ES visuotinis mokestis?

Po bene keletą mėnesių iš Briuselio sklidusių gandų apie planuojamą naują ES mokestį (dažniausiai buvo minimas finansinių sandorių mokestis) Europos Komisija šiandien pagaliau oficialiai paskelbė savo siūlymus šioje srityje.

Vadinamajame biudžeto peržiūros dokumente EK siūlo imtis esminės ES biudžeto reformos pajamų srityje ir formuoti biudžetą ne šalių įnašais (atsižvelgiant į kiekvienos šalies nacionalines pajamas), o visuotiniais ES mokesčiais. 

Komisija nesiūlo įvesti vieno mokesčio, o pateikia visą galimą puokštę:

 • finansinio sektoriaus mokestis
 • pajamų iš taršos leidimų pardavimo aukcione mokestis 
 • oro transporto mokestis
 • pridėtinės vertės mokestis
 • energijos mokestis
 • pelno mokestis

Komisijos teigimu, įvedus naują ES visuotinį mokestį, galima būtų atsisakyti dabar valstybių mokamo mokesčio nuo surinkto PVM bei sumažinti valstybių įnašus.

Pagaliau aiškumo šiek tiek daugiau.

Įdomu bus sužinoti, kokia bus Lietuvos pozicija šiuo klausimu, nes iki šiol, nepaisant Briuselyje vykusių diskusijų, Vilniuje apie tai niekas nekalbėjo. Sakyčiau – net nenorėjo kalbėti, nes ieškant Vyriausybės reakcijos į jau anksčiau paviešintą finansinių sandorio mokesčio idėją, tos reakcijos niekaip pavyko rasti…

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • o iš kur bus tų diskusijų? – pats rašiau kažkada apie strategiją-2020, nieko neradau lietuviška kalba diskutuojant, vien propagandą.
  nori diskusijos – pasižiūri šaltinius, paskui anglų ir amerikiečių komentarus, po to vokiečių, italų, prancūzų, lenkų, rusų ir kinų nuomones, tada turi įvadinių dalykų mąstymui.

  o tai, kas mūsų tėvynėje Europoje dabar vyksta, jau ir nuo s-2020 kaip reikiant nutolo – su visom tom keturiom reguliavimo institucijom, sankcijom už pažeidimus /tiesą sakant, aš ir vienam, ir kitam pritariu/

  mūsiškiai (na gerai – mes) vis dar nesupranta, kad tai – mūsų reikalas irgi. tegul mūsų ir nedaug. smegenų dydis nepriklauso nuo kūno dydžio.

  ir kol nesupranta – kaip lieps taip ir darysim. kaip šimtmečiais buvo. kada užaugsim?

  • „iš kur bus diskusijų?“ – šiam klausimui ES kontekste aš visada labai noriu, kad kas nors padaryti LT (verslo) žurnalistų apklausą iš dviejų klausimų: a) kuo skiriasi „Council of Europe“ ir „European Council“; b) kuo skiriasi Europos Parlamento Komitetas ir Europos Komisija

   • tai o aš apie ką?
    ar tu čia mane testuoji?

    b klausimas ne visai korektiškai suformuluotas (ta prasme, palyginkime bananus su unitazais arba atsuktuvus su kaliošais). a- korektiškai.

    o stojamuosiuose į žurnalistiką komisijoje aš irgi dalyvavau. radau puikių autorių.

    Liutaurai, tas ir siutina, kad nuomones lyg ir bandome sakyti, bet iš esmės pokalbyje negalime dalyvauti, nes nei problematikos, nei žodyno nevaldome.

    mokytis reikia ir tame gyventi. kasdien. o ne prunkščioti paniekinamai: „paskutiniai pagonys, nuo jūrų iki jūrų…“

    tie vaikinai, kur rašė geg. 3 konstituciją buvo normalaus europinio lygio, gal net kiek aukščiau. o kur mes?

    ilga čia šneka.

    • aš kartais pagalvoju, kad prieš mus priimant į ES/NATO, kolektyvas turėjo iš mūsų reikalauti ne tik 3 Amsterdamo kriterijų, bet „patalpint“ į savotišką tarpinę būklę/mokyklą kokiam dešimtmečiui ar net porai. dabar mes Coca-Cola’os gavom, džinsus užsivilkom ir ilgam esam pasmerkti pigios darbo jėgos rolei, nes noro aukotis ir tobulėti nebėra, o pilvą kimšti kažkuo reikia. paradoksalu, tačiau dabartiniai emigracijos mastai ilgu laiku šią problemą gali palaipsniui panaikinti niekam nieko rimto net nesiimant. bet čia optimistinis scenarijus.

     p.s. B klausimas specialiai nekorektiškas, nes tik suvokiant kategorijų lentynėles ir pačias kategorijas galima tai įžvelgt

     o

 • stogas

  kokia musu valstybes pozicija, ne valstybes, o saujeles valdininku, argi jie turi pasiaiskinti liaudziai. Ne ! Geras tokia pat tema, pasirodo uz Ignalinos AE uzdaryma turesim moket patys didziaja dalim. Tai dabar nutylima. Pasirodo, niekas musm jos ir nezadejo pilnai padeti uzdaryti.

  • nerijus

   Jie Tautą pamiršta po rinkimų, kai pasidalinami postai ( įtaka Valstybės valdyme ).
   Eilinis skandalas ( kol kas dar garsiai nebambama ) bus, kai ties el. linijas į „vakarus“. El. linijos tiesimo kelias jau žinomas ir sklypai supirkti tų, kam buvo žinomas tas kelias iš anksto. Nieko naujo, juk ir aplinkelių statyme galioja tos pačios taisyklės: pasinaudok savo tarnybine padėtimi- esybe ir pasidalink tai su draugais, o vėliau- dalinkis. Sąžiningas lietuviškos aplinkos vIArslas. Kas paneigs, kad jie elgiasi neteisiškai?
   Vsio „zakono“!!!

 • MSM

  Teko girdėti tuometinio teisingumo vice ministro Švedo frazę apie Lietuvos pozicijų formavimą ES klausimais,kad „Lietuva tai aš“. T.Y. dažniausiai pozicijos ruošiamos vieno žmogaus.

 • Man labai keista (ir liudna) skaityti cia zurnalsitu dejavima, kad zurnalsitai neraso apie ES.

 • nerijus

  Jei jau siekiama suvienodinti mokesčius, pensijinį amžių ir t.t. tai siūlau suvienodinti ir atlyginimų minimumą.

  Kodėl apie tai nei žodelio?..

  Beje..Nei žodelio, tinklaraštyje, kad prezidentė vyks darbo vizito į Baltarusiją ir nei žodelio, kad ji jau ten.

  Džiugu, kad bent vieną šaunų darbą nuveikė.
  Pažanga veda tobulybės link…