Apie vidutinybes…

Pamenate, kaip D.Grybauskaitė savo pirmojoje spaudos konferencijoje pasakė, kad ji yra „kitokia“. Gyvenime, darbe ir visur kitur. Visą laiką.

Kai kas šiame prisipažinime iš karto bandė įžvelgti „ką nors tokio… tačiau man tai nuskambėjo labai paprastai ir suprantamai: D. Grybauskaitė nėra vidutinybė.

Ji kitokia, nes elgiasi taip, kaip jai patinka, sako tai, ką galvoja ir negalvoja, ką apie ją pagalvos kiti. Ji renkasi pagal save, nesiderina prie minios.

Ji išsiskiria. Bet ne todėl kad stengiasi išsiskirti, o todėl, kad savo gyvenimu, darbais, žiniomis, kompetencija, poelgiais ji priverčia kitus atkreipti į ją dėmesį.

Ir jai nereikia specialiai stengtis, kad į ją atkreiptų dėmesį, jai nereikia skiriamųjų ženklų, kad išsiskirtų. Ji pati tampa skiriamuoju ženklu, savotišku etalonu, su kuriuo yra lyginama.

 Kodėl apie visa tai kalbu. Dėl to, kad šalia D.Grybauskaitės ar V.Landsbergio ar A.Sabonio ar A.Mamontovo visą laiką yra pilka masė, kuri taip pat norėtų būti grybauskaitėmis, saboniais, landsbergiais…

Bet jie negali. Jie pavėlavo. Dažniausiai todėl, kad kažkada pabijojo žengti pirmą žingsnį, nutylėjo, kai visi laukė, ką jie pasakys,  nusisuko, kai reikėjo žiūrėti, pasislėpė už kampo kai reikėjo išeiti į vidurį gatvės.

Dažnai jie visa tai supranta ir jiems dėl to šiek tiek skauda.  Ir pikta.

Kad jų neįvertina.

Kad jie tik viso labo vidutinybės.

Tada jie ieško būdų tai paslėpti. Ir kadangi, priešingai nei D.Grybauskaitė ar A.Sabonis, negali to padaryti savo veiksmais ar poelgiais, ieško skiriamųjų ženklų, kurie juos įtvirtintų, leistų pasijausti reikšmingais, dideliais.

Tie ženklai – didelis ir brangus automobilis, kurio šiaip nepirktum. Naujas butas prestižiniame rajone arba bent jau šalia prestižinių kaimynų. Suknelė ar kostiumėlis užsakytas pas Juozuką. Vakarienį brangiame restorane ar vakarėlis „prašmatniame klube“.

Svarbu ir pareigos – nesvarbu kokioje vietoje, kokioje srityje, svarbu kad gerai skambėtų.

Labai svarbu – pinigai. Nesvarbu, kad leidžiami beprasmiškai, pavyzdžiui, perkant butą už 800 000 (40 metų išsimokėtinai) ar televizorių už 20 000. Svarbu, kad visi sužinotų.

Beje, pinigai vidutinybėms tampa tikslu savaime. Jie pradeda lemti vidutinybių sprendimus, nes dažną žingsnį jie daro pirmiausia pagalvoję, kokia bus to žingsnio kaina. Tai yra – uždirbs, ar ne, atsipirks, ar ne.

Pamažu ir kitus pradeda vertinti tuo pačiu mąsteliu, nes nebesugeba suprasti, kad ne visi yra vidutinybės ir kad pinigai eina paskui, o ne priekyje.

Ir tada – apsigyvenę prašmatniame bute, nusipirkę juodą limuziną, susiradę blodinę didele krūtine (atsiprašau už štampą) arba penkiasdešimtmetį milijonierių, tapę prezidentais ar Rotary klubo nariais, pavakarieniave „Stikliuose“ ar praleidę vakarą „Posh“, o gal net nuėję į O.Koršunovo ar A.Cholinos naujausią spektaklį jie lengviau atsikvepia ir išsilaisvina…

Ir paniekinamai žiūri į visus kitus, kurie gyvena kitaip ir neturi regalijų.

Jie – nebe vidutinybės. Tarp kitų vidutinybių.

Jie – fredžiai, kurie po to visam pasauliui skelbia: „jaučiuosi išsilaisvinęs iš tos “vidutinių gabumų, vidutiniškai uždirbančių, važinėjančių vidutine mašina, vidutinių vadybininkų valentinų” kompanijos …

Jiems gera…:)

(33 balsų, vidurkis: 4,55 iš 5)
Loading...
 • WU

  Manau, šiam straipsniui trūksta pridėti, kad pasirinkę šį kelia jie tampa žemesni už vidutinybes.. Pseudoelitas..

 • mantas

  nepatinka man kur cia viskas suka…

  • Kas nepatinka? Man straipsnis labai patinka, aiškus, įžvalgus ir priverčiantis susimąstyti. Tik tie „fredžiai“ man lyg priminimas, kad kai kas vis dar nesusitaiko…:((

   • mantas

    man i vandens pylima panasiau… Kiekvienas zmogus galvoja, kad jis ne pilka mase, ka cia dar aiskint. O del Grybauskaites dar niekas neaisku, dar nei vienas politikas nesugebejo nenuvilti, nors buvo visokiu. Jau reikia buti durnam, kad tiketis ko nors is valdzios. Ta pilka mase ir isrinks ta grybauskaite tikedamiesi, kad ji pagerins ju gyvenimus jiems nejudinant nei pirsto. Man „grybauskaite“ ne pavarde, o tas reiskinys, ant kurio zmones eilini karta pasidurs.

    Aisku, cia jo blogas, ka nori ta daro, bet pernelyg i asmeniskumus nuejo kazkokius, kam tie fredinimai. Kuo daugiau visi ant Raco, tuo jis labiau aiskinasi. As manau, kad daryti reikia tai, ka darai geriausiai. Todel siulau sumazint demesi komentaru atsikirtinejimui.

    • Dėl fredinimų jau pasakiau savo nuomonę:) Rašai, kad „Kuo daugiau visi ant Raco, tuo jis labiau aiskinasi.“ Nenoriu iškraipyti minties, bet Artūras lyg ir yra rašęs kažkur, jog mėgsta aiškumą. Vat, Mantai B))

    • Mantai, tai nebuvo atsikirtinėjimas… Ir jokio asmeniškumo, nes vidutinybių yra labai daug, juos sutinku ir aš, ir tikriausiai tamsta.

     Tai paprasčiausiai mano nuomonė, kurią, neslėpsiu, paskatino vienas buvęs komentatorius:)

     Tačiau juk turiu teisę pasisakyti savo tinklaraštyje visomis temomis? Ar yra tokių, apie kurias negaliu pareikšti savo nuomonėmis. Bijodamas, kad kažkam iš čia ateinančių ir skaitančių nepatiks, kad kažkas pasakys „silna“, „nieko naujo“, „neįdomu“, „nepatinka“.

     Kažkokie keisti kartais būna žmonės – būtinai nori sugalvoti taisykles kitiems, tačiau kai bandai pasakyti, kad ir kiti turi savo taisykles, iš karto reiškia nepasitenkinimą…

     Aš juk nesiūlau dabar visiems sustoti ratelių ir ploti katučių.

     Aš neverčiu skaityti to, ką parašau.

     Tad gal nereikia man nurodinėti, ką ir kaip turiu daryti.

