Kodėl G.Landsbergis & Co nori išprievartauti Konstituciją? Ir dar grupiniu būdu

Šiandien buvo paskelbta, kad Konstitucinis Teismas dar kartą nagrinės ir dar kartą paaiškins Seimo dundukams, tarp jų ir Landsbergio anūkui bei jo partiečiams, kodėl dvigubos pilietybės suteikimo negalima įforminti įstatymu.

Sakysite, negražu Tautos išrinktuosius vadinti dundukais? Bet pasakykite man, kaip vadinti tuos, kuriems neužtenka dviejų Konstitucinio Teismo sprendimo, ir kurie prašo, kad būtų trečias. Glušais, nes jie negirdi, kas jiems yra sakoma? Rinkitės patys, kuris pavadinimas jums asmeniškai priimtinesnis, nors aš tai galvoju, kad galima vartoti abu.

Aš taip pat neabejoju, kad Konstitucinis Teismas ir trečią kartą pasakys tą patį, ką jau buvo pasakęs 2003 ir 2013 metais. Tai yra, kad pagal Lietuvos Konstituciją, dvigubos pilietybės atvejai gali būti tik labai reti, išimtiniai, bet ne paplitęs reiškinys. Taip pat pakartos, kad pilietybės santykiams numatyta didelė apsauga ir kad Konstitucijos nuostatos šiuo klausimu gali būti keičiamos tik referendumu.

Šioje vietoje dėl aiškumo turiu deklaruoti, kad aš asmeniškai esu prieš dvigubą pilietybę, nes manau, kad tikri Lietuvos piliečiai pasirenka gyventi Lietuvoje. Aš, pavyzdžiui, pasirinkau. Bet šis tekstas nėra apie tai, ar reikia dvigubos pilietybės, ar ne. Šis tekstas yra apie teisinį nihilizmą, populizmą ir rinkėjų apgaudinėjimą.

Nemanau, kad G.Landsbergis ir jo draugeliai konservatnikai tikrai yra tokie kvaili, kad to nesuprastų, nemanau, kad jie neskaitė KT nutarimų. O jei skaitė ir supranta, tai kodėl tada parengė Pilietybės įstatymo pataisas, kurios ignoruoja KT nutarimus ir išaiškinimus, ir bando prievartauti Konstituciją (nes KT juk yra pasakęs, kad jo nutarimai yra Konstitucijos sudedamoji dalis) ir Konstitucinį Teismą, ir daro tai grupiniu būdu, tai yra pasitelkdami į pagalbą dar beveik 100 Seimo narių, kuriems, kaip ir konservatnikams, panašu, taip pat nusispjaut į teisę ir į Konstituciją.

Mano nuomone, atsakymas labai paprastas – žaisdami pigų ir populistinį žaidimą su dviguba pilietybę, konservatnikai taikosi į tą beveik trečdalį tautos, kuri gyvena emigracijoje. Į tuos, kurie vis dar turi Lietuvos pilietybę ir į tuos, kurie jos jau atsisakė. Jie siūlo saldainiuką abiems šitoms grupėms ir daro tai labai apgalvotai, nes, nepaisant rezultato, jie vis tiek išliks „geriečiais“. Jei KT pasakytų, kad jų parengtą įstatymą galima priimti (nors to ir nebus), Landsbergio anūkas galėtų girtis, kad tai jo nuopelnas, jei KT pasakys, kad negalima (o taip ir bus), anūkas vis tiek galės muštis į krūtinę, aiškindamas, kad jis stengėsi.

Absoliučiai win win situacija, kai tiesiog negali pralaimėti. Pigu, šlykštu, bet labai efektyvu. Anūkas tikras politikas ir vertas savo senelio.

