D.Grybauskaitė prezidento rinkimuose dalyvaus

…Pasirodo tada suklydau.

Arba ne viską gerai išgirdau…

Šiandien Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė pranešė, kad prezidento rinkimuose dalyvaus.

Pakartojo, kad dalyvaus kaip nepriklausoma kandidatė, tačiau kartu sakė:

Pagalbos norėsiu ir prašysiu savanoriškos. Niekam negalėsiu įsipareigoti, norėsiu išlikti nepriklausoma

[…]

Kiekvienoje partijoje rasime garbingų ir padorių žmonių. Atstumti partiją, kuri yra sulaukusi žmonių pasitikėjimo ir dirba parlamente, nenorėčiau

Matyt, sausio 30 dieną, kai D.Grybauskaitė sakė, jog kandidatuotų „kaip savarankiškas Lietuvos pilietis be jokių politinių partijų paramos“, būsiu kažką ne taip supratęs…

(7 balsų, vidurkis: 3,29 iš 5)
Loading...
 • mdxacuk

  Juokingiausia bus kai nesukrapštys parašų. Arba pusė bus falšyvi.

  • nerijus

   Lai A.R. primena, kad galioja tik tie parašai, kurie yra su paso numeriu.
   Tai reiškia, kad tie, kurie surinkti interentu- negaliojantys.
   Ar aš klystu- Artūrai?
   Pažiūrėsim, kaip tai įvertins VRK?
   Palauksim.

   • Nerijau, na jau visai vėjus kalbate. VRK nieko nereikės vertinti, nes parašai internete – tai paprasčiausia viešųjų ryšių kampanija.

    • Gintaras

     Pažvelkite į tai kitaip, ne taip siaurai ir senamadiškai…

     Šiai dienai ten apie 8 tūkst. žmonių kontakų su el. paštais, kuriems Grybauskaitės štabas bet kada gali pranešti kada ir kur nueiti ir pasirašyti popierinius parašų sąrašus. Obama-mania LT stilium :)

     • Mielas Gintarai, pirmiausia, jei atidžiai į tą sąrašą pažiūrėtumėte, tai pamatytumėte, kad dalis tų „žmonių“ yra netikri, o antra, galiu su jumis lažintis, kad pranešus jiems, kur ir kada ateiti, ateis geriausiu atveju tik pusė.

   • nerijus

    Ne taip supratau Jūsų išsakytas mintis, ankstesniame Jūsų straipsnyje.

 • kolega

  Gerb.Racai,argi mes kalti, kad tamsta ne viska suprantate? :)

 • martelis

  Nei minutei neabejojau, kad ji kandidatuos.

 • Net nebezinau kuriuo kandidatu i lietuvos prezidentus kandidatuojanciu tiketi , nei vienas doras,saziningas o tuo labiau teisingas, sako vienaip o daro kitaip, tikreusiai susilaikysiu nuo balsavimo nei vienam neatiduosiu savo balso :)

  • wice

   neatiduodamas nei vienam, jus leidziate kitiems nuspresti uz jus. O tie kiti yra visokiausio plauko, paklauskit saves ar taip pat lengvai leistumetes ju valdomas, kaip perleisdamas balsavimo teise?

 • donatas

  Arturas viska cia teisingai suprato ir vaizdziai sugretino abu grybauskaites pasisakymus. tiesiog grybauskaite jau elgiasi kaip tikra politike ir pries menesi sake viena, dabar sako antra, rytoj sakys trecia… jei turi toki zmoniu pasitikejima, tai gali sau leisti kaitalioti pozicija ir daugiau kartu :) cia panasiai kaip amb, kuris po rinkimu pareiske, kad uzmirskim ka jis zadejo pries rinkimus, dabar reikia gyventi realiai :)))

  • Vinilas

   O kur ji sake viena dabar kita? Pagal si teigini galima suprasti, jog ji sake du vienas kitam priestaraujancius teiginius, iki sios dienos ji nesake, nei kad ne kandidatuos, nei kad kandidatuos, taip kad sios dienos jos apsisprendimo kelti savaja kandidatura i prezidentus negalima laikyti kaip neva kazkokio tai pareiksto teiginio kuris priestarautu pries menesi ar daugiau jos issakytoms mintims.

 • vaiva

  kalbos logikos požiūriu nematau jokių prieštaravimų. Ji sako ,,atstumti nenorėčiau“, o tai reiškia, kad tą paramą jai siūlys, o ne ji pati prašys:-)

 • Ar

  Ar ji bus visiškai atvira, vieša kandidatė, po to prez.? Galvoju, kad ne. Todėl, jei nebus kitaip, nežadu už ją balsuoti. Profesionalai reikalingi vykdomojoje valdžioje. Prezidentas turi būti moralinis autoritetas. Gal esu naivus, bet …

 • Lina

  Ar, iki siol maniau, jog prezidento institucijos esmine funkcija yra uzsienio politika. Kitaip kartele keliama pasiutiskai aukstai.

 • Rasa Račui

  per LNK žinias sakė, kad neatmes ir partijų pagalbos. Taip, kad ponas Artūrai visi viską supratom. Tai -2K projektas. O, kad taip nemanyčiau, grybauskaitė turi viešai atsiriboti nuo ją remiančių partijų, t.y. nuo konservų ir kirkilinių bei Masiulio. Ir garsiai įvardinti nuo kokių partijų, tada, viskas sąžiningai.

  • nerijus

   Netasiribos. Be šansų.

  • inf

   Jeigu prisiminsime, kaip Grybauskaitė tarkavo Kirkilą, jos nelaikyčiau kirkilinių kandidate. Jos kritika prieš pat Seimo rinkimus sugadino daug Gedimino Melagio kraujo.

 • bn

  Artūrai, man atrodo Jūs teisus. Dalia nepajėgi be kieno nors pagalbos surinkti parašus, todėl apsigalvojo dėl partijų paramos. Kažin ar pavyks būti nepriklausomai?

  • Vinilas

   Daugumai rinkeju manau ji atrodo ir atrodys priklausoma kazkuriai tai politinei pakraipai. Jei kada nors issako ka nors palankaus konservatoriams tuomet visiems atrodo kad ji juju puseje, jei kokiu nors klausimu paglostytu galva socdemams, tai tuoj visi rykteltu, jog ji Kirkilo drauge ir t.t.

  • nerijus

   Ją, jau užsiminė paremsią- liberalų sąjūdis, bei liberalcentristai.

   Stebiu žinias ir po žinių- laidas.
   Dar net neprasidėjo rinkimai, o jau Grybauskaitė reklamuojasi.
   Žiniose atskirai pranešama, kad ji pasakė „Taip“ :)
   paskum ( po Grybauskaitės pristatymo ) pranešama, kad kandidatuos, be jos, dar penki kandidatai.
   paskum užduodamas klausimas:
   ar balsuosite už D. Grybauskiatę?

   Agitacija akivaizdi. Tik, kas už to „slepiasi“?
   Kodėl taip agituojama D.G.,kaip kokia „išgelbėtoja“?
   Kam ji naudinga?
   Naudinga abiem 2K.
   Šiuo metu žiūriu“ sąmokslo teorija“ ir vedėjas taiklaii išsireiškė, kad tai „tramplinas“- tiltas tarp 2K.

   Ji jokia neišgelbėtoja. Eilinė poilitikė.

   Ji truputuką suklydo sakydama, kad pagal civilinį kodeksą gali kandidatuoti. Ne pagal civilinį kodeksą, o pagal Konstituciją, o joje aiškiai parašyta, kad žmogus turi tris metus, nepertraukiamai, gyventi Lietuvoje. Ir kitaip ten neparašyta ir nereikia išvedžioti ir ieškoti „dvasių“.
   Antros „šlepetės“ („kablukai“) :)

   • Vinilas

    Niekas jos nereklamuoja, paprasciausiai daugumos zmoniu akys nukreiptos pastaruoju metu butent i ja, nes per tiek laiko ji jau spejo uzsitarnauti nemenka autoriteta ir zmones sieja nemenkus lukescius su sia moterimi, o ziniasklaida prisiderindama prie visuomenes poreikiu toki demesi ir skiria jai.
    Jei tarkime spaudoje dazniau rasoma apie yva, o ne apie Tarasoviene tai jau reiskiasi kad yva labiau reklamuoja nei kita pamineta atlikeja?
    Lygiai taip pat galima pasakyti, kad Racas prisideda prie tos pacios „reklamos“, nes savo blog’e skyre irasa butent jai, o ne kazkuriam kitam kandidatui.

    • nerijus

     Jau smarkiai klysti sakydamas, jog žmonių akys nukrypusios į D.G.
     Neskubėk vertinti ir teikti teiginių, kurie yra tik reklamos dalis/ agitacija.
     Papasakok: kokius lūkesčius su ja sieja žmonės?
     Išsamiau. Konkrečiau.
     Rašai tai, ką rašo visi ir be jokių argumentų.
     Aš, asmeniškai, dar jokių lūkesčių ar vilčių į ją nededu, nes ji nieko dar nepasakė/ nepasireklamavo/ nepažadėjo.
     Tai apie kokius lūkesčius tamsta kalbate?
     Ir kas tie „visi“ žmonės, kurie į ją žiūri?
     Politikai? „Runkeliai“? „Oligarchai“?

     • Vinilas

      Siokios tokios tvarkos tiek politineje tiek nepolitineje erdveje, normalios, konstruktyvios (bet islaikancios savo pozicija) uzsienio politikos, ir judejimo ne prastyn, bet geryn viltis.
      Ir prie ko cia reklama, jei pats esi veikiamas vien reklamos, nereiskias jog ir visiems kitmes pakanka kazka grazaus paordyti per tv ir jie jau is karto skuba vartoti ta produkta.
      Pats esi keista asmenybe, tu lauki ka pasakys ar pazades. Kiek pries seimo rinkimus visi visko pasako ir pazada. Na ir? Kiek visu tu pazadu tampa realybe? Tad ar esme yra pazaduose? Tarkim tu i darba turetum priimti viena zmogu, ir pas tave ateitu du kandidatai, vienas is ju zadetu firmos rezultatus pagerinti tukstanti kartu, nors iki tol jis nieko gero nenuveike, o kitas kandidatas butu tylesnis, jis nezadetu stulbinanciu rezultatu, bet uztat su savimi atsinestu saunia rekomendacija is buvusios darbovietes. Tad kuri rinktumeisi, pazadu dalintoja ar ta kuris moka dirbti ne tik liezuviu?

     • nerijus

      Nesu reklamaos „auka“.
      Kai ji transliuojama- perjungiu kitą kanalą :)
      Laukiu rinkiminių diskusijų.
      Pažiūrėsiu „pliurpologijos“. Įdomu.

 • Regis

  Malonu, kad pripažįstamos klaidos. Aš manau ir dėl parašų surinkimo „sunkumo“ bus suklysta.. Surinks pakankamai lengvai.

  p.s. ar kas nors pastebėjot kaip tv3 pradėjo „piarint“ Grybauskaitę? O gal tai tiesiog nupirktas laikas? Kalbu apie šiandieninę tik ką parodytą laidą per tv3 ir būsimuosius Lietuvos Moters rinkimus ir dar daugiau visko..

  • nerijus

   Reklama akivaizdi…Tik neatkraipiau dėmesio: ar šią svaitę TV3 anonsavo apie D.G. laidą ar čia spontaniškai išėjo?
   Jei anonsavo, tai galima buvo suprasti, kad TV3 ir visa kita žiniasklaida, jau senai žinojo, kad kandidatuos?

   • nerijus

    gerai parašiau žodį „neatkreipiau“

    neatkraipiau

    :)

    čia per skubėjimą.

   • xerksas

    >>galima buvo suprasti, kad TV3 ir visa kita žiniasklaida, jau senai žinojo, kad kandidatuos?

    Visiškai teisingai supratote. Žiniasklaida jau pakankamai seniai žinojo, kad Dalia Grybauskaitė kels savo kandidatūrą prezidento rinkimuose.

 • Dalius

  Gerb. Račai neieškokite sliekų užpakalyje, nes frazės – „atstumti nenorėčiau“ ir „paramos neprašysiu“ nėra antonimai.

 • Vinilas

  Oi dabar prasides „raganu medziokle“, vieni megins ieskoti kokiu blogu ar nesvariu dalyku praeityje yra pridirbusi eurokomisare, kiti verkslens kad jai skiriamas didesnis demesys nei jos konkurentams, dar kiti ja ivardins kaip atstovaujant kazkurios partijos interesms, ketvirtiems ji siaip bus bloga. Tai gerbiamieji, leiskite jusu paklausti, kas tas geriausias ar geriausia kuris vertas(-a) buti prezidentu???

 • bohemama

  „analizai“ apie D.Grybauskaitę ir žiniasklaidą, paminėtas ir A.Račas :)))

  http://visaisubjektyviai.blogas.lt/

 • kirvis

  Racas knisinejasi po tokius antraplanius dalykus kad net juokas neima.kodel visi zurnalistai kaip susitare tyli kas realiai stovi uz eurokomisares?visus metus varomas tendencingas PR’as per visas masines informavimo priemones o Racas kabinejasi prie zodziu.tuo tik sustiprina nuomone kad bandoma nukreipti demesi nuo esminiu dalyku

  • Mielas Kirvi, būkite geras, pasakykite, kas gi ten realiai stovi. Ir jei galima – su kokiais nors faktais. Būsiu labai dėkingas, nes tikrai nežinau. Labai lauksiu

 • albertas

  Skubus pranesimas.

  Vilniaus psichoneurologineje ligonineje (adresu: Vilnius Vasaros gatve.5)skubiai irenginejamos prezidentines klases palatos atitinkancios auksciausius ES reikalavimus (korpusas-Napoleonas).Pageidaujantys registruojasi LRS rumuose adresu: Vilnius Gedimino pr.53. Tikslesne informacija tel. +370 5 3396969. Nors vietu skaicius neribojamas, bet pirmieji gaus palatas su nuostabiu vaizdu uz lango. Sarvuotos durys be rankenu, atsidaro tik i viena puse, langai nepersaunami, garantuota apsauga visa para.LABAI PIGU. Tik 11000 lt. penkiu metu laikotarpiui su pilnu islaikymu. Tai tik 6 lt. uz para. Paskubekite.

  Pagarbiai Z.Vargauskas

  • nerijus

   Vasaros 5 jau senai nėra. :)

 • aušra maldeikienė

  Na tikrai nemanau, kad čia reikia ieškoti didelių problemų. Ji nepasakė, kad kažko labai prašo, o prisimenant Gerbiamo Račo (GAR)pagraudenimus, kad bus labai sunku surinkti parašus, ji ir nepamiršo apie tuos parašus pakalbėti. Bent aš ketinu surinkti kiek tik įstengsiu tikrų parašų. Nes tikrai nenoriu Mazuronio, Landsbergio, Brazausko ar Valinsko.Kurie gal ir nieko vyrai, bet ne visai mano skonio.
  Gal tikrai svarbiau svarstyti ne ką pasakė, ko nepasakė, bet ko tikėtis, jei išrinks, ir ko tikėtis, jei neišrinks. Visaip būna.

  • nerijus

   Kuom čia dėtas Jūsų skonis?
   Nematau dar nei vieno normalaus/ padoraus kandidato.
   Nei vieno.
   Laukiu.
   Manau- jų ir nebus.
   Liks D.G. ir A.V. ir tikrai rankelė pas mane sudrebės, nors ir kaip to nenorėčiau…

   • Gintaras Slavinskas

    Na čia jau tavo problema, kad gyvenime matai vien negatyvius dalykus. Pastebėjau, jog iškart atkeliavai į p. Račo blogą išsiverkti ir pasiguosti kaip dabar bus blogai jei Grybauskaite išrinks… Ar neužtektų vieną kartą išsakyti konstruktyvią nuomonę šiuo klausimų, o ne kiekvienam komentatoriui aiškinti, kuris palaiko Grybauskaitės kandidatavimą, kad jis yra kvaila reklamos auka? :)

    • nerijus

     Kur aš rašiau, kad bus blogai, kai išrinks D.G.?
     Konkrečiau.
     Prašyčiau.
     Komentuoju, kaip ir visi. Reiškiu nuomonę.
     Jei žmogus galvoja kitaip- jis ne žmogus?
     Ar kaip?
     Malonu, kad skaitai mano pasisakymus :)
     Pamaloninai širdelę :)

  • MA (Miela Aušra), nei graudenau, nei ką, tiesiog pasidalijau patirtimi. Dabar gal ir jūs tokios patirties įgysite, jei noras nedings. Patirtis, beje, labai vertinga.