     Kancaras viską žino, Kancaras čia karalius:)

     • mantas

      pardon, ne taip issireiskiau, as apgailestauju, kad si vakar turedamas didesni nora paskaityti, neuztaikiau ant to ko noriu paskaityti. :) bet katik netycia, pirma karta, pas ligita uzejau i izymuji skyreli. tai all in all isvada pasidariau, kad jei zmonems patinka rasineti, tai tegu rasineja, o kas as skaitau tai jau pats ir kaltas.

     • Dzina

      Hm. Kazkaip. Man turbut sekas. Nepazistu vidutinybiu. Kaip tik man kiekviename zmoguje, t.y. zmoguje kaip tokiame – unikumas :) Vidutinybiu etiketes mums klijuoja aplinkiniai, o tada jau bandom visaip kaip kapstytis, jas nusiplesti. Siaip jas klijuoti sakyciau net pavojinga, nes o vdrug neteisingai „uzlabelinsi“…ir tada jau chana – tas zmogelis pasmerkts amziams skest „pilkoj masej“. As manau, kad mums baisiai truksta tikejimo zmogaus galimybemis, vienas kito padrasinimo, palaikymo tiek kasdienese situacijose, tiek kopiant karjeros laiptais :)

 • liuka

  nėra vidutinybė, ji kitokia, o tie kiti- fredžiai……
  Įdomu, ką reiškia žodis- nuokalnė ?

 • hmm

  labai silpnas straipsnis

 • Benedikta Vaivadaitė

  Šis įrašas… toks teisingas…

  o ši vieta – ypatinga: „… kažkada pabijojo žengti pirmą žingsnį, nutylėjo, kai visi laukė, ką jie pasakys, nusisuko, kai reikėjo žiūrėti, pasislėpė už kampo kai reikėjo išeiti į vidurį gatvės.“

  Gerai, kad yra tokių žmonių, kurie rašo taip, mąsto taip…

  O, beje, ne vidutinybėms priskirčiau ne tik V.Landsbergį, A.Mamontovą, A.Sabonį ar D.Grybauskaitę. Tų kitokių žmonių yra daugiau ir nebūtinai jie žinomi. Gera būna, kai jų sutinki…

 • donatas

  straipsnis normalus, geras…
  kazkaip prisiminiau a.a. Kernagi, kuris kazkada pasake, kad kokia is tikro esi zvaigzde, labai gerai gali pajusti kirtes lietuvos siena. siaip kai pagalvoji, tai gal tik Sabonis ir Ciurlionis galetu buti tais ‘tikrom nevidutinybem’ :). o del musu zvaigzdziu-zvaigzduciu, – na, savam kaime turim kazka tureti, apie ka plektu zurnalai rasytu…

 • Whisker

  Hmm, keista, izvelgiu cia rinkimine agitacija, kur cia tas zurnalistinis objektyvumas ? Isvis nesuprantu as sito viso esmes, tai p.Racai argumentuokite bent jau tada kuom ta Grybauskaite tokia jau kitokia, man tai pvz tokia kaip ir visi, buvo komuniste, poto pasidare sau politine kartjera Brazausko ir kitu pagalba, o dabar isvis neturi nei aiskios strategijos, nei nieko, nesakau, kad kiti kandidatai geresni, bet cia tiesiog agitacija be jokiu argumentu. Geriau jau buti ta vidutinybe turincia savo nuomone, o ne vienu is tu, kurie tiki vat tokiais straipsniais kaip sis, cia jau vos ne kazkoks isaukstinimas kaip kokio Lenino ar Stalino. O rysio tarp jos ir Sabonio ar Mamontovo as cia nematau visiskai jokio, tiesiog tai zinomi zmones, bet tai nereiskia, kad jie yra kazkokie supermenai ir labai kazkuom pranasesni uz visus kitus. Kartais tiesiog uztenka tinkamu laiku atsidurti tinkamoje vietoje…

  • Whisker, žinote, kuo žmonės skiriasi vieni nuo kitų? Vieni visada mato tai, ko nėra, o kiti pirmiausia žiūri…

   Jei ką, tai šis įrašas buvo ne apie D.Grybauskaitę:)

   Ir čia ne naujienų agentūra ar laikraštis, o asmeninis tinklaraštis. O juos, kaip žinia, rašo nebūtinai žurnalistai ir nebūtinai objektyviai:)

   • Whisker

    Paskaicius pirmas penkias pastraipas taip neatrodo, isvada galbut tiktai ne apie ja, o Sabonis, Mamontovas ir etc. pamineti tik viena karta :) Siaip as nieko pries tai neturiu, cia jusu blogas, ka norit – ta rasot, tik noretusi bent jau argumentu kodel jinai tokia isskirtine jeigu jau tokia simpatija jai jauciate.

    • Whisker, bandžiau paaiškinti, bet atrodo sunkiai sekasi. Gal nemoku, o gal jūs tiesog negirdite…

     Ir patikėkite, D.Grybauskaitė ne visai mano stiliaus moteris, todėl dėl simpatijų čia jūs šiek tiek prašovėte pro šalį…:)

  • durdo@leotekana.lt

   xex, pritariu, grubokas agitacinis straipsnis:) komunistine mergaite Grybauskate visa gyvenima nuosekliai dariusi karjera biurokratinese strukturose visai nepataiko i ta isskirtinuju rateli

 • rasa

  O aš balsuosiu už Grybauskaitę. Ir „pasidursiu“, anot Manto. Nes, tikriausiai, kažkas mane priskirtų vidutinybėms. Tačiau tu, Mantai, šį kartą klysti. Nes pagaliau politikos padangėje pasirodė moteris su savo nuomone, su savo charizma, kokios dar Lietuvoje nematėm. Ne kokia pilka boba, kurstanti židinį ir kepanti blynus, ar Juozuko išgrąžinta tam kartui „dama“, kuri jau kitą dieną atrodo lygiai taip pat, kaip iki to. Ir visai savęs nelaikau vidutinybe, nors gal ir neatkreiptum į mane dėmesio praeidamas. Nes vidutinybė pirmiausia tas, kuris tik bando prisitaikyti prie diktuojamo mados Šauksmo, bet kokia kaina bando įsigyti kokį visai nebūtiną daiktą, ar nuvykti atostaogauti ten , apie ką rašo „Delfi“ ar rodo kokia pramogų TV, kur atostogavo ale lietuviška žvaigždė. Todėl neklijuok štampų, kai nežinai ką pasakyti. Ir įvertink, kas pats esi. Kiek tau metų, ką jau esi pasiekęs gyvenime.

  • vaiva

   Tik vidutinybė gali kitą moterį išvadinti pilka boba, tik dėl to, kad ji ,,kepa blynus ir kursto židinį“. Leiskit kiekvienam pasirinkti savo gyvenimą – kepti blynus irgi ne kiekvienai lemta, deja,

   • rasa

    Miela Vaiva,jei jums neaišku, ką turėjau omeny, galiu patikslinti, kad moterys, kurias bandžiau pavaizduoti, yra pakankamai žinomos didžiojoje politikoje. Ir kas skaito ir žiūri tv, tikrai galėjo jas atpažinti. Tačiau iki asmenybių joms taip toli… Kaip iki Marso. O išvadinti mane vidutinybe, nežinant nieko, drąsu. Net moteriška. Sveikinu!

