D.Grybauskaitė prezidento rinkimuose nedalyvaus

Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė prezidento rinkimuose nedalyvaus.

Ji tai pati pasakė.

Negirdėjote?

O aš girdėjau.

Ji  viešai pareiškė, kad nusprendusi dalyvauti prezidento rinkimuose, kandidatuotų „kaip savarankiškas Lietuvos pilietis be jokių politinių partijų paramos“.

Toks D.Grybauskaitės pareiškimas reiškia, kad nusprendusi kandidatuoti prezidento rinkimuose, ji dalyvautų juose kaip save iškėlęs asmuo (Prezidento rinkimų įstatymo 31 straipsnis).

Savo ruožtu, tai reiškia, kad iškėlusi save pretendente būti kandidate į Lietuvos Respublikos prezidentus, D.Grybauskaitė per 34 dienas turėtų surinkti 20 000 Lietuvos piliečių parašų, remiančių jos kandidatūrą. Parašų, kuriuose nurodomas paso numeris ir serija, gyvenamoji vieta bei gimimo data.

Turiu asmeninės patirties ir galiu pasakyti, kad tai beveik neįmanoma.

Sakau „beveik“, nes stebuklų pasaulyje būna…

Tačiau realybėje viskas gerokai sudėtingiau.

Parašams rinkti reikalinga komanda. Ne keli ir net ne keliolika, o mažiausiai keliasdešimt (geriau keli šimtai) žmonių.  Pasirengusių rinkti parašus kasdien, mažiausiai kelias valandas per dieną.

Tie žmonės parašus turi rinkti. Tai yra, jie turi būti aktyvūs – eiti į gatves, vaikščioti po namus, bendrabučius.

Jei eini į gatves, geriausia apie tai informuoti iš anksto, nes anaiptol ne visi žmonės nešiojasi su savimi pasus ir dar mažiau jų prisimena paso numerį ir seriją. (Prisimenančių mintinai savo asmens kodą yra gerokai daugiau).

Jei vaikštai po namus – geriausiu atveju per dieną gali surinkti 100-250 parašų.

Bet kuriuo atveju reikalinga komanda. Organizuota, koordinuojama ir gausi.

Taip pat reikalingos lėšos – transportui, informacijai, techninėms priemonėms.

Pastarųjų D.Grybauskaitė turi.

O kaip su komanda?

Keli patarėjai? Nepakanka.

Keliolika savanorių? Neužteks.

Reikia struktūros.

Ją, žinoma, galima sukurti. Baigiantis antrajam parašų rinkimo mėnesiui mes ją jau iš esmės turėjome. Apie 200 žmonių, galinčių ir norinčių skirti dalį savo laiko parašų rinkimui.

Bet D.Grybauskaitė, kiek žinau, Lietuvoje savo komandos neturi. Ir net jei visa jos komanda iš Briuselio mėnesiui persikels į Lietuvą, jos neužteks.

Be to, parašų rinkimui ir pačiai D.Grybauskaitei, jei ji tikrai norėtų dalyvauti rinkimuose kaip savarankiška Lietuvos pilietė, parašų rinkimo laikui reikėtų pačiai persikelti iš Briuselio į Vilnių.

Ar ji gali sau tai leisti? Ypač turint galvoje, kad ji turėtų persikelti iš Briuselio į Lietuvą ir mėnesį truksiančiai agitacijos kampanijai. Galbūt, nors nesu tuo tikras.

Taigi, grįžtu prie to, nuo ko pradėjau: D.Grybauskaitė prezidento rinkimuose nedalyvaus, nes pati viena, be partijų paramos ji niekaip negalėtų surinkti 20 000 Lietuvos piliečių parašų, remiančių jos kandidatūrą.

Žinoma, jei ji sako tiesą…

P.S. Beje, visiškai pritariu Lietuvos banko vadovui R.Šarkinui, kuris stebisi, ar tikrai yra būtina kiekvieną dieną kartoti, kad Lietuvai gresia bankrotas…

Kas ne kas, o Europos Komisijos narė, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą, turėtų žinoti, kokią įtaką panašūs pareiškimai turi požiūriui į valstybę, o kartais – net ir jos reitingus. Ypač – kai apie tai kalba ne tik šalies premjeras ar finansų ministras, bet ir Europos Komisijos narys.

(27 balsų, vidurkis: 4,07 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Nueini į didžiausius prekybos centrus ir per savaitgalį surenki(pagrindinis Grybauskaitės elektoratas ;). Dabar jau daug žmonių turi asmens tapatybės korteles ir jas nešiojasi. Be to gali apie tai paskelbti kad ir naujienų agentūrose (o tai papuola į internetą, radiją, televiziją). Viskas įmanoma ;)

  • Toop’ai, nori tikėk, nori ne, bet nedaug dar nešiojasi… Bet čia dar pusė bėdos – didesnė yra ta, kad įstatymas prašo įrašyti „Respublikos pilietybė patvirtinančio dokumento seriją ir numerį“, o asmens tapatybės kortelė turi tik numerį… Jei ką, tai serijas ir numeris yra pase.

   O dėl paskelbimo naujienų agentūrose – nebent Eltoje… BNS savo naujienose tokios info neskelbia.

   • Anonimas

    Tai išeina, jeigu aš turiu tik asmens tapatybės kortelę, ir neturiu paso, tada aš už savo norimą kandidatą pasirašyti negaliu?

    • Anonimas

     pagal dabar lietuvoje isigalejusi formalistini poziuri, kai forma yra auksciau turinio (nors pagal normalia teise turetu buti atvirksciai:) – taip, negalesi… :)

     • Anonimas

      Neklaidinkite. Tapatybės kortelė yra dokumentas, patvirtinantis pilietybę, ir dabar LR pilietis gali net neturėti paso. Būtų teisinis absurdas, jeigu toks žmogus negalėtų pasirašyti. Prezidento įstatyme likusi sena nuostata, kuri liko nepakeista atsiradus tapatybės kortelei. Čia svarbu ne, kad dokumentas turėtų seriją, o kad patvirtinų tapatybę ir pilietybę. Teisę išmanau ir manau galima ramiai pasirašyti, nurodant kortelės numerį, niekas čia negalėtų prisikabinti.

     • Anonimas

      sutinku, era, su tokia nuomone. taip ir turetu buti.
      deja, is asmenines patirties galiu teigti, kad daugeliui jau lietuvisku biurokratu paragrafas yra auksciau sveiko proto (t.y. forma auksciau turinio), tad jiems tas teisinis absurdas butu tiesiog neatitikimas istatymui, o jei jau esi toks protingas, tau gali buti pasiulyta pirma istatyma pakeisti.
      nezinau, kaip konkreciai reaguotu VRK, tai priklauso nuo konkreciu zmoniu, ju pilietines nuostatos ir nuo ju baimes (ar nebaimes) del savo veiksmu (ar neveiksmu), del savo kedes…

 • Anonimas

  Na šiandien ji tikrai nieko viešai nepareiškė. Iš nuorodos matyti, kad ir vakar ji to nepareiškė :))) Na bet čia tik tarp kitko.

 • Atrodo, pamažu prarandu laiko pojūtį… Pasitaisiau. Ačiū:)

 • Anonimas

  Arba aš gendu, arba Račas taisosi. Šiaip smagu — ko gero pirmas tikrai analitinis (mano galva) straipsnis čia, ir nepasiginčysi…

 • šiandien per Tv žinių pranešimus pabandžiau atidžiau pažiūrėti Grybauskaitės mimiką, intonacijas ir padariau išvadą, kad arogancijos varžybose ji galėtų laisvai varžytis su Valinsku… Manau, tokiu sunkiu laikotarpiu Lietuva rinks ne kietą vaidinantį politiką, o tą kuris sugebės papirkti nuoširdumu:)

  …kaip Obama:)

  • Anonimas

   Obamos nuosirdumas JAV is duobes neistrauks, kazkodel netikiu siuo mesijum.O Grybauskaites arogancija,kazin.Manau, kad tai zmogus, kuris neturi laiko pilstyti is tucio i kiaura. Gal ir gerai butu, kad i politika Lietuvoje ateitu tokie zmones.Plepiu, Lietuvoje ir taip daug, o noretusi, kad ju butu maziau.Kai zurnalistai apkaltino Kubiliu arogancija, jie gal tycia, o gal nesuprato, kad per trumpa laika paruosti naujus mokesciu istatymus ( nors ir su klaidomis),metu pabaigoje ir ypac pries didziasias sventes, ir isaiskinti rinkejams siu istatymu butinuma, yra fiziskai neimanoma. Juo labiau, kad dauguma mokestiniu istatymu turejo priimti socdemu vyriausybe per 8 valdymo metus.

   • Anonimas

    Protingi žmonės sako, kad jau vien tai ką Obama pasiekė per rinkimus jau yra nemažas pasiekimas. Mūsų Grybauskaitė vargu ar pasieks tokią visuomenės konsolidaciją. Beje kažkaip nujaučiu, kad Mildai užkliūna tai, kad Obama šiek tiek idegęs ar ne?

    • Anonimas

     Ne, nekliuna…tai ir yra visa esme, rinkimai. Kalbeti daug, kas moka. Zadeti irgi:) Kirkilas ir dabar kalba, kad krizes Lietuvoje nera:( Norint isgelbeti sali is suirutes reikia imtis reformu.Kol kas nematau nieko gero. Pirmas isakas – kazkokio kalejmo uzdarymas ir kalinamu teroristu permetimas i Europos kalinimo istaigas. Tai tik populistinis veiksmas, perkeliantis galvos skausma kitoms NATO salims. O va kai jis imsis reformu:( jo laukia toks pats likimas, kaip ir musu vyriausybes…VISIEMS geras nebusi.

   • tai kad tie įstatymai – viena didelė nesąmonė…. jų esmė – iš vaikų atimti ir ponams pridėti:( fcuk…

    o socdemai juk ne vieni valde, buldozerio neturėjo, krizės niekas išsižiojęs nelaukė… nedievinu, bet dabar gi vyksta varžybos, kuo daugiau bėdų ant buvusios valdžios suversti, kad savų nesąmonių nesimatytų… o remti šeimas juk konservai ragino…o dabar ką daro? asilai…

 • Jei dėtume visas Grybauskaitės žodžių ir veiksmų interpretacijas (kas liečia galima kandidatavimą) ant TAIP ir NE svarstyklių, tai ši interpretacija nemažai nusvertų TAIP. Bet, manau, ne tiek daug, kad šio straipsnio pavadinimo gale nereikėjo parašyti klaustuko.
  p. Arūrai, ar tik su šiuo straipsniu nebuvo taip, kad toks netikėtas atradimas užgožė visus kitus argumentus? :)

 • Anonimas

  Ji nekandidatuos, nes zino kas sukasi LT politikoje, kieno interesai, pinigai. Jei pries ta kovosi, t.y. pries visas partijas, tai likimas bus panasus i Pakso.

  • Pupokas

   Naivuolis. Jinai toj pacioj chebros sedi.

 • Anonimas

  Jei reiketu, pasiemes pasa nuvaziuociau kur reikia ir pasirasyciau. Ir dar draugu prikalbinciau.
  Daugelis lektu pasirasyt uz Grybauskaite jei paaisketu kad AMB dalyvauja rinkimuose :)

 • Anonimas

  O gal tai reiskia, tiesiog, kad Grybauskaite nebuvo isigilinus i prezindento rinkimu istatyma ? Ir anksciau ar veliau bus priversta deretis su partijom del jos iskelimo ?

 • Anonimas

  Aš būdamas Grybauskaitės vietoje nekandidatuočiau. Briuselyje ji gauna apie 12000 EUR atlyginimą, yra įtakinga, gerbiama, bendrauja su aukščiausiais pareigūnais kaip lygi, niekas nelenda į jos lovą ir t.t.
  Lietuvoje ji būtų neturinti galių prezidentė, galinti tik pabarti partijas, gaunanti gerokai mažesnį atlyginimą ir kas svarbiausia, iš europinio lygio turėtų nusileisti į mūsų polikitėlių lygį, dalyvauti rietenose ir bejėgiškai stebėti kaip šalis grimzda į oligarchijos gniaužtus. Labai greitai ji taptų bloga visiems iš jos pradėtų tyčiotis, atsirastų personažas Dviratyje, kokie nors gražuliai, veselkos ar paksai pradėtų ją mokyti gyventi ir valdyti valstybę. Žodžiu visiška depresija. Todėl netikiu, kad ji kandidatuotų. Bet jei kandidatuotų balsuočiau už ją.

  • Valentinai – Tamstos tikrai įdomus ir turintis racijos požiūris.

 • Anonimas

  Tarp kitko.
  Kadangi klausau paprastai per radiją (TV neveizėju, kaip ir kiti dori lietuviai) – tai girdėjosi žaismingas ponios tonas.
  Ji niekaip neįtiko prie tos dienos Lietuvos nuotaikų.
  Tad vienintelį kartą pajutau – kad…
  Anksčiau tas žaismingas tonas visiškai tiko, ypač kai (kalbu apie pernai metus) visa Lietuva diena dienon baliavojo, užė, uliojo, griovė blokiniuose sienas (nes netilpo šiuolaikinis dizainas ir baldų prabanga…).
  Tuomet toks (kai čia purslai šampano) – žmogiukai sustokite… Jūsų balius skęstančioje valtyje…

 • Anonimas

  „P.S. Beje, visiškai pritariu Lietuvos banko vadovui R.Šarkinui, kuris stebisi, ar tikrai yra būtina kiekvieną dieną kartoti, kad Lietuvai gręsia bankrotas“
  Valdinikai to neišgirdo švaistydami biudžetą, kuris visdar nesurenkamas, del to reikia pakartoti, gal išgirs ir padarys išvadas. Žinoma, kad efektyviau būtų tiesiog atleisti tuos, kurie švaisto ir grobsto biudžetą (čia turiu galovoje Lietuvos tūkstantmečio minėjimą, kuriam švaistymas yra peršvelnus pavadinimas).
  O p. Šarkinas yra labai nekompetetingas, jam reikėtų kartoti dažniau, kad atsibustų iš kirkilizmo miego.
  Del reitingų matyt nepaslaptis, kad jie buvo sumažinti del neveiklumo ir problėmų ignoravimo, labai klystate jeigu manote, kad reitingai yra dalinami už kalbas, neigiamai reitingus įtakoja kirkilizmas, tas pats buvo ir euro įvedimu, o teigiamų reitingų reikia nusipelnyti išmintingais sprendimais, kurių irgi dėja trūksta kubilizmo eroje.

 • Ar tik Račas nesisiūlo paskolinti savo komandą??? :-))

  • Mielas Vladai, Račas nieko nesiūlo. Be to, jokios „savo“ komandos jis neturi.

