Eurovizija: politika be politikos

Jau tikriausiai girdėjote naujieną: Eurovizijos konkursą rengianti EBU nusprendė išbrokuoti Gruzijos dainą We don’t Wanna Put In kaip neatitinkančią Eurovizijos konkurso taisyklių.

Gruzijai siūloma pateikti naują dainą arba pakeisti pasiūlytos dainos žodžius.

Įdomu, ar pasiūlymas būtų toks pats, jei šių metų Eurovizija vyktų ne Maskvoje…

Ir įdomu, ką darys Gruzija…

O ką darys Lietuva, jei Gruzija pareikš griežtą protestą ir atsisakys dalyvauti?..

O dar sakoma, kad Eurovizija – ne politika

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • mdxacuk

  Tikriausiai EBU traktuoja žodį „Putin“ kaip keiksmažodį, kas yra draudžiama Eurovizijos tekstuose. Jei taip, tai rusai irgi galėtų pareikšti pretenzijas EBU.

 • Levas

  „We are all Georgians“, pasakytu McCainas. Siuo atveju visi zinome konteksta :), man asmeniskai patiko komentaras:

  Comment by Makush
  Published 10 March 2009 at 15:18
  Georgia should not change the lyric, neither attend the Eurovision…

  „We dont wanna put in“ yra gramatiskai neteisinga todel nevartotina..(!!!) :) po want turi eiti bendraties dalelyte „to“

  Nes jeigu tai butu Lietuvoje, tai del gramatiskai netaisyklingos kalbos naudojimo, daina nebutu prileista prie atrankos, o taip pat ir p. Arturas ko gero taip pat nepatyletu… >;)

  Taip kad visai teisingai.. tvarkome mes savo lietuviu kalba, as manau ir apie anglu kalbos taisyklinguma nereiketu pamirsti…
  !!!!! >;)

  TODEL NEREIKETU TAIKYTI DVIGUBU STANDARTU!!!!! (Vienzodziu susidirbo vel gruzinai, pasaulis dabar zinos kad: gruzinai uzpuole Tchenvali, Saakashviliui patinka kramtyti KAKLARAISCIUS, ir STAI DABAR.. pasirodo kad yra NERASTINGI!!! >:]

  • Valentinas

   Levai, tu rusas? Nes normalių pažiūrų žmogus negali Rusijos Gruzijos konflikte palaikyti Rusiją. Tik rusai, nes juk malonu, imperija grįžta ar ne Levai? Jau lauki? Gal jau ir pasą pasidarei?

   • Levas

    Na va prasideda, man tai labiausiai ir nepatinka.. Valentinai kokia tuomet yra demokratija povelniu, jeigu zmones turintys kitokia nuomone yra taip marginalizuojami… sorry.. :( as pasakiau savo nuomone.. ir as turiu pagrindo vienaip ar kitaip galvoti, kodel jeigu zmogus kalba kitaip jis yra butinai nenormalus.. va tai ir yra visa beda, kad si demokratija nera jau tokia demokratiska :) as tiesiog turiu kitokia nuomone uzsienio politikos klausimais, o taip pat manau kad uzsienio politika lygi siol buvo kvaila, man asmeniskai Rusija ne priesas, as nemanau kad Rusija galetu padaryti ka nors mums blogo, nebent nusipirkti Mazeikiu Nafta, ar Leo LT.. BET AS NEMANAU KAD TAI BUTU BLOGAI, JEIGU JIE PASIULYTU GERESNIA KAINA NEI VISI KITI EUROPIECIAI.. as suprantu kad Europieciai gal butu geresni strateginiai investuotojai nei Rusija, bet cia veiks rinkos desniai…nes mes tokia ekonomika pasirinkome.. (be to uz kiek norime uz tiek galime parsiduoti).. asmeniskai galvoju kad lygi sioline politika Kenkti Rusijai ir pulti JAV i glebi, buvo gedinga, Bushas is viso paskutinis skuduras, o tarnauti skudurui, ir labiausiai shovinistinei pasaulio valstybei as nenoriu… paso dar nepasidariau :) be to manau… jeigu atsikratem darbingo amziaus zmoniu.. (mat jie emigravo) ir jeigu atsikratysime politiniu kitaminciu, tai cia nedaug zmoniu teliks..
    na zinoma tuomet NT pasiula bus didele, populiacija maza, tuomet kristu NT kainos.
    O taip pat.. as manau kad mums nebus kitokio pasirinkimo: Lietuva turi du kelius: arba buti ES pakrasciu- provincija, ir per amzius likti zemiau nei vidutinioke. Arba buti savotisku tiltu tarp Azijos ir Europos.. pagalvokite pas mus tokia nereali strategine vieta, mes galime tai isnaudoti.. KOKIUS RESURSUS MES DAR TURIME.. GAMTINIUS?, nelabai? TURIZMAS? TIKRAI NE!!! turizmas pas mus BUVO IR BAIGESI, kai mes istojome i ES.. pas mus gali vaziuoti nebent SEKSO TURISTAI.. arba tie kurie neturi pinigu i Ispanija, ar Egipta..(hmm reiskia turime siulyti pigiau)…., ir nereikia saves apgaudineti nebevaziuos pas mus tiek kiek buvo vaziave kai istojom i ES.. Kokie dar istekliai? zmogiskieji? cia taip pat prastai, mes cia kisame gerokai. Technologijos? na nebent kaip kineciai galime surinkineti televizosius ir saldytuvus, na dar musu lazeriai, ten nezinau.. gal kai bus tas „slenis“ gal ka nors ir sugalvosime tokio lygio kaip „NOKIA“ ar „ERICSSON“, bet kada tai bus? Paziurekite zemelapi, Lietuva ne ES centras, o Europos, iskaitant ir Rusijos Europine dali, O ES mes esame pakrastys.. taip kad .. du keliai: buti ES pakrasciu arba Europos centru(iskaitant Rusijos europine dali ;)… lygi siole musu uzsienio politika buvo orientuota buti ES pakrasciu.. :)

    • Valentinas

     Levai, atpasakoji rusų propagandistų mintis. sorry, bet taip yra. Suprask Levai, Rusija jau kelis šimtus metų šiame regione yra agresorius. Rusija yra pavojus visiems jos kaimynams, nes ji laiko juos savo teisėta įtakos zona. Maža to, Rusija jau ginklu atstatinėja savo buvusią imperiją. Kitaip sakant negali būti jokios kalbos apie vidurį tarp rytų ir vakarų. Arba tu kaip nors pakliūni į vakarus arba anksčiau ar vėliau tave įtrauks atgal į rytus. Kito kelio nėra. Lietuvai geriausia būtų neturėti su Rusija jokių reikalų, nei verslo, nei ekonominių, nepirkti jokių dujų, naftos, jokios elektros. Pasistatyti sieną ir viskas. Nes bet kokius verslo ir ekonominius reikalus Rusija paverčia politiniais ir įtakoja mūsų suverenitetą. Lietuvai, nepriklausomybė visų pirma ir gal netgi svarbiausia, reiškia nepriklausomybę nuo Rusijos. Kol kas jos nėra.

