„Ekologinės“ moterys turėtų gimdyti miškuose. R.Šimašiui padedant

http://wess.tumblr.com

Aš tai manau, kad geriausiai būtų, jei visos „ekologinės“ moterys gimdytų miške. Ir kad virkšteles pačios nukąstų dantimis. Arba bent jau tai padarytų jų „ekologiniai“ vyrai. Būtų natūrali atranka, ir jei kas antras taip pagimdytas vaikas neišgyventų, bendras intelekto koeficientas Lietuvoje per ateinančius 20 metų tikrai gerokai išaugtų. Nes dalis intelekto juk paveldima, ar ne?

Tokios mintys man kilo perskaičius liberalaus ir modernaus šviesuolio, buvusio Tesingumo ministro Remigijau Šimašiaus mintis:

Klausimas, manau, grynai vertybinis. Vienoje pusėje susiraukę technokratai, aiškinantys kaip reikia gimdyti, kaip tėvai negali prisiimti atsakomybės, kaip dabar „pakeista gimdymo tvarka“, kaip negalima leisti.

Kitoje pusėje – šviesūs laisvi žmonės, aiškinantys, kad atsakomybę ir prisiima tėvai, kad gimdymas ne liga…, kad dabar, kai medikui draudžiama (!) padėti gimdant namuose ir kyla nesusipratimai bei problemos, kad reikia diskutuoti kada, ar ir kaip gydytojai gali ar turi padėti gimdant namuose, kiek tai kainuoja ir pan.

Štai kaip viskas paprasta: vieni – laisvi šviesuoliai, kiti – vergaujantys tamsuoliai.

R.Šimašius, suprask, pirklauso pirmiesiems, nors jo žmona nemuose ir negimdė ir nesirengia to daryti.

Dauguma FB nykštukų tokiam buvusio ministro požiūriui, žinoma, pritars, o man atrodo, kad dalindamas žmones į dvi rūšis, R.Šimašius elgiasi kaip paprasčiausias dundukas, kartu skatindamas tą dundukizmo virusą plisti po Lietuvą.

Tuo paaiškinsiu kodėl.

Pirmiausia, todėl, kad gimdymas ligoninėje yra pažanga. Taip, taip, būtent pažanga ir man keista, kad toks moderniu save laikantis politikas R.Šimašius to nesupranta.

Ligoninėje yra viskas, ką civilizacija išrado, sukūrė, sugalvojo ir pagamino, siekdama save apsaugoti nuo gamtos kartais pateikiamų netikėtų ir nemalonių staigmenų. Aš nesu medikas, tačiau žinau, kad kartais, rodos, ir per jokios rizikos neturinčius gimdymus tų staigmenų nutinka. Netyčia plyšusi kraujagyslė, netyčia pasisukęs vaisus, ne ten susisukusi vikštelė, per stipriai prisitvirtinusi placenta ir t.t. (specialistai čia išvardytų daugiau).

Ligoninė yra pasirengusi į visas tas staigmenas reaguoti. Ten yra viskas, ko gali prireikti tų staigmenų pasekmėms šalinti. Net jei jos visiškai nebuvo numatytos. Ligoninė yra pasirengusi iš esmės visiems atvejams, net ir tiems, kai vienu metu gelbėti ir vaisiaus ir motinos gyvybes. Nes ligoninė yra pažanga, šviesmečiai nuo tų laikų, kai gimdymas bulvių lauke ar grėbiant šieną buvo įprastas dalykas, o anesteziją atstodavo medinis pagalys burnoje.

Sveiko proto žmonėms to net aiškinti nereikia, bet štai R.Šimašius aiškina, kad iš tiesų šviesuoliai yra tie, kurie nori gimdyti vonioje ar savo lovoje. Ir dar piktinasi, kad gydytojams neleidžiama tokiuos gimdymuose dalyvauti.

Tuo tarpu man tai atrodo visiškai natūralu, nes didžioji dauguma gydytojų, mano supratimu, taip pat yra sveiko proto žmonės, suprantantys, kas yra pažanga. Dauguma jų žino ir supranta, kad kilus komplikacijoms, ligoninėje esanti įranga bei ten dirbantys kolegos, pasinaudodami pažangos teikiamomis galimybėmis, padarys viską, kad motina ir kūdikis išgyventų. Nors kartais ir ligoninėse tai nepavyksta.

Žinoma, komplikacijos kyla ne taip jau dažnai ir tikriausiai 98 atejais iš 100 gimdymas valgomajame ant stalo taip pat baigsis sėkmingai. O kas atsakys  už tuos kitus du, galbūt nesėkmingai pasibaigusius atvejus? Gydytojai, kurie neturėjo galimybės panaudoti savo žinių ir įgūdžių, nes miegamajame nebuvo operacinio stalo, tualete nebuvo deguonies įrangos, o anesteziologas su savo įranga užstrigo lifte?

R.Šimašius sako, kad reikia leisti ją prisiimti tėvams. Puiku, tad ir prisiimkite, jei esate tokie tamsūs dundukai. Gimdykite namuose, voniose, virtuvėje, kriauklėje, o geriausiai – kaip jau sakiau pradžioje – miške. Po egle, kaip sakė vienas mano jaunystės lietuviško serialo herojus.

Prisiimkite atsakomybę ir gimdykite kur patinka ir kaip patinka. Ir jei jūs tokie atsakingi, tai kam tada jums reikalingi gydytojai. Paskvieskite pribuvėją, šamaną, kunigą, ekstrasensą, piramidžių specialistą. Ir gimdykite kaip „šviesūs ir laisvi“ žmonės.

Ir R.Šimašiui siūlau įkalbėti savo žmoną daryti tą patį arba bent jau persikvalifikuoti į pribuvėjus – tada ir jis bus visiškai šviesus ir laisvas žmogus.

P.S. Tiems, kas aiškins, kad kokioje Didžiojoje Britanijoje gimdymas namuose yra įprastas dalykas – žinau. Taip pat žinau, kad pernai ten atliktas tyrimas rodo, kad gimdymas namuose (kai gimdo mažą riziką turinčios moterys, dažniausiai ne pirmą kartą) yra pigesnis nei gimdymas ligoninėje.

Na ir kas? JAV ginklą taip pat gali nusipirkti, kas nori, bet ar norėtumėte, kad automatą laisvai būtų leidžiama įsigyti kokiam A.Ramanauskui, V.Šustauskui ar N.Venckienei? Aš tai ne.

Todėl geriau jau gimdykite miškuose. Ir nevažiuokite į mišką automobiliu, paprašykite, kad jus ten nuvežtų vežimu, kurį traukia jautis. Bus dar labiau ekologiška.

(30 balsų, vidurkis: 3,07 iš 5)
Loading...
 • Orus

  Iš visos ironijos straipsnyje atrodytų lyg R. Šimašius draustų gimdyti ligoninėje.

  • ArturasR

   mielas Orus, ir kuo gi remdamasis tamsta taip teigiate?

 • Ar leidimas gydytojui dalyvauti gimdyme namie padidins ar sumažins mirtingumą? Tos, kurios nori gimdyti namie, taip ir gimdys, kyla tik vienas klausimas – gydytojo ar akušerės dalyvavimo ten įteisinimas. Pats gimdymas namuose nėra uždraustas kaipo toks, bet sulaukti minimalios pagelbos (tos, kurios pakanka 98% atvejų pagal jus) – taip. 
  Tai gal tada renkamės: arba uždraudžiame gimdyti namie, ir tiriame kiekvieną tokį atvejį ar ten tiesiog nespėjo ar piktybiškai gimdė ne nustatytoje vietoje, arba leidžiame akušerėms/pribuvėjoms (kurios, beje, ir įstaigose dažniausiai priima gimdymus, o ne gydytojai) atlikti savo darbą jei atvejis nekomplikuotas arba iškviesti greitąją kitais. 

 • Reikejo geriau isiskaityti i teksta pries maisant su zemem – Simasius niekur neraso, kad gimdymas namie yra super geras. Jis pats tikrai nemanau, kad sutiktu, jog jo vaikas gimtu namie.

  Visa esme yra pasirinkimo laisveje ir tiek.

  • ArturasR

   mielas Eimantai, tai aš ir siūlau pasirinkimą: miškas, pati geriausia vieta.

   • Jei atsirastu norinciu, kodel gi ne?

    Tiesiog butu ju pilna atsakomybe ir tiek. Jei kam nepasisektu, tai butu naturali atranka. Tai butu grynai to zmogaus pasirinkimo laisve, taip pat kaip ir balsuojant – gi draudimo uz vagis ir durnus zmones balsuoti vis dar nera.

    • Dalia

     o kas apgins negimusio piliečio teisę į gyvenimą ?

     • Auksinis_kardas

      Puikus pastebėjimas. Kai kalbame apie pasirinkimą, a priori privalome imti, kad pasaulin besibeldžianti gyvybė renkasi gyvenimą. Ir jeigu bent 2% gimdymų yra komplikuoti, keliantys pavojų šiai gyvybei dėl reikalingos įrangos ir specialistų nebuvimo šalia – civilizuotas pasirinkimas yra visiškai aiškus, nes nebėra iš ko rinktis. Užsisvajojusios mamos turi visas teises pasirinkti ką tik nori, išskyrus privalomą didžiausią įmanomą saugumą gimstančiai gyvybei. Tai josios pasirinkimas, ne mamų, šioms atitenka tik atsakomybė prieš kitą, naują  gyvybę.

      Beje, iš savo stebėjimų turiu pasakyti, kad menkas 2% komplikacijų neįtikina. Gimdymas savaime yra sudėtingesnis ir labiau komplikuotas dalykas.

     • Svečias

      o kaip su teisemis i gyvenima, kai yra iteisinti ir vykdomi abortai?…

 • leokadija

  vienas kvailiausių jūsų įrašų. Esate tas susiraukėlis. Nesuvokiate problemos. O labiausiai juokina argumentas, kad pas mus Lietuvoje negalima remtis kitų šalių patirtimi ir statistika. Mes lietuviai, matote, ypatingi. Mūsų situacija ypatinga. Neaiškinkit mums skandinavai, anglai ar, gink dieve, amerikonai. Mes savo kieme savo taisykles turime. Sveikinu. Kol kas jūs laimite ir dėl tokio jūsų požiūrio tebegyvename savo mėšliname kieme nykstantys, nepatenkinti ir prarūgę…

  • ArturasR

   miela leokadija, tamstos nuomonė vertinga. Ir labai džiaugiuosi, kad viską puikiai suvokiate. Tiesa, nelabai supratau, kur tamsta išskaitėte, kad aš sakau, jog Lietuvoje „negalima remtis kitų šalių patirtimi“. Bet nieko, įprasta, tokiems, kaip tamsta būdinga patiems su savimi diskutuoti.

