Kaip patekti į teliką: A.Zuoko receptas

Šių metų pavasarį buvome surengę seminarą tema „Kaip tapti naujiena?“ Jame žinomi laikršačių, interneto portalų redaktoriai ir televizijų naujienų tarnybų vadovai kalbėjo apie „virtuvę“, naujienų atranką ir bandė paaiškinti, kodėl ne visos žinios tampa pirmo puslapio ar žinių laidos naujiena.

Iš tiesų tai viskas daug paprasčiau: šiandien jei žiūrėsite žinias, labai tikėtina, kad visose televizijose tarp naujienų bus A.Zuokas. Nepaisant to, kad nėra nei žinios, nei naujienos.

Receptas maždaug toks:

 • pasirinkti tinkamą dieną ir tinkamą sezoną. Seimo sesijos nėra, Vyriausybės posėdis nevyksta, spaudos konferencijų neikas nerengia, krepšinio rungtynių nėra
 • tinkamai suformuluoti spaudos konferencijos temą – ji turi intriguoti ir būti paslaptinga. A.Zuoko atveju pranešimas skambėjo taip: „Prezidento rinkimuose Lietuvai reikalinga alternatyva“
 • pasirinkti tinkamą kalbėjimo objektą. O kas gali būti geresnis objektas nei didžiausią reitingą turinti prezidentė D.Grybauskaitė?
 • Šypsotis

Viskas, daugiau nieko nereikia. Sėkmė garantuota: jūs tampate naujiena ir jus rodo per nacionalines televizijas. Nereikia nei užsakinėti, nei reklamos pirkti.

Nors A.Zuoko atveju tai tik eilinė asmeninė viešųjų ryšių akcija.

O ko daugiau reikia besirengiančios Seimo rinkimams partijos vadovui? Partijos, apie kurią rinkėjams tikriausiai ir tėra žinoma tik tai, kas yra jos vadovas.

Nepaliauju žavėtis A.Zuoko gebėjimais viešųjų ryšių srityje.

Būtų gal net į žmones išėjęs, jei teismo nebūtų buvęs oficialiai pripažintas kyšininku…

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Paskutinis sakinys – geras, todėl ir skaitau šį tinklaraštį.

  Jau ne vienas politologas pastebėjo, kad politikoje vis mažiau politikos ir vis daugiau viešųjų ryšių akcijų. Politikai mano, kad žmonės yra durniai, o žmonės mano, kad politikai yra tokie, todėl Seime jų turi būti 101 ar dar mažiau. A.Zuokas ir šiuo klausimu sugeba pabūti abejose nematomo fronto pusėse.

  • Mauras

   viena iš esminių valdovų priedermių nuo senų senovės buvo rengti spektaklius tamsiai liaudžiai. Kol liaudis spektakliais tiki ir juos žiūri, ji jų nusipelno. Per kelis tūkstantmečius niekas nepasikeitė, tik technologijos, šia prasme evoliucionuojam labai lėtai.

 • sataniuga

  Ostapas jau pelnė Vasiukų šachmatų klubo narių dėmesį, pažadėjo oro linijas, visuotinį klestėjimą, surinko pinigus ir greitai suloš nepamirštamą šachmatų partiją.

 • Fredis*

  …hipotetinė niša su kuo reikės tartis A.Zuokui yra tokia http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wOniiq_ub5I#!, šiuos vaizdus reikia suprojektuoti į Klonio gatvę Garliavoje, tik kažin ar prezidentinės kampanijos lyderiams reikės A.Zuoko draugijos, miesto merui reikės kliautis savo aplinkos jėgomis.

 • Šamanas

  Koks tikrasis šios akcijos tikslas? Atkreipti dėmesį į save galima, bet bandyti kelti savo reitingą prieš rinkimus kritikuojant prezidentę yra kvailystė. Bet Zuokas tai ne kvailys.

  • Taškas

   Būtent.

 • P.E.