Pigūs ir savo logika užkalnių tekstams prilygstantys yra ir konservatnikų argumentai, kodėl KT turėtų pakeisti konstitucinę doktriną, kurios iki šiol laikėsi: išaugęs emigracijos lygis, padaugėjęs mišrių santuokų skaičius ir Brexit’as. Tai gal dar įvertinkime „Lidl“ atėjimą į Lietuvą ir Katalonijos nepriklausomybės siekius? Keista, kad nepaminėjo „Zapad“ pratybų…

Buvęs ambasadorius (sic!!!!) konservatnikas Ž.Pavilionis nusišnekėjo iki to, kad viešai pareiškė, jog dvigubos pilietybės ribojimas prieštarauja teisei į laisvą judėjimą ir riboja lietuviams galimybę gyventi kitoje ES valstybėje. Nežinau, kuris terminas – dundukas ar glušas – čia labiau tiktų, bet man štai toks klausimas kyla: tai jei jau taip riboja, tai kodėl šiandien trečdalis tautiečių gyvena ir dirba ne Lietuvoje? Gimdo ir augina ten vaikus, siekia karjeros ir dar šelpia pinigais Lietuvoje pasilikusius savo giminaičius.

Gal vis dėlto kalta ne Lietuvos Konstitucija, Konstitucinis Teismas, o šiandien teisę ignoruojantys konservatnikai ir į juos panašūs, kurie 25 metus dėjo visas pastangas, kad Lietuvos žmonės savo valstybėje nesijaustų gerai? Juk tie Lietuvos piliečiai, kurie pasirinko gyventi emigracijoje, darė tai tikriausiai ne todėl, kad turėtų galimybę atsisakyti Lietuvos pilietybės ir paskui Landsbergiobei Pavilionio dėka ją atgautų? Nebent landsbergiai ir pavilioniai iš tiesų galvoja, kad emigraciją lėmė dvigubos pilietybės ribojimas. Tada jau jiems niekas nebepadės.

G.Landsbergio ir konservatnikų tikslai aiškus, jų požiūris į teisę ir į Konstituciją – taip pat, Man taip pat visiškai suprantama, kodėl jie renkasi prievartauti Konstituciją, o ne bando spręsti klausimą ja vadovaudamiesi. Tai yra, organizuodami referendumą ir siekdami jame teigiamo rezultato. „Maxima“ galėtų pasidalinti savo patirtimi iš ES referendumo, o dar geriau būtų pakeisti referendumo įstatymą ir nuleisti kartelę tegiamam rezultatui pasiekti, juo labiau, kad sumažėjęs gyventojų skaičius tam yra svarus argumentas.  Kodėl konservatnikai neina šiuo keliu? Aš jums pasakysiu kodėl.

Šita partija visada bijojo žmonių, o šios partijos nariai visada manėsi esą protingesni už likusią tautos dalį. Todėl jie net negali leisti sau pagalvoti apie tai, kad svarbius sprendimus gali priimti tauta. Tauta jiems reikalinga tik per rinkimus, bet ne sprendimams priimti. Kaip, beje, ir daugumai kitų partijų. O jei referendumą surengti ir sprendimus priimti pasidarys lengviau, tai apsisprendusi dėl dvigubos pilietybės, tauta gali sugalvoti, jog ji nori spręsti ir kokius nors kitus klausimus – mokesčių, investicijų, savivaldos, partnerystės ir t.t. O konservatnikai ir mąstantys panašiai kaip jie, juk žino, kad teisingai nuspręsti tauta negali, ji juk ne tokia protinga kaip konservatnikai ir jų anūkas. Štai todėl referendumo įstatymo keisti negalima, geriau prievartauti Konstituciją.

Konservatnikų žaidimai nepalieka abejonių dėl tikrųjų tikslų. Bet kodėl, kartu su anūku kelnes maunasi ir į eilė prievartauti Konstituciją, stojasi dar 100 Seimo narių ir premjeras su R.Karbauskiu, nelabai galiu suprasti. Jie ką – visi labai nori, kad G.Landsbergis nuo 2020 metų būtų premjeru, Ž.Pavilionis – užsienio reikalų ministru, M.Adomėnas užsiimtų kultūra, A.Kubilius rūpintųsi socialine apsauga, o R.Juknevičienė turėtų branduolinį lagaminėlį? Manęs tokia perspektyva, prisipažinsiu, nevilioja ir galbūt net aš tokiu atveju rimtai pradėčiau galvoti apie emigraciją. Nors man Lietuvoje ir labai patinka.

Tiesa, R.Karbauskis siūlo prievartauti ne Konstituciją, o Referendumo įstatymą. Sako, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės neturėtų būti „tipiškas“ ir vykti ne vieną dieną. Geras pasiūlymas. bet aš turiu dar geresnį: paskelbkime referendumą ir tegul jis vyksta tol, kol gausime teigiamą rezultatą. Jei paskelbsime dar šiemet, žiūrėk iki 2019 metų, jau galėsime dalinti dvigubas pilietybes visiems, kas jų norės. Nereikės nei alaus, nei skalbimo miltelių, nei nemokamų koncertų.

