Man labai patiko…

… Šiame tinklaraštyje yra rubrika „Man patiko“.

Tačiau kartais pagalvoju, kad tikriausiai galėtų būti ir „Man labai patiko“

Šiandien ten, pavyzdžiui, patektų B.Burgio įrašas ir dar atskirai štai ši šio įrašo citata:

Tikrai, jei staiga kuri nors privati bendrovė pradės patirti nuostolių, tai gal Prezidentė galėtų pasikviesti jos vadovą ir paraginti pradėti gauti pelno? Bet saikingai gauti, saikingai…

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Nematau nieko juokingo nei sarkastiškame K.Burgio, nei vakarykščiame R.Valatkos rašinėliuose.
  Kiek mūsų tauta gyvena demokratijos sąlygomis?
  Du dabartinius dešimtmečius ir du praėjusio amžiaus pradžioje, kuriuos skiria labai žiaurus smurto ir tamsos laikotarpis.

  • Nesvarbu

   „…kuriuos skiria labai žiaurus smurto ir tamsos laikotarpis.“
   Klausimas: Kuo gi pasireiškė tas „smurtas ir tamsumas“, tarkime nuo 1955 m. iki 1985 m.?,ir kuo būtent tai buvo žiauriau už dabartinį smurtą, kas pas mus buvo tokio šiurpiai tamsaus, brutalaus ir daugumai nepakeliamo, kad ir kokiais 1975 m.? Paskaitęs tamstos žodžius žmogus iš tolimos Australijos dar tikrai patikės, kad tuomet mūsuose vyravo vien tik smurtas ir tamsa:)

   • dzyvai

    Tamsa – tai žmogaus supratimas, kad jo ir bendruomenės gerbūviu turi rūpintis ne jis pats, o tik NEKLYSTANTI valdžia. Taigi, dėl tamsos žmogus iš tolimos Australijos turėtų suprasti daugmaž teisingai :)

  • A.Račui neegzistuojantis

   nu gelžbetoninis argumentas – Prezidentė užsiima populistika (nori sureguliuoti antkainius), nes dar galbūt neįprato, kad Lietuva laisvos rinkos sąlygomis gyvena tik 2 dešimtmečius, o prieš tai ilgai kentėjo carizmo ir sovietizmo jungą… O gal jau laikas atsibusti, ypač aukščiausiems šalies pareigūnams?

  • A.Račui neegzistuojantis

   užmiršau Fredžiui pridurti, kad A.Smetonos diktatūros metais tai jau buvo TIKRAAA demokratija – laikraščiai dėl cenzūros baltais lapais ėjo.

 • Auksinis kardas

  Ir visgi, pradėti dera nuo kito galo:

  a) ar normalu, kad vietos kilmės maisto produktai, iššūkių šaliai aplinkybėse, mažmenoje parduodami su tokiais antkainiais, kuriuos skelbti gėda?
  b) ar normalu, kad šalies vadovams neramu, kad tai vyksta ir jie ieško galimybių taisyti padėtį?
  c) ar savieigai paliekamos nebrandžios, nepakankamai konkurencingos rinkos su tokiais reiškiniais būtų labiau pažengusios demokratijos išraiška?

  Nuoširdžiai apgailestauju, kad Artūrui daro (sako, net labai) įspūdį ta įmantri, bet tuščiavidurė retorika, iš kurios ir nulipdyta nuorodos įrašo, beigi citatos išmintis. Pikantiška, seksualu – bet tuščia.

