      „..Ech Andriau, pasigailėsiu tavęs. Imk, skaityk ir švieskis:
      http://magazines.russ.ru/conti…..illar.html..“

      ..:)… Bet ot paradoksas ? :) – pasirodo „rusų propagandines klišes“ spausdina garsiausi vakarų dienraščiai, o „vakarietiškai demokratišką ir objektyvią informaciją“ – rusų internetiniai portalai…

      …eina sau… kokios metamorfozės…

     • Valentinas

      Mielas Andriau,
      Pagaliau pirmas protingas sakinys iš tavęs. Karą pradėjo ne Gruzija. ES komisijos išvada yra netiesa. ES komisija ignoravo faktus, kad Rusija pirmoji pradėjo agresiją ir kad Gruzijos veiksmai buvo savigyna. Jei būtum skaitęs ES ataskaitą tai pamatytum, kad ten bandyta kaltę vienodai padalinti abiem pusėms, tačiau su mažu niuansu, kad Gruzijos veiksmai puolant Chinvalį (beje Gradu chinvalį atakavo būtent Rusija, o ne Gruzija) buvo tarptautinės teisės pažeidimas. Kitaip sakant, komisija nusprendė, kad ginti savo šalį nuo agresijos yra tarptautinės teisės pažeidimas ir taip paneigė šalies suvereniteto principą. Kodėl buvo tokia išvada? Po šios dienos Austrijos akibrokšto turėtų būti aišku net ir tau. Europa turi tik dvi pagrindines vertybes:
      Nafta ir dujos.

     • Andrius

      …Tai „vakarų Europa“ jau jokių „vertybių“ nebeturi ? – eina sau…“Tai gal jūs dvasiškas tėveli – partinis“ ?

      P.s. Ar komjaunimo bilietą tebesaugoji Valentinai ? :)

     • Valentinas

      Mielas Andriau,
      Sarkazmo kelias – ne išminties kelias. Nesiblaškyk, o eik išminties keliu.

    • romas

     Andriau, pasiruošti užpulti Gruziją ir savaitės būtų mažai. Be plano ir aprūpinimo „po trevoge“ armija netoli nuvažiuotų. Dar ir ne į tą pusę, ko gero :)

     • Andrius

      Romai, nežinau kur pats tarnavai, bet man teko tarnauti šalia paieniečių – tai „po trevoge“ susiruošti „marš brosokui“ savaitei už porą šimtų kilometrų, jiems buvo taktinis normatyvas… O juk Pietų Osetija nuo rusų buvo ne „už dviejų šimtų km“… Beto tokioje situacijoje, kai ir pats teigi, kad „rusai ruošėsi“ – tai vieną kartą apsispręsk – tai ruošėsi rusai karui, ar ne ?

     • romas

      Ruošėsi karui nuo pavasario. Pasiruošė kelius, pastatė geležinkelį į Abchaziją ir surengė karines pratybas. Divizijos buvo dislokuotos šalia sienos ir buvo nuolatinėje kovinėje parengtyje.

     • Andrius

      …Tai „ruošėsi nuo pavasario“, bet kai Saakašvilis atakavo miestą – buvo dar „nepasiruošę“ ? – duoti atsaką priereikė kone paros ?… Keista …ar ne ?

     • romas

      Kodėl keista? Para – pakankamai greitai.

     • Andrius

      …Šiais laikais ? … kai per mažiau nei parą organizuojamos didžiausios civilių gelbėtojų operacijos įvairiuose pasaulio vietuose po stichinių nelaimių ?… kai net tokio dydžio valstybių kaip Irakas pilna okupacija tetrunka pusantros paros ? – o juk mes kalbame apie „pasiruošusius rusus“ ir „didelėm pajėgom budinčius prie Gruzijos sienos“ ir nykštukine savo dydžiu Pietų Osetiją…

     • romas

      Andriau, stebėtis galima daug ir iš visko. Karas – žymiai sudėtingesnis dalykas nei gelbėjimo operacija.

     • Andrius

      Romai, mes juk kalbame apie „nuo pavasario pasiruošusius pulti rusų karinius dalinius“ , kurie, anot pačio – „kovinės parengties būsenoje budėjo prie Gruzijos sienos tik laukdmi įsakymo kirsti Gruzijos sieną“… Tai kaip taip atsitiko, kad tą, Gruzijos sieną, jie kirto tik po paros ?… Kiek laiko, net nesiruošiant iš anksto, gali trukti, tarkim kokiam nors kariniam aviacijos daliniui, parengti savo bombonešius karinei parengčiai ir nuskristi kelių šimtų kilometrų atstumą bombardavimui ? – valandą ?…pusantros ?… O po kiek laiko rusai pradėjo bombarduoti Gruzijos miestus ?… „Pasiruošę“ vokiečiai dar prieš pusę amžiaus per kelias valandas užėmė visą, tuomet jau „sovietinį“ Pabaltijį, nublokšdami „raudonąją armiją“ per kelis šimtus kilometrų, o šiomis dienomis „pasiruošę“ rusai nesugebėjo per keletą valandų pasistumėti nė 70-ties kilometrų ? – tam prireikė net visos paros ?

     • Andrius

      ..ir beje Romai – mes vėl nukrypome nuo temos :)… Priminsiu – man visiškai neįdomu – buvo rusai „pasiruošę“, ar nebuvo… ir kiek tiksliai turėtų trukti „pasiruošimas“ karui… – visa tai vistiek niekaip negali pateisinti karinių dalinių išpuolio prieš civilius gyventojus… Ir todėl lieku prie savo nuomonės – Saakašvilis nusikaltėlis ir turėtų būti teisiamas tarptautinio karinio tribūnolo… Ir mūsų valstybė,palaikydama Saakašvilį, pasirodė, deja, labai gėdingai…

     • romas

      Andriau, tikrai nukrypom nuo temos. Tema – filmas „Fair game“, Irako karas ir Pakso apkalta.

 • Mikas

  Amerika turejo casus belli pries huseina. Jis užpuolė JAV sąjungininką Kuveita. Gavo atgal, buvo sudarytos paliaubos. Paliaubos tuo ir skiriasi nuo taikos sutarties, kad jas viena šalis gali nutraukti, jei jai atrodo, kad kita šalis nevykdo paliaubų sąlygų. JAV kaip tik taip ir pasirodė. Ir ji pradėjo antra karą. Ar pasirodė teisingai, čia jau visai kitas klausimas. Bet, esant paliauboms, saliai nereikia naujos priežasties pradeti karo veiksmus.

 • Valentinas

  Artūras į šį komentarą sudėjo visus savo skaudulius ir kompleksus:
  Paksizmą
  Uspaskizmą
  Čyvą
  Užkalnį
  Austrą
  Matyt filmas tikrai geras, kad sugebėjo Račui sukelti sąžinės priekaištus.
  p.s. O tai jei Pakso byla buvo farsas, tai reiškia, kad Paksas su draugeliais imitavo pokalbius, kuriuose tarėsi kaip reketuoti privačių įmonių akcijas? Pakalba ir juokiasi iš tų dundukų įrašinėjančių pokalbius?

  • mielas Valentinai, Račo sąžinė švari: ir dėl Pakso, ir dėl Uspaskicho, ir dėl Čyvo ir ir dėl Užkalnio ir dėl Austro, ir dėl Adamkaus, ir dėl Vagnoriaus, ir dėl Brazausko ir dėl Grybauskaitės ir net dėl Valentino.

   • Valentinas

    Deja mielas Artūrai, jūsų sąžinė dėl Uspaskicho nėra švari nes taip ir nepaaiškinote ką darėte prieštaringos reputacijos politiko jubiliejuje. Jūsų paaiškinimas „kur noriu ten einu ir dėjau ant tų kuriems tai nepatinka“ nepriimtinas. Jūs esate viešas asmuo, autoritetas ir visuomenei ne tas pats su kuo baliavojate.

    • Bobutė

     p. Valentinai,

     tenka paantrinti p. Račui – dundukėjate…

     Teigti esą p. Račas yra autoritetas, kad visuomenei ne tas pats…

     Gal Tamstai, gal dar kam nors, gal sluoksniuose kur paplitęs dėjimas ir yra, bet normaliems žmonėms, mano galva, chamizmo bei arogancijos įsikūnijimas nėra, o ir negali būti, autoritetu…
     Be to, esu tikra, kad dideliai daliai visuomenės ne tik kad nesvarbu su kuo jis geria, bet jie net jo nežino ar jiems jis yra visiškai nesvarbus. Naudojant Račo terminologiją – dėjo jie ant Račo, ir ant jo balių…

     • Valentinas

      Miela bobute, manau, jūs klystate. Račas nėra chamizmo ir arogancijos įsikūnijimas. Taip jis turi tam tikrų psichologinių problemų, bet giliai širdyje jis yra geras, nuoširdus žmogus. Blogas žmogus į Kulautuvą nevažiuoja!

     • Bobutė

      Vien pabuvojimas Kulautuvoje, bent man, dar nereiškia, kad žmogus yra geras…:)

     • miela Bobute, malonu, kad užsukate ir pareiškiate savo vertingą nuomonę. Džiugu matyti, kad esate pailsėjusi, gerai nusiteikusi ir teisingai vertybiškai orientuota.

     • Jonas III

      Bobute, gal galėtumėte išvardinti penkis autoritetus?

     • Bent vienas galėtų būti diedukas..

     • Bobutė

      Ir man džiugu, ponas Artūrai, kad Jums malonu bei džiugu. :)

      p. Jonui III

      Išvardinti autoritetus kam? Jums, man ar…?

     • Jonas III

      Gal objektyviau būtų – autoritetus Jums. Bet galit ir man. Irgi įdomu. Neįsižeisiu.

     • Auksinis kardas

      Būtų subjektyviau :-)

  • Andrius

   …tik nepagalvok Valentinai, kad aš „už Paksą“, bet… – ar taves nestebina pats faktas, kuriuo tu remiesi – įrodymu tarnauja Konstituciškai neteisėtas veiksmas vykdant slaptą LR Prezidento (net jei ir nelabai protingo, bet, visdėlto išrinkto Tautos) telefoninių pokalbių pasiklausimą ? :)
   … Ar įsivaizduoji, kad lygiai taip pat galėtų būti, pavyzdžiui, pasiklausoma Grybauskaitė ? – ko gero nė nepagalvotum, kad tai įmanoma…

   • Valentinas

    Įsivaizduoju, kad jei Grybauskaitė su sėbrais bandytų reketuoti įmonių akcijas, o saugos struktūros teisėtai pasiklausytų jos sėbrus, ir besiklausydamos jos sėbrus užfiksuotų jos pokalbį su sėbrais, tai būtų ir yra teisėta. Šnekėti,kad tai antikonstituciška yra kvaila.

    • Andrius

     …Kiek man žinoma, Valentinai, tai kai pasiklausant kokių nors „sėbrų“, nustatoma, kad viena „pašnekovų pisių“ yra valstybės Prezidentas – nuo tos sekundės tolesnis pasiklausymas laikytinas neteisėtu… o vansi tokiais laikytini ir visi „įrodymai“ gauti tokiu neteisėtu būdu…

     P.s. Tikrai demokratinėse šalyse įrodymai surinkti neteisėtais būdais Teismų yra atmetami kaip nepripažintini…

     P.p.s. Aš lygiai taip pat norėjau Pakso atstatydinimo, bet norėjau, kad tai būtu padaryta teisiniai nepriekaištingai… Nes padarius tai „negražiai“ buvo tik įrodyta, kad mūsų šalyje realiai nuteisti įmanoma bet ką ir net neapsisunkinant kaltės įrodymų paieška…

     • Valentinas

      Kiek man žinoma Andriau, tai kas tau žinoma yra neteisinga. Jei tai, ką sakai būtų tiesa, teismai nebūtų turėję teisės naudoti šiuos įrodymus. Pakso bylą nagrinėjo 4 teismai. Du pripažino kaltu, du išteisino. Tačiau nei vienas iš teismų nekvestionavo įrodymų surinkimo teisėtumo.
      Atmetus teisėtumo problemą, patys įrodymai nekelia abejonių, kad Paksas atliko inkriminuojamus veiksmus. Pagrindinis Pakso istorijos neatsakytas klausimas – kodėl AT priėmė gėdingą sprendimą išteisinantį šį odiozinį veikėją. Atsakymo ieškočiau asmeninėje KT ir AT pirmininkų priešpriešoje/konkurencijoje.

 • praeinant

  Gerbiu p. Artūrai patį už elgesį Pakso apkaltos metu. Turėjote savo nuomonę, kuri nebuvo valdžios įgeidžių karuselėje, bet susidaro įspūdis, kad tie įvykiai kiek pakraipė paties stuburą. Vat, ir dabar turite savo nuomonę, bet tik dabar jau ji tapati su valdžios įgeidžiais. Perfrazuojant Rudzkio frazę jums irgi „geriau nuosekliai prarandama nacija, nei išdaužyti langai“…

  • mielas praeinant, jei kalbėtumėte aiškiau, gal ką nors ir suprasčiau. Dabar gi susidaro įspūdis, kad teigiate, jog tarnauju dabartinei valdžiai ir vykdau jos užsakymus. Jei įspūdis teisingas, tai nelabai turiu ką atsakyti, nes su dundukais ginčia beprasmiai.

   • praeinant

    na, tiesiog kažkada labai jau gynėte “dužusius seimo langus“…neteisinu tokio daužytojų “valstietiškumo“(raikia ir darom), bet tuos kurie laiko vieną langą vertingesniu, nei kažkiek emigrantų galvų, atleiskite, laikau visiškais bepročiais (na, nekuriais aspektais)…

    • mielas praeinant, kažkodėl turiu įtarimą, kad sakydamas „kažkada labai jau gynėte“, naudojatės ne savo, o kažkieno kito išmintimi. Paprasčiausia būtų paskaityti, ką tada rašiau.

