Citata # 437 Apie skaudančią širdį… ir Seimą

V.Bachmetjevas, komentuodamas L.Jakimavičiaus atviravimus, kodėl jis kandidatuoja į Seimą, klausia:

Nu kodėl visi, kuriems širdį skauda, eina į Seimą, o ne pas psichologus?

alfa.lt 

… kas nors turi atsakymą?

 

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Jeigu narplioti šią istoriją iš esmės, tai sąžiningam žmogui, kuris ne kartą yra stovėję aikštėje, kurioje buvo protestuojama prieš Leo ir kitais svarbiais klausimais, turėjo iškilti klausimas tą pačią sekundę, kai tik iškilo į viešumą faktas, jog slaptom kamerom iš Alma Mater Vilnensis Filosofijos fakulteto pareigūnai filmuoja ir retransliuoja tiesiai į VSD kabinetus laisvus menininkus – KODĖL?
  Įrašo stilius, kai tik susikomplikuoja padėtis, nežinoma atsakymo ir tuoj pat siūloma eiti pasitikrinti sveikatą, priminė vakar sutrikusį A.Butkevičių, kuri diskutuodamas su oponentais kaip paskutinį nevilties argumentą pasirinko žodžius: „aš ne gydytojas, vaistų nuo paranojos negaliu išrašyti“. Nieko naujo.

 • Mauras

  Kur kam eiti, asmeninis pasirinkimas. Kas jei ne tu – aktualus klausimas, kai nebeaišku kas mes norim būt ir kur einam. Vienas kitas nesisteminis žmogus padėtų, nes viena iš pastarųjų seimų bėdų – jie visiškai nukultūrinti. Žmogus, propguojantis popsą ar technokratiją, nesunkiai priskaldo malkų, ir to pats nesupranta.

 • romas

  Įdomu, dėl ko į Seimą eina R.Adomavičius. Ar jam skauda ką nors?

 • stogas

  kai skauda sirdi reikia eiti pas gydytoja ir nedelsiant, bet jei neturi pinigu- eile 1 menuo min… todel pirma reik eit i seima, kad gauti stabiliai pinigu ir gydyma be eiles.

 • Mykolas

  Viktoras Bachmetjevas, sunki pavardė, suprantu. :)

 • Ogis&Co

  Ejimas stiprina sirdi. O jei eidamas dar nesiesi ir tase rankoj, arba esi gaves dovanu is 22 savo draugu, tai sirdis kaip matant pasitaiso.

 • Fredis*

  Jeigu humanitarai tvarkytų teisingumo ministerijos ir vidaus reikalų sferas – baltarusių disidento ir iš kariuomenės pabėgusio bėglio net nesvarstytų grąžinti Baltarusijai, ką teisingai savo paskutiniame straipsnyje pastebėjo Valatka, o taipogi Kaune nebūtų suiminėjami paaugliai, kurie ant šaligatvio paišė kreidutėmis. Vaclavas Havelas, R.Reiganas, Vyt.Landsbergis ir net Juršėnas buvo tik humanitarai.

 • Vaclovas

  Išgirdęs iš Premjero [debatuose] žodžius,kad ,,AE Lietuvai nieko nekainuos“ pagalvojau ne apie psichologus,o apie psichiatrus.

  • Fredis*

   Kas nors statoma tam, kad uždirbtume, kad turėtume pelno ir naudos.

  • romas

   Kainuos elektros energija, kaip ir dabar ji ne už dyką.
   Naudojant tamstos logiką, reiktų galvoti, kad mums kainuos pastatyti Astravo AE ir Baltijskaja AE. Jei pirktume iš tų elektrinių elektrą, statybos kaštai būtų įtraukti į tarifą ir tokiu būdu mes mokėtume už tų elektrinių pastatymą.

  • Bobutė

   Nesutinku su Tamsta, p. Vaclovai.

   Premjerui nereikia eiti nei pas psichologus, nei pas psichiatrus. Jis apsilankė pas PR’ščikus ir kartu su jais varo gana sėkmingą kampaniją.

   Kodėl sėkmingą?

   Ogi todėl, kad ne tik suranda tikinčių jog viskas yra (o ir toliau bus) už dyką ir tik pastačius reikės mokėti už elektrą, bet net taip kai kuriuos užzombina, kad jie kaip papūgėlės kartoja tą mantrą…

   Kodėl papūgėlės?