  • mielas Auksini karde, atsakymai būtų tokie:

   a) skirtingi produktai dėl jų fizinių savybių pardavinėjami su skirtingais antkainiais. Tai lemia sandėliavimo, transportavimo sąlygos, galiojimo laikas ir kiti faktoriai. Įtakos turi Tuo metu vyraujanti kainos kirtimo tendencija. Tačiau taip, antkainiai kai kuriems produktams galbūt yra kiek per dideli. Tiesa, ne tik mažmenos, bet ir perdirbimo grandinėje.

   b) normalu, kad šalies vadovams tokie procesai rūpi, tačiau pokalbiai su pardavėjais ir raginimas jiems būti socialiai atsakingais (ypač, kai tarp tų raginamųjų yra VP grupė) atrodo kiek nerimtai

   c) pokalbiai su prekybos tinklų vadovais nekeičia konkurencijos laipsnio rinkoje ir neskatina demokratijos.

   Apibendrinant – man labiau patiktų, jei užuot kalbėjusi apie antkainių reguliavimą bei raginusi prekybos tinklų vadovus susimažinti savo pelnus ir būti labiau socialiai atsakingais, šalies vadovė imtųsi Konstitucijos jai suteiktų galių įstatymų leidybos srityje ir tokiu būdu bandytų didinti konkurenciją ir kaip tamsta sakote, rinkos brandumą. Tada galbūt būtų galima tikėtis ir rezultatų – ilgalaikių, o ne tik rinkimų laikotarpiu.

   • a) o tai kas trukdo Jonui Jonaičiu įkurti naują prekybos centrų tinklą ir siūlyti prekes su mažesniu antkainiu? pažiūrėkit į kaimo parduotuvėles – antkainiai ten gerokai lenkia Maksimų ir Rimų

    b) tegu valstybės vadovai vykdo savo funkcijas – drožia Konkurencijos tarybos narius, bet nelenda į jų funkcijų vykdymą. gal Prezidentė norėtų ir kiemus iššluoti, nes ten ne visos šiukšlės surinktos?

    c) vėlgi, jeigu rinka nebrandi – vadinasi, į ją verta ateiti naujiems žaidėjams. kažkodėl jų nesimato, ar ne? tai gal nelabai daug ten tų lašinių likę, ar ne?

    • Auksinis kardas

     „kas trukdo Jonui Jonaičiu įkurti naują prekybos centrų tinklą“ – nuo ko pageidausite pradėti ilgą ir varginantį vardinimą, jei į savo teiginį vis dar žiūrite pakankamai rimtai?

     „pažiūrėkit į kaimo parduotuvėles – antkainiai ten gerokai lenkia Maksimų ir Rimų“ – ar tai normali veiklos vykdymo būdo pasekmė, ar anomalija? Be to, ar ši mažmenos rūšis turi tokį ženklų svorį, kad nagrinėtume kartu su pagrindine aptariama tema?

     b) „drožia Konkurencijos tarybos narius, bet nelenda į jų funkcijų vykdymą“ – ar tikrai tikite, kad ši taryba pajėgi užtikrinti šalyje adekvačias maisto kainas?

     c) „tai gal nelabai daug ten tų lašinių likę, ar ne?“ – tai gal tie lašiniai ne dabar bedalinami?

   • Auksinis kardas

    a) „kiti faktoriai“ – iš jų metas būtų aiškiai išskirti žinomą nacionalinį bruožą – godumą, nes pagal svorį ir ryškumą jis daug kitko surikiuoja paskui save.

    b) „pokalbiai su pardavėjais ir raginimas jiems būti socialiai atsakingais (ypač, kai tarp tų raginamųjų yra VP grupė) atrodo kiek nerimtai“ – tiesa, šis viešųjų ryšių pristatymas nėra labai vykęs, tačiau susitikimas eilėje kitų svarstomų priemonių neatrodo taip groteskiškai, kaip nuorodoje aprašytas.

    c) „pokalbiai su prekybos tinklų vadovais nekeičia konkurencijos laipsnio rinkoje ir neskatina demokratijos“ – sakyčiau, piliečiai labiau dalyvauja šalies valdyme, kai jų rinktasis įgaliotinis kalbasi su probleminiais visuomenės nariais.