  • vaiva

   Kadangi komentaruose esame visi ir visos lygūs(lygios), tai gal ir būkim toliau, nors gal ir esate megažvaigždė:-) Tiesiog nemanau esant korektiška moteriai su tokiu atsainumu kalbėti apie kitas moteris, net jeigu ji visai Lietuvai paskelbia, kad jos rinkimų štabui vadovaus Juozukas:-))Tiesiog toks požiūris – tegu ir moteriškas, bet padorus:-)

 • LL

  Nu nžn… tai, ką grybauskaitė šnekėjo Savukyno laidoj sekmadienį buvo taip nyku ir arogantiška…. kažkokie maivymaisi su potekste „aš favoritė, man viskas galima“… priminė Valinską pirmąjį vedėjavimo Seime mėnesį…

  • LL, D.Grybauskaitė V.Savukyno laidoje kalbėjo pagal užduotą toną… Labai tiktų posakis: kaip šauksi, taip atsilieps. Ir čia ne D.Grybauskaitės problema:)

   • LL

    tai negi Savukynas turėjo muilintis kaip kokie Metų moters rinkimų vedėjai ir dalyviai, springdami komplimentais būsimai Prezidentei?…

   • Dzina

    O man Grybauskaitė Savukyno laidoje patiko. Pagaliau jinai pasisakė kaip POLITIKĖ. Na, daugiau mažiau. Nes anksčiau tai buvo – aš to nesakysiu, ano nesakysiu, trečio nekomentuosiu ar „nenorėčiau komentuoti“. Vat ko man iš Grybauskaitės trūko ir vis dar trūksta – tai aiškiai artikuliuotos politinės pozicijos.

    • Auksinis kardas

     +1

 • Slyvanosis

  Kas gi Artūrą įsiutino, kad tokią tulžies porciją išpurškė į „eterį“?
  Neišsemiama tema apie neeilines asmenybes ir vidutinybes.
  Bet gi Lietuvoje aukšto rango vidutinybių, tarnaujančių „žmonėms“ – kiekvienuose valdiškuose namuose dešimtys, šimtai…
  Rezultatas – ant veido…

 • austras

  Žinot, pastaruoju metu čia dažnai lankausi ir turiu pasakyt, kad tai ką rašo Artūras man yra įdomu ir neretai sava. Daug politikos, nemažai analitikos, gal per mažai gyvenimo.. :)Bet apsilankymas čia tiesiog gerai nuteikia, nes matai kad yra ne tik bėgančių paskui įvykius bet ir juos analizuojančių. Ir svarbiausia, analizuojančių taip, kaip atrodo jiems patiems, o ne taip, kaip atrodo mokančiam pinigus šefui.. Tačiau tiems, kas analizuoja (ir save, jei leisit, prie jų priskirčiau) nemanau, kad yra labai linksma.. nes kai suvedi turimą informaciją ir darai išvadas, matai, kad ši šalis eina toli gražu ne ten. O kai tai konstatuoja 86 procentai lietuvių, tuomet prognozės tampa tikrai liūdnomis..
  O dėl vidutinybių, gali išeiti ir sakyti ką galvoji bet nuo to netapsi nei Grybauskaite, nei Landsbergiu. Ir Grybauskaitė netapo Grybauskaite per vieną dieną. Norint sakyti tiesą ir būti išgirstam reikia išsimušti iki tam tikro lygio…iki galimybės turėti savo tribūną, užsidirbti vardą, socialinį kapitalą ir t.t.
  Ech, gali analizuoti iki užspringimo, bet kam to reikia? Ar ne?

  • Austrai, o man patiko…:) Ypač paskutinioji dalis.

   • austras

    Žinot, yra žmonių, kurie tiesiog negali neanalizuot. Ir tai netgi tampa jų problema. Jie mato ir jiems norisi staugti… O dėl lygio – čia ne mano žodžiai. Čia vieno žmogaus žodžiai: „Buvau išsimušęs į lygį, kuriame galima sakyti tai, ką galvoji“. Išvada: kol sėdi ššš, gali pasilaikyti savo nuomonę sau.

    • Auksinis kardas

     Jei skaitėte įrašą, autorius teigia, kad prasimušama kaip tik užimant pozicijas labiau atsakingas už beveidį prisitaikymą (ar beveidį, uniformuotą „išskirtinumą“). Nebijojimas imtis atsakomybės – aktyvių asmenų esminis bruožas. Vėliau pelnomas ir „prasimušimas“, iškilumas. Pelnomas, negaunamas.

     Taip ir nuomonė – kol nėra brandi, nelabai ką tegali sudominti, nebent kitus panašiai nuskriaustuosius.

     • austras

      O jus jaučiate kada šitoj mūsų šaly nuomonė tampa brandi? Paprasta situacija – įsivaizduokite į didelį stiprios organizacijos susirinkimą Švedijoje atėjo žmogus „iš šalies“, paskelbė protingą pranešimą, iškėlė savo kandidatūrą ir buvo išrinktas į atsakingas pareigas. Kaip niekur nieko.. O dabar įsivaizduokit panašią situaciją Lietuvoje? Sunku, ar ne? Nes pas mus „atėjęs iš šalies“ tik beviltiškai bandytų sujudinti nusistovėjusią hierarchinę sistemą ir seniai sudėliotus pokiliminius žaidimus, kurie jau įvyko. O postai, kas ką bešnekėtų, jau seniai pasidalinti, nes reikalingi žmonės jau sėdi savo vietose ir jiems jau iš vakaro buvo paskambinta… Viskas kas vyksta susirinkimo dieną – tai tik paradas. „Brandūs“ žmonės jau žino, ką reikia daryti… Ir prasibrauna pro „brandžiuosius“ tik tikrai labai brandūs, kurių darbo ir talento nenuslopina „vidutinybių maištas“. O mūsų katalikiškoj kultūroj „vidutinybių maištas“ ypač stiprus…

     • Auksinis kardas

      Kaip čia nutiko, kad beviltiškai korumpuotą Lietuvą išvis ištinka rinkimai? Kodėl visi kalba apie Grybauskaitę, ne apie Blinkevičiūtę? Pirmoji geriau moka skambinti?

      Visko yra po saule. Kai ko daugiau, nei norėtume, ir Lietuvoje. Kaip ir tos nebrandžios paranojos…

 • J. naivus

  Nėr blogiau, kai ubags ponu tampa…
  Įvairiais laikais savaip vadindavo tuos prasisiekelius:
  snobais,novorišais, naujalietuviais.
  Rusai turi labai tikslų posakį – „Z griazi v kniazi“
  Ta tikroji aristokratija ar tikrasis elitas niekada nesipuikauja. Bent jau turtais.
  Tai banalybės.

  Na, apibendrintą Fredį daugmaž žino šio blog’o lankytojai – bet gal ne iki tiek?
  Gal tai tik amžinai viskam prieštaraujantis, viską žinantis jaunuolis, kuriam viskas visada aišku- kaip ir turi būti jaunam?

  Vis tik labai neskaniai, nesmagiai skamba -„vidutinių vadybininkų valentinų.“

  Jei iš tikro tokie būtų tie mūsų vidutiniai- būtume Šiaurės Atėnais.