   Ogi todėl, kad kartoja svetimus žodžius, nesuprasdamos jų reikšmės…

   • romas

    Bobute, už dyką iš vis mažai kas būna. Bet taip, kaip eilinis miestelėnas galvoja, kad elektrinę jis turės pastatyti, irgi nėra tiesa. Galų gale, jei miestelėnas taip jau nori nedengti jokių elektrinių statybų išlaidų, gali atsijungti nuo elektros tinklų ir vakaroti prie liktarnos ar žvakių.
    Ir dar, miestelėnas mano, kad apturės išlaidų statydamas, bet jokiu būdu nenori pripažinti, kad turės pelną, nes juk elektros tarife bus įkalkuliuotos ne tik statybos išlaidos, bet ir pelnas :)

    • Bobutė

     romai,

     nežinau ką galvoja miestelėnai, čia reikėtų kokio visiško valentino Valentino paklausti.:)

     Bet kaimo bobutės žino, kad jau dabar turime milijonines išlaidas, susijusias su būsima AE statyba. Tikriau reikėtų sakyti su galimai būsima statyba, nes dar neaišku ar ta AE aplamai bus, o išlaidų jau turime ir dar daug turėsime… Beje, bobutės mano, kad VAE dukterinių įmonių dividendai turėtų patekti į LR Iždą. Dabar naudojama schema kai tų įmonių dividendai tiesiai per VAE, aplenkiant iždą, patenka, o ir toliau pateks, AE statybai. Suprantu, kad formaliai galima sakyti jog valstybės pinigai iš biudžeto nenaudojami, bet tai pusinė tiesa ar tiesa su nutylėjimais. O tokia tiesa, mano galva, blogiau už melą.:)

     Dėl pelno.

     Mano prietelka Aniceta sako, kad mes, pirkdami elektrą, turėsim sumokėti ne tik už tą pelną, kurį gaus LR iždas, bet ir už tą kurį gaus bankai, Hitachi ir kiti investavę į AE…
     Žinoma, LR pelno trupinėliai ir mums gal būt teks.:)

     • romas

      1. Bobute, yra ne viena valstybinė įmonė, imanti kreditus ir investuojanti į savo veiklą. Kažkodėl mes nesijaučiame išlaidaujantys, kai taip elgiasi Lietuvos paštas ar Lietuvos geležinkeliai.

      2. Jei kyla noras kritikuoti AE projektą, nereikia to daryti miestelėniškai. Žmonės randa ir racionalių argumentų prieš.

      Aš, tarp kitko, nepatarinėsiu referendume, nes nenusimanau, bet jei pamatysiu abejotiną komentarą, nepažadu, kad nekomentuosiu. Niekas netrukdo argumentais pagrįsti tai, ką aš kritikuoju. Mano įsitikinimai nėra gelžbetoniniai.

      P.S. Valdžia apskritai neuždirba pinigų. Ji nuolat renka mokesčius, skolinasi ir išlaidauja :)

     • Fredis*

      Valstybinės įmonės uždirba pinigus (pelną), valstybinių įmonių akcininkai yra paprasti miestelėnai.
      M.Nagevičius sakė, kad valstybinei įmonei bus tuo geriau, kuo pastačius AE biržoje el. energijos kaina bus aukštesnė, bus didesni pelnai, tačiau miestelėnai turės mokėti didesnę kainą už el. energiją. Čia ir yra didysis galvosūkis – kas geriau paprastam miestelėnui: ar, kad galutinė kaina būtų aukštesnė, ar mažesnė. Verslui geriau, kad kaina būtų mažesnė. Kuo regione bus daugiau AE – tuo didesnė tikimybė, kad dėl konkurencijos el. energijos kaina bus maža. Verslas tikrai laimės. Kai laimi verslas, paprastai laimi ir paprastas miestelėnas (darbo vietos, trupiniai nuo stalo).

     • romas

      Fredi, atominė bus (jei bus) Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonė, kur Lietuvos dalis 38proc.

     • Fredis*

      Nuo 38 proc. dalies uždirbto pelno bus išmokami dividendai, kurie keliaus į biudžetą. Kuo el.energijos kaina bus aukštesnė, tuo daugiau dividendų pavidalu įsmuks pinigų paprastiems miestelėnams į kišenes. Prie statybų irgi prisidėsime tik savo dalį statydami, o ne visą objektą statysime.