     • praeinant

      na, įsivedus jūsų paieškoje žodžius „riaušės prie seimo“ yra šis tas, pasiskaitykite, būčiau ir kiek aiškesnių citatų parankiojęs komentaruose, bet juose tik anonimai belikę…
      ir visgi tie iš jūsų lupų vienaip ar kitaip skambantys teiginiai, kad gatvės protestai yra neveiksmingi, kenksmingi, neracionalūs, nereikalingi ir t.t. skamba kažkiek neįtikinamai.
      Manau, kad koks penketas visuotinių streikų būtų davęs tiek pokyčių, kad emigracija nuo to gal būtų sumažėjus ir keliais šimtais tūkstančių…

      ir nenusileiskit iki tokio lygio „o jus buvot pakso klapčiukas“, nu suvisai nesolidu…

     • mielas praeinant, panašu, nesusikalbame ir panašu, vis dėlto taip ir neperskaitėte, ką rašiau apie riaušes prie Seimo. Jūs minimi teiginiai „iš mano lūpų“, man taip pat kelia labai didelių abejonių, nes vis dar prisimenu, ką esu sakęs ir kokiame kontekste.

      Ir nelabai suprantu, paskutinio tamstos sakinio, nes tai tamsta mane apkaltinote pataikaiujant valdžiai nepateikdamas jokių argumentų. Aš tik pasakiau, kad tokie kaltinimai yra dundukiški, tačiau apie jokius klapčiukus nekalbėjau. Gal pats norėjote ką nors pasakyti ir pamiršote?

     • praeinant

      1. buvome kažkiek ten net ir komentaruose dėstę savo kiek skirtingus požiūrius (stenografiškai aš tikrai nebeatsimenu, bet esme manau liko atmintyj…)
      2. na, nemanau kad pataikaujat sąmoningai, tiesiog jūsų įgeidžiai jau sutampa su valdžios įgeidžiais…
      3. na, davėte nuorodą, kad aš esu kažkoks “klapčiuko” analogas…:)

 • Stogas

  O mano galva- pasulis turetu daugiau pareguliuoti naftininku salis (pvz arabu salis, iranas, irakas, ir aplinkui). Totaliai nenormalu, kad kazkoks seihas pasiskyre sau 50 naftos greziniu ir pinigelius sau deda i kisene. Mes ir matom- 20 Ferarri, 12 Lombordzini, aukso marmuro rumai.. O kaip pakelt naftos kainas ? Terorizmas. ( 20 usd uz bareli ir 160 usd uz bareli) Binladeno visi like 11 broliu naftininkai, deja, kaip ir Bucho visa gimine (per CNN rode, visa gimine ir busimmas prezidentas su tevu) . O kaip issaugot sau tuos grezinius ? Zudyti konkurentus ir alkana minia. Isivaizduokit, koks kubilius paskyre (privatizavo alia) savo sunui visus naftos , duju ir deimantu grezinius (15 % mokestis mol valstybei) . Na ir ka – turim nauja seiha, nezinanti kur det pinigus. Smauggtt tokius reiktu…

  • praeinant

   susinormalizuos tas pasaulis, nėr ko labai pergyvena …ir vyks tai taip pat kaip „išsievoliucionavo“ žmogaus (žinduolio) kūnas… kažkada visuomenės ląstelės (žmonės) bus daugmaž vienodos „gabaritais“ ir įtaka …vaizdžiai sakant bus „įvestas turto cenzas galvai“…

   • romas

    Tokiu atveju, maždaug apie 2proc. visiems kitiems vadovaus ir gaus maždaug 10-12 kartų daugiau gerovės.

    • praeinant

     tai jau būtų vos ne tobula…
     gal tiek vietos ir užima nervų (valdymo) sistema žmoguje…

     o jei, dar mano ir naftos šeicho gerovės žirklės būtų ties skaičiumi 12… tai būtų voobče pasaka…:))

     • romas

      praeinant, materiali gerovė gal ir tenkins tokiu santykiu, bet gyvenimo malonumais (endorfinu ir serotoninu) džiaugsis tik tie 2 proc. :D

     • praeinant

      na, nemanau, kad negalėčiau jausti gyvenimo malonumo kuklioje dvidešimties metrų jachtoje…:)
      kartais net smegenai kaifuoja, kai raumenai ką preciziškai daro…:)

     • romas

      Kai aplink bus daug milijardų tokių pat 20 metrų jachtų, nemanau, kad jausitės kažkaip ypatingai :)

     • praeinant

      na, ir iš kur tas „blūdas“, kad aš turėčiau ir norėčiau jaustis ypatingai kitų atžvilgiu…:)

     • romas

      Žmogaus netenkina nevienodi gyvenimo standartai. Gi nemirštate badu, bet kažkodėl to Jums neužtenka.

     • dzyvai

      praeinant,

      O kodėl negalima jaustis „ypatingai“ senoje valtelėje? Manau, kad kai turėsite 20 metrų jachtą, po savaitėlės kitos „ypatingą“ jausmą galėsite patirti tik 40 metrų laively su gausia paslaugiai patarnaujančia komanda :)

     • praeinant

      na, jei nežinote kad belenkokia metafora šlubuoja…:)
      tai labai daug dykosios gaunas…:)

  • Andrius

   Stogas – „..O mano galva- pasulis turetu daugiau pareguliuoti naftininku salis (pvz arabu salis, iranas, irakas, ir aplinkui)..“

   …čia, maždaug, kaip rusai sako – „..при разведке недр земли, американцы над своими нефтеными залежыми обнаружили какую-то арабскую страну..“ ? :)

   • Stogas

    Vienu zodziu- karai , terorizmas, nesvarios atomines bombos- kyla is natos siurbeju ir is dalies pirkeju. Kai seihai ir kiti oligarhai ( sventuju pamaloninti) nesugalvoja kur kisti pinigu- ferariai, lambos, jahtos ir zeme tampa neidomi perkami lektuvai, bombu technologijos, zudomi nepatenkinti salies gyventojai. Cia toks momentas nera kaip issidirbineti prisiuoscius milteliu..

 • Šarūnas

  Dėl Irako visiškai sutinku. Aišku, Saddamo asmenybės „nuopelnų“ nenuginčysi, bet ji tikrai nebuvo pakankamasm motyvas invazijai. Pats buvau JAV, kai prasidėjo Irako karas. Ir daugelis mano pažįstamų amerikiečių labai audringai reagavo, kai piktinausi Bushu. Kaip dabar prisimenu, kaip jis prieš pradedant ivaziją kreipėsi į Irako karius su prašymu nedeginti naftos gręžinių.

  Aišku, komentaro prašyte prašosi ir pareiškimas apie Paksą. Farsas? Nemanau. Kad buvo informacinė audra, didelis politinių ir žiniasklaidos grupių suinteresuotumas vienokia ar kitokia skandalo baigtimi – tai tikrai. Bet kad tai buvo farsas – nemanau. Kiti komentatoriai jau pateikė daug argumentų, nematau reikalo kartotis. Beje, EŽTT konstatavo, kad Lietuvos sankcijos Paksui yra NEPROPORCINGOS. Kitaip tariant, Paksas nuginčijo bausmės mastą, bet ne jos pagrįstumą.

  O už rekomendaciją dėkoju, „Fair game“ būtinai pažiūrėsiu.

 • Majus

  Čia toks įrašas iš serijos reabilituokime paksą. Gaila, kad bloguose nereikia parašyti užsakymo numerio. Prieš seimo rinkimus manau tokių nekaltų vaizdingų sulyginimų kaip Irako invazija ir Pakso apkalta tik daugės

  • mielas Majau, tamstos nuomonė labai vertinga, nepaisant to, kad kalbate kaip visiškas dundukas.

 • Fredis*

  Labai teisingos gerb. Artūro įžvalgos. Žurnalistai neturėtų dirbti propagandistais, ypač visuomeniniame transiuotojuje.
  Aprašyti įvykiai – jau praeitis. Juos stebėdami ir juose vienokia ar kitokia forma dalyvaudami brendome kaip asmenybės, savo sričių specialistai, žurnalistai, piliečiai.
  Du pastebėjimai:
  1) dabar vyksta nauji įvykiai ir dalis žurnalistų, ypač iš visuoomeninės TV, kartoja senas klaidas;
  2) privačios žiniasklaidos priemonės dažnai piktnaudžiauja žodžio laisve, pavyzdys – http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=10634465 Vienintelis V.Adamkus stojo ginti žodžio laisvę, kurią propagavo A.Drižius.
  Šiomis dienomis, kaip skelbia alfa.lt, buvo suimti keli asmenys protestavę prieš Armija Krajowa veiklos paminėjimą Vilniaus rajone ir atliktos jų namuose kratos.
  Viešojoje erdvėje ir ypač visuomeniniame transliuotojuje – atostogos, visiškas štilius.
  Nutylėjimas, nepatogių įvykių nepastebėjimas – propagandos sudėtinė dalis.

  • Stogas

   „visuomeniniame transiuotojuje“ :) Tai jo pareiga : transliuoti on line tiesioginiu rezimu princu is Britanijos ar zvonkiu , seskiu bebru vestuves. Gerai kad dar ne pirmasias naktis.

   • suomis

    Tai ką turim? Tai, kad LRT bulvarėja. :/

   • Saberijus

    Komentaras pašalintas – A.R.

 • zeroground

  Pakso „farsas“? Kur gi ne.
  Gal tiklaraščio autoriaus nuomone LR prezidentas gali informuoti kokį nors savo draugelį, o ypač jei jis prekeivis karine technika iš Rusijos, kad yra sekamas?

  • Jonas III

   Ar yra tikslas informuoti? Negi atsiras toks verslininkas, kuris varydamas milijoninę kontrobandą karine amunicija gali tikėtis kad nėra sekamas? Gal tarp prekiautojų bulvėmis tokių ir galima rasti.

 • sigitas

  gerbiamieji, linkėčiau pagaliau suprasti , kad jei Paxas , ar kitas koks viešas asmuo, netinkamai vykdo savo pareigas (?) , tai visai nereiškia , kad jam pašalinti (ar bent paprotinti) galima imtis neteisėtų veiksmų(teismo visi kaltinimai Paxui buvo panaikinti). O tas žurnalistų („žurnaliūgų?) totalus masinis viduriavimas paxogeito metu , nemanau, kad buvo savanoriškas. Taip nebūna. Klausimas tik, iš kieno sąskaitos tas savanoriškumas buvo apmokamas. Todėl , šiuo atveju, palaikyčiau gerbiamo Artūro poziciją – galvokite savo galva (jei yra galimybė). O dėl austro , tikrai nemanau, kad reikėtų šalinti jo komentus vien dėl to , kad jis kartais , švelniai tariant , nugrybauja. Дай человеку поговорить , чтоб вся дурь была видна

  • zeroground

   kai atsibudęs perskaitysi teismo medžiaga, pamatysi, kad visi kaltinimai Paksui buvo įrodyti.
   Dar norėčiau pridurti, kad tokia praktika yra – Watergato skandalo metu Nixonas atsistatydino dėl to, kad jo partija šnipinėjo kitą partiją.
   Paskas gi buvo nušalintas už kur kas sunkesnį nusikaltimą – už tai kad asmeniškai perspėjo kitos valstybė pilietį, jog tas yra sekamas jo vadovaujamos valstybės tarnybų. Kiti du kaltinimai taip pat buvo įrodyti.
   Net jei Pakso nušalinimu buvo suinteresuotos įvairios grupės, tai dar neįrodo, kad Pakso nušalinimas buvo neteisėtas.

   • zeroground, gal galėtumėte maloniai priminti, koks teismas ir kaip įrodė, kad tamstos minimi trys kaltinimai buvo pagrįsti?

    • zeroground

     Maloniai prisegu nuorodą -KT „IŠVADA
     DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO ROLANDO PAKSO,
     KURIAM PRADĖTA APKALTOS BYLA, VEIKSMŲ ATITIKTIES
     LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJAI“
     http://eudo-citizenship.eu/NationalDB/docs/LITH%2031%20March%202004%20Conclusion%20%28original%29.pdf

     • o dar jei galite mielas zeroground priminkite man pagal kokį baudžiamojo kodekso straipsnį R.Pakso kaltė buvo įrodyta? Jei neišeis, tai gal pabandykite surasti, kaip ta kaltė buvo įrodyta jūsų atsiųstoje išvadoje. Ir dar jei išeitų, gal paaiškintumėte, ką bendro turi išvada su kaltės įrodymu?

    • zeroground

     Klausimai gana diletantiški. Tikiuosi, ne sąmoningai: „Konstitucinis Teismas sprendžia, ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai, o Respublikos Prezidento ir Vyriausybės aktai — neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams.“
     Kodėl KT turi remtis vien BK? Ar BK nustato valstybės paslapčių saugojimą ir Prezidento įgaliojimus?
     Pabandykite perksaityti dokumentą ir rasite nuorodas į liudytojų apklausos protokolus, GP medžiagą, VSD pasiklausymo dokumentus ir t.t.

     • zeroground

      Beje, čia nuoroda į dokumentą KT svetainėje:
      http://www.lrkt.lt/dokumentai/2004/i040331.htm
      Byla Nr. 14/04

     • suomis

      Čia, juk vien KT TEIGINIAI, kurie yra abejotini, nes tai nėra ĮRODYMAI, kažkokios kaltės. O kur įrodymai? Manau, kad konstatavimas, tai ne tas pats, kas įrodymas.

     • nerijus

      Čia ne KT teiginiai, o dvasios…
      Kaip žinia, Artūras, nėra linkęs tikėti dvasiomis ir kitais antgamtiniais reiškiniais?..

     • zeroground

      suomiui & nerijui – KT teiginiai pagrįsti dokumentais, liudytojų parodymais, į juos pateiktos nuorodos. Pasiskaitytkite. Jei ten matote vien dvasias, niekas jau negali padėti. :-)
      Beje, sprendimo nekvestionavo nė viena tarptautinė teisės institucija.

     • nerijus

      zeroground

      Nei suomis, nei nerijus tas dvasias pamatė, o pats pačiausias Kūris.
      Neklaidinkite visuomenės.

     • zeroground

      nerijui –
      negaliu jums riboti malonumo tąsyti nuvalkiotą ir žiniasklaidos klišę apie „dvasias“..Tąsykite.

   • zeroground

    Račui – jei išeis, gal galėtumėte rasti BK straipsnį, kuris apibrėžia, kas yra Lietuvos prezidentas ir kokios jo pareigos.

