E.Masiulio paaiškinimai dėl A.Urbono neįtikina

Šiandien, berods, per Lietuvos radiją girdėjau kaip susisiekimo ministras E.Masiulis aiškinosi dėl buvusio „Lietuvos pašto“ vadovo A.Urbono – to, kurį neseniai suėmė dėl įtarimų turto prievartavimu ir sukčiavimu.

Tiksliai nepacituosiu, bet ministro mintis buvo maždaug tokia – jokių įtarimų dėl A.Urbono jam nekilo, nes visų įmonių, kuriose buvęs „Lietuvos pašto“ vadovas dirbo, veikla buvo sėkminga, o „Hanza lizingas“, kurio valdyboje buvo A.Urbonas visą laiką tik augo.

Ministro paaiškinimuose taip pat nuskambėjo,  kad be konkurso skirdamas A.Urboną ‘Lietuvos pašto“ vadovu, jis neturėjo jokių neigiamų duomenų apie jį.

 Klausiausi ir stebėjausi. Na, pavyzdžiui, aš priimdamas ką nors į darbą, visada stengiuosi pasidomėti žmogaus praeitimi – kaip jam sekėsi ankstesnėje darbovietėje, ką apie jį mano vadovai, kolegos.

Ne kartą ir man yra skambinę kitų įmonių vadovai pasiklausti apie žmones, dirbusius BNS ar kitur, jei man yra tekę su jais susidurti.

Mano supratimu, tai įprasta praktika, ypač, jei rengiesi skirti žmogų į vadovaujančias pareigas.

Nesuprantu, kodėl E.Masiulis šia praktika nesivadovauja – juk būtų pakakę vieno skambučio į „Swedbank“ ir tikriausiai būtų praėjęs noras skirti A.Urboną „Lietuvos pašto“ vadovu. Nes „Swedbank“ vadovai turbūt nebūtų nuslėpę, kodėl taip sėkmingai karjeros laiptais kopęs A.Urbonas 2009 metais nė iš šio, nė iš to staiga nusprendė nebedirbti šioje įmonėje ir pasirinko elektros tiekimą bendrovėje VST.

Gal tiesiog nenorėjo žinoti?

(7 balsų, vidurkis: 3,29 iš 5)
Loading...
 • TIMIS

  AR visad darytu taip kad isisuktu is pinkliu, niekad nepaslystu, niekad nesuklystu, o jei kas koja pakistu, pamatytu. Be trukumu. Zodziu gera visiems kalbet po fakto, kaip jie elgtusi ir darytu, visi tokiu nedarytu :)

 • Renaldas

  Liberalų Sąjūdis truputuką painokai tvarkėsi su aukštais paskyrimais Susisiekimo ministerijos kompetencijos ribose… Panašu, kad pasinaudota ilgamete kitų valdančiųjų patirtimi… O gaila.

 • mdxacuk

  Dabar bandau įsivaizduoti, ką daro p. Račas, jeigu į jo kontorą prašytis darbo ateina Uspaskis? Tikriausiai važiuoja į Kėdainius ir Rinkos aikštėj klausinėja, ką gero šis pilietis nuveikė Miestelėnams.

  • mdxacuk, žaviuosi tamstos minčių gilumu ir neišsenkančiu M.Vaišnoro stiliaus humoru.

   • mdxacuk

    Daug kas žavisi. Nesu linkęs to sureikšminti.

   • O aš žaviuosi, kaip Artūras Račas jau metus nepamiršta to paties įvykio ir visur kiša tą patį Modestą. Nuvalkiosit, p. Artūrai, nuvalkiosit. Nors gal ir nuvalkiojot.