     • Bobutė

      romai,

      man atrodo, kad nuklydot į lankas…:)
      Taigi, kalbėjom ne apie tai geras ar blogas AE projektas, o apie tai kainuos ar ne jis Lietuvai… Aš sakau – kainuos ir paaiškinu kodėl. Beje, tą schemą ne aš išsigalvojau, o jinai yra pateikta VAE puslapyje. Taigi, Premjero teiginį – nieko nekainuos – vertinu kaip pusinę tiesą.

      Fredi,

      taigi ir pelną gausime tik nuo savo dalies. O pirkdami elektrą ne tik savo, bet ir kitų investuotojų pelną ir investicijas apmokėsime.

     • romas

      Tai suprantu.
      Ne tik tokia dalimi Lietuvos įmonės prisidės. Kiekvienas akcininkas bus atsakingas proporcingai už savo dalies pagamintos elektros realizavimą. Miestelėnai gali būti ramūs, kad visos elektros iš VAE nereiks pirkti. Bus galima nemažą dalį pirkti ir iš Интер РАО ЕЭС.

     • romas

      Bobute, per elektros tarifą kainuos. Bet lygiai su tokiu pat pasisekimu galime teigti, kad mums kainuoja bet kurios elektrinės pastatymas, jei tik perkame iš jos elektros energiją. Maždaug toks ir buvo mano komentaras http://racas.lt/citata-437-apie-skaudancia-sirdi-ir-seima/#comment-106627

     • Auksinis kardas

      Ne tik per tarifą. Disponavimas biudžeto ištekliais, įsipareigojimais, rizika tiek iki galimo objekto atsiradimo, tiek jam galimai atsiradus, taip pat yra tiek tiesiogiai piniginės formos, tiek kitų formų našta. Tarifas tėra būdas ilgainiui tą naštą kompensuoti, galbūt net užsidirbti valstybės dalyvavimo dalimi, mainais į visas iškart prisiimtas naštas ir rizikas.

     • Bobutė

      romai,

      sakot, kad kiekvienas akcininkas pagal turimą dalį bus atsakingas už elektros realizaciją. Prašau pateikti nuorodą į informacijos šaltinį šiam teiginiui pagrįsti. Beje, kuo pasireikš ta atsakomybė? Sumokės už nerealizuotą elektrą?

      Ar tikrai garantuojate, kad nebus privalomų kvotų pirkti iš VAE? Jei taip, tai kuo remiantis taip teigiate?

      Dėl to kainavimo per tarifą…

      Negi tikrai nesuvokiate skirtumo?
      Paimkim pavyzdžiu Lenkiją, kuri, galimai, pirks iš mūsų VAE.
      PL, nieko neinvestuodama, kol bus pastatyta (jei bus) VAE ir kitos AE šiame regione. Turės galimybę pirkti kur pigiau, bet, žinoma, į kainą jiems bus įskaičiuotos ir investicijos, ir AE pelnas ir etc.
      Mes turėsime dar kokius 7 ar 10 metų investuoti po milijardą litų ir tik po to per keliasdešimt metų mums, galimai, ta investicija atsipirks. Ir tai, jei neatsitiks kokių nors blogybių bei per artimiausius dešimtmečius neįvyks technologinių šuolių energijos ir/ar produktų gamyboje…

     • Rytis I

      Šiaip džiugu, kad Lietuvoje vis dar yra nemažai optimistų, kurie šventai tiki jei dar nenuveiktais valstybiniais darbais, tai bent kada nors ateity įvykdomais. Ypač esant tokiai tradicinijai visas nesėkmes nurašyti prieš tai buvusiai valdžiai. Norėčiau būti optimistas, gal net panašus į visažinį Čekuolį – išmanyti finansus, atominę energetiką, geopolitinius santykius su kaimynais, ir tokiu būdu tvirtai galėdamas pasakyti savo TAIP artėjančiame referendume (net jei jis ir nieko nereiškia). Tačiau ne visi ir ne visos profesionalios analizės žiba tokiu optimizmu, koks dabar užtvinė viešąją erdvę (reikia pripažinti, jog žinančių priešingai irgi nemažai), tame skaičiuj ir tarp komentatorių. Štai, kad ir FM išvada, su I. Šimonyte priešaky, apie vykdomą projektą – taip suprantu, kad reikia šiaip jau dar nemažai ką nuveikti, kad būtų bent prielaidos projekto atsiperkamumui:
      http://ebookbrowse.com/fm-isvada-pdf-d352725358

     • Bobutė

      Beje, p. romai,

      palyginimas su geležinkeliais ar paštu yra nekorektiškas, nes jie dalį pelno investuoja į savo veiklą, o dalis patenka į biudžetą, tuo tarpu minėtų VAE dukterinių įmonių dividendai bus naudojami ne jų veiklai plėsti, efektyvinti ar panašiai. Be to ir biudžetas tų pinigų nematys…

     • romas

      Karde, biudžetas papildomų išlaidų gali turėti, o gali ir neturėti. Pajamas, jei elektrinė veiks, tikrai turės. Galima iš jų ir dotuoti blogesniais periodais. Per visą savo veikimo laiką AE atsipirks. Pesimistai paprastai sako, kad neatsipirks per 10 metų. Nemanau, kad būtinai per 10 turėtų.

