E.Čiuldės mįslės ir jų įminimai

Apžvalgininkas E.Čiuldė šiandien viename iš savo komentarų „Lietuvos ryte“ užmena mįslę:

Vienas toks, atkreipiantis dėmesį savo pažiūrų geležiniu nuoseklumu ir gelžbetoniniu vientisumu, Lietuvos žurnalistas beveik kiekvieną straipsnį užbaigia primindamas mums apie tai, jog žlugo Lietuvos puoselėtos viltys tapti regiono lydere, tokiu ar kitokiu periferijos centru. Iš abejingo kalbėjimo atrajojančios karvės maniera, palietus šį klausimą, minėto žurnalistikos grando stiliaus gelmėse sužybsi kažkas panašaus į juoko kibirkštėlę, pradeda fosforescuoti pažirę ironijos ratilai.

… Bandžiau įminti, kas čia Lietuvoje primena atrajojančią karvę – bet po kelių bandymų pasidaviau.

Padėjo pats E.Čiuldė – antrame savo komentaro puslapyje:

Psichoanalizėje yra aprašomas ,,šešėlio“ archetipas, kai neigiamus savo bruožus, polinkius ar ydas, dėl kurių taip ar kitaip gėdijamasi, herojus yra linkę beveik automatiškai priskirti savo oponentui. Tokiu būdu yra lipdomas ,,tamsiojo (žydrojo) brolio“ muliažas. Tiesą sakant, žemaičiai tokį pastebėjimą išsako dar aiškiau: kuo pats kvep, tuo kitą tep. Savo ruožtu vaikai sako taip: kas ant kito sako, tas ant savęs pasisako… 

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Justas

  O as galvoju galvoju, suku suku galva, ar cia Raca turi minty Ciulde, ar tai dar ka. Pasirodo, Raca :)

  • Aš manau ne Račą, o Girnių. Bet dėl Čiuldės, manau, viskas aišku ir jau nelabai beverta kalbėti. Kažką bandyti suprasti jo rašliavose, tas pats kas Bruverį analizuot ar keletą kitų. Diagnozė ir tiek. O dar filosofijos dėstytojas vadinas :)

   • kreivaranki, aš irgi tą patį pagalvojau (dėl regiono lyderystės). Bet suabejojau dėl gelžbetoninio vientisumo ir juoko kibirkštėlės…:)

    • Trumpas etiudas.
     Skaito Artūras tokio Čiuldės straipsnį, kuriame rašoma, kad kažkoks žurnalistikos grandas po kiekvieno savo straipsnio nusiviepia savo seilėta piktdžiuga dėl sužlugusių Lietuvos vilčių tapti regiono lydere. „Negi čia apie Girnių?“, nustemba Artūras. Tada atidžiai perskaito tą straipsnį dar kartą ir jo akys užkliūna už eilutės – „Vienas toks, atkreipiantis dėmesį savo pažiūrų geležiniu nuoseklumu ir gelžbetoniniu vientisumu….“
     -Aaa, čia juk apie mane“,- supranta Artūras.

     • mielas kreivaranki, jei čia ironija – šypsausi:)

     • Artūrui,
      taip čia ironija. Daugiau lyg nieko ir neturėtų matytis… :)))

   • justas

    Nuo kada dr. Girnius – zurnalistas? Zurnalistikos paminejimas – akivaizdi nuoroda i Raca. Jei Valentinavicius dar rasinetu – galbut butu jis, bet dabar – tai tik Racas.

    • justas,
     šiaip pritariu. Girnius, mano galva, vadintinas politikos apžvalgininku.

    • justai, sutikčiau su tamsta, bet kad apie lyderystę nedažnai rašau… Bet jei jau nusprendėte, kad atrajoju, tebūnie:)

     • justas

      su visa pagarba – atrajoju zodis, zinoma, gal kiek netinkamas – bet tiesiog speju, jog ciulde turi omenyje p. Raco, jei taip galima pavadinti, antiadamkine kampanija, nenuilstama retorika. Beje, neatsitikinai itariau, kad tai galbut p. Valentinavicius: apie Adamku jo nuomone su p. Raco, regis, sutampa. Tik VV tai dare subtiliau. (pamenu rasini – du socdemu prezidentai, berods) O kiek sekiau A. Raco bloga, tai jis nuolat primindavo (jei pamenu, butent BNS pirmasis ir pranese) kad Adamkus balsavo ne uz DG, o uz Butkeviciu. Tik tiek.