    „imtųsi Konstitucijos jai suteiktų galių įstatymų leidybos srityje ir tokiu būdu…“ – tai rimtos priemonės, ir natūralu, kad prieš jas taikydama, mūsų įgaliotinė nori sužinoti apie poreikį ir jo laipsnį ir iš probleminio subjekto lūpų.

    „Tada galbūt būtų galima tikėtis ir rezultatų – ilgalaikių, o ne tik rinkimų laikotarpiu“ – nepastebėjau, kurioje pusėje Prezidentė žaidžia rinkimų žaidimą, jei taip tikrai yra? Ar labiau šis teiginys praslydo dėl pasitaikiusios progos?

  • nerijus

   Auksinis karde

   Patys privirė ( leido įsiviešpatauti monopoliniams tinklams ), o dabar ieško išeičių. Yra kitų būdų, kaip galima skatinti smulkųjį verslą ( šeimyninį ) ir jie juos žino, tik nenori imtis ryžtingų priemonių, manau.

   Mažas pastebėjimas.
   Pabrangus grūdinei kultūrai, pabrango ir iš jos gaminami gaminiai/ produktai.
   Keista, tik nepabrango alus ( PC vykdomos net akcijos su nuolaidomis )?..

   Jau kalbama, kad brangs bulvės?..
   Ar pabrangs iš jos gaminamas etilo spiritas ir tuo pačiu- degtinė?..
   Stipriai abejoju :)

 • Mantoske

  Bravo Burgiui!
  Visų pirmiausiai nenormalu turėtų būti populizmas ir raganų medžioklė.
  Bet matosi, kad Prezidentė savo tikslą pasiekia – minia rėkia „Urraaa“.

  Apie tinklus.
  Fredis ir Auksinis kardas pasivargino pasiskaitinėti, kiek pernai nuostolio patyrė RIMI? Pagal Norfos parduotuvių būseną ir šiaip tam tikrų gandelių taip atrodo, šis tinklas kaip minimum nieko. Maxima ir pernai uždirbo padoriai (nors pagal apyvbartą – mažai), nes gerai tvarkosi su kaštais, ir, turbūt, tiekėjais. Kaip IKI sekasi – neteko girdėti. Tai kliedesiai apie pasakiškus pelnus taip ir lieka tik kliedesiais.

 • aušra maldeikiene

  Viskas ne taip ir paprasta, kaip p. Burgiui ir kitiems (matyt…) atrodo. Gal problema ta, kad mažai žinom (faktų…), bet aiškiai suprantam (kam faktai, jei jau esu ir šiaip gudrus, iš balos, pasak kiškio…) Beje, gal jau laikas visiems bet kokių draudimų šalininkams jungtis ir išstoti iš ES?
  2 pavyzdėliai
  Rose buvo aiskiai nustebes, kai isgirdo, kad
  Jungtinej Karalystej istatymu reguliuojama, kokia pelno dali privacios ziniasklaidos priemones turi skirt kokios veiklos vystymui.
  An hour with Mark Thompson, Director-General and Editor-In-Chief of the BBC
  in Current Affairs
  on Thursday, October 7, 2010

  http://www.charlierose.com/view/interview/11232

  Europarlamentas 2008 vasario 25 d., dėl didžiųjų prekybos tinklų dominavimo ir vartotojų teisių (ne tik jų, tiekėjų taip pat) pažeidimų. Beje, akivaizdžiai ir Lietuvos problemos.
  ES mažmeninės prekybos rinkoje vis labiau dominuoja nedidelis skaičius prekybos centrų tinklų, kontroliuojančių ūkininkų ir kitų tiekėjų ryšius su vartotojais. Europarlamentarų teigimu,
  „prekybos centrai piktnaudžiauja savo perkamosiomis galiomis priverstinai sumažindami tiekėjams […] mokamas sumas iki nepakeliamo dydžio, taip pat taiko jiems nesąžiningas
  sąlygas“.