   O šiaip tai aš nesakau, kad jūs isterikuojate, kai viešai reiškiate nuomonę apie mokesčius ar niekam tikusią Lietuvos žiniasklaidą…

 • Laima

  manau per stipriai teske komentatorius jau dabar sugretindamas Grybauskaite su amb , o isties,gerbiamieji ,kas gi ant Lietuvos toks krikstoliniai sterialus, kad galetu buti isrinktas prezidentu

 • Laima

  pritariu Ausrai Maldeikienei,nesikabinekim,o kuo galim padekim …

  • nerijus

   Ir kuom ruošiesi padėti?
   Parašais?Pinigais?
   Padėk.
   Kiek Jums moka už agitaciją?
   Negirdėjau, jog A.R. agituotų ar kitaip nuteikinėtų ar leistų agituoti savo tinkliaraštyje?
   Tam yra spauda ir TV.
   Kreipkitės ten
   Arba kreipkitės, asmeniškai, į D.G. rinkimų štabo pirmininką.
   Tada galėsite padėti.

   • man tai milijoną moka

   • wice

    mielas Nerijau, nepykit, bet cia jau paranoja. Atsikvepkit ir nustokit skelbti naujaja geraja naujiena, uztenka jau tu pranasu

 • nerijus

  Laukiu, ką D.G. pasakys apie NT mokestį…
  Laukiu.
  Reikia jai priminti. Lai pakalba/ padiskutuoja.
  Kodėl ji prieš šį mokestį, jei daugumoje išsivysčiusių Eu valstybių jis yra?
  Kieno gina ji interesus?

  • Kancaras

   Tamsta arba tyčia darai baltą juoda, arba šiaip neapsišvitinęs.

   D. Grybauskaitė pirmą kartą NT mokestį siūlė įvesti dar 2003 m., prieš trejetą metų vėl primygtinai siūlė (oho kaip dabar Kirkilas dievagojasi, kad atėjęs į valdžią tuojau pat įvestų, ko nepadarė visus tuos metus), o dabar tik sako, kad, pykit / nepykit, bet pats geriausias laikas tam jau pramiegotas.

 • aušra maldeikienė

  Beje, gerb. Nerijau, griežtas pasipiktinimas pritarimui irgi agitacija. Tik su minuso ženklu. Ko taip jaudinatės? Beje, pasakyti kaip matai situaciją nėra agitacija. Yra tik įžanga į dialogą ir argumentų paieška. Kai nėra argumentų piktinamasi be argumentų. Šiaip tai nebūna įdomu tokiu atveju skaityti, jei ką.
  Dėl NT, tai aiškiai prisimenu (nes labai mėgstu prisiminti viską apie mokesčius),kad ji pasakė, jog geriausias laikas įvesti NT praėjo (ekonominio efektyvumo prasme), bet nepasakė, kad nereikia įvesti.O apie tą laiką tiesiog vadovėlinė tiesa — tada apie 2006 metus tas NT būtų pristabdęs NT burbulo plėtros tempus. Dabar jo funkcinė paskirtis galėtų būti kita — tam tikras biudžeto pajamų šaltinis ir atskirties mažinimo elementas.

  • Rimantas

   Nebejuokink su tais savo mokesčiais. Mėgsti daug kalbėti, tik tingi pasiaiškinti dalykus, apie kuriuos kalbi :(

   • nerijus

    Kalbėti/ rašyti tai Aušra mėgsta ir moka, bet…veiksmų nesulaukiam?

    • Valentinas

     Nerijau,
     Universiteto dėstytojos ir žurnalistės darbas ir veiksmai, kurių iš jos laukiame yra:
     Tyrimai,
     Studijos,
     Dėstymas,
     Straipsniai.
     Tai yra jos intelektualinis įnašas. Tai daro Aušra Maldeikienė. O mes su tavimi, būdami menko protelio individai, dirbam ir tai yra mūsų veiksmai. Linkėjimai :)

     • nerijus

      Matote, Valentinai, išeina ir be pykčio bendrauti.
      Nereikia vienas kito keikti.
      Mūsų nuomonės yra ir bus skirtingos, tik retkarčiais jos sutaps.
      Negražu vadinti žmonių SOSAIS ir pan. :)
      Maldeikienės visada įdomu paklausyti, kaip ir A.R.
      Tik, kad Jų balsas, kaip ir mūsų, neina į ausis tų, kurie valdo valstybę- valstybės tarnautojų.

 • Benedikta Vaivadaitė

  Sakydama, kad prašys ir norės savanoriškos pagalbos Dalia Grybauskaitė atsakė į žurnalisto klausimą apie balsų rinkimą. Nemanot, kad čia normalus atsakymas, nereiškiantis, kad jai reikalinga ir kitokia, politinė, parama?

  • Miela Benedikta, aš jau prieš mėnesį savo komentare būtent tai ir rašiau – kad be partijų paramos ji tikriausiai neišsivers:)

   • Benedikta Vaivadaitė

    Gal gali būti taip, kad tam tikroms partijoms dabar labiau norisi įsiteigti D.Grybauskaitei negu kad jai reikėtų jų paramos, nes mato reitingus ir galvoja,kaip reikės kartu dirbti. Gal įvairių visuomeninių organizacijų pagalbos pakaktų renkant parašus ar taip būtinos partijos?

 • briedis

  pone racai, o kas jums trukdo balotiruotis, susakytumet viska kaip is rasto? o jei rimtai- gal ne grybauskaites kalbose problema,gal problema – sistemine? man labiau rupi, kodel kiekvieni rinkimai reiskia rizika ir vos ne loterija? kodel kaskart tenka “ pirkti“ kate maise? kitaip sakant- ne grybauskaites darbingumo ar lojalumo lietuvos valstybes pilieciams problema yra didziausia. bet tiek to- balsuosiu uz ja ir nelabai ziuresiu, kas ka nuo siol sako. to, ka girdejau, man pakanka apsispresti. o cia- dar kitaip sakant- ponai ziniasklaidininkai, jau yra jusu beda, nes tuo ka sakot labai jau daznai nebetikiu.

  • Mielas briedi, man netrukdo niekas, tačiau nežinau, ar norėčiau būti prezidentu. Tiesiog ne toks mano gyvenimo būdas:)

   Dėl tikėjimo – kuo tikite, o kuo ne, jūsų pasirinkimas ir jūsų problema. Tą patį būtų galima pasakyti apie jūsų nenorą klausytis, kas yra sakoma. Toks nenoras lėmė Valinsko judėjimo atsiardimą Seime bei dvi V.Adamkaus kadencijas, pagaliau ir LEO atsiradimą ir dar daugelį dalykų…

   O bėdų aš kol kas neturiu ir žinau, kad neturėsiu, nes aš visada klausausi, ką sako kiti. Ir nežaidžiu savo gyvenimu remdamasis tikėjimu ir tuo, ką lemia žvaigždės.

 • nerijus

  Aušra, nekalbėkite marazmų.
  Nieko nebūtų sustabdę. NT „burbulas“ ne iš to išaugo Jūs ekonomistė ir puikiai tai žinote.
  Lietuva per maža valstybė, kad lemtų ekonominius procesus, kurie vyksta tokiose valstybėse, kaip JAV, Rusija, VOkietija ir pan.

  Čia, kaip karosas ( ne Seimo narys) pas lydekas užklydęs :)

  Šaunu, kad prisimenate ir jei bus galimybė, jo jums gali būti, tai jai priminkite apie NT ir kitus kandidatus pakamantinėkite.
  Mes, „runkeliai“, to laukiame.

  • xerksas

   Nerijau, norėčiau pastebėti, kad Aušra ir neteigė, esą nekilnojamojo turto mokesčio įvedimas būtų sustabdęs nekilnojamojo turto kainų burbulą. Jis teigė, kad toks mokestis, įvestas 2006-siais būtų tą burbulą pristabdęs. Sustabdęs ir pristabdęs – du skirtingi dalykai, ar ne?

   Antra, jeigu NT mokestis būtų buvęs įvestas ne 2006-siais, o, pavyzdžiui, 2004-siais (savo akimis esu matęs tų metų pavasarį parengto NT apmokestinimo įstatymo draftą) arba nuo 2005-ųjų sasio 1-osios, tai burbulas galėjo būti ne tik pristabdytas, bet netgi beveik sustabdytas (2005-2006-2007 m. – pats statybų įkarštis ir NT kainų kilimo pasiutpolkė). Pilnm jo sustabdymui kartu su NT apmokestinimu būtų reikėję panaikinti visus apribojimus žemės paskirties keitimui ir uždrausti statybų bendrovėm samdyti patentininkus pagrindinių darbų atlikimui.

 • Ar

  Jei antram ture liks DG ir AV, nupiešiu ant biuletenio špygą ir įmesiu – vaikiška? – taip, bet užtat KAAIP gera dūšioj, o ir sąžinė – rami (jei DG nebus atvira) :)

  • nerijus

   Nebus ji atvira.
   Nebus nei vienas kandidatas.

   Špygos nepiešiu, bet…
   Teks rinktis.
   Mesiu monetą ( 2Lt. ) paskum nuseisiu ir nusipirksiu teleloto.
   gal bus laimingas? Pažiūrėsim?

 • Simas

  Pasikartosiu: darinys, pasivadines „Vilties prezidentas“ buvo sukurtas tam, kad „nepriklausomam“ kandidatui poniai Grybauskaitei surinktu parasus. O uz jos nugaros stovi visa TS-LKD sutve ir ju elektoratas. Is esmes tai nera pats blogiausias pasirinkimas, bet tai bus pirmas sykis, kai prezidentura ir Seimas yra desines pakraipos… Paziuresime kur tai nuves…

 • aušra maldeikienė

  dar vienas klausimas (įdomus, manyčiau) — kieno interesus ji gina? Manau savo. Yra ambicinga racionali profesionalė. Tiesiogine prasme karjeristė (švelniau — karjeros moteris). Jei toks nesi, nes stinga ambicijų, nes norisi skaityti knygas labiau, nei leisti laiką darbe — puiku. Vis dėlto tai nereiškia, kad tas, kuris save realizuoja darydamas karjerą yra kuo nors blogesnis. Tiesiog kitas kelias (katalikai sakytų kitas pašaukimas). Suvoktas pašaukimas yra didelio kelio pradžia. Grybauskaitė man labai panaši į žmogų, kuris žino, ką daro ir kodėl daro. Tuo ji man labai simpatiška. Beje, ne agituoju, nes nesu Lietuvos laisvos rinkos insitutas, kuris už agitaciją ima „babkes“. Svarstau. Ir džiaugčiausi sulaukusi kokių argumentų, kurie man parodytų, kad klystu. Būtų įdomu mąstyti, ar balsuoti… Ir kaip balsuoti. Nes nors ketinu balsuoti, mėgstu ir galvoti.

  • nerijus

   Karjeristai, kartais, gyvenime persistengia:
   lieka vieniši, savanaudžiai ir pan.
   Atstaovauja save- taip, bet…
   Dar nei vieno prezidento nebuvo, kuris būtų ne partinis.
   D.G., kaip deleguota LSDP, skaityčiau,tsakant, kad tai ir partinis žmogus. Gera strategija, tenka pripažinti- būti „ale nepartiniu“. :)

  • Rimantas

   Labai paprasta klausimas: kuo juos būdas ar žinios padės būnant prezidento poste? Ar tikrai prezidentui reikai tokių savybių?

  • Mykoliukas Beraštis

   Gerbiama Aušra, viskas būtų „liuks“, ką Jūs sakote, jei nebūtų plika akimi matomas surežisuotas žaidimas. O žaidėjas dalyvaujantis tokios režisūros spektaklyje iš principo negali būti savarankiškas. Vienas žmogus sistemos pakeisti negali, ir besipriešinantį sistema tiesiog sunaikins. Man keistai naivokai atrodo Jūsų tokie pasvarstymai. Pagarbiai, M.Beraštis.

 • Keistuolis

  Arturai Arturai, jau visai tu adatos sieno vezime ieskai – kodel nebaigei cituoti Grybauskaitei, kai ji paskui pasake, kad nepaisant savanoriskos partiju paramos tam, kad surinkti parasus, ji neisipareigos ne vienai partijai.
  Kazkaip labai jau nekenti tos Grybauskaites, net juokinga.

  • Keistuoli, bet jūs tikrai keistas… Bet specialiai jums dar kartą tai, kas jau buvo įraše (D.Grybauskaitės citata): „Pagalbos norėsiu ir prašysiu savanoriškos. Niekam negalėsiu įsipareigoti, norėsiu išlikti nepriklausoma“

   Ir man juokinga:)

   Bet kitą kartą paskaitykite prieš pradėdami juoktis. Sutariam?

 • aušra maldeikienė

  Na aš galiu tik dar kartą pakartoti vadovėlinę tiesą, kurią jūs Nerijau, vadinate marazmu. NT mokestis įvestas laiku galėjo pristabdyti NT burbulo plėtimosi TEMPUS. Atleiskite, bet… na mokslas yra mokslas. Net jei jam nepritaria visos žuvys ir daržovės — karosas, lydeka,runkelis, etc. — kartu susemtos.

  • nerijus

   Jūs, gyvenime naudojatės vadovėliu ir namie, ir virtuvėje ir viešajame transporte?
   Nemanau.
   Vadovėlis parašytas tik tam ,kad tokie kaip mes, „runkeliai“, suprastume kas yra ekonomika, fizika ar pan.

 • nerijus

  Pristabdyti?(pirma teigėte kitaip) :)
  Nejuokaukit.
  Bankai, NT bendrovės nenorėtų prarasti pelnų, kuriuos sunešė tikrai ne Aitvarai.
  Visi iš to gyveno.
  Nieko ir niekada ne būna per vėlu.
  Gyvenimiška patirtis.

  • Simas

   Nerijau, o tavo tikrasis vardas kartais ne Algirdas Gediminas Šemeta? Supranti apie ka as? :)

   • nerijus

    Tikrai ne.

  • romas

   Būna kartais per vėlu. Pvz. per vėlu pirkti bilietą, jei traukinys jau išvažiavo. Ir čia gyvenimiška patirtis:)

   • nerijus

    Bet, NT mokestis reikalnigas vien dėl to, kas į biudžetą būtų surinkta bent dalis mokesčių, kurių nesumoka nuomotojai, kurių dauguma nuomoja nelegaliai. Ir jis nėra ir nebus niekada per vėlai.
    Mokestis suamžintų butų/ žemių kiekius vienam savininkui/ šeimai.
    Taip „atsatytų“ realiasnes kainas rinkoje. Skurstantys, t.y., kurie neteko darbo ir neturi lėšų išlaikyti būstus- parduoda.
    Kas turi pinigėlių- perka ir taip dar labiau lobsta.

    • romas

     Nerijau,
     turto mokestis teisingas ir gerai renkamas kai renkamas iš visų. Pasaulyje jis atlieka ne tik funkciją papildyti iždą. Mokesčio pagalba galima spręsti urbanistines ir tuo pačiu miesto ekonomines problemas. Per krizę jo nereikia įvesti, nes išsimokantys bankui ir taip blogoj padėtyje dabar. Nors apskritai to mokesčio reikia, tik reikėtų derinti su kitų mokesčių mažinimu.
     Už nuomos verslą ir dabar reikia mokėti mokesčius. Tai nėra turto mokestis.

     • nerijus

      O kas žmones vertė imtis paskolas, kurių jie nesugebės atiduoti?
      Viską reikia daryti saikingai ir apgalvotai, o ne „stačia galva“ į betoną.
      Mokestis turi būti įvestas ir be jokių išlygų.

   • donatas

    traukinio bilietas ir NT mokestis yra skirtingi dalykai, todel negretintini.