 • nerijus

  Yra ir dokumentinis filmas apie karo pradžią Irake, sukurtas BBC: „10 Days To War“.

  http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/newsnight/10_days_to_war/default.stm

  p.s. pamenu, kai okupantai, javiečiai, užiminėdami miestus Irake, ten iškeldavo savo, kaip okupantų, vėliavą. Graudu ir labai primena vieną šalį iš rytų prieš 70 metų :)

 • nerijus

  http://video.google.com/videoplay?docid=8001207403001272754

  Dokumentinio filmo pradžioje parodomi Baltieji rūmai, JAV (Anglija). Taip norima parodyti, kokia šalis yra Atėnų demokratijos nešėja šiomis dienomis.
  Kaip „nešama“ demokratija- aiškiai pasakojama filme (pakanka atkreipti dėmesį). Ginklu ir prievarta- vergove. :)
  Tai neverta stebėtis, kai, JAV (Anglija), taip supranta demokratijos sklaidą.

 • dzyvai

  Nors fair game dar nemačiau, bet manau, kad žurnalistas kritiškai ir su abejone turi vertinti ne tik oficialią, bet ir „fair game“ perteikiamą informaciją. O kad Lietuvoje ypač užsienio įvykiai nušviečiami skurdžiai, vienpusiškai (kartais tendencingai) – sena naujiena. Susidariau įspūdį, jog šią (tendencingumo) ligą turi ir „vakarų demokratijos“. Džiugu, kad šiais laikais internetas vis dar nekontroliuojamas monopolijų ir galima rasti įvairesnių nuomonių.

  • nerijus

   dzyvai

   Nėra jokios nei „vakarų“, nei „rytų“, nei „pietų“, nei „pusryčių“, nei „vakarienės“ „demokratijos“. Tai tik vienas iš lozungų, kuriuo prisidengiama Žmonių kvailinimui…

 • Genijus

  Taip ir nesupratau. Jei autorius po šiuo įrašu siūlo priminti jam apsilankymą V. Uspaskicho gimtadienyje (beje, primenu: Artūrai, jūs lankėtės V. Uspaskicho gimtadienyje. Oi, kas čia taip sunkiai plumptelėjo man ant pečių?..), tai ar šis apsilankymas buvo žurnalistika, ar propaganda / atidirbinėjimas?

 • Komentarai, kaip ir reikėjo tikėtis, pakrypo visai kitomis kryptimis… Nenuostabu. O esmė juk labai paprasta – Lietuvoje vis dar mažai žurnalistų. Yra tik tie, kurie save vadina žurnalistais.

  Beje, gal kas girdėjote kaip TV3 sekasi kurti savo etikos kodeksą? Aš, kaip jau gyvenantis užsienyje, visai atsilikau nuo Lietuvos naujienų. Bet man ne vis vien kas dedasi Lietuvoje ir jos žurnalistų bendruomenėje, nes matau, kad žurnalistikos vis mažėja, mažėja… Įsivyrauja tik nuomonės ir užkalnizmas…

 • Izbliondimas

  Galiu pasakyti tiek, kai prasidėjo karas Irake, – valgykloje, kuri tuo metu buvo Aukų gatvėje, tiems, su kuriais pietavome išsakiau versiją, skirtingą, kokia buvo tuomet Eurpoje ir JAV tų žmonių tarpe, kurie vadovaujasi ne savo galva(o tai manau apie 99.9 proc. žmonių). Tuomet išsakyta mano nuomonė pasitvirtino (ji dabar oficiali, visuotinė jau).
  Bet ne dėl to rašau. Tiksliai prognozuoti į mano darbo dalis, tad nieko čia keisto, kad planuojamos prognozės dažnai pasitvirtina.
  Užtat aš niekuomet nesidomiu šios dienos žmonių nuomone… todėl žaviuosi, pavyzdžiui, Maksimos savininkais, kuri ją žino nuluptai (na kad tautiečiams, tuomet, kai jie pradėjo veikti savo veikloje, – reikia būtent savartyno. Tad tie, kurie tai žinojo, – galėjo tapti turtingiausiais šalyje ir t.t. ir pan.).
  Bet rašau ne dėl to. O dėl to kokia reakcija buvo aplink, prie kitų staliukų sėdinčių toje valgykloje (nes paprastai kalbu garsiai, tad…). Taip jie buvo pakraupę, – jie buvo įtikėję melu.
  Bet juk taip visus 20 metų, – jie įtiki niekalais ir Lietuva bųtent dėl jų (tų 99.9 proc.) atsidūrė ten, kur atsidūrė…. kad ja džiaugtis gali tik tas, kuris pabūna kokioje, pavyzdžiui, Turkmėnijoje ar pan. (kad pas mus visgi viskas super…).

 • nerijus

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/konservatore-vilija-aleknaite-abramikiene-siulo-sporto-chuliganu-neileisti-i-sali-56-160549

  Galėtų ir šiuo atveju, žurnalistai, panagrinėti giliau…
  Tie, lenkų „chuliganai“, reikalauja pinigų iš futbolo federacijos už tai, kad jie nepasirodytų varžybose? Visa lenkų spauda apie tai skalambija, o lietuviai- tyli?

 • Fredis*

  Izbliondimai, nerijau, teisingai sakote,
  aš irgi nesuprantu kam 1944 m. antrojo pasaulinio karo metu britai ir amerikiečiai išsilaipino Normandijoje http://www.xxiamzius.lt/archyvas/priedai/horizontai/20040616/8-1.html. Prancūzai, belgai, olandai, austrai ir kiti puikiausiai galėjo išsivaduoti iš vokiečių okupacijos patys. Lenkus, lietuvius, čekus, slovakus, trečdalį vokiečių tautos išlaisvino šaunieji Sovietų Sąjungos kariai.

  • nerijus

   Fredi*

   Ar žinote šio karo priešistorę?
   Kiek JAV kompanijų dalyvavo nacistinės Vokietijos rinkoje?..

   p.s. O kodėl JAV užpuolė Vietnamą?..
   Fredi*, esi vienas iš propagandos aukų, tai verčiau tylėk savo kamputyje ir neskiesk…
   Kuo skiriasi JAV, Rusija, Kinija?..
   Niekuom, nes jų tik vienas interesas- dominuoti ir bet kokiomis priemonėmis. Ir, nebespank…

   • Fredis*

    nerijau, nebespanksiu,
    jeigu Izbliondimas sako, kad tai yra 99.99 proc. oficiali ir visuotinė tiesa, vadinasi taip ir yra. Sėdžiu ir tyliu kamputyje.

   • Fredis*

    nerijau, tu esi žymus žemaičių politologas-savamokslis. Dabar tu čia mums visiems nubraižei naująją Blogio ašį?
    Palyginimui 2002 m. JAV prezidentas George‘as Bushas viešai įvardijo JAV administracijai nepriimtiniausias valstybes (omenyje turėdamas jas valdančius režimus), prilipdydamas joms bendrinę „Blogio ašies” etiketę. Šiai ašiai pirmiausia buvo priskirti Irakas, Iranas bei Šiaurės Korėja, po kiek laiko sąrašą papildė Sirija.
    Kas teisesnis – nerijus ar Bushas?

    • nerijus

     Kada bus teisiami ne tik „Blogio“ ašies vadovai už nusikaltimus Žmogiškumui, karo tribunole?..
     Jei Irakas būtų užpuolęs, pvz.: Izraelį, o pagrindas būtų- masinio naikinimo ginklas. Kaip būtų pasielgta su Iraku, jei to ginklo jie nebūtų radę?..

     p.s. savi- savų neteisia. Sena „taisyklė“.

    • nerijus

     Fredi*

     Ar Baltarusija priklauso „Blogio“ ašiai ar pusašiui?..

     • Fredis*

      Atsakymas labai paprastas: jeigu gatvėje sustojus žmonių būreliui ir pradėjus ploti tokie veiksmai neaiškiems civiliškai apsirengusiems asmenims pasirodo įtartini ir neteisėti ir už tai niekuo neprasikaltę žmonės grubiai paspardant ir padaužant per galvas sukišami į specialiai paruoštus autobusus, apribojama žmonių laisvė (uždaromi į areštinę) – tokią šalį galima laikyti bloga.
      Ar tai yra Blogio ašis? Greičiau Europos Blogio anklavas, blogiau turbūt niekur nėra, nebent nerijus su Izbliondimu žino daugiau.

     • nerijus

      Kai iš gatvių, Žmones, vaiko Ispanijoje, Graikijoje, Anglijoje ar net pačioje JAV- demokratija, o kai tą patį daro Baltarusija- diktatūra. Juokingai graudu…

      Matyt, Fredis* gyvena ar dažnai lankosi Baltarusijoje, jog tiek daug žino apie šią Šalį?..
      Ar žino tiek- kiek mūsų žiniapurviai praneša?..

     • romas

      Vienur vaiko riaušininkus, kitur – demonstrantus. Toks tai sunkiai pastebimas skirtumas nekuriems iš mūsų.

     • nerijus

      Aga. Kaip atpažinti riaušininką ir demonstrantą?..

 • praeivis

  dideliu vaiku zaidimai smeliu dezej. zurnalysty :)

 • Sapnas

  Koks skirtumas, ką Račas darė su Uspaskichu? :-) Juokinga tai. Nelyginami dydžiai. Du didžiausi bankai 1 ir 2 turi finansinių problemų. O LB miega… :-) Vienas ten darbo laiku rašinėja straipsnius.. Intelektualas :-) Užuot dirbęs… :-) LB išvis nedirba. Kvailių intelektualų Lietuva… …. Artūrai, neištrink, tai visiška tiesa…

 • @pisdie2ius

  @muilas sveikiems kūnams. Privaloma!

  Irakas toli. Toli ir jūsų mastymo obektas (pasiųstas). Marse akivaizdus CO2 perteklius. Busimieji astronautai turi naudoti hibridus. Prius akivaizdu labiausiai tiks.

  Prie ko tai? Lietuva guli išpardavimo lentynoje su sutrumpintu galiojimo laikotarpiu. Mums tikrai ypatingai turi rūpėti Irakas ir sveikas protas.

 • Sapnas

  Už mintys, kad 1 ir 2 bankas turi finansinių problemų man juk realiai nulaužė kompą, kad tylėčiau… seb hakeriai. :) seb turi hakerius.. Bet jie gali atsigabenti eurų iš ten ir konvertuoti LB. Kodėl jie to nedaro? LB juk konvertuos, nors ir miegodami. Kas per planas?.. ..Artūrai, neištrink, prašau, tai visiska tiesa.

 • Valentinas

  Ką gi, įvyko skandalingas Austrijos akibrokštas Lietuvai dėl Sausio 13 įtariamojo paleidimo. Visi suprantame, kad Austrija pasirinko išklausyti nepatenkintų lietuvių bla bla bla, o ne turėti problemų su galinga ekonomine partnere Rusija. Tai dar kartą parodo Lietuvos vietą ir įvaizdį Europos Sąjungoje ir suteikia mums galimybę blaiviai žvelgti į pliurpalus apie Europos vertybes ir t.t.
  Tačiau palikti šį klausimą užmarščiai negalima. Net neabejoju, kad patriotiškai nusiteikęs jaunimas jau organizuojasi protesto mitingui prie Austrijos ambasados. Ką galime padaryti mes – paprasti anoniminiai interneto komentatoriai? Manau, kad reikia organizuoti ir skatinti austriškų produktų boikotą. Bėda, kad aš nevartoju nei vieno austriško produkto. Kol kas viešai pasižadu nebešokti Vienos valso! Gal yra dar kokių minčių kaip išreikšti Austrijai savo pasipiktinimą? Čia rasite Austrijos ambasados kontaktų puslapį, kuriame galima parašyti ir išsiųsti protesto ar smerkiantį laišką:
  http://www.bmeia.gv.at/li/ambasada/vilniuje/metanavigation/kontaktai.html
  Gėdinkime Austriją kartu!

  Austrija – žudyk ir slidinėk saugiai!

  • Valentinai,
   dar kaip internetiniai komentatoriai, atsižvelgdami į šį Austrijos akibrokštą, galėtume padaryti, tai neigiamai įvertinti austro komentarus arba vieningai paraginti Artūrą juos apskritai ištrinti.

   • Valentinas

    Krievaranki, žinok buvau visai užmiršau Račo Austrą. Manau, po tokio akibrokšto sąžiningas žmogus turėtų keisti niką ir apie tai pranešti Austrijos užsienio reikalų ministerijai. Tačiau prisimenu, kad Austras galvojo, jog Sausio 13 specialiai suorganizavo Landsbergis, kad iš to turėtų politinės naudos, tai vilčių beveik neturiu.

  • Fredis*

   Valentino mintis apie Europos vertybes, kurias pademonstravo Austrija, yra labai gili, tačiau man visada labai įdomu ką apie tokius nutikimus Austrijoje galvoja mūsų mielieji Trakimas, Izbliondimas, nerijus ir austras.
   Tiesą sakant šios kompanijos atsakymą žinau atmintinai ir jis nėra labai įmantrus: – pasižiūrėkime į save, mūsų valstybėje irgi ne pieno upės teka ir nėra reikalo kištis į svetimų valstybių reikalus. Esame maži, todėl turime labai pragmatiškai žiūrėti savų ekonominių interesų. Austrija mus išgelbėjo nuo bereikalingų rūpesčių ir galėjusio kilti eilinio rutininio ekonominio karo su Rusija.
   Gera žinia yra ta, kad akademiniuose, elito ir parlamentarų sluoksniuose bus daug progų pakalbėti apie Valentino paminėtas Europos vertybes.
   Ir pabaigai – būkime objektyvūs – juk austras nekaltas dėl to kas nutiko Austrijoje, tai tik nelemtas sutapimas, kad austras taip pasivadino, kaip ir eilinis baltarusis Minske nekaltas dėl to, kad jo tautiečiai ir užsienio žurnalistai yra visaip persekiojami savo pačių valdžios.

   • Valentinas

    Mintis, kad komentatorius Austras nekaltas dėl to kas nutiko Austrijoje yra labai gili ir vertinga. Aš jai visiškai pritariu. Neprojektuokime savo pasipiktinimo ant Austro.