  • Regis

   Miela Aušra, sunku prašyti iš užimto žmogaus skirti daugiau laiko, bet jeigu kaip nors (dažniau).. Kartais šiose progresyvių (atseit), išsilavinusių (atseit), perspektyvių (atseit) jaunuolių diskusijose tiek mažai racionalaus žinojimo.

   „Reguliuoti privalo, privalo, privalo – bet ne taip… O kaip? Jūs pasakykite!“ (B.Burgis http://burgis.lt/tai-pas-mus-socializmas-ar-kapitalizmas?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Burgis+%28Burgis.lt%29&utm_content=Google+Reader)

   • Arturas

    Tam jaunuoliui apie 60 :) Bet dvasia tai tikrai ne senesnis už Račą…

  • Antras pavyzdys ne visiškai atspindi temą. Ten kalbama labiau apie:
   kokybę, jog dempinguojant kainas, kenčia kokybė, bei įpareigoja ją užtikrinti, primena apie kartelinius susitarimus, bei oligopolijos įsigalėjimą. O išvada tokia: kad ES valstybėse žaidimo sąlygos būtų vienodos, bei, kad darbuotojų darbo sąlygos būtų normalios.
   Niekur nėra žodžio apie antkainių reguliavimą, už tokį pasiūlymą tikrai nebūtų pasirašę, daugiau nei pusė europarlamento, gal tik keletas Graikijos socialistų…
   Užkirskite kelią karteliams ir bus viskas, vėl Norfa lauks Maximos leidinio, kad išleistų savo ir pasiūlytų pigiau.
   Dabar asmeninė tragedija:
   Gyvenu netoliese dviejų prekybos centrų: Akropolio ir RIMI. Į Akropolį stengiuosi neiti, todėl, kad pastatytas iš vogtų medžiagų, tad eidavau į RIMI, bet ten vienąkart nepilnametis (aiškiai matėsi) pirko alkoholį, sudrausminus pardavėją, ji tik nusišypsojo ir pardavė! tai vat :)

 • Šarūnas Skyrius

  p.Aušra,

  nelabai supratau, ką šie faktai tokio sako, kas yra sudėtinga, ir juos sužinoję tapsime nebe šiaip gudruoliais o gal politekonomistais, protestuojančiais prie vyriausybės prieš kylančias kainas*?. Jie man bent jau sako, kad yra vietų pasaulyje, kur įstatymu reguliuojama, kokia pelno dalį privačios žiniasklaidos priemonės turi skirti kokios veiklos vystymui, o taip pat kad simbolinę prasmę turinti ES institucija laisvanoriškiems privačių subjektų santykiams (gal vienų iš tų subjektų paprašyti, o gal ir ne) bando suteikti gėrio ir blogio kovos atspalvį.

  Gal galite labiau pasistengti?

  _____________

  * – Gera vieta tų gerųjų faktų, po kurių nebūsime tik gudrūs pasirankioti būtų konkurencijos tarybos analizė. http://www.konkuren.lt/naujienos/doc/news_20101011-1.pdf. Kainos jei ir kilo, tai tikrai ne tiek, kad reikėtų protestuoti, o kai kurių prekių mažėjo (net po PVM padidinimo), tačiau KT matyt politiškai sudėtinga buvo rašyti apie „xx% mažėjančias kainas“ nes juk ne dėl to tyrimas

  • Valentinas

   Dar prieš kelias dienas Rokiškio sviestas 200 g. kainavo 3,99 lt. Vakar pirkau jau už 4,69 lt. Ar padidėjimas pakankamai didelis, kad būtų galima protestuoti?

   • Šarūnas Skyrius

    Don’t get cute with me.

    • Valentinas

     Apsimelavau prieš visą Lietuvą. Rokiškio sviestas 200g, tas pats, kuris prieš kelias dienas kainavo 3,99 dabar IKI kainuoja 4,79!
     Asisprendžiu ignoruoti Rokiškio sūrio produktus nuo šiol.