Beje, o pastebėjote, kad partškolos lektorė Dalia šiuo klausimu nėra tokia entuziastinga kaip G.Landsbergis? O žinote kodėl? Jei ne, tai aš jums priminsiu – juk paskutinis KT išaiškinimas dėl dvigubos pilietybės atsirado būtent Dalios dėka. Tai ji 2013 metais kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydama, kad jai dar kartą paaiškintų tai, kas jau buvo paaiškinta. Tai jai ir paaiškino.

Dalios garbei reikia pripažinti, kad jai užteko dviejų kartų – lektorių atranka į partines mokyklas, matyt, vis dėlto buvo geresnė nei į konservatnikų partiją.

(17 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...
 • Vingių Jonas

  Vata – ji ir konservuota yra tik vata.

 • Epilogas

  Galetu buti maziau klaidu, bet tai ‘afigiennas’ straipsnis! … gaila,kad ji perskaitys tik koks 0.2 % tu, kuriems tai aktualu…, o terminas ‘konservatnykas’ puikiai atspindi tikraja lyadzbyiergystu kasta. Pagarba autoriui.

  • ArturasR

   Mielas Epiloge, ačiū, kad skaitote. Atsiprašau už klaidas – tuoj eisiu jų ieškoti klaidų ir taisyti. O kiek perskaitys, priklauso ir nuo jūsų, ir nuo kikevieno, kuris šį tekstą skaitys.

  • ArturasR

   Kokias 10 klaidų ištaisiau, Jei dar kurių nepastebėjau, nepasididžiuokite, parašykite.

   • Epilogas

    Pirma karta komentuoju Jusu ‘teksta’, nors esu skaites ne viena.. Nezinau daug apie tai, ka Jus darote ir kaip jus darote, bet…jeigu bent puse tautos, … ka ten puse, bent ketvirtis jos, mastytu taip kaip Jus (ir stengtusi taip daryti), tikiu, Europos Sajungoje mums nereiketu galvot kaip ‘aplenkt’ Bulgarija ar Latvija, mes butume pajegus buti salimi-pavyzdziu (kalbu apie tautos ir darbini ir intelektualini potenciala), o ne ta salimi, kuri siuncia i Europarlamenta nusikaltelius, nusalintus prezidentus ir kitus pusiau numirelius… ir nebutume ta salimi, kurioje prezidentauja norejusi ikisti LIETUVAI korupcine (kas galetu paneigti, kad ne) atomine elektrine tarybine partorge (desimtis milijonu per menesi kainuojanti suskystintu duju terminala jau vis tik turime)… … … bet… … ir … palikti nors musu anukams ‘zydincia’ Lietuva…, ir gal tada bus esancioms/gyvenancioms dabar/ kartoms prasme cia/Lietuvoje likti ir kurti del/vardan tu, kuriuos jie pagimde ir kurie gyvens po ju.
    Dar karta aciu uz ‘teksta’ :)

    • Epilogas

     …turejo but „… ir kitus PARANOJINIUS pusiau numirelius…“

     • Bobute

      Epilogas, sakot „Galetu buti maziau klaidu, bet…“.
      Tikrai, galėtų būti mažiau… Penkios klaidos keturiuose žodžiuose – daugoka net visiškam dundukui…;) Juokinga kai beraštis kitus raštingumo moko.
      Nors, šiaip jau, ačiū Jums. Kaip sako angliakalbiai – Jūs padarėte mano dieną…:)
      Beje, nesutinku su Tamsta dėl per menko p. A. Račo įvertinimo. Jei tokių kaip jis būtų bent šimtas, Lietuva būtų pavyzdžiu ne kokiai tai nupiepusiai ES, o visam pasauliui.
      Va taip va, aš kiečiau lyžtelėjau.:):):)

     • Epilogas

      jeigu Bobute nuosirdziai mano, kad mano asmenyje cia buta noro ‘lyztelt’ … totaliai klysta. Ir tas bandymas pateikti viska sarkazma/sarkazmiskai, gaila, bet nelabai i tema, todel manes visai nezeidzia.
      P.S.: padarytas klaidas as buciau linkes vertinti ne kaip ‘dundukiskuma’, o kaip skubejima/laiko neturejima, nes zmogus, kuris sugeba analitiskai gvildenti tokias temas negali buti ‘dundukas’… ir… labai nenoreciau manyti, kad p. A. Racas gali tureti asmeniniu ar korupciniu paskatu tai rasydamas. Kazkodel esu tuo tikras.