      O nerizikingų investicijų nebūna. Niekas negarantuoja, kad skyrę panašias investicijas kokiam kitam elektros gamybos būdui, gausime tokią pat arba didesnę grąžą. Ūkio ministerija skaičiuoja, kad į AE investuoti apsimoka labiausiai. Kuodis sako, kad apsimoka investuoti tik į kogeneracines biokuro jėgaines. Piliečiams lieka pasirinkti, kuo tikėti.

     • romas

      Bobute, yra kažkur vae.lt. Gal net tame projekto pristatyme su dideliais paveiksliukais.

     • romas

      Ryti, aiškiau bus suprojektavus elektrinę, 2015m. Tada ir reikės priimti galutinį sprendimą. Šiandien visiško aiškumo negali būti.
      O aistros dabar dėl atominės kyla tik todėl, kad referendumą gudruoliai politikai sugalvojo. Ir visa tai – dėl rinkimų.

     • Rytis I

      Gali būti ir dėl rinkimų, visdėlto strateginiam toli siekiančiam sprendimui būti-nebūti atomine valstybe sprendžiamasis referendumas tikrai nepatrukdytų. Taip, tauta neišprususi, o bet labai apsišvietę valdžios vyrai savo krėsluose ilgai neužsilaiko, o tiems neišprususiems paskiau ilgai tenka srėbti tų „mokslų“ rezultatus…

     • romas

      Referendumą galima buso seniai surengti. Jei piliečiai atominės nenori, buvo galima ir LEO nekurti, ir latviams bei estams smegenų nekrušti.

     • Bobutė

      romai,

      man net pavydu, kaip Jums viskas aišku, kaip Jūs pasitikite valdžiažmogiais, net Referendume nedalyvausit.:( Čia be jokios ironijos ar pykčio…

      Rekomenduoju paskaityti FM išvadas dėl Koncesijos sutarties. Turėtų prablaivyti.

      http://www.lrv.lt/EP/FM_isvada.pdf

     • romas

      Valdžiažmogiai, prašydami patarti, pasitiki rinkėjais, o aš, atsakydamas į pasitikėjimą, – valdžiažmogiais.
      Išvadas skaičiau pagal Ryčio nuorodą. Nieko negrįžtamo dar neatsitiko. Valstybės tarnautojai, matosi, dirba gerai savo darbą, pastebi įvairius trūkumus, todėl tikėtina, kad vyriausybė nepadarys klaidų, kai reik priimti galutinius sprendimus.
      Mano nuomone, daugelis laužiasi į atviras duris. Būsimas premjeras ir būsima energetikos ministrė jau yra sprendimus priėmę.

     • Bobutė

      Oho kaip įdomu.

      Kas tas premjeras, kas ta ministrė ir koks tas sprendimas?

     • romas

      Surinkau google.lt „energetikos ministrė“ ir gavau atsakymą. Siūlau pamėginti :)

     • romas

      Tikuosi, kad Bobutė paskaitys ir supras, kaip vartotojas moka už elektrinių statybą ir kaip gaunasi, kad biudžetui elektrinių statyba nekainuoja.
      http://verslas.delfi.lt/energetics/zaliosios-energetikos-bumas-lietuvoje-tampa-nekontroliuojamas.d?id=59632469

 • Rytis I

  Pats Seimas chroniškai nesirūpina savo sveikata. Laiku susimažinus socialines garantijas, išlaidas patarnavimui iki vidutinio valdininko protui suvokiamų normų, mažiau būtų ir „širdininkų“, mažesnės eilės į Seimo „krepšelį“. Kas gali padėti, jei pats nenori sau padėti? Iš šono belieka stebėti progresuojančios ligos šiurpius padarinius.

