E.Čiuldė manęs klausia, kaip per vieną naktį tapti „auksiniu berniuku“…

Apžvalgininkas E.Čiuldė naujienų portale lrytas.lt mano adresu pažeria daugybę komplimentų ir šiek tiek patrypčiojęs užduoda klastingą klausimą:

O vis tik – kaip atsitiko, jog mūsų herojus, pats nepabijojęs išeiti „prieš srovę“, pademonstravęs tokios neįtikėtinos drąsos pavyzdį, iškart, beveik per vieną naktį tapo tuo „auksiniu berniuku“, ant kurio nuo to laiko nepertraukiama srove pasipylė postų, malonių ir kitų gėrybių lietus?

Bandau atsakyti.

Pirma, nelabai suprantu, ką E.Čiuldė turi galvoje sakydamas „postų, malonių ir kitų gėrybių lietų“. Tačiau bandau spėti: postų „lietui“ kolega tikriausiai priskiia BNS vadovo pareigas ir LRT tarybos nario vietą, kalbėdamas apie gėrybes galbūt turi omenyje NMedia ir Login apdovanojimus (?), o štai dėl „malonių“ tai mano fantazija baigiasi.

Nepaisant to, mielam kolegai atsakyčiau labai paprastai: BNS vadovu tikriausiai tapau todėl, kad per septynerius metus darbo BNS buvę BNS vadovai ir savininkai neturėjo man didesnių priekaištų ir buvo patenkinti mano darbu. Tapti LRT tarybos nariu man tikriausiai pasiūlė todėl, kad jau 16 metų dirbu žiniasklaidoje, gana nemažai rašau, kalbu ir nebijau pasakyti savo nuomonės, straipsnių neperku ir neparduodu, reiškiu savo nuomonę, kai ją turiu, nelaukdamas, kol pasisakys visi kiti.

Todėl kalbėdamas apie „beveik vieną naktį“, kolega E.Čiuldė šiek tiek klaidina skaitytojus.

O jei jis bando pasakyti, kad BNS vadovu ir LRT tarybos nariu tapau dėl to, kad prieš kiek daugiau nei metus nusprendžiau pasinaudoti kiekvienam Lietuvos piliečiui prieinama konstitucine teise ir pabandyti teisiniu būdu sustabdyti Leo LT aferą, tai tada jis tuos skaitytojus sąmoningai ir, nežinia kokių paskatų vedinas, klaidina.  

P.S. Mano požiūris į VP dešimtuką ir Leo LT išardymą yra visiškai priešingas nei kolegos E.Čiuldės. Priešingai nei jis, esu įsitikinęs, kad ne šio darymo išardymas, o jo išsaugojimas atblokštų šalį dešimtmečiams atgal ir ilgam užšaldytų modernizacijos siekius.

Beje, simboliška, bet E.Čiuldė šiandien kalba panašiai kaip kitas kolega – A.Matonis, kuris Vyriausiajai rinkimų komisijai pernai kovą įregistravus iniciatyvinę grupę, jos narius pavadino “ veikėjais, siūlančiais stabdyti Lietuvos energetinės nepriklausomybės ambicijas“.

Bet juk demokratija…

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Karolis

  Čiuldės rašinėlis pasirodė persmelktas begalinės pagiežos, neapykantos ir pavydo. Įdomu, kiek yra mokama už tokio tipo straipsnius? gal kas žino?
  O viena gražiausių minčių man nuskambėjo: „Vis dėlto G.Kirkilo garbei reikia pasakyti, jog pastarasis susiejo savo viltis (arba iliuzijas) su labiau moderniu, legaliu ir civilizuotu subjektu nei jo vyresnysis kolega.“ tik kyla klausimas: kaip ten su labaai modernumu ir legalumu? :))

 • Paparastas atsakymas į paprastą klausimą.
  Tik leisiu sau pastebėti, kad p.Artūras gana aptakiai pagrindė savo atsakymus.
  „savininkai neturėjo man didesnių priekaištų ir buvo patenkinti mano darbu“ – negaliu teigti, kad taip nebūna, bet retai esu matęs, kad kažką paskirtų į atsakingo vadovo postą dėl priekaištų neturėjimo ir darbo rezultatų. Juk vadovas turis sugebėti daugiau, nei tik dirbti sąžiningai? O gal čia tik aš pasaulio mažai matęs? :-) O gal p.Artūras gudrauja? :-)

 • NeArturas

  Jau atvirumas, tai kokiu pasaulis turbut „nemate“… Kiek kedziu vienu metu uzsedes musu herojus buvo vienu metu ? Kai kolegos ardavo is ivykio vietos musu herojus sugebedavo paskambinti kolegai, susizinoti ivykio detales, iterpti jau i paruosta teksta ir dar paaiskinti agenturos vadams kaip jis nuostabiai dirba ir kaip agentura nespeja….

