„Ekologinės“ moterys turėtų gimdyti miškuose. R.Šimašiui padedant

http://wess.tumblr.com

Aš tai manau, kad geriausiai būtų, jei visos „ekologinės“ moterys gimdytų miške. Ir kad virkšteles pačios nukąstų dantimis. Arba bent jau tai padarytų jų „ekologiniai“ vyrai. Būtų natūrali atranka, ir jei kas antras taip pagimdytas vaikas neišgyventų, bendras intelekto koeficientas Lietuvoje per ateinančius 20 metų tikrai gerokai išaugtų. Nes dalis intelekto juk paveldima, ar ne?

Tokios mintys man kilo perskaičius liberalaus ir modernaus šviesuolio, buvusio Tesingumo ministro Remigijau Šimašiaus mintis:

Klausimas, manau, grynai vertybinis. Vienoje pusėje susiraukę technokratai, aiškinantys kaip reikia gimdyti, kaip tėvai negali prisiimti atsakomybės, kaip dabar „pakeista gimdymo tvarka“, kaip negalima leisti.

Kitoje pusėje – šviesūs laisvi žmonės, aiškinantys, kad atsakomybę ir prisiima tėvai, kad gimdymas ne liga…, kad dabar, kai medikui draudžiama (!) padėti gimdant namuose ir kyla nesusipratimai bei problemos, kad reikia diskutuoti kada, ar ir kaip gydytojai gali ar turi padėti gimdant namuose, kiek tai kainuoja ir pan.

Štai kaip viskas paprasta: vieni – laisvi šviesuoliai, kiti – vergaujantys tamsuoliai.

R.Šimašius, suprask, pirklauso pirmiesiems, nors jo žmona nemuose ir negimdė ir nesirengia to daryti.

Dauguma FB nykštukų tokiam buvusio ministro požiūriui, žinoma, pritars, o man atrodo, kad dalindamas žmones į dvi rūšis, R.Šimašius elgiasi kaip paprasčiausias dundukas, kartu skatindamas tą dundukizmo virusą plisti po Lietuvą.

Tuo paaiškinsiu kodėl.

Pirmiausia, todėl, kad gimdymas ligoninėje yra pažanga. Taip, taip, būtent pažanga ir man keista, kad toks moderniu save laikantis politikas R.Šimašius to nesupranta.

Ligoninėje yra viskas, ką civilizacija išrado, sukūrė, sugalvojo ir pagamino, siekdama save apsaugoti nuo gamtos kartais pateikiamų netikėtų ir nemalonių staigmenų. Aš nesu medikas, tačiau žinau, kad kartais, rodos, ir per jokios rizikos neturinčius gimdymus tų staigmenų nutinka. Netyčia plyšusi kraujagyslė, netyčia pasisukęs vaisus, ne ten susisukusi vikštelė, per stipriai prisitvirtinusi placenta ir t.t. (specialistai čia išvardytų daugiau).

Ligoninė yra pasirengusi į visas tas staigmenas reaguoti. Ten yra viskas, ko gali prireikti tų staigmenų pasekmėms šalinti. Net jei jos visiškai nebuvo numatytos. Ligoninė yra pasirengusi iš esmės visiems atvejams, net ir tiems, kai vienu metu gelbėti ir vaisiaus ir motinos gyvybes. Nes ligoninė yra pažanga, šviesmečiai nuo tų laikų, kai gimdymas bulvių lauke ar grėbiant šieną buvo įprastas dalykas, o anesteziją atstodavo medinis pagalys burnoje.

Sveiko proto žmonėms to net aiškinti nereikia, bet štai R.Šimašius aiškina, kad iš tiesų šviesuoliai yra tie, kurie nori gimdyti vonioje ar savo lovoje. Ir dar piktinasi, kad gydytojams neleidžiama tokiuos gimdymuose dalyvauti.

Tuo tarpu man tai atrodo visiškai natūralu, nes didžioji dauguma gydytojų, mano supratimu, taip pat yra sveiko proto žmonės, suprantantys, kas yra pažanga. Dauguma jų žino ir supranta, kad kilus komplikacijoms, ligoninėje esanti įranga bei ten dirbantys kolegos, pasinaudodami pažangos teikiamomis galimybėmis, padarys viską, kad motina ir kūdikis išgyventų. Nors kartais ir ligoninėse tai nepavyksta.

Žinoma, komplikacijos kyla ne taip jau dažnai ir tikriausiai 98 atejais iš 100 gimdymas valgomajame ant stalo taip pat baigsis sėkmingai. O kas atsakys  už tuos kitus du, galbūt nesėkmingai pasibaigusius atvejus? Gydytojai, kurie neturėjo galimybės panaudoti savo žinių ir įgūdžių, nes miegamajame nebuvo operacinio stalo, tualete nebuvo deguonies įrangos, o anesteziologas su savo įranga užstrigo lifte?

R.Šimašius sako, kad reikia leisti ją prisiimti tėvams. Puiku, tad ir prisiimkite, jei esate tokie tamsūs dundukai. Gimdykite namuose, voniose, virtuvėje, kriauklėje, o geriausiai – kaip jau sakiau pradžioje – miške. Po egle, kaip sakė vienas mano jaunystės lietuviško serialo herojus.

Prisiimkite atsakomybę ir gimdykite kur patinka ir kaip patinka. Ir jei jūs tokie atsakingi, tai kam tada jums reikalingi gydytojai. Paskvieskite pribuvėją, šamaną, kunigą, ekstrasensą, piramidžių specialistą. Ir gimdykite kaip „šviesūs ir laisvi“ žmonės.

Ir R.Šimašiui siūlau įkalbėti savo žmoną daryti tą patį arba bent jau persikvalifikuoti į pribuvėjus – tada ir jis bus visiškai šviesus ir laisvas žmogus.

P.S. Tiems, kas aiškins, kad kokioje Didžiojoje Britanijoje gimdymas namuose yra įprastas dalykas – žinau. Taip pat žinau, kad pernai ten atliktas tyrimas rodo, kad gimdymas namuose (kai gimdo mažą riziką turinčios moterys, dažniausiai ne pirmą kartą) yra pigesnis nei gimdymas ligoninėje.

Na ir kas? JAV ginklą taip pat gali nusipirkti, kas nori, bet ar norėtumėte, kad automatą laisvai būtų leidžiama įsigyti kokiam A.Ramanauskui, V.Šustauskui ar N.Venckienei? Aš tai ne.

Todėl geriau jau gimdykite miškuose. Ir nevažiuokite į mišką automobiliu, paprašykite, kad jus ten nuvežtų vežimu, kurį traukia jautis. Bus dar labiau ekologiška.

(30 balsų, vidurkis: 3,07 iš 5)
Loading...