    • Tai kad jau seniai nuvalkiojo. Modė Nilkos Pareigytės temą trumpiau eksploatavo, nei Artūras Modesto. Juokingiausia, kad pats nepastebi, jog supanašėjo su savo taip dažnai kritikuojamu Lietryčiu. Anas irgi kažkada tik orų prognozėse ir horoskopuose išsisukdavo iš pradžių nebaręs K.Betingio už dabartinės Ūkio banko arenos privatizavimo blusinėjimą, po to sunkiai versdavosi pranešimuose apie padėtį biržose neiškoneveikęs teisėjo V.Dovidavičiaus, „kuriam įniršę krepšinio aistruoliai mojavo prieš akis šimtinėmis“, o dabar kamuojasi negalėdamas ataskaitose apie Barsos ir Arsenalo rungtynes kažkaip užvažiuoti Grybauskaitei. Taip ir Artūras – jeigu tik randa kokią apgailėtiną progą įkišti palyginimą su „M.Vaišnoro ar J.Jankevičiaus humoru“, tuoj ją ir bruką, nepasivarginęs kelis kartus giliai įkvėpti, atlikti keletą tantrinės gimnastikos pratimų ir tik tada operuoti palyginimais, kai jie nesukelia bent minimaliai mąstančio skaitytojo užuojautos.

     • mielas Aidai, esu dėkingas už pamoką ir patarimus. Bet nieko negaliu padaryti – matyt, M.Vaišnoro ir J.Jankevičiaus „humoras“ toks gilus, kad kai tik atsiranda apgailėtina proga, pirmiausia prisimenu būtent jų pavardes. Dabar dar prisiminsiu ir Jūsų, nes spėju, jog daugelį „humoro“ jiems kūrėte jūs.

    • mielas Pauliau, šedevrai nenusivalkioja..

     • mielas Artūrai, tiek Justinas, tiek Modestas pakankamai kūrybingi, kad nenusivalkiotų ir nesikartotų. To norėčiau palinkėti ir Jums.

     • mielas Pauliau, ačiū tamstai už linkėjimus. Ir jums to paties linkiu.

     • Mielas Artūrai, Modestas ir Justinas yra pakankamai kūrybingi (prisijungiu prie Pauliaus), kad jie apsieitų be išorinės pagalbos kuriant „“humorą““ (labai jau negražiai atrodo keturios kabutės, ale kaip kitaip įdėsi į kabutes tai, kas jau prieš tai įdėta?)

  • eJay

   Keistas palyginimas, nes kiek žinau Lietuvos paštas yra trečia pagal darbuotojų skaičių įmonė Lietuvoje, specialiu Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu pripažinta turinti strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui.

 • Iš tikro tai priimant į darbą būsimas darbdavys pradžioje turi klausti kandidato kas iš buvusios darbovietės galėtų jį rekomenduoti. Jei darbuotojas nenurodo jokio asmens, darbdavys neturi teisės skambinti pats ir klausinėti apie jų buvusį darbuotoją.
  Artūrai, jei kitą kartą jums paskambins ir teirausis apie buvusį darbuotoją, privalote paklausti ar klausiantysis turi to darbuotojo sutikimą prašyti iš jūsų rekomendacijos.
  Iš šio Artūro įrašo galima suprasti, kad Swedbanko vadovai tikrai žinojo apie Urbono nelegalią veiklą ir tikrai būtų informavę Masiulį. Galbūt Artūras žino ką nors daugiau, bet man atrodo, kad yra visai normalu iš finansinės įmonės pereiti dirbti į energetinę ir savaime jokių įtarimų tai neturėjo sukelti.
  Tačiau pagrindinis klausimas lieka – iš kur apskritai Masiulis iškniso Urboną ir kodėl jis paskirtas be konkurso.

  • Domas

   Spaudoje buvo rašyta, jog Swedbank taryba pasiūlė A. Urbonui pasitraukti iš valdybos būtent dėl šių įtarimų.