  • Mielas NeArtūrai, kažkaip čia jūs paslaptingai viską piešiate…ir labai jau painiai:)

 • Auksinis kardas

  Čiuldė? Kokia privilegija galėti jo neskaityti! ;-)

  Vadovas reikalingas būtent rezultatams siekti be priekaištų. Jei jo visuomeninis autoritetas gali papuošti žiniasklaidos vieneto vardą, laimi ir pastarosios autoritetas (tame tarpe ir rinkoje).

  Galvokime Tomkus, galvokime Vainauskas, Valatka. Galvokime Račas. Ką pasirinktumėt, jei reikėtų rinktis (ir jei nesate šališkas)?

 • ausra maldeikiene – to donatas

  Dieve, o kas tas Čiuldė?

 • Geras straipsnis. Ačiū už straipsnį. Laukiau šito straipsnio. Nuo tada kai perskaičiau komsomolkėje Čiuldės keistą straipsnelį.
  Pamenu prieš kokiu 1,5 metų, balse.lt buvo Čiuldės straipsnelis, kuriame jis bandydamas priešintis Nidos Vasiliauskaitės idėjoms, neatsispyrė pagundai pasišaipyti iš jos fizinių savybių: gergždžiančio šaižaus balso, SS oberštumbarfiurerės (kažkoks toks žodis)pykčio ir pan. Tuomet balse.lt įsivėliau į komentarus ir man atrodo susikirtau su pačiu Čiulde. Nes tas mano internetinis oponentas rašė ypač komplikuota kalba (kas būdinga Čiuldei) ir aiškino, kad išsityčiojimas iš Nidos Vasiliauskaitės fizinių savybių yra „sociologinis groteskas“. Kas tai yra nesupratau, nors atskirai šių žodžių prasmes kaip ir suprantu. Nuo to laiko atkreipiau dėmesį į šį autorių. Jis paprastai rašo labai komplikuota teoretine kalba, netgi gerokai sunkesne negu Donskis. Paprastai jis bando parašyti ką nors labai gilaus. Aktualijos jam yra tik jo giliamintiškumo iliustracija. Prieš kiek laiko jis persikėlė iš balso į lrytas, nežinia ar dėl to, kad jam nepatinka Tomkososai ar dėl to, kad Valatka daugiau pasiūlė.
  Kad už šio straipsnio kyšo Valatkos ausys – akivaizdu. Nelabai aiškus jo pasirodymo tikslas. Ar tai yra Valatkos kerštas Račui? Aš labiau linkęs manyti, kad tai yra Valatkos ir ko nesugebėjimas susitaikyti su tuo, kad žiniasklaidoje jie tapo nieku. Jie yra buvusieji. Valatka yra buvęs įtakos formuotojas. Dabar nei vienas žmogus rimtai nevertina nei Valatkos minčių, nei komsomolkės stumiamų idėjų. Nieks kits čia nekalts, Valatkėli tik tu pats:)
  Grįžtant prie Čiuldės, tai šis straipsnis bus įrašytas į gėdingos šlovės galeriją. Esminė mintis, kurią jis pasakė yra ši: geriau tegul mus daro Maximos oligarchai, negu Lubys, nes darydami Lietuvą, Maximos oligarchai ją kartu ir modernizuos. Lubys mat daro Lietuvą senobiškai, nemoderniai. Man iš to kyla du klausimai:
  1. Prie ko čia yra elektrinės statyba ir modernizacija?
  2. Kas yra „modernizacija“ pagal Čiuldę?

 • WU

  Dar vienas pavyzdys, kodėl niekad neperku ir neskaitau lietryčio.

 • Majus

  Čia biški ne į temą, o Edvardas Čiuldė vyras ar moteris? nes pagal vardą pavardę viskas kaip ir aišku, tačiau nuotrauka tai sukelia labai daug abejonių, kad tai vyras

  • WU

   Na čia stipriai :)) Ar čia vadinamasis “sociologinis groteskas”??