  • Auksinis kardas

   Kiekvienas aptinkame rezonuojančius savo dažniams komentarus. Štai tokie veikia mano dažniais. Betgi, bandant įvesti vertinimus, ar tik negautume vien vertinimų kakofonijos – dažniai gali skirtis…

   Sakyčiau, pats komentaras tebūnie pats savo įvertinimas ;-)

 • vaiva

  o kartais, kaip ir Grybauskaitės atveju, kartais tenka ir reikšmingai pratylėti, kaip pavyzdžiui VP market aferą su invalidų PVM’iniais milijonais, tiesa? Kaip greitai mes nusikalam sau stabus, nors šiemet jau tūkstantis metų, kai mus nesėkmingai bando nuo to atpratinti. Vargšas Brunonas, auka – be reikalo:-)

  • Miela Vaiva, nesupykit, dėl VP market aferos jums aiškiai trūksta žinių ir supratimo apie tai, kaip veikia valstybė ir kokia valstybės institucijų kompetencija. Kadangi jau ne pirmą kartą girdžiu šį argumentą, gal kada suradęs laiko parašysiu plačiau…:)

  • vaiva

   Tai jau gerai būtų – nes ir pats pripažįstate, kad ne pirmą kartą girdite panašų komentarą, vadinasi, tokių neišmanėlių, kaip aš – pilna Lietuva. O kiek dar iš jų nerašančių Jums (bet galvojančių dar blogiau negu aš)!

   • xerksas

    Miela Vaiva, tokių „neišmanėlių“ buvo prigaminta per pastaruosius keletą mėnesių siekiant kaip nors užkirsti Grybauskaitei kelią.

    Kažkodėl anksčiau visi žinojo, jog Grybauskaitė bandė užkirsti šiai aferai kelią, bet atsitraukė, suvokusi, kad besibylinėdama su VP Market teisme valstybė praras daugiau, nei galėtų laimėti, be to, ir šansai laimėti bylą itin maži. Bet užtai ji nepabijojo užpernai rudenį viešai patvitinti, kad VP Market susigrąžino mokestinius milijonus, kai Marcinkevičius viešai melavo, jog to niekuomet nėra darę.

   • vaiva

    Gerbiamasis xerksai, smarkiai klystate, dėl to ,,kelio užkirtimo“. Tiesiog norisi normalių diskusijų ir atsakymų į neatsakytus klausimus, o ne vieningos bangos – visi į Grybauskaitės rinkimus. Kodėl kiekvienas klausiantis iš karto tampa neišmanėliu arba sąmoningai suklaidintu, jau nekalbant apie kitokius epitetus ne tokioje inteligentiškoje kompanijoje? Jeigu aš klystu – paklaususi turėčiau sužinoti tiesą. Bet jeigu man neleidžiama klausti?

    • xerksas

     Miela Vaiva, apie tą VP Marketo mokesčių susigrąžinimo istoriją prieš metus buvo tikrai daug rašyta, buvo ir išsamus Grybauskaitės interviu (gal net keli) ta tema. Visi, kas norėjo – pasiklausė ir pasiskaitė.

     Todėl man labai keista, kad šiandieną vėl kyla šis klausimas, tik jau Grybauskaitę smerkiančia forma. Paaiškinimas gali būti tik vienas – „juodasis piaras“, naudojantis faktu, kad žmonių atmintis trumpa ir absoliuti dauguma jų nebeatsimena, kas buvo kalbėta ar rašyta prieš kelis mėnesius, juo labiau – prieš metus.

     P.S. O kas gi jums draudžia klausti?

    • vaiva

     Gerbiamasis, nereiktų suprasti pažodžiui. Man norėtųsi , kad kiekvienas klausiantis nebūtų paskelbiamas neišmanėliu ir panašiu žmogėnu – nes praeina noras klausti, lieka tik apmaudas ir noras visus pasiųsti po velnių – tą ir vadinu leidimu klausti.
     Ir dar: man nepatinka, kai kas nors yra brukama tiesiog per jėgą. Sakysite, kas verčia imti? Tikrai, niekas. Bet ar bus geriau, kai tokie neišmanėliai, anot Artūro ir jūsų, tiesiog neisim balsuoti? Nes aš tiesiog noriu rinkti sąžiningai ir sąmoningai, tad jeigu yra klaidų – leiskite man jas žinoti prieš rinkimus, esu pakankamai racionali jas blaiviai vertinti.
     P.S. kaip jums atrodo, kai per Kovo 11 iškilmes Seime VLand pareiškia, kad DG geriausia kandidatė? Rinkiminė agitacija per Valstybės šventę?

     • xerksas

      Specialiai pasižiūrėjau, ką ten Landsbergis pasakė.

      „Margų žuvelių gaudymas artėjančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose, kiek kas bedrumstų vandenį, tenesugaišina ir tenetrigdo pažangos. Matau, kad šiandien realiausia ir geriausia kandidatė yra D. Grybauskaitė. Pažadėjo per televizijos pasirodymą, kad atėjusi pakeistų esamą įsigalėjusią korupcinę sistemą. Dieve padėk“.

      Atsižvelgus į šį konkretų ir bendrąjį Landsbergio kalbos kontekstą, nieko smerktina nematau. Grybauskaitė iš tiesų šiandien iš visų esamų kandidatų realiausia ir geriausia. Tai – objektyvus faktas. Netgi Algirdas Butkevičius jai ne konkurentas, vien todėl, kad pats visiškai nenorėjo tapti prezidentu – partija pakišo.

      Nematau nei vienos priežasties, kodėl to nebūtų galima pasakyti kalbant Seime, tegu ir iškilmingo posėdžio metu.

 • bn

  Benedikta Vaivadaitė

  Man patiko!

 • romas

  Viskas puikiai pastebėta. Yra Lietuvoj tvirtų žmonių. Jų motyvacija dirbti yra ne todėl kad atrodytų, bet todėl kad jie taip įprasmina savo gyvenimą. Vieni juos gerbia, kiti pavydi. Tai priklauso nuo vertintojo vidinių savybių. Tik, Artūrai, turiu tokią pastabą. Visumoje visai pozityviame straipsnyje yra šiek tiek tamsus pamušalas. Iškilūs žmonės parodomi virš visiškai pilkos bevertės masės. Taip formuojami masių nepilnavertiškumo kompleksai. Juk natūralu, kad vieni yra iškilūs, o kiti daro paprastus kasdienius darbus, kurie yra ne mažiau prasmingi. Matyt nereikia kad visi būtų čempionai:) Pasaulis tuo ir gražus, kad jis visoks.

  • Romai, ne visai su jumis sutikčiau. Nes ne vidutinybe gali būti ir dirbdamas kasdienį darbą – kepdamas duoną, gydydamas vaikus, statydamas namus ir t.t. Bet jie vis tiek čempionai – savo srityje. Ir jų labai reikia. Žinau tai iš patirties

   • romas

    Aš tiesiog norėjau pasakyti, kad būti vidutinišku yra natūralu. Tokie yra didžioji žmonijos dalis.

 • Slyvanosis

  Keletas pastabų apie Dalią:
  visą laiką vilki tą patį kostiumėlį – apsimeta „biedna“ (arba neturi laiko net persirengti);
  per dažnai šneka apie „silpnų“ ir „biednųjų“ gynybą, nes socdemai jau „apgynė“ iki skylės biudžete;
  nepriklausomybės deklaracijos jau rėžia ausį – nepriklausomi Lietuvoje yra vėjas, debesys ir sniegas;
  didžiausias trūkumas – ji blondinė!!!