   • &j

    Supratau kad esu „nenormaliu paziuru“ 8-/
    ALL HAIL Valentinas

 • austras

  Bizantiškos rusų kultūros atspindžiai ir vėl išnyra iš sutemų.. Reginiai ir procesijos ten visuomet svarbiau bei aukščiau nei niekam nereikalingas individas su niekam nereikalinga asmeninio gyvenimo kokybe. Kaip tebesako Kaliningrado žmogeliukai – „smotrel parad 9-togo maja, i gorda v serce – tokaja mošč u nas jest“. Bet kuo gi skiriamės mes, kai gaudome iš dangaus krintančias ledų porcijas, tarkim, per Kėdainių dieną? Imperatoriai ar caraičiai duoda renginių, kad liaudis būtų rami..

 • albinas

  klausiausi sia daina utube ir jei nebutu kas pasake tai nesuprasciau kad cie bandoma pasisaipyti is putino. Tiesiog angliskas zodziu junginiu garsas panasus i putino pavarde.
  Bet nemanau kad sitas tekstas gavosi netycia.
  Politikos cie tikrai galima izvelgti ir is rusu ir is gruzinu.

 • urvinis

  „O ką darys Lietuva, jei Gruzija pareikš griežtą protestą ir atsisakys dalyvauti?..“

  Klausimas stiprus. Ir netgi drąsus, sakyčiau. Patiko man.

 • nerijus

  O kas sakė, kad Euroviziojs dainų konkursas ne politika?
  Įdomu būtų paskaityti EBU taisykles dainoms ir ar ten yra parašyta, kad gramatiėns klaidos neleidžiamos?

  Lietuviai dalyvaus. Juk santykiai su Rusija „šiltėja“ tik nepamenu, kada jie buvo „atvėsę“? Net suabejojau :)

  Kaip Butkevičius pasakytų:
  – Provokacija.

  Patys gruzinai provokuoja, o paskum verkia ir laukiasi paramos.
  Ačiū. Mums ir mūsų protėviams, tėveliams užteko vieno gruzino. Daugiau nebesinori.

  Kaip šauksi, taip ir atsilieps.

 • A.G.

  Manau, kad jau galybė metų, kai Žmogus nesukuria dainelės, kurios norėčiau klausytis vėl ir vėl.
  Dėkui Dievui, anksčiau sočiai pakurenta – tad nebadaujame…
  Pastebėsiu, kad net tos, kai mano vaikystėje atrodė kažkas kačiuką skriaudžia ar pjūklu džrina – šiandien nesunkiai konkuruoja su eurovizinėmis…
  Pavydžiu tiems, kuriems jos kuriamos dabar.
  O Eurovizija visais „kantais“ man nėra įdomi (pradžią davė buv. Varšavos bloko (ypač balkanai) su savo balsavimo ypatymais), bet labiausiai dėl to, kad jau galybė metų, kai Europoje nesukurpiama kokia tai dainuška, kuri bent radijui „Pukas“ būtų tinkanti (kuri praeitų konkursą būti paleista 6.00 ryto…, mano didžiąjai palaimai).
  O dėl Putino – tai jis pelnytas Rusijos gelbėtojas, bet dažnas myli vagis chodorkovskius… ir čia jau ne skonio reikalas.
  Mylėjo, mylėjo ir jaučia, kad ten, kur buvo šilta, net tik atvėso, bet ir neskaniai… (na kaip tam alaus siurbikui…).

  • anoniminis bailys

   Rusijos gelbėtojas Putinas ar brangstanti nafta?

   • A.G.

    Brangstanti nafta… ji pasitarnautų čelsiams pirkti, bet ne Rusijai… juk kaip Sachalino ištekliai buvo dovanoti (kad kelios šeimos apsirūpintų), taip ir visi kiti gražiai… bet va Putinas tas prakeiktasis…ane…

    • anoniminis bailys

     Neprakeiktesnis nei kitų didelių valstybių buvę ar esami nekurie vadovai, jei kas klaustų mano nuomonės tai sakyčiau, kad didžiausias skirtumas tarp Rusijos ir vakarų yra viešieji ryšiai. Bet kokiu atveju abejočiau dideliu Putino asmeniniu indėliu į Rusijos ekonomikos augimą…

     • A.G.

      Argi jis įmanomas.
      Bet, kai paklausai Svobodos – pradedi galvoti atvirkščiai nei jie taip nuosekliai gina chodorkovskius ir niekina Putiną. Tik tiek.
      Jokių simpatijų Rusijai neturiu, gal atvirkščiai…

     • Levas

      Cia kaip tik ir klysti labai.. ir is viso.. Putino atejimas Rusijoje is esmes lygiai toks pats variantas kaip ir dabar Grybauskaites atejimas pas mus…. AS LABAAAI IR LAABAI NUOSIRDZIAI JUOKSIUOS KAI GRYBAUSKAITE SURINKS TIEK PAT KAIP IR PUTINAS, LUKASENKA AR OBAMA PER RINKIMUS, … kas nors pasakys kad nera JOKIO AZARTO, kad NE TAIP KAIP CIVILIZUOTOJE AMERIKOJE DAZNIAUSIAI TURETU BUTI – 51/49, o nubalsuos uz ta GRYVAUSKAITE 80 proc… tai ir juoksiuos IR ZINOMA GREICIAUSIAI TAIP IR BUS, ir aciu dievui.. SAKAU GRYVAUSKAITE MUMS KAIP PUTINAS RUSIJAI 1999. JIS YRA VALSTYBININKAS IR PATRIOTAS, grazino valstybes turta atgal jos zmonems, ATEME JI IS OLIGARCHU… tegu jis buna anti demokratas ar kaip tik norit, bet jeigu ne PUTINAS tai ir iki siol.. BATUS KAS NETINGETU SLUOSTYTU I JA.. na zinoma gal kai kuriems super Lietuvos patriotams to ir noretusi… :) bet tai ne tai ko dora ir save gerbianti tauta turetu siekti.. nes tai butu zema, ir KOVO 11 butu bevertis SHOW.. jeigu jau taip.. TAIP KAD DIEKUI DIEVUI PAS MUS BUS GRYBAUSKAITE, IR DIEKUJ DIEVUI KAD RUSIJOJE YRA PUTINAS!!!!! ;) (uzduotis suraskite 10 panasumu tarp Putino ir Grybauskaites: (sufleruoju: patriotai, neatitruke nuo zmoniu… (teskite patys…)))

