Dundukų žiniasklaida…

Žiniasklaida būna įvairi.

Yra vadinamoji „rimtoji žiniasklaida“.

Yra „bulvarinė“.

Yra ir „čyvų žiniasklaida“.

Bet yra tiesiog dundukų žiniasklaida.

Puikus pastarosios pavyzdys yra ekonomika.lt ir balsas.lt samplaika, kuri neseniai paskelbė:

„Freedom House”: Lietuvos žiniasklaida beveik laisva

Pagal skalę, kurią žiniasklaidos reitinge naudoja „Freedom House“, šalys, gavusios daugiau nei 60 balų, laikomos šalimis, kurių žiniasklaida „nėra laisva“. Norint patekti tarp „iš dalies laisvų“, reikia surinkti 30–60 balų.

Laisviausią pasaulyje žiniasklaidą gali pasigirti turį skandinavai: Suomija (10 balų), Norvegija ir Švedija (po 11 balų).

Tarp buvusių SSRS šalių daugiausiai balų yra surinkusios Baltijos valstybės: Estija (22-a vieta), Lietuva (36-ta) ir Latvija (54-ta).

Rusijai stabiliai tenka vietos reitingo, kuriame įvertintos 196 šalys, gale. „Freedom House“ ekspertų nuomone, 2010 m. Rusijos teismai buvo naudojami nepriklausomų leidinių persekiojimui, padažnėjo vidinės cenzūros atvejų, informacijos agentūras nuolat kontroliuoja valstybė, būdavo žurnalistų užpuolimų.

Pastaraisiais metais akivaizdžiai pablogėjo žiniasklaidos padėtis Ukrainoje. Iš 108-tos vietos pernai ji šiemet smuktelėjo į 121 vietą. 2011 metais į priekį tarp NVS valstybių pirmą kartą pavyko iškopti Moldovos (118-ta vieta) žiniasklaidai.

„Freedom House“ reitingą užbaigia Šiaurės Korėja (97 balai), Turkmenistanas (96 balai), taip pat Birma, Eritrėja, Libija ir Uzbekistanas (po 94 balus).

… Apie pranešimo stilių ir struktūrą kalbėti net neverta, nes reikėtų būti užkalniu ar čyvu, kad suprastum, kas tas „Freedom House“, apie kokią „skalę“ kalbama ir kas kur nori patekti.

Tik čyvai ir užkalniai galėtų suprasti, kodėl ta Lietuvos žiniasklaida „beveik laisva“, nes apie tai, kiek „balų ji surinko“ dundukai nepraneša …

Tačiau dar sunkiau suprasti, kiek dundukų turi vienu metu rašyti ir redaguoti pranešimą, kurio pavadinimas visiškai neatitinka tikrovės, o tekstas parašytas taip, kad niekas nesuprastų, kaip „Freedom House“ iš tikrųjų vertina Lietuvos žiniasklaidą.

Puiki vieta įsidarbinti iš BBC grįžtančiam A.Užkalniui. Visiškai atitinka kompetenciją žmogaus urbis et orbis paskelbusiam, kad Didžiojoje Britanijoje cigaretės bus parduodamos baltuose pakeliuose.

(5 balsų, vidurkis: 3,40 iš 5)
Loading...