Citata #461 TS-LKD socialinės politikos ideologas R.Dagys paaiškina svarbiausią socialinės politikos aspektą

http://www.layoutsparks.com

„Bambalių“ specialistas iš TS-LKD Rimantas Dagys, griežtai kritikuoja naujos valdžios socialinę politiką ir pateikia neatremiamus argumentus:

…naujoji valdančioji koalicija kol kas nesiorientuoja, kokia kryptimi vykdys socialinę politiką, nors koalicijos daugumą užimančios partijos – socialdemokratų – visa politinė retorika iki rinkimų buvo nukreipta į dėmesį žmogui. Tačiau pirmieji veiksmai ir konkretūs darbai to anaiptol neatspindi.

Gana charakteringas to įrodymas – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto suformavimas. Nors šis komitetas apima daug įvairių socialinių sričių ir jo priežiūros zonoje yra daugiau kaip pusė valstybės pinigų, tačiau jis šios kadencijos Seime buvo sumažintas iki 8 narių. Praėjusios kadencijos Seimo Socialinių reiklų ir darbo komitete dirbo 12 žmonių ir netgi buvo diskutuojama dėl papildomo šeimos pakomitečio sukūrimo. Tai atspindi tam tikrą dėmesį šiai sričiai. „Kaip galima vos keliems žmonėms apimti visas socialines sritis, kad galima būtų deramai vykdyti parlamentinę kontrolę. Jei paliekame tik tokias pajėgas, vadinasi, ši politika mums neįdomi, – retoriškai klausė Seimo narys R. J. Dagys ir pridūrė, – kad komitete liko trečdaliu mažiau narių, reikštų, kad šiai koalicijai trečdaliu mažiau rūpi socialinė politika“.

[…]

klausantis Vyriausybėje atsakingo asmens už mokesčių sistemos reformą Stasio Jakeliūno pamąstymų ir išgirdus, kad jis užsimena apie socialinio draudimo mokesčio sujungimą su kitais mokesčiais, galima daryti prielaidą, kad valdantieji svarsto galimybę išvis atsisakyti socialinio draudimo, t.y. naikinti „Sodrą“.

… o tai jeigu Seimo Socialinių rekalų komitete dirbtų trečdaliu daugiau žmonių nei prie R.Dagio, ar tai reiškia, kad tada jau socialinė politika naujajai koalicijai rūpėtų trečdaliu labiau?

Ir tada jau tikriausiai sujungus mokesčius „Sodra“ nebeišnyktų?

Ir kas tuos grybukus jiems dalija?…

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...