   • Izbliondimas

    Klysti Fredi, kaip visada.
    Mane Austrijos elgesys papiktino.
    Nors tik sugrįžau iš darbelio, tad ne viską dar suspėjau ir išsiaiškinti.
    Ne iš laikraščių žinau apie Lietuvos kovą už Laisvę.
    Mūsų visa giminė, iš tėvuko pusės, yra tremtinių, politinių kalinių. Yra žuvusių, suluošintų tos sistemos karo mašinos, nes jie aktyviai priešinosi. Dalis ir iki mirties.
    Gal dėl to geriau nei kiti permatau tai pat ir tai, kas pila vandenį ant Kremliaus malūno menčių.
    Jų schema gana paprasta, – telkti Rusijos imperines jėgas.
    Blogai kitkas, kad jiems tai neblogai pavyko… nes tautietis, kuris suprato, suglaudė ausis. O tiems to ir reikėjo.

  • leokadija

   galima butu nesiklausyti ju muzikos – bet ziauriai didele auka gautusi…
   Kita vertus…
   As kazkodel visgi galvoju, kad orderis is tikruju galejo buti surasytas netinkamai (nors tada austrai galejo palaukti 48 valandas? ar ne?).
   Musuose viska zmones sugeba pagadinti. Daznai tycia. O austrai – precizisku tikslumu ir saziningumu garsejanti tauta. Bet negi suzinosime savuju klaidas? Geriau reksime ant Juju.

   • suomis

    Moteriškę. Taip ir kyla „paksogeitai“ ir dar visokie velniai. Nustok meluoti pati sau. Juk ir pati gerai žinai, kas čia buvo. Juk Austrai permetė Lietuvą per bortą.
    Kol čia visi pykstamės, mes – Lietuva, galėtume atlikti labai neblogą darbą, savo pačių labui. Tai išstoti iš EU. Austrija, savo pigiu ir kvailu poelgiu, suteikė mums GLIMYBĘ, juridinį pretekstą, išstoti iš EU. Kito karto teks ilgai laukti. Austrai, šiuo poelgiu padarė didelį konfūzą. Kitaip tariant, ši sąjunga nebeturi PRASMĖS. Austrija, diskreditavo šios sąjungos būtį.

    • suomis

     Maža to, aš labai dėkingas austrams, kad jie taip pasielgė. Tai mums šansas labai gražiai sužaisti. KOKIOS GALIMYBĖS atsiveria. Galėtume permesti visą Europą per bortą, visos lėšos, kurios buvo įnvestuotos į Lietuvą iš EU, šiuo Austrijos poelgiu nusirašo(nes išstojimo atveju, jie paprašytų gražinti). Štai ko vertos „VAKARIETIŠKOS VERTYBĖS“.

     • nesvarbu

      Kadaise teko būti Rusijoje. Laisvalaikiu su grupele rusų per TV stebėjau futbolo rungtynes. Žinomas Rusijos futbolo klubas žaidė prieš vieną mažos Vakarų Europos valstybės futbolo klubų. Rungtynės baiginėjosi, rusai pralošinėjo. Tarp susirinkusių žiūrovų buvo toks Ivanovas (ant šios pavardės visa Rusija laikosi)-marginalus nacionalistas.
      -Ko čia su tais europiečiais tampytis, įvaryti pora tankų į stadioną ir paleisti kelias serijas virš galvų, – tarsi juokais, tačiau rimtu veidu garsiai pareiškė tas tipinis futbolo fanų ir neapykantos grupių atstovas.
      Prisiminti tą Ivanovą padėjo suomio „išminties“ perlas:“Galėtume permesti visą Europą per bortą visos lėšos, kurios buvo įnvestuotos į Lietuvą iš EU, […] nusirašo“:D
      Jei aukščiau minėto šovinisto iš Rusijos pasvarstymai apie kelias šūvių serijas virš Europos futbolo žiūrovų galvų yra juokingas kliedesys, įtariuosius su gera atmintimi priverčiantis suklusti, tai tokio lietuvio suomio kliedesiai apie tai, kaip galima visą Europą „permesti per bortą“ yra tikra Stand up klasika, koks G.Carlin ilsisi:DDD

     • suomis

      Skaitau ir juokiuosi. Kaip lengvai, žmonės, sumanipuliuoja epitetais. Kaip, juoda tampa balta ir atvirkščiai. Nustok meluoti pats sau.

     • nerijus

      Aš tai siūlyčiau paskelbti bankrotą ir atidaryti naują Šalį su kitu pavadinimu. Juk visos Valstybės veikia „LLC“ (Limited Liability Company) principu?..

    • nesvarbu

     suomi, pykčio pas tave išties labai daug. Apgaule praeitą kartą išsigynei.Iš kur to pykčio tiek pas patį ir pas daugelį panašių lietuvių?
     Ar žmogiškiau, kitoms tautoms suprantamiau ir naudingiau pagaliau būtų Lietuvai pakilti virš aklo ir buko keršto viešai paskelbiant, kad atleidžiam,kadangi jau praėjo 20 metų, kadangi 1991 m. Vilniuje siautėjusių subjektų blogi poelgiai patys yra atpildas, kadangi taip tie subjektai patys save pažemino ir pasmerkė.

     • suomis

      Žmogau, apie politiką visiškai nerauki, kaip ir apie psichologiją. Kaip filosofas, esi neblogas. Esi apsiskaitęs, bet to mąža. Jei nustotum meluoti, ir MELUOTI PATS SAU, taptum išminčium. Tiesiogine to žodžio prasme.
      Atsiskleisk daugiau, papasakosiu daugiau. :)

    • Valentinas

     Suomi, turi nors menkiausią supratimą kiek Lietuvai kainuotų išstoti iš EU?

     • suomis

      Gal perskaityk savo postą ir pasvarstyk – ar nėra jame loginės klaidos.

     • Valentinas

      Suomi, aš nerašau tau. Rašau žmonėms sugebantiems suvokti tekstą. Tau aš užduodu klausimą, kurį suvokti turėtum net tu:
      ar turi bent mažiausią nuovoką kiek Lietuvai kainuotų išstoti iš ES?

     • suomis

      Valentinai, šią nuorodą skiriu jums.
      http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/issukiu-metas-turtingoms-vistoms-reikia-nulipt-nuo-auksiniu-kiausiniu.d?id=47670231
      Tikiuosi, jūsų galvelėje, bus kokie nors teigiami pokyčiai. Aš vis dar negaliu patikėti, kad žmogus būtų toks beširdis.
      Kažkaip itariu, kad tai tik, ciniška kaukė, po kuria slepiasi žmogus o ne ožys.

     • Valentinas

      Suomi maldauju nekoduok savo tekstų. Tavo sakiniuose ir taip nebūna jokios logikos, o kai dar užkoduoji net pats turbūt nesupranti ką nori pasakyti.
      Kartoju dar kartą:
      Ar numanai kiek Lietuvai kainuotų išstojimas iš Europos Sąjungos. Ar klausimas aiškus?

     • nerijus

      „Ar numanai kiek Lietuvai kainuotų išstojimas iš Europos Sąjungos. Ar klausimas aiškus?“

      O kiek kainuotų?..
      Juk ES remiasi laisvės principu, o ne buvusios TSRS?..
      Jei išstojimui yra sukurtos sąlygos, tai apie kokią demokratiją ir laisvę mes kalbame?..Gal geriau patylėkime?..

     • Valentinas

      Nerijau, tavo naivumas-kvailumas neturi ribų. Šių metų Lietuvos išlaidų biudžeas yra 36 mlrd. litų. ES parama tame tarpe 6,9. Jei Lietuva „išstotų“ iš ES tai pirma ir tiesioginė pasekmė būtų šių 7 milijardų praradimas. Tačiau išlaidų sumažinti nelabai galėsi. Taigi klausimas iš kur gausi 7 milijardus?

     • nerijus

      Paskelbsiu Šalies bankrotą ir pakeisiu pavadinimą. Kaip tai padarė jau daugelis per tūkstančius metų :)

      Kur Romos, Persų, TSRS ir kt. Imperijos?..Kur jų pelnas ir nuostoliai?..
      Jų vietoje stūkso kitos Šalys ir, su kitais pavadinimais.

      p.s. tamsta juk pats uždavei klausimą, tai ir aš paklausiau to paties.

   • Izbliondimas

    Laisvę sau, laisvę kitam. Su eržilo energija: http://www.youtube.com/watch?v=DNFH0FTlWbM&NR=1
    Mes užaugome šio dievaičio vedini.
    O kur dabartiniai dievaičiai veda, – laisvė tam, kad ją atimčiau iš kito. Ane…
    Tad malonaus sekmadieninio pasiklausymo, laisvę, eržilišką energiją pajungus…

   • R

    O kaip manot, jei Austrijoj paslidinėt būtų sugalvojes Lugovojus, ką austrai būtų pasakę britams? Neaiškiai surašytas orderis?

  • Valentinas

   Įdomus sutapimas. Šiandien Austrija palaidojo paskutinį Habsburgų dinastijos atstovą:
   http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14172091
   Habsburgų dinastija vaidino ne paskutinį vaidmenį Lietuvos istorijoje. Situacija tampa persmelkta dramatiško simbolizmo.

 • Ignas

  Farsas ar ne farsas buvo toji R.Pakso apkalta, bet galų gale šis veikėjas jos buvo vertas. Žinoma, tokie standartai kartais netaikomi kitiems politikams, tačiau, mano nuomone, geriau nors kam nors juos pritaikyti nei išvis niekam – geriau apsivalyti bent nuo vieno tokio politikėlio nei nuo nė vieno.

  Vis dėlto nekaip kvepia šio žmogaus ryšiai su Borisovu, juokingai atrodo jo ryšiai su šarlatane Lolašvili (na gerai, čia gal ne pretekstas apkaltai, bet vis tiek prezidentui nederamas dalykas), tikrai nekaip man kvepėjo ir tie telefoniniai pokalbiai.

 • Jonas III

  Žemaitijos kelių drama man įdomesnė kitu aspektu. Ar kas bandė nagrinėti priežastis, kodėl jų akcijos tokios vertingos? Jeigu tai tik vadybininkų nuopelnas, tai pasikeitus vadybai to privalumo nelieka. Kaip ir nėra reikalo jas periminėti. Kažkodėl įmonės, kurioje dirbu, manau net Valentinas nepultų gvieštis.

  • Jonas III

   Valentiną turėjau omeny, kaip vadybos žvaigždę.

  • Valentinas

   Jonai, kiek pamenu, teismo medžiagoje tarp pokalbių buvo ir atsakymas į šį klausimą. Pakso sėbrai turėjo kontaktų Rusijoje ir tikėjosi didelių užsakymų kelių statybai. Tačiau jie neturėjo kelių statybos įmonės ir būtent todėl jie jos gviešėsi.
   ps.s Lietuve yra vadybos žvaigždžių, bet tarp jų tikrai nėra Valentino. Valentinas yra Vidutinis Vadybininkas.

   • Jonas III

    Sutinku, bet aš su savo užuominom irnoriu atkreipti dėmesį ne tik į šviesiąsiąs valstybinių užsakymų puses, bet ir iš paskos slenkančio šešėlio. Kovos su kuriuo ir pasigendu. Visuose lygiuose.

   • Jonas III

    Manau, teisingumas neturėtų apsiriboti vien Paksu. Pastarasis daugiau pasekmė, negu priežastis.

    • Valentinas

     Sutinku.

 • clear

  O aš su Raču „susipažinau arčiau“ būtent per Pakso apkaltą. Ir nuo to laiko juo labai žaviuosi (ne aklas žurnalistas ir žmogus, ne bailys, ne prisitaikėlis, ir neieškantis sau naudos…).Na, paskutiniais metais kai kuriom temom jo nuomonė man ne visai priimtina, bet ko nepasitaiko:)…

 • Sapnas

  Kodėl manote, kad Baltarusija blogio ašis? Mes turime jiems visaip padėti, suteikti net poros mlrd finansinę paramą. Mums bus labai negerai, jei pas juos stipriai kris perkamoji galia. Tiesiog turiu idėją: tegul įkeičia mums,lietuviams, turtą ir duokime jiems 3 mlrd eurų. Mes turime rezervuose… Tai rimtas sumanymas. Mes juk atsargose turime… O kitaip bus blogai… Pas juos dar labiau kris perkamoji galia… O tada mums bus invazija… Pasikeis Lietuvoje tautinė sudėtis. Kaip nors pakeiskime šią situaciją. Artūrai, pasakyk Prezidentei. Apsaugokime Lietuvą. Bus invazija.

  • Bobutė

   Kaip sako mano kaime – baltos kumelės sapnas…:)

 • Kęstutis

  Žinokitės, išsivaliau dantis su spec. krapštuku – palengvėjo! Jums visiems taip pat padaryt linkiu!!!

 • Sapnas

  Aš esu toks žmogus… prieš 9 mėnesius atspėjau krizę Baltarusijoje.. Niekas manimi netikėjo. Nesvarbu, kad luka diktatorius… Aš geriau finansus išmanau negu LB vaikinai, aš realiai dirbau… todėl žinau dėsningumus, o piniguose jie yra. dabar prasidės antroji banga.. Mes už įkeista turtą turime duoti 3 mlrd eurų. Kitaip mums patiems bus blogai. Nes prasidės trečioji banga. Rusai juos kažkodėl užtraukia. Tai ir yra diplomatija.

 • KAY

  „Todėl ginčykimės, diskutuokime, įrodinėkime vienas kitam savo tiesas – čia tai ne tik leidžiama, bet ir skatinama. Tik nepykite, jei su Jumis kartais nesutiksiu ar kartais sakysiu tai, kas Jums nepatiks“ Šį blogą tik pradėjau skaityti. Artūras piktokas, bet ir gerai. Principinga pozicija – nieko blogo, o va komentarų netrink.
  Irako tema kiek primiršta, bet panorėjęs sužinoti kiek žuvo irakiečių nuo invazijos pradžios – galvą nusisuksi. Skaičiai varijuoja bene 5 kartus. Na, bent visi sutinka kad mažiausiai 100K irakiečių palaidota, o gali siekti ir 600K. Štai ką reiškia „demokratinė“ žiniasklaida. Šeria kuo nori ir kiek nori. Alternatyvos gi nėra… Prie Fair Game, turbūt, puikiausiai tiktų ir Inside Job. Štai kur tyrimai ir tikroji žurnalistika.
  Kadangi esu visiškas politinis ateistas tai galiu tik objektyviai priminti vieną faktą apie Paksą, kuomet vieno interviu metu jis minėjo, jog naujos atominė elektrinės idėja yra labai aktuali ir svarstytina. Tos pačios dienos naujienose AMBas demonstratyviai išsijuokė iš „utopijos“. Ką šiandien turim? Kaip žurnaliūgos nori arba kaip liepta, taip pateikiama. Pakso istorija, mano nuomone, vienas geriausių Lietuvos tendencingos žurnalistikos galios pavyzdžių.

