Gelbėkite – mano pensija mažėja!!!

Seku pramintomis pėdomis…

Common sense įrašą apie „Sodrą“ perskaičiau dar prieš Velykas ir nuo tada visiems sutiktiems būtinai papasakoju apie EGAS (Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą).

Šiandien demonstravau šią sistemą Rasai. Rezultatas: jos prognozuojama pensija sulaukus pensinio amžiaus dar mažesnė nei mano…

O man ir maniškė, kai pirmą kartą žiūrėjau – 1034,49 lito – pasirodė labai maža, nors, kaip paaiškėjo, turiu visai netrumpą 21,267 metų valstybinio socialinio draudimo pensijų stažą.

Bet koks laukė siurprizas šiandien!!!

Nepaisant to, kad darbo stažas dabar jau 21,3500 metų, mano prognozuojama pensija sumažėjo!!!

Visu litų ir vienu centu iki 1033,48.

Atidžiau panagrinėjęs, supratau, kad tą sumažėjimą lėmė tokiu pat dydžiu sumažėjusi papildoma pensijos dalis. Tačiau nelabai supratau kodėl. Atlyginimas mano lyg ir nesumažėjo, įmokų „Sodrai“ suma šiek tiek padidėjo (turėjau papildomo darbo), o prognozuojama pensija – mažesnė.

O jei taip bus ir toliau?

Į pensiją galėsiu išeiti tik 2028 metų vasario 26 dieną (čia tuo atveju, jei pensinis amžius nebus didinamas, o labai tikėtina, kad bus priešingai), tai yra, apytiksliai po 215 mėnesių.

Tad jei tendencija išliks ta pati ir jei prognozuojama pensija ir toliau kas mėnesį mažės vienu litu, galutinis jos dydis bus toks, kad šaltą žiemą vos pakaks už elektrą ir dujas susimokėti.

Gal, sakau, mesti darbą? Gal jei nebedirbsiu ir „Sodrai“ nebemokėsiu, pensija nustos mažėjusi?

Bet kuriuo atveju, labai rekomenduoju išbandyti EGAS visiems. Ten rasite ir kiek įmokų sumokėjote (mano indėlis viršija 200,000), kiek išmokų esate gavęs (mano sąskaitoje – mažiau nei 400 litų) ir dar visokių įdomybių.

Primygtinai rekomenduoju panaršyti po EGAS savo kolegoms, dirbantiems už autorinį atlyginimą – puiki vaizdinė agitacija, jei bent šiek tiek susimąstai apie ateitį. Aš, pavyzdžiui, galiu pasakyti, kad 2008-2010 metais sumokėtų įmokų suma yra didesnė nei per visą iki tol buvusį laikotarpį (priminsiu: bendras stažas – daugiau nei 21 metai).

EGAS taip pat yra puiki vaizdinė agitacija dar kartą pagalvoti apie visą „Sodros“ sistemą ir jos ydas. Ypač – žiūrint į nuo 2009 metų pradžios atsiradusį bendrą valstybinio socialinio draudimo įmokų tarifą nuo pajamų pagal darbo sutartį – 39,98 procento (2008 jis buvo 33.98 proc.).

Kaip bežiūrėsi, jis atrodo drakoniškai… Ypač – turint galvoje paslaugų kokybę ir prognozuojamas pensijas…

Bet vis tiek – labai geras daiktas tas EGAS.

Būtinai pabandykite.

(4 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • RD

  Realiai 2008 metais soc. draudimo tarifas nebuvo 33,98 proc. Tie 6 procentai sveikatos draudimo buvo ir tada. Tik jie buvo „įkišti“ į gyventojų pajamų mokestį.
  Sumokėjus gyventojų pajamų mokestį, mokesčių inspekcija dalį pinigų, kaip sveikatos draudimą, atiduodavo ligonių kasoms. Na bent jau taip turėjo būti.
  2009 metais sumažintas gyventojų pajamų mokestis, o tie 6 proc. sveikatos draudimo perkelti prie bendro socialinio draudimo tarifo.
  Taip kad čia beveik niekas nepakito.
  Beveik.
  Nes kai tie 6 proc. buvo gyventojų pajamų mokesčio sudėtyje, tai, kaip ir visas gyventojų pajamų mokestis, jie buvo skaičiuojami ne nuo visų pajamų, bet tik nuo apmokestinamųjų pajamų. T.y. iš pajamų pirmiausia būdavo atimamas bent jau neapmokestinamasis pajamų dydis.
  O dabar, kai tie 6 proc. „perkeliavo“ prie soc. draudimo, deja, jie jau skaičiuojami nuo visų pajamų.

 • nerijus

  Sakote, jog neburiate iš kavos tirščių?.. :)
  Su lyg kiekviena nauja Vyriausybe keičiasi ir reformų pagrindas, kurios prasidėjusios nuo Nepriklausomybės atkūrimo, tęsiasi ir tęsis…
  Pensija, kaip loterija.
  Pensija, kaip horizotas- kuo labiau prie jo artėji, tuo labiau ji nuo tavęs tolsta ;)

 • Valentinas

  Aš visiškai nesinervinu dėl Artūro pensijos. Praeis kažkiek laiko ir šis tinklaraštis pradės generuoti milžiniškas reklamos pajamas ir Artūras senatvę praleis nusipirkęs vilą pietų Prancūzijoje.