   • Klausimas buvo daugiau retorinis. Suprantu, kad nesiūlote ;-)

   • Anonimas

    nors klausimas ir retorinis, bet, Arturai, – turite jus savo komanda, turite. zmones gero pilietisko poelgio [veiksmo] siaip paprastai nepamirsta… tik reikia duoti tai komandai zinia, kad jau su zmona pasitarete ir apsisprendete… :)))

   • Anonimas

    Arturai, turit turit „komanda“ palaikanciu, tikrai nebuvot vienas, bet iniciatyva buvo jusu, aisku :) As irgi is sirdies prisidejau rinkdama parasus. Uzpildziau du lapus (nedaug, bet tiek, kiek spejau ir galejau skirti laiko)… Bet apejau visus kaimynus, susipazinau, po siai dienai sveikinames (esu nuomininke, tai toli grazu ne visus pazinojau) :)

    Parasu rinkime prezidento kandidaturai yra svarbus niuansas: dedamas parasa,Tu ne tiek isreiski palaikyma konkreciam kandidatui ir ketini uz ji balsuot prezidento rinkimuose, kiek tiesiog nepriestarauji, kad bus keliama viena ar kita kandidatura.
    Tuo tarpu LEO LT atveju, su zmonemis reikejo kalbetis, aiskinti, kas cia ir kaip. Nebuvo taip viskas aisku. Zmones buvo pasimete informacijos gausoje (ypac ziniasklaidos pozicijose, kurios buvo kardinaliai priesingos), as vienam bute uztrukdavau ir po pusvalandi, kad gauciau 1-2 parasus. Ir ka pastebejau – tai, kad zmones, bijodami kuo nors pasitiketi tiesiog nusisalina ir neuzima jokios pozicijos…

    O pas kaimyna, dirbanti Lietuvos energijoj, isvis uztrukau valanda… Nuosirdus zmogelis, bet buvo isitikines, kad be privataus kapitalo valstybe nieko nepadarys. Ir neisejo jo itikinti, kad svarbu, kieno tas kapitalas, kaip jis atsirado, ir kodel atsirado butent tas, o ne kitas…ir pan.

 • Anonimas

  Dėkoju Dievui, kad apšvietei Grybauskaitei protą. Užtenka mums vieno – Kubiliaus depresuotu veidu, dar būtų ir depresinė Grybauskaitė. Būtų reikėję keisti Lietuvos įvaizdinį šūkį: vietoj „drąsi šalis“, būtų reikėję rašyti „viskas blogai“. Atsikeli ryte – „viskas blogai“, guliesi miegot – „viskas blogai“. Pasižiūri į Grybauskaitę ir prisimeni blogiausius savo gyvenimo pachmielus.
  Visiškai cool, atitiktų esminius atutos lūkesčius. Bet Dievas, matyt, apšvietė protą, juk kiek galima negatyviom emocijom šerti tautą.

 • Anonimas

  1. Kiek suprantu 20 tūkst. balsų reikia surinkti visiems kandidatams, o ne tik nepriklausomiems.
  2. Turbūt niekas nesiginčys, kad greičiausiai tokį kiekį parašų surinktų būtent Grybauskaitė.
  3. Dėl partijų palaikymo. O kas trukdo oficialiai save iškelt nepriklausomu kandidatu, o neoficialiai naudotis įvairių partijų pagalba.
  4. Aš asmeniškai manau, kad tyliai ramiai jau viskas nuspręsta ir tiems kam reikia jau žino, kad Grybauskaitė kandidatuos. Manau, kad jau vyksta pasiruošimas tų parašų greitam surinkimui ir ruošiamasi kitiem darbams.
  5. Dabartinis „tempimas“ daromas dėl labai elementarios priežasties – kad maksimaliai nokautuot potencialius priešininkus (pvz. Čilinską).
  6. „D.Grybauskaitė prezidento rinkimuose nedalyvaus“ yra akivaizdus teiginys, todėl galima teigti, kad užgimė naujas mitas. Laikas parodys ar ne.

  • Regis, jūs blogai suprantate. Partijų keliamiems kandidatams parašų rinkti nereikia.

   Dėl paramos ir palaikymo – niekas netrukdo, bet tai jau būtų panašu į gyvenimą Šiauliuose ir darbą Čikagoje.

   Dėl mitų – nesutikčiau. Tai išvada remiantis asmenine patirtimi, viešai paskelbtu pareiškimu ir įstatymine aplinka.

   • Anonimas

    Manau, kad p. Artūras šiek tiek painioja prezidento ir seimo rinkimus.
    Kadidatams į LRP reikia visiems rinkti parašus nepriklausomai ar keliasi patys, ar juos kas kelia. (tai ne tik prezidento rinkimų įstatyme, bet pačioje Konstitucijoje reglamentuota 79 straipsnyje ).

    O kandidatams vienmandatėse kuriuos kelia partijos – parašų nereikia, o kurie nori keltis patys – berods reikia surinkti 1000 parašų.

    • Taip Mindaugai, suklydau. Dar kartą pažiūrėjau įstatymą – parašus turi pristatyti visi kandidatai – ir iškelti partijų, ir iškeliantys save.

     Tačiau aplinkybė, kad parašus turės rinkti ir kiti kandidatai, nepalengvina darbo D.Grybauskaitei.

     • Anonimas

      „Tačiau aplinkybė, kad parašus turės rinkti ir kiti kandidatai, nepalengvina darbo D.Grybauskaitei“

      tai čia galbūt ir slypi visas žaidimas, kad Grybauskaitei reikia tempt iki paskutiniųjų, kad galimi varžovai nežinotų ką daryt?? Tada kyla klausimas kam to reikia? Gal jau kažkas už mus nusprendė, kad tokio kaip Adamkus sistemai (naujai) nereikia? Ir, kad per rinkimus nekiltų rimtesnė diskusija visuomenėj apie tas buvo ir kas bus, o į prezidentūrą tiesiog ateitų širdžių karalienė ir tiek žinių???

   • Anonimas

    Dėkui, už atsakymą. Kad kandidatams keliamiems partijų nereikia rinkt parašų net ir nežinojau. O kaip bus iš tikrųjų, tik laikas parodys.

    Man asmeniškai kas liečia Grybauskaitę rūpi visai kita. Kodėl ji pasisakė prieš NT mokestį (demagogiški pamąstymai, kad jo reikėjo prieš 3 metus, nieko nereiškia). Ragindama taupyti kiekvieną litą, pataria „neskubėti“ su apytiksliai apie 100 mln. litų?? Kažkaip daug įdomių sutapimų. Šemeta nuo pat pradžių rodė savo nenorą tokiam mokesčiui, skirtingai nuo siūlomo mokesčio už automobilį. Kiek suprantu dabartinėje koalicijoje NT mokestį stumia tik Glaveckas, visi kiti didelio entuziazmo nerodo. Ar tai nėra pirmi požymiai, kad valdžioje formuojasi nauja grupuotė (alia valstybininkai). Labai daug neaiškumų, kodėl Grybauskaitė tokia populiari ir tarp konservatorių ir tarp kai kurių socialdemokratų (A.B. flango). Kodėl Grybauskaitė su tokiais pagyrimais atsiliepia apie Kubiliaus vyriausybės darbą (daro viską gerai, arba beveik viską). Hmmm… neturiu laiko sekt visus įvykius, kad remtis konkrečiomis citatomis ir įvykiais, bet pati Grybauskaitė ir jos populiarumas ir tai ką tai mums atneš kelia labai daug klausimų.

   • Anonimas

    Lietuvos Respublikos Konstitucija, 79 straipsnis

    „Kandidatu į Respublikos Prezidentus įregistruojamas Lietuvos Respublikos pilietis, atitinkantis 78 straipsnio pirmosios dalies sąlygas ir surinkęs ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų parašų.
    Kandidatų į Respublikos Prezidento vietą skaičius neribojamas.“

    Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas, 34 straipsnis.

    „Likus iki rinkimų ne mažiau kaip 45 dienoms, pretendentai būti kandidatais į Respublikos Prezidentus, privalo pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai jos išduotus rinkėjų parašų rinkimo lapus su ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų parašų“

    nu net ir nežinau ką ir sakyti… Kaip ten su tais partijos keliamais kandidatais iš tikrųjų?, ir ką tada reiškia visos prielaidos, kad jeigu ji nepriklausoma, tada nespės surinkt, todėl aišku, kad „D.Grybauskaitė prezidento rinkimuose nedalyvaus“

    Žinoma, jei ji (arba ne tik ji) sako (arba slepia) tiesą?

 • Anonimas

  Na, man asmeniskai idomu, kai garsiai tiek televizijose, tiek kitose zinaislaidos priemonese, svarstomi prezidentai, buna minimima D. Grybauskaite ir „kiti nepriklausomi kandindatai“, kuriu pavardes neiskiriamos ir is viso neminimos. Del tokio PR’o (D. Grybauskaites pastangomis ar ne), manau, parasus surinkti tikrai nebutu didele problema. Juolab, esu isitikines, jog bet kas, rimtai tuo uzsiimantis ir investuojantis i tai tiek laika, tiek pinigus tikrai gali pasiekti reikiamo rezultato, nesvarbu, komanda Briusely ar ne:)

  Labiausiai baugu, kad komisares populiaruma gali pasiglemzt „netinkama“ partija ir isukt i savo „aparata“…

 • Anonimas

  O kaip dr. Petraitis issikele?

 • Labai galimas dalykas, kad sakinyje „Jeigu tokį sprendimą priimčiau, kandidatuočiau kaip savarankiškas Lietuvos pilietis be jokių politinių partijų paramos“ Grybauskaite paprasciausiai praleido zodi „finansines“.

 • Anonimas

  Parašų klausimas svarbus, bet manau ne esminis, lemsiantis kandidatavimą ar ne.

  Konservatoriams kaip nieko kito reikia užtikrinto, prognozuojamo prezidento, garantuosiančio stabilumą pirmiausia vyriausybės išlikimo klausimu. Jiems šiame etape manau nereikia nei garbės, nei laurų Daukanto aikštėje. p. Grybauskaitė kalbėjo apie paramą (įtariu politinę pirmiausia ji turėjo galvoje, o kam jai bereikia prašyti tos politinės paramos, jei ją ir taip jau puse lūpų deklaruoja kone kas antra partija?). O kas jai draus priiimti tiesiog pagalbą iš partijų. gal netgi vadinkim ne partijų, o žmonių priklausančių partijoms. (kad ir pačių TS-LKD). Pakaks tylaus p. Kubiliaus nurodymo skyrių žmonėms pagelbėti – ir pirmyn. parašai susirinks akimirksniu. ir daugiau nei reikia.

  Aš priešingai, manau, kad p. eurokomisarė kandidatuos. tylėjimas iki paskutinio galimo etapo – naudingas tik jai. nes realiai nė viena politinė partija ar save ketinantys kelti nedrįsta pareikšti savo ketinimų, kol nėra p. Grybauskaitės pasakymo taip arba ne. kol to nėra – vyksta realiai tik vieno žmogaus rinkiminė kampanija – tai pačios komisarės. taip ji laimi daugiau laiko sau, trumpina iki minimumo politines batalijas ir apsunkina kitiems kandidatams pasirengimo galimybes. Jei ji tikrai nedalyvautų, manau ji tai būtų pasakiusi seniai. O dabar, manau, tiesiog įgyvendinama gera strategijos taktika.

  p.s. beje, atsakant čia komentavusiam Valentinui, manau jei tiksliai jos žodžius atkartojo lietrytis, tai ji apie šią situaciją kalbėjo : „kiekvienas privalėsime apsispręsti, kiek galime likti saugumo zonoje – asmeninėje, finansinėje, pilietinėje“.

 • Anonimas

  Gaila Grybauskaites, jei ji kelsis. Bus kaip su Valinsku, visa menesi ziniasklaidoj upem plauke srutos. Suzinosim ko nezinoje. :)

  • Tamsta emeisi lyginti du nesulyginamus dalykus. Valinskas, net kai jis siandiena s. pirmininkas, as labai abejoju ar kada nors taps adekvaciu politiku kokia yra Grybauskaite. Men jis tikrai nera politiku.

 • Anonimas

  Jei moteris sako „Ne“, ji turi omeny „Galbūt“.
  Jei moteris sako „Galbūt“, ji turi omeny „Taip“.
  Jei moteris sako „Taip“, ji – ne moteris…

  Gal tokiu specifiniu atveju šis senas anekdotas ir netinka, bet…

 • Anonimas

  Bus ta struktūra ir komanda. O partijų rėmimo atsisako, nes tai pirmas priešrinkiminis šūkis, bene šiai dienai Lietuvoje – geriausias. Užteks Grybauskaitei ir rėmėjų- ne iš dangaus ji nukrito, turi savo ratą . Reklamai finansų skirti daug nereikės, žiniasklaida ir kt. savo darbą jau atliko, tauta mato mesiją ir net myli.
  Kuo vėliau kandidatuos, tuo mažiau laiko puolantiems liks ją išnagrinėti.
  O tada ji galės tautai žadėti ir baudžiavą, ir virvės veržimą ant kaklo, mylinti tauta -balsuos, ji jau paruošta, atsidavusi.

 • Anonimas

  Jeigu Grybauskaitė nori ką nors realiai nuveikti šalies labui, tai ne į prezidentus reikia taikyti, o į premjero postą.

 • Valstybės žmonės yra išradingi ir jie suras formą kaip iškelti Dalios kandidatūrą į Prezidento postą pagal įstatymo dvasią ir raidę. Trečiadienį reikėjo padaryti pareiškimą, kad jis bus visų žmonių nepriklausoma kandidatė, tą ji ir padarė. Nesuprantate elementarių viešųjų ryšių triukų ir rašinėjate nesąmones, gerb. komentatoriai. O Atrūras kaip visada suvaizdavo naivų stebėtoją, o iš tikrųjų yra gudrus kaip lapė. Iš tikro jis viską supranta, tik apsimetinėja naiviu kvailiuku.

 • Fredi, net jei ir taip, tai argi tai blogai? ka tada mes cia veiktume jei butu kitaip?

 • Anonimas

  Linkęs pritarti Mindaugui. Manau, kad parašai jau surinkti, arba bent jau suskaičiuoti ir tušinukai jiems paruošti.. Ir labai greitai atsiras ant popieriaus..
  O kitas klausimas tai dėl platesnis – kodėl nepakeičiama asmens identifikavimo sistema pagal paso seriją ir numerį? Ar tai dėl to, kad asmens kodai per vieši, t.y. visokie bankai ir parduotuvės jų prisirankioję? O greičiausiai todėl, kad visiems be išimties politikams naudinga, priešingai negu deklaruojama, turėti politiškai (valstybės valdymo iniciatyvų prasme) neįgalią visuomenę. Tik kodėl niekas, kas susidūrė su problema neinicijuoja jos sprendimo? Kad ir Artūras Račas? Svertų, manau, galima atrasti, ypač žurnalistui…

 • Anonimas

  Palaukit palaukot, as ir neturiu paso . Paso neturi ir zmona ! Tai ka mes negalime pakliuti i 20 000 laiminguju sarasa ?

  O jei as balsuociau (jei) uz AMB man uztektu tapatybes korteles ?

  Cia koks tai briedas…

 • Anonimas

  Ka darytume, jei ne Fredis. Jam visada viskas aisku. Raco pamastymai ir galiausiai Fredzio tiesa. :)

 • Anonimas

  Taip, neseniai keiciau pasa, ir pats pasas yra neprivalomas, o privaloma tik tapadybes kortele.

 • Anonimas

  is dokumentai.lt:
  Asmens tapatybės kortelė naudojama šalies viduje vietoje dabartinio Lietuvos Respublikos piliečio paso. Ji yra pagrindinis dokumentas, patvirtinantis asmens tapatybę ir pilietybę.

 • Anonimas

  Jeigu norime Putino Nr. 2 Lietuvoje, tada rinkime Grybauskaitę. Jos antidemokratiški velnio ragai jau dabar lenga, o kas bus toliau ? Man atrodo, kad ji didelė „gaikių užsukinėjimo“ šalininkė. Blogiau už Kubilių. Antras dalykas – Grybauskaitę butinai turi patikrinti prichiatrai. Nuolatine depresija „viskas bogai“ sergančiam žmogui ne vieta prie valstybės vairo.
  Kitas dalykas – man tos manipuliacijos eisiu-neisiu, labai primena Rusiją. Nors Punitas sako, kad neis į pirmalaikius rinkimus 7 metams, tačiau visiems aišku, kad eis. Liūdna, bet man regis, išsirikę Grybauskaitę ganėtinai smarkiai išsuksime iš demokratijos ir laisvos rinkos. Gal mano baimė nepagrįsta, bet kol kas jos niekas neišsklaidė.