  • WU

   tavo pastabos absurdiškos ir juokingos.. negi tik tokias gali pateikti?

  • austras

   Sutinku su viskuo, išskyrus punktą apie „silpnus ir biednuosius“, nes jie niekuo nesisieja su mūsų socdemais :)

 • Arnas

  Labai patiko :)

 • Valentinas

  Šiandien man sekasi. Pirma, kažkas savo komentare panaudojo žodį TOMKOSOSAS, kurį sugalvojau. Reiškia žodis pradėjo savo gyvenimą, gal ir išgyvens. Antra, ryte sugalvojau pravardę Devalveckas, o vakare jau išgirdau kaip peliukai ją naudoja per Dvyračio Žinias. Dabar perskaičiau, kad Fredis naudoja mano citatą išsivadavimui iš Račo blogo apibūdinti.
  Šiaip visada norėjau parašyti Odę vidutinybei. Kaip bežiūrėsi, labiausiai gyvenime sekasi talentams. Talentų reikia visur, jie visiems patinka. Būna vaikinų, dėl kurių svaigsta visos merginos ir be jokių pastangų skina vieną rūtelę po kitos. Būna merginos, tokios gražios ir patrauklios, kad vyrai dėl jų pasiruošę aukoti ramybę, pinigus. Štai kažkas mokslo genijus nuo vaikystės visose matematikos olimpiadose laurus skynė. Kitas, nuo pirmų muzikos pamokų išsiskyrė iš visų ir tapo klepo genijumi. Kažkieno charizma tokia stipri, kad be vargo tampa lyderiu paskui kurį seka žmonės. Kažkas toks gabus vadybininkas, kad užsidirba milijonus. Mes trokštam talentų, mes ieškom talentų, mes šlovinam talentus.

  Deja, talentų yra nedaug. Visus kitus mes paniekinamai vadiname „vidutinybėmis“. Štai Grybauskaitė „kitokia“ visi kiti vidutinybės, nes „nedrįso“. Štai Mamontovas talentas, visi kiti vidutinybės „chaltūrščikai“. Štai garsus talentingas žurnalistas, kiti vidutinybės, prispausti po redaktorių padu, bijantys turėti savo nuomonę. Vidutinybė, tai kažkas blogo, smerktino. Jei tu nesi talentas, automatiškai gyvenime nieko nepasiekei, nes savo laiku „nedrįsai“, „nežengei pirmo žingsnio“. Jei nežaižaruoji, jei tavyje nedega ugnis, jei tavo gyvenimas yra ramus rymojimas darbe prie kompo, vakare prie teliko tai esi niekingas vidutinybė. Jei gyveni mažame miestelyje, nesi matęs pasaulio, jei tau užtenka to ką turi – tu esi miręs. Gyvenimas yra tik ten, kur judesys, energija, veiksmas. Ten kur ramu – pelkė. Jei tu važinėji su brangiu automobiliu, tai rodo, kad puikuojiesi. Jei perki brangius drabužius, demonstruoji savo statusą. Jei perki butą už 800 000 (40 metų išsimokėtinai) pinigus leidi beprasmiškai, kaip vidutinybė. Jeigu nesi perskaitęs Kanto – esi beviltiškas kvailys. Jei nusidažei plaukus – esi tuščiagalvė blondinė. Jei neatitinki intelektualų sugalvotų pilnativškos asmenybės kriterijų – esi vidutiniška, beviltiška, žlugusi, niekinga vidutinybė. Jei nesi herojus – esi niekas.
  Šlovindami talentus ir niekindami vidutinybes pamirštame, kad kiekviena, net ir pati didžiausia vidutinybė yra būties unikumas, kokio nebuvo niekada ir nebus daugiau niekada. Yra toks dalykas kaip siela, kurios vertė visiškai nepriklauso nuo talentingumo ar vidutiniškumo laipsnio. Apakinti talentų mes idiotiškai nematome visatos, kuri yra pačiame vidutiniškiausiame iš mūsų. Taip, kiekvienoje vidutinybėje (netgi dažytoje blondinėje su armani džinsais)spurda ugnelė, kuri nori būti pastebėta, pamatyta ir įvertinta. Ne kiekvienam lemta būti Grybauskaite, kažkas turi būti ir valytoja Stasyte. Mėgaukitės ir toliau savo talentais.

  • romas

   Kiekvienas geresnis turėtų būti dėkingas blogesniam, kad sudarė galimybę būti geresniu. Iš to galėtų gimti visuomenės solidarumas.

  • vaiva

   Puiku. Geriau, nei originalas:-))

  • Auksinis kardas

   Tokia pažinota valytoja Danutė mėgsta žvejoti, bei neblogai tvarkosi savo sklype – dabar iš jos turguje vis nusiperku žalesų, daržovių.

   Visiškai pritariu tam, kad žmogaus esmines vertybes – išnaudotas labiau ar mažiau vykusiai, ryškiai – nešiojamės kiekvienas savyje, ir jos yra ne mažiau įdomios už lyderių Prezidento rinkimuose savybes. Tiesiog – tokia dabartinė aktualija, prožektorių šviesos nukreiptos į tą sceną.

   Kaip tik norėčiau dažniau prožektoriais panaršant žemiškus likusios auditorijos veidus. Ar ne tie „nevidutiniškai vidutiniški statistai“ išskiria Felinio filmus? Įspūdingiausia U2 koncerto vieta būtent ta, kur iš minios sužvejojama mergina, ir dainuojama jai, nuoširdžiai ir horizontaliai. Ir t.t., ir pan. – šitie kontrapunktai visuomet skambiausi.

   Stipri replika, šaunu! Kaip „vidutiniam vadybininkui“, gal ir visai būtų perlenkta ;-)

  • R.Medinis

   Valentinai, labai patiko jūsų komentaras. O tai po p. Artūro įrašo buvau jau pasimetęs – man labai toli iki Sabonio ir Čiurlionio, bet iki vidutinybės pagal aprašymą (prabangi mašina, vakarienė Stikliuose) irgi nepritempiu. Gaunasi esu beveik niekas, kažkas tarp nulio ir silpniau už vidutinybę. Tiesa laiku prisiminiau Einšteino reliatyvumo teorija iri truputį nusiraminau. Tiesą sakant ryte darbe nužvelgęs bendradarbius, gilai sielos kamputyje kasdien sau prisipažįstu, kad palyginus su manim – aplink vien tik vidutinybės, o viršininkas – ir dar blogiau…

  • Valentinas

   „…Ne kiekvienam lemta būti Grybauskaite…“ – Valentinai, tai ir aciu Dievui.
   P.S. A tau paciam dabar ne juokinga sita alegorija-nusigrybavimas??? ! :)))

   • Valentinas

    Žinai Lietuvoje politikų gabesnių už Grybauskaitę?