  • nerijus

   Ir akis „padažyta“..?

 • J.naivusis

  Faktai ir mitai (pramanai):
  *RBMK reaktoriai nesaugūs,
  *Ignalinos AJ uždaroma vien dėl to, ją uždarius – Lietuva ( o ir Švedija) bus saugi.
  *Baltarusiai Astrave (25 km nuo Vilniaus) , rusai Kaliningrado (ne Karaliaučiaus, ne Kionigsbergo, o KALININGRADO) srityje – 70 km nuo Kauno- statys savąsiais atomines su kokiais reaktoriais – prancūziškais???
  *Mes jums duosime ne žuvų, o meškeres…
  AJ net ne meškerė, o spiningas, kurį atidavėm, o patys pirksim žuvį skandinavišką, nes rusiška- nors pigesnė, bet geresnė – ne taip kvepia.
  *Paprastam LR piliečiui nepaprastai svarbu, kuris oligarchas – Mockus, Zuockus ar Maximckevičius jį eilinį kartą apstums, statydamas/nestatydamas naują AJ. Geriau – nereikia jokios.
  *Bėgdami nuo rusiško elektos vilko papuolėmė į rusų dujų meškos – „s miortvoj chvatkoj“ – glėbį.

  Kremlinių analitikų planas suveikė nuostabiai, mūsų laivas „d“ pririštas prie Rusijos amžiams ir ne žodžiais- vamzdžiais. Jie savo medalius jau gavo, būtų gerai, kad pasidalintų su mūsų „rusofobais“. Yra už ką.

  • nerijus

   J.naivusis

   Įdomu, Lietuvos Dalia vyko pasirašyti TIK bendradarbiavimo sutarties ar/ ir pasidomėti dėl reaktorių naujajai AE?
   Kaip žinia, prancūzai, šiuo klausimu diktuoja „madas“…

 • romas

  Nežinau, kam Čiuldei prireikė pulti į asmeniškumus. Bet juos atmetus, gerų minčių yra. Beveik niekada taip nebūna, kad pralošia verslas ir laimi visuomenė. Dažniausiai laimi kitas verslas. Visuomenė yra neaktyvi, nekontroliuoja valstybinių institucijų, todėl verslas ras būdų iš to išlošti. Žinom tik vieną – VP10 tikrai jau pralošė. Ir dar viena pastraipa verta dėmesio:
  „Ta pačia proga, plėtojant palyginimą, reikėtų pastebėti, jog keliami privačiam LEO LT investuotojui kaltinimai yra visiškai neadekvatūs, primenantys tą karikatūrinę situaciją, kai baudžiamas į upę nusišlapinęs vaikas, nepastebint, kad į tą pačią upę suteka visi miesto kanalizacijos vamzdžiai. Iš tiesų, jeigu šis privatus investuotojas pralaimės teismo procesus, bus sukurtas precedentas peržiūrėti iš esmės visą privatizacijos eigą Lietuvoje.“
  Nežinau, ar bus tokių precedentų, bet Lietuvoje didžioji dalis valstybės turto tikrai nebuvo privatizuota geresniu būdu, nei buvo privatizuoti VST.

 • inf

  Manau, kad p.Čiuldė nesupranta, kaip žmogus sakydamas tai, ką galvoja, o ne nuolankiai vykdydamas šeimininkų nurodymus, gali kažką pasiekti. To turbūt nesupranta ir p.Čiuldės šeimininkai.

  Be politruko A.Matonio aš dar prie pasižymėjusių priskirčiau Vėsaitę pulemiotčicą (kulkosvaidininkę). Ji, kiek pamenu, atviru tekstu vadino Leo LT priešininkus tėvynės išdavikais ir priešiškų valstybių agentais.