  • Kaip gera, gintarai, kad virtualaus rašeivos butinai NEturi patikrinti prichiatrai, ane? :))))

 • Anonimas

  kaip ten bebutu, regis, ji sprendima pasakys paskutine diena del tam tikru aplinkybiu. Jei apsisprestu – butu geras eksperimentas: ar nepriklausomas, partiju neremiamas, turintis pakankamai daug priesu, ne sistemos zmogus Lietuvoje gali laimeti. Butu labai idomu stebeti kampanija.

 • Anonimas

  Manau parašų surinkimas – ne problema.Ne vien prekybos centrų elektoratas balsuotu uz Eurokomisarę. Parašus „ant pakilimo bangos“ galima surinkti kone kone per naktį. Šiuo laiku prognozuoti rizikinga. Prisiminkime triuškinančią „prisikėlėlių pergalę Seimo rinkimuose – ar kas nors prognozavo tokį rezultatą? LT rinkėjų nusivylimas milžiniškas- tad natūralu, kad laisva, Europos politinėje scenoje kaip lygi su lygiais matoma D.Grybauskaitė racionalia vietinės valdžios kritika ir griežtoka laikysena „veža“ tautą. Tai, kad ji susilaiko nuo aiškaus atsakymo ar kandidatuos, kelia ir viltį ir nerimą. Jei ji nuspręs nesiekti Prezidento posto džiaugsis, skykime pagiežingo šios dienos LR vedamojo autorius ir jo užsakovai.O mes ir vėl turėsime rinktis iš mažiausių blogybių…

 • Tikros socialistų „Tiesos“: Grybauskaitė arogantiška kaip Valinskas, Kubilius nesikalba su tauta, neiššaiškino tautai įstatymų, dabar yra blogai, nes politikai ir bankų eksoertai kalba apie krizę.

  Gerai yra Kirkilas, nes jis skė, kad maisto produktai atpigo 20 proc., neproporcingai ūkio (BVP) augimui ir darbo našumui kėlė atlyginimus viešąjam sektoriui.

 • Anonimas

  Mindaugai, aš ir sakau, kad joks racionalus, sveiko proto žmogus, savo noru, niekieno neverčiamas nekeistų sotaus ir patogaus gyvenimo Briuselyje į liūdną lietuvišką realybę. Jei
  Grybauskaitė tai padarys – didelė pagarba jai ir mano balsas. Kažkada aš čia rašiau apie Valinską. Ko jis ėjo į politiką? Keturi galimi variantai: dėl pinigų (iš karto atmečiau, nes šou versle uždirbo daugiau), dėl labai didelių pinigų (kai kurių įtarinėjimai kad jis yra verslo struktūrų statytinis), dėl valdžios troškimo (neatmetu) ir „vardan tos Lietuvos“, nuoširdžiai (stipriai abejoju).
  Grybauskaitė vardan ko eitų į prezidentus:
  Ne dėl pinigų
  Ne dėl labai didelių pinigų (kol kas įtarimų nėra)
  Iš garbėtroškos ir valdžios troškimo (nežinau kas yra svarbiau ar eurokomisarės pareigos ar neįtakingos šalies prezidentės. tačiau eurokomisarų JAV prezidentas nekviečia pagerti kavutės Baltuosiuose rūmuose kelis kartus per metus?)
  „Vardan tos Lietuvos“. Nežinau, bet jei kandidatuos, tai greičiausiai „vardan…“
  Taigi, bent jau man jos motyvacija prezidentauti yra kol kas neaiški.

  • Anonimas

   Žinai, skaitant kilo mintis: ar jai ta Lietuva iš tiesų nors kiek rūpi? Man tai nepanašu.

  • Anonimas

   pritariu Valentinui, koks tikras Grybauskaitės motyvas eit į prezidentus?? Ką po prezidentavimo (dar neaišku koks gausis) jai tada veikt, pvz. ką dabar Vaira Vykė-Freiberga veikia? Oi dar lys čia galai…

   • Anonimas

    susimastymui citata is Europos Sajungos portalo apie EK, kurios nare yra D. Grybauskaite: „Dabartinės Komisijos kadencija baigsis 2009 m. spalio 31 d. Jos pirmininkas yra Žozė Manuelis Barozas (José Manuel Barroso) iš Portugalijos.“ Kita gan idomi citata: „Bet po 27-osios valstybės narės įstojimo formuojant kitą Europos Komisiją (2009 m. lapkričio mėn.), jos narių turėtų būti mažiau.Dėl galutinio skaičiaus Taryba dar turi priimti sprendimą.Komisijos nariai bus skiriami rotacijos tvarka siekiant, kad šalims būtų atstovaujama teisingai.Bus siekiama aiškiai atspindėti visų valstybių narių demografinį ir geografinį mastą.“

    • Anonimas

     hmmm.. visai pamiršau, antros kadencijos gali ir nebūti, Lietuva gali ir neturėti savo nario EK…. VARIANTAS, pripažystu.

     • Anonimas

      Grybauskaitė su savo patirtimi ir reputacija galėtų pretenduoti į bet kurio EK padalinio vadovo poziciją ir ją gautų. Briuselyje oras geresnis be viso kito.

     • Anonimas

      Valentinai, o kodel nesusimastai del kokiu priezasciu tu taip manai?? PR’as… Kuri vis dar suka Lietuvos ziniasklaida. Ji – nepakeiciama… O kokia yra realybe?

     • Anonimas

      Valentinui: „Grybauskaitė su savo patirtimi ir reputacija galėtų pretenduoti į bet kurio EK padalinio vadovo poziciją ir ją gautų“ EK padalinys tai čia kas?? Pretenduotų ir gautų – ta prasme? Čia nuo Lietuvos kandidatuotų? Ar savarankiškai? „Briuselyje oras geresnis be viso kito“ hmm.. tiesiog geresnis, ane? Ar tikrai, ar mums tik taip A T R O D O ?/?

 • Anonimas

  Na mano poziuriu, tai siuo metu Grybauskaites rinkimine kampanija jau vyksta bemaz pusemti, kitu kandidatu ne negirdeti (pasamprotavimai apie Cilinska (ne duok diev toki prezidenta – ji suestu per 5 minutes), Kuri, Usacka – nerealus vien del to, kad per likusi laika vargu ar galima pasivyti Grybauskaite, nebent bandyti jos reitingus numusti apeliuojant i lezbietiskumo tema). Del parasu tai, manau, cia maziausia problema, nes jauciu butu pasitelktas partiju jaunimas (kas labai yra puiki darbo jega rinkimu metu), kuris tuos parasus surinktu per keleta dienu. O vakarystes kalbas laikau patvirtinimu, jog ji visgi dalyvaus. Nes kalbos apie kandidatavima kaip piliete, tai cia vadovelinis PR’as.

 • Anonimas

  P.S. Grybauskaites pozicija dar labai palanki tuo, kad ji ateitu kaip tautos kandidate. Ale as nenoriu, bet tauta praso. O tautos balsas – sventas. Na vien zo kampanija vyksta ir beje labai sekmingai.

 • Anonimas

  Valentinui – labai gera interesų gradacija:)
  Į seimą kandidatavusių kai kurių asmenų dar galima pridėti „chebra paprašė ant bajerio“… Bet Grybauskaitei ko gero netinka:)
  Na dar ir jeigu valdžios troškimą galima sutapatinti su asmeninėmis saviraiškos ambicijomis, tada nelabai randu ką pridurti.

  • Anonimas

   saviraiška arba self-actualisation būtent tas žodis

 • Anonimas

  Dalyvaus ir dar kaip. Paaiskinsiu kodel. Kaip jus manote, kodel apie jos kandidatura yra taip daug diskutuojama ir kodel apie ja yra paleista tiek daug visokio PR (tik nesakykite, kad to nepastebejote ir, kad to nera)?? Ogi kaip tik tam, kad tie parasai susirinku… Juk ji jau galejo laimeti tokius rinkimus pries gera pusmeti… Be to komanda ji tikrai turi – kazkas, gi, stengiasi su tais PR’ais?? Idomu kas?? Daugelis nesupranta politikos esmes. Politika tai specifinis intrigu mokslas, kuris, pritaikytas praktikoje, leidzia pasiekti kazkokius pasleptus tikslus. Pvz. dabartine koalicija neivedineja tikruju progresiniu mokesciu grynai politiniais sumetimais – tai, pries du metus, berods, buvo siule socdemai, bet konservatoriai, budami opozicijoje, uzblokavo tokius sprendimus… O dabar jie nemoksiskai bando irodyti, kad pas mus progresine mokesciu sistema. Taip ir su prezidento rinkimais – kazkas labai stipriai stengesi spausti ziniasklaida, kad butu akcentuojama Grybauskaite. Stai ir turime vaisius. Be to, kazkoks neaiskus susiburimas jau pradejo kazkokia akcija, kuri „ieskos“ vilties prezidento. Vakar per „Ziniu radija“ pranese ir net telefonus dave… Kaip manote, kas juo taps????

 • Anonimas

  Tai aišku, kad Grybauskaitė kandidatuos. Tas jos pareiškimas apie nepriklausomą kandidatavimą – grynas PR’as. Pažiūrėkite, kokia aš nepriklausoma, neįsipainiojusi į jokius partinius interesus, į jokias intrigas bei rietenas. As atstovausiu ŽMONES, o ne partiją. Aš būsiu tikra „širdžių prezidentė“.

  Prisiminkime, ar ji anksčiau apsireikšdavo Lietuvoje kas porą mėnesių? Kodėl taip padažnėjo jos vizitai?

  Ir tas gumos tempimas? Kam jis naudingas? Jei ji būtų apsisprendusi nedalyvauti, tai kokia prasmė maivytis ir to nepasakyti? Tai aiški rinkimų strategijos dalis, siekiant apsunkinti kitų potencialių kandidatų planus.

  Ji eis į rinkimus, o TS-LKD ją rems bet kokiu atveju. Neveltui Kubilius visą laiką su ja už parankės po spaudos konferencijas vaikšto. Kitaip būtų nesuprantama, kad telikus keliems mėn laiko tokio dydžio partija neturėtų savo kandidato. Nemanau, kad jie taip rizikuotų, jei dar nežinotų Grybauskaitės apsisprendimo.

  Galų gale įsivaizduokite, jeigu ji paskutinę dieną pareikš, kad ji nedalyvaus rinkimuose? Daugybė žmonių baisiai nusivils, nes yra labai sukilę jų lūkesčiai, reitingai iškart žiauriai kris.

  Ji visą gyvenimą Briusely nesėdės. Grįžus visi prisimins, kad tokioje situacijoje ji nėrė į krūmus.

  Dėl balsų – nejuokinkite. Jei jau Smetona savo laiku parašus surinko (ech, neblogai tada studenčiokė užsidirbau juos berinkdama….), tai Grybauskaitė tikrai surinks.

  Manau, Artūras viską puikiai supranta, tik norėjo išprovokuoti diskusiją, nes mažokai gavo komentarų į savo ankstesnius straipsnelius :)

 • Anonimas

  Beje, kas nors zino D. Grybauskaites realias politines paziuras? Kodel niekada apie tai niekas nerase, neklause? Juk jei zmogus dalyvauja aukstojoje politikoje, tai kazkokios paziuros tikrai yra… Negi ir vel kazkas yra slepiama? Ir dar noriu pridurti, kad tokios politines pakraipos „Uz Lietuva“ nera… Cia jau PR’sciku ismyslas… „Uz Lietuva“ visi politikai pries rinkimus, o po – kaip iseina…

  • Anonimas

   Socialiste man rods, pagal pasisakymus.

   • Anonimas

    Man pasidare viskas aisku. Citata: „D.Grybauskaitę į Europos Komisiją 2004 metais pasiūlė Algirdo Brazausko vadovaujama vyriausybė. Europos Komisijos kadencija – 5 metai.“ Stai ir prasom… Jos kadencija EK jau irgi baigiasi. Vien del sio slepiamo fakto reikia padrebinti ziniasklaida. Gerai, kad yra internetas ir nebereikia kuistis makulaturoje, kad greitai atrasti kokia nors informacija. Be to kita ciatata parodo, kad ji buvo itakojama socdemu, bet jai tapus EK nare socdemai aiskiai prarado jos kontrole: „Neseniai Lietuvos premjeras apkaltino D.Grybauskaitę politikavimu (paasikinu: turima omeny Kirkilas), siekiant uždengti neveiklumą Europos Komisijoje ir tuo, kad ji nieko nenuveikė Lietuvos naudai. G.Kirkilas anksčiau pabrėžė, kad Europos Komisija yra pavaldi nacionalinėms vyriausybėms, o ne atvirkščiai. Tačiau, pasak O.Juknevičienės, premjeras neturi jokių galių reikalauti eurokomisarės atstatydinimo.“
    Todel neatmetu galimybes, kad visa si laika konservai ruose ja prezidentavimui (matyt pereme itaka)… Cia tik mano isvedziojimai pagal ivairius ivykusius politinius ivykius. Nekuriu jokiu samokslo teoriju, bet siuo metu dabartinei Seimo daugumai labiausiai reikia jiems lojalaus asmens. Todel kyla itarimu del politiniu paziuru, nes ja, matyt, labai prastumineja butent TS-LKD… Paziuresime kas cia gausis :)

    • Anonimas

     Simai, atsakant į tavo anksčiau man iškeltą klausimą, visi žinome, kad labai didelė dalis lietuvių yra užsieniuose ir Briuselyje nusėdę keli šimtai, o gal ir koks 1000. Dirba jie EK, europarlamente lobistinėse organizacijose ir t.t. Turiu aš tarp jų draugų ir man jie sako, kad Grybauskaitė yra pakankamai gerbiama. Kaip yra iš tikro aš nežinau. Bet beveik 100 proc. esu įsitikinęs, kad jei ji apsispręstų likti Briuselyje, gyvenimas jai būtų daug ramesnis – daugiau pinigų, mažiau streso ir pan. Jei ji apsispręs kandidatuoti ji gaus daug daugiau streso už daug mažiau pinigų. Racionaliai žiūrint ji to neturėtų daryti. Bet jei ji tai padarys reiškia arba ji labai myli Lietuvą ir nori save realizuoti tarnaudama savo šaliai, arba ambicingai trokšta valdžios.

 • Anonimas

  Oi, tos prognozės…
  Artūro Račo teiginys beveik kategoriškas (beveik, nes išlyga vis tik yra – „Žinoma, jei ji sako tiesą…“. Ak, tos moterys…)

  Tikėsimės, jei kas – bus pritaikytas sero Vinstono žinomas posakis:

  Geras politikas privalo prognozuoti, kas bus rytoj, po savaitės ar po metų ir paaiškinti, kodėl neįvyko taip, kaip kad jis prognozavo.

 • Anonimas

  Už šią poniutę nebalsuosiu. Vakar per TV žinias ji aiškiai išreiškė savo poziciją dėl nekilnojamo turto mokesčio, ji nebesiūlo jo, atsieit per vėlu. Aišku viena, ji stambaus kapitalo turėtojų šalininkė, o aš – vidurinysis sluoksnis, todėl ji man netinka. Balsuočiau už K.Čilinską.

  • Anonimas

   negalėčiau veltis į gilumines ekonomines diskusijas, nes nesu specialistas, tačiau logika, kodėl turto mokestis anot komisarės pavėluotas, man pasirodė įtikinama – prieš keletą metų jis būtų pasitarnavęs kaip būsto kainų rinkos reguliatorius, kai nesveikai buvo permaka – parduodama, o burbulas tik pūtėsi. šiuo metu ta rinka apmirusi, tad natūralu, kad naujas mokestis šiuo laikotarpiu neduotų tokios rezultato, kokį būtų davęs prieš 3 metus.