    • Valentinas

     Zinau. Tik juos ( ir ju seimos narius) negyvai uzpjaus. Is pradziu bandys media, o jei nepavyks ( o Lietuvoje iki siol visada pavykdavo, nes rinkejai – avinu banda vienas, klastojami rinkimu duomenys du) – … nors … aisku kad pavyks. Taigi.
     O siaip Valentinas gabus. ;) A.Racas gabus. Pabandykit politika. „Pries veja“. Ir pamatysim kas is jusu liks :)

 • Slyvanosis

  „…ne vidutinybe gali būti ir dirbdamas kasdienį darbą – kepdamas duoną, gydydamas vaikus, statydamas namus…“ Pridurčiau: priimdamas „originalius“ nutarimus dėl įstatymų atitikimo Konstitucijai; rašydamas odes apie „vienintelį ir nepakartojamą“ Pirmininką ir jo ponią; mąstydamas dešiniuoju pusrutuliu, o kalbėdamas kairiuoju; naktį priiminėdamas įstatymus, o dieną juos taisydamas…
  Lietuva – ne Amerika, besistengiančių būti geriausiais savo profesijoje – labai negausiai užderėjo. Bet gi įsigudrinusių gyventi geriau už aplinkinius kitų sąskaita – pilni spalvotų žurnalų puslapiai…

  • romas

   Slyvanosi, ar vidutiniškas yra kaltas dėl savo vidutiniškumo? Tai tegul tų pačių svarbiausių darbų eina dirbti ne tokie vidutiniški. Gal kiti vidutiniški nesugeba iš savo tarpo iškelti aukštyn ne vidutiniškų? Arba trūksta talentų?

 • Slyvanosis

  WU: tokias ir norėjau pateikti, kaip Glaveckas apie devalvaciją…

 • Slyvanosis

  Romai, vidutinis statistinis ir vidutinybė yra absoliučiai skirtingos sąvokos.
  Net dirbdamas rutininį darbą gali būti originalus – kontoros „čempionas“ (pasak Artūro). Tačiau, mano supratimu, Artūro strėlės nukreiptos į visom išgalėm besistengiančius iškilti virš vidutinio statistinio, nors jų originalumas ir išskirtinumas – butaforinis, be išliekamosios vertės (atleiskit už štampą)…

 • Rimantas

  Dar yra pozitroninės vidutinybės, kurie didžiuojasi, kad nesielgia kaip vidutinybės, skaičiuoja vidutinybių pinigus ir džiaugiasi, kad tokių neturi :)
  Įdomu, šitas visas rašinėlis tik tam, kad būtų galima įpinti Fredį*?

 • iš pradžių nustebau – negi jaučiama šiokia tokia agitacija vienai pretendenčių? po to – apie vidutinybes. aiškus reikalas – teisingos mintys. ir staiga – visas įrašas vienam komentatoriui . o, pasirodo čia verda rimtas virtualus gyvenimas (kaip man tai pažįstama…), į kurį jau kuris laikas nebesikišu, nes stinga laiko.

 • Bartas

  Jei jau apie vidutinybes prabilom: dabar delfy kabo E. Zingerio straipsnis, o komentarus, pvz.: zingeris fontanas blokuoja? keista

 • Ačiū už labai gražų įrašą

 • NiekurNeiva

  Liuka’i dėl NUOKALNĖ ?

  Dabartinės lietuvių kalbos žodynas
  -nuokaln-ė. kalno šlaitas nuo viršaus žemyn: Autobusas leidosi nuokalne

  Sinonimų žodynas
  -atkalnė; pakalnė; pašlaitė; plg. šlaitas

 • praeinant

  Artūrai

  O ar nebijai, kad kai matysi labai daug vidutinybių aplinkui įtikėsi jog pats esi pateptasis.
  Šiaip jei turėti kvailą nustatą, kad kiekvienas kitas žmogus yra unikalus ir sugeba už tave kažką padaryti geriau (išgyventi šaltą naktį po tiltu ar paimti veislinio buliaus spermos :)…. ), tai lyg ir prapuola didysis noras rūšiuoti..:)
  Jei rūšiuotojai rūšiuoja žmones, tai kas tada rūšiuoja rūšiuotojus. Deja tai netampa marazmatika greičiausiai tik tuo atveju jei rūšiuotojas pats nėra žmogus…:)

  …tad kam žmogui/tau dar viena viršžmoginė (teisėjo) specialybė…

  Gal vertėtų labiau gilintis į bandos jausmą, mentalitetų, poreikių etc. įvairovę…:)

 • Vilnietis

  kas liūdniausia (ir baisiausia), kad tų vidutinybių pilna visur. Žiūrint iš savo varpinės, labai jų daug Lietuvos moksle. ir ne tik universitetuose, bet mokslo institutuose. Sėdi įsikabinę savo kėdžių, visas argumentuotas mokslines diskusija priima kaip asmeniškumą. jeigu tu nesutinki su vidutinybe, reiškiasi kvailas esi tu, nes tu nesupranti kas tau sakoma. jei vidutinybė, užimanti kėdę taip pasakė, reiškia taip ir turi būti. Todėl gabus ir perspektyvus jaunimas bėga iš čia kuo toliau… Aš juos pilnai suprantu ir pateisinu, mokslo Lietuvoj nėra, vien tik vidutinybės. Pavyzdys apie tai, kaip „dėstoma“ VU. Studentas nesutikdamas su dėstytoju, prieš visą auditoriją argumentuotai paneigia dėstytojo sapaliones (dėstytojas turi mokslinį laipsnį). Dėstytojo argumentas studentui: tu čia baik, nes kitaip ateity turėsi problemų… Ką čia bepridursi… Liūdna ir gaila…

 • liuka

  NiekurNeiva,Kodėl autobusas ir dar taip švelniai- leidosi.
  Autobusas gali būti pilnas žmonių – tarp jų ir ne vidutinybių .
  Aš galvojau apie asmenybes- ritosi,leidosi ir….,
  Gaila. Todėl geriau- įkalnė.

 • Gintas

  Ar labai daug vidutinybių važinėja brangiausiais automobiliais, perka brangiausius butus ir t.t.? Ar paprastas darbininkas, ūkininkas kurie dorai gyveną ir sąžiningai dirbą yra prsatesnį už Landsbergį, Mamamtovą, Sabonį ir Grybauskaitę? Juk jie ir vidutynybės, bet ar jie blogesnį? O ką padarė tie jūsų paminėti ne vidutinybės, kad pilkos masės būtų mažiau? Kad jie galėtu patenkinti normalius žmogaus poreikius vaikščioti į tetrą, kiną, nusipirkti norimą knygą ir t.t. kai visą laiką reikia kovoti už išgyvenimą, kad tavo vaikai būtų sotus ir aprengti, gautu, jei negera, tai bent normalų išsilavinimą, ką jie padarė dėl to? Jus iškart pasakysite, kad tai jų problemos, jie turi patys kovoti už savo teises, būti piliečiais, bet ką padarė politikas ponas Landsbergis, kad būtų ko mažiau tos pilkos masės, pasirašyti įstatymą, kad signatarai be eilės pasiimtu sau žemės gabalą, kovoti už čečenų teises, pamiršes, kad visai šalią yra tokie pat nuskriausti savo šalies piliečiai, bet jam jie neidomus, tai jų problemos, o ne jo. O ką padarė Sabonis, taip jis labai talentingas krepšininkas, o kaip žmogus? Tai jus laikote jį pavyzdžių kaip reikia paminti įstatymus ir vykdyti statybas ten kur išsinori, „Žalgirio“ bankrotas tai ir ant jo sąžinės ir jį jus mums rodot kaip pavyzdį? Ar ponas Mamontavas labai plėšosi dėl tos pilkos masės darbininkų, ūkininkų, mokytojų ir t.t.? Jei žmogus talentingas kurioje nors srityje tai dar nereiškia, kad jis yra puikus žmogus ir geras pilietis, dažniausiai buna toks pat pilkas kuriam rupi labiau savi interesai, nei visuomeniniai, o mums dabar kaip tik labai truksta tokiu žmonių, o jūsų išvardinti neįtikino, jie talentingi,bet jie ne geresni už paprastus dorus ir sąžinngus žmo žmones.