 • Autoriui siųlau jau dabar kas mėnesį pradėti atsidėti po 1 tūkst. LTL privačiuose pensijų fonduose ir išeidamas į pensiją turės susikaupęs papildomą 240-300 tūkst. sumą. Išėjęs į pensiją žmogus gyvena vidutiniškai 15 metų, tiesa, rūkaliai – tik 7-10 m.. Jeigu žurnalistas po pietų Prancūzijos kurortus nesitrankys, o ramiai rymos po obelimi su pypkute rankoje, tai tokiu atveju per mėnesį jis disponuos 3,5-4,5 tūkstančių suma, kuri pilnai patenkins jo neįnoringus poreikius.

  • Ir kiek tokių yra kurie galėtų kastruoti (visa ta prasme) savo atlyginimą kas mėnesį po 1 tūkst.?
   Iš smalsumo užmečiau akį į savo pensiją. Nors esu jaunas – iš beveik 6,7 metų stažo jie man pripaišė beveik 660 Lt prognozuojamos pensijos.
   O pasižiūrėjus kelintais metais pensininkas būsiu, taip ir visas įdomumas prapuolė…

   p.s.
   Žvilgtelėjau į PSD įmokas – jos kiekvienais metais didėja geometrine progresija t.y. padvigubėja. Ant pajamų tos progresijos kažkodėl nėra :(

 • Rytis I

  Įdomu… Kažkodėl „prapuolė“ sovietinių laikų stažas ir dar šmotelis nepriklausomybės. Prognozuojamos pensijos (apie 600) neužteks komunalinėms:( Pasirodo, laikas praėjo veltui, o per 2009 m. sumokėjau beveik trečdalį visų įmokų…

 • Augustukas

  kaip čia taip Račas pensijos gaus mažiau nei aš :( nors uždirbu 3k.

 • Gintautas

  Nesamonė kažkokia. Ką reiškia draudžiamosios pajamos 1488 Lt.? Kas tai per dydis ir nuo ko jis skaičiuojamas? Suprantu, kad ne čia klausti reikia, bet labai jau sunervino… Kai įmokas skaičiuoti, tai kažkaip nuo visos algos, o draudžia pajamas tik iki 1,5kLTL?

 • Ysidor GB

  Zinant, kad pensine sistema pas mus ne privati, o bendra (solidari) uz si staripsni dedu minusa. Tai, kad nesikeite atlyginimas, stazas padidejo 0.39% dar nereiskia, kad nesikeite kiti kintamieji, turintys itakos busimam pensijos dydziui. Labiausiai per aptariamaji laikotarpi pasikeite gyventoju demografinio santykio prognozes. Emigracija auga sparciai, isvaziuoja statistiskai jauni zmones, ir prognozuojant situacija 2028 m vasariui optimistines prognozes keicia pesimistines. Po 18 metu dauguma dunduku (ir as tame tarpe) mokescius mokes tose salyse, kuriose teisingumo ir tvarkos daugiau nei sitoje asaru, pedofilu, purvasklaidos, korupcijos, ir kitu blogybiu pakalneje.
  Is cia seka ir teigiamas momentas – jei emigracija mazes, tai ir A.Raco pensijos prognoze dvelks optimizmu.
  Nejau jus manote, kad musu brangiai apmokami biurokratai negeba prognozuoti koks bus dirbanciuju / pensininkuinvalidumotinunaslaiciuserganciuju santykis 2028 metu vasari?
  Obizhajete tovarisch !
  58 straipsni gautumete parases ji iki 1953-uju :)

 • magic

  Tiems, kurie verkia dėl dingusio stažo:
  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-03-18-del-ligos-ir-motinystes-pasalpu-nebereikes-eiti-i-sodra/42127/print

  „Pasak M.Strumskio, į „Sodrą“ teks nueiti, pranešant apie darbo stažą iki 1994 metų, pateikiant informaciją apie tremtį, deportaciją ar panašius atvejus, arba pranešant neteisingą informaciją ar ją pakeičiant.“

  Kai nueisit į Sodrą ir susitvarkysit dokumentus, atsiras ir tas stažas. Niekas nieko iš Jūsų nevagia. Panašu, kad tuoj Kubilius bus kaltas ir dėl to lyja ar nelyja ;(

  Bet ir naivūs žmonės, tais laikais juk kompiuteriais niekas nesinaudojo… Kokiais būdais, Jūsų manymu, tie duomenys turėjo atsirasti elektroniniam pavidale?… ;)

 • magic

  Dar šis tas. Jeigu domina klausimas, kodėl kažkas yra vienaip ir ne kitaip, yra du keliai:
  1. Eiti į „Sodrą“ ir klausti / siųsti el. paklausimą.
  2. Eiti į http://www.sodra.lt/lt/pensijos, pasižiūrėti, kaip skaičiuojama (netgi galima pasinaudoti skaičiuokle http://www.sodra.lt/index.php?cid=182&new_id=6374, apačioje), ir išsiaiškinti, kas ir kaip.

  Oj, pamiršau trečią kelią: šaukti, kad mane apvaginėja, tol, kol kas nors už mane išsiaiškins man net neprašant, kas ir kaip, ir pasakys ;)

 • Ogis&Co

  As manau taip: viena grazia ar nelabai grazia diena ateis diena X, kai bus pasakyta – nu viskas, kas buvo iki siol, tai buvo neteisingai, negerai daroma… tai stai dabar braukiam bruksni ir nuo siol darysim teisingai, gerai ir t.t. Aisku, tuo paciu visi tie stazai pasinaikina, o bus skaiciuojama nuo imoku sumos… kuri bus imoketa skaiciuojant nuo dienos X… :))
  Netikit? Uzsirasykit, po keleriu metu galesim prisimint.

 • Pingback: Šalin rankas nuo mano pensijos!()