    • nerijus

     Traukinys gryš arba bus alternatyva- autobusas/ „autostopas“ ar pan…

 • Simas

  Mano argumentas del prezidento vietos yra gan paprastas. Manau, kad Prezidentura turi buti savotiska atsvara Seimui – beveik opozicija. Tam Prezidento poste ir jo aplinkoje (kaip bebutu, bet prezidentura yra koliagelus valdymo organas) reikalingi zmones, kurie nebutu Seimo pozicijos statytiniai. Taciau tai neturi buti radikalios opozicijos organas. Tokia pozicija man susidare po keliu ivykiu: Adamkus vetavo naujos ministerijos ikurima, bet mes jau turime neegzistuojancios ministerijos ministra. Nemanau, kad tokia ministerija reikalinga. Ypac po to, kai Latvija gaudama TVF parama, isipareigojo mazinti ministeriju skaiciu… Visada galvosiu, kad Grybauuskaite labiau tinkamesne i finansu ministres arba i Premjeres. Prezidentura ne jai… Tiesiog nelabai tikiu, kad ji sugebes visapusiskai atsiskleisti siame poste

 • Šiaip to ir reikėjo tikėtis;) Kai tokie reitingai, ji tiesiog negalėjo neišbandyt savo laimės. O gal nelaimės?

 • romas

  Realiai tai katinas maiše, bet balsuosiu. Ji daro įspūdį energingo ir ryžtingo žmogaus. Kirba tik, ar tai trukdys, ar padės. Žiūrint kur ta energija nueis. Pavojingi tokie dideli lūkesčiai. Būna kartais euforija prieš kokį nors karnavalą, o praeina ir pasirodo, kad nieko ypatingo nenutiko. Faktiškai kiekvienas savo įsivaizdavimą apie jos būsimą veiklą turi. Aš pvz. tikiuosi, kad teisinę sistemą sutvarkys, normaliai tarptautinius ryšius vystys, nuo ko Lietuva daugiau draugų turės. Nenorėčiau, kad ypatingai veltųsi į politines muštynes. Toks pavojus yra. Nes jos pozicija vis tiek kam nors nepatiks. Galvoju jei susikoncentruotų ties teisinės sistemos didesniu efektyvumu ir skaidrumu, tokia veikla labai Lietuvai daug naudos atneštų.

 • aušra maldeikienė

  to Nerijus. Galima pakartoti ir aną gramatinį laiką. Būtų pristabdęs. Esu įsitikinusi, nors, žinia, neįmanoma patikrinti.
  Na o ar stsiskleis Grybauskaitė, ar ne, gali parodyti tik laikas. Kaip tik laikas man įrodė, kad buvo labai puiku niekada nebalsuoti už Pilypą iš kanapių, vardu Valdas Adamkus. Nors iki paskutinės minutės per tuos pirmus rinkimus graužiausi, ką daryti.
  Na o Grybauskaitę pirmą kartą sutikau dar 1991 metais, kai bandžiau iškvosti, ko mokytis ji važiavo į JAV. Aš mano galva gudriai paklausiau. Ir gavau „diržu“ (na juodu) per galvą. Taip, taip ir anaip. Ne atvo reikalas. Lauk iš kabineto. Beje, kiek prisimenu, tai buvo vientelis atvejis mano žurnalistinėje karjeroje, kai susidūriau su žmogumi, kuris mąstė kokius penkis kart greičiau už mane.Nuo tada bijau ir gerbiu. Nes esu mokyta gerbti protą ir gerą reakciją.

  • nerijus

   Reikėjo paklausti: ko, mokytis, važiavo į Rusiją?
   Atsakymas, manyčiau, būtų tas pats. Lauk..

   • Aha, kadangi tais metais, kai ji mokėsi, Lietuvos studentų tiesiog trypdami iš nekantrumo laukė oksfordai, harvardai ir haidelbergai :)
    Homunculi quanti sunt cum recogito…

    • nerijus

     Pastebėjau abipusę meilę…
     Gerbiu :)
     Kur buvote prapuolęs. Mergų, savo žurnalui ieškojote?

 • briedis

  autorui dar. klausa nesiskundziu, tik nenoriu istisai sieno kaugese adatos ieskoti. cia, kaip kirpykloj- nesitikiu, kad kaip pestas zvirblis is jos iseisiu. o- nesukite uodegos ir pripazinkite, kad musiskeje ziniasklaidoje daznai zinios prastesnes, nei turgaus bobu plepalai.

  • Mielas briedi, netinka adata, ieškokite traktoriaus… Bet tada šieno nebebus… O kai dėl uodegos, tai 1)žiniasklaida – labai plati sąvoka, 2) „dažnai“ yra nieko nepasakantis epitetas, 3) priklauso nuo to, ką skaitai, klausai ir žiūri, 4) esu kokį 100 ir daugiau kartų rašęs ir kalbėjęs apie Lietuvos žiniasklaidos problemas. Beje, atvirai, o ne pasivadinęs elniu. Todėl prisipažinti tamstai negaliu.

 • Simas

  Paprasciausiai visi atsakykite sau i paprasta klausima: ko tikites is naujojo preezidento? Ir pagalvokite: ar nors vienas prezidentas per 18 metu tai, ko tikejosi rinkejai?? Neuzmirskite, kad Prezidentura yra koliagelus organas ir bet koks prezidentas nebus vienas lauke karys“supermenas. Bet kuriam prezidentui reikes komandos. Nemanau, kad ja turi Grybauskaite (Valinskas irgi sake, kad turi specialistu komanda – kur ji??). O jei ji turi, tai kas ta komanda? Jei tarp komandos nariu pateks ir ponia Ausra, kuria didziai gerbiu, tai, po truputi linksiu i Grybauskaites puse :)

  • nerijus

   „šlepetės“ iki šios dienos „stato“ plytų fabtiką Didžiasalyje.
   O gal Meksikoje? Nepatikslino.

   • Simas

    Slepetes, slepetemis, bet ar dirbantys uzsienio institucijose neturi registruotis tose salyse?? Kas gali pasakyti?? Pvz paprastas zmogelis legaliai dirbdamas uzsienyje, turi uzsiregistruoti toje salyje, kad galetu gauti legalu atlygi, kad galetu moketi mokescius (uz buta ir panasiai). Kaip yra su europarlementarais ir EK nariais?? Ar turesime nauja slepeciu istorija? Siandien tuo klausimu pasisakes Vaigauskas atrode neuztikrintai…

    • xerksas

     Grybauskaitė mokesčius moka Lietuvoje. Kaip ir europarlamentarai.

     • nerijus

      Taip, D.G. mokesčius moka Lietuvoje.

 • J. naivus

  Taigi, matyt jau ryt ir straipsniuose pasiskaitysime apie D.Grybauskaitės biografijos subtilybes. Dabar, kol kas komentaruose- jau atsiranda tiesiogiai susiejančių juodąjį karate diržą su …Putinu. Per grėsmingąjį Rot Front.

  Na, dar jeigu dviratininkai paleis savo mėsmalę- o personažas išties spalvingas – tada ir paaiškės turi Dalia ar ne rinkimų patirties.
  „Babkių“ anot AM.

 • austras

  Perkeliu komentara i atitinkancia tema :)
  Artūrai, kaip suprantu, šiandien Jums nebloga diena… Sprendžiant iš Jūsų deklaruotos pozicijos, ir kažkada šiame bloge man išsakytų argumentų, Jūsų remiama kandidatė šiandien oficialiai įžengė į lietuviškos politikos cirką… Bet leiskite paklausti ką šiame cirke daryti kairiajam socialdemokratui? Juk jam realioje (ne intelektualinėje) Lietuvos politinėje arenoje neatstovauja jokia adekvati, gabi, reikšminga politinė jėga…
  O dabar apie prezidentus.. Atsimenat kaip Lozoraitis buvo centro kandidatas, atsimenat kaip Adamkus buvo centro kandidatas, dabar štai Grybauskaitė, paklausta apie politines pažiūras, pasirodo taip pat atstovauja “centrui”. O kas gi tas centras yra? Liberalizmo, konservatizmo ir socialdemokratijos junginys? Kai būdamas šuleriu iš rankovės ištrauki reikiamą tūzą, atsižvelgdamas į susiklosčiusią situaciją? Deja, tokia ta lietuviškos politikos realybė – be vertybiu, be aiškiai deklaruotos politinės orientacijos. Bet vis dėlto balsuosiu už Grybauskaitę – ir vienas svarbiausių argumentų – tas pats Jūsų minimas “stuburas”, racionalus mąstymas ir t.t. Jį, be Grybauskaitės, pas mus turi gal tik Vytautas Lansbergis. Tik, deja, adekvatumu dabarčiai Vytauto Lansbergio apkaltinti negaliu. Tad Grybauskaitė kairiųjų pažiūrų žmogui – eilinis kandidatas iš serijos “štai ta mažiausia blogybė”. Kur kreiptis dėl parašų rinkimo? Padėsiu kuo galėsiu, nes kai ji sako “laikas susigrąžinti Lietuvos žmonėms, savo valstybę į savo rankas”, aš tikiu bent jau jos ryžto nuoširdumu.. Kitaip nei Mazuroniu, Valinsku, ar kitais lietuviško politinio cirko atstovais.. ir manau, kad Maximai nuo Grybauskaitės atėjimo geriau nebus.. Tad, dar kartelį – kur tie parašų rinkimo lapai?

  • Simas

   Ko jau ko, o politinio centro Lietuvoje nebera jau daug metu (siaip manau, kad nesuspejo normaliai susiformuoti). Manau, kad tai patvirtins ir pats Racas… O kad partiju pavadinime yra zodis „centras“, tai dar nieko nereiskia… Galvoti, kad Grybauskaite yra kairiu paziuru, manau, yra naivu… Ji, kaip suprantu, yra nepartine (ir nebuvo jokioje partijoje per visa nepriklausomybes laikotarpi). O, kad per kairiuju valdymo laikotarpi, tuometine vyriausybe ja palaimino kaip kandidate i EK,manau, tai tera jos atitinkamos kompetencijos pabrezimas… Mane gasdina tai, kad ji visalaika buvo vykdomosios valdzios strukturose, o dabar vadovaus isskirtinai uzsinio politikai ir vidaus gyvenimui tures maziausiai itakos. Budama EK nare ji turi daugiau svertu itakoti Lietuvos ekonomikos gyvenima, nei Prezidentura…

  • Mielas austrai, man šiandien buvo beveik eilinė diena, tik šiek tiek sunkesnė, nei, pavyzdžiui, dvi buvusios prieš tai.

   O dėl parašų rinkimo, tai jūs ne tuo adresu…

   • austras

    Nesakau, kad iš Grybauskaitės reikia daryti šventąją (kas taip mėgstama katalikiškam krašte). Kaip ir Jūs, galvoju, kad svarbiausia blaivus požiūris į reiškinius..
    Ir, Simai, nemanau kad Grybauskaitė yra kairioji. Greičiau atvirkščiai… Bet, manau, kad ji nėra beformis populistinis skuduras, kokių pilna mūsų politikoj… Ir todėl, kairiojo rinkėjo požiūriu, ji galėtų tapti „mažiausia iš blogybių“. Aišku, jei kairę suprasim ne taip, kaip ją supranta Kirkilas ir panašūs veikėjai…

 • Orka

  Grybauskomanija prasidėjo. :)
  Na ko jūs pergyvenat, surinks ji tuos parašus ir taps LRP. Greičiausiai jau pirmam ture. Mielas Artūrai, ir aš turiu patirtį renkant parašus ir dar gal didesnę nei jūsų. Jau tada norėjau suabejoti jūsų abejone, bet ai, galvoju, Račas geriau žino. :) Tie 20k nėra didelis skaičius, jei turi bent menkiausią struktūrą. O struktūrų, norinčių pasišildyti šlovės spinduliuose, kaip matome, eilė išsirikiavo. Rinks už dyką, tikėdamiesi palankumo po rinkimų. Man neduoda kitas klausimas ramybės. Ar ji tikrai bus gera prezidentė? Ir čia aš norėčiau, kad visas „kompromatas“, paruoštas jai, būtų išmestas prieš rinkimus. Antraip ji bus dar viena „pažeidžiama“.

 • aušra maldeikienė

  Na gerb. Nerijau, apie Rusiją man klausti lyg ir būtų kvaila. Mat pati mokiausi Rusijoje, kuo labai didžiuojuosi ir dėl ko labai džiaugiuosi (ypač po to, kai grįžusi į Lietuvą supratau, kiek ir kaip skyrėsi mokymosi lygis Rusijoje ir Lietuvoje). Mokslas normalesniame nei Vilniaus universitetas (bent tuo metu tikrai) yra tik pliusas.
  MA to GA, aš pabandysiu ir labiausiai mane įkvepi Tu, po to, kai pasakei (parašei), kad tai labai sudėtinga. Žinoma, netikiu, kad surinksiu mišką parašų, bet…kažkiek tai tikrai. Na kelais dešimtis. Šiaip tikiu, kad sudėtinga (šiaip jau viskas sudėtinga, ką bedarysi būtinai kažką juokinsi, nes tas kažkas yra nejuokingas nuo prigimimo. Tsakant, be gimtos nuodėmės pradėtas. O aš su gimtąją, pripažįstu.)
  Dėl tos isterijos tai nesuprtatau, bet tai ir matyt visai nesvarbu.

 • Valentinas

  Nerijau, kas tau moka už Grybauskaitės diskreditaciją? Tomkus? Valinskas? Landsbergis?

  • Jei žmogus sako, kad nepasiduokime psichozei ir palaukime, kol prasidės diskusija tarp kandidatų, ar tai jau diskriminacija? Manau, kad ne.

   • pasitaisau, diskreditacija, o ne diskriminacija

   • Valentinas

    Mielas Tomai, štai ištrauka iš Nerijaus komentaro:
    „Ir kuom ruošiesi padėti?
    Parašais?Pinigais?
    Padėk.
    Kiek Jums moka už agitaciją?“
    Jei žmogus drįsta teigti, kad komentatorė palanki Grybauskaitei, gauna už tai pinigus, aš drįstu įtarti, kad didžiausias Račo blogo … gauna pinigus už Grybauskaitės diskreditaciją :) (Komentaras redaguotas – A.R)

    • Ditto :)

     • nerijus

      Valentinai Valentinai…
      Sakotės, jog esate protingas, išsilavinęs žmogus. Verslininkas.
      O ko nedrįstate įtarti?
      Nesurandu žodžių, kaip galėčiau jus vadinti. Nenoriu įžeisti Artūro.
      Paaiškinkite man, „runkeliui“, ką reiškia TOMKOSOSAS?

      Valentinai, nepamenu, kad būčiau Jus kažkaip vadinęs, šmeižęs?
      Priminkite.
      Ar čia tik Jūs galite išsakyti savo nuomonę ir ji turi būti už visų TIESIAUSIA IR TESINGIAUSIA?
      Nesate nei Cezaris, nei Caras, nei Prezidentas.

     • Valentinas

      Nerijau, kažkada tavo idėjinis vadas Tomkus kovojo kažkieno užsakytą karą prieš Sorosą. Visus, intelektualus ir šiaip asmenis, kurie dirbo atvirai Lietuvai, Donskį, Aleksandravičių ir daugelį kitų jis vadino naujadaru – SOROSOSAIS. Būtent tada aš ir išradau kitą naujadarą, visus, kurie propaguoja primityvų tomkiškąjį populizmą vadinu TOMKOSOSAIS. Ką reiškia …sosas nežinau, klausk Tomkaus, čia jis sugalvojo:).
      Nori pavyzdžių? Prašom. Kaip tau apsiverčia liežuvis sakyti Aušrai Maldeikienei „nekalbėkite marazmų“? Tu net nežinai kas yra bendras vidaus produktas ir kaip jis skaičiuojamas, o bandai arogantiškai mokytį profesionalią ekonomistę apie NT mokestį. Nerijau, pasaulis ne vien tik juoda ir balta yra labai daug atspalvių.