   • nerijus

    Valentinai

    Nereikėtų suvienodinti darbo individualiuose įmonėse ir valstybinėse. Kaip žinia, Valstybinės įmonės išlaikomos Valstybės, t.y.- mūsų. Individualios- savininkų.
    Valstybinių įmonių vadovai tiesiogiai atskaitingi prieš mus- Tautą iš kurios, per mokesčius, jiems sumokamas atlyginimas.

    p.s. dėl Urbono kompetencijos, Masiuliui, privalėjo „patarti“ STT, FNTT ar net VSD ( jei ši įmonė turi strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui ). Kur jie buvo?..Žino tik jie patys…

  • kasparas

   1. pagrindine visu zurnalistu, mazuronio ir netgi exministro klaida ir nesuvokimas- pastas yra akcine bendrove,todel jokie konkursai neprivalomi skirtingai nuo valstybiniu imoniu (pvz vilniaus oro uostas). pasto valdyba sprendzia kaip ir ka priims i vadovo vieta. masiulis netgi ne valdybos narys. sutinku, esant visoms akcijoms valstybes rankose – butinas konkursas.
   2.swedbank buvo klausta dar kai jis ejo i kita darba. kol nebuvo paskutinio valymo toj istaigoj visi tylejo. kai atleido kelis panasius veikejus sia ziema- jie nubego kersyti Sikstai… planas…beveik pavyko. greit naujienu bus is swedbank’o virsuniu…

   • nerijus

    Kasparai

    O kas delegavo Urboną į šį postą?..

 • Darius

  O kodel ne is sio, ne is to is Swedbank (tada Hansabankas) pasitrauke Siksta, Niedzinskas, Poska, Ignatavicius ir kt. Gal todel, kad kiti pasiulo kazka geriau, o ne todel, kad Swedbank/Hansabankas pasiule trauktis?

  • Domas

   Šiuo atveju buvo kitaip.

 • max

  į mane kaip įmonės vadovą keletą kartų taip pat kreipėsi telefonu kitų įmonių vadovai , norėdami sužinoti mano nuomonę apie vieną ar kitą buvusį mano įmonės darbuotoją. Tai aš , skirtingai nuo gerbiamo Račo, tiems asmenims mandagiai paaiškinau, kad mano nuomonė yra mano, ji subjektyvi (nesvarbu ar gera , ar bloga) ir visiškai neketinu ja dalintis su kitais ir gal būt griauti buvusio savo darbuotojo gyvenimą, ar nepagrįstai sudaryti sąlygas jam kilti karjeros laiptais.Tuo labiau, kad ir pats esu ne angelas (taip kaikas , bet ne visi , sako)

  • kasparas

   sveikintinas poziuris. esu vid grandies vadovas, todel keisdamas darba manau suekliu nepacius geriausius jausmus ex darbdaviui. vien delto, kad jam reiks ieskoti naujo specialisto. todel niekada neprasau rekomendaciju, nes nemanau kad jos saziningos. per pokalbi stengiuosi papasakoti kas as ir kodel keiciu darba. jei busimas vadovas netiki.. hmmm.. ex darbdavys tikrai jo neitikins…geriau jau jokiu rekomendaciju…zinant lietuviska meile buvusiems…

 • Valdas

  Ačiū Valentinui ir max už komentarus. Pravers praktikoje.

 • Aras

  Komentaras pašalintas A.R.

 • Valdas

  Arai, Jūs žiaurus. Svečio teisėmis rekomenduoju šeimininkui Jūsų komentarą pašalinti:)

 • Masiulis nereliai pasišiukšlino. Turbūt tokios įmonės kaip Swedbank jo į generalinius tikrai neims, nes jam kandidatų praeitis neįdomi, klausimas – kas jam be politikavimo TV ir TADIO dar įdomu gyvenime.

  Matosi ,kad Masiulis labai norėtų prezidento posto ir jo siekai jau dabar, bet nesugebėdamas PRISIIMTI atsakomybės,kaip MINISTRAS butų LABAI prastas prezidentas. Agituoju už Masiulį,per artimiausius rinkimus kur jis kandidatuos nebalsuoti :)

  Mane stebina šioje istorijoje kitas dalykas,kodėl valstybinių įmonių vadovai SKIRIAMI? Kodėl negalima kandidatuoti nepartiniams? Ar ne čia šuo pakastas, kad pastatyti partiniai pakalikai, dirba partijų kasoms??? Pvz. gal aš norėčiau dalyvauti konkurse Lietuvos pašto generalinio direktoriaus konkurse, bet deja, net neaišku kuriuo ministerijos telefonu reiktų skambinti… Oi susimaišiau , PARTIJOS telefonu..