     • Auksinis kardas

      Dar verta pasitikrinti, kad tai būtų bent lietuviškas produktas, pvz.:
      http://pilietis.delfi.lt/news/pirkejas.d?id=37249697

      Šiaip jau sviesto kainos ciklas yra specifinis sezonui, tad labai remtis kainų lyginimo atskaitai neverta.

     • lv

      Tai sūrį (tą, kuris minty ir ant liežuvio galo) galima ignoruoti/boikotuoti, bet sviestą turbūt teks pirkti, o kai jis toks saldžiai brangus, tai taip norisi kokio sūrio… ;-)

     • Auksinis kardas

      Patrauklus sviesto pasiūlymas pastaruoju metu vis būdavęs „Norfos“ bevardis baltas 180 g už 2,69 Lt berods. Bet kuriuo atveju, pažymėta vertų dėmesio siūlymų kilogramo kaina sukdavosi apie-iki 15 Lt. Kadangi šis prekybininkas valdo savo pieno perdirbimo įmonę, pieno gaminiams yra retai pralenkiamas.

     • nerijus

      Perku TIK „kaimišką“ sviestą iš ūkininko turgelio.

 • Mantoske

  Gerb. Aušra kaip ir viską teisingai pasakėte, bet ar visai į temą?

  1. Niekada nereikia aklai sekti kitų, atseit geresnių, pavyzdžiu. Toje pačioje Didžiojoje Britanijoje, kaip senoje konservatoriškoje valstybėje, pilna archaiškų keistenybių. Ir ką? Na pasakėt pavyzdį, BLOGĄ pavyzdį, kaip nereikia daryti.

  2. Akvivaizdu, kad EP ne apie galutines kainas pirkėjui kalbėjo, o apie tiekėjų „skriaudimą“ (galima ir be kabučių). Dabar mes gi kalbame apie galutinio vartotojo mokamą kainą. Tai gal nesimėtykim ir negyvenkim iliuzijomis – antai padalinsim Maximą į 4 dalis, išgrūsim už miesto, ir štai, sumažės kainos. Esu tikras – būtų atvirkščiai. Ko gaila realiai, kad taip ir neatėjo Lidl.

  • dzyvai

   Vyriausybė jau pasikvietė Barclays, IBM. Tai Lidl turėtų būti vienas juokas (arba keli paruošti sklypai, bei darbo laiko apribojimai miestų centruose jau įsikūrusiems prekybcentriams).

   Ir nereiktų prezidentei Tado Blindos vaidint :)

 • nerijus

  Man labai „patiko“ E. Masiulio komentaras, jog, neva dėl avialinijų bankroto kalta ES teisė?..
  Yra toks posakis: aš nekaltas- ji pati užlipo…

 • stogas

  O man svieciasi Lietuvoje truksta Prancuziskos demokratijos: „Protestuotojai sudegino koledza protestuodami pries pensiju ilginima nuo 60 iki 62m“ . O ka mes sugebam : „viena karta per 20 metu sudauzem 5 seimo rumu langus, ajai ajai “ Ir ar padejo- nevelnio!

 • austras

  Kadangi rubrika vadinasi LABAI patiko, tai siūlau Artūro Račo nedraugo Užkalnio straipsnį apie Rolando Kazlo mintis. Parašęs knygą apie Angliją ponas Užkalnis, berods, nusprendė pataisyti tai, kad negero vyksta mūsų karalystėje. Aš, kaip ir jis, tarp blogiausių dalykų Lietuvoje surandu Artūrą Račą ir Rolandą Kazlą. Ypač patiko nesusireikšminusio Užkalnio nesusireikšminęs pastebėjimas:

  „Be abejo, tikram susireikšminusiam aktoriui (suprask Rolandui Kazlui) nieko negali būti blogiau už publiką ir už rėmėjus (t.y., tuos, kas moka jam pinigus): „Asmeniškai man šiais laikais sunkiausia ištverti kepintų kukurūzų smarvę kino teatre. O jeigu šalia atsisėda kukurūzininkas su popieriniu kibiru, nešu kudašių per kokias dešimt eilių nuo jo arba iš viso bėgu iš salės. Dar sunku ištverti televizijos anonsus su mobiliojo ryšio nemokamų pokalbių reklamomis.“

  Kokia subtili Užkalnio logika, kokios įžvalgos!
  Jei aktorius kalba apie žiūrovo kultūros stoką, tai Užkalnis čia pat daro apibendrinančią išvadą, kad Kazlui (kaip tikrai susireikšminusiam) labai nepatinka publika. Ir visa tai -įstabiai, lengvai, su įkvėpimu, sakyčiau… Bravo Užkalniui!

  O kokie svaigūs apibendrinimai, kokie platūs Užkalnio palyginimai! Pavyzdžiui…

  Simuliakras“, kad jį kur galas. Tragikų ir ūbautojų čempionate R.Kazlas gali varžytis su pačia Nida Vasiliauskaite, iš kurios šį žodį Lietuva ir išmoko (kaip ir „autochtoną“ ir „diskursą“).

  Žavūs kreipiniai, nepretenzingai skoninga Liudviko XIV dvaro aplinka dvelkianti pašaipa, su kuria demaskuojamos mažareikšmio provincialaus teatro erdvėje beviltiškai užstrigusio aktoriūkščio mintys:

  „Rolandai, čia Tamsta gerai pastebėjote: ypač apie dvasios ubagystę, tą neva Šventojo Rašto terminą, iš pamokslo pasigriebtą, persuktą ir panaudotą sovietinės propagandos kaip mieščioniškumo metaforą. Jį kaip papūgos kartoja visi tie, kas nori pasakyti, kad patys yra tikrai labai dvasingi nevargdieniai. Arba jeigu vargdieniai, tai tik atlyginimų prasme (visiems aktoriams visais laikais visame pasaulyje buvo mokama per mažai, ir tai yra tiesa, nes patys aktoriai tai visą laiką sakydavo).“

  Greta to – įžvalgi Užkalnio replika (ką čia replika, ne replika, o tiesiog saldainis!) tiems, kurie dar bandys kažką po VISO TO komentuoti.. tiesiai iš po rašytojo Užkalnio plunknos. Nes rašytojas Užkalnis, kitaip nei susireikšminęs aktorius Kazlas, savo publiką gerbia:

  „Kodėl taip išsiplėčiau apie šį keistą interviu blizgiame moteriškame žurnale? Na, pirmiausia nenorėjau nuvilti komentatorių, kurie rašys (jau matau, kaip rašo, seilėdami pieštuką), kaip man, patvorių humoristui-publicistui ir bedarbiui sunkvežimių krovikui iš Londono priemiesčio, toli iki aktoriaus R.Kazlo, ir todėl neturėčiau apie jį rašyti.“

  Ir pabaigai – tikro užkalnio verta išvada su viskuo kas prie jos priklauso: susireikšminimu bei pompastika. Bet tegul kalba pats autorius:

  „Aktoriui R.Kazlui skiriu virtualų susireikšminimo ir pompastikos prizą, ir laukiu jo naujų pasirodymų netechnologinėje žiniasklaidoje: geriausia molio lentelėse, arba ant rankų darbo popieriaus, arba teatruose, apšviestuose žvakių šviesos. Geriausia ir be publikos, nes ji nieko nesupranta ir yra neverta. Taip aukštai pasikelti į susireikšminimo debesis iš Lietuvos menininkų kol kas nepavyko dar niekam, ir vien tai savaime turėtų būti laikoma pasiekimu.“

  Liberalaus šedevrų kūrėjo komentaras patalpintas garbingoje liberaliojo lrytas.lt komentarų skiltyje. Vivat Užkalniui, kuris kaip Ciceronas, apsivilkęs šarvais jau atvyko į Marso laukus gelbėti liberaliosios Romos respublikos, nuo Katilinos sąmokslo. Spėju, kad klius ne tik Artūrui Račui, ar Rolandui Kazlui…

