Profesionaliausi žurnalistai: man smagu

D.Radzevičius savo tinklaraštyje skelbia žurnalistų apklausos rezultatus.

Jie, žinoma, nėra labai reprezentatyvūs, nes apklausoje, pasak Dainiaus, dalyvavo tik 126 žurnalistai.

Vis dėlto rezultatai yra gana įdomūs.

O kai kurie jų – diskutuotini.

Nes, pavyzdžiui, aš savęs jau nepriskirčiau „naujienų agentūrų žurnalistams“, o R.Valatka šiandien vargu ar gali būti vadinamas „laikraščių žurnalistu“.

Kita vertus, pavyzdžiui, dėl R.Miliūtės, E.Jakilaičio ar A.Katkevičiaus man jokių abejonių nekyla (nors A.Katkevičius tikriausiai taip pat nebėra „žurnalų žurnalistas“).

Man asmeniškai, žinoma, labai smagu matyti, kad beveik trečdalis iš apklausoje dalyvavusiųjų paminėjo mane ir kad, pasak Dainiaus,  naujienų agentūrų kategorijoje „viskas buvo labai aišku“ – buvo minimi tik BNS žmonės.

Tai svarbu, nes vertino kolegos.

Gal ne veltui dirbame…

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • O kur kita naujienų agentūra su savo kandidatais dingo?

 • Fredis*

  Tik įsijungiau TV ir sulig tuo veiksmu nuskambėjo „žurnalistinis perlas“: „Kodėl Prezidentė leidžia vienai teisėjai kolioti kitus teisėjus be jokių kaltės įrodymų“. R.Miliūtė, „Teisė žinoti“.
  Galima drąsiai teigti, kad D.Radzevičiaus surengtos apklausos favoritė sumenko iki geltonosios žiniasklaidos darbininkės lygio.

  • Įsijungiau nuo vidurio, pirmieji kadrai – Miliūtė šypsosi Nekrošiui :)))

   • Fredis*

    Dar vienas minusas Ritai – pataikauja docentui, su kuriuo pozicijos sutampa.

    • Gaila, kad nuo pradžių nemačiau. Reikės per archyvą pažiūrėti. O dėl Ritos, matosi, kad pas juos ten draugiški santykiai..

    • Jei jau Miliūtė labai pataikautų Nekrošiui, tai nebūtų pastarojo bent porą kartų pašiepusi dėl pavartotų žodžių „sukomentuosiu“, „dasakysiu“.

     • Ir tos šypsenėlės tai sakant? Man tai primena koketavimą..

 • nerijus

  Jei Miliūtė- žurnalistikos etalonas, tai Račas- dundukų ešalonas.

  • AndriuZ

   Gal ir negrazu, bet juokinga :)

   • nerijus

    AndriauZ

    Gražu, kai Žmogus, save vadinantis žurnalistu, neatlieka tos priedermės, kurią pats pasirinko?..
    Nepatinka darbas: eik lauk!!! Kur problema?..

    p.s. savi- savus renka. Graudu.

 • Gintaras

  Būtų įdomu sužinoti profesionalumo matavimo vienetą žurnalistikoje. Rimtai. Nes kai vienoje kategorijoje suplaktos skaitančios ir rašančios galvos, nebesuprantu nieko. O kuo „žurnalų“ žurnalistas skiriasi nuo „laikraščių“ žurnalisto, o „visuomeninio“ transliuotojo“ žurnalistas nuo komercinio žino turbūt tik tas idiotas, kuris tai organizuoja. . Ir gal dar tie, kurie tokiomis „nominacijomis“ džiaugiasi. Sėkmės, „profesionalūs“ žurnalistai.

  • mielas Gintarai, ką nors pavadinti idiotu nėra labai sunku, bet neretai pasitaiko, kadiš šono idiotiška atrodo tai, ko nepavyksta suvokti. Žurnalų žurnalistai gerokai skiriasi nuo laikraščių žurnalistu savo darbo temu ir apimimi. Skiriasi ir formatas. Kalbant apie televizijas, turėti aiškų savininką yra visai kas kita nei būti priklausomu tik nuo A.Siaurusevičiaus nekompetencijos.

   Tad, mielas Gintarai, gal nesišvaistykite diagnozėmis, prieš tai pats neišsityręs:).

 • cia is ko rinko is zurnalistu sajungos nariu? Kas priklauso savu ratui o kas ne? Speju, kad Krivickas dabar pasalintas is patikimuju sarasu..
  Jei trumpai, tai keistai atrodo, pats soku, pats dainuoja, ir pats bilietus isdalinu :)
  Labai jau neobjektyvu atrodo is sono – kazkokie zurnalisto pusryciai gaunasi ;)

  • tata

   O nuo kada Krivickas yra zurnalistas?

