D(elfi) karta

Formaliai aš nebeesu žurnalistas. Ir formaliai juo nebebūsiu. Priežastis paaiškinau ankstesniame įraše. 

Šiandien, savo gimtadienio proga, pagalvojau, kad man dėl to visiškai nebeskauda, šiandien jaučiuosi puikiai, kaip visada. Skaudėti turėtų jums, bet čia jau jūsų rūpestis.

O bet tačiau, net ir formaliai nebūnant žurnalistu, žiniasklaida ir žurnalistika man tikriausiai bus įdomi iki pat to momento, kai aš jau nebenorėsiu stiklinės vandens, nors, neabejoju, kad ją bus kas pasiūlo. Todėl karts nuo karto rašysiu. Apie tai, ką matau, kas man rūpi ir kas mane, kaip žurnalistą viduje, erzina, nervina, juokina ar kelia kitas emocijas.

Taigi, šekit mano gimtadienio dovaną jums (kas gali būti geriau, nei per gimtadienį daryti tai, kas tau labiausiai patinka?)

***

Apie X, Y ir Z kartas sužinojau iš Rasos, kuri yra mokslų daktarė ir geriausia Lietuvoje vaikų odontologė. Ji surado ryšį tarp skirtingų kartų atstovų elgesio odontologo kėdėje ir jos paskaita apie tai yra geriausia, ką aš girdėjau ar skaičiau medicinos tema.

Po to, kai pagrindiniu save vadinantis naujienų portalas delfi.lt paskelbė „2016 metų Lietuvos įtakingiausiųjų verslininkų ir ekonomistų sąrašą“ dvi dienas vaikščiojau, kaip po laidinės nejautros raunant protinį dantį, kol prisiminiau Rasos paskaitą apie X, Y ir Z kartas.

Ir padariau savo atradimą: Lietuvoje yra D(elfi) karta.

Mano atradimą paskatino jau minėtas „Įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašas“ ir to sąrašo vadinamasis „visuomenės balsas“, pagal kurį antra įtakingiausia Lietuvos ekonomistė ir verslininkė yra V.Uspaskich sutuoktinė J.Blažytė, o trečias įtakingiausias ekonomistas ir verslininkas yra A.Bosas.

Iš pradžių kokias penkias minutes juokiausi, tačiau, kai baigėsi laidinės nejautros poveikis, supratau, kad tai labai rimta. Nes „visuomenės balsas“ buvo nustatytas ne apklausiant delfi.lt išrinktą „elitą“, bet, „atliekant reprezentatyvų Lietuvos gyventojų tyrimą“.

Tą tyrimą atliko pagal delfi.lt užsakymus dirbantys „Spinter tyrimai“ ir tai šiek tiek ramina (nes jei būtų atlikę „Vilmorus“ ar RAIT, tai jau būtų labai neramu). Tačiau „Spinter tyrimai“ skelbia, kad jie apklausė 1002 respondentus, „65 atrankiniuose taškuose, išdėstytuose taip, kad reprezentuotų visą šalies teritoriją“.

Dalį gautų rezultatų, žinoma, galima nurašyti delfi.lt pasirinktai „tyrimo“ metodikai, kai įtakingiausieji renkami iš sąrašo, kurį sudaro delfi.lt.  Nes juk negali būti įtakingas, jei M.Garbačiauskaitė-Budrienė nusprendė, kad nesi  įtakingas Apie tai jau esu rašęs pernai po pirmojo delfi.lt „tyrimo“.Tačiau sveikas protas ir realybė, net ir priimant monikų metodika bei „Spinter tyrimų“ reputaciją, (įskaičiuojant ir  V.Uspaskich knygos reklamą delfi.lt) vis tiek negalėtų paaiškinti gautų rezultatų ir J.Blažytės bei A.Boso iškilimą į TOP 5 Lietuvos ekonomistus ir verslininkus. Net jei „Spinter tyrimų“ respondentams pateikiamame sąraše pavardės, prasidedančios raide „B“ dėl techninių kliūčių buvo išspausdintos 22 Tahoma šrifto dydžiu.

Sveikas protas ir realybė kertasi su „visuomenės balsu“ dar ir todėl, kad net ir delfi.lt parinkto įvairaus „elito“ apklausoje J.Blažytė ir A.Bosas nepatenka į „įtakingiausiųjų“ dešimtuką.