 • KAY

  Čia kažkas sakė, kad Rusija niekada nesukurs filmo apie Gruziją. Štai jums politiko, kurio niekam nereikia pristatinėti, nuomonė apie Sakašvilį dar ilgai iki užpuolimo. Jei Artūras neišmes mano komentarų su nuorodomis. http://www.youtube.com/watch?v=Tcu-66564Y8&feature=related
  Mane stebina kai kuriu komentatorių praplautų smegenų lygis. Turbūt, po emigracijos, šiuo metu tai didžiausia problema. Linkėjimai komentatoriui Andriui. Pardon, bet tu ligonis. Žmones vidury baltos dienos suima vyrukai civiliais drabužiais už tai, kad kišenėje suskambo mobilaus telefono žadintuvas. Suimtųjų kokie 170.
  Man asmeniškai prireikia laiko kad ramia galva pasistengti suvokti absurdo lygį, o jam viskas ok BLR.

  • Andrius

   …gerbiamas KAY, atsiprašau, bet tamsta – asilas…:) -kur išskaitei, kad man Baltarusijoje viskas „ok“ ? :)… rodos ir rašiau, kad man jau net geriau mūsų besmegenis „laborantas“, nei Lukašenka… skaityti išmokai, teksto suprasti – dar ne ? :)… Specialiai tamstai pakartosiu aiškiau – jei 9 milijonus baltarusių (absoliučią daugumą) tenkina esama padėtis ir pora šimtų „suimtų už nieką“ jiems problemų nekelia – vadinasi jie turi tai ko nori ir tokį jų pasirinkimą mes turėtume gerbti (net jei mums tai ir labai nepatinka)… Ar pakankamai dabar, tamstai, suprantamai išsireiškiau ? :)… – Nereikia prievarta kitiems piršti savo „vertybių“ ir „pagalbos“ kurios jie nenori…
   … Ar tai kaip nors prieštarauja tamstos sampratai apie „Demokratiją“ ?… Tai sąvoka „Demokratija“, gerbiamasis, kilusi iš dviejų žodžių – „liaudies valdymas“. Ir jeigu jų liaudis (jos dauguma) nori tokios politinės sistemos, kurią ir turi – vansi tuo „mūsų reikalas“ turėtų ir pasibaigti (kaip sakoma – padorūs žmonės svetimam vienuolynui savo taisyklių neperša)…
   … O mes džiaukimės tuo, kad mūsuose dauguma suvokia tą „absurdą“ ir tokio pasirinkimo nenorėtų…

   • Genijus

    Vadinant Kubilių besmegeniu, reiktų turėti tvirtą įsitikinimą, kad paties smegenys yra nors truputį didesnės masės.
    Gi paties komentarai verčia manyti, kad smegenų turima netgi mažiau už besmegenį, kas teoriškai sunkiai įmanoma, o praktiškai – tamsta gyvas to įrodymas.
    Labai norėčiau pamatyti išvardintus bent tris punktus, kaip 9 milijonai baltarusių (ar bent jau pusė + 1 jų) galėtų parodyti tai, kad jų esama padėtis ir ūsuotas žmogžudys valdžioje netenkina?
    Punktą, kad visi 9 ar 4,5 milijono gali masiškai rašinėti kažkur internete, naudodami proxy serverius, iš anksto atmetu, kaip nelabai įtikinantį.
    Ačiū.

    • Valentinas

     Manau, kad Andrius turi tvirtą įsitikinmą, kad jo smegenys yra didesnės masės nei Kubiliaus. Bet ką galvoja kiti? Balsuokime! Teigiamas šio komentaro įvertinimas reikš, kad skaitytojai įsitikinę, kad Andriaus smegenys yra MAŽESNĖS nei Kubiliaus. Neigiamas komentaro įvertinimas reikš, kad skaitytojas galvoja, jog Andriaus smegenys yra DIDESNĖS nei Kubiliaus. Aš asmeniškai galvoju, kad Andrius neturi smegenų visai, tačiau šios opcijos neleidžia balsavimo formatas.

    • romas

     „Gi paties komentarai verčia manyti, kad smegenų turima netgi mažiau už besmegenį, kas teoriškai sunkiai įmanoma, o praktiškai – tamsta gyvas to įrodymas“
     http://www.science-frontiers.com/sf015/sf015p14.htm

    • Andrius

     „Genijui“. Turite galvoje Jūsų paties „genialūs“ komentarai „verčia manyti, kad smegenų turima netgi mažiau už besmegenį“ ? :) – tamsta labai savikritiškas, kas, beje, rodo, kad gal dar ir nevisai beviltiškas…
     … Na apie Kubilių dabar, gal, nesiplėsim (nors tikrai yra kuo pagrįsti jo „genialumą“ įdentišką jūsiškiam ) … – mestelsiu jums tuos „bent tris punktus“ – kaip didžioji dalis baltarusių galėtų parodyti, „kad jų esama padėtis ir ūsuotas žmogžudys valdžioje netenkina“ :

     punktas pirmas – ta didžioji dalis baltarusių galėtų nebalsuoti tokiu dideliu procentu už tą „ūsuotą žmogžūdį“ per savo valstybės vadovo rinkimus. (Tikrai neteigsiu, kad rinkimai ten vyksta demokratiškai nepriekaištingai, tačiau, net didžiausi „Baltarusiško totalitarizmo“ priešininkai, stebėję visą jų rinkimų eigą, pripažįsta, kad pasitikėjimas „ūsuotuoju“ baltarusių tarpe siekia, gal ne 90 proc. (kaip viešai teigia jis pats), bet apie 70 proc. tai tikrai…

     antras punktas – galėtų aktyviau palaikyti opoziciją ir gausiau dalyvauti jos rengiamose protesto akcijose – keliasdešimt žmogelių tokiose akcijose, visos Baltarusijos masteliu, tai tikrai ne tas rodiklis kurį galima būtų rimtai vertinti ir kalbėti apie „daugumos balsą“ – pas mus „riaušininkų“ buvo daugiau susirinkę ir „fašistuojančių“ paradas buvo didesnis, o juk mūsų daugiau nei tris kartus mažiau, nei baltarusių…

     ir trečiu punktu paminėčiau, kad ta didesnė dalis baltarusių galėtų privačiuose pokalbiuose (ir juolab už BY ribų) pyktintis tuo savo „ūsuotoju“, nes, bent jau kiek man tekę jų sutikti – praktiškai visi jį palaiko ir mano, kad tik jo dėka, jie išvengė, tų, per visą rytų Europą prasinešusio, „laukinio kapitalizmo“ pasekmių – didelės turtinės diferianciacijos, žemesnį socialinį sluoksnį (o toks sudaro visose „postkomunistinėse“ šalyse kone du trečdalius) nubloškusį žemiau skurdo ribos (o nemenką dalį – ir ant išgyvenimo ribos)…

     …Ar trijų punktų užteks besmegeni „genijau“ ?…

     P.s. O kad vėl nepagalvotumėt, kad aš už Lukašenką, tai parašysiu, kodėl aš nepalaikau tokio baltarusių pasirinkimo:
     … nes manau, kad geriau laikinas „laukinis kapitalizmas“ negu amžinas „tarybinis socializmas“…
     …nes geriau keli metai su „besmegeniu“ Kubilium, žinant, kad ateis „pavasaris“ ir besmegenio laikas baigsis, nei „poliarinė žiema“ su seniu šalčiu „ūsuotuoju“…
     …nes, nors mūsų valstybės sistema esminiai ir nesikeitė per 20 metų nuolatos keičiantis jai vadovaujantiems „besmegeniams“ – teoriškai yra priemonių visą tai demokratiškai pakeisti…
     … nes čia galiu rašyti ką galvoju, o ten negalėčiau…
     … Ir galu gale, nes ten, beviltiškas „Valentinas“ (o gal ir tamsta), būtumėt prievarta patalpinti į specialias klinikas, kur jums, kokiu elektrošoku, būtų beviltiškai bandoma sužadinti bent minimali jūsų mirusių smegenų veikla, o čia jokie kankinimai (ačiū mūsų Demokratijai) jums negresia ir savo „genialiais išstojimais“ jūs reguliariai galite kelti visiems skaitantiems nuotaiką…

     • Genijus

      Hmm…
      Ilgų komentarų šita labai išplėsta klejonė tikrai neverta. Na, bet visiškai beviltiškam debilui reikia bent jau pabandyti parodyti, kokio lygio jis debilas, nepaisant to, kad neabejotinai nepadės…
      1. Nesupratau, kaip tie mistiniai „stebėtojai“ sužinojo, kad 70-90 proc. yra už Svogūnenką? Ar stebėjo, kaip buvo pildomi biuleteniai (nenustebčiau)? O gal apklausė ką tik laimingai prabalsavusius LAZais iš kolchozų suvežtus tružennikus ir krestjanus, už ką jie balsavo? O gal pasikliovė Batianios statistika (kažkaip skausmingai primenančią SSRS laikus, kai ir Lietuvoje už komuniagas balsuodavo beveik 100 proc. Tik va keista, iš kur po to atsirado tie šimtai tūkstančių, norinčių nepriklausomybės). O gal turite omenyje stebėtojus iš jūsų taip nekenčiamo normalaus pasaulio, kurie pretenzijų neturėjo nebent 1993 ar 1994 metų rinkimams, kuomet tą žudiką išrinko pirmą kartą? Turbūt nemažai juos prigirdėt, kad išgautumėt tokį pripažinimą? :)
      2. Kadangi Lukaapsišikenkos nepalaikot, labai rekomenduoju prisijungti prie protesto akcijų. Galite netgi nebūtinai tylėti, o savo iniciatyva suorganizuoti triukšmingą, aktyvią akciją. Sėkmės. Beje, iš anksto perspėju, kad tie keliolika smūgių per galvą ir kitas tamstos tuščias kūno vietyas jums tikrai nepadės, kaip ir keleri metai tiuriagos pas Aliaksandrasą.
      3. Neabejoju, kad bendraujate (jei nemeluojate)su savo lygio baltarusiais, kitaip tariant, visiškais runkeliais-zombiais-idiotais. Bet net ir jie šiuo metu jau po truputį turėtų pabusti ir maldauti, kad pas juos ateitų bent jau Lietuvos stiliaus kapitalizmas.

     • Andrius

      …tikrai manot, kad „visiškai beviltiškam debilui reikia bent jau pabandyti parodyti, kokio lygio jis debilas, nepaisant to, kad neabejotinai nepadės“ ? :) – na gerai, pabandysiu Jums dar kartą parodyti tą Jūsų lygį, jei jau taip prašotės…
      … Pirma – kaip žinia, Lukšenka, matyt, kiek pataikaudamas Europai, nusprendė apsimesti „demokratiškėjančiu“ – įsileido užsienio stebėtojus (tiesą sakant ir neturėjo pagrindo to nedaryti, nes realią padėtį apie tai, kad jis ženkliai lenkia savo reitingais visus „opozicionierius“ – jam, be abejo, jo parankiniai raportavo)… Taigi stebėtojams esminiai (klastojimais) rinkimai ir neužkliuvo – labiau buvo koncentruota kritika į „taikių protestuotojų“ išvaikymą (beje – pas mus, tie, kurie daužo valstybinių įstaigų langus, kažkodėl vadinami ne „taikiais protestuotojais“, o „riaušininkais“…na bet, tegu pas juos būna tie „taikus protestuotojai“…)
      …Antra – Jums, tamsta „genijau“ derėtų bent jau pabūvoti bent kartą toje šalyje, kurios tokiu „ekspertu“ bandote dėtis – gal tuomet bent jau protingiau galėtumėte ginti savo išanksto angažuotą nuomonę ir neatrodytumėt dar kvailesniu nei jau ir taip esate…:)… Tiesą sakant, man teko ten lankytis ne kartą – pastaruosius dešimt metų „demokratijos“ (jei taip galima būtų išsireikšti) ten buvo tikrai daugiau, nei dabar – visi norintys galėjo protestuoti, bet tų norinčių aikštėse buvo tik dešimtys… Ir net komentuoti internete baltarusiai galėjo – uždrausta buvo vėliau. Dabar gi, užklupūs Baltarusiją krizei – Lukašenka „opozicionierius“ prispaudė stipriau – matyt, mano, kad nedera jiems leisti kurstyti bereikalingą paniką ir šiaip jau sunkiu valstybei metu… Todėl dabar „semia“ ir „plojančius“ ir „skambinančius“ ir šiaip be leidimo besiburiančius… ir „bananais“ pavaišina, nors, tiesą sakant – „guminėmis kulkomis“ į „demonstrantus“ dar nešaudė …:)- gal, sakau, gaila kulkų vertinant protestuojančių „gausą“ ir mažą galimybę pataikyti ? :)… Na bet, kaip nekeista, net ir dabar didžioji dalis baltarusų (tikiu, kad ne visi, bet – manau didesnė dalis) tokius jo veiksmus pateisina – mano, kad sunkumai laikini, o „panikierių“ elgesys vertas tokių apribojimų… Ir beje – logiškai tą palaikymą įmanoma suprasti – jei imti domėn, kad Baltarusijoje (kaip ir pas mus, beje) kone trys ketvirtadaliai gyvena „nuo algos iki algos“ – jie puikiai supranta, kad „kapitalistinei valstybei“ perstojus duotuoti komunalinius mokesčius, jie vargiai suvestu savo šeimininių biudžetų galą su galu – o dabar už komunalinius patarnavimus (tame tarpe šildymą) moka „kapeikas“… (na kaip pavyks didesnei daugumai „peržiemoti“ šiais metais pas mus – dar pamatysime, bet kažna kaip nubalsuotume mes Lietuvoje, jei kokia partija pažadėtų dešimteriopai sumažinti, bent jau šildymo kaštus ir mes tikrai tuo patikėtume ? :)…)

      P.s. Na o dėl mano pažįstamų baltarusių iš „runkelių“ kategorijos – na tai tokių tenai ir yra tie tris ketvirtadaliai visos valstybės – dirbančių samdomus darbus, arba turinčių nedidelius versliukus… Tame 5 procentų žaibiškai prakutusių „baltarusų-bonzų“ (buvusių nomenklatūrininkų, aukštų valdininkų, buvusių banditų, ar labai jau sėkmingų verslo ryklių) sluoksnyje pažįstamų neturiu, tai ir nelabai, ką galiu papasakoti apie jų „nuomonę“…Bet galiu spėti, kad jiems bet kokie suvaržymai (tame tarpe ir mokestiniai) yra blogis (kaip ir mūsų „elitui“), o „teisingumą“ ir „pagarbą sau“ , esant poreikiui – jie gali ir nusipirkti – pinigų prilaiko… Tai va tie 5 procentai gal ir pageidautų greičiau ateinančio to „laukinio kapitalizmo“ – juk tai metas, kai turtingi dar labiau turtėja visų likusių sąskaita…

  • romas

   KAY, Žirinovskis įžvalgus, nes žino, koks planas ir kas turi gautis. Jei tamstai kas nors vis spardytų į koją po stalu, o aš tai žinočiau, irgi galėčiau būti pranašu. Sakyčiau Šitas KAY yra pavojingas ir tikrai viena kartą kam nors duos į snukį.:) Smegenys kaip tik ir praplautos, kai per Saakašvilio šlipso valgymą kas vyksta nebesimato.