  Jei neklystu,vienas žymus istorikas yra pasakęs maždaug taip- prisigerti viešoje vietoje Lietuvoje laikoma didesne nuodėme,negu vogti…

 • Valentinas

  Zuokas pagaliau įnešė gaivaus vėjo į šio tinklaraščio komentatorių bendruomenę. Pagaliau tema, kuri suvienys visus – nebereiks pliektis kas violetinis, kas ne, kas už konservus, kas prieš, kas už atominę, kas prieš. Ūsuotas milicininkas linksmai mirktels sukriošusiai bobutei, o toji pavadins jį ne niekšeliu, o uniformuotu ponaičiu. Iš Zuoko juoksis ir šaipysis visi, nes pastarasis akibrokštas yra labai labai juokingas.

  • GIGA

   O ką neatsiras tokių kurie sakys,Zuokas nors ir vagia,bet ir miestui kažką gero nuveikia? :)

   • Makmerfis

    jo, kur tie maldininkai, kur it mantrą kartoja: nu taip, zuokulas ne angelas, mr. 15 proc., su rubikonu peržengė bet kokias ribas, kolegas plaukioti mokė, ale vis tiek bent miestą „pakėlė“, stiklinių šiltnamių pristatė, sostinę pasauly išgarsino… :DDD

 • Nesvarbu

  Zuokas gero nori žmonems, o Račas šitaip apie ji atsiliepia. Butinai už ji balsuosiu ir bičiulius paraginsiu!

  • P.E.

   Kažkaip žiemą to nesijautė.

 • to nesvarbu

  cia ne valstieciulaikrastis.lt, arturai.

 • G.

  cia visgi LT ziniasklaidos problema. tikiuosi, kad nemaza dalis oranzinio elektorato issivazineje po airijas.

 • bijau sumeluoti, bet vaizdo įraše lygtais mačiau šmėstelint Rūtą Vanagaitė. spėju, tai jos idėja ir medalis turėtų būti jai

 • Izbliondimas

  Manau, kad jau prasideda tokia įdomi užuomazga Lietuvoje, kai Lietuvai iš tikro labai daug nusipelnę žmonės, pradeda vengti bendravimo su Lietuvos žiniasklaida.
  Pirma, taip save susilygintų su Lietuvos „žvaigžde“, kas jau ne vienam būtų didelė gėda.
  Antra, jau kai kas pagalvoja, kad Lietuvoje nebeliko ir žiniasklaidos vartotojo (juk persukite, kada turėsite minutėlę laiko Lietuvos mažąsias stotis, – jos orentuotos matomai į Lietuvos vartotoją… kai ten, tose radijo stotyse (turiu omenyje mažąsias, bet gi jas totaliai mūsų žmonės ir klauso, kiek pastebiu ofisuose ir ne tik…) keli piemenys (juk neturintys jokios išminties… tai ne bėda, užaugs, pasens, jos įgys, tiesiog jaunimui ji nėra duota, ir taip visur ir visada buvo…)dienų dienas savo publikai duoda klausimėlius ir t.t. ir pan. Tad ta publika ir yra šiandienos vanasi vartotojas, – tad negi rimtas žmogus dar bandys jam kažką kalbėti, mielieji… O apie laikraštieną, žiurnalus (žurnalų tai gal jau ir nebelikę…) jau daug čia ir kalbėta…).
  Tad jau gal į nežinomus telefono numerius patampa mada ir nėra totaliai atsakinėjama, ne dėl kitų, t.y. seno kirpimo priežasčių, – o dėl naujos, – bijant kad gal skambina iš žiniasklaidos…

  Tad ir lieka, vanasi, žiniasklaidos „žvaigždės“ toje mūsų žiniasklaidoje su tos mūsų lietuviškos žiniasklaidos vartotoju.
  O ką daro likusieji dar keli žiniasklaidą dar vis norintys vartoti… Na taip, rusų filmai juos dar kol kas gal tebegelbsti (kol juos kol kas filmuoja be aktorių, o iš natūros, – turiu omenyje ne tik filmą „Peterburgo banditai“, bet dar dešimtis ar šimtus, kurie jau labai realiai (labai labai) atspindi šios dienos gyvenimą ne tik Rusijoje, bet musėt ir Lietuvoje.
  Juk bent šiandien čia šiuose gyvenimuose gal kol kas dar 1:1…

