CŽV kalėjimai ir žiniasklaida

Jei atvirai, nelabai suprantu, kas toje mūsų žiniasklaidoje kartais vyksta…

Turiu galvoje CŽV kalėjimų temą.

Skaitau Valentiną Mitę, Marių Laurinavičių, Algį Tilindį, Juozą Bernotą – visi, kiek žinau, sveiko proto žmonės, žiniasklaidoje visi jau senokai, o rašo taip lyg būtų pamiršę, kas yra faktas, o kas yra nuomonė, ir kuo šie dalykai vienas nuo kito skiriasi.

Šiaip jau nuomonę turėti gerai. Ir gerai, kai nuomonės būna skirtingos, nes jos skatina diskusijas, o ginčuose, kaip žinia, gimsta tiesa.

Tačiau pagrindiniai žiniasklaidos principai reikalauja, kad nuomonė remtųsi faktais ir štai šioje vietoje visi aukščiau paminėti autoriai (ir ne tik jie), mano supratimu, šiek tiek nusižengia tiems pagrindiniams principams.

Mat jie visi savo komentaruose tvirtina, kad Seimo Nacionalinio saugumo komitetas nerado Lietuvoje nei CŽV kalėjimų nei tų kalėjimų kalinių.

Gal, sakau, nespėjo perskaityti komiteto viešai paskelbtįų išvadų?

Nes jose juk labai aiškiai parašyta:

Komitetas nustatė, kad VSD buvo gavęs partnerių prašymą įrengti patalpas Lietuvoje, tinkamas laikyti sulaikytajam asmeniui.

Vykdant projektą Nr. 1, Lietuvoje buvo sudarytos sąlygos laikyti sulaikytą asmenį, tačiau, Komiteto turimais duomenimis, patalpos nebuvo tam panaudotos.

Komitetui liudiję asmenys neigia prielaidas ir galimybes, kad projekto Nr. 2 patalpose buvo laikomi ar tardomi asmenys, tačiau pastato patalpų išdėstymas, uždarumas ir perimetro apsauga, VSD darbuotojų fragmentiškas buvimas patalpose leido atlikti VSD nekontroliuojamus partnerių pareigūnų veiksmus ir naudoti infrastruktūrą savo nuožiūra.

Specialiai pabraukiau vietas, kuriose yra aiškiai – bent jau mano supratimu -pasakyta, kad Lietuvoje buvo įrengtos patalpos, pritaikytos kalinti asmenis, tačiau nenustatyta, ar šios patalpos buvo naudojamos pagal paskirtį.

Komitetas tų patalpų nevadina kalėjimu, tas tiesa. Tačiau, ar pasakius jog asmuo yra laikomas tardymo izoliatorije arba areštinėje, mes  įsivaizduojame grožio saloną ar pirtį? Ne. Mes matome grotas ir žinome, kad tiek tardymo izoliatorius, tiek areštinė reiškia nelaisvę.

Patalpos, tinkamos laikyti sulaikytajam asmeniui, manau daugumai mūsų reiškią tą patį – nelaisvę.

Kodėl mano kolegos žurnalistai ir apžvalgininkai to nenori matyti, niekaip negaliu suprasti.

Sakyčiau, gal nepasitiki šių išvadų autoriais – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu ir jo nariais? Bet tai reiškia, absoliutų nepasitikėjimą visa Lietuvos politine sistema.

Juk prieš komiteto išvadas nebalsavo nė vienas to komiteto narys. Ir net J.Olekas, prisipažinęs, jog balsavime nedalyvavo, nes iki balsavimo pradžios  nespėjo perskaityti 8 puslapių teksto, nė vienu žodeliu neginčijo išvadų dalies, kurie teigiama, kad „patalpos, tinkamos laikyti sulaikytiems asmenims“, Lietuvoje buvo. Jis tik apgailestavo, kad išvados tendencingos kai kurių VSD pareigūnų atžvilgiu.

Visi 12 Seimo komiteto narių kvailiai? Ar tai bando pasakyti mano kolegos žurnalistai ir apžvalgininkai?

Drąsu…

Bet tai, žinoma, jų teisė.