   Ir dar – jei tamstos kiemas mėšlinas, nebūtinai visi tokie patys. Išskikuopkite ir nesmirdės. Ir nenešite savo š..nais batais to purvo pas kitus. To ir linkiu.

  • 19680110

    manyčiau, vienas iš labiausiai pavykusiu su tam tikra jumoro doze, man tai patiko

 • NiekurNeiva

  Čia dar vienas „ekologinis“ kraštutinumas – amišai:
  http://lt.wikipedia.org/wiki/Ami%C5%A1ai

 • Kawianskas

  Daug prirašėt. Supratau, kad užsipuolėt Šimašių dėl to, kad pavadino propaguojančius gimdymą namuose šviesiais žmonėmis. Čia viskas aišku. Tačiau nesupratau Jūsų nuomonės apie pačią klausimo esmę. Ar turi teisę valstybė drausti medikams padėti mamai, gimdančiai namuose?

  • ArturasR

   valstybė, mielas Kawianskas, yra mūsų susitarimas. Aš už tai, kad valstybė draustų medikams padėti gimdymui namuose, nes, mano nuomone, tai yra pavojinga kūdikio ir motinos gyvybei. Todėl, mano požiūriu, valstybė tokią teisę turi.

   • Augis

    Taigi pagal Artūrą, gimdyti namuose, su gydytojo priežiūra, yra labiau pavojinga nei be gydytojo priežiūros?

   • Antanas

    Kaip nuostabu, mielas Arturai, kad turite savo nuomone. Linkiu ir toliau ja tureti. O issilavinusiems zmones, palikime galimybes pasiskaicius mokslinius tyrimus daryti ne tik asmeninemis nuomonemis pagristus sprendimus.

   • Antanas_hm

    Turėti nuomonę, mielas Artūrai, yra sveikintinas dalykas. Tiesa dar labiau sveikintina yra nesikišti į kitų žmonių atsakomybės rėmuose daromus pasirinkimus, ypač, kai jie yra daromi remiantis moksliniais tyrimais ir pasauline praktika, o ne tokiomis kaip tavo „viena boba sakė“ nuomonėmis. Tikriausiai tolerancija kitos spalvos, seksualinių pažiūrų ar įsitikinimų žmonėms tau irgi yra svetima?

    • suomis

      Pagal ką jūs darote paskutinę išvadą? Jeigu galima plačiau?

     • Antanas_hm

      Paskutinis sakinys yra klausimas, ne išvada. Uždaviau jį, norėdamas analogiškai pateikti kitų žmogaus privataus  gyvenimo teisių (dažnai netoleruojamų siauresnio mąstymo individų) pavyzdžius ir gimdymo vietos pasirinkimo klausimą patalpinti į platesnį kontekstą.

    • ArturasR

     mielas Antanai, o tamsta esate kurpranugaris ar dramblys?

     • Antanas_hm

      nenutolkime nuo diskusijos, Artūrai. Ar argumentai ir protinga kalba baigėsi?

     • ArturasR

      mielas Antanai_hm, aš tik pabandžiau pataikyti į tamstos užduotą diskusijos ir „argumentų“ toną. Sakote, nepavyko? Beje, priminkite, kokie buvo tamstos argumentai?

   • Laima

    O gal valstybė tada turi teisę drausti plaukioti? Tai yra labai potencialiai pavojinga gyvybėms. Kasmet Lietuvoje nuskęsta daug daugiau plaukikų, nei GB miršta namuose gimdančių moterų ar jų kūdikių. Apsidairykim toliau, ir rasim dar visą krūvą draustinų dalykų.

    PS. straipsnio autorius, begalo stengdamasis „durninti“ kitus, deja nesudaro ypač aukšto erudicijos lygio įspūdžio.

    • ArturasR

     miela Laima, tokios plačios erudicijos asmuo kaip tamsta, turėtų žinoti, kad valstybė ir draudžia plaukioti, kai jūroje, pavyzdžiui, banguoja. Ir gaila, kad tokie kaip tamsta ten tada nesimaudo.

   • Ina

    o kam tada skirta Hipokrato priesaika ir kokia jos prasmė? čia tik retorinis klausimas.

 • Dalia

  mano vyrui iki šiol palaptis „iš kur vaikai atsiranda“,nors turime keturis .Tiesiog ,ne visi vyrai pasirengę būti šale ,todėl geriau pasirūpinti,kad tuo momentu būtų savo srities specai ,anesteziologai ,pediatrai ir žinoma akušeriai .  

  • Renata

   Dalia, nesupratau, ar vyras (vaikelio tėtis) gali atstoti akušerio pagalbą?! Diskusija juk ne apie tėčių dalyvavimą vaikui gimstant, seniai tai nėra problema, kas kaip nori tas taip daro. 

 • Vilius

  Pažanga ir mokslas sako, kad kai kurios rizikos didesnėsnės gimdant ligoninėje, negu namuose… http://www.dailymail.co.uk/health/article-2241610/Giving-birth-hospital-raises-risk-new-mothers-bleeding-death.html

 • Marius_G

  Puikus A.R. komentaras. Simasius – laisvas ir nepriklausomas idiotas. Daugiau nera ka priduti sia tema.

  • Cinic

   Tik ką užsitraukei gėdą, o kadangi bandai stovėt vienoj gretoj su autorium, tai ir jo nepuoši.

 • Na, tas pažangusis dabartinis mokslas lyg ir sako, kad tam tikros rizikos gimdant ligoninėje yra didesnės negu namuose… Pvz. http://www.dailymail.co.uk/health/article-2241610/Giving-birth-hospital-raises-risk-new-mothers-bleeding-death.html 

  • ArturasR

   oh, yes „Daily Mail“ yra pats pažangiausias mokslas. Kaip „Vakaro žinios“ ar „Laisvas laikraštis“.

   • Šiek tiek pasiskubinau. Bandau dar kart: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1471-0528.2009.02175.x/abstract 
    Apmokėta Nyderlandų sveikatos ministerijos.

    Vėlgi, tam tikros rizikos didesnės gimdant namuose, kitos — gimdant ligoninėje (kad ir tie patys super-bugs)… Nesu tikras, ar tiesiog leidimas padėti gimdančioms namuose yra pakankamas. Paprastai reikia suderinti visą sistemą, pvz. koordinacija su ligonine ir transportas, kad komplikacijų atveju galima būtų motiną perkelti į stacionarą. Galbūt privatūs gimdymo namai (tarpinis variantas tarp ligoninės ir namų) būtų ekonomiškesnė alternatyva Lietuvai, bent jau tiems kurie galėtų sau tai leisti finansiškai.

 • Man gaila medikų, kuriems teks „asistuoti“ namų gimdyme. Nereikia nė sakyti, kas bus apkaltintas, o paskui užtąsytas po teismus, kilus menkiausiai komplikacijai. Na, nebent būtų surašytas griežtas teisės aktas, aiškiai nuimantis nuo mediko atsakomybę dėl gimdymo namuose bei leidžiantis medikui atsisakyti teikti panašią paslaugą.

  Šiaip ar taip, su tais „laisvais ir šviesiais“ ekologiniais reikia būti atsargiems… nežinia, kas jiems dar šaus į galvą.

 • Vytautas

  Man atrodo, kad kas yra progresas, o kas ne – visada diskusijų ir įsitikinimų dalykas. Visada surasime manančiųjų kitaip. Tačiau tuomet, kai progresas (visuomet tokiu įvardintas tik dalies žmonių) yra įgyvendinamas prievarta, draudimu rinktis kitaip, ne už kalnų yra regresas. Kodėl žmonėms taip sunku suvokti mintį, kad manyti teisingai, bei manyti teisingai ir versti tuo vadovautis kitus, yra labai skirtingi dalykai.

  • ArturasR

   mielas Vytautai, o kodėl tamstai taip sunku suprasti, kad niekas nieko neverčia manyti vienaip ar kitaip, o juo labiau vadovautis tuo manymu. Skaitykite, kas parašyta, o ne kas tamstai atrodo. Be pykčio :)

 • Tomas_1978

  Taip. Pritariu, gimdymas ligoninėje pažanga, saugumas ir visa kita. Bet reikia suvokti, kad tyrimai dėl rūkymo irgi pažanga, o mėgstama „Camel“ cigaretė prie kavos puodelio, ar po pietų ar net gi po sekso taip pat jūsų jūsų asmeninis savarankiškas pasirinkimas (pats rūkau ir neteisiu). Todėl nematau didelio blogio, kad tai bus įteisinta pagaliau ir tiek. Būkim atviri, didelės panacėjos tai nesukels ir masiškai gimdyti damos namuose nepradės… Čia kaip ir tėvo dalyvavimas gimdyme. Jūs turite teisę būti šalia, bet jūsų niekas neprivers jei jūs asmeniškai būsite prieš. Šimašius, kaip ir visi liberalai pasirenka savo liberalizmą rodyti po to, kai juos išspiria iš valdžios, bet kai koalicijoje su konservatoriais tai jo liberalumas dėl šeimos sąvokos būna aukojamas koalicijos tvirtuvo labui. 

 • Al

  Iš kur tiek pykčio pas autorių…

 • SauliusJakubauskas

  Moteris turi teisę rinktis nuo ko ir kada jai pastoti. Moteris turi teisę pasidaryti abortą. Man logiškai prašosi ir sekantis teiginys, kad moteris turi teisę pasirinkti mediciniškai rizikingesnį, bet jai emociškai priimtinesnį gimdymo būdą. O jeigu tokios teisės neduodame – tai kūdikis įsčiose jau yra labiau valstybinis, nes valstybė jaučiasi labiau atsakinga už mamą. 
  Aš nepritariu gimdymui namuose. Tai neišmintinga ir neatsakinga. Tačiau aš nenoriu dalyvauti valstybėje, kuri prisiima daugiau atsakomybės už asmens gerovę ir saugumą negu  pats asmuo. 