  O ką kiti, pasaulyje šiandien bando prasimanyti… O kiti gal bando neprasnausti, kai tiek skirstoma tūkstančių milijardų… Ne tik Egiptui, dar dešimčiai kitų „režimų“ (gal reikėjo „pyypt“) nuversti. Putinui nuversti (tik kažko, kai taip viešai, atgrubnagiškai buvo pasivogti tie gal net milijardai skirti Lukošenkai nuversti, kažkodėl ta investicinė srovelė, pastebimai pristojusi… Ypač, kai ant keršto žybtelėjo ES dvi AE… gal dėl to, kad išsigando, kad gali atsirasti dar kokios net ir 10 tų AE…). Veikti yra ką matosi pasaulio žiniasklaidai. Net „Svoboda“ tik tuo, pastebiu, jau beužsiimanti (siekkiant gal neprasnausti tų milijardų…)… gal duok Dieve, tik kol kas (nes gali būti, kad jau yra pas daug ką išbraukta iš malonaus pasiklausymo patapusi, taigi…).
  Na Lietuvoje matyt dėl naujos AE ta žiniasklaida bus dar sklidina ir ilgai. Juk čia juk ne milijonais blyksima…
  Nes kitos temos jau pabodę gal, pavyzdžiui, kad ir dėl tų laimėjusių kovą (gal net triuškinančia persvara) Lietuvoje, mažytukių mergyčių (gal ir berniukų) mylėtojams, tema juk jau ir išseko… laimėjo, tai laimėjo, – laimėtojai nėra ir smerkiami… Vakaruose, vadinamuose, juk jie jau gal seniai tą „kovą“ laimėję yr, gal ir džiaugtis pergale jau yr ir pamiršę, kai tai šiandien jau tik blanki nūdiena, kaip zupės pasrėbimas, patapęs yr, gal.
  Taigi☺

 • na anaiptol čia joks ne supertalentas, pasirodyti prieš visą šalį kaip kokiam klounui, bet kadangi Lietuva ganėtinai tokia keistoka valstybė, tai nenustebčiau, jeigu jam tai duotų neblogų dividendų..

 • Fredis*

  Kaip sakė Valentinas – A.Zuokas yra vienas gabesnių politikų. Ką gali žinoti, gal kada nors ir suburs šis jaunas politikas alternatyvą dabartinei Prezidentei. Politika – sunkiai prognozuojamas dalykas, niekada negali žinoti kas bus rytoj. Palinkėkime Artūrui laimės ir sėkmės. Ir geros alternatyvos.

  • Bobutė

   Na, ko gero jau nebe toks ir jaunas… Greit 45 metukai, o ir politikoje jau beveik 15…:)

  • Apžvalgininko nuomonė

   Na, šįkart jis aiškiai nusipezėjo – nei jis, nei dar kas nors nei iš tolo nėra priartėjęs prie Prezidentės turimos kompetencijos, kuriai tik, viso labo, priskirčiau tokį, sakyčiau moteryčių, kurios neturi stabdžio – vyro, perskubėjimą kalbant.
   Jei ji ne skubėtų, o visa tai ką sako pasakytų ramiai, solidžiu tonu, tai niekam net jokių priekaištų nekiltų.

   P.S. pats Zuokas gal labiau tiktų į premjerministerius, kaip žinomas makleris :), bet į Prezidentus jis niekaip – teistas.
   Ušackas tai pats pripažino Prezidentės pirmumą, ją pavadindamas mama. :)
   Dar palyginkim Prezidentės veiksmus su V.Adamkaus, kuris:
   1, ekonomikoje nei bum bum, nors tai – svarbiausias dalykas yra;
   2. Lenkijai prižadėjo visokių esąmonių, dėl ko jam tokių įgaliojimų nedavėme, o Prezidentė tiesiog kietai bendrauja su lenkomanais, rusofilais ir net amerikėnais, kas, galiausiai, pradeda duoti vaisių – visi tie po truputį pradeda elgtis Lietuvos atžvilgiu pagarbiau.
   Ką prikiščiau?
   Slovakai, pvz., analogiškas turi problemas su vengrais ir net neleidžia vengrų vadovams spaceruoti po Slovakiją, iš ko mums derėtų imti pavyzdį – tiesiog sustabdom ir viso gero (ten jie net į šalį įvažiuoti neleidžia).