  • Fredis*

   Kokia liga progresuoja? Seimo nario atlyginimas yra vienas mažiausių tarp kolegų Europoje, labiausiai susimažinti atlyginimų nenorėjo opozicija (TiT, socialdemokratai ir kompanija). Jeigu norime tik vidutinio rezultato – mokėkime vidutinį atlyginimą. Kvalifiluotas ir save gerbiantis žmogus neis dirbti ten, kur mokama „vidutiniškai“. Veršis tik vidutiniokai.

   • Rytis I

    Reiškia ateityje seimo nario atlyginimas tiktai didės, artėdamas prie Europos standartų. Nors pragyvenimo lygis mūsuose kaži arčiau bent vidutinio Europoje, o paslaugos skaičiuojasi geriausiu mums atveju Lt=Euras, jau nekalbant apie komunalinius ir visokius socialinius reikalus. Abejoju, kad Seimui ir toliau labai trūksta talentingų verslininkų, vadybininkų, teisininkų, aktorių bei kitokių specialistų (gal reiktų nustatyti kokias kvotas?), o esamo Seimo veiklos rezultatus vertinčiau greičiau kaip labai vidutiniškus. Tiesa, ilgo „profesionalų“ triūso dėka buvo priimtas vienas kitas mėgėjiškos žūklės įstatymas, bet kartu ir neprimtos pataisos, pagreitinančios nekurių užsigulėjusių bylų sprendimą. Viską juk sprendžia dauguma? Vidutiniokui širdį skaudės tik dėl pinigo ilgio, todėl (jei nesiimti profilaktikos) jų bus dauguma ten, kur pragyvenimo sąlygos geriausios bei bus veržatis ten, kur jas galės dar žymiai pasigerinti. Kitaip tariant, mūsų pareiga nustatyti „širides negalavimų“ priežastį kiekvienam iš tų 17-os į vieną vietą, bet gydytis tai jie turėtų patys :)

   • GIGA

    Fredi,Valinsko partijos „šoumenai“ patekę į Seimą labai stengėsi įrodyti,kad Seimo nario alga toli gražu neprilygsta jų turėtų „šoumeniškų“ pajamų,bet…. vėl visi veržiasi į Seimą.Nu ne iš algos jie gyvena,alga tik duonai kasdieninei.Visos babkės yra balsavimuose,reikiamo pasiūlymo pateikime,lobizme ir t.t.

    • Fredis*

     Matau didelį prieštaravimą, daugelis vargdienių rėkia: „Vykime senuosius narius iš Seimo, tegul ateina nauji žmonės!“. Niekas nepaneigs fakto, kad L.Jakimavičius politikoje yra absoliutus naujokas.
     Niekas taip ir neatsakė į Romo klausimą – ko į Seimą veržiasi R.Adomavičius? Nuo savęs pridėsiu – S.Giedraitis, Mikutienė, Graužinienė, Paulauskas…
     Vargdieniai savo dėmesį ir pasipiktinimą sufokusavo į naujoką humanitarą Liudviką…

     • GIGA

      Adomavičius nesiveržia,jis eina ten n -tuoju numeriu,dėl visa ko,bet jei niekas nepakis,tikrai neaukos vicemero vietos.O visi kiti turi savų motyvų _Graužinienė absoliučiai komandinis žaidėjas,kuris „vieną kart į balą puolęs….“,Paulauskas tapo visišku nuliu,tai,manau,ambicingų planų turi,ne tik į Seimo narius taikys,bet ir į daugiau – ministrus ar frakcijos seniūną.Giedraitis senas nomenklatūrščikas,o tokiems visada prie lovio vieta geriau nei be jo.Mikutienė -o kuo ji šiaip užsiimt galėtų? Seimas įdomiau,nei sudegęs teatras,nebent parapsichologijos diplomą išsitrauktų.Bent jau šituose kandidatuose,tiksliau,jų noruose,nieko keisto nematau

     • Rytis I

      A, neturiu anei ničnieko prieš Liudviką. Sakyčiau net, kad tai greičiau viena rečiau pasitaikanti išimtis iš bet kokių aukščiau pavardintų dėsningumų.

 • Bobutė

  „Nu kodėl visi, kuriems širdį skauda, eina į Seimą, o ne pas psichologus?“ V.Bachmetjevas.

  „… kas nors turi atsakymą?“ AR.