     • Valentinas

      Levai, nepyk, bet tu nusišneki visiškai. Grybauskaitę mes rinksime. Putinas buvo paskirtas. Grybauskaitę mes turėsime galimybę nuimti. Putinas „prišiol na vsegda“. Apskritai kaip galima svarstyti, kad KGB pulkininkas gali duoti ką nors pozityvaus? Jei Vokietijai vadovautų gestapo pulkininkas tu labai džiaugtumeisi?

     • nerijus

      Valentinai, Valentinai…
      Jau ir sulyginai Vokietiją- gestapo pulkininkas. Gestapas dar yra, o gal SS?
      KGB, kiek leidžia žinot mano žinių „bagažas“, tai yra.

      Rusija, kaip ir JAV „dalijasi“ įtakos zonas ir tai buvo nuo seno ir išliks.
      Abi turi imperialistinių užmačių: vieni „lenda“ į Iraką, Afganistaną, P. Korėją ir pan., o kiti Čėčėnijon, Ukrainon, Gruzijon ir pan.

      Nafta, dujos ir jų tranzitai, tai pagrindinės jų idėjos ir mintys.
      Chodorkovskis? Kas jis? Eilinis oligarchelis/ banditėlis. Tik vieni spėjo pabėkti, o kti spėjo „paremti“ esamą valdžią Rusijoje ir viskas. Ir visa politika.
      Jo bent nenužudė, kaip Politkovskajos.

     • Valentinas

      Atsiprašau Nerijau, bet vėl nusišneki negyvai. Tos kalbos, kad Amerika yra imperija yra grynai Tomkaus ir ruskių propagandinis arkliukas. Kažkodėl į tą imperiją visi nori pakliūti ir nori su ja draugauti. Į Rusijos imperiją niekas nebando. Man keista, kad per tiek nepriklausomybės metų mes dar nesugebėjome išnaikinti primityvaus tarybinio antiamerikanizmo. Nieko, keista, jei net sąjūdininkas Tomkus pučia į Rusijos dūdelę. Kovo 11 d. tokios temos ypač tinkamos.

     • nerijus

      Man nereikia jokios Imperijos. Man gerai ir čia. Pakanka NATO užnugario, tik nežinia kaip šis alijansas gintų? Ar nebūtų taip, kaip buvo 1941- 1950 metais?

      Kartais pradedu įtarti, kad Valentinas, tai tas pats A.R. ir tam yra pagrindo. :)

      Gyvas kol kas, nors ir nusišneku negyvai.
      Dar Tomkus nesivaidena? Juk kažkada kalbėjai apie sapnus?

     • Valentinas

      Nerijau, džiaugiuosi, kad pradedame sutarti. Man irgi nereikia jokios imperijos, ypač Rusijos. Kitų imperijų aplink mus kaip ir nenusimato. Kitas dalykas kaip tu renkiesi draugus. Jei nori draugauti su Amerika, ji draugaus su tavimi. Jei nenori, ji nedraugaus. Argi tai imperija?

  • ledynmečio voverė

   ___Grybauskaitę mes rinksime. Putinas buvo paskirtas. Grybauskaitę mes turėsime galimybę nuimti. Putinas “prišiol na vsegda”.______
   Valentinai, nepyk bet tu nusišneki visiškai. Putinas buvo išrinktas demoktatiškuose rinkimuose, ( nemažiau demokratiškuose nei kad mes rinkom Adamkų, tada kai kompiuteriai „sugedo“, atmeni?) Rusai Putiną dievina dar labiau, nei lietuviai – Grybauskaitę. Jei Grybauskaitė turės proto nukopijuoti Putino elgesį, tai ji atėjo amžiams, – lietuviai iš meilės stipriai rankai ją rinks, ir rinks, ir rinks…

   • Valentinas

    Vovere, nepyk bet nusišneki tu. Negi mes dabar pradėsime gilintis į tai kaip Putinas buvo „išrinktas“? Tu kur buvai paskutinius 15 metų?
    Dėl Grybauskaitės tai iš dalies sutinku, kad lietuvių meilė Grybauskaitei yra tos pačios kilmės kaip rusų Putinui. Bet vis dėl to mes prezidentą rinksime, kad ir kaip tau nepatiktų. Be to, ta meilė labai greitai baigsis po kelių nepopuliarių sprendimų. O ką daryti su prezidentais, griebiančiais daugiau negu gali apžioti mes irgi žinome. Nuliūdinsiu, bet šitoj vietoj pas mus viskas bus gerai :)

    • ledynmečio voverė

     Nė velnio, nusišneki tu. Kada jau Putinas buvo paskirtas? Kur tu buvai praėjusius 15 metų? Putinas buvo paskirtas Rusijos premjeru, o Jelcinui atsistatydinus užėmė laikinas prezidento pareigas, viskas pagal rusų Konstituciją. Valinskas irgi taptų prezidentu 3 mėnesiams, jei Adamkus atsistatydintų. Po to, demoktariniuose minkimuose Putinas tapo Rusijos prezidentu net du kartus. Parašiau ir dėl visa ko pasitikrinau Viki – „Po B. Jelcino atsistatydinimo 1999 m. gruodžio 31 d. Putinas tapo laikinai einančiu prezidento pareigas. Po to dukart išrinktas Rusijos prezidentu: 2000 m. kovo 26 d. ir 2004 kovo 14 d.
     —- O ką daryti su prezidentais, griebiančiais daugiau negu gali apžioti mes irgi žinome. —-
     Ar tu čia apie tai kaip apsijuokėm prieš visą Europą, prieš visą pasaulį, apie Pakso apkaltą? :) Apie demokratiškų šalių laikraščių antraštes, „jog Lietuva savo prezidentui moralinę kartelę iškėlė taip aukštai, jog ir Kristus jos neperšoktų?“ :) Daugiau apkaltų nebus net jei Murza prezidentūroj sėdėtų. Kitu atveju mūsų politikų ne tik į Davosą nekviestų, bet jau niekur nekviestų, kaip Mumbų-Jumbų nešvariausiais būdais susidorojančių su savo konkurentais.
     O dar laukia eilinė gėdos porcija, kai Žmogaus Teisių teismas Pakso byloje drogstels iš sunkiųjų pabūklų…

   • xerksas

    Miela vovere, priminsiu, kad buvęs KGB papulkininkis (konvertavus į vokiškus laipsnius, SS obersturmbahnfuereris), o 1999 m. gruodį – RF premjeras Vladimiras Putinas į l.e.p. Rusijos prezidento postą buvo paskirtas anksčiau laiko savo kadenciją baigti nutarusio Boriso Jelcino įsaku.