 • Džiaugiuosi, bent tuo, kad Radzevičius pats saves neišsirinko. Bent tam užteko proto.
  Beje jeigu apie rinkimus tai arteja kino apdovanojimai Gerves pavadinimu, kai geriausias filmas bus renkamas is dvieju filmu o filmo režisierius butinai sedes komisijoje.
  Labai objektyvus pasirinkimas :)

 • bst

  Jei pakeistu vietoj „profesionaliausi“ i „zinomiausi“ – rezultatas speju butu +- toks pats.
  Kokie kriterijai?
  Kokios kompetencijos? (Ar gali pvz rasantis apie baleta vertinti rasanti apie makroekonomika ?)
  Kokia imtis?

  Toliau asmenine nuomone: R.Miliūtė – retokai matau toki arogancijos,nepagarbos ir pagiezos misini. Nzn kokie yra profesionalumo kriterijai, taciau idomumo delei kada pastebekite kiek kartu yra pertraukiami zmones, kuriu nuomonei sita ponia nepritaria(is vis abejoju ar ji gali sau leisti rodyti kam ji pritaria ar ne), ir kiek kartu issakomi jos pacios komentarai.
  Teko ir realiam gyvenime matyt kaip ji bendrauja su paprasciausia Maxima kasininke. Be zodziu.

 • Marius

  Keisti rezultatai. R. Valatka nėra žurnalistas, jis apžvalgininkas, kiek žinau jis net nėra baigęs žurnalistikos. R. Miliūtė senokai kritikuojama už šališkumą, prisimenu, netgi buvo šaipomasi „Teisė žinoti“ reiktų pervadinti į „Teisė žinoti Miliūtės nuomonę“…

 • Jei p.Račas būtų nugalėjęs visose nominacijose, tai kogero iš to smagumo ir debesys prasisklaidytų.

 • dariusm

  Lietuvos žurnalistų lygį(nes tikriausiai jie buvo tie apklaustieji) geriausiai atspindi tai, kad tarp nominantų garbingoje vietoje figūruoja LTV atstovo spaudai Radzevičiaus žmona. Ta pati, kuri savo žurnale skandalingai skalbė savo vyro viršininko Elektriko Siauro mundurą. Gal kas gali pasakyti kuo nusipelnė Valatka/Mindaugas Lietuvis? ar už tuos zeko žargonu surašytus paskvilius „dėl visko kaltas Kubilius ir Grybauskaitė“?

 • Whisker

  Ka reiskia zodis profesionaliausi? Gebantys geriausiai atlikti savo darba? Gal koks Valatka ir yra labai profesionalus kaip zurnalistas, bet savo darbe jis tik pamazgas pila Vainausko uzsakymu. R.Miliute man visuomet palieka labai arogantisko, nedinamisko zmogaus ispudi. Toks vaizdas, jog ji tik perskaito kas ten buna parasyta jai. E.Jakilaitis taipogi dirba Vainauskui ir kartkartemis to nepastebeti tiesiog buna neimanoma, nors sutinku, kad puikiai sugeba konstruktyviai vystyti pokalbi ir pateikti adekvacius klausimus, bei pastabas, atsizvelgiant i pacia pokalbio eiga. Labiausiai prajuokino Uzkuraicio „laimejimas“, cia net ir komentuoti kazka sunku, belieka tik pasveikinti gerbiama „muzikologa“ (taip jis berods save vadina).

 • aušra maldeikienė

  klausimas ne į temą. Jūs ką tikrai Subačių pirmininku išsirinkote?

 • aušra maldeikienė

  Na atrodo, kad aš kažko nesupratu(-au) ir tai skirtingos institucijos…O kuo skiriasi funkcijos?

 • Justas

  Ponia Aušra ,
  Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), kurios narys yra ir šio blogo šeimininkas , savo pirmininku išrinko dr. Paulių Subačių , Lietuvos katalikų mokslo akademijos (LKMA) prezidentą , kurį Į LRTK delegavo Katalikų bažnyčios Vyskupų Konferencija .
  Turint omenyje pono Artūro požiūrį į bažnytininkus…
  Jūsų pirmasis klausimas skamba truputį dviprasmiškai ir galėtų baigtis „smailu“ :)))

  • Fredis*

   Neseniai dalyvavau laidotuvėse, su visomis bažnytinėmis apeigomis. Su iškeliavusiu anapilin buvo atsisveikinta labai gražiai ir oriai.
   Tarp kitko šarvojimo salėje stacionariai yra pastatytas kryžius, vitražuose – taip pat religiniai motyvai su kryžiumi. Ateistų laidotuvės tikriausiai būna labai tragiškos, nes žlunga pasimirusio žmogelio visi verslo planai. Niekada nesusimąstėt apie tai? Tai neišvengiama.