  • Auksinis_kardas

   „…prašosi ir sekantis teiginys, kad moteris turi teisę pasirinkti mediciniškai rizikingesnį, bet jai emociškai priimtinesnį gimdymo būdą. O jeigu tokios teisės neduodame – tai kūdikis įsčiose jau yra labiau valstybinis, nes valstybė jaučiasi labiau atsakinga už mamą.“

   Ne tiek jaučiasi, kiek gali būti, ir privalo būti labiau atsakinga už mamą, kuriai tokio atsakingumo pritrūksta. Valstybės pozicija, vaidmuo – nuoseklūs. Ar jus stebina, kai Vaikų Teisės perima vaiko globą iš tos pačios gyvybės užmezgėjos, vos tik įtikinamai paaiškėja, kad jos rūpestis nepakankamas vaiko kertinėms teisėms užtikrinti? Visa aborto pasirinkimo koncepcija stovi ant prielaidos, kad gyvybė dar nepakankamai išsivysčiusi, ir jos galima neužskaityti, tačiau prisirpęs gimti vaisius toks jau anaiptol nebėra, tad nebėra ir apsisprendimo komforto, jei tik jis susijęs su bent kiek pavojingesniu pasirinkimu. Pavojus šalintinas, vienareikšmiškai, ties juo negali būti jokių svarstymų apie priimtinumą. Tik jei yra įtikinančių statistinių duomenų, kad didesnio pavojaus, gimdant namuose, nėra, – tik tuomet diskusija išvis galima.

   Tiesa, tenka pripažinti Justino Žilinsko pozicijos racionalumą tuo klausimu, kad medicininė pagalba negali būti uždrausta – manyčiau, tai galima įrodyti, ir apginti. Tačiau: tokia teisė nebus viršesnė už didesnį pavojų ateinančiai gyvybei, vos tik šis būtų įtikinamai įrodomas. Tai, kad kai kurių paskirų asmenų argumentai neįtikina, visuotinai neįtikinamais argumentais užskaityta, aišku, nebus.

   • RamintaBarkauskaite

     http://www.delfi.lt/news/daily/Health/kauno-klinikose-mire-gimdyve.d?id=60587337
     kas atsakys ir kam palengvės?

    • Auksinis_kardas

     Ta prasme, jūs vis dar nematote, kad tie dalykai – jokios komforto materijos, o rimti išbandymai, su reikalinga kuo rimčiausia medicininės įrangos ir kvalifikacijų parengtimi?

     O juk galėtumėte matyti, kad būtent šiuo atveju atsakomybė neliko nurašyta kažkurio daugiabučio voniai, sofai-lovai, ar maloniai pribuvėjai. Net neabejoju, kad už šią gyvybę buvo kovota rimčiau.

 • rasa

  Na,tiesą sakant, nenorėčiau,kad ir tamstai,ponas Artūrai, būtų leista nusipirkti automatą, kaip ir tiems keliems asmenims, kuriuos paminėjote savo straipsnyje.

  • ArturasR

   miela rasa, kaip gerai, kad tai priklauso ne nuo jūsų norų.

 • svajonė

   štai dėl tokio požiūrio tas gimdymas ir komplikuojasi ;) dar įdomu, nuo kada negimęs pilietis jau turi teisę į gyvenimą? abortuoti drąsiai galima, o štai gimdyti namie jau nebe…

  Ir mielai sau eičiau gimdyti į mišką, tik va ten ta pati bėda – negalėsiu pasikviesti netgi kokios draugės ar akušerės į kompaniją, nes jos dalyvavimas Lietuvos miško teritorijoje irgi bus nusikaltimas.

  • ArturasR

   pasikvieskite R.Šimašių

  • Rasa

    pasikviesti draugę į mišką, kad padėtų gimdyti, tamstai tikrai niekas nedraudžia, jei ta draugė- ne akušerė ar gydytoja, nes tada jai jau grėstų šiokia beigi tokia atsakomybė. O sveiko proto akušerė su tamsta į mišką tikrai neitų, nes ji gi sveiko proto :)))

 • Evaldas

  Man atrodo, kad R.Simasius kalbejo ne apie tai, kuris variantas geras ar blogas, o apie tai, kad tiesiog turetu buti suteikta teise rinktis tevams. Ir kritikavo tuos, kurie mano, kad dauguma dalyku – iskaitant ir tai, kur reikia gimdyti – turi nuspresti valstybe. Manau, kad nieko nuostabaus, kad budamas liberaliu paziuru R.Simasius pagal sias uzimtas pozicijas diskusijos dalyvius suskirste i technokratus ir sviesuolius. Kitaip tariant, mano supratimu, sis R.Simasiaus irasas buvo labiau apie tai, kiek viska turi reguliuoti valstybe, o ne tiek apie pacia gimdymo namuose problematika savaime (tai tik atskiras atvejis, iliustruojantis problema). O Jus, ponas Arturai, kazkodel ties butent gimdymu susikoncentravote. Juk R.Simasius net nepasisake, kad vienas ar kitas variantas geresnis, jis pasisake uz teise rinktis.

  • ArturasR

   mielas Evaldai, taigi valstybė ir nesprendžia. Šviesuoliai gali rinktis gimdyti, kur nori, o kiti – pasikliauti civilizacijos pasiekimais. Jokių problemų.

 • Mailzas

  Man atrodo, kad R.Simasius kalbejo ne apie tai, kuris variantas geras ar
  blogas, o apie tai, kad tiesiog turetu buti suteikta teise rinktis
  tevams. Ir kritikavo tuos, kurie mano, kad dauguma dalyku – iskaitant ir
  tai, kur reikia gimdyti – turi nuspresti valstybe. Manau, kad nieko
  nuostabaus, kad budamas liberaliu paziuru R.Simasius pagal sias uzimtas
  pozicijas diskusijos dalyvius suskirste i technokratus ir sviesuolius.
  Kitaip tariant, mano supratimu, sis R.Simasiaus irasas buvo labiau apie
  tai, kiek viska turi reguliuoti valstybe, o ne tiek apie pacia gimdymo
  namuose problematika savaime (tai tik atskiras atvejis, iliustruojantis
  problema). O Jus, ponas Arturai, kazkodel ties butent gimdymu
  susikoncentravote. Juk R.Simasius net nepasisake, kad vienas ar kitas
  variantas geresnis, jis pasisake uz teise rinktis.
   

  • suomis

    Tada prie ko čia „šviesuoliai“ ir „tamsuoliai“. Tai tikrų tikriausia agitacija ir čia nėra jokio pasirinkimo, tame Šimašiaus pasisakyme.

   • Mailzas

     Simasius agituoja uz teise rinktis, o ne uz tai, koks tas pasirinkimas turetu buti.

    • znakorius

     Jo jo – rinktis: ar mirti, ar gyventi.
     Žinom žinom. :)

 • Raminta

   Gėda,skaityti šitokius kliedesius individo,kuris lieja savo pagieža ant blaiviau mąstančių žmonių…pone ,kas jus taip nuskriaudė ,kad toks tamsta piktas ir nelaimingas? Čia jūsų intelekto blyksnis? … šviesiausi protai tikrai emgravo iš Lietuvos…

  • ArturasR

   miela Raminta, o man gėda skaityti, tokių dundukų kaip tamsta komentarus. Kurie čia ateina ir lieja savo tulžį bei demonstruoja savo nepakantumą kitiems. Štiš iš čia.

   • RamintaBarkauskaite

     kaip suprantu tamstai  netik viduramžio krizė ,bet dar ir politikoj nebesiseka …

 • RamintaBarkauskaite

  Gėda skaityti p. arturoR kliedesius apie šviesiau mąstančius žmones. Kas tave taip nuskriaudė ,iš kur tiek nepakantumo…?

  • ArturasR

   kiek kartų tą patį rašysite miela Raminta Barkauskaite? Galvojate kad taip paskleisite daugiau šviesos?

   • RamintaBarkauskaite

     http://www.kaunozinios.lt/titulinis/viduramziu-gyventojai-rausiasi-i-sviesa_64486.html

    • suomis

      Kaip čia dar Venskienės nepaminėjo, juk ji dėl visko kalta…

 • znakorius

  Apie save pašnekėjote – su kuo ir sveikiname. :)
  Beje, jei kartais paborėtumėte pasveikti, tai tos ligos pavadinimas yra žinomas nuo seno: „Ilgas plaukas – trumpas protas“.
  Linkime pasveikti. 
  Kuo nuoširdžiausiai, be to.

  • RamintaBarkauskaite

    kai vyručiai pritrūksta idėjų politikoje -pradeda mokyt vištas kaip kiaušinius dėt… ;)

   • znakorius

    Nemeluokite – ne apie dėjimą tai kalba, o apie tai, kad: 
    1. išgelbėti vieną gydytoją, nelegaliai dirbusia priėmėja namuose ir ne už dyką, savaime suprantama, nuo kalėjimo (vakar LRT radijo laida apie ją buvo);
    2. atimti iš ir taip mizerno sveikatos apsaugos biudžeto dar lėšų toms, kurios nori namuose gimdyti. O kas bus jei visos to panorės – ar yra pasaulyje tokia valstybė, kuri sugebėtų joms tokią paslaugą užtikrinti?
    Viskas remiasi į pinigus.

    • RamintaBarkauskaite

      prajuokinai vyruti…gimdyklose už dyką dirba gydytojai…? netik už atlyginimą bet ir už “stafkes“ ! ir neduok dieve neturėsi ar pamirši laiku pasirūpint-gali ir su karstu grįžt ,sužalota ar sužalotu kūdikiu.o ši gydytoja bent jau padėjo neatlygintinai ! ir nereikia  šmeižt žmogaus jei nepatikrinai faktų-“bobutė sakė“

     • znakorius

      Ar daug esi davus, jei dar negimdei? :)
      Pasakoji nežinia kieno pasakas.
      Aš, pvz., gyvenime nesu davęs jokių kyšių jokiam daktariukui ir manau, kad tie – tos, kurie duoda, tie paskui ir leidinėja tokias nesąmoningas kalbas, nes tikram daktarui tavo kapeikos yra juokas.

     • RamintaBarkauskaite

      kad gimdyt nereikia pačiam tai ir nedavei ;) o man teko ,deja ligoninėj pirmą kartą.kad pamiršau “patept“ (nes tuo metu jau nebuvo kada apie tai pagalvot ) tai ir baigėsi liūdnai -sukarpė sužalojo ,vaikas reanimacijoj .todėl antrą karta gimdžiau namie ir vaikas gerokai didesnis ir be menkiausio įbrėžimo -visi sveiki ir laimingi -tai tokia mano patirtis -jei jau tamstai taip svarbu. o kai pats pagimdysi -tai turėsim daugiau apie ką pasiginčyt…

     • znakorius

      Tvarkoj – jei jau taip yra (nors manoji dukart perėjo ir nieko panašaus negirdėjau), tai gimdyk kur tau patogiau.
      Bet kodėl manai, kad valstybė, kuri vos besilaiko, iš kažkur atims pinigus dėl to, kad kažkam prie namų pastatyti medikų komandą?