 • Neskaičiau ir nesiruošiu nagrinėti Čiuldės straipsnio. Ne ten reikia ieškoti atsakymų. Man asmeniškai juokingai atrodo tokio tipo ginčai: kuris gražiau parašys rašinėlį (kas ką subtiliau įžeis, kas pasiduos provokacijai)? Visai kaip mokyklos laikais. Tik nėra tinkamų vertintojų – visi vertina iš savo varpinės ir tas įvertinimas visai neturės jokios įtakos rašytojų ateičiai… Bet man asmeniškai tikrai labai keista (ne įtartina, o tik keista), kad Artūro dienoraštyje nutrūko mintys apie LEO LT. Na ir dabar yra ten daug neaiškumų, bet visi kritikai laimingi – atėmė iš VP10. Bet kam atiduos? Sakysite, kad bus konkursas? Toks konkursas, kokie yra būdingi Lietuvai? Tikiu, kad Artūras patebėjo mano mintis apie patarėjus-konsultantus. O kaip ten su tuo skaidrumu? A? Tie patys patarė Kirkilui ir Co, kad galima steigti LEO LT (tiksliau jie vertino abiejų pusių turtą, dėl ko ir kilo labai daug neaiškumų), tie patys pataria Kubiliui, kad statyti AE yra ekonomiškai naudinga… O žinisklaida tyli. Ir tyli tie, kurie kovojo prieš tą Slibiną…

  • lida

   „nutrūko mintys apie LEO LT“ – slibinas nugalėtas, apdovanojimai jau pasidalinti http://racas.lt/pagarba/
   Tegyvuoja naujas slibinas ir nauji kovotojai su juo.

   • lida, tamstos ironija visiškai ne į temą. Gal bent savaitgalį tulžimi nesispjaudytumėte…

  • Simai, jūs neteisus. Mano dėmesys Leo LT aferai niekada nebuvo sumažėjęs. Tačiau kai nieko nevykdavo, tai nieko ir nerašydavau, nes nežinau, ar verta kartoti tą patį daug kartų. Jūsų klausimas dėl to, iš o atims ir kam atiduos, taip pat nėra teisingas. Nes Leo LT niekam nebus atiduotas – jis tiesiog bus išardytas, bent jau aš taip tikiuosi. Ir visą laiką nuo šio darinio įkūrimo, buvau būtent už tokią pabaigą. Tiesa, dabar panašu, norima padaryti dar šiek tiek daugiau – tai yra, ne tik išardyti Leo LT, bet ir priversti VP dešimtuką sumokėti valstybei kompensaciją už juodus darbelius. Jei ne pinigais, tai bent jau dalimi VST akcijų. Toks rezultatas mane irgi tenkintų – būtų gera pamoka kitiems, norintiems daryti verslą mokesčių mokėtojų pinigais. Ir dar Simai, jūs save komentare painiojate skirtingus dalykus: Leo LT steigimą ir atominės statybą. O dėl tų patarėjų, tai mano žiniomis, jų išvadą dėl atominės statybos ekonominio pagrįstumo nėra jau tokia optimistinė, kaip kad paskelbė premjeras. Gal dėl to ji ir nėra paviešinta?..

   • O kodėl manote, kad painioju Leo LT steigimą su atominės jėgainės statyba? Kovoje prieš slibiną vienas iš argumentų buvo toks: LEO LT neįsipareigojo pastatyti atominės elektrinės. O gal aš ne taip supratau kovotojų nenuoseklius argumentus? Daugelis juk bandė įrodyti, kad NDX visai nenori statyti atominės elektrinės, tačiau vykstantys darbai aiškiai rodo, kad konsultacijos sėkmingai vyksta, nepriklausomai nuo to kas vyksta su LEO LT… Be to jei jau kalbėti apie ta kovą su Slibinu, tai vienoje vietoje su logika tai tikrai prasilenkėte… 5. „NDX Energija“ bet kuria kaina siekia pelno, o ne naudos visuomenei. Tai be abejo, kad taip turi būti. Bet kurios veikiančios įmonės, bendrovės ar kito tipo verslo tikslas – pelnas… Tai jei ateis kiti investuotojai, tai jie tikrai norės turėti pelno. Netikiu, kad atsiras verslą darantys investuotojai, kurie darys Lietuvai labdarą. Bet ir vėlgi, Artūrai, tikrai nieko nesupainiojau, bet gal kiek neteisingai išsireiškiau: Evli (Suprema), kiek žinau, patarinėjo Kirkilo vyriausybei dėl akcijų padalinimo ir vertino valstybės bei NDX turtą… Tai vyko būtent įkuriant Leo LT (reikėtų pasidomėti kas kam patarinėjo parduodant VST…). Nenoriu išsiplėsti į didesnes diskusijas, bet, mano manymu, su ta atomine dar bus daaaaag „įdomybių“. Be to, dabar, neaišku kuriam laikui, mūsų energetika bet kokiu atveju visiškai priklausys nuo Rusijos malonės. Tai irgi, sakyčiau, nėra labai paguodžiantis faktorius. Iš tikro šioje visoje istorijoje tikrai labai trūksta viešumo.