 • Marius

  Prisipažinsiu, kai vyko R. Pakso apkaltos procesas, buvau nemąstantis, tiksliau ėjau kartu su meinstrymu, atrodė lyg ir Paksas kaltas. Atrodė kaip ir yra prasikaltęs. Dabar taip nebemanau. Bausti pagal įspūdį yra absurdas. Bausti pagal Konstitucijos dvasią lygiai toks pat absurdas. Kas ta Konstitucijos dvasia? Juk tai tik įspūdis liekantis perskaičius Konstituciją. Tai yra vertybės kurios surašytos ir yra ta Konstitucijos dvasia. Perskaitykite Bibliją ir ji turi savo dvasią, nes visi pamokymai, išvados ir palieka tą įspūdį, tą dvasią. Perskaitykite žymių rašytojų: Ernest Hemingway, James Joyce ir pan. knygas – jų knygos taip pat turi dvasią. Bausti reikia pagal įstatymo raidę, bet ne pagal įspūdį.

  • romas

   Todėl visokie uspaskiai, lementauskai ir zuokai vis renkami ir perrenkami, kad jų konkreti veikla nedaro mums įspūdžio.

   • suomis

    Štai čia, galėtų būtį gera tema diskusijai.

    • romas

     Argi? Juk aš apie Paksą tarp eilučių :)

     • suomis

      O aš, apie dvasias ir įspūdžius. :)

     • romas

      Formaliai Uspaskis – nekaltas, nes niekas jo nenuteisė, o gal ir nenuteis. Mums tik įspūdis, kad jis kaltas. Formaliai Kreivys – nekaltas, nes nepadarė jokio kriminalinio nusikaltimo. Mums tik įspūdis, kad jis kaltas. Formaliai ir Paksas – nekaltas, nes irgi nepadarė jokio kriminalinio nusikaltimo.

   • Esmė Lietuvoje šiame tekste, manau:
    „…Po skandalo Kauno apygardos teisme, kai dabar jau buvęs teisėjas Arvydas Stankus klastojo nutartis ir į laisvę paleido penkis kalinius, teisėjai tapo dar labiau gailestingesni – jie į laisvę paleidžia ne tik narkotikų platintojus ir žudikus, bet ir net po 19 kartų teistus vagišius…“
    Man tai perskaityti ir žinoti yra baisiau nei visokie karai, visokios sąjungos ir panašiai… – kaip sakoma nuo priešų nesunkiai apsiginsiu ar laikas pats išspręs…, bet kas apgins nuo savų… – niekas neapgynė, vargšę Lietuvėlę nuo savų…
    Ją per 20 metų trypia savi.

  • Valentinas

   Paksas nubaustas pagal įrodymus, o ne pagal įspūdžius, todėl šis tavo Mariau komentaras yra niekinis.

   • romas

    Marius turi omenyje kriminalinius nusikaltimus. Nenusižengė Paksas kodeksui – reiškia nekaltas.

   • Marius

    Įrodymai kurie įrodo ką? Aukščiausias teismas, pagal visus įrodymus Paksą išteisino. Galima vartalioti kaip norite bet apkalta buvo politinis veiksmas. Tai nereiškia, kad aš esu paksistas, man R. Paksas nepatinka. Jo pagrindinis minusas, jis nėra pats savimi, stengiasi vaizduoti kietą, tiek laikysena, tiek kalbėsena. Didžiausia blogybė yra ta, kad R. Pakso apkalta su garsiuoju „pažeidė Konstitucijos dvasią“ sukūrė precedentą bausti pagal dvasią, įspūdį, pagal atmosferą – net nežinau kaip įvardinti. Ar gi žurnalisto Gintaro Visocko byla nėra tas pats, tų pačių šaknų reikškinys: kaltas, nes „skaitytojas gali pagalvoti“? Vėlgi man G. Visockas nepatinka. Bet jei mes matydami absurdą netylėsime, šitas absurdas galop atsisuks prieš mus piliečius.

    • Genijus

     Tikrai nesu teisės ekspertas, bet man kažkodėl atrodo, kad apkalta ir yra politinis veiksmas, nes (bet ne tik todėl) ją atliko šiaip jau seimo valdžiasnukiai, o ne teisėjai.

    • romas

     Aukščiausiasis teismas išteisino, Konstitucinis kol kas ne, o pašalino Paksą ne teismas, bet Seimas. Linas Karalius, beje, irgi nepadarė jokio kriminalinio nusikaltimo, bet buvo pašalintas apkaltos būdu. Politinė atsakomybė skiriasi nuo kriminalinės.

     • suomis

      O, kaip su rinkėju nuomone? Ką mes turim? O gi tai, kad Laurinkui ir Co nepatiko Paksas ir jie jį pašalino. Rinkėjai(piliečiai) liko durniaus vietoj. Dabar galime, Laurinkaus ir Co, paprašyti, kad jie mums ir kitus prezidentus, bei seimus parinktų. :DDDD

     • Genijus

      Suomi, jūs naudojate labai demagogišką argumentą: „liaudies“ valią, kurį ypač aktyviai naudojo ir tebenaudoja patys paksoidai. Beje, nepamenu, ar tą liaudį ir jos valią kada nors yra minėjęs A. Račas. Jei ne, tai šlovė jam, ir atvirkščiai :)
      Ar nemanote, kad net pačios tamsiausios liaudies nuomonė apie Šūdpaksį prieš rinkimus ir po to, kai išlindo šlykšti ir apgailėtina realybė, kai Prezidentūra pavirto neaiškaus rusiško-banditinio kvapelio paksoidų štabu, kai paaiškėjo kriminaliniai šios šutvės darbeliai, pamatėme, kad Šūdpaksį valdo borisovai, almaksai ir kažkokios gruziniškos vangos, kai Lietuvą mandagiai pradėjo ignoruoti absoliučiai visos šalys („kol nesusitvarkysite šitos mėšlo krūvos pas save“), pasikeitė? Ir čia nepaisant to menkystos koncertų po visą Lietuvą ir vargšų nuskurdusių runkelių zombinimo? Manau, kad rinkėjai (piliečiai) buvo tik išvaduoti, ir ačiū Seimui, kad labai jau besimuistydamas, sukąstais dantimis, vos vos, bet išmetė tą šiukšlę į konteinerį.
      Juokinga yra remtis tuo, kad jis buvo išrinktas. Kažin, kiek procentų balsų būtų gavęs po to. Čia tik jis pateikia, kad būtų užtikrintai laimėjęs. Manau, balsuoti prieš jį būtų atėję net tie, kurie dar gyvenime nebalsavo, kad tiktai nebesikartotų tas košmaras.

     • romas

      Nereikia prisidirbti, nebus progos būti apkaltintu. Lietuva – parlamentinė respublika, todėl Seimas Lietuvoje yra aukščiausia valdžia. Per Seimą taip pat išeiškiama rinkėjų valia ir ši valia aukštesnė.

     • suomis

      Tai aš ir sakau: – na…ui mums rinkimai. Va Genijus,romas,Valentinas, Tomas Chochrin ir kompanija, plebėjams parinks, nes tamsuoliai NETEISINGAI balsuoja. Bet geriausia, kad tamsuoliams, iš vis neleisti balsuoti, nes vėl ką nors ne taip išrinks. O, pats geriausias dalykas būtų, jei būtų viena partija, vienas vadas. Va, tada, tai Lietuva – tiesiog sužydėtų. Visi gyventų gražiai ir laimingai. Tiesiog idilė, beveik Šiaurės Korėja.

     • romas

      suomi, įdomu, kad pats taip lengvai nurašot Seimą. Gal jis ir neturi autoriteto tautos akyse, bet tai yra būtent ta institucija, kuri atstovauja ne daugumą, o visą tautą. Genijus teisingai pastebi, kad Pakso elgesys pasidarė atgrasus net daugeliui tų, kurie jį rinko, todėl mėginimas aiškinti, kad yra nesiskaitoma su tautos nuomone, yra niekuo nepagrįstas. Šiaurės Korėja būtų, jei Lietuvą būtų leista valdyti visokių rasputinų ir vangų valdomiems paksams.

  • nesvarbu

   Mariu, kadangi dabar jau esate mąstantis, o Konstituciją galima skaityti tik pažodžiui, tai skiriu pačiam dviejų veiksmų pjesę. Veiksmas 1.Įžūlus psichopatas kaimynas laiptinėje pačiupo pačio draugę, įsitempė į savo butą ir ten kankina ją karštu lygintuvu. Draugė šaukiasi pagalbos. Tu daužai duris ir skambini policijai, kuri atvyksta per kelias minutes. Patruliams akimirksniu įvertinus situaciją jų vyresnysis iš kišenės išsitraukia LR Konstituciją ir, durdamas pirštu į Konstitucijos straipsnius kurie skelbia, kad žmogaus būstas ir jo nuosavybė neliečiami, paaiškina, kad padėti niekuo negali. Veiksmas 2. Policija jau išvykusi. Staiga iš buto iššoka kaimynas psichopatas ir skelia pačiam vieną kairį huką ir pora aperkotų į smakrą iš apačios. Pats bandai atsakyti tuo pačiu, tačiau kaimynas spėja apdairiai pakišti pačiam po nosim Konstitucijos 21 str., kuris skelbia „Žmogaus asmuo (šiuo atveju skandalingojo kaimyno) neliečiamas. Draudžiama žmogų kankinti, žaloti, žeminti jo orumą, žiauriai su juo elgtis, taip pat nustatyti tokias bausmes“. Buvo toks rusų multikas „Neišmoktų pamokų šalyje“, kuomet filmuko herojus Peresptupkinas atsidūrė pasaulyje, kur viskas buvo taip, kaip jis sapaliojo pamokose. Rekomenduoju. Pačiam gal bus vertingiau pradėti nuo tokių filmų, o po to jau pereiti prie „Fair game“.

   • Marius

    Sulyginimas netinka. Jokių fizinės prievartos veiksmų R. Pakso byloje nebuvo.

 • Fredis*

  V.Laučius, cituodamas neįvardintą buvusį Prancūzijos ambasadoriaus išsireiškimą apie Izraelį „shitty little country“ („maža šū…na šalis“), pritaikė šiuos žodžius Austrijai ir akimirksniu tapo austrų žiniasklaidos žvaigžde. M.Drunga per Lietuvos radiją šį išsireiškimą pavadino nederamu ir patarė nesikarščiuoti.

 • Fredis*

  Šiandien koks nors žurnalistas arba politologas, kaip pasakytų Valentinas „Žurnalistų sąžinė“, galėtų užsidirbti daug objektyvumo taškų, nes prie Austrijos ambasados buvo pažeistas susirinkimų įstatymas. Stovėjau gal per tris metrus nuo peliuko R.Šapausko, europarlamento narės R.Morkūnaitės, L.Ulevičiaus, V.Aleknaitės-Abramikienės ir kitų įžymybių, bendra minia kartu su žiniasklaidininkais buvo virš 100 žmonių.

  • neva-bendra-pažeidėjau, Susirinkimų įstatymo [http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=323786] 9 str. 1 d. – Pranešimą apie susirinkimo organizavimą organizatorius arba jų atstovas paduoda ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki numatomo susirinkimo vedimo dienos

   Akivaizdu, kad savaitgalį prašymo paduoti ir išnagrinėti galimybių nėra, todėl šis atvejis dėl objektyvių aplinkybių (t.y. reikalavimo reaguoti nedelsiant) vertintinas kaip teisės spraga, o jos atveju susirinkimų teisei turi būti teikiamas prioritetas, jeigu organizatoriai ir dalyviai vykdo teisėtus teisėsaugos pareigūnų reikalavimus. policija dalyvavo, jokių esminių priekaištų nereiškė

   aišku, tarybinės teisės aiškinimo patirties milicininkai prioritetą teiktų neva-viešajai tvarkai. panašiai jie ir kovotojus už Lietuvos laisvę vadino banditų grupuotėmis.

   išsiduodat savo praeitį, Fredi*

  • Trakimas

   Sausio 16 Kubilius su gauja sušaudė taikią demonstraciją,nors sniego gniūžtės tikrai nekėlė aplinkiniams pavojaus gyvybei ir sveikatai.Kubilius ir čia pažeidė Konstituciją,o konkrečiai- būtinosios ginties ribas.

   • Trakimas

    Taigi,kai Kubilius pasislėps po pralaimėtų rinkimų kokioj Austrijoj,galėsim stebėti įdomius įvykius-ar austrai išduos Ku bilių Lietuvai už padarytus nusikaltimus ?:)

    • Valentinas

     Komentaras pašalintas – A.R.