     • nerijus

      Valentinai, nereikia man pasakoti, kas yra BVP ar pan.
      Nereikia.
      Ekonomistai ir klysta ir ne tik kalbėdami.
      Ir, bėje, nei Tomkus, nei Mazuronis, nei Stalinas, nei Leninas, nei Bushas, nei Adamkus, nei..nebuvo mano vadais ir nebus. Nekalbėkite nesąmonių.
      Marazmais, vadinau, Maldeikienės postringavimus apie NT mokestį, o ne jos žinias apie ekonomiką.
      Nemėgstu, kai yra sakoma: kas būtų jei būtų.
      Jai, kaip ir daugeliui politikų, trūksta konkretumo.

     • nerijus

      Pasaulis yra tik juoda ir balta.

    • nerijus

     Ja ni zlo pametnij, no vsio zapisyvaju. :)

     • Valentinas

      Čia kam buvo skirta? :)

  • nerijus

   Dirbu pagal etatą.
   Moka:
   Mazuronis, Prunskienė, Ezerskas,..ir dar vardinčiau vardinčiau.
   Moku valstybei mokesčius, bet iš to „gyventi“ galima.
   ;)

 • aušra maldeikienė

  to Simas. Net jei jūs nerimtai — dėkoju. Vis dėlto nesu asmuo tinkantis į kokią komandą, kokia ji gera bebūtų. Na kaip čia pasakius, labai mėgstu už vyrų (dabar tai būtų 3 Maldeikiai ir prof. Račkauskas)nugarų pasislėpusi lapus žarstyti. Ir samprotauti. Kaip kartą man laidoje sakė Uspaskichas“ „O tu maldeikine, eik sriubos virti“. Moterį puošia puodai. Čia aš ne apie Grybauskaitę.Tikrai.
  Šiaip. O ko taip visi čia rimtai samprotaujame? Negi pirmi rinkimai… Negi pirmos viltys… Nors malonu, kad pasitaiko kandidatas, apie kurį galima kalbėti pagarbiai ne tik šiaip, bet ir dėl realių darbų.

  • Simas

   As irgi ziuriu i tai kaip i eilinius rinkimus ir puikiai suprantu, kad ypatingu pokyciu ekonominiame Lietuvos gyvenime del prezidentu pokycio nebus. Ir tai bandau isaiskinti zmonems, kurie tik del to balsuos uz Grybauskaite (zmones turi per didelius lukescius, kaip ir pries sio Seimo rinkimus…). Del to per daug bus nusivylusiu… Ir tuomet vel prasides visos istorijos, kaip ir su gerbiamu Adamkumi ir kitais…

 • aušra maldeikienė

  to Simas. Bent jau EP nariai tikrai nesiregistuoja Belgijoje, jie tik gauna tokią nedidelę kortelę, kurioje nurodyta, kad nuo tos iki tos dienos jie ir jų šeimos nariai turi teisę gyventi Belgijoje, nes išrinkti į EP.

  • Quantum

   Gerbiamoji, Jūms jau turbūt pažadėtas patarėjos etatas ? :)

   • nerijus

    Rašys kalbas, o D.G. bus tik įgarsintoja.

  • J. naivus

   Suklusti privertė Jūsų žodžiai apie 1991 m. klausimą dėl mokslo JAV ir žaibiška reakcija. Čia Achilo kulnas, ne tie „grėsmingi“ Rot Front ar darbas kadrų inspektore filharmonijoje.
   Dar tai, jog komentaruose (kitur)rašo, kad Grybauskaitė ne taip jau plačiai žinoma Vakaruose, kaip kad tas teigiama mūsuose, kas gal irgi tiesa- pagooglinus pavarde „angliškai“ kiek nustebino rezultatas.
   Belieka tikėti, kad tai ne tik nuoširdu, bet ir apgalvota:

   „Nors malonu, kad pasitaiko kandidatas, apie kurį galima kalbėti pagarbiai ne tik šiaip, bet ir dėl realių darbų.“

   • Simas

    Mana atrodo, kad tiesiog, einant i pabaiga jos EK kadencijai, valdantieji nori ja pasiimti i savo komanda. Kadangi visi postai, kuriems ji tinkamiausia jau isdalinti, tai „pasiims“ ja ir Prezidentus… Paprasta kaip du kart du… Jos populiarumas yra tik musu ziniasklaidoje… Ir, siaip, keista, kad savo darba atliekantis zmogus (kas is principo Lietuovje yra retenybe… nesikabinekite prie sio pasakymo, tai tera mano nuomone) yra populiarus tik del to…

 • Quantum

  O ka reiskia jos svetaineje tas tekstas? Kokia ten kalba parasyta?

 • Mantaz

  Aišku, dabar prasidės narstymas po kaulelį, bet svarbiausia kad siela po tais kauleliais būtų :) Jau žinau už ką balsuosiu, nes manau, kad ji ją turi.

  P.S. kai perskaitai, kad kažkas rimtu veidu šiam sviete svarsto ir Imbraso kandidatūrą, tai Grybauskaitė atrodo kaip aukso grynuolis.

 • rasa

  O man iškilo klausimas: kodėl lietuviai taip tiki mesijais? Visada pas mus taip jau gaunasi, kad patikime tais žmonėmis, kurie yra šiek tiek toliau nuo Lietuvos. Amerikoje, Briuselyje… Ar suveikia iki šiol „išgelbėtojo sindromas“? Va ateis toks iš kitur. Įves tvarką. Tačiau Pakso variantas parodė, kad be paramos toli nevažiuosi. Kokių užmojų beturėsi. Tai su kuo ateis Dalia? Su taip proteguojamu centru? ar tai reiškia, kad su Zuoku? Masiuliu? Rubikonu? Nepaneigsiu, ji man žavi kandidatė. Bet kuriomis jėgomis ji remsis? Kokią komandą atsives? Ir kiek ilgai jos „nesuvalgys“?

  • Simas

   Ja suvalgys po pirmo aklo sutikimo su nepopuliariu Seimo sprendimu… Del to manau, kad ji yra stumiama butent desiniuju, nes jiems reikia lengvesniu keliu nepopuliariems sprendimams priimti… Net Landsbergis apsidziauge del sios zinios (DELFI idejo labai laimingo Landsbergio nuotrauka :))…

  • Vinilas

   Ar norite pasakyti, kad tikejimo mesijais savybe budinga tik lietuviams? Lyg kitu krastu zmones neturi panasiu vilciu? Kad ir ta pati Amerika, ar Obama nebuvo isaukstinas iki mesijaus? Jokiu budu nesakau, jog jis netinkamas vadovas ar kazkas panasaus, dabartini JAV prezidenta pateikiu tik kaip pavyzdi, jog isgelbetojo troskimas nera svetimas ne vienai tautai.

 • albertas

  Paaiskinimas „austrui“

  Centras tai kakutis vidury eketes.

 • Atrodo, siandien zeme Lietuvoje apsiverte aukstyn kojom. Grybauskaite pasake „Taip“ – ta klyke radijas, televizija, pirmieji portalu puslapiai irgi apie „Taip“, rytoj tas pats bus laikrasciuose. Na pasake tai pasake, puiku, 60 ar kiek procentu Lietuvos dziaugiasi. Visi dabar matyt lauks, kad krize praeis, vos ponia Dalia izengs i prezidentura. As tikiuosi, kad jai tapus Prezidente, ispudis del kokiu nors priezasciu galiausiai neliks toks kaip po Pakso ar Valinsko atejimo valdzion. Nes rinkeju pasitikejimui politikais ir apskritai politika butu iskasta gili duobe.

 • truputį gaila, kad žlugs dar viena legenda … dar tokios trapios, neužtikrintos ir pažeidžiamos Dalios neteko matyti kokia ji buvo šiandien. Kas bus kai ji susidurs su rimtais sunkumais ? Tiesą sakant labiau norėčiau Prezidento poste matyti V.Landsbergį, jis jau įpratęs būti politinėje mėsmalėje, tegul „šunauja“ Jį iki galo sudrasko, nulinčiuoja ir įmeta į inkvizicinį laužą. Vistiek ledinės krizės rankos mus tvirtai sugriebs, su Dalia, ar be jos. Tarp kitko TS/LKD dar neatsisako idėjos kelti kaip partijos kandidatą Vytauto kandidatūrą, kaip atsarginį variantą, kad ateity nereiktų antrame ture rinktis tarp Mazuronio ir Blinkevičiūtės (Valinsko).

  P.S. už Dalią balsuosiu tik labai rimtai pasižiūrėjęs į jos komandą ir paklausęs ką kandidatė kalba, kaip samprotauja, ką teigia, siūlo, mato, ko nežada. Ir tik antrame rate.

 • G.P.

  Ponas Račai,

  Jūsų kolega D.Stancikas uždavė įdomių klausimų apie p.D.Grybauskaitės biografiją:

  „…Deja, taip jau susiklostė, mieli kolegos, kad D. Grybauskaitė yra bene mįslingiausia asmenybė iš visos galimos pretendentų komandos, todėl man keistoka, kad jums bent iš profesinio smalsumo nerūpi, kaip tik baigusiai mokyklą devyniolikmetei Daliai pavyko tapti LTSR Valstybinės filharmonijos kadrų skyriaus inspektore? Kai kadrų skyriuose tuomet dirbdavo tik itin lojalūs okupacinei santvarkai ar atitinkamų struktūrų pateptieji. Ypač aplinkoje, susijusioje su menininkais, nesušukuojama inteligentija, mokančia kalbėti, net dainuoti ir groti ezopo stiliumi. Kas paskatino tokią gabią merginą išvažiuoti į Leningradą ir septynerius metus dirbti kailių gamykloje su labai įdomiu pavadinimu „Rot – Front“? Kas ten buvo dirbama ir ar tik dirbama, nes grįžus į Lietuvą ji iškart tapo Lietuvos mokslo olimpo – Mokslų akademijos atsakingąja sekretore, įstojo į aukštąją partinę mokyklą? Ar teisingai suprantu D. Grybauskaitės skelbiamus biografijos faktus – kad ji dėstė aukštojoje partinėje mokykloje politinę ekonomiją – vieną atraminių komunizmo doktrinų net Sąjūdžio laikais, iki 1990 metų – tol, kol neuždarė šios, vienos baisiausių diktatūrų, mokyklos? Kieno iniciatyva žmogus su tokia biografija įsitvirtino net keliose nepriklausomos Lietuvos vyriausybėse, o vėliau, LDDP valdymo laikais, padarė svaiginamą karjerą – tapo nepaprastąja pasiuntine ir įgaliota ministre – iš pradžių misijoje prie Europos Sąjungos, o vėliau JAV ambasadoje?“

  P.S. Manau, kad Lietuvos oligarchams labai knieti prezidentais turėti labai lengvai pažeidžiamus žmones. Tokiu buvo Ekselencija V.Adamkus, tokia ir norima turėti p.D.Grybauskaitę.

  • Mielas G.P. skaičiau jau seniai ir vis dar galvoju, ar imti skaičiuoti visus TS-LKD narius, kurie buvo KP nariai ar net dirbo TSKP CK. Vis neapsisprendžiu…

   • romas

    Nėra čia ko neapsispręsti. Jei tai būtų analizė ne vienos partijos, o pereitumėt per visas, būtų visai korektiška. Liustracija turėjo būti ir TSKP CK darbuotojams valdžioje ne vieta, nepriklausomai kokioje jie partijoje.

   • G.P.

    Mielas Artūrai,

    Išties patarčiau ir pritarčiau, jog būtina skaičiuoti visus TS-LKD narius, kurie buvo LKP nariai ir dirbo CK. Lygiai taip pat, kaip ir verta būtų skaičiuoti visus kitose partijose esančius TSKP, CK ir KGB veikėjus (neišskiriant ir p. D.Grybauskaitės). Kitaip sakant, desovietizacija būtų labai sveikas dalykas. Nors ir pavėluotas. Deja…

    O pabaigai norėčiau papasakoti vieną istoriją iš JAV istorijos. Ne šiandieninės. O tos, kuomet ten dar buvo laikomasi šiokių tokių principų…
    Taigi buvo pasiūlytas teisėjas į JAV aukščiausiąjį teismą. Viskas atrodė labai normaliai. Kandidatas kompetetingas, puikus teisininkas, mielas žmogus ir t.t. ir panašiai…
    Tačiau atsirado žmogelis, kuris „atkniso“, jog šis nuostabus teisininkas, puikus žmogus ir t.t. kažkada paauglystėje vieno vakarėlio metu su draugeliais parūkė marichuanos. Tikėtina, kad tai buvo vienas vienintelis kartas jo gyvenime…
    To pakako, kad kiltų skandalas ir kandidatas į Aukščiausiojo teismo narius atsiimtų savo kandidatūrą!
    Visuomenės argumentas buvo paprastas: jei tu pretenduoji į JAV Aukščiausiojo teismo teisėjus, tai tu turi būti visapusiškai laisvas, tyras ir nepažeidžiamas. Nes kaip tu galėsi įgyvendinti teisingumą, jei kažkada pats jį pažeidei?!

    Čia ir yra „alfa-omega“. Kol mes neimsime taikyti tokių kriterijų pirmiausia SAU, o po to ir aukščiausiems Lietuvos pareigūnams, tol mes maudysimės tame, kame iki šiol ir maudomės.

    Pagarbiai,
    G.P.

    • mielas G.P., prieitų prie tavęs žmogus, panašus į Aidą P., ir paniekinančiai iškoštų tau į veidą : „tipiška cypdavatkinė paranoja“. Galvok, žmogau, ką kalbi. Gal pablūdai?

  • Tipiška cypdavatkinė paranoja :) Stancikas skalpuoja Grybauskaitę taip, lyg visą sovietinį laikotarpį praleidęs su trispalvėmis stigmomis delnuose. Nesugeba susigaudyti chronologijoje ir elementariai suskaičiuoti, kad tuo pačiu metu, kai ji dirbo Piteryje, ir mokėsi Ždanove. Bet labiausiai mane užmušė argumentas, jog pabrikas gaminosi „Rot Front“. Genialusis Stancike, o tai kaip turėjo ant sovietijos vadintis ūkio subjektai? „Adamo Smitho vardo gamykla“? „Kapitalizmo tūkstantmečio kombinatas“? Ir jeigu jam politinė ekonomija paskutinėje sovietijos dvėsimo stadijoje atrodė kieno nors rimtai priimama kaip kertinė komunizmo doktrina, tai jaunuoliui laikas persikvalifikuoti iš politologinių paistalų į bobiškų romanų recenzijas.

   • Žinai, Aidai, aš dar galvojau tą D.Stanciko „tautinio ir ideologinio grynuoliškumo“ rašinį pakomentuoti, bet užbėgai už akių…:)

   • „Tipiška cypdavatkinė paranoja“ – Komjaunimo Tiesos reporterio frazė.
    Vaikščiojo tokie tipeliai savim patenkinti, kitus davatkom vadindami ir užaugino prisitaikėliški, konjunktūriškieji, neparanojiškieji, liberalieji komjaunuoliai šaliai genialią bendrovę LEO. Labiau tiktų pavadinimas – Rot Front.
    Dabar nežinom ką su šiuo dariniu daryti …

    • skaitytojams priminti kandidato į Prezidentus biografijos faktus nėra gėda, kaip ir publikuoti besivoliojančio tarp nuogų mergų trečio valstybės asmens A.Valinsko nuotraukas, ar aktą su gaidžiu.
     Smagu, kad jau formuojasi necyptdavatkiška Grybauskaitės palaikymo komanda … sėkmės, liberalieji bičiuliai, žiūrėkite, kad poniai Daliai nė plaukelis nuo galvos nenukristų, aš su jumis.

     • Valius Seimo pirmininku būdamas voliojosi tarp mergų ar pozavo su naminiu paukščiu? Ar dar daug metų prieš patraukdamas į politiką? Ne, aišku, pagal kongenialaus Fredžio* viziją kiekvienas potencialus politikas privalo nuo vaikystės tvarkingai ryšėti seilinuką, taisyklingai kirčiuoti, galvoje išvagoti kaligrafiškai tikslų sklastymą ir skaityti tik erdvinį mąstymą skatinančius kūrinius.
      Jau geriau šimtą kartų būti „liberaliuoju bičiuliu“ negu tokiu žmogumi futliare, kurį tamsta taip pietetiškai apdainuojate.