    Šį postą V.Putinas ir būsimasis „silovikų“ klanas gavo mainais į penkerių metų finansinio neliečiamumo garantijas ir asmeninio neliečiamumo garantijas iki gyvos galvos B.Jelcinui ir vadinamajai „šeimai“. Tad kitų metų pavasarį vykę oficialūs RF prezidento rinkimai tebuvo formalumas.

    Lietuvoje gi bet koks prezidento „prejemniko“ paskyrimas neįmanomas. Esu įsitikinęs, kad pabandęs tai padaryti Algirdas Brazauskas 1997 m. rudenį padarė meškos paslaugą Artūrui Paulauskui. Na, o kokį triukšmą ir pašaipų kiekį sukėlė nesenas Valdo Adamkaus užsiminimas, esą jis matąs kandidatą, kuris geriausiai jį pakeistų Prezidentūroje, tikriausiai pati atsimenate.

    Na, o pasažas apie „rinkimų naktį sugedusius kompiuterius“ verčia abejoti tamstos sveiku protu ir elementariomis žiniomis apie balsų skaičiavimo technologiją.

    Viena, todėl, kad rinkimų naktį apie 1-2 val. nakties ne kompiuteriai „genda“ (veikiau, gesdavo, nes per pastaruosius rinkimus, po keliolikos milijonų investicijų į technologijas, lyg ir nebuvo surikęs duomenų perdavimas), o sutrinka duomenų perdavimo sparta linijose, kai vienu metu rezultatus pradeda siųsti didmiesčiai.

    Antra – rinkimų rezultatus skaičiuoja ne kompiuteriai, o rinkimų komisijų nariai. Pirštukais. Suskaičiavę balsus, biuletenius sudeda į maišiuką, užantspauduoja, surašo balsų skaičiavimo protokolą ir veža maišą į rajoninę komisiją, iš kurios balsai fizine forma (t.y., maiše) keliauja į miesto komisiją, o iš jos – į VRK Vilniuje, o protokole surašyti skaičiukai subeldžiami į kompiuterį ir interneto laidais pasiunčiami į tą pačią VRK, kuri juos operatyviai skelbia, o rinkimų dalyviai bei žurnalistai komentuoja.

    Jeigu kas nors suabejoja, ar internetu atsiųsti skaičiai atitinka atvažiavusius maiše, visados galima perskaičiuoti.

    P.S. Čia ar jum paaiškinau kaip žmogus, pirmą kartą su balsų skaičiavimo subtilybėmis susidūręs dar per referendumą dėl prezidento galių 1992 m., kuomet teko pasidarbuoti apylinkės rinkimų komisijoje. Vėliau mačiau ir Seimo, ir pirmuosius Prezidento, ir dar kelerius rinkimus, kol galiausiai man tai nusibodo.

    • ledynmečio voverė

     Atrodo, lyg ne prie interneto sėdėtume. Nejau nekilo noras patikrinti „žinias“ prieš paskelbiant? Po Jalcino atsistatydinimo Putinas tapo „laikinai einančiu prezidento pareigas“, kol išrinks naują prezidentą po trijų mėnesių. Mūsų konstitucija labai panaši šiuo klausimu, tik pas mus Seimo pirmininkas „laikinai pavaduoja“ prezidentą. O terminas iki naujų rinkimų po prezidento atsistatydinimo ar jo mirtries tiek pas juos, tiek pas mus – trys mėnesiai.

     • xerksas

      Atrodo kad miela voverė tik internetu ir minta, daugiau nieko kita neskaitydama :o) O ir tą patį internetą neatidžiai skaito.

      Mat jei skaitytų įdėmiai, tai perskaičius mano frazę: „1999 m. gruodį – RF premjeras Vladimiras Putinas į l.e.p. Rusijos prezidento postą buvo paskirtas anksčiau laiko savo kadenciją baigti nutarusio Boriso Jelcino įsaku“, nebūtų šokus rašyti „Po Jalcino atsistatydinimo Putinas tapo “laikinai einančiu prezidento pareigas”, kol išrinks naują prezidentą po trijų mėnesių“, nes aš lygiai tą patį parašiau. :o)))

      Vienintelis skirtumas, miela voverė kažkodėl mano, kad Jelcino atsistatydinimas ir Putino automatinis tapimas „laikinuoju prezidentu“ buvo tarsi tarpusavyje nesuderinti ir visiškai savarankiški įvykiai :o) Na, o aš parašiau, kaip tai buvo iš tikrųjų. Aš nekaltas, kad mielai voverei tikrovė kažkodėl nepatiko ;o))

     • Valentinas

      Vovere, klausyk Xerkso, jis žino ką sako. Aš tepriduriu, kad tam, kad paskirtam Jelcino įpėdiniui būtų suformuotas teisinas įvaizdis, politiniai technologai suorganizavo nedidelį pergalingą karą Čečėnijoje. Apskritai, pagrindinis skirtumas tarp Rusijos ir Lietuvos yra tai, kad pas mus yra politinės partijos kovojančios dėl valdžios. Rusijoje yra saugumiečių klanas užgrobęs valdžią ir politiniai technologai konstruojantys kvazidemokratinę aplinką.

     • ledynmečio voverė

      Taip, taip, taip… Kam davatkiškai prikišamai rodyti kaimynų šiukšles, lyg mes būtume demokratijos bastionas ir savos šiukšlės nebadytų akių. Lyg ne A. Račas seniausiai parašė, kad Adamkus prezidentu tapo pažeisdamas Konstituciją, nes nė velnio negyveno tris metus Lietuvojir nebuvo atsisakęs priesaikos svetimai valstybei, gal jau pamiršom, kad Adamkaus pergalę lėmė trys apygardos Kaune, kurios, kažkodėl, iki pat ryto nesugebėjo perduoti duomenų telefonu į Vilnų (kas tą naktį naktį minėtose apygardose, galime tik spėlioti ;) ), antrą kart renkant Adamkų/Prunskienę, vėl gi Kaune Adamkus laimi minimaliu skirtumu ir tose apygardose, kuriose Prunskienė neturi stebėtojų ;), žodžiu, geriau apsivalykim pas save, nes tie patys rusai pagrįstai šaiposi iš mūsų: po Seimo rinkimų skaičiau jų straipsnį apie lietuvių europinį pūtimąsi ir sovietinį mentalitetą, kai į Seimą triuškinančiai išsirenka populistų partiją, kuri trys mėnesiai iki rinkimų net neegzistavo.