 • dariusm

  toks Matonis, atsimenu, per teliką net apsiputojęs įrodinėjo, kad jankiai rado Irake cheminį ginklą

  • nerijus

   …jie ten rado naftą ir įtaką regione ;)

 • Izbliondimas

  Fredžiui.

  Supratau, kad klausėte, pasirodo, ką aš galvoju apie „blogio ašis“ (tik dabar tai pastebėjau, tad atleiskite).

  Atsakau, jei gerai supratau, kad klausėte.

  Manau „blogio ašimi“ galima vadinti tą šalį, kurioje be perstojo žudomi visiškai niekuo dėti žmonės… ir kai žudikai vaikšto laisvi čia pat šalia savo būsimų aukų, nes jie tam darbui vis yra išleidžiami iš teismo salės, ir po dešimt ar daugiau kartų.

  Šalis, kurioje vagystė nelaikoma nusikaltimu. Ir kurioje vagiama totaliai. Ir ne duok dieve kas nutiktų vagiui tokioje šalyje. Sunku net įsivaizduoti.

  Jau nekalbu apie narko biznį, mafiją, korupciją, demokratinių rinkimų nebuvimą tokioje šalyje.

  Šalis, kurioje galima spardyti policininko kepurę.

  Šalis, kurioje pasitaiko bolševikinių atgyvenų, bezujančių tarp žmonių ir juos užgauliojančių. Nors bent šių, manau, jau ir ne tiek daug… juk jie jau nebegali numesti išniekinto lavono miestelio centre (kiti juk laikai)… vargšeliai panašiai gali veikti tik internete (gal pagailėkime jų), bet… gal neskubėkime jų gailėti… čia, internete, jie juk lygiai taip būna tikri, kad jie čia yra neliečiami, kaip josifo laikais. Na, jei jiems to pakanka savo pasitenkinimui, – nemuškime jų, pagailėkime. Va dar, jie manau, lygiai taip pat, kaip pokaryje, būna labai tikri savo teisumu… …kažkada Veimaro aikštėje, miesto senbuvis kalbėjo, kad ta aikštė, kurioje mes stovime buvo pilna žmonių, kurie klausė savo fiurerio. Jie buvo ekstazėje. Bet dabar, sako, mes nerandame nei vieno iš jų, – juk, sako, negali būti, kad visi ėmė ir išmirė. Neišmirė, jie ir Lietuvoje, jie yra, taigi.

  Manau, kad tokia šalis, jokia čia „blogio ašis“, žinoma, bet iš jos žmonės bėga, kaip nuo maro, matome… sako, kad iš jos žmonės bėga ne tiek dėl kokių nors didelių nepriteklių (juk sako, kad yra galybė šalių, kur tų nepriteklių daugiau, o žmonės dėl to nebėga…)… gal sakau nuo tų nedamuštų, užsimaskavusių politrukų taip pat, kurių čia vis dar zuja…

  • Smokas

   „žmonių bėgimas“ labai dėkinga tema. Kiekvienas susigalvoja priežastis pagal savo matymo kampą. Kažkaip keista, kad keli užsimaskavę politrukai tiek ilgai terorizuoja tūkstačius didvyrių. O gal ir vėl apgavo ? :)

   • Izbliondimas

    Smokai. Neįsijauskite. Jei įžeidžiau, atsiprašau.
    Geriau paklausykime smagios melodijos iš civilizuotų kraštų (siūlau pasididinti ekraną): http://www.youtube.com/watch?v=zOItBQMCjtY&feature=related

    • Fredis*

     Izbliondimas nori užliūliuoti „užsimaskavusių politrukų“ budrumą?
     Draugystė tarp tautų yra labai svarbi, tačiau šioje situacijoje būti principingiems ir išgryninti situaciją iki visiško aiškumo – taip pat reikalaujantis valios ir pastangų veiksmas.

     • Izbliondimas

      Taip. Bet pradžioje tokiems gal reikia įsitikinti ar moka atsiprašyti. Gali tekti, žmogau.
      Nesu tikras, kad tai jau yra išmokta… čia tau, žmogau, ne vištą nugvelbti iš kolhozo.

    • Smokas

     oi, tikrai neįžeidei. Čia aš bendrauju kaip kirvis ir atsiprašau už kandumą. Mano mintis yra tokia. Kad politrukai dygtų, reikalinga tam tikra dirva, kurią sudaro ir gerieji bei teisingieji patriotai tame tarpe. Jau dešimt metų, kaip persirgau politrukų kaltinimo liga. Šiandien pasižiūriu į veidrodį ir pasakau sau, jei kalti politrukai, tai aš ir esu jų vertas. O kaip tamsta, ar pasižiūrite į veidrodį įdėmiai? :)

     • Izbliondimas

      Smokai.
      Pasižiūriu. Ir žinau aš jau ne tas, kuris galėjo po 1990 m. Lietuvai dirbti neatlygintinai 10 metų, truputį numiegant, su tuščiu šaldytuvu. Ir ne tik tai.
      Aš jau šaltas, surambėjęs žmogus.
      Mane šiandien tik užkaitina žinote kas, – tautiečių begalinė meilė vagims, totali meilė, totaliai vagystei… tuomet aš vėl tas, galintis padėti ir galvą, jei galėčiau…
      O žinote, neniekinu aš šito farso dalyvių, dėl Austrijos. Juk matau, jie nėra patriotai… kitaip nebūtų tokie abojūs tokiems nusikaltimams šalyje… nesueina.
      Iš vienos pusės – rinkimai. Iš kitos pusės, – tie patys žmonės, kurie kūnu gina vagis (tas liečia ne tik politikus, manau, ir didelę dalį tautiečių, – juk prisipažino apklausoje, kad „dievina“ vagis).
      Nesueina galai.
      Būtų smagu, kad tai, kas šiandien vyksta šalyje, – yra nuoširdu. Jei ir yra nuoširdumo, – tai nusiimti kaltę nuo savęs, kai atsiranda proga tai nustumti kitam, tokia proga (tokį nuoširdumą žmonių matau, taip).
      Bet tas abrozdėlis veidrodyje jau ne toks patiklus kaip prieš du, o taip pat ir mažiau, ir daugiau nei du dešimtmečius. Tai nė matyti nereikia. Taip yra. Surambėjome kai kas, kai kasdien matai melą, vagis, žudikus ir totalią jiems meilę šalyje.

     • nerijus

      Kas gali paneigti, kad tuo nesuskubs pasinaudoti IR mūsieji- Tėvynės „sargai“?..Visgi, artėja rinkimai ir reikia apie save pranešti. Užtenka vien paklausyti mūsų žiniapurvos, kaip jie informuoja apie šį atvejį ir tampa aišku, kad šiame procese dominuoja tik viena partija :)))

      p.s. kiek dažnai teko girdėti apie Austriją mūsų žiniapurvoje per 20 metų?..
      Pripažinsiu, kad pirmą kartą girdžiu…

 • nerijus

  Prancūzai taip pat nusipelnė Pastabos (Notos) dėl to, kad rusakalbį pilietį atgabeno į Lietuvą. Pasirodė, kad jis pateikė kito,- lietuvio, dokumentus (tapatybės kortelę). Negi jie neįgalūs pažiūrėti į nuotrauką ir to „veikėjo“ feisą, ir, ypač, į užrašą kortelėje: „Lithuania“?..
  Visa „Vakarų“ EuroOpa galvoja, kad mes vis dar rusai…

  p.s. jie kvaili ar tik prisimeta?..

 • Sapnas

  Pasigirsiu: sakiau, kad pas juos bus antroji devalvacijos banga, ir yra… Kitaip negali būti piniguose. O paskui bus trečioji… Kažkas sakė, kad nenori gyvent Baltarusijoje… Tai po trečios devalvacijos baltarusiai gyvens pas mus :-) Kai ten alga bus 40 euru, o pas mus 400 euru. Bus antplūdis. Joks Migracijos departamentas nesulaikys.

  • nerijus

   …o kažkas skundėsi, kad trūksta darbo jėgos?..

   p.s.vienintelis kelias Baltarusijai į ES: jungtis prie mūsų (juokas):)
   p.s.s. kažkada buvo gyva idėja- jungtis (Litbelas) (juokas) :)
   p.s.s.s. gal jau laikas (juokas)?..

  • Fredis*

   nerijau, tavimi manipuliuoja kas netingi, galvok savo galva.
   Dėl ES, kaip matau, esi euroskeptikas, tai daug bendraminčių rasi čia: http://www.tautininkai.lt/, tačiau ir ten būsi tik dėl narių skaičiaus, manipuliuos tavimi ir ten, kažin ar atsineši su savimi būdamas kurioje nors organizacijoje labai vertingų idėjų.

   • nerijus

    Manipuliuoja tais- kam moka pinigus. Atrodo, kad šiuo atveju- Fredžiu, nes tik jis- vienintelis, dienų dienas, mirksta čia- racas.lt. Juk tam reikia laiko ir matosi, kad tamsta jo turi pilnus aruodus?..Beje, kaip ir Valentinas su romu, užnugaryje.

 • Sapnas

  Nesipykite, bet Baltarusijos devalvacijos mums yra didelė problema… Tiesiog gali keistis Lietuvos tautinė sudėtis. Nežinau, ar norėčiau, gal ne. O jei dar bus ketvirtoji devalvacija? Tai irgi neatmestina. Dirbau su pinigais, todėl žinau: kai prasideda masių baimės dėl pinigų, sunku suvaldyti, reikia turėt daug kapitalo. Kas buvo Lietuvoje 91-93 metais? Alga buvo 30 dolerių.

  • nerijus

   Sapne

   Gal to ir siekiama- masių baimės?..
   Nepavyko „džinsinė“ revoliucija, tai ieškoma kitų būdų, kaip palaužti. Vienas iš lengvesnių- ekonomika.
   Tik man keista Rusijos pozicija. Kodėl ji taip drąstiškai nusiteikusi savo brolio atžvilgiu?..Gal čia dėl tų „Mistralių“ ji nėrė į krūmus (mainais už palaikymą, gavo „Mistralius“?), kad neužstoja ar jau juos „dakasė“ „Batkos“ politika?..

   • Fredis*

    nerijau, patikslink, kas organizavo džinsinę revoliuciją, kas stengiasi palaužti baltarusius ekonomiškai ir kaip tai susiję su Mistral laivu.

 • nerijus

  Va, pažiūrėjau šį filmą. Drąsu, sakyčiau. Kažin, kaip baigtųsi tiems Žmonėms, kurie stotų prieš sistemą čia- Lietuvoje?..Gal nespėliosiu, nes ir taip aišku, nes tokio filmo nepamatytume ir tų Žmonių daugiau nesutiktume :)

  p.s. vienas epizodas buvo juokingai graudus, kai iš „Apachu“ buvo mėtomi lapeliai su atvaizdu- „Jie skęsta prabangoje, kai jūs vargstate“. Nuotraukose parodytas Huseinas su šeima.

  Klausimas: -JAV ar Lietuvoje yra kitaip?..

  • Man tai juokingi tokie samprotavimai apie tai ar „išdrįstų“ kas nors stoti prieš sistemą Lietuvoje. Atseit tuoj pat nušautų, na jei ne tuoj pat, tai bent po kurio laiko mirtis užspringus arba iškritus pro langą yra garantuota. Kažkaip niekaip nenorima pastebėti akivaizdaus fakto, kad ta kova prieš tą sistemą yra tarsi nesenstanti politikavimo mados tendencija. Kaip galima nematyti to, kad pas mus prieš sistemą kovoja visi kas netingi, nes tai yra labai lengva. Jei esi drąsesnis, gali pasičiupti garsiakalbį ir ropštis ant bačkos, jei ne toks drąsus – kovoti su sistema interneto komentaruose. Kas tai yra sistema? -Tai yra jie. Kas tie jie? – tie, kas turi valdžią? O kodėl jų neperrenka?-Nes jie yra sistema. O kodėl juos reikia perrinkti? – Nes tada ateis į valdžią normalūs žmonės (šiuo atveju tokie kaip nerijus) ir mes per vieną Seimo kadenciją ekonominiu išsivystymu aplenksim Švediją. Nesakysi gi, kaip pvz. Kubilius, kad va mes kelsim PVM, o prieš sistemą – visada prašom, gali kiek nori murkdytis nieko neįpareigojančiuose paistaluose ir būti amžinai madingas pažiūromis.

   • Valentinas

    Kreivaranki, puiki mintis, bet nerijaus ji nepasieks.

   • nesvarbu

    kreivaranki, Valentinas jau ankščiau pastebėjo, kad šių dienų Lietuvoje drąsos reikia ne kovoti prieš valdžią, o priešingai-pritarti išmintingiems valdžios sprendimams, konstruktyviai prisidėti.

    • nerijus

     Aga. Sistemingai vogti. Jei ne iš savo biudžeto, tai iš ES?..
     Nebejuokinkit su tais savo samprotavimais.

     kreivaranki

     Prezidentė teisingai samprotauja, jog partijas galėtų remti tik fiziniai asmenys. Bet, ar tai padėtų joms tapti labiau nepriklausomoms?..Nemanau, nes fizinių asmenų yra daugiau nei juridinių (įsipareigojusių). Partijas pradėtų remti giminės, jų artimieji, draugai ir pažįstami, ir t.t. :)

     „– Nes tada ateis į valdžią normalūs žmonės (šiuo atveju tokie kaip nerijus) ir mes per vieną Seimo kadenciją ekonominiu išsivystymu aplenksim Švediją.“

     Žinoma, kad nieko nesikeis, nes tokie kreivarankiai ir kreivaročiai galvoja, kad visa valdžia iš dievo.

     • Fredis*

      nerijau, atsakyk į tris klausimus:
      1) gal žinai kada ir kur vyko paskutiniai rinkimai?
      2) ar laimėjęs rinkimus žmogus yra Klano, Sistemos žmogus?
      Su rinkimus laimėjusiuoju lygiomis teisėmis kandidatavo ir tavo mylimų partijų (Uspaskicho ir Pakso) iškelti kandidatai;
      3) ar tavo manymu rinkimai vyko demokratiškai?

     • nesvarbu

      Fredžiui nerijus kaip O.Benderiui Kysa Vorobjaninovas-be jo Fredžiui čia būtų ne taip linksma.