   • Anonimas

    tai va būtent – o ko apskritai norima priimant NT mokestį?? Ar kainas sureguliuot? Ar užtikrint krizės (ne krizės) metu papildomas biudžeto pajamas ir būtent iš tų kurie tikrai nebadauja. Čia esminis momentas, kodėl Grybauskaitė ir ne tik pasisako prieš tokį mokestį. Galbūt paprastiems žmonėms vertėtų gerai įsiklausyti į potencialios širdžių prezidentės poziciją… Aš asmeniškai esu (bent kol kas) už Čilinską, nes mačiau konkrečius jo darbus kovojant su sistema (plačiąja sąvoka). O ką mes matome Grybauskaitės atveju??? Raginimai taupyt ir atiminėt iš paprastų žmonių mokesčių pavidalu paskutinius litus, o pati aiškina, kad NT mokestis nereikalingas?? Gal Grybauskaitė po truputį atidirbinėja savo būsimiems ar esamiems remėjams?

 • Anonimas

  Prezidentas Lietuvoje būtų svarbus tam, kad sugriautų minimą „valstybininkų“ klaną. Klanai gali veikti tik turėdami stogą. Būtent prezidentui yra atsakingi teisėjai, generalinis prokuroras, spec. tarnybos. Nuo prezidento energijos ir jo paties praeities „skaistumo“ viskas priklauso. D.Grybauskaitė turi biografiją. Nelabai mes visi ją žinom smulkiai. Gali būti taip, kad visi pliusai per dieną gali virsti minusais. Neatmesčiau, kad tai komisarę stabdo.
  Paksas buvo pavyzdys kaip atsitinka, kai neįsipaišo į sistemą. Bet Paksas tuo pačiu ir pakenkė Lietuvos išsivalymui. Nereikėjo jam priimti Rusijos karinio pramoninio komplekso atstovo paramos, o ir pačio verslo ryšiai nebuvo blizgantys. Todėl manau, jei Grybauskaitės praeitis turi trūkumų, geriau tegul ji neina, bet jei ne – ji būtų prezidentė, kuri tikrai galėtų pakeisti Lietuvą.

  • Anonimas

   Na, kad prezidento galios skiriant – atleidžiant pareigūnus yra suvaržytos – tai akivaizdu. kone didžioji dauguma skiriami – ateidžiami Seimo pritarimu.

   O geriausia to iliustracija, kada seimas demonstruoja raumenis prieš prezidenta ir jam konstucijos priskirtas galias – tai jau kone serialu be pabaigos tapęs V. Grečiaus atleidimo klausimas.
   Ką daro Seimas? – šantažuoja, jog tol neatleisim, kol neišsireikalausim reikiamo naujo kandidato, kurį turi teikti prezidentas. Konstitucija ir įstatymai akivaizdžiai nustumti į antrą planą.

   • Anonimas

    Energingas prezidentas, turintis tautos palaikymą, gali daryti daugiau. Jau vien ką reikštų jo atviras kalbėjimas. Nemanau, kad galima būtų nepaisyti prezidento, turinčio autoritetą.

 • Kaip Jums atrodo, ar negali buti, kad per tariamai pradeda PR kampanija susikrauta kapitala, Grybauskaite gali panaudoti kitur.
  Pvz., paremti konservatoriu kandidata ir uz tai 100% uszitikrinti vyriasuybes palaiminima skiriant ja eurokomisare antra karta. Nes ji pati sake, kad ja labiau domina VYKDOMASIS darbas (jei ir tai nera PR triukas).

 • Viskas šioje vietoje labai paprasta. Lietuva ir jos žmonės mėgsta kritiką. O tai reiškia tik vieną dalyką – D.Grybauskaitės retorika – reitingų siekimas. Žinoma, neverta atmesti ir tikrojo susirūpinimo savo valstybe, bet… Sakykit, kas prisimena teigiamus D.Grybauskaitės žodžius? Aš nelabai. Lietuva nuo Grybauskaitės paskirimo vis girdi iš pastarosios neigiamą kritiką ir baisias prognozes. Kritika yra gerai, jos reikia, ypač tuomet, kai yra ką kritikuoti. Tačiau, kai tai akivaizdžiai perspaudžiama, tai jau tampa problema. Ypač dėl to, kad D.Grybauskaitė yra tapusi neginčijamu autoritetu (vien MP argumentavimas dėl reformos reikalingumo: „Dalia Grybauskaitė pritaria“ jau daug ką pasako…). O autoritetas, kodėl jis užtarnautas? Ar ne dėl tos pačios negailėstingos kritikos, kuri dažnai yra itin pataikanti į visuomenės nuomonę? Kita vertus, reikėtų panagrinėti D.Grybauskaitės prognozių pildymasį ir tuomet spręsti, ar tikrai visuomet D.Grybauskaitė yra neklystanti ir gali būti laikoma tarsi Jėzumi Kristumi Lietuvoje, kuris žino (nes neklysta) kelia ir vedą tautą teisinga kryptimi…
  Kas dėl kandidatavimo… Šauniai sužaista su žodžiais ir apdairiai apsidrausta „jei ji nemeluoja“. Turbūt ponas Artūras nujaučia tą patį ką ir dauguma žmonių – D.Grybauskaitė kandidatuos, o tuomet bus galima priminti nedidelį kandidatės melą. Manau, ne vienam žmogui, kuris stebėjo atsakymus į tuos klausimus užkliuvo „kandidatavimas kaip pilietei“…

  • Anonimas

   Realiai viskas pasimatys per pries pat prezidento rinkimus – jei ji is tikro tokia nepakeiciama EK nare, tai ji nekandidatuos i prezidento posta, jei ji nera Lietuvos ziniasklaidos iskletas EK idealas, tai ji eis i prezidentus ir, be abejones, truskinamai laimes pries bet ka. Laikas parodys kas yra kas. Politiniai procesai itakoja ir EK nariu kandidaturas. Kazin, kiek yra tu EK nariu, kurie realiai dirbo daugiau nei viena kadencija?

 • Anonimas

  Bet kokį Jėzų Kristų koks nors didžiausias dienraštis gali kaip mat prikalti prie kryčiaus, jei tik paaiškės, kad atsrado naujas „taitos gelbėtojas (a)“, kuris kandidatuos i prazidentus. mat kai nieko nėra nėra ką kalti, o kuo arčiau vasaros, tuo mažiau laiko lieka tokiai egzekucijai. Bet ar galvoju, kad dar šį pavasarį mes peskaitysime kur nors, kad tautos mylima nepriklausomas (a) kandidatas (ė) bendradarbiavo su (?), arba, kad seksualinė orientacija prieštarauja tautos homofobiškam charakteriui.

 • Gintarai, man regis žiniasklaidos galimybės ir tendencijos šioje diskusijoje neturi jokios reikšmės.

 • Anonimas

  Isvis nereik pergyvent del tu rinkimu, nes ju paprasciausiai nebus. O kam jie reikalingi dabar? Kandidatu neturim, balsuojanciu irgi mazuma, todel kokia prezidento patareja turetu is seimo tribunos pareiks, kad seimo nariai privalo skelbt rinkimus, o jie aisku isizeis ir ju neskelbs. Pratems Adamkus dar metelius vienus kitus, kaip Greicius. Anokia beda, Adamkus daugumai patinka. ir siaip retas lietuvis, isvazeves i uzsieni, nepasisiukslina. Be to susitaupytu pinigu rinkimams, galima butu isleist tuos milijonus taburetems, kokiai konferencijai. Per tuos metelius gal dar kokiu kandidatu surastume, gal net kokias ideologijas, programas ismastytume. Vieninteliam kandidatui valinskui irgi nebeda,jis visteik koncertuotu po kaimus, kad ir koki posta uzimtu. Galutinai sumindziotume konstitucija, bet negi ji kam nors rupi, lietuviams tai tikrai ne.

 • O gal dar kandidatuos?:) Kažkaip būtų keista, gi tokie aukšti reitingai, žmonėms ji atrodo patikima, galinti daug nuveikti Lietuvos labui. Nors iš tikrųjų kartais, kai pasižiūriu, mūsų prezidentas simbolinis asmuo, visur vien seimas seimas. Gal mažokai galių prezidentui suteikta? O šiaip, nežinosiu ką rinkt, jei D. Grybauskaitė nekandidatuos. Tada, spėju, prasidės intensyvus programų analizavimas, domėsiuos, kurių kandidatų pažadai man priimtiniausi.

  • Anonimas

   Faktiškai šis postas, kai jau žmogui gerokai virš 60 m.
   Bet ir tuomet vertėtų pasirūpinti ramybe, o ne užprogramuoto, tuo atveju, pamazgų upelių, krioklių pavasarinio gaudesio klausymosi.
   Nežinau kokia turi būti motyvacija – nebent esi išsiilgęs Tautos totalios neapykantos… gal kitokiu būdu jau neišeina kaupti įprasto kiekio adrealino…
   Na nebent būsi savas – bet tuomet, kam tau tas pomirtinis pragaras, jei per visą gyvenimą rojaus esi užsitarnavęs…
   Bet yra labai skirtingų žmonių, tik kad žmonėse žmonių (patikrintų valdžia ir pinigais) deficitas (nežinau termino, kai to deficito iš viso nėra…).

   Na ir dėl paso. Niekaip nesuprantu žmogaus, kuris nesinešioja kasdien prie savęs paso. Juk vagystės siautėja (ir demokratijose jos tik plėtojasi) – tad praradus pasą prasideda dideli nemalonumai (juk demokratijose su svetimu pasu gali apeiti galybes krautuvių ir apsikrautuvinti).

 • Lia*, o ko tu lauki iš Prezidento, suformuluok pora minčių.

  • Neformuluosiu xDD Juokauju, bet gi žinai nėra taip paprasta pasakyt ko tikies ar lauki, nes dažnai po to tenka nusivilt. Šiaip norėčiau, kad būtų mažiau kalbų, daugiau darbų. Norėčiau, kad pagaliau baigtųsi eksperimentai su studijų reformomis, kristų kainos, didėtų atlyginimai, žmonės taptų optimistiškesni, kad Lietuva nebankrutuotų kaip čia skalambijama. Matai, kaip pilu iš oro?:O Geriau tu suformuluok.

   • dėl žmonių optimistiškumo ir nebankrutavimo, tai kiekvienas iš mūsų esame atsakingi, o taip pat vykdomoji valdžia (vyriausybė) ir įstatymus leidžiančioji (Seimas. Prezidento funkcija yra atstovauti šalį užsienyje, jis atsakingas už užsienio politiką, dar teismus, slaptąsias tarnybas.
    Iš Prezidento man užtektų, kad jis (ji) būtų kompenteNtingas (-a) užsienio politikos srity, turėtų sveikos nuovokos įvairiose visuomeninio gyvenimo srityse, būtų kuklus, racionalus, taupus ir miela žavi bendraujanti asmenybė, į kurią pažvelgus norėtųsi šypsotis, nuo kurio sklistų šiluma, kuris telktų tautą. Gerai, kad jis (ji) jau būtų gerai pažįstamas ir užsienyje.
    Pradžiai tiek sugalvojau.

    • Anonimas

     Mano vienintelis reikalavimas yra, kad nepriekaistingai, be verteju, moketu anglu kalba. Tik tiek.

     • Anonimas

      Tai jau nepasitvirtino, kai derybininkai tą kalbą mokėjo, bet…

    • O žinai, Fredi*, priminei – ir aš visai norėčiau, kad šalies prezidentas telktų tautą, vienytų žmones. Gal, sakau, kam nors tai galų gale ir pavyks? Bet dėl šilumos, mielumo… D. Grybauskaitei šiek tiek trūksta charizmos, bet užtat ji išmintinga atrodo.

 • Anonimas

  Račai, norėčiau Jūsų paklausti, kodėl naujiena apie tai, kad 8 TS-LKD frakcijos nariai pareiškė nepasitikėjimą Leo LT ir siūlo nušalinti ją nuo energetikos projektų yra tik bernardinai.lt svetainėje, o alfa.lt, delfi.lt, lrytas.lt – nėra? :)

 • Anonimas

  Viskas tai taip,bet…LT prezidentas pagal Konstitucija neturi realios valdzios,bet jis visa laika „isrenkamas“ planuotai ir kryptingai.Pirma karta kaip isrinko Adamku jau apie banalu slepeciu atveji net nepriminsiu.O del ko taip atsitiko,todel,kad labai nenoreta jo oponento.O kokios manipuliacijos buvo (gal ir ne bet labai panasu) kaip jo oponentai buvo Paulauskas ir Prunskiene.Balsu skaiciavimas oi kaip kele itarimu,nors neziurint mano antipatijos Adamkui,jo oponentai buvo dar prastesni.Apie Paksa is viso nekalbu.Koks jis bebutu,bet impicmentas uz NIEKA yra viena is didziausiu nepriklausomos Lt geda.O kodel taip atsitiko?Atmetus visas beletristikas,del to,kad jis labai jau neprognozuojamas.Valinskas be je irgi neprognozuojamas…Taigi kaip sako vienas jumoristinis personazas -„istorijos nesuklastosi“,o ja remiantis Grybauskaite bus prezidente net jei reikes prie gyv vietos ir asmens dokumentu numeriu prisegt mokesciu deklaracijas ir meiluziu nuotraukas…

  • Anonimas

   Tai tas ir idomiausia, kad paklausus zmoniu uz ka balsuotu, isgirsti atsakyma – uz Grybauskaite. Paklausus kodel, dauguma atsako: ji supranta ekonomikoje, del to ji sutvarkys Lietuvoje ekonomines problemas. O tai, kad realiu konstituciniu galiu prezidentas Lietuvoje neturi, tai niekam neidomu – ziniasklaidos PR jau praplove smegenis… Dar vienas niuansas, kurio neivertina rinkejai yra tai, kad realiai Prezidentura yra komandine institucija – vienas prezidentas nelabai ka ir nuveiktu. Del to itin svarbu zinoti kas stovi uz Grybauskaites nugaros, nes kol kas neaisku. Nesalisku zmoniu politikoje nebuna… Tai dar vienas mitas, kuri bando ibrukti ziniasklaida (tik niekaip nesuprantu – specialiai ar netycia?)

   • Anonimas

    Simai, pasikartosiu iš kitos temos. Mums reikia tokio prezidento, kuris galėtų paskambinti Sarkozy ir pasakyti „Nikolia, davai suorganizuok, kad Lietuvai leistų pratęsti atominės veiklą, o aš suorganizuosiu, kad naujos atominės reaktorius pirktume iš prancūzų firmų“.
    Kitaip sakant, reikia žmogaus, kuris būtų savas tarp Europos ir pasaulio politikų, bendrautų su jais kaip lygus ir galėtų efektyviai kovoti už Lietuvos interesus ypač už ekonominius. Jokių kitų galių mūsų prezidentas neturi, tą liudija Greičiaus istorija. Šiuo požiūriu Čilinskas netinka visiškai. Nausėda netinka. Grybauskaitė tinka labiausiai.

    • Anonimas

     Oooi, tai tuomet už Petrą, už Petrą!!!