     • donatas

      manau, Fredis* ir neagituoja visu tapti ir buti ‘zmonemis futliare’ (is tokiu, manau, isauga gana geri serijiniai zudikai :). jis tik teigia, ir manau, Aidai, tam nepriestarausite, kad valinskui tapus ‘treciuoju’, juk netapo uzdrausta spaudinti jo ‘mergu-pauksciu’ nuotrauku? juk dauguma rinkeju rinko ji i seima jau mate jas. panasiai, manau, ir su stanciku ir grybauskaite – ar yra uzdrausta klausti klausimus (nors klausejas ir ‘negrynuolis’:), susijusius su kandidato i prezidentus praeitimi? nes, kaip suprantu, jei eini i viesa erdve ir juolab i ‘pirmojo’ posta, turi buti pasiruoses i juos atsakyti?

    • Valentinas

     Kai dar buvo gyva „Komjaunimo tiesa“ ir jos būsimieji konjuktūriniai neparanošjiški liberalieji komjaunuoliai reporteriai, Aidas tuo metu per M1 skaldydavo bajerius laidoje Aidas ir Aidas penktadienio vakarais, jei neapgauna atmintis su Aidu Jurgelevičiumi. Taip kad priekaištai ne tuo adresu.

   • donatas

    na gerai, stancikas – ne grynuolis. tokiu lietuvoje dabar turbut isvis nera, nes dauguma grynuoliu po karo arba buvo nuzudyti, arba istremti, arba patys pasitrauke i vakarus. tad kaip manot, draugai kurmiai, :) jei klausima uzduoda ‘ne grynuolis’, ar reikia ta klausima automatu ignoruoti, ar vis delto pasiziureti, gal tas klausimas ir nera koks nors kvailas ar angazuotas, nors ir uzduotas ‘ne grynuolio’?

   • Mykoliukas Beraštis

    Puikus komentaras!

   • A.G.

    Pritariu.
    Kartą pasidomėjau signatarais – ką jie veikė iki 1990 m.
    Išskyrus V. Landsbergį, K. Prunskienę ir dar kelis – buvo apskriti nuliukai, t.y. nieko nepasiekę gyvenime.
    Tuomet ir pagalvoji, kodėl kažkam reikėjo surinkti tuos gatvinukus…
    Ir kodėl padorūs, gyvenime daug pasiekę žmonės tuo metu buvo drabstomi purvais… žinoma, gabūs neprapuolė nei iki 1990 m. nei po to, nors ir buvo jiems nereikalingi.
    Antra, kiek žinau anti tarybinė agitacija prasidėjo tose aukštosoiose Leningrado ir Maskvos partinėse mokyklose.
    Tai gal būt pirmieji žmonės, kurie buvo parengti tarybinės sistemos sunaikinimui ir Rusijos išlaisvinimui nuo tarybinės valdžios.
    O ir haidparkų dvasia (kai keletas oratorių rėžia karštas juozaitiškas kalbas, o keletas aplinkui klausosi ir ploja…) prasidėjo tuose miestuose, kai Lietuvoje buvo miegama saldžiu miegeliu.
    Pvz. kaimas miegojo net 1988 m. vasarą. Kaip sakydavo paminklų kaimuose statytojai – susemtų mus naktį, net šuo nesulotų ir toliau tyla…
    Ne Lietuvoje gimė tarybinės santvarkos nuvertimas Rusijoje (turiu omenyje visą tuometinę TSRS).

 • Quantum

  AMB atsisakė kandidatuoti rinkimuose dėl sveikatos. cha cha cha, baimė totliai prakišti sukėlė sveikatos sutrikimų :)

  • Quantum, nereikėtų juoktis, jei nežinote, iš ko juokiatės…

 • albinas

  „Matyt, sausio 30 dieną, kai D.Grybauskaitė sakė, jog kandidatuotų “kaip savarankiškas Lietuvos pilietis be jokių politinių partijų paramos”, būsiu kažką ne taip supratęs…“

  Artūrai, as taves tirai nesuprsntu ko tu nesupratai. Grybauskaite juk dar siandien pasake kad i prezidentus eina kaip nepriklausoma kandidate. O del parasu surinkimo ir rinkimines kompanijos ji minejo kad neatsisakytu pagalbos is savanoriu. O savanoris gali buti mano supratimu ir privatus asmenis, UABai, visuomenines organizacijos taip pat ir politines partijos. Savanorio darbas yra neatlyginamas, tai yra neturi jokiu isipareigojimu jam, ir tuo paciu lieki nepriklausomas. Dar minejo kad rinkimine kompanija bus kukli.
  Tai kur Artūrai matai cie partiju remima?
  Jei zmogus nori prisikabinti, jis visada ras prie ko.

  • Albinai, skaitykite antrą citatos dalį… O paskutinį sakinį skirkite sau:)

   • albinas

    „Kiekvienoje partijoje rasime garbingų ir padorių žmonių. Atstumti partiją, kuri yra sulaukusi žmonių pasitikėjimo ir dirba parlamente, nenorėčiau“

    Artūrai, sita jus turejot omeni?

    tai taip ir sakiau pries tai komentare, kad jei savanoriskai nores paremti kazkas tame tarpe ir partijos, ji ju neatstumtu.
    Ir kas jums dar neaisku?

    p.s. del to „paskutinio“ sakinio tai buvo ne jums asmeniskai skirtas.

 • briedis

  autoriui dar, nes uodega jus vistik sukat, neisizeiskit- kitiems is ten- tvanas meslo plusta ir jie nesigedyja dirginti skaitytoju uz pinigus. bet siuo atveju- gal idomiau butu- ar pasitikte grybauskaite, ar ne?

  • Žinote, briedi, negaliu jums atsakyti, nes apsičiupinėjau, o uodegos neturiu. Tad tikriausiai ne man klausimas skirtas…

 • briedis

  pone , o juk ta pati grybauskaite – atsako i klausimus ir spekuliacijas issklaido, ir, gana sekmingai. – balsuosiu.

 • Ar

  Krizizė man turbūt, nes sugavau save galvojantį, kad TATA būtų ne pats blogiausias variantas Lietuvai. Šakės…

 • dimes

  Jau geriau Grybauskaitė, nei kiti.
  Galiu jau dabar prognozuoti, kad Landsbergis regs intrigas, nukreiptas prieš Grybauskaitę, pasinauodamas jos praeitimi ir dirbtinai sukeldamas neaiškumų. Tai jam gali padėti iškopti į Prezidento rinkimų II turą.
  Arba jame ji iškils su A.Valinsku. Nes K.D.Prunskienė per debatus tikrai susives sąskaitas su V.Landsbergiu, kodėl šis prieš ją fabrikuoja bylas ir kelia a la pasižadėjimus KGB tik prieš rinkimus. Tai nusmukdys vieno iš jų reitingus.
  O kiti marginalai – Kundrotas, Pilvelis, Juostė (jeigu išvis pasirodys) – neturi šansų, mano nuomone.
  Žinoma, dar įdomu, ką pasiūlys socialdemokratai. Jie gali kelti naujojo partijos pirmininko kandidatūrą…
  O taip norėtųsi, kad ta partija atsinaujintų ir apvalytų savo prezidiumą.

  • romas

   Landsbergis intrigų prieš Grybauskaitę neregs. Apie ją viską jis žino seniai. Būt norėjęs ką nors pasakyti, būt pasakęs.
   Prunskienės pasižadėjimai rašyti jos ranka ir Landsbergis neliepė jų rašyti, taip pat niekas netraukė už liežuvio pasakotis prieš TV kamerą. Nežinau jos bendradarbiavimo turinio, bet kvaila neigti patį faktą. Iš esmės ji smerkiama už kontraktą su KGB, ir nesvarbu ar ji ten skundė ką Lietuvoje ar ne. Kalba apie asmens patikimumą. Kažin ar gerai, kai prie valstybė paslapčių prieina asmuo, turintis susitarimą su svetimos šalies spec. tarnyba. Putinas sakė, kad buvusių nebūna.

 • Orka

  siūlau diskusiją. Kokia bus (turėtų būti) sekanti prezidentė?
  AMB – lėtas stabilumo buldozeris.
  VA 1k. – šešėlių įsigalėjimo garantas.
  RP – išsišokėlis.
  VA 2k. – tuščia vieta, besirūpinanti įvaizdžiu.
  DG – ???
  :)

  • Valentinas

   DG – prezidentė žadintuvė? Ta prasme, kad pažadintų tautą iš svaigaus tingulio ir lieptų eiti dirbti?

  • Orka

   pavadinčiau ją tiesiog kitokia. Ji pati taip sakė.:)

   • Valentinas

    Kitokia – per daug neapibrėžta. Sutikite, kad apibūdinimas „lėtas stabilumo buldozeris“ pasako žymiai daugiau nei „kitokia“

    • Orka

     Sutinku, bet gal to ir reikėtų? Man tai tiesiog gražiai skamba – kitokia prezidentė. :) Čia galėtų net rinkimams panaudoti : “ Balsuokite už kitokią prezidentę, už Dalią“
     Žadintuvė irgi gerai, bet tas žodis žadintuvė kažkoks retai vartojamas (dėl giminės).
     Jei rimtai, tai kolkas geriausia ką apie ją žinau, tai vakarykštis Aušros Mldeikienės prisiminimas apie greitą reakciją ir protą.

     • Valentinas

      Marketinge pozicionavimas „Kitoks“ yra vienas iš labiausiai nuvalkiotų. Kiekvienas skelbiasi, kad jis yra „kitoks“ nei konkurentai. Realiai visi yra labai ir labai panašūs.
      Be to „kitokia“ Žuko lūpose galėtų įgauti ir ne visai tokią prasmę, kokios norėtų Grybauskaitės rėmėjai :)

     • Orka

      Kažkaip tikiuosi, kad ta prasmė (Žuko lūpose) nebus didelė kliūtis. Gali būti, kad bus bandoma ją eskaluoti, ar net išmes kokių nors „vaizdingų įrodymų“. Man atrodo, kad net ir tai išeitų į naudą. Jai tikriausiai nepakenktų, nes į fem požiūris gerokai teigemesnis, nei į hom. Mes vyrai žinome.:) O tautoje galbūt atsirastų daugiau tolerancijos. Žinoma,tradicinė konfesija neparemtų. Na ir kas? Remti jie nelabai ką ir beturės, nebent VL sublūstų.
      p.s. Nuvalkiota – nebūtinai bloga, neįsukama. :)

 • Vakar buvo gera laida per TV3 apie Grybauskaitę („Čia ir dabar“). Po šios laidos galutinai įtikėjau tuo, kad ji yra tinkamiausias ir labiausiai remiamas kandidatas į Lietuvos prezidentus. Labiausiai mane sužavėjo šio žmogaus nuoširdumas ir paprastumas, taip pat atsakymai į nepatogius klausimus (pvz. kodėl dėstė partinėje mokykloje). Man asmeniškai klausimų dėl jos tinkamumo praktiškai nebeliko. Tad jei nematėte laidos, pasiieškokit įrašo, rekomenduoju.

 • Stanciko straipsnio net neskaičiau, tačiau reikėtų susitaikyti su mintimi, kad šia žeme vaikšto ne tik „liberalieji bičiuliai“, bet ir bernardinų.lt skaitytojai. Mėtyti į juos gniūžtes ir epitetus – nėra labai išmintinga, tik tiek norėjau pasakyti, jie kartais paima į rankas žurnalą FM (atsiprašau už netikslumą), geros dienos.

 • Vasia

  Galiu eit lazybu, ji paims kresla is pirmo karto, jokiu antru turu…. maziau islaidu skurstanciai tautai.(ne valdziai)

 • Musė

  Aš tai tik vieną klausimą noriu užduoti. Pasakykite, ar kuris nors iš gerbiamų komentatorių, prieš kelioliką metų budėdamas prie TV bokšto ar parlamento, bent akimirkai galėjote įsivaizduoti, kad kažkada be jokių skrupulų ir abejonių rinksime prezidentę, baigusią aukštąją partinę mokyklą, dėsčiusią politinę ekonomiką?? Ir dėsčiusią iki pat 1990 m., jau gerokai po Baltijos kelio?

  Žmonės, kas su mumis darosi? Kada mes spėjome taip pasikeisti? Nuo kada dalykinės savybės, kalbų mokėjimas ir panašūs techniniai dalykai yra svarbesni už vertybes, renkant PREZIDENTĄ? Juk ne ūkvedį renkame. Ne derybininką su Europos Sąjunga. Renkame Prezidentą, kuris visų pirma turėtų būti moralinis autoritetas, neturintis juodų dėmių biografijoje.

  Nesu nei davatka, nei cypdavatkė, bet džiaugiuosi, kad kažkas (Stancikas) dar kelia tokius nepatogius ir jautrius klausimus. Nemanau, kad visur ir visada turi nugalėti vien pragmatizmas ir racionalumas. Vien tuo vadovaudamiesi mes visi būtume ne kas kita kaip maximos.

  • Valentinas

   Nors nebudėjau tuo metu (buvau ne Lietuvoje) bet pabandysiu atsakyti:
   Nuo tada, kai vyr komunistą Brazauską išrinkome prezidentu.
   Nuo tada kai Sąjūdis pasirodė beesąs smulkių politikierių būreliu, kovojančiu dėl valdžios bei komforto.
   Nuo tada kai didžiausias kovotojas už laisvę Antanas Terleckas patapo prorusiškos Pakso partijos nariu.
   Nuo tada kai krikščionys demokratai išsiriejo ir vieni tapo nomenklatūrinių partijų nariais, kiti politikos klounais.
   Nuo tada kai vakarietiški liberalai tapo lietuviškais abonentais
   Nuo tada kai vakarietiškas, nesusitepęs komunistine praeitimi prezidentas patapo oligarchų sekretoriumi, pasirašinėjančiu jam atneštus popierius.
   Nuo tada kai šou klounas pradėjo mus mokyti 10 dievo įsakymų.

   • Valentinai, nežinau tyčia, ar ne propaguoji seną nuvalkiotą socialistų kairiųjų liberalų „valstybininkų“ idėją, kad visi sėdime purve, todėl net ir nesvajokime nieko daugiau, juk visi purvini, koloboravome (gyvenome toje sistemoje), todėl JIE mumis pasirūpins, o jūs esate tik žemės dulkės, kumečiai, paranojikai, davatkos.

    • romas

     Fredi,
     esu konservatyvių pažiūrų. Man irgi vaizdas nepatinka, bet nesu aklas, jis yra toks. Labai svarbu perprasti pačią patriotizmo sąvoką. Patriotas myli savo tautą, kokia ji yra, su visais trūkumais. Štai Lietuvos įsivaizdavimas ir meilė Lietuvai pas visus skirtinga. Juk nepaneigsit, kad ir Brazauskas myli Lietuvą. Tik jis kitaip įsivaizduoja jos gerovę. Jis mąsto labiau materialiai. Ir tokių yra daug. Kitas gi pilietis yra visiškas idealistas. Jam svarbiau yra dvasiniai dalykai: kalba, tėvynės grožis, paveldas ir pan. Tai yra kraštutiniai atvejai ir tauta yra visame spektre. Tą spektrą charakterizuočiau su poslinkiu į materializmą. Kai sugebi šiek tiek atsitraukti ir pažvelgti iš šalies, emocijos nurimsta. Tada gali suprasti, ko tavo tautai reikia.