 • kirvis

  juokas ima is to kad nusikalstamos veikos padarytos dar gudziais 2006,o islindo tik dabar.matyt kazkam buvo naudinga tureti info apie urbona kad laikui atejus ja istraukt?speju kad tas kazkas yra bankas arba buve pasto vadovai(bankas todel kad urbonas turejo ideju is pasto daryti mini-banka kuris butu rimtas konkurentas swedbankui,buve vadovai turetu pykt ant sio zmogaus uz tai kad anas pradejo kapstytis po praeiti)

  • oneguy

   kiek konspiraciška, bet gana taiklu.

  • kasparas

   pridekite dar tai ,kad artimiausiu metu is pasto bus pasalinta bent 20 pasto vadovu (kurie kasmet bent 50 mln isleisdavo viesiesiems pirkimams :) net 5 proc. atkato jau sis tas, ar ne?), kurie labai artimi kai kuriems aukstiems valstybininkams-politikams bei verslo atstovams. beto jei pastas is siuntu rinkos atsikovos bent 20 proc. rinkos tai minimum 5 mln litu. ar bizpakas, dpd, ups, dhl ir smulkios siuntu firmos nori to atsisakyti? o jei kalbam apie pensiju pristatyma? bent isivaizduojate kokios apyvartos sioje rinkoje? o vertetu perziureti ,kas vadovauja privacioms pastininku imonems, tereikia paziureti i ju giminiu rata.. rasite ne viena exministru ar premjieru klasioka, drauga ar giminaiti :)

   • nerijus

    „…o jei kalbam apie pensiju pristatyma?“
    Kas geriau miestelėnui, kaimiečiui žmogui:
    nemokamas pristatymas paštu ar per bankų sistemą?..
    Beja, norint pasiimti savo pensiją iš bankomato ar banko „kioskelio“ už tai imamas papildomas mokestis.
    Ar tame nėra tokio pat, Jūsų vadinamo, „susitarimo“ ar giminystės ryšių?..

    • mdxacuk

     Nežinau kaip Mietelėnams, bet paprastiems pensininkams Swedbanke grynųjų išėmimas už dyką – ir kasoj, ir bankomate. Ir ne tik pensijos, bet netgi pavedimu gautų pinigų, kas išvis retai kur pasitaiko. Yra kažkoks mėnesio limitas (gal 30 000, gerai neprisimenu), bet eiliniam pensininkui užtenka.

     • nerijus

      Artimiausias bankomatas už 20 km- mieste.
      Autobusai nevažiuoja. Parduotuvėlė iš kurios galima nusipirkti maisto anoj gatvės pusėj…
      Ar negali pats žmogus pasirinkti? Ar tam reikalinga bankinė prievolė su Valstybės malone?..
      Ar tie pinigėliai, kuriuos perveda bankams- pensijoms išmokėti, negeriau, kad „eitų“ per valstybinę įmonę, o ne privačią, taip leidžiant uždirbti papildomai pajamų?..

     • gied

      Nerijui:
      Tavo argumentai yra paremti tuo faktu, kad egzistuoja tik 2 rezultatai sprendžiant šią problemą. Tai yra klaidinga. Realiai visuomenei būtų geriau jei išvis būtų atsisakyta grynųjų pinigų – išnyktų šešėlis.
      Kaip kitaip galima išspręsti kaimo bobučių problemą? Ogi atsiskaitant kortelėmis. Galbūt taupant pinigus galima leisti žmonėms imti prekes kreditan, ir atsiskaityti karta per mėnesį. Tai, kad dabar kaimuose tai nėra galima yra ne banko kortelių trūkumas o infrastruktūros trūkumas. Yra ir daugiau mokėjimo variantų.
      Utopija? Šiuo metu – žinoma. Bet pigesnė, prisimenant plėšimus kaimuose, paštininkų algas ir panašius dalykus.
      Ir šiaip įteisinimas kad tam tikras paslaugas galėtų teikti tik valstybinės įstaigos („negeriau, kad “eitų” per valstybinę įmonę, o ne privačią, taip leidžiant uždirbti papildomai pajamų?..“) yra blogis. Tai yra konkurencijos naikinimas ir biudžetininkų penėjimas pinigais. Valstybės pajamos pagrinde turi būti mokesčiai, o ne monopolinių įmonių kūrimas.