    • Anonimas

     taip taip be jokio viešo konkurso imtų ir prezidentas „suorganizuotų“. Tiesiog įsivaizduoju, kaip Grybauskaitė ima kažkam paskambina ir suorganizuoja, kad kažkas kažką gautų už tai, kad kažkur kažką davė ar suorganizavo… Visai nesenai tokią ar panašią istoriją turėjom (LEO), kuri dar be to ir nesibaigė ir neaišku kada ir kaip baigsis…

     • Anonimas

      Regi, čia tik pavyzdys, to kaip tvarkomi reikalai. Visas pasaulis taip tvarko reikalus. Mūsų bėda yra ta, kad šitaip tvarkome reikalus pas save viduje, o tarptautinėje arenoje esame idėjiniai ir principingi. Lietuvai reikia trūks plyš susitvarkyti santykius su pagrindinėmis ES šalimis, nes dabar esame vaizduojami dėdės Semo šakalai Europoje. Grybauskaitė, mano įsitikinimu, yra persisėmusi europietiško snobizmo todėl yra tarp jų sava. Mums tokios ir reikia. Bent jau mano nuomone.

   • Anonimas

    Simai, bet žiniasklaida visiems taip pat išplovė smegenis, kad Prezidentas neturi jokių galių. Juk gali Prezidentūra inicijuoti įstatymų pakeitimus? O kas dar svarbiau – ji reguliuoja teisminę valdžią, skirdama ir atleisdama teisėjus. Ir čia manau, kad klanai klaneliai labai atidžiai žiūri kas prie ko. Adamkus gal nesusigaudo, Brazius labai gerai išmanė „vsio zakonnno“ svarbą, manau, kad Grybauskaitė irgi labai gerai tai supranta, ne tik ekonomiką… Todėl dėl tų galios neturėjimų ir figūros simboliškumų, manau, kai kas labai stengiasi..

    • Anonimas

     Audriau, ar Greičiaus istorija nerodo tau, kad prezidentas negali nieko?

     • Anonimas

      greiciau istorija rodo, kad prezidentas turi sutarti su seimu del teisejo. cia nera vieno auksciau uz kita. o adamkus [adamkaus kompanija] bande pademonstruoti virsenybe, nesitardamas su seimu, tad seimas atitinkamai pasielge, tam nepritardamas. sioje vietoje prezidento galia nera absoliuti, bet vis tiek tai yra galia – kartu su seimu prezidentas parenka teiseja.

     • Anonimas

      Greičiaus istorija rodo, kad yra aplinkybių dėl kurių prezidento galios ribotos. Adamkus II tiesiog yra nebe tas prezidentas, kuris galėtų klausimą statyti ant briaunos. Turint jėgos, galima per TV apipilti seimą purvu ir paskelbti ultimatumą – arba atleidžiat Greičių arba atsistatydinu. Bet nėra tos moralinės jėgos, nes seimas atpiltų atgal trigubai.

     • Anonimas

      na, adamkus II ir dabar gali atsistadydinti, bet kad jo kamanda jam to niekada neleistu :) o juk yra ir trecias kelias be ultimatyvaus greiciaus atleidimo ar paciam atsistatydinimo – tai diskusijos su seimu (su jos frakcijomis) del naujo kandidato (arba seno pratesimo) ir tik po to – siulymai seimui. taciau tartis su seimu adamkaus II komandai, matyt, ‘ne onoras’ :) tai ir elgiasi ultimatyviai, nors konstitucija ipareigoja elgtis ieskant abipusio (prezidento ir seimo) sutarimo.

     • na, kiek teko girdėti iš patikimų šaltinių, prezidentas yra pasakęs: leiskit man ramiai pabaigt kadenciją.
      TAŠKAS

  • Anonimas

   „Valinskas be je irgi neprognozuojamas…“
   Atsargiai GIGA, užsirausi ant Virgio :)

 • per paskutinius keliolika metų turėjom tris Prezidentus.
  1-asis šiame poste jautėsi labai nejaukiai, glaudėsi keliuose kabinetuose Seimo rūmuose, todėl natūralu, kas svajojo apie savo kampą, menininkų rūmai (dar anksčiau Kutuzovo) buvo rekonstruojami į šiuolaikišką modernią Prezidentūrą,
  lygiagrečiai su savo drauge Kristina rezgė planus kaip tapti Draugystės viešbučio savininkais.
  Trečiasis susimovė dėl pilietybės suteikimo savo įtartinos reputacijos rėmėjui, darbo metu telefonu išmušinėjo vienos kelių bendrovės akcijas, taip pat savo poste jautėsi nejaukiai, keistai.
  Antrasis, kilus VSD skandalui, srityje, už kurią atsakingas, pareiškė, kad „šiame koncerte aš nedalyvausiu“ …
  Įdomu kuo nustebins ketvirtasis (-oji)?

 • Anonimas

  Fredziui,as nemanau,kad „treciasis“ susimove del pilitybes suteikimo savo remejui.Nes pilietybes suteikimo kriterijai gana subjektyvus is kuriu vienas-uz kazkokius tai nupelnus Lietuvai.Tuo tarpu „antrasis“ vertaliocika buvo ivertines medaliukais-o tai jau nuopelnas Lt,bet kokiu atveju tikrai didesnis nei daugelio tu kam pilietybe dave „antrasis“

 • Įsivaizduokite jei pretenduotų alternatyvioji pretendentė į Prezidentus K.Prunskienė, kas yra labai tikėtina, ir netyčia laimėtų. Žiniasklaidoje mirgėtų pranešimai kiek ji turi kostiumėlių, kaip vairuotoją palikusi draudžiamoje vietoje perkasi iš reprezentacinio fondo sau batus, o iš pačios Kazimieros tik girdėtume tuščias frazes, kad reikia sugyventi su kaimynais. Būtų baisus liūdesys ir neviltis šalyje. Moderni ir šiuolaikiška Dalia yra šimtą kart geriau, nors iš dalies sutinku, kad tai katė maiše.

 • Anonimas

  pone racai, man atrodo, kad jus retorikos klaida verciate procedurine. ne mano reikalas jus amato mokyti, bet, manau, jei pacios grybauskaites paprasytumet patikslinimu, gal kitokias isvadas parasytumet.

 • Anonimas

  Žinote pas mus po Grybauskaitės kalbos apie gręsiantį bankrotą , rytojaus dieną vienas senukas atlėkė į vieną iš bankų ir atsiėmė nemaža indėlį eurais. Jo klausia ar nebijosite laikyti tokią sumą namuose? O žmogus , sako bijoti bijosiu , ale vistiek geriau , negu , kad visiškai prarasti savo pinigus.
  Tai va matote kokios pasekmės po Grybauskaitės plepalų. Tegul daro išvadas vyriausybė.

 • Anonimas

  Tokių senukų buvo ir bus nepaisant kokį prezidentą išrinktum ir nepaisant ką jis bekalbėtų – maždaug 50 % nuo mūsų pensininkų… Net ir dabar prasidėjus krizei buvo fiksuotas stambių daiktų – televizorių, šaldytuvų, etc. pirkimas – kaip senais sovietiniais laikais bandant „deficitinėmis“ prekėmis apsaugoti pinigus nuo nuvertėjimo.. Taip kad indėlio atsiėmimas iš banko labai nekaltas veiksmas…:)

 • Anonimas

  tuo paciu registru- pas mus pulkas senuku visuose bankuose indelius padidino, nes isganytojo kirkilo kalbu prisiklause, issiilgo, o susede ir pasideje lazdas, tik sneka- kaip gera buvo.

 • Anonimas

  Labai puikiai suprantu Grybauskaitę. Aš jos vietoje iš šleikštulio tikriausiai apsivemčiau, kaip partija, viena ranka rašanti homofobiją įteisinančius įstatimus, bando tau tapšnoti per petį.

 • Anonimas

  politika- vaikų darželis…
  -mama,nežinau ar aš noriu šito „saldainiuko“,bey,jei nupirksi,tai gal ir skanus.
  Juokinga ir apsurdiška.
  Laukiam,kol kas „patems“,“patrauks“,parems ir tada…
  Suaukit.Žmonės.
  Atrodė,tokia rimta moteris ir še tau,kad nori…

  Neis ji,gerbiamieji, rinkimuosnan…Neis.
  O jei eis,tai aš,asmeniškai,už ją nebalsuosiu.
  Nepatinka,moterys,karjeristės…

  Jei liks,tarkim, du kandidatai- mis arogancija ir misteris arogancija,tai balsuosiu už Tadą Blindą, Obamą,..Mano teisė rinktis :)

  Elgesys pas panelę Grybauskaitę,kaip pas arogantišką blablabla: atvažiuoja,pabara,pakalba, pasišypso,..su šituom „gulsiu“ su šituom- ne. Apsispręsk,nes atrodai,kaip mažvaikė.

  Kodėl,nei karto negirdėjau jos,gerų pasiūlymu,kaip o pvz.: kaip greičiau pavyti,vidutine alga, EU senbuves?
  Kaip išnaikinti/išrauti korupciją ir pan.

 • Na, galima „nebūti remiamai“. Užtenka priglusti trumpam.

 • Anonimas

  Valentinai,as pacio nelabai supratau.Kodel Lietuvos prezidentas,asmuo,kuris yra reprezentatyvus,kuris turetu buti tautos sazine,turi skambinti Sarkozi?Tam yra premjeras,tai gal tegul p. Grybauskaite pretenduoja i premjerus ne nuo Lietuvos zmoniu,o su kokia nors partija.Be je as nesu didysis ES kabinetu zinovas,bet man atrodo,kad jos,o tiksliau Europos Komisaro igaliojimai labai jau ispusti.As labai jau abejoju,kad pvz duotu atveju Grybauskaites pareigos Briuselyje leidzia daryt nors kokia zenklesne itaka,tarkim,Europos centriniam bankui…

 • Anonimas

  GIGA, aš tiesiog galvoju, kad iš prezidento būtų bent kokia nauda, jei jis tinkamai atstovautų šalies interesams. Tai ir yra reprezentacija. Šalies viduje prezidentas nereikalingas. Pagalvojime, kas atsisiktų jei nebeliktų seimo? Niekas neleistų įstatymų. Kas atsitiktų jei neliktų vyriausybės? Nebūtų vykdomi įstatymai. Kas atsitiktų jei neliktų prezidentūros? Nieko. Valstybė gyvuotų toliau. Įstatymus pasirašinėtų kas nors kitas ir viskas būtų daugiau ar mažiau gerai.
  Prezidentas tautos sąžinė? O jei tauta be sąžinės? :)

 • Anonimas

  Valentinai

  Kokia kalba turi kalbėti prezidentas,kai reprezentuoja šalį?
  Manau,kad- lietuvių…
  dėja,man labai gaila,kad mūsų „tapkės“,dažniausiai, savo „paskaitas“ užsienyje skaito „savo gimtąja“ kalba- anglų.
  Gėda.
  Amerikos,Prancūzijos,Rusijos ir t.t. nesu girdėjęs,kad kalbėtų,tarkim lietuviškai?
  Jauskim pagarbą savo Tėvynei,o nuo to ir pradėkim diskusiją.
  Būdamas prezidentu,kalbant/sakant kalbą,kokima Davose ir pan.,tai dar ryškią vėliavą „pasikabinčiau“ ant kostiumo,kad matytų,jog Lietuva kalba,o ne asmenybė,kuriai svrabiau savos ambicijos ir JAV interesai,nei Tautos,kuri yra ir gyvuoja ilgiau,nei jo „svajonių“ šalis.
  Turėkim saiką ir pagarbą.
  O pagarbą reikia užsitarnauti.
  „tapkės“ neužsitarnavo.
  Kaip ir Grybauskaitė.

 • Anonimas

  Valentinai

  Kartais per „gražiai“ kalbi…
  Nori įtikti A.Račui?
  Baik.
  Nepersistenk.
  Visi esam tie patys- žmonės.

  • Anonimas

   Nerijau, ar negėda ant manęs šitaip? Negi galvoji, kad aš galiu neturėti savo nuomonės? Ką reiškia „gražiai“? Sakau ką galvoju. Pavyzdžiui galvoju, kad tavo parašymas apie kalbėjimą gimtąja kalba yra visiška nesamonė. Oficialiuose susitikimuose kalbėti gimtąja kalba yra protokolo reikalavimas jei aš neklystu. Neoficialiuose, pavyzdžiui Davose, kalbėti gimtąja kalba yra kaimietiškumas, nes ten prezidentas atvažiavo ne rodyti mistinę Lietuvos stiprybę, o tartis su įtakingais žmonėmis ir atnešti tiesioginės naudos Lietuvai – paskolų, investicijų, politinio palaikymo ir t.t. Jei Adamkus su amerikonais kalbėtų anglų, su rusais rusų, su arabais arabų, o su japonais japonų kalbomis – tokiu prezidentu aš didžiuočiausi, nes tai rodytų jo platų akiratį ir intelektualinį pajėgumą. Bėda ta, kad Adamkus nelabai gerai kalba anglų ir lietuvių kalbomis. Bet ką padarysi toks jau jo gyvenimo kelias.
   Prisimink Brazauską, kuris anglų nekalbėjo. Tarptautiniame gyvenime atrodė kaip asilas. Tada man buvo gėda už Lietuvą.

   • Anonimas

    Jei Jums,Valentinai,gimtoji kalba yra „kaimietiškumas“,tai kalbėti ne gimtąją kalba yra „miestiškumas“?
    Atrodo ir metų turit,bet kalbat,kaip mažvaikis.

    Neoficialiose pakalbėjimuose- prašom,kalbėk kiek tik nori ne gimtąją(mistietiška)kalba,o oficialiose pasisakymuose,kurį rodys per visas TV ir kt. žiniasklaidos priemones- gimtąją,šiuo atveju,lietuviškai.
    Prezidentas,kaip institucija yra lietuvos atstovas,o ne JAV,Rusijos ar Kinijos.

    Valentinai,
    negirdėjau Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos prezidento,oficialiai kalbant „miestietiška“ kalba.

    Kalba yra tik priedas(pliusas)paplepsejimams ne oficialioje aplinkoje: Kaip sekasi?Kaip šeima?Kaip „tas-Nordstream“ dujotiekis,jūsų manymu?it t.t. ir pan.

    valentinai,turėkite savo nuomonę ir aš jos jums neatimsiu,bet.
    neįžeidinėkit mano ir mūsų visų kalbos.ją vadindamas- kaimietiška.

    Ir kitus žmonės vadinti asilais-nekorektiška/nemandagu.Nesvarbu,kad ir kas jis bebūtų AMB, Zuokas ir pan.
    :)
    Nemeilę galima ir kitaip išreikšti,o be to,asilas „ne leituviškas“ gyvūnėlis,labiau tiktų- paršas, šeškas ir pan. :)

 • Anonimas

  Nerijui,10:05 komentaras super!

 • Anonimas

  Intriga dar ir tame- kas toji, apie kurią vien tik čia pasakėm:

  Fredis – maksimalistiškai taikliai- Katė maiše

  Romas- biografijos pliusai gali virsti minusais – kai neįsipaišo į sistemą.

  Valentinas -joks racionalus, sveiko proto žmogus, savo noru, niekieno neverčiamas nekeistų sotaus ir patogaus gyvenimo Briuselyje į liūdną lietuvišką realybę.
  Su Sarkozy pakalbėti- Grybauskaitė tinka labiausiai.
  Kas atsitiktų jei neliktų prezidentūros? Nieko.
  Prezidentas tautos sąžinė? O jei tauta be sąžinės? :)

  Regis -Kodėl ji pasisakė prieš NT mokestį

  gintaras m – Jeigu norime Putino Nr. 2 Lietuvoje, tada rinkime

  • Anonimas

   NT mokestis?
   Man ir buvo keista,kad ji taip pasakė.
   Lai ateina į prezidentus,gal tada paaiškės jos visi turtai ir „praeito“ gyvenimo nuotykiai.
   Būtų smalsu ir įdomu :)

   Kam iš visi,valstybei,reikalingos institucijos,kaip Seimas ir Prezidentūra?
   Panaikinti ir visas įstatymų leidimo teises suteikti ministerijoms,kurios būtų tiesiogiai atskaitingos ministerijų vadovui.
   Ir viskas.Biurokratinis aparatas sumažėtų per pusę.