     • Simas

      Manau, viskas yra siektiek kitaip. Zmones neturi vertybiu. Tiksliau turi, bet toji vertybe yra pinigai. CIA IR DABAR… Nesakau, kad pats norejimas geriau gyventi ir tureti daugiau yra blogai. Tik, stai, statistinis Lietuvis pasirinks toki kelia, kuris prasilenks su morale (apskritai), su teise… Del to myleti sia tauta tokia, kokia ji yra, pernelyg pavojinga – kaip rodo patirtis, per 18 mes niekur nenuejom (moraliniu vertybiu prasme), o likome tame paciame sovietmetyje… Beje, kaip tik pries pusvalandi, tokia diskusija turejau su bendradarbiu. Ir man pavyko ji itikinti, kad pvz. mazas policininko atlyginimas nesuteikia jam teises daryti nusikaltimu (turejau omeny kysininkavima ir pan.)… Labai gaila, kod to nesuvokia didzioji dalis visuomenes…

     • donatas

      gal ir nepretenduoju i tobula isaiskinima, bet man atrodo, kad patriotas yra tas, kuris jei ji gyvenimas priverstu rinktis – tevyne ar asmenine gerove, rinktusi tevyne. tuo poziuriu brazauskas gal ir myli lietuva taip, kaip zmogus, kuriam lietuva yra priemone kaupti asmeninius turtus, taciau patriotas?.. kitas pavyzdys butu biudzeto – visu musu mokesciu moketoju – pinigai. vieni juos grobsto, manydami kad tai valstybes, t.y. niekieno turtas, kiti gi bando islaidas pagristi protingai ir naudoti naudingai ir taupiai, traktuodami juos kaip savo, nors tai yra valstybes turtas.
      siuo poziuriu dabar lietuvoje dominuoja LDDP primestas materialiniu gerybiu kultas, kuomet visuomenes interesas yra zemiau asmeninio. atitinkamai taip pat atrodo ir seimas ir taip pat gali atrodyti ir naujasis prezidentas…

    • Valentinas

     Fredi, manau, kad ne taip supratai. Musė klausė: Žmonės, kas su mumis darosi? Kada mes spėjome taip pasikeisti? Nuo kada dalykinės savybės, kalbų mokėjimas ir panašūs techniniai dalykai yra svarbesni už vertybes, renkant PREZIDENTĄ?
     Toks ir mano atsakymas, dalykinės savybės pasidarė svarbesnės už vertybes nuo tada, kai pamatėme, kad net tie žmonės vedę į laisvę pasirodė beesą paprasti mirtingieji su savo silpnybėmis, goduliais ir sopuliais. Ne purve visi sėdime, o visi esame vienodai netobuli. Jeigu Terleckas, Sadūnaitė ir Bogušis negali vienas kito pakęsti, apie kokias bendralietuviškas vertybes dar galima kalbėti? Vertybės kaip vienijantis veiksnys veikė labai trumpai. Tai buvo stebuklas, o stebuklų, kaip žinome, nebūna. Dabar svarbu sąžiningumas, gebėjimas dirbti darbą, kuriam esi paskirtas ir gebėjimas maksimaliai atnešti naudos šaliai.

     • Musė

      Valentinai, visi jūsų išvardinti punktai yra teisingi ir logiški. Visa tai buvo, tai mūsų istorijos dalis, mūsų pamokos bei nesėkmės. Ir kas iš to?

      Sutinku, kai kurie žmonės, prieš tai niekada neragavę valdžios, tapo per godūs. Kai kurie tiesiog paseno ir nukvako, tapo politikos klounais. Ir ką? Ar tai reiškia, kad mes pasiduodame? Susitaikome su tuo, kad niekada neturėsime normalios valdžios, kurią galėsime gerbti?

      Jei susitaikome, tai niekada tokios ir neturėsime. Jei nekelsime išties aukštų reikalavimų, niekas ir nebandys jų pasiekti.

     • Valentinas

      Muse, kas Grybauskaitėje jus verčia manyti, kad ji bus nenormali valdžia? Štai jos biografija. Gimė 1956 m. kovo 1d. (poryt gimatdienis).
      2004 – Europos Komisijos narė, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą
      2001-2004 Lietuvos Respublikos finansų ministrė
      2000-2001 Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija: viceministrė
      1999-2000 Lietuvos Respublikos finansų ministerija: viceministrė
      1996-1999 Lietuvos Respublikos ambasada JAV: įgaliotoji ministrė
      1994-1995 Lietuvos Respublikos misija prie Europos Sąjungos: nepaprastoji pasiuntinė ir įgaliotoji ministrė
      1993-1994 Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija: Ekonomikos departamento direktorė
      1991-1993 Lietuvos Respublikos tarptautinių ekonominių santykių ministerija: Europos departamento direktorė
      1991 Lietuvos Respublikos Vyriausybė: programų vadovė
      1990-1991 Ekonomikos institutas: mokslinė sekretorė
      1983-1990 Vilniaus aukštoji partinė mokykla: Žemės ūkio kabineto vedėja; Politinės ekonomijos katedros dėstytoja
      1983 LTSR Mokslų Akademija: atsakingoji sekretorė
      1976-1983 Leningrado kailių fabrikas“Rot-Front“: darbininkė; laborantė
      1975-1976 LTSR Valstybinė Filharmonija: Kadrų skyriaus inspektorė
      Pradėjo dirbti 19 m. Komunistinė karjera prasidėjo 1983 kai įstojo į parinę mokyklą iki 1990 kai baigė dirbti Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje. Taigi komunistų partijai ji paskyrė 7 iš 53 savo gyvenimo metų arba 13,2 % gyvenimo. Be to ji buvo ne partinė funkcionierė, bet partinė mokslininkė. Lietuvai pradėjo dirbti nuo 1990 iki dabar o tai yra 19 metų arba 35,8 % gyvenimo. Per tą laiką niekas jos nekaltino dalyvavus oligarchiniuose bizniuose, prichvatizavime, otkatų gavime ir t.t. Dirbdama vyriausybėje užsirekomendavo kaip stipri nepopulistinė asmenybė, o atstovaudama šaliai EK pelnė pagarbą. Lietuvai ji dirba 2,7 karto ilgiau, nei komunistinio mokslo praeičiai. Be to sugebėjo gauti daktaro laipsnį iš vakarietiškos mokslo įstaigos, tai reiškia, kad jei ji ir klydo dėl kai kurių politinės ekonomijos postulatų, amerikietiški neokonai (Karolio terminas :) ją nuo to išgydė :)
      Ką dar žmogus turi padaryti, kiek dar kartų ilgiau jis turi dirbti Lietuvai, kad pagaliau tiktų Jums? Ar 35,8 gyvenimo paskirto savo šaliai jums dar neužtektinai, kad atleistumėte tuos 7 % jaunystėje?

     • Musė

      Valentinai,

      „Ar 35,8 gyvenimo paskirto savo šaliai jums dar neužtektinai, kad atleistumėte tuos 7 % jaunystėje?“. Jei stribas tik 1 metus iš savo 100 nugyventų šaudė žmones, tai gal ir jam atleidžiame? Aš žinoma nenoriu prilyginti Grybauskaitės stribams, bet man pabodo, kai juoda yra vadinama pilka, o pilka – beveik balta.

      Apskritai, pastebiu labai pavojingą tendenciją – pastaruoju metu mums bandoma primesti nuomonę, kad normalu yra tai, kas išties nėra ir niekada nebuvo normalu. „Vistiek visi vagia“, „visi duoda kyšius“, „visi kolaboravo“. Tada automatiškai išbalinami kai kurie veikėjai, kurie neperšoktų per aukštai pakeltą kartelę. Patys matome, kas vyksta, kai ta kartelė nuleidžiama per žemai. Mūsų nebestebina Seime nei KGB agentai, nei teisti žmonės, mes atleidžiame visiems… Tiesiog visa Lietuva su gerb. Valentinu priešaky pavirto į laidos „Atleisk“ herojus.

      Arba ką reiškia „darbas Lietuvos labui“. Kuriama labai sėkminga legenda apie tai, kaip tarybiniais laikais visokie CK nariai, KGB agentai ir pan. taip pat dirbo Lietuvos labui. Tiesė kelius, statė tiltus, veždavo dešras į Maskvą, kad tik Lietuvai geriau. Jie blaiviai, iš pragmatinės pusės žiūrėjo į problemą, o ne iš patriotinės, kaip partizanai. Ką tie partizanai, durneliai kažkokie, šaudėsi, gaudėsi, degino dirbančiųjų Lietuvos labui statomus tiltus. Jei ne tie partizanai, gal dabar daugiau tiltų turėtume.

      J0s papasakokite mano giminaičiams, kuriuos su 4 vaikais išvežė į Sibirą už antitarybinę veiklą apie tai, kaip smarkiai komunistų partijos nariai dirbo Lietuvos labui. Apie tai, kaip „visi kolaboravo, buvo tokie laikai, neturėjai kito pasirinkimo..“. Pasirinkimas visada buvo. Ir dabar yra.

      Argi dar nepavargote nuo „pragmatiškos“ Kirkilo politikos, ar toli ji mus nuvedė?

     • Valentinas

      Muse, ekonomikos studijavimas partinėje mokykloje negali būti prilygintas kolaboravimui ar panašiam veiksmui. Todėl su visu jūsų paskesniu tekstu sutinku, bet prie ko čia Grybauskaitė? Aš buvau spaliukas, pionierius ir komjaunuolis. Aš kolaborantas?
      Ten kur buvo sąmoninga veikla prieš Lietuvą arba kolaboravimas stengiantis išlaikyti okupaciją ten sutinku, negali būti kalba apie jokius postus. Tokie gali būti kgb darbuotojai, komunistų partijos funkcionieriai, komjaunimo funkcionieriai ir t.t.
      Sutinku, kad būtų puiku, kad tikrieji rezistentai, kovoję už laisvę valdytų valstybę. Bet ką daryti jei tokių nėra, o tie kurie likę arba politiniai impotentai (Bogušis), išdavikai (Tereleckas) arba nusišalinę nuo pasaulio (Sadūnaitė)? Muse jei jūsų biografija nepriekaištinga, kelkite kandidatūrą, balsuosiu už jus.

     • Valentinas

      Tarp kitko, Kirkilo politika buvo visiškai nepragmatiška. Jei ji būtų pragmatiška, nebūtume sėdėję tokioje skylėje kaip dabar.

     • Musė

      Valentinai, aš nepraeinu amžiaus cenzo, tai kol kas nekandidatuosiu, bet dėkui už pasiūlymą :)

      Dėl kolaboravimo. Valentinai, neapsimeskite naivesniu, nei esate. Tarsi skirtumas tarp partinės ir nepartinės mokyklos būtų toks neesminis, kaip tarp VU ir VDU. Bet kas partinėje aukštojoje mokykloje nestudijavo, o tuo labiau nedėstė. Ir ypač politinės ekonomikos, o ne pvz. užsienio kalbų ar fizinio lavinimo ;)

      Šiaip aš labai laukiu pačios Dalios išsamesnių komentarų apie savo studijas ir dėstytojavimą.

   • J. naivus

    Gerai suformuluota. O išvada? Ar bent moralas?

  • nonsense

   Is wikipedia: politinė ekonomija – vyriausybės priimta strategija ekonomikos tikslams pasiekti. Ir kas cia yra blogai?
   Gal ji ir deste politine ekonomija orientuota i SSSR tikslus, bet protingas zmogus atsirenka kas yra kas.
   Man zymiai baisiau kai siuo metu VALSTYBINES mokyklos yra prigrustos dabartiniu politruku – tikybos mokytoju bemumpuojanciu opiuma, net ne liaudziai, o vaikams, vietoje to kad juos ismokintu bent savo alga ir tam tenkancius mokescius susiskaiciuoti.

   Beje labai patiko Aido Pukleviciaus komentaras sia tema, ir ne tik prie sito straipsnio. Galetu ir dazniau jis pasisakyti, tai kaip gero romano istraukos, tik dar ir uz dyka :)

   • Mokyklose yra etikos ir tikybos pamokos pasirinktinai. Santykis lankančių skirtingas pamokas yra maždaug 5:1. Kuo tau, užkliuvo lankantys tikybos pamokas? (Komentaras redaguotas – A.R.)

    • Fredi, paprašyčiau…

    • nonsense

     Visu pirma matosi, kad etikos pamoku nelankei, matyt lankei tikybos, ten kiek suprantu moko nepakantumo, kitu atveju nesisvaidytum tokiais zodziais kaip „balvonas“.
     Pradedu suprasti kodel tu jau uzknisai Raca.

     Gal kai kur etikos ir tikybos pamoku santykis ir yra 1:5, bet is mano pazystamu patirties jis yra 1:14, t.y. 2 is klases eina i etika, o 26 i tikyba, nes „ten lengviau mokintis“.

     • Musė

      Negalima vertinti procesų ar reiškinių remiantis vien „mano ir mano draugų rato“ nuomone. Tai tas pats, kas atlikti kiekybinį tyrimą, turintį reprezentuoti visą Lietuvą, apklausiant vien savo šeimos narius.

      Trumpai pagooglinus, matau, kad apie 56 proc. mokinių renkasi tikybą (tiesa, duomenys senoki, 2005 metų).

      Aš pati, kaip ir didžioji dalis klasiokų, rinkausi etiką. Niekas nespaudė ir nereikalavo rinktis tikybos. Be to, kasmet savo pasirinkimą galimą keisti. Nematau čia visiškai jokios problemos, jei kažkam tikyba yra nepriimtinas dalykas, niekas neverčia lankyti. Todėl teiginys, kad dabartiniai politrukai – tikybos mokytojai tarsi per prievartą pumpuoja opiumą mokinukams, yra absurdiškas.

     • nonsense

      Musei

      As ir nepretendavau i issamu tyrima, bet tavo minimi 56% is tikro stebina. Bet sakykim kad tai tiesa.

      Del tikybos klausimas turetu buti is esmes, t.y. kodel VALDISKOSE mokyklose svaistomi pinigai ir propoguojama viena religija (o gal kam nors tikyba pravede musulmonas, ne vien davatkos ar kataliku kunigai, pasidalinkite), o kai kur net per tas pamokas ruosiama pirmai komunijai? Kiek suprantu iki siol religija yra atskirta nuo valstybes, bei is VALSTYBES kisenes finansuojamu mokyklu. Beje LR konstitucijos 43 straipsnis nurodo, kad „Lietuvoje nėra valstybinės religijos.“
      Mano manymu valstybe daug daugiau islostu ir butu teisingesne visiems cia gyvenentiems, jei mokinius sviestu ekonomiskai, o ne teiktu preferencijas vienas religinei bendruomenei.

     • romas

      nonsense,
      mokykloje moko etikos, tik katalikiškų šeimų vaikus moko krikščioniškos etikos. Religijos tokia ir paskirtis – išmokyti žmogų būti doru. Beje, tikybos ir etikos mokykloje nedėstyčiau. Tai yra tuščias pinigų išmetimas. Didesnę rolę turi šeima, o tikybos dėstymas nedera su bažnyčios atskyrimu nuo valstybės. Tokios mokyklėlės gali veikti ir prie maldos namų pagal religiją.

   • romas

    Vikipedija jums neatsakys. Politekonomija yra viena sudedamųjų marksistinio mokslo dalių. Galiu klysti, bet man atrodo tos dalys atrodė taip:
    1. filosofija (dialektinis materializmas)
    2. politekonomija (paremta K. Markso ir V. Lenino raštais)
    3. mokslinis komunizmas (ideologinis mokslas)

 • Pasirodo, D. Grybauskaitės apsisprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose lėmė sausio riaušės Vilniuje! Jas išvydusi per televizorių, eurokomisarė „suprato“, kad „tam tikros jėgos nori destabilizuoti Lietuvą“, ir pajuto pareigos šauksmą padėti tėvynei.
  Turint omenyje tai, kad Grybauskaitė pastaruoju metu negailėjo komplimentų Kubiliaus „reformų paketui“, darosi aišku, kad komisarės tikslas prezidentės kėdėje bus gelbėti šalį nuo „destabilizuojančių jėgų“, t.y. visų tų, kurie organizuoja „riaušėmis“ virstančius mitingus prie Seimo, bei tų, kurie kursto nepasitenkinimą šalyje. Riaušininkai ir turgininkai, ruoškitės.
  O šiaip komisarė panaši į Tarptautinį valiutos fondą savo kalbėjimo maniera: savo pasisakymuose ji liečia šias temas: FISKALINĖ DRAUSMĖ, FISKALINĖ DRAUSMĖ, REIKIA MAŽINTI SOCIALINES IŠLAIDAS, FISKALINĖ DRAUSMĖ.
  Apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojai mano, jog eurokomisarė šiuo metu geriausiai atstovauja Lietuvos gyventojų interesams.
  Vadinasi, jie mano, kad socialinių išlaidų mažinimas geriausiai atitinka jų interesus.
  Vadinasi, gyventojai mano, kad jų interesų mažinimas ir drausminimas fiskalinės tvarkos labui geriausiai atitinka jų interesus.
  Čia akivaizdus sado-mazo elementas.
  Tai sėkmingai daro Kubiliaus vadovaujama nuožmiųjų Permainų koalicija.