Lygiai taip pat kaip ir komentuojant komiteto tyrimą, didžiausią dėmesį skirti partnerystei. Lietuvos santykiams su JAV bei VSD – su CŽV. Vieni kalba apie Molotovo kokteilius po valstybės pamatais, kiti – apie skirtumus tarp Rytų ir Vakarų, treti iš viso siūlo geriau tirti K.Prunskienės partiją, o ne mūsų saugumiečių veiklą.

Ir niekas nepasivargina paklausti, kaip čia atsitiko, kad toks tyrimas Lietuvoje iš viso tapo įmanomu?

Kaip atsitiko, kad artėjant 20-osioms atkurtos valstybės metinėms, vis dar negalime atsakyti į klausimą, ar Lietuvoje yra teisinė valstybė, ir kodėl atsiranda žmonių, kuriems įstatymai galioja kitaip nei visiems likusiems?

Juk iš tiesų tai rūpintis reikėtų ne tuo, kaip į mus žiūrės partneriai, o tuo, kaip mes patys žiūrėsime į save.

Kai kurie – A.Tilindis (o gal R.Lopata?) siūlo štai tokį požiūrį:

Nors naujoji Lietuvos valdžia karštai myli Rusiją ir Kremliui jau nusilenkė iki pat žemės, jie dulkina mus kaip dulkinę. Kartais atrodo, kad dulkina kartu ir sutartinai. 

Man jis visiškai nepriimtinas.

Ir aš niekaip nesuprantu, kas žmogui turi nutikti, kad jis pasijaustų taip blogai, kad leistų sau taip žeminti save ir savo valstybę.

(9 balsų, vidurkis: 4,11 iš 5)
Loading...
 • vasia

  „nors naujoji Lietuvos valdžia karštai myli Rusiją ir Kremliui jau nusilenkė iki pat žemės, jie dulkina mus kaip dulkinę. Kartais atrodo, kad dulkina kartu ir sutartinai. “

  Kad myli rusija, cia galima nesutikti, bet kad mus dulkina, AR YRA ABEJOJANCIU ?

 • įdomi vakar sąmokslo teorija buvo su dar įdomesniais žiūrovų balsavimas :D

  • Dainius

   Gal kur įrašą būtų galima pamatyti?

   • pas mane blog’e yra sis bei tas ;)

  • nerijus

   Jooo…
   Kaip visada, kai įdomiausia, tai nematau :)

 • Įdomus Valentino Mitės naivokas bandymas bauginti – girdi, CŽV su mumis „nebedraugaus“:

  Tačiau mes užsimojome prieš savo sąjungininką, prieš šalį, kuri niekada nepripažino Lietuvos okupacijos ir be kurios sutikimo NATO net piršto nepajudintų mums patekus į bėdą.

  Jei buvo siekiama, jog CŽV nesidalintų su mumis informacija ir mumis nepasitikėtų mūsų sąjungininkai – rezultatas pasiektas. Rimto bendradarbiavimo su CŽV Lietuva ateityje gali nesitikėti.

  Turint omenyje, kad būtent CŽV pareigūnai net nematė reikalo laikytis konfidencialumo įsipareigojimų „partneriams“ ir išpliurpė savo šalies televizijai visas mūsų „valstybininkų“ paslaptis bei su didžiausia pašaipa papasakojo visas „bendradarbiavimo su klusniais aborigenais“ kankinant trečiųjų šalių piliečius smulkmenas, toks bauginimas atrodo truputi juokingai.

  Sakyčiau, priešingai – mūsų spectarnybų žmonės gavo puikią pamoką dėl bendradarbiavimo su draugiškomis spectarnybomis legalių ribų ir pavojų, kylančių dėl jų peržengimo.

  Neturėkit iliuzijų, gerbiami VSD ir pan. tarnybų agentai ir jų vadovai – anksčiau ar vėliau visas savo įstatymuose neišsitenkančios veiklos paslaptis išgirsite komentuojant per kokį USA TV kanalą.

  Išpliurps jūsų partneriai – 101% garantija! Tokios jau tų draugiškų spectarnybų tradicijos…:)

 • max

  „Kodėl mano kolegos žurnalistai ir apžvalgininkai to nenori matyti, niekaip negaliu suprasti.“ – mielas Artūrai, puikiai Jūs suprantate kodėl jie nenori ( negali?) TO matyti, kaip ir tai, kad jie JOKIE žurnalistai ir/ar apžvalgininkai. Nereikia apsimetinėti – visa TAI turi savo valiutos pavadinimą ir kainą. Ir čia nėra jokių sąmokslo teorijų.