   • kreivaranki, filosofijos dėstytojas? O aš kaip tai pagalvojau – zootechnikas, dirbęs ir dirbąs kolchoze.

    • egriseus,
     hmm tu čia rimtai ar spėji? Nes jeigu spėji, tai yra tavo spėlionėje tiesos. Kiek naršiau internete, tai Čiuldė yra įrašytas į Lietuvos žemės ūkio universiteto dėstytojų sąrašus kaip „lektorius be mokslinio laipsnio“. Nu ir šiaip internete yra ten jo tekstas apie Aristotelio „Poetiką“. Galas žino, sakau, neverta labai kreipt dėmesio. Pasikartosiu – negi imsi dabar ir analizuosi ką pvz. koks Bruveris parašė, ką jis turėjo omeny ir pan. Kam to reikia… :)

 • Slyvanosis

  Artūrai, jūs tampate nežyzneradosnas.
  Mano nuomone, Edvardo Čiuldės vardu rašantis „Postlietuvos“ vaizdelius yra prastas rašeiva. Neskoningai suminkyta tarptautinių ir tarmiškų žodžių tešla – gelžbetoninė.
  Jūsų pastabos – didžiulė ir nepelnyta garbė šiam autoriui…

  • mielas Slyvanosi, iš tiesų tai aš labai „žyzneradostnas“. Tik, kaip žinote, man labai nepatinka kai kas nors naudoja argumentus ad hominem… Tik tiek.

 • lv

  O fosforescuoti čia neturi jokių aliuzijų į trąšas…?

 • Genijus

  Artūrai, gavote špilką bernardinuose. Tiksliau, BNS gavo. Kažkokia keista ir netikėta lenkiška špilka…

 • A.G.

  „…sužybsi kažkas panašaus į juoko kibirkštėlę, pradeda fosforescuoti pažirę ironijos ratilai…“
  Viltingai.
  O kas būtų, jei čia pasakius A, būtų pasakoma B ir toliau… kokį tada darinį būtų galima parinkti, vietoje žodžio „gelžbetonis“ – juk gelžbetonis kaip bebūtų, trupa…
  Štai vienas žmogus, kuris galėtų vartytis taukuose, negali, – mąsto apie visuomenę. Yra ir antrinančių. Štai dar viena, girdisi, kuris jau tiek, žinome, yra laisvas ir nepriklausomas nuo aplinkos (pasisekė vyriukui, – matyt dar taip galima įvardinti „vyriukui“, nes iš pacanų amžiaus dar nėra išaugęs, t.y. dar neturi ir šešiadešimties… bet tik greičiausiai…).
  Kai išgirsti, ką jau kuris laikas ne vienam žmogeliui yra „dašutę“ ir net sau (protingam žmogui) bijai pasakyti, o šis, viešai išrėžia visą litaniją apie buv. režimą taip, kad jau niekas žiauriau nesugebėtų (ir kad jokiu virptelėjimu nieks neįtartų dėl anų lakų… nes tai būtina pasakyti dėl kalbos tęsio, taigi, kad jokių čia…), pratęsia…, ir kad Lietuvai demokratija, tai tokia laimė gavosi, kokios patys didieji pasaulio diktatoriai per visą buvusį šimtmetį pavydėtų. Tas pats apie korupciją, dvasinę degradaciją… nes perteklius pasirodo pavojingesnis žmogui (turima omenyje jo karmę musės) nei baisus nepriteklius…
  Galima dar pridėti apie dalį jaunimo, kuris kasdien dalyvauja žudynėse (TV ir visokiose virtualiose erdvėse…), jo jau žiaurumą realybėje… kad net kai kuriose interneto svetainėse (dėkui Dievui dar ne šioje) nesunku stebėti, kaip šiandieniai trisdešimtemečiai „seniai“, ciniškai, be ceremonijų suspardo kitokį, padoresnį. Bet tai, manau, tik pradžia to gaivalo…
  Tad eilė laukia ne tik gelžbetoninių, bet titanų, gal netgi – jau išlenda, tupėję baimėje, tai vienas, tai kitas, nepabijodami cinikų, kuriais virtuali aplinka jau okupuota, ir tuome nieko jau nestebina.

 • Juozas

  Gana taiklūs pastebėjimai, tik trūksta konkretumo, nelabai aišku kuriam iš žurnalistų pritaikyti šias kritikškas pastabas. LOL

  • lida

   Taiklūs pastebėjimai neaišku dėl ko ? :)

 • Regis

  Ką reikia vartoti ir svarbiausiai kiek, kad kiltų tokios asociacijos..

