Biomedicinos mokslų daktarė klausia teisės mokslų daktaro: skiriama Justinui Žilinskui

Jau ne pirmą kartą ne iš čia į FB, o iš FB į čia

Skiriu Justinui Žilinskui

Apie gimimo vietos pasirinkimą

Gerb. Justinai,

Kadangi esate profesorius ir mokslo šviesuomenės atstovas, esu įsitikinusi, kad tai, ką siūlote kaip vertingą ir patikimą informaciją, esate prieš tai nuodugniai ir kritiškai pats perskaitęs ir įsitikinęs šaltinio patikimumu.

Norėčiau atkreipti į Jūsų visur dabar reklamuojamą ir siūlomą puslapį  www.gimimas.lt, kur jūsų teigimu yra visi nenuginčijami įrodymai dėl gimdymų namuose privalumų ir saugumo.

Leisiu sau (taip pat kaip šiek tiek ragavusiai mokslinio išsilavinimo) pateikti keletą pastebėjimų iš šio puslapio.

Pirma, įvadiniame skyrelyje yra skelbiama, kad “Daugeliu atžvilgių gimdymas ne ligoninėje yra saugesnis ir palankesnis nei gimdymas igoninėje. Jis yra susijęs su retesnėmis motinos patiriamomis intervencijomis (epidūrine nejautra, vaisiaus širdies tonų monitoravimu, epiziotomija ir operaciniu gimdymu), retesni tarpvietės plyšimai, kraujavimai ir infekcijos, rečiau gimsta neišnešioti naujagimiai, rečiau gimsta mažo svorio naujagimiai ir rečiau prireikia naujagimio DPV”.

Norėčiau paklausti, kaip Jūsų manymu, tokia intervencija kaip vaisiaus širdies tonų monitoringas yra rizikinga gimdyvei? Toliau: kodėl namuose rečiau gali plyšti tarpvietė, rečiau gali gimti neišnešiotas kūdikis ir kaip gimdymas namuose turi įtakos naujagimio svoriui?

Toliau skaitome atskirų tyrimų aprašymus ir analizę. Man įdomu būtų išgirsti Jūsų nuomonę, ar maždaug kas 10 gimdyvės (12,1%) išvežimas į ligoninę yra daug ar mažai?

Planuotų gimdymų namuose su profesionaliomis sertifikuotomis akušerėmis išeitys: didelė prospektyvinė kohortinė studija Šiaurės Amerikoje 2005 m.
• Įtraukta: 5 418 moterų, kurios turėjo gimdyti 2000 m. su sertifikuotomis akušerėmis namuose. Rezultatai:  – pervežta į ligoninę 655 (12.1%) moterų;

Aprašant dar vieną tyrimą “Planuotų gimdymų namuose su sertifikuotomis akušerėmis (PGNA) išeičių palyginimas su planuotų gimdymų ligoninėje su akušere (PGLA) ar gydytoju (PGLG) išeitimis 2009 m. Kanadoje”, puslapio autoriai konstatuoja, kad  “Rodikliai panašūs lyginant ir PGNA/PGLG”, tačiau pateiktoje išvadoje teigiama, jog “PGNA grupėje stebimas labai žemas perinatalinias mirtingumas ir mažesnis intervencijų bei prastesnių išeičių skaičius, palyginti su PGLA ar PGLG grupėmis”.

Jei gauti rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria, kodėl pateikiama tokia išvada?

Ir gal užteks šio puslapio pristatymui.

O pabaigai galiu prisipažint, kad visus vaikus gimdžiau ne namuose. Jei pirmą savo nėštumą galėčiau įvardyt kaip rizikingą ir nežinau, kuo galėjo baigtis koks nors kitas pasirinkimas, bet, jei kalbėsim apie dukrelės laukimą, tai galiu pasakyt, kad jokios rizikos nebuvo. Tik va, jai gimus, kažkodėl teko pilnai pritaikyt bendrą nejautrą ir atlikt visai nenumatytas procedūras.

*********************

Tikiuosi, mokslų daktaras, profesorius Justinas Žilinskas nepasididžiuos ir argumentuotai atsakys.

Aš asmeniškai labai lauksiu ir atsakymą pažadu paskelbti šiame puslapyje, nepaisant mano asmeninio požiūrio į J.Žilinską.

(9 balsų, vidurkis: 2,33 iš 5)
Loading...