     • RamintaBarkauskaite

      džiaugiuosi ,kad jum taip pasisekė,bet gerbiamieji ,prieš šaukdam -NE-pabandykit įsigilint ir paskaityt kas yra prašoma . Kvalifikuota akušerė nėra renimacijos brigada.Tai vyko ir tikrai vyks toliau todėl ir norima tai reglamentuoti ,kad tai nebūtų chaotiška ir nepersekiotų medikų kurie atlieka savo pareigą. Ir jokiu būdu tai nėra gimdymo namuose propagavimas ir skatinimas. kiekvieno laisvas apsisprendimas ir atsakomybė. o kas liečia pinigus tai mano pirmasis gimdymas valstybei kainavo tikrai nemažai ,nes buvo panaudota tikrai dižioji dalis priemonių ir tik tam ,kad pasilengvint sau darbą,o paskui taisyt padėtį. o antras nekainavo nė cento… tai kas brangiau…? net jei būtų sudalyvavusi viena akušerė ,tai tikrai ekonomiškiau ,nei užimta priešgimdyvinė palata, gimdykla, slaugutė, akušerė,gydytoja, anesteziologė,medikamentai skaltinamieji , nuskausminamieji ,oksitocinas ir dar bala žino kas… reanimacija .

 • znakorius

  R.Barkauskaitei.

 • znakorius

  Istorija: gimdymus ligoninėse, kaip ir daug ką pasaulyje, įvedė vyrai.
  Matyt, dėl to, kad norėjo, jog jų vaikai turėtų motinas.

  • RamintaBarkauskaite

    o gal todėl ,kad atsikratyt norėjo ;)

   • znakorius

    Pasakos – kaip tik ligoninėse išgyvenamumas yra keliskart didesnis, nes ten – viskas prie vietos, todėl ir pagalba pribus.
    O į namus gali ir nesuspėti.

    • RamintaBarkauskaite

      http://www.delfi.lt/news/daily/Health/kauno-klinikose-mire-gimdyve.d?id=60587337
     kas dabar atsakys ir kam palengvės…?

     • znakorius

      Tai dar kartą įrodo, kad gimdymas yra pavojingas dalykas, kada pagalba – būtinų būtiniausia, net jei ir ji ne visada padeda.

 • JonasJonaitis

  Toks pvz: Neduok Dieve, kad taip kam atsitiktų, bet tarkim, gimdymas namuose nepavyko blogiausia prasme, vieno kvalifikuoto, tikrai gero gydytojo dalyvavimo nepakako, nepapako ir buvusios namuose įrangos, – taigi, bus pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl mirtimi (gal net dviem)  pasibaigusio kaprizo pavadinimu „Namuose ir sienos padeda“. Palikim atsakomybę prisiiėmusių tėvų reikalus jiems. O kaip tai paveiks gydytojo tolimesnį privatų ir profesinį gyvenimą artimiausiems keliems mėnesiams? Kas pilnai įvertins ir atsakys už galbūt vėliau to gydytojo padarytas klaidas dėl patirtos psichologinės traumos? 

 • Kotryna P

  Skirstymas kvailokas, o visgi tamsta, iš esmės taip pat skirstydamas, ne  ką gudriau tik kiekvienai grupei priskiriamus epitetus vietom sukeičiat… Dėl to aš dar labai labai nenorėčiau,kad be A. Ramanausko, V.Šustausko ir N. Venckienės ginklą įsigyti laisvai būtų leidžiama A. Račui.

  • ArturasR

   miela Kotryna P., tamstos komentaras irgi kvailokas, todėl ir aš nenorėčiau tamstos rankose šakutę matyti, nekalbant jau apie šaunamąjį ginklą.

 • Rasa

  Manau, kad jei jau taip moteriškėms pasinorėjo gimdyti namuose, kad net į strasbūrus tekinos nukurnėjo, tai reikia joms tą galimybę suteikti. Juolab, kad jos teigia žinančios gydytojų ir akušerių, kurie tiesiog trokšta šitam reikale joms pagelbėti ( turiu galvoj gimdymą namuose). Turėtų būti griežtai apibrėžtos atsakomybės ribos, ir ta atsakomybė neabejotinai kristų tik taip apsisprendusiems tėvams. Ar atsiras medikų, norinčių teikti gimdymo priežiūros paslaugą namuose, jau kitas klausimas. Tiesą sakant, manau, gal vienas kitas ir ryšis, bet taip vadinami „paciento sutikimai, informavimai “ ir panašūs popieriai turės būti taip sutvarkyti, taip surašyti, kad medikas „nusiims “ bet kokią atsakomybę. Kitu atveju joks sveiko proto medikas šitokioj avantiūroj tikrai nedalyvaus. Esu akušerė su 22 metų stažu, todėl žinau, ką sakau. „Ekologinės“ mamos pabrėžia- gimdymas -natūralus procesas, ir jei viskas vyksta gerai….O jei viskas vyksta gerai, tik staiga bac- pradeda vykti nebegerai , tai kaip tada? Ir laikas čia yra pagrindinis išgyvenimo faktorius abiems. Jei jis bus gaištamas pervežimams, kaži kokia bus to „normaliai prasidėjusio sveikos moters gimdymo“ baigtis.

  • Manoprofilis2012

   Tai ir ligoninėje moterys labai daug pasirašo, kad sutinka, prisiima atsakomybę  ir pan

   • Rasa

     Žinoma, kad pasirašo, bet ne atsakomybės prisiėmimą, o apie tai, kad ji apie viską informuojama ( vaistai, procedūros, intervencijos) ir sutinka su visų tų dalykų taikymu konkrečiai jai. Kitaip tariant, ji privalo pasitikėti medicinos personalo sprendimais, arba gali jų atsisakyti ( kas pasitaiko itin retai). Na, visi puikiai žinom, kas atsitinka, jei gimdymas baigiasi nesėkmingai- personalas pešiojamas uoliai, pradedant auditu, kas visiškai natūralu, ir baigiant žučkom bei pitbuliais iš a la „publicistinių laidų “ , kas peržengia neretai ir sveiko proto, ir padorumo medikų atžvilgiu ribas. Gimdydama gi namuose, VISĄ atsakomybę dėl to, kaip viskas vyks ir kaip baigsis, moteris dėsis sau , ir nesėkmės atveju tikrai nebus ką kaltinti, ir kokiam auditui tada reikės skųstis? Ir jau tikrai nereikėtų visais nelaimingais atvejais trubadūrinti, kad medikai tik ir galvoja, kaip čia labiau pribaigti savo pacientes ir naujagimius.

  • suomis

    Apie tai ir yra kalba, bet štai, moteriškės čia taip užsiputojo, kad ohoho. Štai čia, man idomesnis fenomenas – rizikuoja juk moterys. O Šimašius yra eilinis sukčius – jis niekuo nerizikuoja. Galimai net juokiasi iš tų kvaišų.

   • Rasa

     o kuo ponas Šimašius turėtų ar galėtų rizikuot, nesupratau? Ką, jis gimdymą siūlosi priimt namuose, miškuose , ar kaip?Jis tiesiog išreiškė nuomonę, kad reikia diskusijos, ar gali, ar NORI medikai teikti tokią paslaugą namuose, kiek tai kainuotų ir panašiai. O diskusija, be abejonės, reikalinga. Ir kuo daugiau kvalifikuotų medikų argumentuotai, be pykčio, aiškins, kokia rizika gresia , galbūt motinos pačios supras, kad rizikuot neverta. Nors tikrai bus tokių, kurios ir gimdė, ir gimdys namuose. Taip,moterys rizikuoja pačios, bet gi jos „sveiko proto ir geros atminties’ neapribotom teisėm, įgalios, jos prisiima tą riziką PAČIOS, niekieno neverčiamos. Pasirinkimo teisė turi būti, kaip ir pasirinkimo teisė medikams, galimai pageidaujantiems teikti tokią paslaugą namuose.

    • suomis

      Tai p.Račas apie ką ir kalba, gimdykit jūs kur norit, nors ir miške… Bet čia kalba, ne apie gimdymo vietą o apie tai, kad Šimašius yra sukčius.

     • Rasa

       o kodėl jis sukčius, paaiškinkite man? Kad tamsta taip nusprendei? Ar kad liberalas, ar kad straipsnelį surašė, o gal kada tamstai ant mozolio užlipo, numynė? :))) Šiaip tai diskutuojam apie gimdymą namuose, savo nuomones reiškiam. O Šimašiaus suktybės ar ne suktybės- tai ne ta tema.

     • suomis

      Klystate. Kur jūs gimdysyte, niekam neidomu. Čia idomu, koks Šimašiaus reikalas, kur jūs gimdysite ir kaip. Nes jis kažką proteguoja, nors apie tą reikalą nusimano kaip ir aš, tai yra – nieko. Nebent jis jau atliko pribuvėjos darbą.

     • leokadija

       taip. manau jis proteguoja žmogaus laisvę. Suomi, jūs visada toks paranojiškas? tai labai riboja galimybes bendrauti su pasauliu…

     • suomis

       O už kiek jis proteguoja žmogaus laisvę.

    • ArturasR

     Gyly, panašu vėl grįžtate prie senų įpročių. Neišdegs :)

 • Viktoras

  Gimdymas namie – niekada nebus masinis reiškinys (atitinkamai ir galimų mirčių skaičius nebus masinis).  Masiniai ir pavojingesni reiškiniai yra rūkymas, besaikis alkoholio vartojimas, nesveika mityba, bereikalingas vaistų vartojimas. Vat jeigu valstybė uždraustų tokius dalykus, tai tikrai IQ būtų liuks ir išlaidos medicina susitvarkytų. Panaikinume priežastį, nereikėtų vėliau pasekmių „gydyti“.  Tik vat tokių tokių reiškinių   neuždraudžia ir turbūt neuždraus, nes juk iš esmės ka nors daryti yra sunku ir reikia daug pastangų, bei ryžto.