  Aš turiu atsakymą, p. Artūrai.
  Tiesa, atsakymas gali pasirodyti apykvailiu, nes pats klausimas yra kvailas. Pabrėžiu,sakau, kad kvailas (šiame kontekste) yra klausimas, o ne klausiantysis. Nepažįstu p. V. Bachmetjevo (beje, paskaičiusi jo tekstus esu tikra, kad ir nenoriu pažinti), taigi, ir ne diagnozuoju…

  Taigi, atsakymas į tą kvailą klausimą gali būti kitas klausimas:

  -Nu kodėl visi, kuriems nieko neskauda dėl Tėvynės ateities, eina komentuoti į internetą, sprendžia nepilnavertiškumo problemas snukiaknygėje ir etc., o neina pas psichiatrus?

  Skirtumai tap psichologo ir psichiatro populiariai išdėstyti čia:

  http://www.psichiatras.lt/psichiatras-psichologas-psichoterapeutas-kas-ka-diagnozuoja-ir-gydo

  • briedis

   Pritariu- todėl, kad tiems, kuriems širdies neskauda, sekasi apgailėtinai. (Netgi sąmojum stebinti- kai kam apspjauti kitą atrodo šmaikštu, o vienok išeina netgi neoriginaliai- šį kartą dvelkia Ramanausku. Bet gal kam nors tai ir daro įspūdį? Gal, bet bent jau man,- prastesnį nei reklaminiai intarpai gero filmo įkarštyje). Vienžo- pigu, net turguj bobos įspūdingiau apsidrąsko. Su didele pagarba „turgaus boboms“ ir su didele panieka „kūrybingiems diedams.))

  • Valentinas

   Bobutės atsakymas iš tikro yra kvailas, bet ne dėl kvailo klausimo.

   • Bobutė

    Sveikas, Valentuk.

    Kaip sveikatėlė? Vėl eilinis paūmėjimas?
    Laikykis, nepasiduok…

    Jei ką, tai mano nurodytam puslapyje rasi ir kontaktus ir kainas. Jei reikės finansinės paramos, tik tark žodelį – sušelpsiu keletui seansų… :)

    • Valentinas

     Labas Bobute,
     Matyti, psichiatrų-pscihologų rinka tau labai gerai pažįstama, bet sprendžiant iš tavo simptomų, jiems nelabai sekasi.
     Dėl pasiūlymo sušelpti – didelis ačiū, tik nedrįstu iš tuščios Bobutės atimti galimybę pirkti penktą ifoną. Juk be jo būsi tokia sau nepatraukli…

     • Bobutė

      Mielas Valentuk,

      nepergyvenk dėl to penkto iPhone’o. Užteks pinigų ir jam, ir Tamstai padėsiu.
      Jei netenkina Lietuvos specialistai, galite pasižvalgyti užsienyje…:)

 • Fredis*

  Taigi, Liudvikas atitinka visu kriterijus, kurių pageidauja žmonės:
  yra naujokas, ne iš senosios nomenklatūros, tekste pasižadėjo būti moraliai jautriu, atstatyti pasitikėjimą svarbiausia Lietuvos institucija Seimu ir pažaboti cinikus, t.y. nebūti vagimi, nesisavinti svetimų pinigų, susimažinti atlyginimą ir privilegijas (pieštukus, trintukus, sąvaržėlės), žmonėms pareikalavus gal net balsuotų už Konstitucijos pataisas mažinti seimo narių skaičių ir priimtų įstatymą, suteikiantį rinkėjams galimybę atšaukti susikompromitavusį seimo narį. Logiškai ir nuosekliai mąstant Liudvikas galėtų būti idealiu Seimo nariu.
  Jūs patys nežinote ko Jūs norite.

 • migla

  Sakyčiau, reikėtų klausti, kodėl tie, kurie sako, jog jiems skauda širdį, eina į LRS.
  Atsakymas gi paprastas: pagal LRK gyvenam demokratinėje respublikoje, taigi, einam ten, kur norim.
  O jei rimčiau ir gal ne visai į temą: nelabai įsivaizduoju profesionalų ir savo srityje nemažai pasiekusį žinomą ekspertą (verslininką, ekonomistą, teisininką, sociologą, filosofą, žurnalistą ar kitą humanitarą) savarankiškai kandidatuojantį į Seimą, nes, mano įsitikinimu, daugumai tokių žmonių pakanka išsilavinimo suvokti, kad vienas (be partijos) nelabai ką tam Seime pasieksi, o prisijungti prie kokios frakcijos ir balsuoti „kaip pasakyta“ normaliam savo poziciją turinčiam ir kažką gyvenime savo jėgomis pasiekusiam žmogui vargu ar priimtinas elgesio modelis.