   Seimas tik leidžia įstatymus,kuriuos puikiai galėtų leisti ir atitinkamos ministerijos:
   žemės/žemdirbystės ūkio, su ja susijusius ir t.t. ir pan.
   O kas yra prezidentas?
   Niekas.
   Svajoja tik apie lėktuvą, ordinus,kurios jam kabina ir nežinia už ką, ir,kabinti ordinams.
   Kam ši „šaraškinų“ kontora reikalinga?

 • dėl „sotaus ir patogaus gyvenimo Briuselyje“ nekeitimo į „liūdną lietuvišką realybę“. Labai abejoju tokiais teiginiais. Nei ten sotu, nei čia liūdna. Kodėl J.Mačiulis nepalieka „Žalgirio“? Pavasaris žaidžian stipriausioje Europos lygoje Barselonoje būtų puikus. Matyt nusveria kiti dalykai, kuriuos kitiems sunku suvokti.
  Kita vertus neužmirškit, kad pabuvus Prezidentu tampa labai sotu ir čia (rezidencija, jos išlaikymas ir t.t.).

  • Anonimas

   Fredi, liūdna lietuviška realybė daugiau susijusi su mūsų politika. Pagalvok koks yra mūsų politikų lygis. Pagalvočiau labai stipriai prieš kandidatuodamas. Ar ne juokinga, jei Grybauskaitė vetuotų kokį įstatymą ir seimas atmestų veto, jį pasirašytų Valinskas? O verslo grupuotės įlindusios į politiką? O apgailėtina žiniasklaida? Tikra pekla. Reikia būti tikrai išprotėjusiam, kad lysti į šią peklą ir bandyti kažką keisti.
   Pažiūrėsime ar Mačiulis liks Žalgiryje kitą sezoną.

  • Anonimas

   Fredi,
   klausimas yra – ar Grybauskaitė pasiryžusi iškęsti jos biografijos faktų iki 1990m. viešą interpretavimą žiniasklaidoje, ar galės pakelti nuolatinį įtarinėjimą homoseksualumu mainais į rezidenciją ir išlaikymą iki gyvenimo pabaigos. Manau, kad lengviau būtų pasirinkti dar kartą padirbėti Briuselyje. Ir pinigų jai užteks kiek uždirbo. Manau žmogui psichologinis komfortas yra svarbiau.

   • Anonimas

    O gal vieną kartą, kas nors ims ir pasipiktins tokiu lietuvių būdu – klausytis tokių nesamanių iš žiniasklaidos.
    Gal pasityčiojimui iš tokių lietuvių – jinai turėtų pasakyti, kad va buvau skrebkė, enkavėdistė ir tratinau jus iš eilės.
    O dėl ano reikalo – tai mestelti vieną kitą milijoną žiniasklaidai, kad tuo klausimu lietuviukams nuo ryto iki vakaro kažkokias lėlių keverzones ir tematytų.
    Tegu atsipunta lietuviukai vieną sykį ta žiniasklaida, kai anoji negriešina pauždarbiauti.

  • būtent, pabuvus prezidentu, visam laikui patenki į istorijos vadovėlius su išlaikymu iki gyvos galvos…

   turint tokį reitingą neiti būtų savižudybė…antro šanso juk niekas neduotų…

   • Anonimas

    logiška ir taikliai :)

 • Anonimas

  Vis toliau daromas PR’as… Paziurekite i alfa.lt apklausas. Yra tokia apklausa: kokiam politikui simpatizuojate. As net neperskaites kandidatu iskarto pasakau kuris politikas surinko daugiausiai balsu… Spaudziau bele ka, kad tik rezultatus paziureti. Ir nesuklydau… Ar kas gali paaiskinti si fenomena? Kaip suprantu, tai ne visi daro ta PR, o tik tapo to PR aukos…

  • Anonimas

   blogiausia, kad vietoj tų kvailų apklausų geriau talpintų rimtus analitinius straipsnius apie Lietuvos konstitucinę sandarą apskritai ir Prezidento galias ir pareigas konkrečiai.. jau 2009 lauke, o mes niekaip neišmokstam kritiškai ir iš esmės žvelgti į reiškinius. Jeigu visi šaukia, kad Adamkus (ar Adamkus II) yra blogas prezidentas tai turim aiškiai suvokti – KODĖL, kad tas nepasikartotų ir su kitu prezidentu… Dabar gi vėl po truputi lipam ant to pačio grėblio. Paprastas dalykas – patalpinkit diskusiją KO NORIT iš naujo prezidento ir kas jūsų manymu yra GERAS PREZIDENTAS, tegu žmonės rašo, o įvairūs analitikai vėliau komentuoja. Dabar gi daro pačias paprasčiausias apklausas – visiškai neatsako už jų objektyvumą ir toliau stumdo „bullshit’ą“.. O dėl spaudos „važiavimo“ tai žmonės atsirenka, ne visi, bet atsirenka.. Jeigu Grybauskaitė realiai dirbs, tai nepadės jokie straipsniai apie tariamą homoseksualumą ar dar velniai žino apie ką. O jeigu bus taip, kaip dabar, kad pasisako prieš NT mokestį aiškiai nepaaiškinus kodėl, automatiškai palieka vietos interpretacijoms ir tada jau vėl beliks kaltint ką nori spaudą, tautą, socialistus, anarchistus ir blogą Vilniaus orą.

   • savo ausimis girdėjau, Dalia sakė: „NT mokestį reikėjo įvesti prieš tris metus, kai buvo burbulas.“
    Įsivaizduokim jei mokestis būtų įvestas dabar, papildomai prie padidėjusių sausį įvairiausių mokesčių … statybų sektorius merdi, o jis yra vienas didžiausių ekonomikos variklių. Gal jau geriau devynis kart pamatuoti, o dešimtą kirpti? To dar betrūko, kad prie viešų svarstymų apie apmokestinamus automobilius būtų svarstoma nuo kokios ribos (kelintas) apmokestinamas NT, nuo 250 tūkst., 0.5 mln., 750 tūkst., virš 1.0 mln. ir t.t..
    Regitroje prieš naujuosius žmonės paniškai išregistravo automobilius …

    • Anonimas

     tai ką reikėjo ar nereikėjo palikim nuoširdiems pokalbiams kas geresnio p. Grybauskaite. Gyvenam šiandien, šiandien turim krizę (turbūt dar net nežinom kokio masto) ir valdžia karštligiškai – 1. taupo pinigus 2. ieško kur jų gauti. O tai ką reikėjo, nereikėjo prieš 3, 5, 10, 30 ar 100 metų palikim įvairaus lygio komentuotojų komentarams… Visam normalesniam pasaulyje toks mokestis yra, pinigų atneša ne per daugiausiai, bet su to mokesčio pagalba sprendžiami ir kiti tikslai. Lietuvoj šis mokestis irgi yra. Bet kalba eina apie visuotinį mokestį už NT, neišskiriant verslo. Jeigu aš matau, kaip valdžia karšligiškai uždarinėja įvairiausias skyles, tokias kaip SODROS išmokos motinoms, lubos bedarbiams ir t.t. net gi pradeda viešai samprotauti už automobilių mokestį, man kyla klausimas, kodėl stovintys milijoninės vertės NT objektai niekam neįdomūs. Ar tai nereiškia, kad valdžia kokia jį bebūtų (tame tarpe ir pačio nemėgstami socialistai) sąmoningai vengia 1. visuotino turto deklaravimo 2. atsakomybės klausimo sprendimo už ne pagal pajamas turimą turtą 3. ir turto ir NT mokesčio įvedimo. Tik tiek. Man asmeniškai labai svarbi Grybauskaitės pozicija šiais (ir ne tik) klausimais. Kas be ko, jeigu ji kandidatuos bus galimybė jos išklausyt.

 • Anonimas

  KANDIDATUOS!
  Perskaičiau Komjaunimo Tiesos vedamąjį ir supratau jog jie jau žino. Kiek pamazgų išpylė ant jos. Kodėl taip bijo?
  Va čia ir pasimatys, kad formalumai registruojant kandidatą – svarbu. Neatsitiktinai kažkoks „išminčius“ siūlė kreiptis į teismą, kad nuspręsti ar ji gyvena Lietuvoje.
  Vaigauskas, suprantama, prieš valstybininkus nesišakos.

 • Anonimas

  man tai keisti jusu samprotavimai-pasilikimas Briuselyje siltoj vietoje,negu prezidento postas.Nu ir alternatyvos?Manau,kad saziningai atsake nei vienas is musu neatsisakytu tokios galimybes,nesvarbu kas kaltins mus visa kadencija homoseksualumu,pilnapadyste ar bendradarbiavimu su HAMAS.O musu Lietuveles politiku tarpe kiek zinau tik vienas Ozolas,kuris sugebejo laiku ir vietoj atsistatydint pralaimejes rinkimus,dar tiesa Cepaitis apkaltintas bendradarbiavimu su KGB,o kiti -„irodykit,as nekaltas“ arba „dariauu,bet tai tik geri darbai“,taip,kad,manau,Grybauskaitei irgi giliai „dzin“ ka apie ja kas kapstys ir galiu 101% garantuot,kad ji kandidatuos!

 • Anonimas

  Negi taip blogai yra iš tikro – niekas netiki, kad į Prezidentus galima eiti „vardan tos …“?
  Valentinas, gal išimtis, bet irgi pragmatiškai sudėliojo pliusus ir minusus.
  Durna mintis lenda galvon- vardan savo įsitikinimuose įsivaizduotos Lietuvos, viską, kas materialu paaukojęs, prieškaryje ėjo tik toks ūsuotas Antanas…
  Gal todėl Čilinskas nori Daukanto aikštėjė matyti sutanuotą asmenybę?

  • Tikslūs K.Čilinsko žodžiai:

   „Galbūt nebūtina rinkti žmogų, kuris susijęs su valdžia, ar buvęs valdžioje. Gal mes galime eiti ir kitu keliu, pavyzdžiui, kaip Čekija rinko savo prezidentą iš kultūros, meno, literatūros žmonių.

   – Kalbant apie netradicinį tautos pasirinkimą, galbūt realiausiu kandidatu į prezidento postą galėtų tapti autoritetą turintis dvasininkas?

   – Taip, kandidatu gali būti ir dvasiškių luomo atstovas. Manau, kad ši galimybę turėtų būti labai rimtai svarstoma. Juo labiau ši krizė, kuris yra dabar kilusi, išsivystė iš moralės krizės“.

   Prezidentu gali būti IR dvasininkas, bet gali Ir ne …

   • Anonimas

    dar tikslesni K. Čilinsko žodžiai (kalbant apie prezidentą):

    „- Visų pirma esu šalininkas to, kad pirmiausia turi būti sukurtas demokratinis judėjimas, kuris galėtų demokratiškai svarstyti kandidatūrą. Man patiktų toks modelis, kaip kad yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai vyksta kandidato pirminiai rinkimai, varžytuvės tarp asmenybių, jų programų. Šio proceso rezultatu galėtų tapti kandidato iškėlimas. O jeigu iš anksto sustatomi kažkokie barjerai ir tauta gauna tik pavardes, tokiuose rinkimuose dalyvauti nenorėčiau.
    Be to, man atrodo kur kas svarbiau ne užimti kėdę sistemoje, bet keisti pačią sistemą. Atsisėdus į tą kėdę, nieko neįmanoma padaryti, ar būnant Seime, ar kitur. Tų žmonių keitimas, nekeičiant pačios sistemos, nieko nereiškia. Todėl ir sėsti į tą vietą, kai nekeičiama sistema, tikrai nenorėčiau.

    – Prakalbote apie sistemos pakeitimą, kaip jūsų nuomone, tai turėtų vykti?

    – Turi būti stiprus žmonių vienijimasis tam, kad būtų siūlomi įstatymų projektai, oponuojama nedemokratiškiems sprendimams ir pradėta kurti teisinė – demokratinė valstybė. Kitaip niekas nepasikeis, tęsis taip, kaip ir buvę – nepriklausomai ką ir kur bepasodinam, o sistema išlieka nedemokratinė ir neteisinė. Tada nėra prasmės iš vis kandidatuoti į kokį nors postą.“

    šaltinis lrytas.lt

   • Nesąmonė. Negali būti prezidentu dvasininkas. Jokiu būdu.

    • Anonimas

     jokiais būdais

    • Anonimas

     Artūrai, kokių dar profesijų žmonės neturi teisės tapti prezidentu? Lietuvoje labai trūksta demokratijos supratimo (Valinsko atvejis).

     • Romai, aš išsakiau savo nuomonę. O teisę turi visi – net ir jūs.

  • Anonimas

   „sutanuotą asmenybę“…. va va, apie ką ir eina kalba – GERAS PREZIDENTAS turi būti – kostiumuotas. NE KITAIP. O dar geriau – sijonuotas. Taip mes sprendžiam kas yra gerai, o kas blogai.

   • Anonimas

    Tame visuotiname pasimetime- kai aiškiai lovų perstatymo neužtenka – geriausiai tiktų uniformuotas.
    Nebūtinai generolas, kurių turime jau gal dėsėtką. Tiktų ir jefreitorius- su ūsiukais.
    Graikai vieną buvo pasirinkę pulkininkus.

 • Anonimas

  o tai Lietuvoje visa laika taip budavo ir yra -nesvarbu ka skirdavo ar rinkdavo krepsinio komandos treneri ar firmos/gamyklos direktoriu.Visur visada visi matydavo tik pavardes su tikrais ar tariamais nuopelnais.Tai ypac gerai buvo matyt atsilimo laikotarpiu,kai atsirado siek tiek demokratijos ir zmones galejo bandyt kazka rinkt.Ir tada pavyzdziui renka gamyklos vadova ar kad ir kokio padalinio.Isstatomos kandidatuoti pavardes,“kazka nuveikusios“ ar bent „girdimos,toje imoneje“,o kad tais laikais papultum i sias 2 kategorijas 99% turi but komunistu.Ir budavo visiskas zmoniu sumisimas kaip kazkas rimtai ar juokais isstaytdavo alternatyva nepartini,bet tikrai zmogu su tokiais paciais moksliniais ar darbiniais pasiekimais,bet be „skambio pavardes“.As tada buvau jaunas,bet daug kartu stebejau ir,mano nuomone,gerbtinu zmoniu sumisima ir tikrai ju nesuvaidintus komentarus apie si alternatyvini kandidata – „o kas jis,ka jis veike,kas jis buvo-jis niekas“.Taip yra ir dabar.Grybauskaite jau tapo brendu del to,kad sedi Briuselyje,kur faktiskai neturi jokiu realiu galiu,nes kiek as zinau,ji budama Euro Komisare ir pastoviai pasisakydama ekonomikos klausimais,neturi jokios realios itakos Europos Centriniam Bankui.Taciau yra skambi pavarde,visi net pamirsta nelabai grazia jos biografija iki 1990.O jei ne ji,tai kas?Ir prasideda – Valinskas,Zuokas,Jukneviciene,Sukys,Kirkilas ir t.t. O mano giliu isitikinimu- Prezidentas turi but Tautos sazine.Galu gale,kaip beskambetu tai turi but toks zmogus,kuriam mirus tauta naturaliai gedetu…Kazkas panasaus kaip Havelas Cekijoj (nors jis dar gyvas) ar Reiganas Amerikoje.Tai kam ziuret i tas skambias partines pavardes.dabar vis daugiau skamba Cilinskas.Taip vertas pagarbos zmogus,tiesa man labai nepatiko tai,kad jis gyne ta Krekenavos darbininke,kuria uz visiska absurda padare ciut ne tautos didvyre,tikriausiai keletas partiju jai net vieta sarasuose rinktis i Seima siule…Bet salyje yra ir daugiau vertu pagarbos saziningu zmoniu.As nezinau akademiniu ar kulturos sluoksniu,bet ilgai negalvojus man is kart iskyla filosofo Radzvilo pavarde.Yra dar A.Patackas ir t.t.