  • donatas

   jei manote, kad riauses organizavo bei kurste ‘riausininkai ir turgininkai’, tai tamsta klystate, nors kaip megsta prasyti Arturas, faktu as neturiu. bet ir negaliu tureti, juos turetu surinkti musu islaikomi ‘vidaus organai’. tik klausimas, ar pas juos yra noras tai issiaiskinti, nes kaip rodo Pociuno zuties tyrimo atvejis, sava kede bei medalis margaryciu brangiau uz teisybe…

   • Simas

    Pociuno geriau neminekite, nes tai visiskai atskiras atvejis… Riauses… Cia velgi buvo politinis pasisakymas. Politiniuose pareiskimuose reikia ieskoti prasmes ne tiesioginiuose zodziuose, o to kas paslepta po jais (to, kas yra tarp eiluciu). Taip Grybauskaite aiskiai parode, kad yra gan auksto rango politike. Zmones (potencialus rinkejai), zinoma, to nepastebeo, o ir vel pasipilde didesniais lukesciais. O to ir reikia pries rinkimine agitacija… Grybauskaite DELFI konferencijoje siandien pasake: „Manau, kad LR Konstitucijoje numatytų galių pakanka, o įtaką šalies gyvenime stiprinčiau.“. Ta pati sake visi iki vieno prezidentai pries rinkimus. Kas gavosi? Tai visi gerai zinome. O jei norite, kad paaiskinciau, tai yra tik du variantai: pirmas – jis bus kaip opozicines partijos atstove, ko pasekoje netures galios vidinei politikai, arba bus su pozicija, bet greitai praras rinkeju pasitikejima, nes sutiks su visais nepopuliariais sprendimais. Trecio varianto net nenagrineju (Pakso variantas…). Tikekimes iki to nedaeis (jei netycia laimetu Valinskas (kuo as abejoju), tai jam bus pritaikyta susidorojimo su Paksu patirtis)…

  • romas

   Tamsta, Karoli, mąstote kaip kapitalistas. Jums atrodo, kad gyventi reikia ne pagal pajamas. Fiskalinė drausmė būtent ir yra gyvenimas iš to, ką uždirbai savo darbu. Socialiai atsakinga yra ne tik valdžia, bet ir visuomenė. Visuomenė turi užtikrinti pakankamą reprodukciją, norėdama turėti tinkamas socialines garantijas. Visuomenės dalis, negalinti sukurti produkto (pensininkai, ligoniai, invalidai), kartu su valstybe išnaudoja tą produktą kuriančius. Tiesiogiai produktą kuriantys, turi dalintis su kurinačiais netiesiogiai (švietimo darbuotojai, valdininkai, policija ir pan.).Tai yra pateikiama kaip socialinis atsakingumas. Bet visuomenė turi suprasti, kad realių gėrybių yra tiek, kiek jų realiai sukuriama. Jei jų sukuriama mažai, tai ir dalinantis po mažai tenka. Mums gali atrodyti, kad koks nors mokytojas negauna atlyginimo, užtikrinančio jo orumą, bet tokia yra ekonominė šalies realybė ir iškūlus nors ir visus langus Lietuvoj ji nepasikeis į gerąją pusę.

  • Valentinas

   Ech Karoli, nepaklausei mano patarimo ir nepabandei išleisti daugiau nei uždirbi. Bet kaip nekeista, Karolis yra visiškai teisus ta prasme, kad Grybauskaitė kaip tik ir gali būti tas žmogus, kuris gali įtikinti, kad gyventi ne pagal pajamas negalima. Šemeta sako – niekas neklauso. Kubilius sako – niekas neklauso. Gal kai Grybauskaitė pasakys, tada paklausys.
   O Karoliui naujas patarimas. Jei nori atstovauti ir ginti tuos žmones – eik ir pagyvenk su jais. Valgyk ką jie valgo, rūkyk ką jie rūko, gerk ką jie geria, dirbk ką jie dirba. Po kokių penkių metų iškišk nosį ir kalbėk. O kol kas koncentruokis kovai už porno legalizavimą.

   • Pagrindinė dorybė konservatoriui yra SUSILAIKYMAS (daugiau apie tai – spauskite mano vardą). Susilaikyti reikia ne tik nuo sekso, „atsitiktinių santykių“, svaigalų ir kvaišalų, bet ir nuo baisiausios nuodėmės – „riaušių“. (Beje, kaip žinote, patiems „konservams“ LŽTSI rekomendavo susilaikyti nuo draudimų ir persekiojimų – bet per tą laiką jie dar daugiau visko uždraudė.) Kitaip tariant, susilaikyti reikia nuo visko, kas netarnauja NACIJOS REPRODUKCIJAI. Todėl didelį, realų ir rimtą pavojų konstituciniams tvarkos pamatams kelia visokios euforijos, ekstazės, apsvaigimo ir apkvaišimo būsenos, ką ir kalbėti apie ORGAZMĄ.

    • romas

     Karoli,
     Kalbate kaip degraduojanti asmenybė. Jūsų tekstas – nerišlus vogravimas be jokių argumentų. Destrukcijos pagalba neįmanoma nieko sukonstruoti.

    • Valentinas

     Šaunuolis Karoli, pagaliau pradėjai apie tikruosius reikalus. Nors tai ir demagogija, bet žodis ORGAZMAS Račo bloge buvo panaudotas pirmą sykį ir atrodo jis čia puikiai. Štai kas būna, kai plunksnos imasi komunistuojantis lituanistas-pornografas.

 • GIGA

  kazkada turejom siame bloge gan aktyvia diskusija siuo klausimu-„kandidatuos ar ne“.As jau tada rasiau,kad esu 100% isitikines,kad kandidatuos.Nors ir nesugebu suprasti tokio D.Grybauskaites populiarumo(kaip be je ir V.Adamkaus),man asmeniskai idomiau kita-kaip cia ji taip eme ir tapo desiniuju kandidate (aisku ji sako,kad yra neutrali,bet vis gi..).Biografija labai tolima nuo „desiniosios“,i EP taip pat kandidatavo ne desiniuju globojama.Kas liecia konservatorius,tai as po 2K,as jais nusivyliau netgi labiau nei po „Wiljamso“.Nesuprantu kaip politologiskai gali buti toks junginys – „konservatoriai-liberalai-socialdemokratai“.Absurdo teatras.O ir dabar yra koalicija,is kurios i prezidentus kandidatuoja Abonentas ir Laidu vedejas,smesciuoja galu gale V.Landsbergio ir L.Andrikienes pavardes,bet vienas is K remia „desiniaja“ Grybauskaite?!

 • Antakalnio vidurinėj net neprirenka į tikybos klasę mokinių.

 • Vasia

  Fredi, negi manai tikyba pades zmonijai, ta tikyba kuri zlugde moksla, vaistinnkus, mokslininkus, organizavo kryziaus zygius? Kodel baznycia nemoka mokesciu ? Juokas man tavo tikyba ……

  • romas

   Vasia,
   Vilniaus universitetą įkūrė jėzuitai. Rašto žmones bažnyčia mokė tam, kad galėtų poterius išmokti. Pirma lietuviška knyga irgi yra katekizmas. Mokslu viduramžiais dažniausiai ir užsiiminėjo vienuoliai. Tamsta nežinot istorijos. Panašias į jūsų pažiūras propagavo tarybinė mokykla. Ir tamstos žiniai, kariavo žmonės visą savo istoriją. Priežasčių kariauti galima sugalvoti visokių, bet visada yra svarbūs tikslai, o ne priežastis. Viduramžiais Europoje krikščionimis buvo beveik visi. Ta pasaulėžiūra buvo masinė ir teisti galima tik savo protėvius. Bažnyčia nėra koks nors kitas gyvūnas. Indulgencijas dalino ir inkvizicija užsiiminėjo tie patys ir iš tų pačių tarpo. Kad lengviau suprastumėte, neseniai tarybiniais žmonėmis buvom visi, o disidentų, tokių kaip Terleckas, vienetai.

 • Mykoliukas Beraštis

  Vadovėlinė tiesa: Vienas žmogus sistemos nepakeis. Lietuvos visuomenė yra nebrandi, nesugeba rinktis ir nesugeba reikalauti realios atsakomybės, nes pati iš savęs to nereikalauja, todėl jai reikia mesijų. Todėl visiškai jokio skirtumo, kas bus išrinktas Prezidentu. Techninė detalė: Lietuva yra JAV marionetė. Jei JAV bus svarbu, kas LT Prezidentas, tuomet JAV nurodytas kandidatas ir laimės.

  • romas

   Beje, kaip ir Čekija.

  • Valentinas

   Mykoliuk, skleidi rusišką demagogiją. Gal nenusileisk iki tokio lygio.

   • Mykoliukas Beraštis

    Valentinai, galiu gauti parūkyti tai, ką Jūs rūkote?! VISIEMS: Ar man vienam atrodo, kad Valentinas nusišneka teigdamas, kad skleidžiu „rusišką demagogoją“, ar aš rimtai, pats to nesuvokdamas, skleidžiu?! Valentinui: branguti mano, ir iš kokių gi požymių Jūs nusprendėte, kad tai „rusiška demagogija“, o ne mano nuomonė? Ir prie ko čia dėti rusai ir Rusija? Megztas apynasris spaudžia smegenis, gerbėjau Jūs mano didžiausias?

    • Valentinas

     Mintis, kad Lietuva ar bet kuri kita Rytų Europos šalis yra JAV marionetė ir kad JAV sprendžia dėl potitinių procesų baigties šiose šalyse yra Rusijos propagandinės doktrinos vienas iš esminių postulatų. Net jei prie tokios minties priėjote pats, kuo aš nelabai tikiu, tai vis tiek yra tiesa.
     Beje aš nerūkau ir, kitaip nei jūs, nesu narkomanas (žolių vaikas:)

     • Mykoliukas Beraštis

      Yra visiškai nusišvilpt, kuom Jūs abejojate. Tačiau veržiant megztam apynasriui (kuom pagrįstai tikiu) labai sunku suvokti, kad yra žmonių, kurie gali mąstyt ir daryti išvadas savarankiškai, o ne kartoti tai, kas jiems įkalta į galvelę. Na, Valentinai, o dabar palinksminkite auditoriją! Palokite, kad aš esu raudona utelė, kad gaunu instrukcijas iš Latvių gatvės… Toliau pagal instrukcijas. Pirmyn, mano didžiausias gerbėjau!

     • Valentinas

      Mykoliuk, skirtingai nei jūs, aš bandau kalbėti apie temą, o ne apie Jus. Susidaro įspūdis, kad kai nerandate argumentų, puolate įžeidinėti oponentą. O gal tuo metu kaip tik traukiate „kosiaką“?
      Tarp kitko, esu menko protelio individas, todėl jūsų alegorijos apie megztą apykaklę nesuprantu. Ką ji galėtų reikšti?

     • Simas

      Siaip, Valentinai, geriau pasidomek kaip Lietuvoje atsirado butent tokia valdymo sistema, kai prezidentas neturi jokiu galiu. Gal tuomet suprasi ka turi omeny Mykoliukas? Aklai tiegti, kad tie, kurie sneka apie Lietuvos priklausomybe nuo JAV yra prorusisku jegu salininkai yra labai kvaila…

     • nerijus

      Simai
      Seimas išsigando, o tiksliau valdantieji, kurie valdė nuo 1991 metų, kad netaptų V.V. Landsbergis prezidentu.
      Buvo paskubėta ir priimta Konstitucija, kurioje prezidentas tik vardas ir pavadinimas.
      Kadangi V.V.L. buvo tik Seimo ( Aukščiausiosios tarybs pirmininkas ) privalėjo šį įstatymą pasirašyti.

      O ko jie išsigando,- tai diskutuotina.

     • nerijus

      Suklaidinau
      ne įstatymą, o Konstituciją.

     • Simas

      Paziurekite kas konsultavo del sio punkto ir kodel V. Landsbergis pasirase. Labai jau jusu zinios ribotos… Beje, V.V. Landsbergis yra V. Landsbergio sunus – t.y. Landsbergis jaunesnysis, meninkas, rasytojas :) Per daug v raidziu pridejote. Darbiniame kompiuteryje issisaugojau nuoroda, kurioje yra pavardes amerikieciu, kurie tuo metu konsultavo del sio Konstitucijos punkto… Parasysiu kita diena :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Beje kaip ir Zimbabvė. Romai, mes apie Lietuvą kalbame, tai nesupratau prie ko čia Čekija? Ar viena galvoje kita ant liežuvio?

 • romas

  Na, Čekija marionetė JAV. Ar aš klystu?

  • Mykoliukas Beraštis

   Šiuo metu dėstau mintis apie Lietuvą, o Jūs, kaip įkyrus ožys, vis man kišate Čekiją. Pasimetėt laike ir erdvėje, ar kaip?

   • romas

    Nepasimečiau. Lietuva yra tokia pat šalis, kaip ir kitos Rytų Europoje. Nematau esminio skirtumo, jei kalbam apie politinę įtaką pasaulyje. Jei jau giliau kapstant, tai ir didesnės Europos šalys nėra stipriai labiau įtakingos. Jos mažesnius kaimynus gal ir gali pamokyti, bet Amerikos vis tiek klauso. Jūs tarsi mėginat kažkokį menkavertiškumo kompleksą manyje sužadinti. Jaučiuosi orus ir savim patenkintas, nuomonės man niekas nebruka, su įvairia žiniasklaida susipažįstu, tame tarpe ir rusiška.

    • Mykoliukas Beraštis

     Įtaka yra viena. Be abejonės, stipresnės ar labai stiprios šalys visada įtakoja silpnesnes arba silpnas. Bet vienas dalykas yra kai esi prievartaujamas, o kitas dalykas, kai pats su džiaugsmu nusimauni kelne. Toks tai paprastutis skirtumas tarp būti įtakojamam ir būti marionete.