    • Simai, abu kalbam lyg ir tą patį, bet kažkodėl nesusikalbam. NDX neįsipareigojo statyti atominės, o darbus, susijusius su galima atominės statyba iki Leo LT puikiausiai darė Lietuvos energija. Ji ir galėjo tuos darbus daryti toliau, visai nebūtina buvo steigti Leo ir atiduoti VP dešimtukui 38 proc. viso Lietuvos energetikos sektoriaus.

     Nesuprantu, kur įžvegiate prasilenkimą su logika mūsų teiginyje, kad NDX siekia pelno. Jūs sakote, kad taip ir turi būti, aš tam iš principo neprieštaraučiau, bet su vienintele išlyga – tegul siekia to pelno savo, o ne mokesčių mokėtojų lėšomis. Jei manote, kad NDX turėtų uždirbti sau pelno investuodami jūsų asmeninius pinigus, tai gal tada tiesiog imkite ir paaukokite jiems, aš to daryti nenoriu.

     Jūsų teiginys, kad bet kurios bendrovės tikslas yra pelnas, nėra visiškai teisingas – kalbu apie atvejus, kai bendrovės savininkas yra valstybė ir kai ta bendorvė veikia kaip natūrali monopolija (o energetika yra būtent tas atvejis) – tada pelnas nėra pagrindinis tikslas. O tikslas yra paslauga visuomenei.

     • Atėjo laikas pratęsti diskusiją apie pelno siekimą. Galvojau, kad teks ilgiau laukti, bet likimas pats pamėtėjo informaciją, prie kurios Jūs esate labai arti.
      Cita iš siandieninio delfi: Nuolat didėjanti LRT skola daro neigiamą įtaką LRTC ūkinei komercinei veiklai – bendrovė patiria sunkumų dėl apyvartinių lėšų stygiaus, be to, LRTC nedelsdamas turi sumokėti bendrovės akcininkei valstybei beveik 3 mln. litų dividendų, kurie apskaičiuoti už 2008 metus
      Taigi, valstybė savininkė ir reikia mokėti dividentus už pelningą veiklą… Papasakokite plačiau apie tas problemas, nes Jūs esate tikrai arti jų… Dar sykį pasikartosiu – bet kuri bendrovė turi siekti pelno, nes kitaip visus nuostolius teks mokėti mokesčių mokėtojams. Su tokiu požiūriu elektra tikrai pabrangs iki 70 centų. Ir ne dėl pelno, o dėl paprasto kontrolės nebuvimo ir neefektyvios veiklos (tai Lietuvoje ir vyksta nuo pat sovietinių laikų), kuri neš tik nuostolius, kuriuos dengs mokesčių mokėtojai.

 • Fredis*

  Dviejų socialistų, minties galiūnų susikirtimas, tačiau jie abu labai skirtingi skirtingi, vienas – pro paksiškasis-uspaskietiškas, kitas – pro liberalusis, pro VP10-tukiškas.
  Labai korektiškas publicistų disputas, nesiruošiu būti teisėju kas iš jų yra teisus. Dabartiniame kriziniame laikotarpy tai labiau panašu į dviejų riebių katinų murkimą. Te gyvuoja šis sunkmetis amžinai, visi tokie draugiški, lipšnūs ir net kai kurie žymūs verslininkai leidžia sau emigruoti (į Airiją), kaip viena ponia sako: „atsigulti ant dugno“.

 • Rytis I

  Na, antileo akcija reitingus Artūrui, manyčiau, pakėlė. Ir blogo populiarumo startas – dėl to. Bet tuo viskas ir baigiasi. Taip mąstant, kaip Čiuldė – BNSui turėjo vadovauti Šustauskis. O Račo pavardės taip ir nepaminėjo – reiškia ne draugas, ir ne pagyrimai tai jokie, ir ne reklamuos..

  ..Perskaičiau dar vieną Čiuldės straipsnį – apie Pociūną. – Bando filosofinių kalambūrų pagalba gauti atsakymą: iškrito ar išstūmė. Pabaigoj reziumė – net jei išstūmė, tai Garbaravičiaus klanas. Na ką gi, filosofija turbūt ateina madon, ypač apmokama honorarais.

