D.Grybauskaitė pasisakė: veidmainystė, neprofesionalumas ir tiesiog senatvinis marazmas

Žiūriu „Lietuvos ryto“ laidą 24/7…

Viena iš temų – prezidentės D.Grybauskaitės reakcija į Vilniaus savivaldybės rezoliuciją ir jos tiesioginė kritka trijų partijų atžvilgiu.

Ir aimanos: oi-oi, ai-ai, kaip gi čia dabar, to dar nebuvo, tra-lia-lia, opa-pa…

Žiūrėjau, klausiausi ir nervai nelaikė. Ir sunku buvo nuspręsti: veidmainystė tai, neprofesionalumas ar tiesiog senatvinis marazmas.

Tiesa, kalbant apie pastarąjį, tai dėl jo gali kentėti tik vienas iš laidoje pasisakiusiųjų – V.Adamkus.

„Aš jokiu būdu tokio dalyko nebūčiau daręs“, – berods taip pasakė jis žiūrėdamas į kamerą (cituoju iš atminties). Ir dar kažką pasamprotavo apie korektiškumą ar panašiai. Visko negirdėjau, nes pradėjau garsiai keiktis.

Nes, nepaisant to, kad aš jau irgi ne jaunuolis ir ne viską prisimenu, vis dar esu išlaikęs šiek tiek veikiančių smegenų, kad prisiminčiau, kaip tas pats V.Adamkus prieš 2000 metų rinkimus darė lygiai tą patį, ką dabar daro D.Grybauskaitė. Tiesa, iš kitos pusės.

Pamenate „Naująją politiką“? Jei ne – tai galiu priminti – tai buvo A.Paulauskas, R.Paksas, R.Ozolas ir V.Bogušis kartu sudėjus.

Pamenate, kas iškėlė „Naujosios politkos“ idėją? V.Adamkus gal jau nepamena, bet aš vis dar.

O pamenate, kas tapo tos „Naujosios politikos“ globėju? V.Adamkus gal jau nebegali prisiminti, bet aš galiu: tas, kuris šiandien iš TV ekrano sako: „Aš jokiu būdu to nebūčiau daręs“. Tas pats, kuris šiandien kažką nerišliai aiškina apie korektiškumą.

Man jo nuoširdžiai gaila ir vienintelis dalykas, kurį aš galiu padaryti tai jį užjausti. Nors tai jam jau nepadės. Deja.

Bet žiūrint į V.Bruverį, kuris yra jaunas ir šiaip jau lyg ir sveiko proto ir pakankamai patyręs žurnalistas, man pikta. Ir aš negaliu suprasti, kodėl jis kalba taip pat, kaip senas žmogus, praradęs atmintį ir aiškina, kad to nėra buvę ir kad tai labai baisu.

Aš taip pat negaliu suprasti, kodėl žurnalistas, kalbinęs V.Adamkų (nežinau, kas tai buvo), sugebėjo profesionaliai išsiaiškinti, kas ir kaip balsavo Vilniaus taryboje, surasti protokolus, bet paliko eteryje tą senatvinio marazmo išraišką be jokio komentaro.

Ir, beje, nors R.Valatka man ne draugas, dar kartą buvo galima įsitikinti, kas yra profesionalumas žurnalistikoje. R.Valatkos nemeilė D.Grybauskaitei yra vieša paslaptis (kaip ir mano nemeilė V.Adamkui,  ir tame iš esmės nėra nieko blogo, nes profesionalus žurnalistas ir neprivalo nieko mylėti), tačiau jis vienintelis laidoje nesiseilėjo ir neaimanavo. Jis išsakė savo nuomonę ir savo požiūrį. Kurie gali patikti arba ne, dėl kurių kažkas spjaudys į TV ekraną, o kai kas galbūt plos katučių. Bet niekam nesinorės vemti iš pasišlykštėjimo dėl neprofesionalumo, veidmainystės ir per TV eksponuojamos negalios.

(8 balsų, vidurkis: 3,25 iš 5)
Loading...