  • Anonimas

   GIGA:
   O mano giliu isitikinimu- Prezidentas turi but Tautos sazine.
   Valentinas:
   Prezidentas tautos sąžinė? O jei tauta be sąžinės? :)

 • Pagal mūsų Konstitucijos dvasią Prezidentui užtektų Ušacko kvalifikacijos, jokia Tautos sąžine jis neturi būti, užtektų elementaraus padorumo.
  Man priimtiniausia tokia formulė kai Krašto apsaugos ministre tampa Juknevičienė, švietimo – Vilkaitis, o sveikatos apsaugos – Čaplikas, todėl ir Valinskas natūraliai nutupia ten kur jam ir vieta.

 • Anonimas

  Nerijau, nesupratai ką rašiau. Valstybės tvirtumą ir savigarbą reikia rodyti rimtuose dalykuose, o ne antraeiliuose. Pavyzdžiui, kai Amerika prieš kiek laiko įvedė tvarką, kad iš atvykėlių imami biometriniai duomenys, Brazilija įvedė lygiai tokią pat tvarką amerikiečiams. Tai yra tai ką aš vadinu „stipru“.
  Dabar dėl esmės. Išsigrynino du požiūriai: 1. prezidentas turi būti tautos sąžinė, geras sąžiningas žmogus (GIGOS), 2. prezidentas turi būti pragmatiškas vadybininkas pritaikyta maksimaliai duoti naudą Lietuvai jam suteiktų įgaliojimų rėmuose.
  Kodėl mano nuomone neteisingas GIGA požiūris? Todėl, kad mes dabar turime šį variantą. Brangieji, sąžiningesnio, padoresnio, tėviškesnio, populiaresnio prezidento nei Valdas Adamkus mes niekada nebeturėsime. Nepaisant viso šito, mes esame ten kur esame. Vadinasi sąžiningo ir gero tautos tėvo/motinos variantas netinka iš principo nes jis neduoda nieko tik kainuoja pinigus. Mane dar stebina visų daroma prielaida; mums reikia sąžiningo prezidento, kad jis sugebėtų pasipriešinti korumpuotai sistemai. Mielieji, joks prezidenta nepakeis sistemos, jei mes jos nepakeisime patys. Nekraukime ant žmogaus atsakomybės, kurios jis negali pakelti. Jei jau esate patys tokie sąžiningi ir nekorumpuoti, eikite į politiką, kurkitės į partijas, pradėkite nuo savivaldybių lygmens, darykite žmonėms gera, tarnaukite jiems ir žingsnis po žingsnio žygiais, o ne žodžiais keiskite sistemą.
  Kitas dalykas. Kur yra didesnė tikimybė išrinkti sąžiningą žmogų? Ar vieną iš trijų milijonų ar 141 iš trijų milijonų? Jeigu mes negalime atrinkti sąžiningus žmones ten kur daug didesnė tikimybė juos atrinkti, kas jums leidžia galvoti, kad mes išrinksime vieną? Kokia tauta – toks ir seimas. Tokia ir valdžia. Korumpuota sistema yra visur. Policininkams į kišenę mokame mes, o ne valdžia, nelegalias programas kompiuteriuose naudojame mes, o ne valdžia. Zuikiais autobusuose važinėjame mes, o ne valdžia. Todėl net jeigu prezidentu išrinktume Jėzų Kristų, jis nieko nepadarytų, nes keisti reikia ne politikus o save.
  Atsižvelgiant į tai, manau, kad prezidentas vadybininkas, kuris galėtų šauniai derėtis su užsieniu siekdamas naudos Lietuvai ir stabdyti populizmą namuose, būtų geriausias variantas. Iš visų svarstomų kandidatų Grybauskaitė mano nuomone yra geriausiai tinkama šiam tikslui. Bet užmirškime žodžius Vilties prezidentas. Nėra jokios vilties.

  • Anonimas

   „Išsigrynino du požiūriai“. Yra ir trečias požiūris, jam atstovauja Čilinskas. Ir ne viltyje esmė, esmė ne šiaip sau būti geru, sąžiningu, o daryti realius darbus ir pirmiausiai naudingus žmonėms, kurie yra tikrieji šios šalies šeimininkai.. Valentinai, atsakyk man į vieną klausimą kodėl Grybauskaitė taip visiems arba beveik visiems politikams įtinka?? Neįtari, kad kažkas čia negerai? O dėl konstitucinių prezidento galių tai jeigu prezidentas turės tarp žmonių stiprų palaikymą ir užnugarį tai jis galės Seimui tokį spaudimą daryt, kad tie nežinos kur dėtis. Jeigu profsąjungos sugeba tokius kiekius žmonių surinkt prie Seimo, tai prezidentas dar ne tiek sukvies.

 • Anonimas

  Manau, kad reikėtų turėti omenyje, kad Lietuva yra pasirašiusi begalę sutarčių, yra sąjungos bei tarptautinių organizacijų narė (kurioje ir kuriose ką nors pakeisti Lietuva per mažai turi, kaip tas sakė, s…), įvertinant tai, kad Lietuvos energetiką pvz. įtakoja aplinkinių šalių oligarchai, kad tokių yra ir Lietuvoje, įvertinat kontekstą kuriame pavagiama tūkstančiai milijardų dolerių, o taip pat ir Lietuvoje ne mažiau, kaip po 2 milijardus kas met, įvertinant tai, kad Lietuvoje yra daug banditinių grupuočių, labai daug plėšikų ir vagių, kad turime įstatymus, kurie negali apginti teisingumo, kad jaunimo labai didelė dalis nėra auklėta padorumo, kultūros, kad turime santvarką, kurioje įtvirtinta milžiniškos socialinės atskirties šturmavimas (tam pridengti yra sukurtos gana galingos jėgos struktūros), įvertinat tai, kad neturime sveikatos apsaugos sistemos, įvertinant tai, kad bankai ne lietuviškos kilmės, kad krašto apsauga ne lietuviškos kilmės, kad Lietuvos žemę po kelių metų turi galimybę nusipirkti kitataučiai bei įvertinant tai, kad Lietuvos žmonės neturi imunineto blogiui, klastai, kad neturi savybių kooperuotis, kad įpratobūti išlaidūnai (nėra taupūs, skirtingai nei mūsų tėvai bei protėviai), kad nėra patriotai (dėl menkiausio gerbūvio išduoda Tėvynę), kad yra linkę kolobaruoti pagal to meto konjuktūrą ir t.t. ir pan. – pritariu minčiai, kad JE Valdas Adamkus buvo idealus krašto vadovas, nes tokioje situacijoje, kai žmogus visa tai žino gerai, kai kontekste turi milijonus dedamųjų (tuo tarpu, kai vidutinis lietuvis turi 2 ar 3 dedamąsias, dėl ko jam viskas visuomet aišku, ypač tuo pasižymi komunistai, kurie 1989 m. ir vėliau persikrikštijo į ultradešiniuosius) ir turi pačią labiausiai brangintiną žmogaus savybę (kurią paprastai turi vienas iš 10 milijonų) – laiku patylėti (nes kitu atveju būtų tik blogiau).
  Amen.

 • Anonimas

  Valentinas:
  Nėra jokios vilties.
  Regis:
  O dėl konstitucinių prezidento galių… …tai prezidentas dar ne tiek sukvies.

  Tai va, gal tik taip ir galima tvarką padaryti- ne perstatinėjant lovas, o tiesiog pakeičiant prostit…pardon – personas.

 • Anonimas

  Labą vakarą.
  Na, kad Grybauskaitė dalyvaus prezidento rinkimuose tai duodu 100%, aš manau, kad ji jau seniai apsisprendus, tik nori sukelt kažkokią nesveiką intrigą na ir prisidėti sau pliusiukų. Kas dėl dabartinio ir gal būt būsimo atlyginimo, tai nemanau, kad jai piniginis atlygis yra labai svarbus klausimas, be to ji neturi vaikų ir europarlamente kadencija jau baigiasi, jai kur kas svarbiau, manau, patekti į Lietuvos istoriją.
  Na bet aš už ją tikrai nesiruošiu balsuot. Kaip Kubilius ir visa komanda apmokestino orą ji rėkė gerai, nors buvo nueita pačiu lengviausiu keliu, kaip Kubilius pakeitė apmokestinimo politiką, ji vėl rėkia gerai, nematau logikos, o be to jos politika aiški-paspaust paprastus žmones. Kaip atimt visas kompensacijas, tai jai tinka, nors ne iš gero gyvenimo žmonės jų ieškosi, kaip apmokestint nekilnojamą turtą, tai matai jau ne laikas, tai galima padaryt ir vėliau ir t.t. Man įdomu kas bus kaip daug žmonių bus priversti palikt savo būstus, juos į gatvę vis tiek neišmes (tikiuosi) reikės išlaikyt valstybei ir ne oru jie bus gyvi. Na daug tokių kabliukų yra, kurie man neleis balsuot už šią ponią, Aš LR prezidentu matau Gitaną Nausėdą

 • Anonimas

  Regi, tikrieji šalies šeimininkai renka seimą, kuris atstovauja jiems, priima įstatymus ir skiria vadybininkus įgyvendinti tuos įstatymus. Tai ir yra realūs darbai. Joks mistinis prezidentas neateis ir nepradėd daryti kažkokius mistinius gerus darbus. Jei nepatinka valdžia, keiskit valdžią, o nesitikėkite, kad ateis stebuklingas prezidentas ir vietoje jūsų padarys tvarką.
  Dėl Grybauskaitės aš nežinau kodėl ji visiems tinka. Jokių įtarimų, kad ji kažkaip susijusi su sistema neturiu ir kol kas niekas jų nepateikė. Vertinu ją grynai pragmatiškais tikslais – iš visų minimų kandidatų ji yra vienintelė galinti pabandyti sukurti normalius mūsų santykius su Prancūzija, Vokietija, Italija, Anglija, Belgija, Nyderlandais ir kitomis mums svarbiomis šalimis. Taip manau todėl, kad ji yra eurosnobė, kaip ir kiti šių šalių vadovai. Mums labai reikia turėti gerus santykius su šiomis šalimis, tikiuosi bent šitoje srityje sutiksi su manimi.
  Čilinskas yra gerai, neturiu nieko prieš jį. Bet jis atneštų daugiau naudos ten kur yra dabar nei būdamas prezidentu. Čilinskas prezidentas = Adamkus prezidentas, daug geros valios ir jokios galios. Būtų eilinis nusivylimas.
  Bet atkreipk dėmesį, kad mano argumentai kodėl reikia Grybauskaitės skiriasi nuo daugumos. Visi galvoja, kad ji bus gelbėtoja „vilties prezidentė“. Nebus. Greičiau Šemeta kvadratu. Tačiau aš turiu vilties, kad jei Grybauskaitė griežtai paaiškins, kad atėjo metas gyventi pagal pajamas, gal kas nors ir suvoks.

  • Anonimas

   Čilinskas nebūtų lygus Adamkui. Jis yra eilinis lietuvis, kuris su visais gali pasiskųsti kaip yra blogai. Būtų veiklus, mažiau skųstųsi ir daugiau darytų. Taptų prezidentu niekaip nepasikeistų, tik turėtume problemų su užsienio politika. Sakyčiau Čilinskas būtų nelaimė mums visiems.

   • Anonimas

    „tik turėtume problemų su užsienio politika“ gal galima konkrečiau?

    • Anonimas

     Tarptautinėje politikoje yra ne mažiau purvo kaip ir Lietuvoje. Mes tik įsivaizduojam, kad esam purvo duobė žalioje pievoje. Su savo pažiūrom Čilinskas taptų problema. Politikai negali dirbti tokiu principu – tegul viskas aplink pasikeičia kaip aš noriu, kitaip nieko nedarysiu, nes bijau išsipurvinti. Deja, dažniausiai reikia rinktis tarp blogai ir blogiau, kad judėtum į priekį.

  • Anonimas

   Pirma ką noriu iškart pasakyt, kad gink Dieve, negalvoju, kad turiu vienintelę teisingą nuomonę. Tai tiek. Čia aš apie Čilinską. Antra – taip tikra teisybė, kad tiek Seimą tiek prezidentą renka tikrieji šios šalies šeimininkai (bent turėtų būti tikrieji). Todėl logiška būtų manyt, kad tiek Seimui, tiek prezidentui tie žmonės pirmiausiai turėtų ir rūpėt. Štai va čia ir prasideda visos problemos kodėl pas mus Seimas konkrečiai ir politinės partijos apskritai yra tokie nepopuliarūs. Diagnozė – „Valdžios liga“. Pirma problema, kad pusė Seimo išrenkama pagal partijų sąrašus. Antra problema, dalis Seimo narių patapo „etatiniais“ (4-5 kadencijos). Trečia problema, Seimo narių per daug. Kuo daugiau Seimo narių tuo paprasčiau įvairaus plauko lobistams ir šiaip interesantams kažką prastumt, susitart ir t.t. Taigi turim rezultatą, kiek berenkam tą Seimą o jis vis tiek toks kokio nenorim, džiaugiamės nebent tik tuo, kad galėjo būti ir blogiau.. Tai va žinom, matom ir visi galvojam ką dabar su ta sistema padaryt. Mano mintis, noras, įsivaizdavimas, kad turi būti išrinktas sąžiningas, geras, patikimas prezidentas kuris konkrečiais teisiniais pasiūlymais ir savo aiškios nuomonės reiškimu tą sistemą judintų iš pamatų, iš esmės. Taip, realius sprendimus šalies viduje priima Seimas ir vyriausybė. Ir ačiū Dievui, kad čia neturim dvivaldystės, pvz. kaip Ukrainoje. Todėl visa atsakomybė už vidaus politiką ir turi gult ant Seimo ir vyriausybės ir reikalaut pirmiausiai reikia iš jų. Bet kritiškai svarbu, kad prezidentūroje būtų žmogus kuris stebėtų visą Seimo ir vyriausybės darbą ir kritikuotų, savotiškai revizuotų visus sprendimus, kas be ko ir susigaudytų pats tuose sprendimuose, o ne su išskirtinai patarėjų pagalba. Dėl užsienio politikos, manau, kad tai išpūstas burbulas. Esam ES nariai, nelabai mes ten galim išsišokt su savo savarankiška užsienio politika, o jeigu ir išsišokam tai vistiek kaip didieji (Vokietija, D.B., Prancūzija) nuspręs taip ir bus, tas liečia ir ES vidaus klausimus. Kas be ko, nepamirškim, kad prezidentas tai iš esmės institucija, o ne vienas žmogus. Todėl dirba ten ne vienas žmogus. Tai va tokia mano pozicija (bent jau šiandien). Šiuo metu, manau geriausias būtų Čilinskas.

   • Anonimas

    Regi, visa tai ką sakai dabar nesėkmingai daro Adamkus. Kodėl galvoji, kad Čilinskui labiau sektųsi? Jo neklausytų lygiai kaip ir Adamkaus. Beliktų per metinius pranešimus paverkti kaip viskas blogai ir tiek.

