Citata #174 LRT generalinis direktorius apie lietuvių liaudies dainas ir politiką

Iš Lietuvos radijo ir televizijos pranešimo spaudai, kuriame pranešama, kad LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius ketina kreiptis į Europos transliuotojų sąjungą (EBU) su prašymu išsamiau paaiškinti, kodėl Gruzijos atlikėjų  „Stephane & 3G” daina „We Don’t Wanna Put In” buvo eliminuota iš „Eurovizijos“ finalo.

„Lietuvių liaudies dainose žodis „putinas“ yra populiarus motyvas, šimtmečiais susiklosčiusi tradicija. Pavyzdžiui, putinėlis raudonasis… Jei, tarkim, tokia lietuvių liaudies daina patektų į „Eurovizijos“ konkursą – ar ji taip pat būtų uždrausta? Ar žodžiai, panašiai skambantys kaip kokio nors tarptautinėje plotmėje žinomo asmens pavardė, turi būti uždrausti? Man šis EBU sprendimas nelabai suprantamas. Žodžių žaismas, ypač kultūrinėje erdvėje, neturėtų būti pretekstas nepagrįstiems draudimams“, – sakė LRT generalinis direktorius. Pasak A. Siaurusevčiaus, toks EBU sprendimas politizuoja „Eurovizijos“ dainų konkursą.

…Juk sakiau, kad „Eurovizija“ – tai grynų gryniausia politika…

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Valentinas

  Liūdna pripažinti ir gėda, bet palaikau siaurą :(

  • Regis

   O jetau, taip žemai puolei – palaikai siaurą.. Kaip smerktina.

 • Darius

  Kad jau kreipsis Siaurusevičius i EBU, tai galėtų pareikalauti išmesti iš konkurso ir rusų daina. Akivaizdu, kad siųsdami į Euroviziją ukrainiečių daininkę, kuriai dainą parašė gruzinas, Rusija turi aiškių propagandinių tikslų. Čia aš rimtai, „jei ka“.

 • austras

  O kada pas mus bus taip, kaip Latvijoj…..?
  Latvijos Konkurencijos taryba iškėlė bylą vienam iš stambiausių prekybos centrų už neteisėtą sąlygų kėlimą maisto produktų tiekėjams, o kitam stambiam didmenininkui analogiška byla gali būti iškelta per ateinantį mėnesį. Apie tai antradienį, kovo 10 d. pranešė Konkurencijos tarybos atstovas Raimondas Jonitis.
  Jo teigimu, byla jau iškelta prekybos tinklui „Maxima“.

 • Ir vėl tos nesąmonės…:(

  Kada gi mūsų valdžios institucijos pradės rūpintis Lietuvos, o ne visokių Gruzijų ir etc. interesais? Nusibodo iki gyvo kaulo.

  Yra tam tikri tarptautinių sportinių ir kitų tarptautinių varžybų principai, kurių priimta laikytis tarp civilizuotų šalių, kad jos turi skatinti garbingą varžymasį ir neturi būti naudojamos politiniams tikslams bei tarpvalstybinių sąskaitų suvedinėjimui.

  Nesunku įsivaizduoti, į ką pavirstu ir kiek išvertu bet kokios tarptautinės varžybos, jeigu to principo nebūtu laikomasi.

  Gruzijos valdžia, deja, deja, eilinį kartą parodė, kad civilizuoto gyvenimo normos neatitinka jos pasiekto supratimo apie tarptautinį bendradarbiavimą lygmens.

  Juk jie patys ir išreklamavo tą savo „dūrį“ Rusijai, tai nėra čia ko dabar griaudentis.

  O mūsų siauras į savo vaikišką „nesupratimą“ gaus aiškų, konkretų ir lakonišką atsakymą, iš kurio nesunkiai supras, kuo jį laiko ir kaip į tokius veikėjus žiūri adresatas.

  Mes gi eilinį kartą apturėsime gėdą dėl mūsų veikėjų neadekvatumo civilizuoto pasaulio realijoms…..:(

  • J. naivus

   Gal mūsų Prezidentas Gruzijai susirūpinimo ir palaikymo ta proga mepareikš…
   Kokia vis tik genialiai taikli toji David Cerny mūsų karikatūra.

 • Regis

  Apskritai visa ši istorija tikrai neverta tiek apie ją rašyti / diskutuoti. Eurovizijos nuostatuose draudžiama bet kokia politika. Ne ta vieta politikai. Gruzinų daina su akivaizdžia politine potekste. Maža to, ta potekstė nukreipta prieš šių metų eurovizijos finalą rengiančią šalį. Ne gana to abi šios šalys dar ir visai nesenai kariavo…. Vienu žodžiu Eurovizija bandoma pasinaudoti siekiant savo politinių tikslų. Aš neįsivaizduoju kokį kitą sprendimą gali priimt atsakingi asmenys..

  p.s. mokyklos vaikų šventė tai ne ta vieta kurioje tėvai turi aiškintis savo santykius kaip pvz.