  • Fredis*

   austrai, gali konkrečiai, dviem sakiniais pasakyti kas Tave suerzino A.Užkalnio tekste?
   Labai smagiai parašyta, ypač toje dalyje, kur pašiepiami sovietmečio laikų aktoriai, jų nostalgiški padūsavimai „kaip anksčiau buvo geriau“, „saulė danguje ryškiau švietė“.
   austrai, klausiu kaip istoriko – Vilniuje yra nedaug paminklų: karaliui Mindaugui, kunigaikščiui Gediminui, L. Stuokai-Gucevičiui, litvakui gydytojui Tsemachui Shabadui, F.Zappai, S.Neriai, P.Cvirkai, S.Moniuškai, Vilniaus Gaonui ir … L.Girai. Gal gali paaiškinti kas čia per veikėjas? Stovi priešais Švietimo ministeriją…

   • austras

    Gerbiamas Fredi, žinote yra žmonių kuriems patinka tam tikro tipo ideologija ir jie ją skleidžia. O štai pavyzdžiui Algis Ramanauskas Greitai arba Andrius Užkalnis vietoj to, kad skleistų, savo ideologiją kažkodėl išvemia. Kodėl jie taip daro – aš nežinau… Bet vemalų nemėgstu.
    P.S.Apie Girą galit pasiskaityt enciklopedijoj.

 • NiekurNeiva

  Humoro Klubas:
  R.Bingelis apie karves arba MAXIMA kapitalizmas
  http://www.youtube.com/watch?v=Rqk-6E78CAc

  P.S. Manau, kad situacijos nušvietimui ir juodo jumoro kraitei tinka ir A.R. anksčiau patikęs komentaras:
  Kainodaros Marketingas
  http://yessuz.blogas.lt/kainodaros-marketingas-531.html

  Todėl vertintadamas Prezidentės „pastangas“ ir žodžius
  taikyčiau „patiko/nepatiko“ kategorijas, o ne „daro/nedaro“…

 • Fredis*

  Vyksta ideologijų sklaida skirtingomis išraiškos priemonėmis.
  Visi gali ir turi pasisakyti, pasakyti savo požiūrį.
  Tarp kitko – labai įdomus LiCS frakcijos nario V.Valkiūno siūlomas įstatymo papildymas, įteisinantis privalomą, priverstinį balsavimą rinkimuose, bet kai sugužės visi persisunkę kepintų kukurūzų smarve (ir ne tik) į balsavimo apylinkes, tai gal geriau nereikia…

 • Donatas

  tai vis dėlto – galit kas nors man paaiškint, kodėl tas Lidl neatėjo į Lietuvą? Logiškai mąstant – turbūt suprato, kad rinka maža, konkurencija žiauri – vienu žodžiu reikėtų daug pastangų už kelis pelno centus.. Jeigu taip, tai mums nėra ko skųstis, kad šalyje kažkokia netvarkinga konkurencija mažmeninėje prekyboje, neveikia rinkos dėsniai, per didelės kainos ir t.t. O jeigu, remiantis neva sąmokslo teorija, kad Lietuvoje veikiantys prekybos tinklai (tinklas) Lidl pasiūlė tokį pasitraukimo iš Lietuvos variantą, kurio jis nesugebėjo atsisakyti, tai kam mums gailėtis, tokio rinkos dalyvio, kuris su savo potencialiais konkurentais sugebėjo susitarti dar netgi nepradėjęs prekybinės veiklos.

 • nerijus

  Jūsų skyrelyje „man patiko“ yra štai šis straipsnis:
  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/kgirnius-mauzoliejus-snieckaus-seselyje.d?id=37506753

  Jei kalbame apie panteonus, tai kalbėkime ne tik apie komunistinius, o ir sukurtus mūsų Nepriklausomybės metais, Antakalnio kapinėse.
  Signatarų panteonas, Menininkų panteonas ir t.t.