     • nerijus

      1) Klaipėda. Rinkimai į Seimą;
      2) Laimėjo vienas iš „klano“ atstovų N. Puteikis.
      p.s. balsuočiau už jį: jei gyvenčiau Klaipėdoje ir, jei rinkimuose dalyvautų kaip nepartinis.
      3) Rinkimai buvo laisvi (ne demokratiški). Kaip ir dera- susirinko net tūkstantis rinkėjų :DDDDD Tai daug ką pasako apie partijas ir jų veiklą Lietuvoje.

      4) Nesu nei Pakso, nei Uspaskicho firmų gerbėjas.

     • Fredis*

      Kuo partinis blogiau (geriau) už nepartinį?

    • nerijus

     nesvarbu

     Ką norėjote pasakyti žodeliu „prisidėti“?..

  • Ai ir dar – nerijau, nu numestų tau tą lapelį iš malūnsparnio su atostogaujančio Zuoko nuotraukomis, o apačioje būtų užrašas – „tu vargsti, o jam dzin“. Ir ką – eitum Vilniaus savivaldybės šturmuot, nes kiek gi vargt galima?

   • Valentinas

    Lietuvoje šio lapelio vaidmenį atlieka Janutienė.

   • Trakimas

    „Jedinstva“ barstė iš malūnsparnių visokius lapelius.Tačiau žmonės neleido šturmuoti AT ar bokšto:)Kreivarankis čia jau pateikia sugromuluotą „sistemos“ vertinimą,nes Kubiliaus sistema jam „gera“.Negeros-visos kitos:)))Juokinga net skaityti tokias rašliavėles:)

    • Trakimas

     Kreivio „mamyčių“ ar Adomėno otkatų sistemėlė tinka ir „Valentinui“:)

 • Trakimas

  Sistmėlė,kai neapmokestinamos milijoninės tantjemos,tačiau apmokestinama šlapia dešra ar pigesnis kuras iš Baltarusijos, gali tikti tik labai iškrypusių vertybių žmegeliams:)

 • Trakimas

  Tad iškelkim neretorinį klausimą-kuo Kubiliaus,Mockaus ir kitų konservatorių draugų ir rėmėjų „sistema“ yra kokybiškai pranašesnė už visas kitas sistemas,jei Lietuvos rezultatai visose srityse yra patys prasčiausi?:)Kuo ši sistema tokia įpatinga,kad šalies piliečiai masiškai evakuojasi?Kodėl kažkas ją turi ginti ,o ne su ja kovoti?

  • Trakimas

   Atsakymas-ant liežuvio galo:)Sistema,kurios rezultatai yra prasti tinka tik tos sistemos sraigteliams.Tiems,kas prie lovio,net pagalvoti baisu,kad kažkas gali tą lovį atimti,todėl jie dreba ir net springdami agituoja ne kovoti su jų nevykusia sistema,o prisitaikyti:)Kišeninis filosofas Kreivarankis eilinį kartą net nesislėpdamas vėl agituoja už pačią geriausią „Kubiliaus sistemą“.:)Ką galima pasakyti apie tokį žmogų?

  • Valentinas

   Trakimai, palatoje įvedė internetą?

  • Trakimai, man sunku atsakyti į kai kuriuos tavo teiginius, visų pirmą dėl to, kad tos šlapios dešros, kuri dabar apmokestinama, anot, tavęs, paskutinį kartą valgiau gal prieš 20 metų. Tad nenuostabu, kad toks ilgalaikis susilaikymas neleido mano smegenims įsisavinti tam tikrų maistingų medžiagų, kurios padėtų suprasti tavo mąstymą.
   Kas dėl tos sistemos apie kurią kalbėjau aš ir tos sistemos apie kurią kalbi tu, yra skirtumas. Aš turėjau omeny, ne Kubiliaus sistemą, o šiaip Sistemą arba SISTEMĄ, kurioje žmogus nieko nereiškia t.y. žmonės tiesiog keičiasi – AMB, Kubilius, Kirkilas, Lubys, Uspaskichas, Paksas ir tt.- bet SISTEMA lieka. Va prieš tokią sistemą, kaip tai nebūtų paradoksalu, yra labai lengva kovoti, nes jai galima priskirti bet kurį ir tuo pačiu nepriskirti nė vieno. Negi nematai kaip blogai pas mus yra pastaruosius 20 metų ir kaip gerai buvo iki tol? Šis akivaizdus kontrastas ir yra pagrindinis SISTEMOS egzistavimo įrodymas.
   O jei jau kalbėti apie „Kubiliaus sistemą“ – beje, kur aš sakiau, kad ji gera? (beje, dabar aš nesakau, kad ji bloga) – tai dėl jos aš kažkaip drovėdamasis norėčiau priminti, kad iki kitų Seimo rinkimų teliko vos daugiau negu metai t.y. pats tas laikas per kurį tu Trakimai, kartu su nerijumi spėtumėte apvažiuoti visus kaimus, surinkti visus reikiamus parašus ir įregistruoti savo antisisteminę partiją Teisingumo Ministerijoje. Bet jūs to nedarysite, nedarys to ir kiti, ne dėl to, kad tingite, o dėl to, kad Lietuvą valdo SISTEMA ir jei nebus Kubiliaus, tai bus kitas ir vėl tokie kaip tu liks vergijoje iki kitų rinkimų. Tai apie tokią SISTEMĄ aš kalbėjau, o Kubilius čia nė prie ko, nes jis tėra tik tave ir nerijų pavergusios sistemos avataras… Ech, gaila, kad Lietuvoje nebeliko žydų, tuomet aš tau greitai paaiškinčiau, kas dėl visko kaltas.

   • romas

    Pamiršai Landsbergį. Jis buvo madoj vietoj žydų. Dėl pavardės, matyt.

    • romai,
     be reikalo paminėjai Landsbergį, nes dabar galbūt Trakimas eis daužyt langų į artimiausią sinagogą.

   • nesvarbu

    „nedarys to ir kiti…“ Klaidingas teiginys. Darė ir darys.Ir daugelis.Lietuvoje jau dabar yra dešimtys „antisiteminių“ partijų. Įregistruotų, su visais įstatais, nuostatais, pirmininkais, komisijomis ir komitetais, viskas kaip priklauso. O sakai nedarys… Beje toks Šustauskas jau ir į Vilnių persikrausto. Sakė, jei su Kristina nelaimės rinkimų, tai darys, kaip pas arabus ir graikus…

   • Trakimas

    Aš suprantu,kad sistemos nariai-naujoji konservatorių nomenklatūra-kreivarankis konkrečiai- šlapios dešros nevalgo.Aš kalbu apie tuos,kurie važiuoja į Baltarusiją ir perka pigią šlapią dešrą.O Šimonytė liepė juos apmokestinti.:)Tačiau net gerb. Artūro tinklaraštyje pateikė išsamų straipsnį,kodėl negalima apmokestinti milijoninių tantjemų:)

   • Trakimas

    Ne ,Kreivaranki:) Tu tiesiog pigiai gudrauji.Bandydamas sušvelninti konservatorių daromus nusikaltimus,tu imi kalbėti apie kažkokią abstrakčią sistemą.Nėra tokios niekur.Sistemas kuria tie,kas šią minutę yra pačiose valdžios viršūnėse.Galime pasakyti ,kad ir šeima yra sistema,tačiau yra šeimos variantai,kai joje neįmanoma gyventi ir yra variantai,kai šeima tiesiog yra Dievo palaima.O nuo ko tai priklauso?Nuo tos šeimos narių elgesio ,vertybių,protinių sugebėjimų,emocinės būklės ir t.t.:)

    • Valentinas

     Trakimai, o tai jūsų palatoje internetą įjungia vakarais?

     • Trakimas

      O tamsta,Valentinai,kaip naujoji konservatorių nomenklatūra,internetą gaunate nemokamai spec. pakete?:)

     • Valentinas

      Aš per daug laisvai žiūriu į seksą, kad galėčiau būti konservatoriumi :)

     • Trakimas

      Tai,kad Tamsta „žiūrite į seksą“,nieko negali nustebinti.Tokie pat nebrandūs ir Tamstos raštai.Pabandykite ne tik „žiūrėti“.Jei jau sulaukėte pilnametystės:)

     • Trakimai,
      juk iš principo tai nesvarbu ar internetas palatoje, ar spec. pakete – abiem atvejais jį apmoka Kubiliaus sistema. Tuo aš nenoriu pasakyti, kad tu su Valentinu šiuo požiūriu vienodi esate, o tik noriu priminti, kad net ir šiomis sisteminėmis sąlygomis, pas mus medicina vis dar daug kur nemokama.

     • Trakimas

      Medicina mokama jau visur-registratūroje bet kuris paliegėlis palieka po litą „už registraciją“,o toliau atitinkamai pagal rangą:)O tai yra Konstitucijos pažeidimas.Sutikčiau su Tamsta,kad Kubiliaus sistema yra kažkuo paranojinė,tačiau vis viena būčiau linkęs Kubilių teisti už padarytus nusikaltimus,o ne leisti jam apsimesti kvaileliu-tapti nepakaltinamu:)

     • Valentinas

      Trakimai, tai tave Kubilius uždarė ten iš kur rašinėji?

     • Trakimas

      Niekada neturi rimtų argumentų,Valentinai.Tie tavo juokingi atsimušinėjimai yra ne į temą ,be to:)Jau dešimta valanda vakaro-turi būti lovoje,nusiprausęs ir išsivalęs dantis.:)

     • Valentinas

      Na jei rimtais argumentais vadini „Kubilius dėl visko kaltas“ tada tikrai neturiu. Bėda tame, kad tavo protiniai sugebėjimai neleidžia tau suprasti ar argumentai rimti ar ne.

     • Trakimas

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • Valentinas

      Šiandien palatoje internetą įjungė anksčiau?

 • Izbliondimas

  Pavyzdžiui, ketvirtajame ano amžiaus dešimtmetyje Vokietijoje gerai jautėsi Adolfo Hitlerio šalininkai.
  Jie – padėties viešpačiai, – kiti, kaip šiandien nerijus, na panašiai…
  Tokia tarsi nesibaigianti diedovščina žmones persekioja visur ir visada, pasirodo.
  Silpnesni, amžini įtakingojo uolūs ginklanešiai. Šiuo atveju, – situacijos, jei tiksliau…
  Stiprūs, – visada turėdavo, matosi ir šiandien vienas kitas ne tai, kad turi (turėti nieko nereiškia), bet nebijo jos pareikšti.
  Nepaguodžia gal tai, kad 99.9 proc. dvikojų, – aplamai nelinkę mąstyti daugiau nei randa išbarstytose jiems po nosiai klišėse.
  Manau ir už balos tas pats. Ir kitur tas pats.
  Atvirkščiai, gal mūsų tautiečiui (ypač Žemaičių kilmės), gal reiktų tą procentą mestelti, iki 80 proc., – visgi su Pareto dėsniu beprasmiška diskutuoti…
  Taigi.
  To mandrumo, pasirodo ir neliek, kai pamatai, kas tik uolus ginklanešys, o kas, visgi…

  • nesvarbu

   Izbliondimai, nerijus yra liberalizmo išsekintas Lietuvos varguolis. Jis domisi ir žino, kad liberalizmas neišvengiamai pagimdo autoritarizmą, nes istorijos ratas yra toks: totalitarizmas-liberalizmas-autoritarizmas-demokratija (ir vėl iš naujo, ir taip iki begalybės). Taigi tokiems nerijams yra akivaizdu,kad liberalizmas yra žymiai blogiau už autoritarizmą, kad kentėti liko nedaug, kadangi po liberalizmo būtinai turi ateiti autoritarizmas, tačiau neaišku kodėl JE taip ilgai delsia…

 • leokadija

  sis irgi geras (Green Zone, 2010)
  http://www.imdb.com/title/tt0947810/

 • Izbliondimas

  Manau, kad net internete, net anonimui (kad anonimai nieko čia ir stebėtino, – juk net ne vienas klasikas yra žinomas daugiau anonimo vardu) nėra gražu įžeidinėti konkretų žmogų, ypač tautietį.
  Kai aplamai tai daroma, – taip pat yra blogai (tokią nuodėmę turiu, ir tai nieko gero nesako apie mane patį), bet kai taip pasakoma konkrečiam žmogui, – tai jau yra siaubinga, manau.
  Manau labai gražiai elgiasi nerijus, kad neatsako į įžeidinėjimus, kokus gali sau leisti tik nekulturingi, neišsilavinę žmonės.
  Taip, manau, ir atsiskleidžiama, kas yra kas. Bent jau tai.
  Štai viena buvusi vienos įmonės vadovė (tas jau prieš daug metų) pasigyrė, kad lankosi, kaip žiūrovė, nelagaliuose muštynių turnyruose, kur mušamasi be taisyklių iki pergalės. Man to pakako, kad šito žmogaus daugiau nenorėčiau ir akyse matyti. Juo labiau, kad moteris. Nesunku įsivaizduoti tokią klykiant, kai jau tas guli kraujuose, – duok, dar duok…
  Žinau, kad kitiems, atvirkščiai, tai padarė įspūdį, kad kitus tai dar labiau suartino.
  Ar mes dažnai čia perskaitome, kad vargšelis yra ne tas, kuris turi savo nuomonę. Gal labiau tas, kuris yra pinigų, turto vergas. Jei panašiai būtų rašoma apie tokį žmogų, suprastume, musėt.
  Bet taip nebūna dėl paprasčiausios priežasties. Juk, aplamai imant, daug yra žmonių, kurie šunelio akimis lyžauja – jėgai, pinigams… Ne tik mūsuose. Kai vargšeliu yra įvardijamas ne tas pinigų, turto vergas, bet žmogus, kuris to neturi, nes jam svarbiau būti žmogumi nei vargšeliui.
  Manau čia diskusijos neišauksiu, to nesiekiau. Nes tai tiesiog aksiomos, kurių bent mus mokino.

 • ugnė

  geras filmas, ačiū,kad užrodėt. tik dar kartą patvirtino prastą nuomonę apie kai kurias lietuviškas žiniasklaidos priemones, kur dirba atpratę abejoti žurnalistai.

 • Rasa

  o man reikia pagalbos!!! Turiu parašyti keturis lapus apie šį filmą…net nežinau nuo ko pradėti..čia visi tiek daug išmano apie politiką tai gal padės man…