  • Valentinas

   Regi ir Zeppelinus,
   Leisiu sau nesutikti su jumis. Gruzinų dainoje nėra žodžio Putin. Yra žodžiai Put in. Visa kita yra interpretacijos. Sutinku, kad galima interpretuoti taip kaip jūs teigiate, tačiau galima interpretuoti ir kitaip.
   Šiaip bet kokia šių dviejų šalių interakcija šiuo metu pasmerkta turėti politinį atspalvį, nes juk dar visai neseniai jos kariavo, o Rusija iki šiol okupavusi Gruzijos teritoriją ir palaiko ten kriminalinius režimus. Tarkime, gruzinai pasiūlytų ne kontroversišką dainą ir nuvažiavę į Maskvą ją sudainuotų. Rusai tai irgi išnaudotų savo politiniams tikslams „štai – gruzinai susitaikė, pripažino, kad jie buvo kalti dėl karo“ ir panašiai. Tai ką padarė gruzinai yra rusų taip mėgstamas „asimetrinis atsakas“. Man jis yra elegantiškas ir taurus. Aišku kas norėta pasakyti, bet formaliai prisikabinti negali. Iš esmės netgi nesvarbu ar jie sudainuos tą dainą ar ne, nes pagrindinis tikslas jau pasiektas. Visi apie tai šneka, ruskiai apsišiko iš baimės ir pasipiktinimo, Europos transliuotojų sąjunga pademonstravo kieno kišenėje sėdi, o svarbiausia, visa Europa žino, kad „We don’t wanna put in“. Ir nesakykite, kad nereikia maišyti politikos su pramoginiu renginiu. Kai tavo šalis užpulta ir iš jos atimtos teisėtos teritorijos, tu kovoji visomis įmanomomis priemonėmis. Negi norite pasakyti, kad jei Rusija okupuotų Vilniaus kraštą jūs irgi siūlytumėte nepainioti politikos su pramogomis?

   • Musė

    Valentinai, pasirašau po kiekvienu tavo žodžiu.

    Todėl aš negaliu pakęsti Artūro taip mėgstamos ir dažnai „Man patiko“ skiltyje figūruojančios Aušros Kurtkutės. Gaila, kad archyve nebeišliko jos pamąstymai apie tai, kad mes esame durniai ir mulkiai dėl to, kad lakstome su Gruzijos vėliavėlėmis, organizuojame Gruziją remiančius mitingus ir t.t. Labiausiai pribloškė frazė – PALIKIME TAI POLITOLOGAMS, tai ne mūsų reikalas….

    Aha, palikime politologams. Galėjo juk ir mus palikti savo metu, ar ne?

    • Valentinas

     Kuo toliau, tuo darosi panašiau, kad mus šiuo metu ir palieka politologams :(

    • Miela Muse, blogai miegojote?…

     Beje, teiginiai „taip mėgstamos ir dažnai figūruojančios“ yra niekuo nepagrįstos, jei ką…:)

 • mdxacuk

  Tarp kitko, ką tik išgirdau per „Svobodą“, kad gruzinai visiškai neatsisakė dalyvauti Eurovizijoj, kaip pranešta anksčiau. Bet tekstą keisti irgi atsisakė, o pareikalavo paaiškinti, kuris žodis ar frazė neatitinka taisyklių.

 • Linas

  100% palaikau Regis ir Zeppelinus nuomones.Bet tai yra tas atvejis,kai ginčytis kad ir su Valentinu yra absoliučiai beprasmiška,o ir neverta.Kiekvienas tokiais atvejais turi išankstinę nuomonę ir jam „Put in“neturi nieko bendra su „Putin“.Logiškai galvojant,jei aš parašysiu „Shit Ad-amkus“tai čia yra visai ne tai,ką jūs pagalvojote.P.S.Vis tik reikėtų kruopščiai svarstyti,ar neverta siųsti derybinės delegacijos į Kaliningradą sudėty gerb.viceministrę N.Putinaitę,įteikiant šeimininkams suvenyrą-V.Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“ rusų kalba.Gal tada mūsų galutinai nepaliks,bent jau ne politologams.

  • Valentinas

   Linai, jei Rusija okupuotų Vilniaus kraštą, tu važiuotum į Maskvą dainuoti meilės daineles?

 • Matotaupa

  Tokio elgesio saknyse (turiu mintyje- lrt vadovo elgesi) nesunkiai girdisi dedes Semo uzsakoma muzika…