Citata # 460 Nepriklausomas fotografas Augustinas Didžgalvis apie čempionatus

Nepriklausomu fotografu prisistatantis Augustinas Didžgalvis dalijasi patirtimi ir pataria:

Daugiau niekada nebetrinkite jokių nuotraukų iš savo kortelės ir archyvų, išskyrus akivaizdų broką. Šiais laikais nuotraukas archyvuoti kainuoja mažiau nei anksčiau, tačiau ištrintų kadrų galite ilgai gailėtis. Todėl pvz. laikau visus 80 gigabaitų fotografijos iš 2011-ųjų metų Europos vyrų pasaulio čempionato. Ką gali žinot kokio krepšininko kam prireiks kitą savaitę? Gal atakuojančio, o gal besiilsinčio? Su namų ar išvykos uniforma? Ir taip toliau. Kartoju: kuo mažiau trinkite.

http://www.didzgalvis.lt/patarimai/

… O įdomu, kiek nuotraukų Augustinas laiko iš Europos moterų pasaulio parolimpinių žiemos vasaros rudens olimpinių žaidynių taurės finalo?

Matosi, kad žmogus ne veltui dalyvauja „Proto mūšiuose“. Tikras eruditas…

Ir, jei kam įdomu, tai yra ir patarimų, kaip fotografuoti vestuves. Augustinas sako, Augustinas žino.

(9 balsų, vidurkis: 2,33 iš 5)
Loading...
 • Tomas

  Koks skirtumas, kiek laiko? Ir prie ko čia „Protų mūšis“? Kaip tos nuotraukos susijusios su žmogaus protu? Ir ką turit prieš parolimpinių žaidynių moteris?

 • Sejanus

  Man įdomiau, kokio protinio lygio klientai paprastai pasitaiko Augustinui, jei turėti iPad jam yra taip svarbu (kitokie planšetiniai kompiuteriai netinka, parašyta juodu ant balto!). 

  Bet apskritai yra daug naudingų patarimų, pavyzdžiui, kaip išsiskirti iš daugumos Lietuvos fotografų: nedėvėti nešvarios liemenės, apsirengti tvarkingais baltiniais. Arba, kad pagrindinis veiklos principas turėtų būti nesąmonių nedarymas.

 • gurginis
  • ArturasR

    gera pamaina auga A.Ramanauskui :)

  •  Teisingai pasiuntė. Gal tas Didžgalvis ir nėra kultūros etalonas, bet „kolega Tomas“, nesibodintis viešam aptarimui siūlyti savo buitines peripetijas ir nepraleidžiantis progos paminėti kokiomis kalbomis jis kreipiasi į nepažįstamuosius,  yra eilinė skystakiaušė mazgotė.

   • Rytis_I

    Čia galėtų būti dar vienas ir svarbiausias patarimas būsimiems gigabaitų-terabaitų išnešiotojams, ten pat komentaruose įvardintiems kaip „fotominedai“: „Man bet koks triukšmas naudingas, bele tik garsiau, ibo seniai garsėju savo keiksmais ir provokacijom, kas man netrukdo parduot klientam ax…ną fotografiją ir puikų servisą.“

 • Navilee

  Ale, jau pasitaisė:) Matyt, nedaug užsakymų turi, tai randa laiko ir blogus paskaityti:)

  • Aidis

   Tai jei didžgalvis račo blogus skaito = neturi užsakymų, kaip tada sekasi račui, skaitančiam didžgalvio patarimų skiltį ir ieškančiam gliukelių, pagal tokią logiką?

 • Ieva Smailiapapyte

  Račai, kuo gyvenimas tau nesėkmingai susiklostė, kad vėl ant Augusto stumi? Pyksti, kad už tave gražesnes mergas pisa ir jo kliedesiai FB daugiau dėmesio sulaukia? :)

  • ArturasR

   miela Ieva, jei tamstos gyvenimo tikslas yra atsigulti po kuo didesniu kiekiu didžgalvių ir surinkti kuo daugiau, liek’ų, tai ne visi juk tokie patys. Beje, kokiame sakėte viešnamyje dirbate?

   • Ieva Smailiapapyte

    Oi, kam jūs taip negražiai apie savo vadovaujamą agentūrą atsiliepiate? Tikrai nemanau, kad ten jau visiškas viešnamis. Na taip, atsisakė jūsų LRT ir kiti stmabūs klientai, naujienas rašote visokiems Pasvalio Rytams, bet dar šiek tiek pulti reikia iki „viešnamio“. Tiesa tikiu, kad sužlugdyti BNS jums pavyks itin greitai, tad sėkmės ! :) P. S. O kodėl aš dar ne sąRaČe? 

    • ArturasR

     miela, Ieva, pagal braižą, sakyčiau esate arba Audriuko arba Vito sugulovė. ir spėju, kad „Pasvalio rytui“ rašyti negalėtumėte. O dabar jau štiš iš čia, pakankamai pridergėte, galite eiti pasiimti savo užmokesčio.