Gelbėkite – mano pensija mažėja!!!

Seku pramintomis pėdomis…

Common sense įrašą apie „Sodrą“ perskaičiau dar prieš Velykas ir nuo tada visiems sutiktiems būtinai papasakoju apie EGAS (Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą).

Šiandien demonstravau šią sistemą Rasai. Rezultatas: jos prognozuojama pensija sulaukus pensinio amžiaus dar mažesnė nei mano…

O man ir maniškė, kai pirmą kartą žiūrėjau – 1034,49 lito – pasirodė labai maža, nors, kaip paaiškėjo, turiu visai netrumpą 21,267 metų valstybinio socialinio draudimo pensijų stažą.

Bet koks laukė siurprizas šiandien!!!

Nepaisant to, kad darbo stažas dabar jau 21,3500 metų, mano prognozuojama pensija sumažėjo!!!

Visu litų ir vienu centu iki 1033,48.

Atidžiau panagrinėjęs, supratau, kad tą sumažėjimą lėmė tokiu pat dydžiu sumažėjusi papildoma pensijos dalis. Tačiau nelabai supratau kodėl. Atlyginimas mano lyg ir nesumažėjo, įmokų „Sodrai“ suma šiek tiek padidėjo (turėjau papildomo darbo), o prognozuojama pensija – mažesnė.

O jei taip bus ir toliau?

Į pensiją galėsiu išeiti tik 2028 metų vasario 26 dieną (čia tuo atveju, jei pensinis amžius nebus didinamas, o labai tikėtina, kad bus priešingai), tai yra, apytiksliai po 215 mėnesių.

Tad jei tendencija išliks ta pati ir jei prognozuojama pensija ir toliau kas mėnesį mažės vienu litu, galutinis jos dydis bus toks, kad šaltą žiemą vos pakaks už elektrą ir dujas susimokėti.

Gal, sakau, mesti darbą? Gal jei nebedirbsiu ir „Sodrai“ nebemokėsiu, pensija nustos mažėjusi?

Bet kuriuo atveju, labai rekomenduoju išbandyti EGAS visiems. Ten rasite ir kiek įmokų sumokėjote (mano indėlis viršija 200,000), kiek išmokų esate gavęs (mano sąskaitoje – mažiau nei 400 litų) ir dar visokių įdomybių.

Primygtinai rekomenduoju panaršyti po EGAS savo kolegoms, dirbantiems už autorinį atlyginimą – puiki vaizdinė agitacija, jei bent šiek tiek susimąstai apie ateitį. Aš, pavyzdžiui, galiu pasakyti, kad 2008-2010 metais sumokėtų įmokų suma yra didesnė nei per visą iki tol buvusį laikotarpį (priminsiu: bendras stažas – daugiau nei 21 metai).

EGAS taip pat yra puiki vaizdinė agitacija dar kartą pagalvoti apie visą „Sodros“ sistemą ir jos ydas. Ypač – žiūrint į nuo 2009 metų pradžios atsiradusį bendrą valstybinio socialinio draudimo įmokų tarifą nuo pajamų pagal darbo sutartį – 39,98 procento (2008 jis buvo 33.98 proc.).

Kaip bežiūrėsi, jis atrodo drakoniškai… Ypač – turint galvoje paslaugų kokybę ir prognozuojamas pensijas…

Bet vis tiek – labai geras daiktas tas EGAS.

Būtinai pabandykite.

(4 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...