  Visada nuoširdžiai gaila žmonių kankinamų pilvo rūgščių, kurios pasiekia ne tik kvėpavimo ir maitinimosi angas, bet ir tą vietą kurioje gimsta tokios mintys. Gal vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju, ne ne, ne dėl galvos, o dėl to kaip subalansuoti savo vartojimą, kad gyvenimas tiek sau tiek aplinkiniams pasidarytų nors truputi malonesnis.

  Beje, LRytui anokia čia garbė iš tokių komentarų. Turbūt visai nekas pas juos jeigu tokia medžiaga papuola į jų erdvę.

 • Roco

  Mielieji, kaip gi čia gali būti minimas gerbiamas ponas Artūras Račas jei kiek man žinotina jis nei karto nėra rašęs apie žlugusią ar tariamą LT regiono lyderystę. Juolab kaip čia rašoma taip užbaigiamas vos ne kiekvienas straipsnis. Taigi akivaizdu, kad čia yra gerbiamas Kęstutis, o kad pavadintas žurnalistu – tai matomai klaida yra šios pezelionės autoriaus.
  Beje gerbiamas Kęstutis jau senai vis kartoja šią mintį, o Kovo 11 -osios šventė ją dar galutinai užtvirtino.

 • Nagrinėjant klausimą kurį žurnalistą Čiuldė turi galvoje, reikėtų prie reikalo eiti tiesiai šviesiai, taip kaip parašyta. Kas vizualiai, iš povyzos ir veido bruožų panašesnis į atrajoančią karvę? Gali būti skirtingų nuomonių, bet aš galvoju, kad Račas panašus į daug ką, bet ne į atrajojančią karvę. Jis netgi nepanašus į neatrajojančią. Reiškia tai Girnius. Girnius irgi nepanašus, bet Račas nepanašesnis labiau.
  Į ką panašus Čiuldė? Nežinau kodėl, bet kai įsivaizduoju pedofilą, tai jo veidas būna panašus į Čiuldės. Gink dieve neteigiu, kad Čiuldė yra pedofilas. Netgi neteigiu, kad jis yra gėjus. Tiesiog gal jam reikėtų atnaujinti nuotrauką lryte?
  p.s. Girnius ir ironija niekada nesikertančios tiesės. Jau Račas greičiau primena atrajojančią karvę, nei Girniaus tekstuose jaučiasi nors lašelis ironijos. Reiškia tai ne Girnius. Kas tai galėtų būti?

 • Roco

  Gerbiamas Pone Valentinai, o ar yra dar kokis žurnalists be gerbiamo Kęstučio ant Lietuvos kuris pastoviai kartotų, kad LT buvo tik tariama regiono lyderė, sau ši vaidmenį prisikyrusi??
  O toji ironija apie kurią išprotėjęs LR pabaisa rašo manau tik jo išvedžiojimų vaisius norint LR stiliuje pamazgas ant žmonių papilti…

  Ir beje kas dėl minėtos nuotraukos, ar tikrai esate tikras, kad čia nuotraukos pakeitimas padėtų? Gal plastinė operacija kiek pataisytų?

 • Gimė man staiga originali mintis. Jei pilietis Čiuldė rašinėja tokius straipsnius, tai ko vertas diplomas, kurį gauna jo mokiniai, kuriuos jis mokina filosofijos?

  • Valentinai,
   diplomas, kaip diplomas. Ten gi „žemkė“ ir žmonės mokosi mokslinės agronomijos, politikos įvado ir filosofijos kursai dėstomi vien tam, kad to „universiteto“ programa atitiktų humanistinio ugdymo principus. Šiaip ar taip, jei tau reikėtų, kad kas nors sklypą suartų, tai ar svarbus kriterijus būtų filosofinės traktoristo pažiūros?

  • lv

   Nors tai ir kapstymasis bei pavienių faktelių traukimas (gal ir visiškai nereikšmingas, be to, kad bjaurokas), tačiau iš jų matyti, kad E. Čiuldė seniai — dar 1995 m — pradėjo rengti daktaro disertaciją „Socialinio mąstymo paradigmos filosofijoje“, 2001’aisiais ji dar buvo rengiama…
   Nuo 1995 taip pat rašoma monografija — „Socialinio mąstymo paradigmos filosofijoje“.
   Jei nei vienos iki šiol dar nepateikė, tai jau greitai pateiks abi, ar bent jau vieną jų.
   O kol kas ilgai brandinta išmintis fosforescuoja lryto puslapiuose. Sunkūs ir kažkokie juodi tie tekstai, ilgais, painiais ir trūkiais tuneliais surinkti, kartkartėmis į šviesą išlendant vis kitoje vietoje. Lyg iš po žemių, iš tos pievos, kur romiai atrajojančios karvės žvelgia žemyn į juodos žemės kelmelius…
   Mūūūūūūūū!!!