 • Musė

  Kaip man patinka, kai Mykoliukas užsiveda :) Rimtai, aš turbūt pradėsiu konspektuoti jo puikius ir originalius epitetus (sakau be ironijos). Kol kas man TOP Nr.1 yra kreipinys „gerasis jūs mano, ašara Dievo aky“ ar panašiai :)

  • Valentinas

   Štai dėl ko aš esu jo didžiausias gerbėjas :)

 • Marius

  Vis mums negerai, tai gal tą naujagimį kuris pirmas gims rinkimų dieną paskelbiam prezidentu, tikrai nebus nieko prisidirbęs ir juolabiau prisikalbėjęs… Visi galėsime džiaugtis.. ai nai nai kokis gražus…
  Pasižiūrėkime pirma i save, kokie esame. Manau, kad didžioji dalis mūsų genties net kunigaištienės nėra verti, o ka čia jau apie Dalia kalbėti. Džiaugtis reikia, kad atsirado ant Lietuvėles žmogus tinkantis prezidento pareigoms ir dar sutiko eiti į tą mėsmalę. A tai ir toliau būtų prezidentūra buvusi neveiksnių pensininkų prieglauda arba būtų prisikėlusi į realybės šou „Kelias į…“
  Be to užteks, nusivadovavo diedai, dabar moterų eilė, manau tikrai bus geriau :)

 • egidijus

  negi jūsų neauklėjo, kad nedera tyčiotis …

 • Mykoliukas Beraštis

  Valentinai, akylusis Jūs mano ir įžvalgusis, Jūs asmeniškai man teigiate, kad „Net jei prie tokios minties priėjote pats, kuo aš nelabai tikiu, tai vis tiek yra tiesa.“ rimtai abejojate mano minčių originalumu ir kad tendencingai skleidžiu demagogiją, įpiršta man „nedraugiškų“ organizacijų ar net šalių. Tai yra ASMENIŠKUMAI, kurie nėra pagrįsti jokiomis sveiku protu suvokiamomis prielaidomis. O dėl megzto apynasrio, tai Jūs viską supratote teisingai ir iš karto, ir nereikia vaizduoti nekaltos mergelės skaistumo po penkiasdešimto aborto ;)

  • Valentinas

   Gerai, pradėkime nuo pradžių. Kokių turie duomenų, kad Lietuva yra Amerikos marionetė? Kur ir kada, kokį įstatymą ar sprendimą JAV privertė priimti Lietuvą, kai mūsų šalis neturėjo jokio kito pasirinkimo?
   O mano prielaidos apie jūsų antilietuviškos ir prorusiškos ideologijos kilmę yra tokios:
   Jūs nesate lietuvis
   Kadangi nesate praktikuontis judėjas, tai reiškia augote normalioje Lietuvos žydų šeimoje.
   Tokios šeimos dažniausiai yra rusiškos kultūrinės erdvės įtakoje. Daugiau skaitoe rusiškų knygų nei lietuviškų, vedate vaikus į rusiškas mokyklas, o ne į lietuviškas. Iš karto perspėju, kad neteigiu, kad tai yra blogai ar gerai, tiesiog taip yra, nes pats pažįstu tokių žydų ir netgi turiu draugų :)
   Daugiau rusiškos informacinės erdvės reiškia daugiau rusiškų televizijų, rusiškų knygų, rusiškų žurnalų ir rusiško interneto.
   Žmogus savo pažiūras suformuoja palaipsniui įsisavindamas iš jį supančios kultūrinės aplinkos informaciją.
   Tokiu būdu jūs įsisavinote kai kuriuos archetipinius rusiško mentaliteto konstruktus (kuo toliau, tuo labiau mano tekstai darosi panašūs į Nidos Vasiliauskaitės:)
   Kai kurie požymiai, rodantys, kad jūsų mentalitete gali būti rusiško šovinistinio užkrato yra jūsų neslepiama panieka Lietuvai ir Jūsų neslepiama panieka JAV.
   Visa tai yra prielaidos ir jei aš neteisus, tiesiog taip ir pasakykite ir aš sutiksiu, kad aš neteisus.

   • Mykoliukas Beraštis

    Be kokliušo ir tymų, vaikiškoms ligoms dar priskiriamas nesugebėjimas mąstyti ir analizuoti neperžengiant stereotipų nubrėžtų rėmų. Žinote, Valentinai, aš dar ir kairiarankis. Vadinasi, vadovaujantis Jūsu logika, priklausau Rusijos komunistų partijai, ir Močiutės rūtų darželyje laikau paslėpęs komjaunuolio bilietą. Toliau nematau prasmės su Jumis tęsti diskusijos, nes vadovaujantis Jūsų logika mes labai greitai prieisime išvadų, paneigiančių fundamentalius fizikos dėsnius ir daugiau neveikiami Žemės traukos išlėksime į atvirą kosmosą. O aš to nenoriu. Aš Žemės gyventojas, ir man čia patinka.

   • Mykoliukas Beraštis

    Lietuva yra mano Tėvynė. Vienintelė. Kitos neturiu. Lankiau lietuvišką mokyklą, šeimoje kalbame tik lietuviškai. Kažkaip kvailai jaučiuosi, lyg teisinčiaus… Bet ta Jūsų „nepralaužiama“ logika ir išvados mane paliko stovėti kaip Mama pagimdė. Nuogą, alkaną ir žliumbiantį.

    • Valentinas

     Mykoliuk, kaip ir sakiau, tai buvo mano prielaidos, o ne loginės išvados, kuriomis aš su jumis pasidalinau, todėl, kad manęs prašėte. Kadangi aš buvau neteisus, o tuo aš tikrai tikiu, tai nuoširdžiai atsiprašau jei kaip nors netyčia įžeidžiau jūsų jausmus. Būtume to išvengę jei diskutuotimėme apie temą, o ne apie vienas kitą. O tema yra ar Lietuva yra Amerikos marionetė. Iš dalies su jumis sutinku ta prasme, kad mes savanoriškai pasirenkame būti amerikos vasalais. Pavyzdžių yra apsčiai kiekviename žingsnyje. Pasakysiu kelis paskutinius.
     Visa Lietuva trimituoja apie Oskarų ceremoniją, spėlioja kas laimės, tiesiogiai transliuoja ir t.t. O juk Oskarai yra viso labo Amerikos kino akademijos apdovanojimai ir mums turėtų būti visiškai dzin arba tik šiek tiek įdomu. Bet ne, mes patys pavertėme Amerikietišką kiną Absoliutu ir vergaudami atnašaujame jam aukas. Amerikonai juk neatėjo ir neprivertė to mus padaryti ar ne?
     Kitas pavyzdys. Visos žiniasklaidos priemonės praneša apie Amerikos valstybės departamento ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį. Tai yra normalu, kad suverenios valstybės institucija vertina žmogaus teisių padėtį kitose šalyse. Bet mums kodėl tai turėtų rūpėti? Mes padarėme Amerikos pranešimą tarsi etalonu, pagal kurį matuojame save ir kitus ir baisiai džiūgaujame jei mus pagyrė. Iš tikro tai mums turėtų visiškai nerūpėti ką jie ten tiria, o turėtų rūpėti ką mes patys pas save tiriame ar ne?
     O Time metų žmogaus paskelbimas? Ar amerikonai per visas medias praneša, kad žurnalas Veidas išrinko metų politiką? O mes kažkodėl kaip pagrindinę naujieną skelbiame tai, kad kažkoks privatus JAV žurnalas išrinko JAV žmogumi Baraką Obamą, tarsi mus tai kiek nors liestų. Vėl, tai savanoriška vergystė. Televizijos programos. Amerikonai atvažiuoja ir priverčia mūsų televizijas pirkti ir rodyti savo serialus ir filmus? Patys užsikėlėme Ameriką ant pjedestalo, tarnaujam jai, o po to dar rėkiam, kad Lietuva Amerikos marionetė. Štai tokia mano pozicija šiuo klausimu :)

     • Mykoliukas Beraštis

      Tai aš ir nesakau, kad Amerikonai mus okupavo ginklu. Mes patys pasirinkome būti jų marionetėmis ir siųsti savo vaikus „atstatyti taikos“ į Afganistaną ir Iraką. Tačiau Jums mes dėl to ne mažesnės marionetės, ar ne? Aš jau nekalbu, kai vieno skandalo Lietuvoje metu, buvo nuolatos palaikomas ryšys su US ambasada ir lakstoma ten net sušilus, taip vadinamų „konsultacijų“. Štai ir išsiaiškinome iki galo apie Lietuvos visuomenės lygį, kad nieks kits čia nekalts, mergužėle, tu pati… užsivertei sijoną ir baltyminės kilmės skystis amžinai nuo lūpų nenudžiųsta…

     • Valentinas

      Džiaugiuosi Mykoliuk, kad mes pirmą kartą visiškai susitarėme. Bet yra vienas niuansas. Jei mes norėsime, mes nebūsime marionetės. Ta prasme turime pasirinkimą. Gal dėl to aš ir už Grybauskaitę, kad atgręš mus link europos.

   • Simas

    „Kur ir kada, kokį įstatymą ar sprendimą JAV privertė priimti Lietuvą, kai mūsų šalis neturėjo jokio kito pasirinkimo?“

    Siaip nepalaikau as MB nuomones, bet gal galetumete pasidometi kaip ir kodel atsirado Lietuvoje si valdymo sistema? Kai kurie vadina pusiau parlamentine ar pusiau prezidentine… Nors realiai yra parlamentine… Daugiau ir nekomentuosiu, nes, siaip, as siandine radau atsakyma i si klausima. Tikiuosi mokate naudoti google ir susirasite atsakyma… Beje, tai buvo, matyt vienintelis, bet pats didziausias JAV isikisimas… Nors ju, greiciausiai, buvo ir daugiau, tik ne viska Lietuvos ziniasklaida apsviecia…

  • R.Medinis

   Kažkodėl diskusijoje visada (beveik visada) atsiranda kas nors(MB), kuris diskutuoja emociniu pagrindu. Čia gal dėmesio stoka?.. Taip nusivažiuojama į atskirų frazių, žodžių nagrinėjimą, asmeniškumus ir epitetus. Tam juk yra Delfis…

   • Mykoliukas Beraštis

    Mielas mano šaltaproti, paskaitykite mano pirmą komentarą, prieš klupdydamas mane į kampą ant žirnių. Ten šaltu veidu (na gerai, prisipažinsiu, delnai šiek tiek prakaitavo) išdėsčiau savo nuomonę. Toliau tik diskutuojame su Valentinu. Kartais aštriau, kartais lyriškiau, tačiau druska pipirų skoniui dar niekada nepakenkė. Toliau primenu, kad gerbiamas A.Račas yra šio blogo vyriausias moderatorius ir jei gerbiamam A.Račui mano komentarai pasirodys netinkami, jis juos ištrins (kaip ir padaro kartas nuo karto, kai jo nuomone peržengiu šiame bloge leistinas ribas ar formas).

 • Jonas

  Grybauskaite lietuvos Hillary Clintoniene!

 • briedis

  dar autoriui. jus traktoriaus ieskodami- titanika praziurit. bet siaip- ne jusu interpretacijos, o pacios kandidates zodziai man svarbesni. beje- gal kam jie ir kliuva, o as ju ir klausausi.beje- jei tikra informacija, o ne bandymus is rinkejo moli lipdyti

  autoriui dar. jus traktoriaus ieskodami, titanika praziurit.

 • Arminas Boguševičius

  Už D.Grybauskaitę balsuotų 83 proc. DELFI skaitytojų. Lietuviškoji Baraka Obama ?

  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=20773727

 • Slyvanosis

  Brač, ana gi blondinė, Artūrai. Ne žavioji, bet rimtoji…
  Iš anksto atsiprašau visų blondinių už viešai, privačiai ir mintyse pareikštas pašaipas. Aš jus gerbiu, vertinu ir žaviuosi.
  Ex-blondino A.V. taip, kaip jūsų negerbiu, nevertinu ir nesižaviu…
  Taip pat šiandien aš nuoširdžiai noriu ir linkiu, kad Grybauskaitė taptų Lietuvos gerąja DALIA.

 • radau tokia iniciatyva…

  http://www.uzgrybauskaite.lt/

  jau 5600 balsu…

 • Karolis

  Matau čia komentaruose rašė Aušra Maldeikiene. Norečiau aš pas ją šia proga paklausti vieno dalyko. Ponia Aušra Maldeikiene, Jūs šių metų sausio 27 diena dalyvavote LRT laidoje „Ant svarstykliu“, kur buvo diskutuojama apie netoleranciją ir patyčias mūsų visuomenėje. Į laidą paskambinusi viena klausytoja/žiūrovė kalbėjo, kad jai nepatinka arūnas valinskas ir pavadino jį „briedžiu“. Po kelių minučių Jūs pakomentavote šios klausytojos pasisakymą ir išreiškėte pasipiktinimą kokia nemandagi yra ši moteris, kad anot Jūsų ji nori tik įžeisti žmogų, maždaug davėte suprasti, kad žmonės net jeigu jie mums nepatinka neturėtų būti įžeidinėjami. Tuo tarpu youtube.com atradau radijo laidos įrašo ištrauką kur jūs ne ką pagarbiau nei minėtoji klausytoja atsiliepėte apie Valinską. Štai nuoroda kur galite paklausyti http://www.youtube.com/watch?v=ZYxdfSELGJM
  Tai kaip suprasti ponia Maldeikiene, kai Jūs vienoje laidoje viešai piktinatės kad žmogus yra įžeidinėjamas,vaizduodama esanti labai pakanti ir tolerantiška, o kitoje laidoje tą patį asmenį keikiate ne ką švelniau? (dar net ir laidos vedėjas jus sudrausmint bando, o Jūs ir klausyti nenorite)
  Visiems kas nori įsitikint tuo duodu nuorodas. Minėtąją laida „ant svarsytklių“ galima atsiusiuti čia http://www.lrt.lt/archyvas/ 2009 01 27 laida apie patyčias. žiureti nuo maždaug 8 minutės, maždaug 8 ar 9 minutes. (14. 55 Maldeikienė labai pergyvena, kad įžeistas Valinskas)
  Ir kitas radijos įrašas palyginimui youtube.com
  http://www.youtube.com/watch?v=ZYxdfSELGJM

  Prašome pakomentuoti ir išreikšti savo nuomonę apie A. Maldeikienės tokį dviveidšką elgesį, (Artūras Račas irgi būtų gerai, kad pakomentuotų)

 • Indrė

  Kaip galėčiau prisidėti prie p.D.Grybauskaitės prezidento rinkimų štabo darbo?

 • Karolis

  Indre, ko tau ten prisidet prie grybauskaites rinkimu stabo? Ar tinkamas yra zmogus i prezidentus, kuris visom valdziom tinkamas visada budavo, apie svarbiausius klausimus Lietuvai gyvendama Briuselyje tyledavo, isskyrus tik kad paskutinius pora metu kirkila kritikuodavo. Tiko landsbergiui, tiko brazauskui, dabar tiks ir VP-10.

 • Regis

  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=20982488

  pasirodo ne taip ir sunku surinkt tuos 20 tūkst. Jeigu viską gerai skaičiuoju tai neprireikė ir savaitės…

  • Regis, remdamasis patirtimi, galėčiau lažintis, kad nei V.Mazūronio, nei D.Grybauskaitės štabai reikiamo skaičiaus parašų iki šiol nesurinko. Mat išdalyti lapai dar nėra parašai, be to, 20 000 surinktų parašų dar nereiškia 20 000 galiojančių parašų.

   O surinkti nesunku, jei renka partijos – apie tai ir esu kalbėjęs…

   • Regis

    Gerb. Artūrai, tikrai neturiu tikslo kvailai ar vaikiškai ieškoti priekabių ir stengtis iš paskutiniųjų sudirbti patį Račą :). Mano asmenine subjektyvia nuomone, buvo aišku, kad Grybauskaitė dalyvaus rinkimuose ir lygiai taip pat buvo aišku, kad tuos 20 tūkst. surinks pakankamai greitai. Teko ginčytis savoje erdvėje ne su vienu žmogumi, laimėjau net vienas lažybas. Suprantu, kad lapų išdalinimas tai dar ne galiojančių patvirtintų parašų surinkimas. Net gi nesu garantuotas, kad pvz. Mazuronis tiesiog blefuoja. Tiesiog aš asmeniškai pačiam oponavau ir sakiau, kad tuos parašus Grybauskaitės štabas surinks greitai ir lengvai. Maža to, bus surinkta žymiai daugiau (su atsarga). Ir ne manau, kad čia labai prisidės konservatoriai. Tiesiog Grybauskaitei žymiai plačiau padedama. Nesu toks galingas kaip jūs tas jėgas pamatyti (jūs arčiau visų šių reikalų). Nesu taip pat kvailai ir aklai prieš Grybauskaitę, lygiai kaip ir nesu už. Ieškau argumentų, bandau suprast ir tikiuosi, kad dėl savo pasirinkimo man asmeniškai nebus gėda. Todėl man svarbu išgirst, surast, suprast, susidaryti kuo tikslesnį kandidatų vaizdą ir kuo teisingiau pasirinkt. Manau kaip ir bet kuriam iš mūsų.

 • Pingback: Martyno Pilkio tinklaraštis » Nebalsuokime už Grybauskaitę.()

 • nerijus

  Jai lengva atsisakyti prezidento algos, kai iš EK, o tiklsiau iš MŪSŲ VISŲ valstybės biudžeto, gaus apie 2 mln. Lt išeitinę kompensaciją.
  Paskaičiuokim ( pabūkim lietuviais, nes tai mūsų pinigai ):
  „į rankas“ gauna 18 922
  +
  gali naudotis 6 454 litų dydžio reprezentacinėms išlaidoms skirtu fondu.
  http://www.alfa.lt/straipsnis/c83268

  viso:
  25.376 Lt „į rankas“.
  Per metus išeitų:
  304.512 Lt

  Netikiu, kad ji visam laikui ( penkeriems kadencijos metams ) atsisakys tokio atlygio?