 • nerijus

  Visiškai ciniškas Burgio sakinys:

  Bet kad tie darbuotojai sutinka taip dirbti, nenori užleisti savo darbo vietų kitiems!,

  O šuns kumpi, Burgis atitrūkęs nuo Lietuviškosios realybės ir gyvena savo sapnų Pasaulyje.
  Jei darbuotojas iš tiesų galėtų rinktis, tai jis neemigruotų. Jei emigracija, Burgiui,- pasirinkimas, tai kitų klausimų neturiu…

  • gied

   Nerijau:
   Kalbam apie juodadarbius ar kvalifikuotus, pvz mokančius kalbą?
   Paskutinę savaitę ieškojau žmogaus, mokančio rašyti lietuviškai. Daug. Iš 50 atsiuntusių CV ir kokių 10 atėjusių, be akivaizdžių klaidų, skaitomu stiliumi, puslapį parašė berods 1 ar 2 žmonės. Pakenčiamai – dar keli.
   Geras darbuotojas ir dabar gali rinktis. Ką daryti tiems, kurie nieko nemoka aš nežinau. Mokytis gal?

   • nerijus

    gied

    O Jūs įsitikinęs, kad jie patys tuos CV sukurpė?..
    Ką gali rinktis: dirbti maksimoje ar rimi?..
    Mokslai- kainuoja. Ne visi turi tokias galimybes- mokytis.
    Visi į viską mėgstate, ne išimtis ir šis tinklaraštis, žvelgti tik iš savo kampo ir niekad nepagalvojate, kad gyvenimas margas, o ne tik juodas ir baltas.

    • gied

     Nerijau – daviau užduotį gyvai 10-čiai :) Esu užtikrintas, kad tokios yra žinios tų žmonių (beje, dauguma su žurnalistikos, filologijos aukštuoju).
     Apie dalies cv kokybę išvis nekalbu.

 • nerijus

  Beje…

  Visos santvarkos vienodos, skiriasi tik jų lozungai!!!

 • Musė

  Apie pieno kainas – rekomenduoju nueiti pasijuokti į plačiai reklamuojamą tinklapį http://www.pienokaina.lt (Pienininkų asociacijos finansuojamas PR’inis puslapis). Aš nežinau, kaip pavadinti tokį reiškinį, kai grafike atspindimi skaičiai ir paties grafiko proporcijos radikaliai skiriasi. Klaida ar manipuliacija? Grafike „Kas lemia pieno kainą“ skaičiai sako, kad ūkininkui tenka 41%, prekybininkui – 18% galutinio produkto vertės. Tuo tarpu pats pyragas nupieštas taip, tarsi prekybininkas ir valstybė suryja didžiąją dalį, o vargšas ūkininkas užspaustas pačiame kamputyje. Ir žinoma perdirbėjo pyrago dalis išvis mažytė, nors skaičiai rodo ką kitą. Ir dar juokingesnė stereotipinė vizualizacija – mielas, doro veido ūsuotas ūkininkas su karvute prieš storą naglą turgaus bobą kioskelyje…
  Šiaip būtų įdomu išgirsti Liutauro komentarą šia tema, gal pastebės mano klausimą?

  • lida

   Įžūliai jie ten :) Su sūrio kaina tas pats.

   • Šarūnas Skyrius

    Įtariantiems kokius nors sektorius, pvz pienininkus (nes dauguma listinguoti ir duomenų pilna) karteliais siūlau laisvu nuo blogų skaitymo metu išsivesti paskutinių 15 metų vidutinę visų pieninių (įskaitant aibę bankrutavusių) metinę kapitalo gražą. Ilgainiui karteliai pasimato per didesnę nei kituose sektoriuose kapitalo gražą.

    Sėkmės.