  • Kissa

   Tipiškas vidutinio statistinio lietuvio požiūris – jei kas turi skirtingą nuomonę, vadinasi, jie nupirkti :) arba mistiniai ‘valstybininkai’. Nenuostabu, kad ta Lietuva š…. murdosi, ir murdysis dar ilgai ir nuobodžiai

 • A.G.

  Galima įsivaizduoti kas dėtūsi, jei taip, kaip šiandien čia, Lietuvoje, taip būtų darę vadinamieji socdemai, pavyzdžiui, 1993-1996 m.
  Kai tai padarė vadinamieji dešinieji – jie iš tikro užsitarnavo daug balų.
  Ir visgi, kas tai paskatino daryti.
  Gal suerzino tas „bespredielas“ užjūrio draugų, gabenti tonas valiutos, gaminti čia infliaciją.
  Žinoma, ne. Tų pinigų , neapskaitytų, …
  Gal tai, kad jie nusėdo poliniams priešininkams.
  O gal tai, kad JE-ja yra europinių pažiūrų, kurios nekaip mąsto apie užjūrio parnerius, ypač iki Obamos valdymo laikotarpio.
  Žinant, kad JK premjierui jau matuojami kalinio rūbai, – aiškiai matyti praktiškai visų europiečių sluoksnių požiūris į užjūriečius šiandien.
  Tad, gal Lietuva per 20 metų patyrusi visišką fiasko, pairinkdama ne skandinavišką kelią (kurį mes, dalis sąjūdiečiu nuo pat pradžių tik ir tematėme, kaip tinkamą) – iš esmės keičia kryptį. JE-jos ryšto dėka, bei pritariant esminiams dešiniesiems (kol kas gana, kad prie arbatos stiklinės).
  Juk ir mažai besidominčiam aišku, kad karo atveju, šiandieno sdemokratijos lygmuo, prieš duodant atsaką įsiveltų į tokius mėnesių mėnesius besitęsiančius svarstymus, kad čia akmens ant akmens jau nebeliktų (Gruzijos griuvėsiai – juk akyse. Pasakys , ji ne NATO narė. Bet žinome, būtų tas pats…).
  Tad jau aiškėja – ne tas kelias. kelias, kuris naudingas kariškiams, karo ginklų gamintojams, – mums pražūtingas.
  Bet mes iki šiol negalėjome rinktis kito, kol neturėjome labai stipraus tuo klausimu sąjungininko – ES.
  Na, tų neapskaitytų ešelonai gal tai ir toliau neaplenks mūsų šalelės. Jie ir yra nelaimė, bet kartu, kai vyksta karai dėl jų, gal ir laimime, mes, – Lietuva. Juk kas pražudo žmogų, šiuo atveju Lietuvos priešą, tie patys braškantys. Tad, kaip bebūtų, Lietuva gyvavo tūkstantmečius ir dar gyvuos – garantas paprasti Lietuvos žmonės, dori ir darbštūs lietuviai, kol nepapuola ten, kur reikia išbandytų valdžia ir pinigais.
  Šito bruožo, mūsų tautiečiai, deja, neturi (matyt kaip ir kitų tautų žmogeliukai – bet iki tų išbandymų juk tik maža dalis prileidžiama… va čia ir yra mūsų laimės raktas.

  Blogo autoriui – bet faktai mūsų nelabai kada ir domino (faktai juk niekniekis, pats didžiausias melas dažniausiai, – mokslas viskas).
  Džiaukas, kaip visada. Skirtas atostogaujantiems.

  • mdxacuk

   Vo prašom, žmogus turi gatavus atsakymus į visus klausimus. Infliaciją pripumpavo ne skandinavijos bankai su maždaug 70 milijardų paskolų, o CŽV su tonom valiutos Pociaus kišenėj. Galiu net netikrint – tuoj pilnatis.

   • romas

    Užtemimas net

 • Čia priėjo Kindziulis, atsiprašau – Tilindis. Keisčiausia, kai neva triuškinančius argumentus išsako pseudonimu prisidengiantis, kurio argumentacijos karūna: „Jeigu nėra tiesioginių įrodymų, tai ir nebuvo“. Tarsi netiesioginiai įrodymais niekas neįrodoma. Negi prof. Lopata sugebėtų naudoti tokias primityvias metaforas?