     • nerijus

      „Valstybės pajamos pagrinde turi būti mokesčiai, o ne monopolinių įmonių kūrimas.“
      Demagogija ir beletristika. Monopolijos yra ir bus; tiek dujų, tiek elektros, maisto nes viską perka/ gamina viena ir ta pati bendrovė, kuri ir tiekia ir parduoda; plius, „prijungiama“ „dukterinė“ įmonė, kuri dalį ir sau atsiriekia…
      Utopija, jog tikimasi, kad išnyks monopolijos, nes jos, net tokioje Demokratijos ir laisvos rinkos ekonimikos šalyje, kaip JAV yra ir bus :)

      „Tai yra konkurencijos naikinimas ir biudžetininkų penėjimas pinigais.“
      O tai nėra monopolija, jog pinigėlius pervedinėjama tik per bankus, kai jų sutartys yra standartinės ir jas pakeisti gali tik turtingieji, kurie turi ką pasiūlyti?..

     • gied

      Nerijau – bankai konkuruoja, ir nuejus galima susitarti del tam tikru salygu, rinktis geriausia. Salygos nera vienodos. Gali nueiti i puslapius ir pasiziureti. Rinktis yra is ko. Tas pats swebankas siulo korteles aptarnavima uz 1LT/men pensininkams, bei pervedimas is swebank – nemokamas. Nemanau, kad labai blogai.

      Toliau, Pinigu pervedimas ir atnesimas yra paslaugos, kurios turi savikaina. pervedimas – mazesne, atnesimas – didesne. Realybeje kazkas uz ta savikaina turi sumoketi.
      Jei bus pensininkai pririshti prie pashto, uz pervedimus arba mokes visi mokesciu moketojai (t.y. mes visi, etc) per kitas paslaugas ir mokescius, arba mokes pensininkai BE galimybes pasirinkti kur pigiau.
      Kuris is variantu tau patinka ? :)

     • nerijus

      gied

      Jie konkuruoja iki tol, kol klientas pasirašo sutartį, kuri niekad nebus kliento naudai, nebent, Jūs milijonierius ir susitarsite ;)

      O už pervedimus į banko sąskaitas kas sumoka? Ar jie ten transmistiniu būdu atsiranda?..

      Pensininkai, kaip ir aš- miestelėnas, bei jūs, turi patys pasirinkti kas jam neša pensiją, o ne Valstybės tarnai. Enter.

     • Domas

      Nerijau,
      aš irgi tik už skaidrų pasirinkimą.
      Tik šiaip toks niuansas pamąstymui – ar žinote, kiek kartų bankinis pavedimas yra pigesnis už pašto darbuotojo vizitą? Daug.

     • gied

      Nerijau, Ar imone, baigusi 2009 su 36 Mln nuostolio gali konkuruoti su pvz Swedbanku (12 LT per metus minimalus pilni kashtai pensininkui) pigumu kai pastininko vizitas kainuoja daugiau negu pervedimas? Galima, aisku, pastui uzkrauti jam nebudingas ir nepelningas funkcijas… Taciau krizes laikas tikrai ne geriausias momentas :)