     • xerksas

      Miela vovere, na nejuokinkit žmonių.

      Adamkus įveikė Paulauską beveik 15 000 balsų skirtumu, o Prunskienę – visais 73 000 balsų. Jau patikėkit senu rinkimų komisijų „darbininku“ – tokį kiekį balsų į vienus vartus sušmugeliuoti neįmanoma. Fiziškai.

      Ir ne telefonu duomenų iš Kauno į VRK Vilniuje perduoti nesugebėjo, o internetą (kuris dirba telefono linijomis) didžiuliu vienu metu pavarytų duomenų srautu perkrovė. Ir ne vien per prezidento rinkimus taip nutikdavo. O telefonu (t.y., žodžiu) duomenis visi žinojo gerokai anksčiau, nei oficialūs skaičiai į VRK atėjo. Buvau tą naktį Paulausko rinkimų štabe, savo akimis mačiau.

      Na o rusai iš Lietuvos šaipytis galės, kai pas save bent jau mūsų (sutinku, dar ne tobulą) demokratijos lygį pasieks.

     • nerijus

      „šlepetės“ liks tik šlepetėmis…

    • Levas

     As manau kad tai ne ka blogesne, o gal net originalesne samokslo teorija, stai pasirodo as taip pat galiu apkaltinti kitus kad sie skleidzia samokslo teorijas:) sioje vietoje dziaugiuosi kad yra vovere, ir as jauciuosi ne vienas.. as skaitau kad Putinas yra valstybininkas, tiksliau-didelis savo salies patriotas. Jei jis butu kvailys, tai tikrai nebutu tokiu puikiu Rusijos politikos manevru, nebutu tokios puikios kalbos Davose.. as suprantu gerb. Valentino pozicija, bet galvoju kad savo vertinimuose o ypac apie KGB smekla yra labai perlenkiama…tiksliau visos valstybes turi savo saugumo tarnybas.. kodel mes turim o Rusija negali tureti. Todel siuo klausimu turiu kitokia nuomone. As manau kad Putinas atejo ne del kazkokio klano.. o gal patys saugumieciai, t.y. valstybininkai suprato prie ko privede Jelcino politika, jo aplinka.. is esmes Putinas nerealiai susitvarke, tikrai maksimum atliko tai kad grazinti valstybe pilieciams. Trukumas tik tai kad zmones kurie nori valdzios, karjeristai, zinoma stos i ta partija kuri surenka per rinkimus daugiausia. As galvoju kad viskas remiasi i zmogaus sazine, i atsakomybe, ir ne visi atlieka savo pareigas saziningai, todel kada ten demokratija, kada show.. (Bushas taip pat nerealius show parode) taciau kas liecia Putina, man atrodo jis pakankamai stipriai irode kad ne is kelmo spirtas, tiksliau: kadangi buvo valstybes prezidentas, jis gi negalejo leisti kad ta Rusijos federacija vakarieciu demokratu butu suskaldyta i daug mazu valstybeliu.. taigi kaip vadovas susitvarke puikiai..
     O taip pat nepadare kvailysciu, nepuole pirmas, o konflikte su Gruzija, tai cia labiau Saakashvilio nuopelnas. Nes ambicijos ir norai turi buti paskaiciuoti ir ivertinti.. jeigu pradedi pirmas, ir dar zinai kad neturi pakankamai resursu laimeti.. (kur ta Gruzija galetu pasigalineti su Rusija.). gal galima butu kitaip kovoti o ne organizuoti apgailetina SHOW ziniasklaidai, ir tiketis doru europos pilieciu demokratu paramos kovoje pries blogio imperija Rusija :)))

     • romas

      Levai,
      Putinas yra ne Rusijos patriotas, bet rusų nacionalistas. Rusiją dar Leninas vadino tautų kalėjimu. Tai kad jis neleidžia atsiskirti norintiems, niekaip nerodo jo šaunumo. Jei pastebėsit, tai visi Rusijos ištekliai yra nukariautose teritorijose. Rusija ir toliau išlieka imperialistine valstybe, nors Europoje su imperijomis buvo baigta XX amžiaus viduryje.
      Dėl Gruzijos vertinimo irgi klystate. Pasiimkit atlasą ir pažiūrėkit kas yra Gruzija. Realiai tai vienintelė likusi alternatyvi teritorija energetinių resursų iš Kaspijos regiono tranzitui į Europą. Kad karas bus, visas pasaulis žinojo nuo 2008 pavasario. Rusai net geležinkelį į Abchaziją susiremontavo, kad tiktų tankus pervežti. Divizijos nuolatinėje kovinėje parengtyje ir nuolatinėse pratybose buvo prie Gruzijos sienų nuo pavasario taip pat. Saakašvilis tinkamai pasirinko laiką – per olimpiados atidarymą (visi vadovai buvo Pekine). Tai leido pasauliui jį geriau išgirsti. Iki žiemos Gruzijos okupacija būtų įvykusi vistiek, tik pasekmės Gruzijai būtų skaudesnės. Ką gavo Rusija? Gavo padidėjusius Baku naftos srautus per Novorosijsko uostus (Počio naftos eksporto terminalas sugriautas) , o Gazpromas atitolino Vidurinės Azijos dujų tranzitą Kaspijos dugnu, toliau per Azerbaidžaną ir Gruziją su atšakom į Turkiją ir Juodosios jūros dugnu į Europą. Jei domitės Rusijos ekonomika, žinote, kad Šiaurėje išgauti dujas yra brangu ir ten nėra pakankamai investuojama, todėl Gazpromas, norėdamas vykdyti įsipareigojimus, perka pigiai dujas iš Kazachstano ir Turkmenijos ir tiekia Europai. Šios Azijos šalys, neturėdamos alternatyvų, priverstos parduoti dujas už Rusijos primestą kainą. Didele dalimi ir Rusijos -Ukrainos konfliktas dėl dujų kainų kyla, nes Ukraina susitaria su Turkmenija mažą kainą, o Rusija už tranzitą pasiima tiek kiek jai atrodo (neadekvačiai Ukrainos tranzito kainoms). Rusija iki šiol masto XIX a. imperijos kategorijomis. Lietuva jos vizijose tilptų tik kaip pigaus tranzito šalis (analogoiškai kaip Ukraina). Visas konfliktas iš to, kad mūsų vadams dar šiek tiek rūpi žmonių gerovė. Rusams tiktų koks nors Karimovas/Paksas su maksimaliai išplėstomis prezidento galiomis, kad lengva būtų tartis. Nemanau, kad jūsų interesai sutampa su Rusijos interesais. Ir su kovo 11 jus ir kitus, kurie gal perskaitys.