     • Bobute

      Turit teksto suvokimo problemų… Prie ko čia p. Račas? Tai Tamsta darot dešimtis klaidų ir, tuo pat metu, mokot kitus.
      Beje, patiko tas Tamstos – „…mano asmenyje cia buta noro ‘lyztelt’ …“.

     • Epilogas

      bbd ant taves, bobut, o savo ‘diagnozes’ gali susikisht taip giliai, kad kvapa uzspaustu.

     • Bobute

      Sakai bbd…:) Daug tų b… per savo ilgą amželį mačiau, bet toks mažas, nupiepęs kaip tavo pasitaikė pirmą kartą.
      Vienžo, slėpk tą savo ataugėlę, nesipazorink, nevykėli…;)))

     • ArturasR

      Bobute, paprašyčiau… Ir esu tiesiog abstulbęs. Bet tikriausiai čia buvo sarkazmas.

    • ArturasR

     Net nežinau, ką pasakyti… Todėl pasikartosiu – ačiū, kad skaitote. Tai mane skatina rašyti. Ir tikėtis, kad pokyčiai yra įmanomi ir kad sveiko proto įstatymai neriboja, kaip sakė valstybės kontrolierius A.Dulkys. Bėda ta, kad didžioji tautos dalis jo negirdi, nes Monika įpratino žmones domėtis krūtimis, o ne valstybe ir jos ateitimi. Monikos nebėra, tačiau žiniasklaida vis dar yra monikinė.Ir tai yra viena didžiausių Lietuvos problemų.

 • Μarius

  Žygimantas Pavilionis yra akivaizdžiai riboto proto, galbūt ir bukaprotis. Prisiminkite ir jo gąsdinamą rusais, girdi jau vos ne sekanačia dieną užpuls, gi jau pasiruošę. Prisiminkite jo nusišnekėjimus „valandoje pas Rūtą“ girdi Zapad pratybų metu nepriklausomos Baltarusijos nebeliks, o lietuviai turi vengti važiuoti į ją, net jeigu ir ten būsite užverbuoti (aha, tuom ir teužsiima) tai ten ir būsite nubausti – va taip ir suprasti. Logikos pas šį žmogų nėra.

  • friendly-fire

   Kai skaitai posta kur isvados daromos is tokiu laiku kaip „Valanda su *****“, zinai, kad rimta analize nusimato!

 • Liutauras Ulevičius
 • Joris Malinauskas

  Nelietuviškų pavardžių klausimu buvo panaši situacija: irgi į KT kreipėsi vis tuo pačiu klausimu. Ir kągi, – KT galiausiai pasidavė (permetė atsakomybę kalbininkams). Šiuo klausimu gali būti panašiai.

  • ArturasR

   Joris Malinauskas, tik atkreipiu dėmesį, kad nebuvo.

 • sataniuga

  Beje, dėl anūko, reikia vadinti daiktus tikraisiais vardais : Nepotizmas.

  • ArturasR

   Sataniuga, nelabai išeina tamstai prieštarauti.

   • Epilogas

    …prisipazinsiu, kad suzinojau nauja zodi …:) sugriztam i viduramzius ir dar anksciau…, – pasirodo, kad titulai Lietuvoje paveldimi ir siais laikais… Gerai tai, kad tarybines partines mokyklos destytoja nepasidauginusi ir, tikekimes, nepasidaugins.

 • Bronius Bielskus

  Kad kažką dirba reikia rodyti vien tik rusai puola maža

 • friendly-fire

  Trecia straipsni is eiles skaitau ir komentaruose viskas prasideda nuo susisaudymu. Nu negaliu neparasyt, kad labai nuosirdziai tikrai labai smagu skaityt! Aciu jums, intelektualiniai razborai visada nuostabu!