 • vaidas

  O man būtent Fredis ir nebuvo vidutinybė. Jis aiškiai rėžė savo nuomonę, kuri buvo visiškai priešinga šios svetainės autoriui. Galbūt tai darė įžeidžiamai ir būdavo neteisus, bet ar ne jis buvo tas vienas nepabijojęs pasakyti ką galvoja – „nesislėpė už kampo kai reikėjo išeiti į vidurį gatvės“:) Ar ne jis užvirdavo aštresnes diskusijas?

  Kartais atrodo, kad šalia Račo buriasi masė, tokia pati: „šalia D.Grybauskaitės ar V.Landsbergio ar A.Sabonio ar A.Mamontovo visą laiką yra pilka masė, kuri taip pat norėtų būti grybauskaitėmis, saboniais, landsbergiais…“ Todėl kartais darosi nuobodu skaityti komentarus, kuriuose tik liaupsės autoriui, gerai, kad tarp jų pasitaiko ir įdomių minčių, pvz. Valentino,…

  • J. naivus

   Disidentas –
   asmuo, nepripažįstantis oficialiosios religijos; atskalūnas; kitatikis.

   Ar eretikas- tuos degindavo, disidentus tik ištremdavo.

 • praeinant

  Artūras rašo:

  „Pamenate, kaip D.Grybauskaitė savo pirmojoje spaudos konferencijoje pasakė, kad ji yra “kitokia”. Gyvenime, darbe ir visur kitur. Visą laiką.
  Kai kas šiame prisipažinime iš karto bandė įžvelgti “ką nors tokio… tačiau man tai nuskambėjo labai paprastai ir suprantamai: D. Grybauskaitė nėra vidutinybė.
  Ji kitokia, nes elgiasi taip, kaip jai patinka, sako tai, ką galvoja ir negalvoja, ką apie ją pagalvos kiti. Ji renkasi pagal save, nesiderina prie minios.“

  O jei tai kiek tiksliau (?) apibūdinti…:)
  Gal sunkoka būtų paneigti, kad ji yra funkcionierė… gerai, lai būna ji „kitokia“ funkcionierė…:)
  Gal sunkoka būtų paneigti, jog ji diplomatiškai sako (šneka)… gerai, lai ji būna „kitokia“ diplomatė…:)
  Gal…

  Deja, SISTEMOS DALIS gali būti tik rezervuotai „kitokia“…

  …jei vienam kiek nublūdyti, kitam kiek… tai reziumė – gal ir privaloma kreivų veidrodžių karalija…:)

 • bohema

  Dažniau nei kitose šalyse lankausi Prancūzijoje. Kuo prancūzai skiriasi nuo posovietinių lietuvių? Jie nesistengia būti ar tapti kažkuo, jie tiesiog yra savimi. Tai laisvi žmonės, mėgstantys pareikšti nuomonę, savitos išvaizdos ir gyvenimo būdo. Mat ten individualumas yra gerbiamas, o pas mus išskirtinumo iki šiol bijomasi, jis sunkiai toleruojamas. A.Račas gerai pastebėjo apie vidutinybes. Iš tiesų: Lietuvoje pseudoelito viršunėlės yra ne asmenybės, o iš vidutinybių išsiskiriančios vidutinybės – ir išsiskiriancios būtent išoriniais dalykais (skudurais, automobliais, namais, palydovais ar palydovėmis), o ne asmenybiniais.

 • Orka

  Mielas Artūrai,
  maža pastabėlė dėl Rotary. Tas klubas Vilniuje ar Kaune nėra tas pats, kas yra Lietuvos provincijoje. Jis Vilniuje net nėra tas pats, kas yra senosiose vakarų valstybėse. Sakyčiau Vilniaus vidutinybės iš jo padarė pasipūtimo ir pasididžiavimo įrankį. Tuo mūsų naujieji litovcai arba, kaip jūs juos vadinate, vidutinybės ir pasižymi, kad gražią idėją sugeba paversi tuščiagarbe…

  • Auksinis kardas

   Tai atitinka mano vertinimą – Vilnius tapo pretenzingų vidutinybių sostine (nors vos prieš 20 metų buvę priešingai, ir TAI pasitarnavo šios dienos išskirtinumui nutikti). Kadangi Vilniuje telkiasi daug sprendimų galių, to pasekmės jaučiamos visos šalies mAstu.

   • austras

    Vidutinybių toli ieškoti nereikia, pasiimi kiekvieno penktadienio „Stiliaus“ numerį ir verti puslapį po puslapio…

    • Auksinis kardas

     Iš kur penktadieniais gaunate „Stilių“?

     • austras

      Kiek žinau, jis pasirodo penktadieniais, kaip „Lietuvos ryto“ priedas. Galima gauti bibliotekoj… Ir, kiek man teko vartyti, išlaiko stabilų formatą su stabiliu turiniu :)

     • Auksinis kardas

      Bibliotekon – „Stiliaus“???!!!!!

      PENKTADIENIAIS???????!!!!!!!!!!

      Senokai bemačiau popierinį lrytą, jau ir nematerialaus jo per daug tokiai nedidelei šalelei ;-)

     • austras

      Ne „Stiliaus“ juk bibliotekoj ieškai… :) Bet joje YRA ir „Stiliu“ :)

 • Tadas

  Gal kazko nesupratau, bet man atrodo cia visas rasinys visai ne apie vidutinybes. Nes vidutinybe but nera nieko blogo. Absoliuti dauguma musu esam vidutinybes. Lietuva yra gan vidutiniska salis, musu pasiekimas gan vidutiniski ir t.t.

  Negerai yra but nesaziningu, neprofesionaliu, tusciagarbiu, prisitaikeliu, padlaizunu ir t.t. ir galbut cia apie tai ir sitas irasas. Lietuvoje, kaip ir daug kitur, per daug nuvertinamos „vidutinybes“, ir manau tai viena priezasciu, kodel vis dazniau girdim emigracijoj gyvenanciu zmoniu pasakymus, kad i Lietuva grizt nebegali ne del pinigu, bet del poziurio i zmogu. I paprasta, visiskai eilini, ir visiskai vidutini, visiskai vidutini darba dirbanti ir apie tai nerekaujanti zmogu. Is kur pas mus tiek paniekos jam?

  Man sis irasasas isejo kazkoks lyg misinys tarp kritikos „zurnaliniam“ naujalietuviui, mano paminetiems „negerieciams“, su priemaisom apie dar kazka. Ka, dar iki galo nesupratau.