     • Levas

      Aciu uz komentara, as suprantu Jusu pozicija. As suprantu kad tame gali buti dalis tiesos, nors ir nebutinai Rusija elgsis butinai blogiausiai kitu atzvilgiu siekdama savo interesu. Gal yra galimi kiti keliai..?..(visiems..) Man tik nepatinka ir nusibodo kariauti (perkeltine prasme) ir nusibodo negatyvi informacija.. As nemanau kad paprastiems lietuviams ar rusams ar gruzinams ar amerikieciams norisi kariauti… bet jie visi tampa ikaitais politikos.. Man labai patiko laida per Lietuvos Ryto TV apie tai kaip Ukininkai atveza i ta istaiga kuri maitina benamius,valkatas ten ivairius.. savo valia, ne savo valia tokiais tapusius, as tikrai susigraudinau, as pagalvojau kad tikrai gerai kad zurnalistai pasakoja tokia istorija, tikrai gera informacija, ir jie sukuria „PRECEDENTA“, tai kaip pavyzdys kitiems,“padek artimam savo“. O po to pagalvoji ar gerumas ar godumas turi tautybe, ir supranti kad is esmes ne..
      tai va, siais laikais labai daug informacijos reikia apdoroti, o kazkokios tiesos ar atomazgos taip ir neprieinama.. iki!

     • durdo@leotekana.lt

      na musu Grybauskaites 80% populiarumo reitingas rodo, kad mums jau seniai pavydu rusams Putino:) liaudis tikisi, kad ateis visgi dydvyris ar dydvyre ir suvaldys viena diena ta seimo bala ir leks nedoreliu galvos ir ses lietuviski xodorkovskiai i cypes

     • Valentinas

      Levai, aš tikrai stebiuosi kokie Rusijoje žmonės yra trumpregiai, trumpažiūriai. Patikėk, aš nieko neturi prieš Rusiją. Tiesa pasakius, manyje yra rusų kraujo ir aš turiu ten giminaičių :), todėl jaučiuosi drąsiai kritikuodamas, nebijodamas būti apkaltintas nacionalizmu. Taigi Levai, KGB yra organizacia atsakinga už milijonų rusų žūtį. Ar tu supranti ką tai reiškia? Štai mes Lietuvoje išgyvenam, kad keli šimtai tūkstančių buvo ištremta ir mirė gulaguose. Rusų (etninių) buvo nužudyta dešimtys milijonų. Ant KGB sąžinės kabo daug daugiau kraujo nei ant gestapo. Kiek turėtų būti nužudyta, kad rusai pagaliau suprastų, kad KGB tai ne Štirlicas? 30 milijonų? 50 milijonų? 100 milijonų?
      Taip kad Levai, kol Rusijoje neįvyks dekomunizacijos procesas ir kol šalis neįvertins ir nepasmerks savo praeities, tol aplinkinės šalys bus pavojuje. Kuo daugiau turėsime ryšių su Rusija tuo didesnė rizika, kad jais bus pasinaudota prieš mus.

      Klausiau vieno kolegos Estijoje kaip situacija su kareivių kapais Talino centre įtakojo Estijos ekonomiką. Kaip žinia, rusai keršydami apribojo tranzitą per Estijos uostus ėmėsi kitų sankcijų. Jis atsakė, kad realiai nieko ypatingo neįvyko, nes su Rusija susijęs biznis Estijoje užima gal 2-3% BVP. Be to labiausiai pakenkė tiems Estijos rajonams, kurie ribojasi su Rusija ir kuriuose daugiausiai gyvena rusai :) Dabar įsivaizduok kas būtų jei Lietuva įgyvenditų tavo viziją ir taptų didele tarpininke tarp Rusijos ir Vakarų. Tarkime visos šios veiklos dalis BVP būtų 40% (nors tiesa pasakius nežinau kiek yra dabar). Jei tik mes priimtume kokį nors politinį sprendimą, kuris netinka Rusijai (pavyzdžiui dislokuotume pas save amerikiečių bazę) Rusija užsuktų kranelį, kaip jau ne kartą tai darė, ir didelė dalis mūsų biznio iš karto išnyktų. Todėl vienintelė racionali išeitis – neturėti jokių reikalų su Rusija išskyrus siųsti pas juos savo režisierius ir kino žvaigždes ir vežtis iš jų Maskvos virtuozus.

 • A.G.

  Ir dar…
  arčiau mūsų… kultūros sostinei galėjo duoti 10, 100 kart daugiau… skirtumas tik tas būtų, kad 10 ar 100 kartų būtų didesnis škandalas – nesakau, kad mums reikia savo putino, tiksliau ne mums, bet kumečių ainiams…

 • Levas

  Ne, as nepykstu, parasiau tai ka galvoju, apie Putina, ir Rusija, as suprantu tai kad tai turbut nera strateginis Lietuvos partneris… ir as nebandau ipirsti savo nuomones, bet as apie tai kad reiketu buti gudresniems, tuo atzvilgiu, kad gal galvoti strategiskai, susiplanuoti, kur mes einam? kaip tai pasiekti? nes lygi siolej, visi visa savo energija eikvoja kovoje su Rusija, kare kuris is esmes nera tokio MASTO kiek tam yra skiriama resursu. As turiu omeny, jeigu pagalvojus gal but galima butu tuos resursus skirti kazkam kitam- mokslui, issilavinimui, investuoti i zmones, gal daugiau naudos butu nei konfliktuojant ir kisant pagalius Rusijai i ratus.. na gal ir tai butu gerai, jeigu tai duotu naudos, bet tiesiog atrodo cia vien nuostoliai ir pralaimejimai… .. todel as ir rasau, gal mums reiketu orientuotis buti Europos centru, o ne Europos Sajungos pakrasciu, nes taip kaip mes elgiames (as turiu omeny- neapgalvotai) tiesiog niekas nenores draugauti su mumis. pvz Prancuzija ir Vokietija ar kas kitas.. neaisku ir JAV, mes busime reikalingi tik tiek kiek galime buti naudingi, o kai nebusim bus eilini karta nurodyta nutilti.. o uzsienio reikalu ministras atvaziuos papasakos kad viskas tvarkoje ir JAV mus palaiko.. nenorejau nieko izeisti.. :)

  • Valentinas

   Levai tau priminti kieno yra žodžiai:
   Kto nechochet kormit svoju armiju, budet kormit cuzuju?