 • Manoprofilis2012

  Labai jūsų straipsnis emocianalus ir žeminantis, be elementariausios etikos. Apmaudu, kad tokio statuso žmogus gali sau lesiti taip drabstytis purvais… O dėl gimdymų ligoninėse ir autoriaus odės joms, ko gero siauras akiratis, ar kažkoks nesuprantamas pyktis neleidžia suvokti, kad gimdyvė ligoninėje yra tik sistemos įkaitas, pradedant nuo to, kad kai su sąrėmiais atvažiuoji, o tavęs klausia kada pimosios mėnesinės… Moterys ligoninėje neturi jokių teisių gimdyti taip kaip nori, nes gydytojams nepatogu, nes baigiasi jų pamaina, tod4l moteris skatinama, o tai rizika 5vykti komplikacijoms, atsitūpus ar kitaip gimdyti negali, nes gydytojams nepatogu, nes susiteps jų baltos rankovės. O mano manymu gulėti ant stalo, su pririštomis kojomis yra elementarių fizikos dėsnių nepaisymas ir pasityčiojimas iš moters… O jei su šia sistema nesutinki, tai eini ne gimdymą, o į karo lauką… Todėl antrąkart nenorėjau gimdyti ligoninėje. Man nereikia euroremontų ligoninėje, man reikia elementaraus žmogiškumo, teisės ir laisvės rinktis kaip aš noriu atvesti šį vaiką į pasaulį!
   

  • ArturasR

   Manoprofilis2012, iš daugelio tamstos komentare esančių epitetų mano atžvilgiu sprendžiu, kad tamsta esate dundukas, o su tokiais aš nediskutuoju. Ir aš už tai, kad tamsta gimdytumėte miške. Vardan Lietuvos ateities.

   • Vaidotas

    geriau įsiskaitykit į komentarą. Epitetai skirti jūsiškiui straipsniui, jūs jį priimat asmeniškai. Vienas blaivesnių komentarų po straipsniu, mano manymu. Vyrams sunku tai suprasti. Moteris nori tiesiog sutikti savo vaiką, sukaupti savo dėmesį į save ir mažylį, kuris ateina į šį pasaulį. Tai asmeniška, intymu ir be galo jautru. Gimdymo namuose daugeliu atveju paverstas medicinine konvejerio procedūra su baltomis palatomis, bėgančiu personalu ir medicinine įranga. Netgi normalaus gimdymo atveju.  Moterys nori gimdyti namuose ne dėl užgaidos. Pernelyg skiriasi tai ką jaučia mama ir tai ką mato atvykusi į gimdymo namus. Gal gimdymas namuose sukeltų sveiką konkurenciją gimdykloms? Ir paskatintų pasitempti. Nes panašu, kad medikai tartum supranta vaiko atėjimo į šį pasaulį intymumą, bet ne iki galo. Gal dėl to, kad prieš pora dešimtmečių gimdymas buvo liga. Nes tuo laikotarpiu dirbę medikai dirba iki šiol, arba mokė dabar dirbantį jaunimą. Pokyčiai neateina greitai.

 • Antanas_hm

  Į tokią nuomonę, kaip čia išsakyta Artūro („mano nuomone, tai yra pavojinga kūdikio ir motinos gyvybei“), žiūriu su lengva šypsena. Dabar pasižiūrim į daugiau nei pusės milijono gimdyvių tyrimo duomenis Olandijoje (A. de Jonge et.al., 2009), kurie nurodo, kad statistiškai reikšmingo mirtingumo skirtumo gimdant ligoninėje ir namuose nėra (išnagrinėta daugiau nei 300 000 naminio gimdymo atvejų).
  Toliau – remiantis išsamaus 2011m. D.Britanijoje atlikto tyrimo duomenimis matome, kad gimdant pirmą vaiką namie perinatalinis mirtingumas yra šiek tiek didesnis nei ligoninėje (0,93% gimdant namuose prieš 0,53% gimdant ligoninėje), gimdant antrą ir paskesnius vaikus statistiškai reikšmingo skirtumo nėra.

  (apie namų gimdymo privalumus čia nekalbėsiu, nes neturiu tikslo atversti kažką į savo tikėjimą, tiesiog norėdamas, kad valstybė garantuotų man mano ir mano žmonos privataus gyvenimo teises, nenoriu susilaikyti nepakomentavęs įvairių nepagrįstų nuomonių)

  Taigi, stabtelim nuo žmogiškos inercijos ir po truputį įveikdami kognityvinį disonansą pasvarstom: 
  Kuo remsimės – gerbiamo (be ironijos) Artūro nuomone ar šimtų tūkstančių iš tiesų gimdžiusių žmonių realia patirtimi?

  • Lasiuke

    Patikslinsiu – sito tyrimo D.Britanijoje rezultais irgi domejausi. I tuos 0.93% ieina ne tik mirties atvejai, bet ir gimdymo traumos (raktikaulio luziai, deguonies trukumas ir tt), tai bendras mirtingumo procentas yra netgi ZYMIAI mazesnis, negu 0.93%. Tas pats aisku ir su ligonines rezultatais – traumos ir mirtys apskaiciuotos kartu.

 • Andrius

  Oho kiek epitetų straipsnyje :-)
  Manau, kad straipsnelis yra labiau apie pono Račo požiūrį į poną Šimašių, o ne apie gimdymus namuose.
  Iniciatyva Gimimas.lt neagituoja gimdyti namuose (prieš ką taip agituoja Račas). 
  Iniciatyva teigia, kad moteris turi teisę pasirinkti, kur gimdyti: ligoninėje, namuose ar mažame gimdymo centre. Kur jai atrodo geriau.
  Iniciatyva yra už tai, kad nebūtų persekiojami žmonės, padedantys gimti namuose.
  Nors autorius tiesiogiai pritaria tokiai teisei rinktis: „Todėl geriau jau gimdykite miškuose“. Tačiau kodėl taip piktai ir šaržuodamas? Ar jis mano, kad vienintelis žino tikrą tiesą ir kad jo tiesos laikymasis turi būti įtvirtintas jėgos struktūrų pagalba?
  Visi kiti yra kvaili (ką jis atvirai ir teigia)?
  Man atorodo, kad oponentų vadinimas kvailiais neveda prie geresnio tarpusavio supratimo ir visuomenės santarvės. O gal autorius nemano, kad verta pamėginti suprasti oponentus? Gal tarpusavio pagarbos irgi nebereikia? Jie kvailiai, todėl susodinkim juos į kalėjimus, arba tegul išmiršta gimdydami miškuose arba tegul išvažiuoja į tuos kraštus, kur nebus kvailiais laikomi. Tuomet nereikės su jais kvailiais diskutuoti. Lietuvoje liks vien protingi.
  Kažkodėl tuo abejoju. Įtariu, kad tie likę protingi vis tiek vienas kitą kvailiais vadins. Ar nuo to Lietuvoje bus geriau gyventi visiems? Ar bent jau tiems protingiesiems bus geriau? Abejoju.

  • ArturasR

   mielas Andriau, esu labai pakantus, todėl tikrai nesiūlyčiau tamstos sodinti į kalėjimą. Propaguoju kitą būdą – švietimą. 

   • AndriusKurtinaitis

    Savo pažįstamų tarpe matau, kad apie gimdymą namie ir ligoninėje, gimdymo namie rizikas ir privalumus, apskritai savo ir gydytojų atsakomybės ir kompetencijos pasidalijimo klausimus geriau išmano žmonės, gimdę arba svarstę gimdyti namuose. Įtariu, kad švietimas tik paskatintų daugiau žmonių likti namie :-)
    Dėl kalėjimo – Jums ne paslaptis, kad šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, kur žmonės kaltinami teikę pagalbą gimdant namuose. Ir kitiems dalyvavusiems artimiesiems nedviprasmiškai tokia galimybė pasiūloma. Net ir be Jūsų išreikštinio pasiūlymo pagal dabartinę tvarką, kurią karštai ginate, turiu neblogų galimybių ten atsidurti.

 • AndriusKurtinaitis

  Oho kiek epitetų straipsnyje!
  Vis dėlto manau, kad jis yra daugiau apie pono Račo požiūrį į poną Šimašių, nei į gimdymą namuose.
  Iniciatyva Gimimas.lt anei ponas Šimašius neagituoja už gimdymą namuose (prieš kurį taip ugningai agituoja autorius).
  Iniciatyva teigia, kad moters turi teisę rinktis, kur jai gimdyti: ligoninėje, namuose ar mažame gimdymo centre. Kur jai geriau. Visi pasirinkimai labai reikalingi.
  Iniciatyva už tai, kad nebūtų persekiojami žmonės, padedantys gimdyti namuose.
  Nors autorius už pasirinkimo teisę irgi pasisako („Todėl geriau jau gimdykite miškuose“). Tačiau kodėl taip piktai ir ironiškai? Ar jis galvoja, kad jis vienintelis žino tikrą tiesą? Ir kad jo tiesos laikymasis turi būti užtikrinamas jėgos struktūrų pagalba (kaip kad yra dabar). 
  Aš manau, kad oponentų vadinimas kvailiais neprisideda prie geresnio tarpusavio supratimo ir Lietuvos visuomenės santarvės.
  Ar tikrai autorius norėtų, kad kitaip manantys (dundukai) būtų susodinti į kalėjimus, mirti gimdydami miške ar išvažiuoti į kraštus, kur jų kvailiais nelaiko? Tuomet Lietuvoje liks tik protingieji ir jiems jau nebereikės su kvailiais diskutuoti? Įtariu, kad likę protingieji vis vien dėl kažko kito vieni kitus imtų kvailiais vadinti :-)

  • ArturasR

   ir nereikia savo komentarų du kartus skelbti. Nuo to jie nepasidaro svaresni

   • AndriusKurtinaitis

    Tą žinau, tiesiog komentarų tvirtinimo sistemoje neakivaizdu, ar tavo komentaras neprapuolė.

 • Nis

  Nesupratau gimdymo namie palyginimo su automatinio ginklo įsigijimo straipsnyje minėtiems asmenims. Čia tam, kad provokuoti reakciją ar straipsnio autorius iš tiesų taip galvoja? Klausiu, nes kilo abejonių

 • mamarima

  Jaučiasi, kad straipsnelį rašėte smarkiai įsižeidęs… Ir rašote labai banaliai. Iš esmės juk gimdymo namuose ar ligoninėje klausimas nėra tik VIETOS, KUR GIMDYTI, klausimas. Jums derėtų labiau pasigilinti į gimdymo fiziologiją. Ar ne todėl vis daugiau moterų (šeimų) renkasi gimdyti namuose, kad ligoninėse perdėm dažnai NEPAGRĮSTAI kišamasi į gimdymo procesą, dėl ko kyla daug gimdymo komplikacijų. Taigi pažanga pažangai nelygu. Ir dar svarbu turėti omenyje, kad net ligoninėje vykstantis GIMDYMAS nėra medicininė procedūra.

  • ArturasR

   miela mamarina, o vis daugiau, tai kiek? O nepagrįstai, tai kaip? O įsižeidęs, tai ant ko ir už ką? O banaliai tai kodėl? Jei atsakysite, žinosiu, kad nesate dundukė.