     • nerijus

      gied

      Aš neteigiu, jog blogai, bet žmogui, turi išlikti pasirinkimo laisvė. Juk gyvename demokratinėje valstybėje, o ne Baltarusijoje. Kodėl tokių paslaugų ( nemokamai ) negali teikti ir LB?
      Juk visi suprantame, kad tai didžiuliai pinigėliai…ir dar garantuoti kiekvieną mėnesį.

      gied

      Krizės metas- ne argumentas ir nepateisinimas ;)

     • gied

      Labai paprastai, Nerijau: Kazkas uz tai turi moketi ir kazkur tie pinigai nukeliauja. Jei teikia LB tas paslaugas, tai mes, be sodros imoku, dar karta mokame uz pensininkus kad LB atliktu sias funkcijas. Jei jie is tu pinigu gauna pelna, kaip tas pelnas panaudojamas irgi yra rimtas klausimas (nors pelno nebus). O LP/Valstybe pelno negaus (jei darys nemokamai).
      Ir krize yra rimtas argumentas, siaip: Ta skyle bus dengiama. Is skolu, nes biudzetas nera perteklinis. KASHTUS reikia mazinti, o ne didinti.

 • Slyvanosis

  Pacanas tasai Eligijus, o ne politikas!
  Matyt nusižiūrėjo klaunados elementų iš koalicijos partnerių ir teisinasi, kaip moksleivis pagautas rūkant už kampo.
  Komentuoti situaciją, kuomet nebaigtas ikiteisminis tyrimas – nedera.
  Be abejonės, A. Urbonas negalėjo nežinoti, kad paskui jį velkasi „uodega“ ir pakišo gensekui E. Masiuliui bei jo komandai „dvokutį“.
  Opozicijon perbėgę buvę „teisėsaugininkai“ traukia akmenis iš užančio…

 • Sveikas

  Hmm, kai tik Urbonas suabejojo dėl sklypo pirkimo už 17 mln., sistema ir trenkė žaibu. Beje, jam tik pareikšti kaltinimai už 2006 būtą nebūtą veiką, o jis jau atleistas. O žmogus nekaltas, kol nenuteistas. A ne, Artūrai?

 • gied

  Daugelio smulkių partijų bėda yra ta, kad kvalifikuotų specialistų gretose yra mažai. Rinktis nėra iš ko. Pašto situacija nėra iš pačių geriausių šiuo metu, ir naujas žmogus ten (kad ir iš savų) buvo tikrai sveikintina. Ar jį reikėjo tikrinti? Žinoma.

  Tik nemanau, kad pokalbis su Swebank būtų padėjęs. Swebank pats užgniaužė ankstesnę problemą su Urbonu. Jie pasirinko jo atleidimą bei neviešinimą, tai kodėl tada jie turėjo viešinti tai dabar? Nes Urbono elgesys pirmoje eilėje juodina Swebanką, o ne Masiulį ar Lietuvos paštą.

  Kai jūs tikrinate naują darbuotoją, jūs neklausiate ką jis blogo padarė firmos vardu ko niekas už firmos ribų nežino. Jūs klausiate ką tas žmogus sugeba.

  Beje, paskutinis jo darbas nebuvo Swebanke, o VST. Ar skambinimas vyksta į visas darbuotojo darbovietes ar į paskutinę? Nes per 3 metus žmogaus sugebėjimai ir savybės gali pasikeisti. Tiek į gerą, tiek į blogą.

  Kitas klausimas kodėl visa tai iškilo tik praėjus pusei metų po paskyrimo. O čia teorijų gali būti visokių, pvz tai, kad procedūriniai veiksmai Lietuvoje trunka labai labai ilgai ir tikrinimas pradėtas tik po paskyrimo. Arba kad užmynė kažkam ant nuospaudos.

  • nerijus

   „Daugelio smulkių partijų bėda yra ta, kad kvalifikuotų specialistų gretose yra mažai.“
   O kodėl pamiršote „didžiąsias“ partijas?..

 • „Gal tiesiog nenorėjo žinoti?“ – o gal žinojo ir gal būtent dėl to paskyrė?

 • JFK

  Transporto investicijų direkcijoje įdomu ką pasodins.