 • Regis

  Ne tik Grybauskaitė bet visi kandidatai yra kitokie, jau vien dėl to, kad antro Brazausko, Pakso ar Adamkaus neturėsim. Sakyčiau elementari logikos klaida. Iš esmės jau senai laukiau kada gerb. Artūras ims ir išsakys savo Grybauskaitę liaupsinančią nuomonę. Tas ankščiau ar vėliau turėjo įvykt. Tai visai normalu. Žmogus tiesiog turi savo pažiūras, savo nuomonę ir turi galimybes ją išsakyt. Vienintelis dalykas kas buvo įdomu į kokius „marškinėlius“ ta nuomonė bus įvilkta. Ir štai sulaukėm. Grybauskaitė K I T O K I A – ji NEvidutinybė. Visi kiti yra tiesiog pilkos vidutinybės (taip galima suprast). Labai įdomu.. Aš kaip paprastas LR pilietis, kas be ko pati paprasčiausia vidutinybė (matyt :)) dar ir deja turinti teisę balsuoti kaip tik dabar (kaip manau ir daugelis žmonių) ieškau argumentų kodėl aš turėčiau balsuoti už Grybauskaitę. Račas sako – JI KITOKIA. Argumentas, kodėl gi ne. Tačiau manęs tai neįtikina.. Yra toks posakis – paukščių kalba. Galima kitaip pasakyt – ne mums paukščiams suprast ką Žmonės kalba..

 • Page

  Arturai, aciu uz gera straipsni. Labai graziai ir teisingai viska sudeliojai. Labai gaila, kad daugumas suprato, jog rasai apie Grybauskaite. Mano nuomone, straipsnis tikrai ne apie ja. Komentarai leidzia galvoti, kad daugumai tai, ka parasei, is tiesu yra siekiamybe. Malonu zinoti, kad zmogus, kurio nuomone man svarbi, apie tokias „siekiamybes“ masto panasiai. Sekmes, nes ir pats nesi vidutinybe, ypac tarp nudienos „zurnalistu“. Isivaizduoju, kaip tai nelengva, todel stiprybes tau!

 • ieva

  Vidutinybes…koks zodis. Kitaip tariant, niekas, viskas, visi zmones, vadinama“pilka mase“. Daug yra tokiu zmoniu, gatvese, parduotuvese, siaip visokiose institucijose. Bet ka padarysi, gerai, kad ju yra, atskiriame“deimantus“nuo visokiu siuksliu.

 • TZU

  Sena kaip gyvenimas žemaičių patarlė sako – savimi deg.
  Kitaip tariant vadinamoji masė yra dirbtinai butina sukurti. Pabandykit į seimą, savivaldą išrinkti pažangų kaimyną manau numosit ranga ankščiau nei baigsit skaityti taip vadinamą reglamentą (kodėl šis žodis ne lietuviškas pvz. tvarka).
  Moterį galima pagirti vien už tai kad ji buvo išrinkta manyčiau ne be pagalbos bet… faktas. Be to tai pirmas atvejis lietuvoje kai vadovas neturi antrosios pusės yra kovinės sporto šakos atstovas ir suformuotas užsienyne (EU). Blogoji pusė- neturi realios valdžios. Todėl mums valstybės gyventojams – valstiečiams tokį žmogų reikia palaikyti iki antros klaidos.

  Kas dėl pilkos masės – kai pradėsime mastyti ne apie tai kas bus rytoj, o apie tai kaip dėl to kas bus rytoj gyvens vaikaičių anūkai viskas susitvarkys savaime.

  Pilnam maiše visada yra blogų grudų, tai nereiškia kad juos reikia valgyti.

 • nerijus

  Labiau patiktų, jei prezidentė gerbtų mūsų, kaip bitelių, suneštus pinigėlius į biudžetą:

  http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/horoskopai/d-grybauskaite-tarp-17-buvusiu-eurokomisaru-gaunanciu-ismokas-grizti-i-darbo-rinka-17-117076

  Tai tik parodo, kieno ji tarnas…
  Gaila.

  LIETUVOS RESPUBLIKOS
  PREZIDENTO
  ĮSTATYMAS

  TREČIASIS SKIRSNIS
  RESPUBLIKOS PREZIDENTO PAREIGŲ VYKDYMAS

  *15 straipsnis. Respublikos Prezidento darbo užmokestis

  Respublikos Prezidento mėnesinis darbo užmokestis yra lygus Lietuvos Respublikos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos 55 baziniams dydžiams.

  *Pastaba. 15 straipsnyje nustatytas Respublikos Prezidento darbo užmokesčio dydis pradedamas taikyti naujai išrinktam ar perrinktam Respublikos Prezidentui. Iki naujos šio įstatymo 15 straipsnio nuostatos įsigaliojimo, Respublikos Prezidento mėnesinis darbo užmokestis yra lygus paskutinio paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dvylikai dydžių.

  • nerijus

   p.s. įstatymas nenumato, jog atlyginimo galima atsisakyti.
   Paskiausiai stebimės, jog nesilaikoma įstatymų ir verkšlename žiūrėdami visokias kakadu…

  • nerijus

   p.s. p.s.

   LIETUVOS RESPUBLIKOS
   PREZIDENTO
   ĮSTATYMAS

   PENKTASIS SKIRSNIS

   RESPUBLIKOS PREZIDENTO MATERIALINĖS IR SOCIALINĖS GARANTIJOS NUTRŪKUS RESPUBLIKOS PREZIDENTO ĮGALIOJIMAMS

   23 straipsnis. Respublikos Prezidento materialinės ir socialinės garantijos nutrūkus Respublikos Prezidento įgaliojimams.

   1. Respublikos Prezidento vardas juo buvusiam asmeniui išlieka iki gyvos galvos.

   2. Respublikos Prezidentui, kurio įgaliojimai nutrūko Lietuvos Respublikos Konstitucijos 88 straipsnio 1, 2, 3 ir 6 punktuose nustatytais pagrindais, iki gyvos galvos:

   1) skiriama ir mokama Respublikos Prezidento valstybinė renta. Ją Lietuvos Respublikos Prezidento valstybinės rentos įstatymo nustatytomis sąlygomis ir tvarka moka Respublikos Prezidento kanceliarija;

   2) užtikrinamas aptarnaujantis personalas ir transportas. Aptarnaujančio personalo pareigybių ir transporto priemonių skaičių Respublikos Prezidento kanceliarijos teikimu tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė;

   3) užtikrinama apsauga. Ją teisės aktų nustatyta tvarka vykdo Vadovybės apsaugos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

   3. Respublikos Prezidentui, jei jis pageidauja, panaudos pagrindais suteikiamas būstas (gyvenamosios patalpos) Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

   4. Jeigu Respublikos Prezidentas eidamas pareigas ar pasibaigus kadencijai miršta, jo sutuoktiniui, jei šis pageidauja, panaudos pagrindais suteikiamas būstas (gyvenamosios patalpos) Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

   5. Nustačius, kad Respublikos Prezidentas pasibaigus kadencijai žuvo dėl jo eitų Respublikos Prezidento pareigų, šio įstatymo 17 straipsnio 7 dalyje išvardytiems asmenims mokamos tokio paties dydžio kompensacijos, kaip ir jam žuvus einant Respublikos Prezidento pareigas.

   6. Sprendimą, ar kadenciją baigęs Respublikos Prezidentas žuvo dėl jo eitų Respublikos Prezidento pareigų, priima Lietuvos Respublikos Vyriausybės sudaryta laikinoji komisija, dalyvaujant joje teisėsaugos ir kitų kompetentingų institucijų atstovams.

   Vis maža ir maža, ir maža?..
   Manau, kad po prezidento pareigų nebus sunku susirasti darbo :) ir dar su tokiomis garantijomis :)

   Tsss…svarbu, kad kritika nesugriautų Valstybės :)

   7. Respublikos Prezidentas laidojamas valstybės lėšomis.