 • briedis

  Klausimas, manau, grynai vertybinis. Vienoje pusėje susiraukę technokratai, aiškinantys kaip reikia gimdyti, kaip tėvai negali prisiimti atsakomybės, kaip dabar “pakeista gimdymo tvarka”, kaip negalima leisti.
  Kitoje pusėje – šviesūs laisvi žmonės, aiškinantys, kad atsakomybę ir prisiima tėvai, kad gimdymas ne liga…, kad dabar, kai medikui draudžiama (!) padėti gimdant namuose ir kyla nesusipratimai bei problemos, kad reikia diskutuoti kada, ar ir kaip gydytojai gali ar turi padėti gimdant namuose, kiek tai kainuoja ir pan….
  šitą citatą vertėtų į beržinius ar kokius „dubovus“ rėmus įsirėminti…
  Sakyčiau, kad gal toks požiūris ir visai tinkamas, bet ne gimdymams, o sueitims, kurios gimdymais baigias- tas ir miške pamanoma, tik reikia pasirūpinti, kad uodai užpakalio neiškandžiotų, kitaip nebus taip „šviesu ir laisva“…jėzaumarijairjuozapaišventas….

  • VidutinisJonas

   O kodėl Jūs ir Artūras Račas taip bijote, kad ruošiamasi gimdyti miškuose? Nes rašoma apie gimdymus namuose. Kur jūs perskaitėt, kad kažkas nori gimdyti miškuose? Niekur neradau tokios informacijos, pasidalinkit šaltiniu, jeigu nesunku.

   • suomis

     :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   • briedis

    Pirmiausia, pone, aš ne bijau, o juokiuos iš sunkiai aprėpiamos kvailybės, kuri labai mikliai ir lengvai skirsto į „surūgusius technokratus“ ir „laisvus šviesius žmones“- kur pirmuosius Šimašiaus požiūriu galima nuspėti esant kažkokius maurotus trogloditus, palikuonis vedančius gimdymo namuose, o jau antruosius, tai jau matyt iš liberaliosios dvasios kvepalų kylančias ir vien tik coliukes bei elfus gimdančias būtybes…
    O jei rimčiau šnekėti, tai manau ,kad ir akušerės praktikantės požiūris į šią procedūrą yra solidesnis už visų buvusių ir esamų vyriausybės vyrų krūvon sudėtus…. – Dėl kažkieno užgaidų ir mados kaprizų daryti rimtus, daug vargo kainuojančius pakeitimus- tiesiog kvaila ir ne daugiau. Pagaliau jei kam baisiai norisi išsiskirti iš tamsios minios- tegul sau važiuoja kur nors į šveicariškų gimdyklų prabangą.

    • VidutinisJonas

     O iš kur jūs, gerbiamasis, ištraukėte kad kas nors nori iš ko nors išsiskirti ir kad būsimi pakeitimai kainuos daug vargo? 

     • briedis

      iš ten, gerbiamasis, kad tiek aš pats, tiek daugelis iš mano aplinkos žino, kur rizikuoti galima, o kur ne- ir gimdymas būtent vienas iš tų atvejų, kai negalima ir taškas.

     • VidutinisJonas

      O jums nėra smalsu, kodėl rizika Lietuvoje yra suprantama kitaip nei rizika Latvijoje ir likusiose Europos Sajungos šalyse? Gal turite kokių nors idėjų kuo mes skiriamės nuo kitų civilizuotų valstybių?

     • briedis

      Ne, pone- nes čia kalba ne apie kazino statymus. O ir šiaip- pvz. Singapūras- jau tokia civilizuota valtybė, kad nebėra kur daugiau, bet ten gausit per padus lazdų, jei šiukšlę numesit. Ir viskas atitiks įstatymo tiek raidę tiek dvasią

     • RamintaBarkauskaite

       žvejot ant ledo taip pat labai pavojinga ir bepročių gelbėjimui kas met išleidžiama daug mokesčių mokėtojų pinigu – tai uždrauskim poledinę žūklę ! VALIO !   ;)

 • VidutinisJonas

  Artūras Račas turi lygiai tokias pačią laisvę kaip ir kiti klijuoti etiketes žmonėms, kurių jis nėra matęs. Šiuo metu Lietuvoje tai populiarus užsiėmimas. Visada maniau, kad būtina ir galima kovoti pieš tuos, kurie elgiasi nepagarbiai – prieš A. Užkalnį, A. Greitai. Įdomu stebėti, kad A. Račas kovodamas prieš patyčias dažnai renkasi tokius pačius ginklus kaip ir jo tikri bei įsivaizduojami oponentai. Šį kartą kliuvo ne tik Šimašiui už technokratų neigiamą ir gimdančių namie teigiamą pavaizdavimą, bet ir tiems, kuriuos Šimašius išaukštino ir kurie patys nieko viešoje erdvėje neapipylė ruda substancija. Gavo į dūdą avansu nuo to, kuris kovoja prieš nepagarbų elgesį viešojoje erdvėje. Taip lietuviškai, pagal visas A. Užkalnis ir A. Greitai tradicijas.

  • ArturasR

   Nusišnekate ir tiek. Net nelabai ką yra daugiau pasakyti apie tamstos „įžvalgas“.

   • VidutinisJonas

    Gerbiamas Artūrai, jūs ir neprivalote daugiau ką nors sakyti. Šiuo konkrečiu atveju būtų užtekę tiesiog nekomentuoti komentaro. Atvirai kalbant, visiškai neįdomu ar tema apie gimdymus, ar apie keliones į Marsą. Nusivyliau tuo, kad mažai kuo skiriatės nuo žmonių, prieš kuriuos pats kovojate. 

 • Bushas

  Pirmiausiai,
  komentuojantiems norėčiau paminėti, kad ir dabar niekas nedraudžia gimdymo
  NAMUOSE. Ir tai vyksta – su pribuvėjomis ir be, sėkmingai ir nelabai.

  Bet
  net ir tokie teisininkai – eksministrai (nors anksčiau vertinau kaip protingą
  ir charizmatišką asmenybę iki tampant ministru bei tampant „sveiko proto“
  liberalu, buvome ne kartą susitikę), nesugebėjo įvertinti tokio legalizavimo
  užmačių. Remigijus Šimašius tapo 
  politiku ir jis kaip specialistas bunka. T.y. labai sparčiai tampa
  panašus i savo kolegas. Kaip sakant, persimeta liga nuo aplinkinių. „Pasakyk kas tavo draugai (kolegos šiuo atveju)
  ir aš pasakysiu kas tu“. Pradėjo rašyti populistinius / kiršinančius straispnius
  plius dar skirstančius žmones į kvailius ir protingus.

  Pereikime
  prie esmės:  Čia realiai su tuo
  įteisinimo klausimu yra tik biznis ir jo apsaugos klausimas. Paaiškinsiu
  trumpai, legalizavus pribuvėjų /akušerių darbą klientų namuose būtų imamas
  legalus mokestis + galimybė pasirašyti sutartis dėl tenkančios atsakomybės arba
  + galimybė apdrausti savo veiklą (jei tokiu būdu priimančiam medicinos
  specialistui atsakomybė visgi būtų tenkanti dalinė ar pilna). Jei gerai įsivaizduoju,
  tai tokie „verslininkai“ bandys išsimušti įstatyme geresnes sąlygas, t.y.
  mažesnę atsakomybę sau, didesnę tėvams. Be abejonės, lobizmas vyksta jau ir
  bandoma visais imanomais būdais tą įstatymą pramušti (net ir į ES institucijas
  apeliuojant). Ir tikrai niekas nekalba, kad bus kviečiama kažkokia medikų
  brigada toms gimdyvėms, ir toliau bus naudojamas namudinis seansas.

  Tačiau,
  nesakau prieš, tegul pigiai gimdo namuose (nors pas mus ir taip nėra brangu, čia ne UK ir ne Olandija ir be kyšių galima), tegul įteisina, bet gali būti, mes
  turėsime dar ne vieną skandalą/tragediją, jei įstatymą išleis ir teiks
  p.Šimašius ir jo kolegos, o ne tikri tos srities specialistai. Nes nepavykus
  taip, kaip tėvai pageidavo, kurie iš bukumo ar smalsumo vedini, kaip plėšrūs
  žvėrys bandys suvalgyti tą „medicinos specialistą(ę)“ (kuris pasirašys tokioms
  uždarbio avantiūroms).

  • suomis

   Būtent, apie tai ir kalba. O čia susirinkusios moteriškės pjauna grybą.

  • VidutinisJonas

   Jūs blogai informuotas. Skaitykit įstatymus:

   http://sena.sam.lt/lt/main/teisine_informacija/medicinos_normos?id=26310

   Ištrauka iš nuorodos:

   10.Akušeris savo kompetencijos paslaugas, išskyrus nurodytas 17.1, 17.7, 17.8,17.9, 17.10, 17.14, 17.15 punktuose, teikia ir pacienčių namuose, šeimose,bendruomenėse.17.10.priimti normalų gimdymą;

   Taigi, skirtingai nei kad jūs teigiate esą „kad ir dabar niekas nedraudžia gimdymo
   NAMUOSE,  Ir tai vyksta – su pribuvėjomis ir be, sėkmingai ir nelabai“, šeimos pasirinkusios gimdymą namuose negali gauti akušerio paslaugų neužtraukiant akušeriui baudžiamosios atsakomybės. 
   „Biznio“ kalusimas – antraeilis. Skirtingose šalyse tai sprendžiama skirtingai. Ir nereikia ieškoti pavyzdžių UK ar Olandijoje. Šiuo metu Latvijoje akušerės namie priima iki dviejų šimtų gimdymų per metus ir niekas neskambina varpais ir nepučia dramblių iš musių, skandalų negirdėti. o Lietuvos akušerių kompetencija nėra menkesnė nei kaimynų iš šiaurės.

   • Bushas

    jeigu jūs skaityti nesugebate, ar kažko nesuprantate ką rašo kiti, tai negaliu padėti. 

    Aš informuotas gerai ir žinau, kad atsakomybę dabar užtraukia akušerėms, vykdančioms nelegalią veiklą, dėl to kipišas ir vyksta. Bet gimdymai vyksta ir dabar, ar su pribuvejomis ar be ju. Gali vykti gimdymas su pribuvėjom, kurios neužsiima bizniu, pvz ir tėvas ar sesuo, ar draugė ir ja prbuveja gali buti, bei gali priimti vaiką, jei pakviečia tėvai, pvz sakys pavėlavo važiuoti į ligoninę ir niekas nebaus tėvų. Bet verslas vyksta ir jūs nenukreipinėkite dėmesį į antraeilius dalykus.