   • lv

    Tikrasis rengiamos disertacijos pavadinimas — „Sociologijos objekto ir metodo problema“.

 • A.Guzber

  dieve, kiek daug popieriaus, elektros ir smegenų išeikvojama kažkieno pasitenkinimui rašyti suveltas mintis. Labiausiai gaila (paskaičius komentarus taip pat), kad JIE augina sau pamainą – tokių pat debiliukų absolventų-analitikų kartą. Lietuviška žiniasklaida išties turėtų susinaikinti :)

 • WU

  Artūrai, ne į temą http://www.ctv.lt/video/5153/Litofcai-Or%C5%B3-Durniukas Algis Greitai vėl jus pagerbė :))))

  • WU, manau kaip tik į temą. Skaitykite antrąją E.Čiuldės citatos dalį :))

 • romas

  Pasisekė p.E.Čiuldei. Juk būtų daug kas ir neperskaitęs.

 • Tarp „vieno tokio, atkreipiančio dėmesį savo pažiūrų geležiniu nuoseklumu ir gelžbetoniniu vientisumu, Lietuvos žurnalisto, beveik kiekvieną straipsnį užbaigiančio atrajojančios karvės maniera“ ir E.Čiuldės nematau didelio kokybinio minčių šuolio.
  Tiesiog jie abu atstovauja dvi skirtingas pozicijas.
  Save Buridano asilu vadinantis žurnalistas rašė (citata 2008-08-29 17:40 Artūras Račas Alfa.lt ):
  MICHAILAS SAAKAŠVILIS YRA KVAILYS IR NUSIKALTĖLIS, NES, NORS IR TURĖDAMAS TEISINIUS IR MORALINIUS ARGUMENTUS SIEKTI, KAD PIETŲ OSETIJA PAKLUSTŲ TBILISIO VALDŽIAI, ŽUDĖ TAIKIUS GYVENTOJUS.
  Kuris požiūris, koncepcija yra teisingesnė: ar apgailestaujačių, kad netapome, nesiekiame regiono lyderystės, ar tų, kurie teigia, kad turime draugiškai sugyventi su didžiąja rytine kaimyne – paaiškės labai greitai.
  D.Grybauskaitės patarėjas užsienio politikos klausimais D.Semaška sakė, kad dabar žaidžiama sudėtinga šachmatų partija. Šios partijos sudėtinė dalis matyt yra ir V.Ušacko pakeitimas A.Ažubaliu.
  Žaidžiamos šachmatų partijos rezultatus netrukus išvysime – A.Kubilius važiuoja į Maskvą susitikti su V.Putinu, nors dar prieš gerus metus rusai mūsų tuometiniam opozicijos lyderiui net neišduodavo vizos įvažiavimui į jų šalį. Nuo vienos nemalonios procedūros – dalyvauti Antrojo pasaulinio karo minėjimuose ir Rusijos Pergalės dienoje gegužės 8-9 d.d. mūsų prezidentė jau yra atleista, pavyko išvengti nemalonios misijos – pašlovinti J.Stalino pergalės.

 • Slyvanosis

  Ką Čiuldė bečiulbėtų, manau, Artūro pagrindinė misija – sustyguoti LNRT (pakeisti sutrūnijusias stygas ir suderinti naujas).
  Kolei kas jėgų santykis 1:10 Artūro nenaudai. Betgi aš tikiu wind of change…

 • Rytis I

  Aiškiai matomas, jaučiamas apžvalgininko siekis kažką sudirbti, sutraiškyti visa taip ilgai kaupta filosofistine jėga, norėtasi pervažiuoti kaip studebekeriu per bunkerius… Bet per kokius? Labai sietųsi su Siauro „trąšomis“ – visur smirda, niekur nepasislepi kur benueisi, bet kovoti su tuom tikrai kažkaip reikia. Įdomu, kokia tokių tekstų išliekamoji vertė? Jei dabar niekas nesupranta, kaip į tai žiūrėsis po kelerių metų?