 • mdxacuk

  Įspūdingiausiai tai atrodo kalėjimas 1 asmeniui Sierakausko gatvėj, buvusioj CK ar kažkieno ten viloj. Nežinau, kodėl komisija nepasidomėjo krėslu su 4 colių cvekais sėdynėj, kuris kažkada stovėjo Ateizmo muziejuje. Kur jis dingo? Ar tik neperkeltas į Antavilius kartu su geležinėm kaukėm, replėm nagams rauti, leikom pilti išlydytam švinui į gerklę ir t.t. Kodėl nepanaudojus pagal paskirtį?

 • Tas Tilindis tai kaip Skrajojantis Olandas Lietryčio puslapiuose. Beje, visai neblogai būtų ta proga apžvelgti, tuo metu kaip pirmą kartą buvo užsiminta apie CŽV kalėjimus, žiniasklaidoje pasirodžiusius komentarus. Susidarytų gal kiek bendresnis vaizdas :)

 • nerijus

  Išvados- komisijų baimė. Niekada nepasakoma: buvo, yra, nebuvo, o visad apstrakčiai: gal, neva, darome prielaidą, leido atlikti ir pan. Šis komisijos darbas niekuom nesiskiria nuo ankstesnių komisijų darbo- eilinis kratynys su prielaidomis…
  Niekam nebuvo reikalinga komisija, pakanka VSD. Kam ji reikalinga, jei negeba atliti tyrimo ir aiškiai visiems pasakyti, kad tokie ir tokie žmonės viršyjo savo Valstybės tarno kompetenciją ir reikia reikalauti ar patraukti atsakomybėn už veikas, kurios prieštarauja LR įstatymams ir pačiai Konstitucijai.

  p.s. kartojasi scenarijus:
  Pociui, netekus VSD šefo „vairo“ ponulis Adamkus pareiške, jog „tokio“ žmogaus į gatvę nevalia išmesti ( atsiprašau, jei netiksliai cituoju ).
  Malakauskui netekus ( pasitraukus „savo“ noru, nors spėju, kad dėl kotedžo, kurį neva įsigijo iš mero įmonės? )Grybauskaitė pareiškė tą patį, kaip ir prieš ją buvęs prezidentas?..
  Niekaip nesuprantu, negi jie, Valstybės tarnai, tokie nepakeičiami ir tokie reikalingi mums, kad reikia garantuoti jiems „šiltas“ viestas savo plačiąjai sąžinei iš antros pusės?..

  TS- LKD veiksmuose matau tą patį, kaip ir eilinėse partijose- savų protegavimą. Spėju, kad nujaučia artėjantį krachą ir bando sukišti kuo daugiau „savų“, kad paskui galėtų sakyti: va, žiūrėkit, atėjo valdžion socdemai ir visu frontu „kiša“ savus?..
  alfoje neberandu straipsnio apie naująjį VST ir RST direktorių?..Keista? :)

  Gaila, Artūrai, kad išdavėte savo ( kaip pats minėjote ) socialistinę ideologiją?..Tik niekaip nesuprantu: kodėl?

  • WU

   Kodėl, Artūrai, išdavėt nerijų?

  • Nerijau, nepamenu, kad būčiau sakęs, jog esu socialistas… Panašu, kad kai dundukai nuolat pasakoja savo sapnus, kas nors ima tais sapnais ir patiki…:) Negalvojau, kad jūs patikėsite.

   • nerijus

    Jūs pats teigėte, kad esate socialsitinių pažiūrų…O pasirodo, kad konservatorius ir palaikote jų ideologinius demaršus Lietuvoje?..Ar Jūsų pažiūros priklauso nuo padėties ar „iš reikalo“, kaip mėgstama sakyti?..
    Jei norite pasakyti, kad dundukas, tai rėžkite, kam tie slapukavimai?..Bele, tik nuo to bus lengviau?..
    O ką rašo fredžiai ir skiedžia, tai fredžių problema…Mažiau reikia gerti ar valgyti mėsos nakčiai ir nereikės sapnuoti degančias mašinas :)

    • euzebijus

     Pastebėjau, kad Jo didenybės Račo nuomonė ir požiūris staiga pasikeitė, kai žavusis (be to dar gerai išmano ekonomikos mokslą) supermodelis Šimonytė jam praplovė smegenis. Aš save pagaunu, kad taip pat būčiau neatsilaikę jos žavesio ir nuoširdumo kerams. Bet tikiu, kad jis išsiblaivys nuo hipnozės, ir mes vėl atgausim Račą sveiką ir išblaivėjusį.
     O kol kas laikinai nebepatinka jis. Bet dar laukiu.