    Atleiskite, bet tos mamos, tikrai nesikvies daktarų ar rimtai dirbančių medicinos specialistų su baltais chalatais į namus gimdyti. Tikrai čia ne tie atvejai ir tikrai žinau, kad rimti medikai nevažiuos užsiiminėti rizikinga veikla. Bet yra ir tokių, kurie dėl pinigo rizikuoja savo karjera ir žmonių gyvybėmis.

    Jūs galvojate, kad dabartinės verslininkės pribuvėjos (buv. akušerės, med išsilavinimo) metė savo amatą,po to kai kažkur suklydo, kažkas neišgyveno? jūs galvojate jas dėl to graužia sąžinė??? jos toliau dirba ir atvejų ne vienas ir su ne viena tokia.

    • VidutinisJonas

     Skiritingai nuo jūsų aš manau, kad priimti įstatymus, kurie reglamentuos akušerių veiklą taip, kaip ji yra reglamentuota civilizuotose valstybėse, padarys jūsų aprašytus procesus skaidrius ir šeimos, kurios pasirinks gimdymą namie, neturės papildomai sukti galvos dėl to, ar jų teisių realizavimas užtraukia baudžiamąja atsakomybę pribuvėjai, turinčiai reikalingą atestaciją ir kvalifikaciją, teikti tas paslaugas. 

     Aš suprantu jūsų norą kalbėti apie dabar vykstantį kipišą ir spekuliuoti miglotomis teorijomis „kas būtų jeigu būtų“. Žvelkite į ilgesne perspektyvą – neskaidrūs procesai turėtų tapti skaidrūs ir nemanykit, kad Lietuvoje bandoma išrasti pribuvėjos veiklą reglamentuojantį dviratį po juo paslepiant kažkokius nebūtus verslo interesus. Netgi jei jie yra, tie mistifikuojami verslo interesai, visuomenei bus tik geriau, jeigu jie taps aiškūs ir skaidrūs o ne toliau bus priversti tarpti pogrindyje. 

     Nesuprantu, tiesą pasakius, kuo jūsų aprašyta pogrindinė veikla yra geresnė už reglamentuotą ir viešą.

     • Bushas

      tai būtent, Jūs kaip ir aš pripažįstate, kad tai kalba eina apie pribuvėjų verslą. Mano tikslas ir yra, iškelti į paviršių, dėl ko vyksta kipišas, o dabar prisidengiama ir einama per aplinkui :) Tai tegul įteisina. Bet tegul atlieka SAM tikslu tyrima pagal esamą situaciją ir įstatymą parengia geri specialistai šios srities profesionalai, kaip priklauso, aišku, po diskusijų. Vis gi yra įstatymai dėl saugos diržų, nors žmonėms nepatogu, priešgaisrinės reikalavimai, nors tai brangu ir t.t.
      Tik kas iš to išplaukia – kas toliau? Eutanazijos įstatymas? vis gi irgi laisvas žmogaus pasirinkimas.

    • Renata

     Tame ir esmė. Versliukas ir nemenki pinigėliai čia labai kvepia, dėl to ir kai kurie veikėjai garsiai ėmė išsakyt savo nuomonę „už“! Dėl to reikia mesti šešėlį ant tėvų, kurių vaikai gimsta ligoninėse. Dėl to reikia mesti šešėlį ant pačių gimdymo skyrių, esą jie labai baisūs, nejaukūs, medikai esą į gimdyves žiūri kreivai ir pan., o štai namie gimdyti jauku, gražu ir be galo dvasinga!  

 • AndriusKurtinaitis

  Padėka Artūrui už platformą reikalo viešinimui :-)
  Net ir nepagarbus tekstas tikėkimės paskatins žmones daugiau pasidomėti reikalo esme.

 • 3 vaikuciu mama

  Gerb.Arturai,

  nemanau, kad esate komtetetingas rasyti toki straipsni, kadangi gimdyti niekada negalejote ir negalesite, cia taip pat kaip niekada nevairiavusiam rasyti apie vairavimo subtilybes. Kaip turinti patirties sioje srityje (tris kartus naturaliai gimdziusi) galiu pasakyti, kad gimdyti namuose labai norejau, del atmosferos namuose. Nors ir gimdziau kudikiams palankioje ligonineje, kai is karto atiduoda kudiki, bet LIGONONES  aplinka ir atmosfera, tokia intymia akimirka kaip gimdymas, kas man irgi atrodo labai naturalus dalykas, kur jei viskas gerai mazai reikalinga gydytoju intervencija, savos sienos sava aplinka tikrai padeda, su paskutiniu gimdymu delsiau kaip imanoma ilgiau namuose, nes cia jauciausi saugiau ir ramiau nei ligonineje, kur nelandzioja gydytojai, nevercia per didziausius skausmus pildyti popieriu, laipioti ant kedziu ir nemoralizuoja ir nenurodineja kokia muzika klausyti, kas gali ir negali buti su manimi kai gimdau, o tai yra ne galo svarbu. o uzsienyje (skandinavijos slayse) kur dauguma gimdymu yra priimama namuose su gimdyve namuose dalyvauja akusere, kuri mama priziuri viso nestumo metu, ji turi visa reikalinga pirmosios pagalbos gimdant uranga, net ir kudikio gaivinimo iranga, zirkles, peiliukus ir siulus ir mamos gaivinimo iranga ir skatinamuosius ir be to dar gali gimdyti namuose su salyga, kad iki ligonines yra ne daigiau nei 5-8 min kelio, o be to vykdama priimti gimdymo tokia akusere pranesa artimiausiems gimdymo namams, kad vyksta pas gimdyve, ir jei kas nutiktu, kad jie butu pasiruose ja priimti. Ir taip toks gimdymas, kad ir jusu minimais 98 atvejais is 100 sutaupytu daug valstybei pinigeliu ir laimingu ir maziau depresija pogimdymine serganciu mamyciu butu maziau, kai seima visa gali is karto pasidziaugti nauja namu gyvybe. Kiekvienas turi teise rinktis, o musu valstybe galetu nepanikuodama ir keldama bereiskmes diskusijas pasidometi kaip tai daroma valstybese kur tai atliekama daug metu, susetsi ir paskaiciuoti kiek tai kainuoja dabar pas mus ir kiek kainuotu kitu atveju, kokia konkreciai padaryti reikia investicija ir per kiek laiko tai atsipirks kaip verslo planai daromi. Nesakau, kad jusu nuomone gera ar bloga visi ja turime visais gyvenimo klausimais, taciau cia jusu isreiksta nuomone, mano manymu yra labai nekomptetetinga, ar taip nemanote?

  • Bushas

   vis gi moterys pamiršta, nustumdamos  į šoną vyrus dėl gimdymo klausimų, kad vyrų atsakomybė yra didelė ir kad gimdomas jų vaikas taip pat. Tik savanaudiškai mąstoma apie savo komforto/psichologinę būseną, pamirštant saugumą. Kartais atrodo, kad baimes ligoninėms įvairiais būdais norima apeiti :)
   Beje, jei įvyktų prasti reikalai, tai vyrams teks srėbti užvirtą košę – teismai, aiškinimaisi ir pan, nes moterys bus vėl ne savo geriausioj psichologinėj būsenoj ar nepatogu bus atsakinėti į daug klausimų.

   Jūs esate laiminga moteris, kad turėjote sėkmingus gimdymus, kad jūs ir jūsų vaikai esat sveiki. Bet yra tokių pavyzdžių kad ir ligoninėj nukraujuoja, net gydytojams prižiūrint, o kraujavimai vyksta įvairūs. Apie kūdikius jau nekalbant,kai   tenka pereiti prie cezario ir pan.

  • ArturasR

   miela 3 vaikučių mama, tai, kad pagimdėte tris vaikus, nedaro tamstos medicinos specialiste, nes, kaip tamstos šalininkės tvirtina, gimdymas net nėra medicininė procedūra. Šia prasme mes lygus, nes aš esu 3 vaikučių tėtis.

   O šiaip tai, kuo toliau galvoju, tai tuo labiau linkstu už gimdymą namuose: kad šalia būdėtų du reanimobiliai, kad gimdant dalyvautų anesteziologas su birgada ir visa įranga, kad prieš gimdant namuose būtų atlikta ligininės standartus atitinkanti dezinfekcija ir sterilizacija, kad pasirengę budėtų chirurgas, neonatologas ir dar pora spcialistų. Ir, žinoma, kad už visa tai iš anksto sumokėtų „ekologinės moterys“ (išskaičiavus iš šios sumos įprasto gimdymo kainą gimdymo namuose – aš juk ne V.Andriukaitis).

   Taigi – aš už teisę rinktis.

 • Labai įdomi vyrų diskusija apie tai, ko jie nedaro. Lengva diskutuoti tiesiog dėliojant faktus, tačiau skaitant apima jausmas, kad kai kurie esminiai dalykai visai pamiršti. 

 • Vytas30

  Ironiška, kad pats autorius ir dauguma jo kartos atstovų buvo pirmieji pagimdyti ne namuose, ir štai jau taip įnirtingai gina gimdymą ligoninėse. Šimašius labai teisingai, aš tik pridursiu, kad iš žmogaus ir taip labai daug atimta laisvių, jei bus atimta laisvė apsispręsti kur kam geriau gimdyti, tai kokiame pasaulyje mes gyvename, kaip gyvulukai zologijos sodelyje.

  • Bushas

   kiek vaikų susilaukėt (padėjot gimdyt) ir kur tai buvo (namie, ligoninėj)?

 • Nieko nėra baisiau už puskvaišes feministes…

 • Nora

  Ko gero pirmas kartas istorijoje, kada komentuojančių žmonių komentarai yra tokio aukšto lygio, o žeminantis straipsnio tonas, prasivardžiavimas (tas tai ir viso be žodžių…) ir karikatūra, užgauna labai konkrečius žmones, kurie nė vienu žodžiu neužgavo Jūsų, gerb. A.R. Nė iš vieno žodžio (nebent tai būtų: „jei esate tokie tamsūs dundukai. Gimdykite namuose, voniose, virtuvėje, kriauklėje, o geriausiai – kaip jau sakiau pradžioje – miške.“) nesupratau, kad Jums rūpi vaikų gyvybė, ar ji vis tik Jums nė kiek nerūpi? (nes, tarsi, suponuojama tokia mintis, jog gimdymas ligoninėje vienintelė saugi galimybė gimdyti ir Jūs sergate už tai?). Tai Jūs kviečiate „dundukes“ į ligonines (neradau kvietimo ir rūpesčio…), ar vis tik esate griežtai apsisprendęs, kad kitaip mąstantys būtų išvežti vežimais į miškus?? (kažkuomet istrijoje jau taip buvo…) Mano nepagarba nei straipsnio tonui, nei tekstui, nei minčiai ir jos nebuvimui.
  P.S. o asmeniškai negerbčiau ir vyro, kuris galėtų viešai išstatyti taip moterį pažeminančią karikatūrą.

