Citata #461 TS-LKD socialinės politikos ideologas R.Dagys paaiškina svarbiausią socialinės politikos aspektą

http://www.layoutsparks.com

„Bambalių“ specialistas iš TS-LKD Rimantas Dagys, griežtai kritikuoja naujos valdžios socialinę politiką ir pateikia neatremiamus argumentus:

…naujoji valdančioji koalicija kol kas nesiorientuoja, kokia kryptimi vykdys socialinę politiką, nors koalicijos daugumą užimančios partijos – socialdemokratų – visa politinė retorika iki rinkimų buvo nukreipta į dėmesį žmogui. Tačiau pirmieji veiksmai ir konkretūs darbai to anaiptol neatspindi.

Gana charakteringas to įrodymas – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto suformavimas. Nors šis komitetas apima daug įvairių socialinių sričių ir jo priežiūros zonoje yra daugiau kaip pusė valstybės pinigų, tačiau jis šios kadencijos Seime buvo sumažintas iki 8 narių. Praėjusios kadencijos Seimo Socialinių reiklų ir darbo komitete dirbo 12 žmonių ir netgi buvo diskutuojama dėl papildomo šeimos pakomitečio sukūrimo. Tai atspindi tam tikrą dėmesį šiai sričiai. „Kaip galima vos keliems žmonėms apimti visas socialines sritis, kad galima būtų deramai vykdyti parlamentinę kontrolę. Jei paliekame tik tokias pajėgas, vadinasi, ši politika mums neįdomi, – retoriškai klausė Seimo narys R. J. Dagys ir pridūrė, – kad komitete liko trečdaliu mažiau narių, reikštų, kad šiai koalicijai trečdaliu mažiau rūpi socialinė politika“.

[…]

klausantis Vyriausybėje atsakingo asmens už mokesčių sistemos reformą Stasio Jakeliūno pamąstymų ir išgirdus, kad jis užsimena apie socialinio draudimo mokesčio sujungimą su kitais mokesčiais, galima daryti prielaidą, kad valdantieji svarsto galimybę išvis atsisakyti socialinio draudimo, t.y. naikinti „Sodrą“.

… o tai jeigu Seimo Socialinių rekalų komitete dirbtų trečdaliu daugiau žmonių nei prie R.Dagio, ar tai reiškia, kad tada jau socialinė politika naujajai koalicijai rūpėtų trečdaliu labiau?

Ir tada jau tikriausiai sujungus mokesčius „Sodra“ nebeišnyktų?

Ir kas tuos grybukus jiems dalija?…

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Trakimas

  Socialinio draudimo mokestį būtina sujungti su kitais mokesčiais,kaip ir vėl sujungti „atjungtą“ PSD duoklę.Mat ,pirkdamas bet kokias prekes ar paslaugas aš vis viena moku didžiulį PVM mokestį,kuris yra kas?Mano pinigai kokiai nors valdančiai gaujai išlaikyti ?Kokias paslaugas man valdžia suteikia už mano PVM mokestį,kuris yra penktadalis,nuo bet kurio mano pirkinio?Manau,kad valdžiai užtektų tik PVM mokesčio,kad valdžia galėyų finansuoti sodrą,sveikatos apsaugą,švietimą ir šalies administravimą.Ne mokesčio dydis ar mokesčių  gausa lemia iždo pilnumą,o racionalus mokesčių panaudojimas.

  • Uzklydelis

   Kokias paslaugas būtent tamstai valdžia suteikia, man sunku pasakyti, nes tamstos nepažįstu (pvz., tikiuosi, tamsta nesėdite kalėjime, nes ten sėdėjimo paslaugos suteikiamos iš to paties biudžeto, taigi ir mano bei tamstos mokamo PVM :-) ).  O kam leidžiami surinkti mokesčiai bei valstybės pasiskolintos lėšos, tamsta nesunkiai galite sužinoti, internete susiradęs valstybės biudžetą. Patikėkite, tamsta, kad tai valdančiai gaujai (kuriai valdymo mandatą suteikė LR piliečiai) išlaikyti eina tik LABAI maža dalis tamstos, mano ir kitų mūsų bendrapiliečių mokesčių. Nebent tai gaujai priskiriate ir mokytojus, ir mokslininkus, ir gaisrininkus, ir policininkus, ir medikus, ir t.t.

   • Trakimas

    Aš nesėdžiu kalėjime,nesigydau,nesimokau,nesikreipiu į teismus,policijai niekada neskambinau ir į susitikimą pas merą ar premjerą -niekada nesiveržiau.:)Tačiau moku milžiniškus mokesčius.Ir jų vis TS-LKD gaujai trūksta ir trūksta.Man regis,kad mano pinigai yra naudojami brangioms Kubiliaus skolos  palūkanoms dengti, o ne mano ir kitų bendruomenės narių poreikiams tenkinti.

  • Uzklydelis

   Ar čia tamsta apie Dagį? :-) Jei taip, tai turite prieigą prie stipresnių grybukų, negu jis :D

 • Uzklydelis

  Hmmm… p.Račai. Tituluojate Dagį „bambalių specialistu“ (nes jis kažkada buvo pavartojęs šį žodį viešame pasisakyme). Ok, jūsų teisė. Ar tada, panašiais motyvais remiantis, priimsite savo adresu titulą „srutų duobės specialistas“, o gal tiesiog „asenizatorius“? :D