  • romas

   Aš nematau, Levai, kaip Lietuva kiša pagalius Rusijai į ratus. Mano akimis, Lietuva su Rusija visai nekovoja, o tik bando apginti savo interesus. Ar jums neatrodo, kad Rusija pati vykdo ne visai naudingą Lietuvai politiką. Nurodykit nors vieną nedraugišką Lietuvos veiksmą, stengiantis pakenkti Rusijai. Tuo tarpu nedraugiškų Rusijos veiksmų galėčiau nurodyti begales.

   • Levas

    As sutinku kad Lietuva gina savo interesus. Tik mano manymu gal kartais ne taip kaip man atrodo teisingai. Bet jau as tik tiek, kad atrodo nera jokio dialogo tarp Lietuvos ir Rusijos. Niekur nesimato beveik jokios informacijos. T.y. as nezinau kas vyksta, bet matau nuolatini informacini (gal ir nedideli) kara su Rusija bent pastaraji desimtmeti.. Man tiesiog atrodo, kad jeigu yra problemos valstybes jas sprendzia per tuos dvisalius santykius, bet tiesiog atrodo kad tu santykiu kaip ir nebuvo, bent jau kiek as maciau per LRT, ar Delfi.lt, as nezinau, gal jie taresi visgi del geresniu kainu uz dujas… dar pamenu, kad karta buvo nuvaziaves uzsienio r.ministras deretis del naftotekio „druzba“, o gal ir ne.. nepamenu.., as tik tiek kad ta uzsienio politika yra kaip labai issigandusios valstybes, bijancios deretis, man tiesiog susidaro toks ispudis, kad viskas pas mus turi ivykti savaime, musu politikams paprasciau kalbetis su Rusija per ES, Briuselis yra ten kur taip pat pilni lektuvai skrenda. Nezinau gal ir baisi ir imperialistine, ta Rusija, nesigincysiu, bet man nepasirode kad buvo bandyta labai jau deretis ir aiskintis. Nesigincysiu, gabut klystu, bet tai mano tokie pastebejimai. Tiesiog as negaliu susidaryti aiskaus vaizdo kokie yra Musu ir Rusijos santykiai…

    • romas

     Su Rusija yra deramasi nuolat. Jei atsimenat, buvo toks projektas 2K. Ten ėjo kalba apie prekių tranzitą per Lietuvą apkraunant Klaipėdos ir Kaliningrado uostus. Rusija nenorėjo susitarti taip, kad būtų naudinga abiem šalim. Yra labai negerai, kai yra norima sąlygas kitam primesti. Žinote, kad yra organizuojami alternatyvūs dujotiekio maršrutai, kad būtų galima šantažuoti šalis neturinčias alternatyvų. Draugai taip paprastai nesielgia. Kai jūs siūlote veikti per ES, tai Lietuva seniai tai daro. Kartais, jei labai neužsispirsi, tai tavęs visai neišgirs. Mes gi nenorim, kad išauštų tokia diena, kai liksim žiemą be dujų. Tai ir rėkiam iš anksto. Jei Nord stream’o atšaka bus nutiesta į Kaliningradą, Rusijos dujų vamzdis gali sugesti kur nors Baltarusijoje.

 • Levas

  na as suprantu.. pagyvensim pamatysim, as tik galvoju gal pasaulis keiciasi, ir visi prades maziau kariauti. Na zinoma ir dazniausiai reikia rinkitis maziausia blogybe. As suprantu kad Lietuvos nepriklausomybe siais laikais yra jos ekonominis stiprumas, tik reikia pasirinkti kaip ekonomiskai sustiprinti valstybe. Tikrai butu gerai jeigu pas mus butu daug vejo jegainiu, ar butu jau pastatyta atomine, ar butu nerealus krastovaizdis kad turistai pluste plustu, bet kaip sustiprinti ekonomika ir padaryti ja konkurencinga.. del politikos Rusijos atzvilgiu as turiu omeny tiek kad is esmes nesvarbu kokia ji butu tik kad ekonomiskai stipretu valstybe, nes ir ta siena kurie mes atsitertume, jeigu ji nestu pelna, tai butu puiku, bet kad ji nestu pelna turi buti nuolatine „karine padetis“ tarp rytu ir vakaru.. bet nera garantijos kad tai galetu buti nuolatinis musu valstybes pajamu saltinis.. tai turbut ir yra problema kaip ekonomiskai stiprinti valstybe neaukojant suverenumo.. as tikrai uz suverenias valstybes, ir uz tai kad kitos valstybes nesikistu i ju reikalus.. ir as tikrai neskaitau saves nepatriotu.. svarbu kad butu ekonominis (gerbuvio) augimas (didesnis nei kitose valstybese pvz.), o ne ekonomikos alinimas kovose.. :) pagarbiai :)))

 • Bartas

  Gruzinai šiaip jau prieš kurį laiką skelbė savo Eur. dainos tekstą, taigi galėjo prognozuoti reakciją. Įdomu, kaip reguotų Lietuva, jei baltarusiai sudainuotų: Litva krajina nasha orsmth?

 • nerijus

  Patys išprovokavo ir dabar turim tai,ką turim…Vienu konkurentu mažiau :)

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10263243/?Gruzijos.daina..diskvalifikuota.is.Eurovizijos=2009-03-10_18-23

  Tai akivaizdus noras „įkasti“, o į tai buvo sureaguota.
  Gaila, kad ir tokie konkursai visada lieka tik politika.
  Bet ši daina/ grupė taps populiari…Link to ir einama :)
  Nereikės ir konkurse dalyvauti.

 • Karolis

  To Levas:
  Gerbiamas Levai. Aukščiau komentare minėjote, kad ši dainelė netinkama Eurovizijai dėl neva netaisiklingo kalbos vartojimo. Kaip rašėte :
  “We dont wanna put in” yra gramatiskai neteisinga todel nevartotina..(!!!) :) po want turi eiti bendraties dalelyte “to”

  Taigi, taigi. Visai teisingai po „want“ turi eiti dalelytė „to“, tačiau… Dainoje minimas yra ne „want“, o „wanna“, ir po „wanna“ dalelytė „to“ niekada neina. Todėl šiuo atveju viskas pavartota teisingai. Nes tikrai skambėtų juokingai jeigu sakytume „I dont wannna to put in“.