Išeitų, kad „visuomenė“ yra D(durniausia)? D(urnesnė) už politikus, verslininkus, visuomenininkus, žiniasklaidininkus ir net sporto bei popkultūros „elitą“? Nes tik visiškas D(urnius) gali teigti, kad J.Blažytė yra įtakingesnė už N,Numavičių ir R.Dargį, o A.Bosas – už N.Mačiulį ir D.Zubą.

Aš sakyčiau, kad ne. Nes visada sakiau ir kartosiu, kad didžiausi runkeliai ir čikenfektoriai yra tie, kurie kitus vadina runkeliais ir neskuta savo pilvo. Todėl mano spėjimas yra, kad „Spinter tyrimai“, respondentus 65 atrankiniuose taškuose pasirinko pagal tai, ar jų kompiuteryje/planšetėje/mobiliajame telefone „home page“ yra delfi.lt.

Ir būtent tie respondentai yra D(elfi) karta.

Jos požymiai yra: infantilumas, provincialumas, neraštingumas, neapykanta kitaip mąstantiems, nesugebėjimas kritiškai mąstyti, realybės nesuvokimas, tvirtos rankos poreikis, bandos jausmas, seksizmas ir žavėjimasis savimi.

Turiu pripažinti, kad tai yra didžiulis M.Garbačiauskaitės-Budrienės pasiekimas. Penkiolika metų, pamiršusi savo moteriškąją prigimtį ir galbūt stengdamasi kovoti su savo kompleksais dėl kūno formų, ji atkakliai darbavosi, kad užaugintų svetimus vaikus, kurie išpažintų jos vertybes ir idealus. Jai pavyko.

J.Blažytė ir A.Bosas tarp trijų įtakingiausiųjų Lietuvos verslininkų ir ekonomistų D(elfi) „visuomenės“ balse turėtų būti jos gyvenimo orgazmas.  Monika turėtų kilti į žvaigždes, jausadama neišmatuojamą pasitenkinimą, kad 15 metų maitinusi delfi.lt skaitytojus krūtimis, sėdmenimis, antrais ir pirmais galais, D.Grybauskaite, V.Putinu, Mokslo Tarybos finansuojamomis metodologijomis, „Norfos“ finansuojamomis žuvimis, Aplinkos ministerijos finansuojamais „grynais“, kitų ministerijų finansuojamais „projektais“, horoskopais, ekstrasensais, bunkiu, zvonkių, grigaičių, petruškevičių, jankevičių, jazzu namais, virtuvėmis, vaikais, automobiliais, šukuosenomis, nagais ir ragais, ji užaugino savo vaikus pati negimdydama.

Tie vaikai yra D(elfi) karta – Monikos vaisiai.

Tiems vaikams nerūpi, kas iš tikrųjų vyksta Lietuvoje ir pasaulyje. Nes Lietuvoje svarbiausis yra oras ir garbingi svečiai. Pasaulyje – V.Putinas ir K.Middelton. Jiems neįdomi ekonomika ir verslas. Nes ekonomika tai A.Jagelavičiūtė, o verslas – koldūnai.

Jie nežino, kas yra diskusija ir analizė. Nes diskutuojama pagal sąrašą. Jie nesupranta, kaip gali būti skirtingos nuomonės. Nes tikra nuomonė yra ta, kuri teisinga.

Sakysite – perdedu, hiperbolizuoju? Pavydžiu Monikai jos 1002 vaikų, nes pats turiu tik tris?

Imkime ir pažiūrėkime.

Štai jums 10 „pagrindinio“ Lietuvos naujienų portalo pagrindinių naujienų:

Delfi 1

Delfi 2

O štai jums artimiausių kaimynų latvių, kurie taip pat, turi D(elfi) kartą, 10 pagrindinių naujienų:

Latvija 1Latvija 2

Jei radote tris skirtumus, jums pasisekė. Jūs nesate D(elfi) karta, nesate Monikos nesantuokiniai vaikai ir „Spinter tyrimai“ jūsų tikriausiai neįtraukė į „visuomenės“ sąrašą.