    • Anonimas

     Pradedam nuo to, kad Čilinskas yra teisininkas ir skirtingai nuo pvz. Valinsko turi ir darbo patirtį, ir ne tik žodžiais o konkrečiais darbais įrodė, kad jam ne tas pats kas vyksta šalyje (LEO įstorija). Būdamas paprastu seimo nariu įnicijuodavo įstatymo pataisas ir aktyviai dalyvaudavo diskusijose. Adamkaus gi pirma ir esminė problema, kad jis be patarėjų teisėje nė žingsnio vienas. O, kad tie patarėjai turėjo savo interesų irgi faktas. Visa tai man leidžia daryti prielaidą, kad Čilinskas būtų aktyvesnis ir produktyvesnis už Adamkų. Dėl klausymo ar neklausymo yra įvairių būdų paveikt Seimą ir Vyriausybę. Nuo langų daužymo iki Seimo apskritai ir valdančiųjų konkrečiai reitingų numušimo iki visiško nulio. Tie vadinami „paverkimai“ irgi skirtingi būna. Konkretus pavyzdys – Grybauskaitės ir Adamkaus kritika.

     • Anonimas

      Nesu toks tikras dėl jo sugebėjimų. Gerai, kurkime Grybų ir Čilių frakcijas šiame bloge. Gaila Virgis kažkur dingo nes būtų sukūręs Valių frakciją.

 • Anonimas

  Dėl Grybauskaitės.
  Apie tokią obelų pūgą, kokia buvo ypač pernai (kuomet visiškai be reikalo buvo iššvaistyta mažiausiai 10 mlrd. Lt) – žmonės sužinotų, žinoma, laiku.
  Manau tik tiek galėtų Prezidentas, ne daugiau.
  Pasipriešinti panorėjus (oligarchų globalizacijai)- šiandien gali tik „perekupčikai“ (tad jie yra neliečiami, tad jiems tos globalizacijos iki lemputės, kaip tas sakė).
  Dabar jei jie (perekupčikai) bus dar protingesni – veš jau net ne iš Turkijos (Kinija jau kaip ir užmiršta), bet iš Milano ir pan.
  20 tūkst. krautuvėlių Lietuvoje be kasos aparatų – būtų čiut daugiau nei parėkavimai prie LRS.
  Ir, gal būt, max įgnybimas, kokio gali susilaukti vadinami niekadėjai (iš mažiukų vanasi niekadėjų – perekupčikų, bet jokiu būdu ne iš ko tai kito, pvz. Prezidento ir pan. Gi jis demokratijos nelikviduos – vanasi ir blogybių. Ne. KOl bus demokratija 9o ji bus), tol blogybės, socialinė atskirtis, banditizmas augs geometrine progresija Lietuvoje).

 • Anonimas

  Gerbiamas A.G.
  Gal galite paaiškinti kas tie perekupščikai ir kaip dabartinis koalicijos kursas juos veikia – ar jie stiprėja ar atvirkščiai silpnėja?
  Jūs už kasos aparatus turguose ar ne?
  Jei galvojate, kad žmonių valdymas yra blogybė, kokį siūlote modelį?

  • Anonimas

   Trumpai, nes turiu bėgti.
   Tai po 1990 m. nelikusių gamyklų ir pan. darbuotojai (ne tik ITD). Visokių pitačiokų ir pan.
   O dar po to, pamename jaunimas mokėsi ne universitetuose, bet gariūnuose.
   Taigi, istoriškai – ne jų kaltė, kad ten atsidūrė… tad visi džiaugėsi, kad rado veiklos (ir majį bala tuos kasos aparatus – visi galvojo… 5 kolona būtų didesnė bėda nei darbas be kasos aparatų…).
   Kip dalinai ne skrebkų būna kaltė, kad jie atsiranda – bet tų, kurie juos pagimdo… o tokių visais laikais Lietuvoje apstu (gimdytojų).
   Kasos aparatai neturi būti tik Lietuvos ūkininkams ir Lietuvos kitiems smulkiems gamintojams. Taip visais lakais buvo, yra ir bus. Ira taip turi būti.
   Visi kiti atlieka pardauotuvės funkcijas – tad ši situacija su perekupčikais yra įstatymų pažeidimai, kurie (pažeidimai) yra toleruojami norint išsaugoti langus, plikę (plikę, kad neišbandytų į ją kiaušinių tvirtumo).

 • Anonimas

  Valentinai (o ir aplamai visi),gal as kazka praleidau Lietuvos politiniame gyvenime,bet niekaip negaliu suvokti is kur yra toks Adamkaus populiarumas ir is kur tokie difirambai kaip pats rasai “ saziningas,doras,teviskas“…?Cia apie ta zmogu,kuris derejosi atsisakyti jam Amerikos pilietybes ar ne ir kada jam jos atsisakyt,kuris kazkaip ne visai saziningai (bent pagal galiojancius istatymus kandidatavo)?As dar karta pabreziu-pats balsavau uz ji kaip jo oponentas buvo Paulauskas,nors ir nalabai teisetai jis kandidatavo,bet …. Taciau „SAZININGIAUSIAS,DORIAUSIAS,TEVISKASIS“ tai ne Adamkaus epitetai.Bet is kur jo toks populiarumas?Greiciausiai del to,kad nieko (tuo paciu ir ypatingai )bloga nepadare.Bet bloga nepadare ir Salamakinas,ir Jursenas,ir Saudargas,ir Ozolas (cia siaip improvizuoju pavardes)

 • Anonimas

  GIGA, nežinau. Čia gal psichologai arba sociologai galėtų atsakyti.

 • Anonimas

  o gal taip nera?as nemanau,kad jei dabar butu prezidento rinkimai ir Adamkus galetu juose dalyvauti,jis patektu i antra tura….O reitingai lieka reitingais

 • Anonimas

  Summa summarum
  Tame mūsų politikos bordelyje vieninteliai pakitimai – perstatytos lovos.
  Personos tos pačios, beveik visos – prostitutės.
  Koks skirtumas kas kur ir ką. Ir iš kur tampomos virvelės. Vis vien žinosim tik, kad tai – KAŽKAS, KAI KAS, KAŽKAM naudinga, KAI KAM paranku etc.

 • Anonimas

  Visiškai pritariu autoriui, kad „be jokių politinių partijų paramos“ Dalia Grybauskaitė prezidento rinkimuose nedalyvaus, nes jau senai yra remiama (yra nuolat reklamuojama). Esu įsitikinęs, kad ir parašus padės surinkti. Kokia galėtų būti geresnė parama?

 • Neabejingi

  Gerb. Arturai, siandien nesiulysiu i snuki (atsiprasau veida :) bet kodel manote kad Grybauskaite neverta Prezidento posto kaip principinga demokratiniams principams moteris (turiu irodymu) ? Del LEO aferos pozicijos is jos puses man ir jums tikiuos nera abejoniu !

  O jei kviecia ne partijas bet papastus zmones jos kandidatura paremti, gal reiktu kaip tik paskatinti balotiruotis, kaip manot p. Racai ? Manau reikia…. uzteks apsitapsnojusiu

  • Neabejingi, jei būtumėte neabejingi, nebūtumėte anonimai ir nesijaustumėte taip drąsiai… Ką aš manau, mano reikalas, o ne jūsų. O ką mano anonimai, man visai neįdomu.

 • Mauras

  jau esu rašęs šia tema e-parašo „krikštatėvio“ V.Grubliausko tinklapyje, ir mano nuomone tai ideali situacija, kai teisinė sistema žlugdo piliečio (kas jis bebūtų) iniciatyvą. Įteisint ir pradėti naudoti e-parašą rinkėjų valiai išreikšti mano galva reikėtų ne nuo rinkimų (kas iš tiesų susiję su nemažom rizikom, pagrįsta ir nepagrįsta baime tiek iš politikų, tiek iš rinkėjų pusės), o nuo paprastesnių e-demokratijos formų.

  Nuo ko pradėti – akivaizdu. Juk galima įteisinti rinkėjų parašų rinkimą, pvz. dėl referendumo inicijavimo, įstatymų svarstymo Seime, iškėlimo kandidatu ir pan., el.būdu. Piliečių santalkos siūlymas iš naujo Seimui svarstyti Leo LT nesurinko parašų, nes buvo ribota rinkimo infrastruktūra ir klaidų kontrolė – kokie 10+ taškų, kuriuose buvo galima pasirašyti, trūko pasirašiusiųjų rekvizitų, o e-parašo atveju klaidų tikimybė tiesiog eliminuojama per tapatybės nustatymo mechanizmą. Toks įteisinimas suaktyvintų rinkėjus ne 1 kartą per metus ar 2 (rinkimuose) o kur kas dažniau, ir politikams leistų dažniau sužinoti jų nuomonę. Tada atsirastų ir patirtis, ir pasitikėjimas. O dabar – susirėmę kaip ožiai: vieni „reikia, nes būsim atsilikę“, kiti „nesaugu, apgaus“. Tokias sistemas iškart paleisti į rinkimus tikrai neverta, reikia užsiaugint patirtį ir pasitikėjimą. Čia – dar viena praleista proga.

 • mantas

  Pakaicius straipsni, pamaniau gal ir teisingai raso Racas, taciau pasakaicius komentarus atrodo, kad Grybauskaite visgi lyg ir linkusi kandidatuoti.
  Racas sako ji neturi komandos, o kodel ta komanda negali buti konservatoriai pvz? tai kas kad ji kandidatuos kaip neprikalusoma kandidate… taciau realiai dirbs su kubilium ranka rankon.. Dabar is ju kalbu matosi kad ir kubilius ir grybauskaite vienas kita „myli“… Tad parasus gales cia rinkti konservu zmones…
  O kai suzinosim tikslu atsakyma apie jos kandidatavima tuomet apie sia Raco nuomone pakalbesime cia vel, ir matysim kas teisus buvo…

 • propoganda

  Dalia Grybauskaitė – komunistė, aukštosios komunistų partinės mokyklos dėstytoja.
  Gimė 1956 m. kovo mėn.01d.
  Tais laikais žmonės dirbti pradėdavo dažniausiai ne vėliau kaip sulaukę 23 metų. Taigi 1979. Jūs niekur nerasite jos biografijos, kurioje būtų nurodyta kur ir kuo ji dirbo iki nepriklausomybės atkūrimo.
  Universitetą baigė – 1983 Leningrade.(27-nerių metų amžiaus)
  Mokslinį laipsnį gavo – Maskvoje 1988 04 21. Institucija: Maskvos visuomeninių mokslų akademija prie CK KPSS. Disertacija: Visuomeninės ir asmeninės nuosavybės santykis asmeniniame pagalbiniame ūkyje
  Mokslo laipsnis: daktaras(ar nekeistoka, kad per 5 metus daktarą apgynė)
  1991m. Džordžtauno universitetas (Vašingtonas) Tarptautinių ekonominių santykių institutas
  Speciali programa vadovams

  Bet kur dirbo – nė žodžio. Turbūt gėda?

  Ar reikia Lietuvai tokio prezidento, kuriam gėda savo biografijos?

 • Pingback: D.Grybauskaitė: net internete rėmėjų kol kas labai nedaug | Artūras Račas()

 • Gintaras Slavinskas

  Visgi buvote neteisus p. Račai :)

 • Eurokomisarė Dalia Grybauskaitė yra 1) finansų specialistė, 2) dirbanti Briuselyje.
  Ji panaši į Tarptautinį valiutos fondą savo kalbėjimo maniera: savo pasisakymuose ji liečia šias temas: FISKALINĖ DRAUSMĖ, FISKALINĖ DRAUSMĖ, REIKIA MAŽINTI SOCIALINES IŠLAIDAS, FISKALINĖ DRAUSMĖ.
  Apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojai mano, jog eurokomisarė šiuo metu geriausiai atstovauja Lietuvos gyventojų interesams.
  Vadinasi, jie mano, kad socialinių išlaidų mažinimas geriausiai atitinka jų interesus.
  Vadinasi, gyventojai mano, kad jų interesų mažinimas ir drausminimas fiskalinės tvarkos labui geriausiai atitinka jų interesus.
  Čia akivaizdus sado-mazo elementas.
  Tai sėkmingai daro Kubiliaus vadovaujama nuožmiųjų Permainų koalicija.
  Šiandien per radiją Kubilius paskelbė, kad atėjo metas pradėti naują permainų etapą – dar kartą mažinti atlyginimus.
  Eurokomisarė Grybauskaitė yra pareiškusi kad „REIKIA MAŽINTI VARTOJIMĄ“. Dėl to ji priimtina inteligentams ir intelektualams, nekenčiantiems vartotojiškos visuomenės.
  Be to, D.Grybauskaitė imponuoja paprastiems žmonėms savo plačiai žinomu potraukiu prie kovos menų. Kiek pamenu, ji yra išsikovojusi kažkokį ten kovos menų meistrės diržą, ar ne?

  • Gintaras Slavinskas

   Citata:

   „Vadinasi, gyventojai mano, kad jų interesų mažinimas ir drausminimas fiskalinės tvarkos labui geriausiai atitinka jų interesus.Čia akivaizdus sado-mazo elementas.“

   Nejau jūs manote, kad didžioji dalis žmonių išvis supranta kokią strategiją nori įgyvendinti permainų koalicija? :) Jie supranta tik tai ką mato – užsidarančius verslus ir mažėjančius atlyginimus. Todėl negalima sakyti, jog visuomenė palaiko fiskalinės drausmės strategija, nes paprasčiausiai jie neišmano kas tai iš viso yra. O protingas fiskalinės drausmės laikymasis tikrai atneš mums naudos.

 • Regis

  Tai jau oficialu: „D.Grybauskaitė prezidento rinkimuose nedalyvaus“ taisom į dalyvaus. Belieka laikyt kumščius, kad jai vienai, be partijų paramos, pavyktų surinkt 20 tūkst. Lietuvos piliečių parašų, nes tai pagal Artūrą beveik neįmanoma.

 • Regis

  „Apsisprendžiau, kad esu pasiruošusi grįžti į Lietuvą, jei žmonės nuspręs, kad esu reikalinga dabar Lietuvoje, … Matau, kad esame visi pasiilgę tiesos, skaidrumo ir atsakomybės už savo šalį. Norime visi gyventi be baimės, pasitikėdami savimi, vienas kitu ir rytojumi.“

  nežinau kaip jūs bet aš vos neapsiverkiau.. Aš ja įtikėjau.

  • Gintaras Slavinskas

   Na man jos kalba irgi įtaigi pasirodė, kažin ar Lietuvoje neprasidės Grybauskaitėsmanija, kaip Amerikoje Obamanija.

   • Simas

    tai kad ta manija jau kokius tris, keturis menesius vis skatinama… Nepastebejote? Jei nepastebejote, tai per mazai domites musu politiniu-PRiniu gyvenimu…

    • Gintaras Slavinskas

     Na bet tik šiandien ji patvirtino, jog iškels savo kandidatūrą į prezidentus.

     • Regis

      Oficialiai taip. Neoficialiai manau senai buvo aišku, kad ji kandidatuos. Tas pats Brazauskas ar Kubilius ne kartą tai leido suprast..

  • Simas

   Man irgi istrigo sis pasisakymas – neperkosta, gryna politika… Baisu… Bet, manau, kad del jos, kaip vilties prezidentes (suprantate apie ka as?) kai kurie asmenys surinks pakankama skaiciu parasu (tipo „nepriklausoma“ kandidate…). As jau anksciau komentaruose apie tai rasiau… Paziuresime ar pasitvirtins

 • Rimas

  Kvepia jau Grybauskaites manija kaip Obamos manija; Vien ka rodo delfi straipsnio apie Grybauskaites apsisprendima apsklausa (apacioje)

  per 3 valandas, dalyvasusiu apie 10 tks
  pasiskanciu kad balsuos uz Grybauskaite beveik 9 tks apie 84%

  idomu; ar zmones daugiau nebekersins valstybei o pagrinde SAU – Valinsku :)

 • Pingback: D.Grybauskaitė prezidento rinkimuose dalyvaus | Artūras Račas()