 • Rytis I

  Nelabai suprantu tokią rašymo manierą, kai net nepaminima „herojaus“ pavardė. Kad reklamos nepadarytų? lrytas mato račelt potencialų konkurentą? Juokas.. Panašiai kaip rašyti apie krepšinio komandą ir neminėti jos pavadinimo.

 • Rytis I

  Atrodo nepraėjo. Dar sykį..
  Perskaičiau dar Čiuldės straipsnį apie Pociūną. Kažkokiais filosofiniais kalambūrais bando atsakyti į klausimą – iškrito ar išstūmė. Jei iškrito, tai viskas aišku. O va jei išstūmė – tai vel tas pats Garbaravičiaus klanas.. Atrodo, madon grįžta apmokama filosofija..

 • A.G.

  Manau, kad ne per vieną naktį – tad, tiksliau tuomet… kaip ir nelieka turinio…
  Juk direktorius – seniai… (tur būt, seniau…)
  Pripažintas interneto lyderis – neseniai, bet šitie vyrai, kurie pripažino politikomis ar pan., t.y. apart kompiuterių nelabai jau domisi..
  LTV tarybos narys – na vienos iš daugelio TV, kurios turi savininkus, dalinis savininkas kuriam tai laikui… iki aukso toloka.

  Kokios kalbos uždaresnės bevyktų, – Lietuva to nei kiek nesieja su savo meile blogo šeimininkui. Arba, viskas kas kliudytų tai meilei – kaip vanduo nuo riebių žasies plunksnų…
  Ir tai situacijoje, kai žmogus neturi savo radijos arb TV (šio blogo Lietuvos viena – nepasiekia; antra – jis tos meilės nesukurtų.

  Matau klausimą (kirtis ant „au“) kitą. Blogo autoriui reikia pamastyti ar turi teisę išsisemti. Ta prasme, kad čia skiriama daug energijos, čia kur Lietuvai nėra prieinama – o kitur sveikatos vis mažiau lieka, taigi…

  Na, tur būt, klystu. Pagaliau – svarbiausiai geras geras darbas, o ne rezultato, t.y. Tautos meilės siekis darbu. Ane.

 • A.G.

  Ir dar…
  Plyginkime. Pvyzdžiui maestro Virgilijus Noreika ar Raimondas Paulas ir… kažkoks aukštas postas (beje abu turėjo…). Netgi šalies Prezidento postas, daleiskime.
  Juominga net – joks postas neaplenkai to „posto“ maestro (nesikartosiu).
  Tas pats, jei šalis turi žurnalistą iš taip sakykime didžiosios…
  Ir turėjo. Nors negali vadinti ne žurnalistu, kuris juo gali būti tik tol, kol…
  Bet kas kita, kai nėra žmogus jaunas ir dar daugiau – jau yra gerai apsirūpinęs materealiai (ne koks jaunuolis, kuriam reikia to vardo, turtų ir vardan to, kaip matome lenda po tuo tanku…). Kažin kiek tuoemt yra noro – paguldyti galvą (kaip vėliau gali paaiškėti – už niekšą, turint omenyje ne asmenį, bet reiškinį…).
  O dar… visgi ateina protas po truputį (na reikia tam dar vyru tapti, kuris kaip sakoma tik po 60-ies…), kuris daugiau apžvelgia ir… nemato tiesos siekio ten, kur jaunesniam kaip tik tai ir atrodo. Taigi.

 • liuka

  A.G.- sekmadienis šiandien ir jau vakarėja. Mintys – tokio meto.
  Atsispausdinsiu tamstos komentarus, bandysiu neskubėdamas susidėlioti, pavyks ?
  O Čiuldė ir laikraštukas beviltiški, be reikalo A. Račas jį reklamuoja.

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet…
  ES nusprendė, jog uždraus bankams dalinti paskolas UŽSIENIO valiuta. Suprantama, kas yra UŽSIENIO valiuta, bet…
  Dilema. Gyvename Europos sąjungoje, tai, išeitų taip, kad euras NĖRA užsienio valiuta.., nes jis ES piniginis vienetas? Kaip čia išeina..? Ar vėl bandoma pagazdinti visuomenę ir dirbtinai „išjudinti“ paskolų ėmimą?