  • ArturasR

   miela Nora, man labai gaila, kad nesupratote. Sprendžiant iš diskusijų, tamsta priklausote mažumai, todėl tamstai specialiai neaiškinsiu. O ką tamsta asmeniškai gerbiate ir ne, man visiškai nerūpi.

 • NoraIsganaitiene

  Ko
  gero pirmas kartas istorijoje, kada komentuojančių žmonių komentarai yra tokio
  aukšto lygio, o žeminantis straipsnio tonas, prasivardžiavimas (tas tai ir viso
  be žodžių…) ir karikatūra, užgauna labai konkrečius žmones, kurie nė vienu
  žodžiu, nė vienu veiksmu neužgavo Jūsų, gerb. A.R., na nebent Jus užgauna tai, kad ir mes jaučiames šios valstybės piliečiais ir norime naudotis teisėmis, įrašytomis konstitucijoje, o ten rašoma, kad galima gimdyti ne tik kriauklėje. Nė iš vieno žodžio (nebent tai būtų: „jei
  esate tokie tamsūs dundukai. Gimdykite namuose, voniose, virtuvėje, kriauklėje,
  o geriausiai – kaip jau sakiau pradžioje – miške.“) nesupratau, kad Jums
  rūpi vaikų gyvybė, ar ji vis tik Jums nė kiek nerūpi? (nes, tarsi, suponuojama
  tokia mintis, jog gimdymas ligoninėje vienintelė saugi galimybė gimdyti ir Jūs
  sergate už tai?). Tai Jūs kviečiate „dundukes“ į ligonines (neradau
  kvietimo ir rūpesčio…), ar vis tik esate griežtai apsisprendęs, kad kitaip
  mąstantys būtų išvežti vežimais į miškus?? (kažkuomet istorijoje jau taip
  buvo…) Mano nepagarba nei straipsnio tonui, nei tekstui, nei minčiai.
  P.S. o asmeniškai negaliu gerbti ir vyro, kuris gali įdėti tokią žeminančią moterį karikatūrą.

 • andrius

  Gerbiamas Račai, tai ką gi norite pasakyti šiuo rašiniu? Ar tai, kad medikai gali suteikti kvalifikuotą pagalbą yra argumentas, kad tą pagalbą priimčiau, net kai sąmoningai renkuosi jos nepriimt? Per prievartą?
  Ir sukurti sistemą (ar bent nuimti trukdžius jai kurti), leisiančią saugiai gimdyti ne namuose, yra regresas į viduramžius?
  Labai jau panašu į ramanauskiškus pavėmaliojimus ant tų, kurie išsako nuomonę, kuri yra nepriimtina.

  • ArturasR

   mielas Andriau, jei tamstai panašu, geriau eikite tiesiai pas A.Ramanauską. Aš tamstos blėnių klausyti ir juos čia viešinti visai neketinu.

 • Mamyte

  Joo, tokie komentarai rodo tamstos gilu neisprusima gimdymo srityje, ir visishka netolerancija zmonem, kurie nedaro viska kaip robotai, o turi savo nuomone. Labai nekulturinga izeidzianti kalba. Jums atrodo nenormalu kad tevai prisiima atsakomybe uz savo vaikus? Jums atrodo kad uz suzalotus ligonineje vaikus gydytojai prisiima atsakomybe? ar teko apie tai girdeti? Pastoti, isnesioti, pagimdyti, uzauginti, gydyti, aukleti visa tai renkasi tevai ant savo atsakomybes ir garantiju jokiu jiems niekas negali duoti! Argi jums atrodo pazanga, ligonines ir cheminiai vaistai, kurie negydo ligu, o tik naikina simptomus ir silpnina musu imuniteta?  Jeigu zmogus nenori matyti ir zinoti ir galvoja kad tik jo nuomone yra teisinga ir tik viena tiesa yra, tai net neverta ir bandyt kazka sakyt, nes jis paprasciausiai negirdi… Man rodos siais laikais dauguma visishkai uzmirso apie tai kad zmogus ne tik kunas o ir dvasine butybe..

  • ArturasR

   miela Mamyte, per pageidavmų koncertą atsiųsčiau tamstai dainą: „Lekiu, per pievą aš basa…“. Daugiau nelabai turiu tamstai ką ir pasakyti.

 • Jūrate

  Ponas Račai, tikrai teisingai sakote ir mąstote. Pritariu, bet prie ko čia N.Venckienė?

  • ArturasR

   Jūrate, N.Venckienė čia buvuo tik fanatizmo iliustracijai

 • Trakimas

  Šimašius labai daug nusipelnė TS-LKD,Ūso nužudymo byloje,todėl pulti Šimašiaus belekokiu pagrindu Tamstoms -neleis:)Tą ir liudija dauguma užsakytų ir apmokėtų komentarų.

 • Trakimas

  Nemaišykit Šimašiaus su žemėm.Tai labai vertingas konservatorių fruktas,atliekantis nemalonias bei pavojingas užduotis.Formaliai priklauso kitai partijai,tačiau yra paklusnus TS-LKD politiniam biurui….

 • Ponas Račas, panašu, kad nemoka suprasti net paprasčiausių R. Šimašiaus minčių. Buvęs Teisingumo ministras tiesiog už tai, kad žmonės galėtų laisvai pasirinkti – ar namie ar ligoninėje. Jis, gink Dieve, net nebando atkalbėti nuo gimdymo ligoninėje. Todėl ir savo žmonos neįkalbinėja, nes supranta gimdymo ligoninėje naudą. Kaip kažkas jau minėjo, „visa esmė yra pasirinkimo laisvėje“. Artūrai, galite ironizuoti kiek norite R. Šimašiaus pasisakymą, bet savo žurnalisto nekompetencijos nepaslėpsite po ironija.

  • ArturasR

   mielas Šv. Martynas Blažaitis, ne kartą ir ne du esu sakęs – ne dundukams spręsti apie mano kompetenciją.

 • Bobute

  Kiek  daug čia prikalbėta apie Mamų teises ir beveik nieko apie ateinančio į šį pasaulį vaikučio teises. Manau, viena – kai rizikuoji tik savo sveikata (ar net gyvybe) ir visai kita – kai  sprendi ir už kitą…
  Čia buvo daug nuorodų į kitas valstybes. Atseit jos nereguliuoja gimdymų ar tėvų – vaikų santykių. Manau, kad reikėtų gilesnės analizės, Teko girdėti, kad gimdymas namuose ir ten yra griežtai reglamentuotas, be to, reglamentuota net vaiko priežiūra. Neduok Dieve paliksi mažametį vieną namuose ar leisi vienam nueiti į mokyklą, net jei ji vos už kelių kvartalų…

  Be to, daug kas čia kalbėjo apie tėvų atsakomybę.
   Tarkim, tėvai nusprendė gimdyti namie. Vaikutis  mirė… Medikų išvada – gimdant ligoninėje vaikutis būtų buvęs išgelbėtas.
  Klausimas p. Šimašiui bei kitiems(oms), pasisakantiems už gimdymą namuose, – kokia šiuo atveju turėtų būti tėvų atsakomybė? Teistume už netyčinę žmogžudystę, už gyvybės atėmimą dėl neatsargumo, o gal tik pabartume, mol, nu nu nu – negerai čia padarėt?

  • Srekaz

   Medikai užkrėtė vaikuti auksiniu stafilokoku, kuris veisiasi tik ligoninėse, teko amputuot rankutes ir kojytes. Klausimas kas už tai atsako, o gi niekas, medikai nekalti.

   • Bobute

     Gerbiamasis,
    klausimas buvo apie tėvų atsakomybę (žr. aukščiau)…

    Jūsų teiginys, esą niekas už nieką neatsako – akivaizdžiai neteisingas…
    Prisiminkite, kad ir atvejį kai buvo nudeginti naujagimiai, berods. Marijampolėje…

    Bet dar kartą sakau, kad klausimas apie tėvų atsakomybę.

 • 19680110

  Straipsnis puikus, ypač pavadinimas bet N. Venckienė tikrai nedera prie tų pavardžių.

 • Manishas

  Wow zmogau, geriau sukiskim i kalejimus visus gimdancius namuose (link ko sparciai einama), o dar geriau issaudykime juos, negu pakeiskime istatymo eilute, kuri leistu gydytojams-akuseriams, norintiems padeti gimdyti namuose (o tokiu yra ir nemazai) tai daryti legaliai ir be papildomu nervu
  nesuprantu as tokios agresijos, kad ir netiesiogines..

 • znakorius

  Įdomiausia buvo kai vakar per minėtą radijo laidą viena iš kovotojų pasakė: aš nežinau ar norėsiu gimdyti namuose.
  Vienžo, svarbu pasiišsidirbinėti, nes jei būtų mąstoma rimtai, tai visų pirma mąstytų iš kur paimti pinigus tam poreikiui užtikrinti.

 • VG

  Jeigu mano žmona būtų gimdžiusi namuose, dabar neturėčiau nei jos, nei 2-jų sūnų. Abiem atvejais buvo prognozuojamas nekomplikuotas gimdymas. Vienu  atveju vaisiaus galvutė įstrigo dubenyje… Kaip įsivaizduojate, ar nebūtų žiaurus reikalas moterį tokioje situacijoje gabenti į ligoninę (su dalinai gimusiu vaiku)?
  Esu medikas. Patikėkit – gimdymo komplikacijų  būna gana daug ir neretai – jos netikėtos. Juk dabar pirmą kartą gimdo trisdešimtmetės ir vyresnės moterys.
  Aišku, žmogaus pasirinkimo teisė irgi yra svarbi. Todėl aš pasisakyčiau tik už tokį įstatymą, kur ir gydytojas bei akušerė irgi turėtų atsisakymo teisę. Nelaimės atveju – tėvai VISADA kaltins medikus.

 • arūnas

  reiktų uždrausti ir emigruoti, ten valstybė praranda dar daugiau

 • Pingback: Kodėl pažangiausios valstybės Seime sėdi televizoriai arba apie naują kryžiaus žygį | Artūras Račas()

 • Pingback: Ekologinės moterys nemirė, vadovavimą joms perėmė R.Šalaševičiūtė | Artūras Račas()