  Taigi dainos tekstui dėl kalbos taisiklingumo prikišti kaip ir nėra ko, ten net jokios politikos nėra visame tekste, eilinė dainelė apie baliuškas…
  Tik vat, norint galima girdėti „I dont wanna Putin“, arba galima girdėti „I dont wanna put in the negative mood“.
  Šiaip gudriai sukomponuota… Ir šis dainos atmetimas aiškiai rodo rusų įtaką.
  Manau jei konkursas vyktu ne Maskvoje, kažin ar būtų ši dainelė išmesta….
  Ir aišku ji jau prieį konkursą pradeda populiarėti, bent aš išskyrus sią dainelę kitu šiemetinių euro dainu dar negirdėjau

 • Levas

  As karta bandziau per anglu kalbos pamoka naudoti zodzius „Wanna“ ir „gonna“, mokytojas (tuo metu deste atvaziaves skotas) pasijuoke, ir pasiule nenaudoti.. o be to yra toks politinis kontekstas, todel tai gal ir ne taip jau gerai. Stai „we are the winners“ yra normalu, blogiausia kas galejo ivykti – jeigu butu pradeje dainuoti „we are the wieners“ kas tariasi labai panasiai, ir reiskia „pimpaliukas“ arba „desrele“!! :D

 • Woo

  Prisiminiau, prieš kelis metus dalyvavo Eurovizijoje Verka Serdiučka (turbūt visiems gerai žinoma), tai va… Ji dainavo „Russia goodbye“ (nors dainos pavadinime buvo „Lasha Tumbay“ – žodžiu, kažkokia nesąmonė). Na ir niekas „neprisikniso“. O dabar staiga paminėjo PUTINO ŠVENTOJO vardą, kurio minėti be svarbios priežasties, kaip žinome, negalima ir viskas – nebeleidžia dalyvauti. Man juokinga, man tikrai juokinga kaip Europa lankstoti prieš Putiną. Net ne prieš pačią Rusiją, o būtent prieš PUT – IN’ą! :)

  • J. naivus

   Dėl lankstimosi -taikliai. Tik verkt norisi. Iš apmaudo.

 • valiukss

  Ką čia bekalbėtų Valentinas, kad Putinas buvo paskirtas, bet tiek pirmuose rinkimuose tiek ir antruose Rusijoje žmonės neturėjo alternatyvos, nes bent pirmuose rinkimuose manau jis laimėjo be jokio balsų falsifikavimo, nes Rusija ir norėjo tokio tipo žmogaus, plius pusmetį matė jį per TV. Antriems rinkimams Putinas jau galėjo pasiruošti pats ir pasiruošė.

  Beto nelabai Rusijoje yra patrauklių politikų, panašiai kaip ir pas mus. Grybauskaitei irgi nelabai daug yra konkurentų, Valinskas (neduok dieve bent jau ne dabar) ir Butkevičius (kas per pretendentas į prezidentus jei savo partijoje sunkokai Balčytį nugalėjo :))

  Tik tiek, kad pas mus per 5 metus neturėtų likti vienos tiesos, bent reikia to tikėtis :)

  • A.G.

   Nesinervinkite.
   Lietuviai iš tiesų politikoje menkai gaudosi.
   Jie niekuomet nebalsuos už tuos, kurie … tai buvo bandyta.
   Te atleidžia jiems Viešpats už kaltes ir šiuo atveju, dideles kaltes…

 • Linas

  antirusiškų nuotaikų skatinimas,formuojant visuomenės nuomonę,yra vienas iš prioritetinių valdžios tikslų.Tai matoma plika akimi.Tik mane šiek tiek liūdina,kad ir šiame bloge atsiranda visažiniai,kurie kitaip manantiems iškart prikiša nusišnekėjimą.Galima nesutikt su viena ar kita mintim,bet manyti,kad tik tavo nuomonė absoliučiai teisinga – tai jau,atleiskit,didybės manijos ir kažkokio narcisizmo apraiškos.Turint apie save tokią nuomonę,reikia balotiruotis į prezidentus ir gelbėti Tėvynę.P.S.Levo nuomonė man artimesnė.O kad deramasi su Rusija nuolat,jau 20 metų – faktas kaip blynas.Klausimas:kur rezultatai?Kada,taip veikdami,atgausime okupacinę žalą?

 • Karolis

  to Levas:

  Kas del wieners, tai man atrodo jie taip ir dainavo ne winners o wieners… Bent samas tai tikrai, akcentas jo baisus..

  Na o ka tau sake mokytojas del wanna ir gonna, tai … nereikia visko uz gryna piniga priimti..
  Visu pirma sie zodeliai paplite yra amerikos snek kalboje ir ypatingai dainose, tad kad ju tau nepatare vartoti mokytojas skotas nieko keisto, nes kai tu mokykloje rasinelius rasydamas parasysi wanna arba gonna tau bet koks mokytojas uzskaitys klaida.
  Kaip ir dvigubo neiginio vartojimas, parasyk toki savo mokykloje – is kart klaida, o pakeliauk po pasauli, snekamojoje kalboje labai daznai zmones vartoja dviguba neigini…
  Taip kad zodzio wanna vartojimas sioje dainoje nera jokia klaida, o labai normalus dalykas, as tau galiu begales dainu pacituoti kur naudojamas wanna, ir netgi manyciau daug dazniau negu want to…
  Siaip vat paemiau per google dabar atsiverciau pirma pasitaikiusia Vizijos daina, jos teksta ir is karto radau wanna, tu pats psiieksok rasi daugybe tokiu zodeliu kur mokykloj parases ziurek ir 2 gausi :))) O paskui sakysi kad mokytojas sake:))))))))))))))
  stai ta nuoroda, rasi pirmame posmelyje baisia klaida bet sita daina kaip suprantu Vizijoje dalyvavo :) Kodel?

  http://www.stlyrics.com/songs/e/eurovisionsongcontest24293/estoniasahlenerunaway866826.html

  p. s. Kita karta nerasyk tu dalyku apie kuriuos nieko nezinai…….

 • Pingback: Citata #174 LRT generalinis direktorius apie lietuvių liaudies dainas ir politiką | Artūras Račas()