 • Patikdavo man Čiuldė, kol balsas.lt rašydavo, bet dabar nesuprantu aš jo. Be to patikdavo, kai rašydavo abstrakčiomis temomis, o dabar kai kažką apie ekonomką ir valstybę bando, tai kažkaip nelabai…

 • Kilgoras Trautas

  Man, kuomet mokiausi KPI ant radisto astuntame desimtmetyje Ciulde Edikas deste TSKP istorija. O mechanikams ta pati “ moksla“ kyso i galva toks Lauras Bielinis. Vat. Visi jie is ten. Is Trumpo Kurso.

  • hmm. Čiuldė man rimtai patiko anksčiau. Tuomet jis tarsi tiesiog rašydavo ant savęs. Ir jo kritika Vasiliauskaitės atžvilgiu man patiko, Leonido Donskio atžvilgio irgi. O dabar viskas pasidaro panašu į kabinėjimasi.
   O Lauras tai nelabai…Lopatologas ir tiek. Jis kažkaip bando vaidinti kažką solidaus, bet jo „analitiniai“ straipsniai iš esmės tėra intriganto rašiniai apie intrigas.

 • Smilga

  Hm,E.Čiuldės komentaro pavadinimas: Kaip pasigaminti oligarchą?

 • Objektyvus

  Čiuldės pavyzdys parodo, kas yra „nemirštantis komunistas“…Vien ką reiškia ta pasinė nuotrauka, kurioje šviečiasi komunistinis ir persiraukęs veidukas…Kabinėjimasis, įžeidinėjimai, visiška destrukcija, jokio konstruktyvaus dialogo, nuvalkioti teiginiai…Neįsivaizduoju kokie žmonės gali skaityti ir mėgti tokią rašliavą, kaip Čiuldės…Tokie žmonės gyvenime nesukuria jokios vertės…

 • 004578

  man irgi Račas anksčiau labai patiko. dabar matau, tik savitikslę-ar įprastą kritiką, pakamšytą dar ir fanais su „rėmeliais“. bet blogybes mes visi pastebime. o sprendimų ir valios juos įveikti kadien turime vis mažiau (neršiam vieno žingsnio ribose).

  teisėsauga ir žiniasklaida, yra dvi Lietuvos bėdos. labai, labai labai didelės. ir jos uždaros..

  o dėl Leo padėkos vardais, visai neskanu. ypač kai rinkiminiai vėjai šitą pabaigos pradžią paskatino. žodžiu, tauta ne akla.

 • 004578

  tiesiog nereikia reaguoti ir į tokius Čiuldes.. nu, nieko tai neduoda, apsoliučiai!

 • nerijus

  Ieškosim naujos religijos…
  Pirmoji ir antroji- nepateisina lukesčių :)

  • Daug paprasčiau mažinti lūkesčius. Todėl naujoji religija turėtų būti budizmas. :)

   • pirmoji religija pas mus yra alus. ji dar nenuvylė…

 • nerijus

  Budizmas..?
  Per daug sudėtinga jogos poza :)

 • nerijus

  Ne į temą, bet..
  Stebiuosi ir nesisitebiu Donaldos ( Seimo narės ) dviveidiškumu…
  Ankstesnėje laidoje ( nepamenu pavadinimo ) ji niršo ant A. V., o šiuo metu- bando jį pateisinti ( per LNK )- jo juokelius, „kovą“ su žurnalistais ir pan.
  Ankstesnėje laidoje, Donalda „verkė“, jog, vos, ne iš gailesčio dirba Seime, o šioje laidoje- priešingai…
  A. V. pasitraukia ir grįžta į LNK?

 • ricardas

  pone Artūrai,

  straipsnio pabaigoje paminėjote savo kolegą A. Matonį. labai prašau Jūsų patikslinti tą kolegą, nes A. Matoniai yra du ir abu gali vadintis Jūsų kolegomis – abu darbavosi BNS’e. tai kurį A. Jūs turite minty? mano intuicija tuo pačiu man kužda, kad tai Audrius.

  p.s. dėl objektyvių ir nevisai objektyvių priežasčių negaliu atlikti tyrimo ir susirasti A. Matonio citatos, idant išsiaiškinčiau jos autorių. tad prašau jūsų tai padaryti. ačiū

 • P.S.

  Jei Racas vadinamas BNS direktorium, dar nereiskia kad jis vadovas. Tam jis tiesiog turi per mazai laiko.

  • P.S., gal galėtumėte išplėtoti savo paslaptingą mintį

 • Darius

  O kas tas Edvardas Čiuldė? Kas jis buvo anksčiau?