Bet mes kartu galime pasidžiaugti už Moniką ir delfi.lt kolektyvą, kuriems pasisekė labiau. Jie užaugino „Spinter tyrimų“ D(elfi) „elito“ respondentų kartą, kuri į įtakingiausiųjų Lietuvos ekonomistų ir verslininkų sąrašą, pasiūlė įtraukti „stiliaus patarėją Agnę Jagelavičiūtę“. Nes juk ekonomistė ir verslininkė, pagal delfi.lt.

Juoksitės? Be reikalo, nes turėtumėte raudoti kaip per V.Adamkaus laidotuves. Nes jis nugalėjo Vėžį ir pagal D(elfi) kartą yra 4-as įtakingiausias Lietuvos politikas. Tikriausiai taps trečiu įtakingiausiu, kai Vėžys pasieks pergalę.

Mano Rasa taip pat Vėžys, bet D(elfi) karta pagal monikų metodologiją ir „Spinter tyrimus“ kažkodėl jos nepriskiria įtakingiausioms. Aš tuo džiaugiuosi, nes mes išauginome tris nuostabius vaikus, kurie nepriklauso D(elfi) kartai. Nes turi gebėjimą mąstyti ir turi savo nuomonę. Kurią gerbiame, net jei nepritariame.

Bet mūsų vaikai tikriausiai nepatenka į monikų metodologijos parinktų „Spinter tyrimų“ 1002 respondentų 65 atrankiniuose taškuose būrį. Galbūt kalta metodologija, o gal tai dėl to, kad delfi.lt nėra jų home page, o tai iškreipia D(elfi) kartos respondentų „Spinter tyrimų“ reprezentatyvaus „tyrimo“ rezultatus.

Bet ne apie mūsų ir Monikos vaikus visa tai.

Nors ir formaliai nebeesu žurnalistas ir savo vaikus visada atkalbinėjau nuo žurnalistikos studijų (nes nėra nieko žemiau už pagal delfi.lt užsakymą komentarus rašantį dekaną A.Vaišnį), bet dar noriu pasisakyti apie įtakingiausius žurnalistus pagal D(elfi) kartą.

Naujausi monikos „tyrimai“ apie įtakingiausius Lietuvos žurnalistus bus paskelbti jau po mano gimtadienio. Palauksiu, aš kantrus ir turiu humoro jausmą.

Bet belaukdamas noriu dar kartą pasigėrėti D(elfi) kartą, kurią pavyko užauginti Monikos mėgintuvėlyje pernai. Neturiu nieko prieš E.Mildažytę ar E.Jakilaitį (kuris, mano subjektyvia nuomone, yra geriausias Lietuvoje politinių pokalbių šou egzempliorius).

O bet tačiau. Sveikas protas ir realybė sufleruoja, kad tam, kad būtum įtakingas, tave turi girdėti, matyti ir klausyti.

D(elfi) kartai sveikas protas ir realybė neturi įtakos. Todėl D(elfi) kartos „visuomenė“ pernai įtakingiausia „žurnaliste“ paskyrė E.Mildažytę, o delfi.lt „elitas“ įtakingiausiu išrinko E.Jakilaitį. Jie abu savo srityse geri, bet jei nesi D(elfi) kartos atstovas, natūraliai kyla klausimas: kaip gali būti įtakingas, jei tavo laidas žiūri 5 procentai „65 atraminių taškų respondentų“ arba 6 kartus mažiau nei „Chorų karus“ arba „Nasha Russia“?

„Spinter tyrimai“, remdamiesi monikų metodologija tikriausiai sugebėtų į šį klausimą atsakyti.

Man neišeina. Todėl spėju, kad 2016 metų įtakingiausias Lietuvos žurnalistas bus dešreles gerai kepantis A.Tapinas arba D(elfi) kartos daugiavaikė (1002) mama M.Garbačiauskaitė-Budrienė. Žarnyno lazdelės pakoregavo kitus galimus nominantus.

Pasaugosiu pelenus iš savo židinio, jei suklydau.

Bet D(elfi) karta tikrai egzistuoja ir lenkiu galvą prieš M.Garbačiauskaitę-Budrienę, kad ji buvo tokia reproduktyvi.

Su gimtadieniu mane. Ačiū.

(7 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...