D.Grybauskaitė prezidento rinkimuose nedalyvaus

Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė prezidento rinkimuose nedalyvaus.

Ji tai pati pasakė.

Negirdėjote?

O aš girdėjau.

Ji  viešai pareiškė, kad nusprendusi dalyvauti prezidento rinkimuose, kandidatuotų „kaip savarankiškas Lietuvos pilietis be jokių politinių partijų paramos“.

Toks D.Grybauskaitės pareiškimas reiškia, kad nusprendusi kandidatuoti prezidento rinkimuose, ji dalyvautų juose kaip save iškėlęs asmuo (Prezidento rinkimų įstatymo 31 straipsnis).

Savo ruožtu, tai reiškia, kad iškėlusi save pretendente būti kandidate į Lietuvos Respublikos prezidentus, D.Grybauskaitė per 34 dienas turėtų surinkti 20 000 Lietuvos piliečių parašų, remiančių jos kandidatūrą. Parašų, kuriuose nurodomas paso numeris ir serija, gyvenamoji vieta bei gimimo data.

Turiu asmeninės patirties ir galiu pasakyti, kad tai beveik neįmanoma.

Sakau „beveik“, nes stebuklų pasaulyje būna…

Tačiau realybėje viskas gerokai sudėtingiau.

Parašams rinkti reikalinga komanda. Ne keli ir net ne keliolika, o mažiausiai keliasdešimt (geriau keli šimtai) žmonių.  Pasirengusių rinkti parašus kasdien, mažiausiai kelias valandas per dieną.

Tie žmonės parašus turi rinkti. Tai yra, jie turi būti aktyvūs – eiti į gatves, vaikščioti po namus, bendrabučius.

Jei eini į gatves, geriausia apie tai informuoti iš anksto, nes anaiptol ne visi žmonės nešiojasi su savimi pasus ir dar mažiau jų prisimena paso numerį ir seriją. (Prisimenančių mintinai savo asmens kodą yra gerokai daugiau).

Jei vaikštai po namus – geriausiu atveju per dieną gali surinkti 100-250 parašų.

Bet kuriuo atveju reikalinga komanda. Organizuota, koordinuojama ir gausi.

Taip pat reikalingos lėšos – transportui, informacijai, techninėms priemonėms.

Pastarųjų D.Grybauskaitė turi.

O kaip su komanda?

Keli patarėjai? Nepakanka.

Keliolika savanorių? Neužteks.

Reikia struktūros.

Ją, žinoma, galima sukurti. Baigiantis antrajam parašų rinkimo mėnesiui mes ją jau iš esmės turėjome. Apie 200 žmonių, galinčių ir norinčių skirti dalį savo laiko parašų rinkimui.

Bet D.Grybauskaitė, kiek žinau, Lietuvoje savo komandos neturi. Ir net jei visa jos komanda iš Briuselio mėnesiui persikels į Lietuvą, jos neužteks.

Be to, parašų rinkimui ir pačiai D.Grybauskaitei, jei ji tikrai norėtų dalyvauti rinkimuose kaip savarankiška Lietuvos pilietė, parašų rinkimo laikui reikėtų pačiai persikelti iš Briuselio į Vilnių.

Ar ji gali sau tai leisti? Ypač turint galvoje, kad ji turėtų persikelti iš Briuselio į Lietuvą ir mėnesį truksiančiai agitacijos kampanijai. Galbūt, nors nesu tuo tikras.

Taigi, grįžtu prie to, nuo ko pradėjau: D.Grybauskaitė prezidento rinkimuose nedalyvaus, nes pati viena, be partijų paramos ji niekaip negalėtų surinkti 20 000 Lietuvos piliečių parašų, remiančių jos kandidatūrą.

Žinoma, jei ji sako tiesą…

P.S. Beje, visiškai pritariu Lietuvos banko vadovui R.Šarkinui, kuris stebisi, ar tikrai yra būtina kiekvieną dieną kartoti, kad Lietuvai gresia bankrotas…

Kas ne kas, o Europos Komisijos narė, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą, turėtų žinoti, kokią įtaką panašūs pareiškimai turi požiūriui į valstybę, o kartais – net ir jos reitingus. Ypač – kai apie tai kalba ne tik šalies premjeras ar finansų ministras, bet ir Europos Komisijos narys.

(27 balsų, vidurkis: 4,07 iš 5)
Loading...