     • nerijus

      Suprantu, kai pažiūros keičiasi 90 laipsnių. 180 laipsniu- keičiasi iš esmės, bet įžvelgiu ir teigiamą tendenciją, jog artėjama prie 360 laipsnių, o ne stovima ties 180 :)
      Viskas bus tvarkoje: Kubiliaus Vyriausybė pasitrauks į „pogrindį“, o senasis gerasis Artūras Račas grįš į kelią iš kurio pasuko :)
      Artūrai, aš taip pat neapkenčiu Kirkilo, bet dėl to mano pažiūros nesikeičia :)

 • austras

  O žinot, gerbiamas Artūrai, visa istorija jau užrašyta.
  Tereikia tik prisiminti kur ten rašė apie CŽV kalėjimus, valstybės išdavikus ir Pūro komunistinį sindromą.. Citata iš vieno Švento rašto..

  „1937-ой год вскрыл новые данные об извергах из бухаринско-троцкистской банды. Судебный процесс по делу Пятакова, Радека и других, судебный процесс по делу Тухачевского, Якира и других, наконец, судебный процесс по делу Бухарина, Рыкова, Крестинского, Розенгольца и других,– все эти процессы
  показали, что бухаринцы и троцкисты, оказывается, давно уже составляли одну общую банду врагов народа под видом „право-троцкистского блока“.
  Судебные процессы показали, что эти подонки человеческого рода вместе с врагами народа — Троцким, Зиновьевым и Каменевым — состояли в заговоре против Ленина, против партии, против Советского государства уже с первых дней Октябрьской социалистической революции. Провокаторские попытки срыва
  брестского мира в начале 1918 года; заговор против Ленина и сговор с „левыми“ эсерами об аресте и убийстве Ленина, Сталина, Свердлова весной 1918 года; злодейский выстрел в Ленина и ранение его летом 1918 года; мятеж „левых“ эсеров летом 1918 года; намеренное обострение разногласий в партии в
  1921 году с целью расшатать и свергнуть изнутри руководство Ленина; попытки свергнуть руководство партии во время болезни и после смерти Ленина; выдача государственных тайн и снабжение шпионскими сведениями иностранных разведок; злодейское убийство Кирова; вредительство, диверсии, взрывы; злодейское
  убийство Менжинского, Куйбышева, Горького,– все эти и подобные им злодеяния, оказывается, проводились на протяжении двадцати лет при участии или руководстве Троцкого, Зиновьева Каменева. Бухарина. Рыкова и их
  прихвостней — по заданиям иностранных буржуазных разведок.
  Судебные процессы выяснили, что троцкистско-бухаринские изверги, выполняя волю своих хозяев — иностранных буржуазных разведок, ставили своей целью разрушение 331 партии и советского государства, подрыв обороны страны, облегчение иностранной военной интервенции, подготовку поражения Красной
  армии, расчленение СССР, отдачу японцам советского Приморья, отдачу полякам советской Белоруссии, отдачу немцам советской Украины, уничтожение завоеваний рабочих и колхозников, восстановление капиталистического рабства
  в СССР.
  Эти белогвардейские пигмеи, силу которых можно было бы приравнять всего лишь силе ничтожной козявки, видимо, считали себя — для потехи — хозяевами страны и воображали, что они в самом деле могут раздавать и продавать на сторону Украину, Белоруссию, Приморье.
  Эти белогвардейские козявки забыли, что хозяином Советской страны является Советский народ, а господа рыковы, бухарины, зиновьевы, каменевы являются всего лишь — временно состоящими на службе у государства, которое в любую минуту может выкинуть их из своих канцелярий, как ненужный хлам.
  Эти ничтожные лакеи фашистов забыли, что стоит Советскому народу шевельнуть пальцем, чтобы от них не осталось и следа.
  Советский суд приговорил бухаринско-троцкистских извергов к расстрелу.
  НКВД привел приговор в исполнение.
  Советский народ одобрил разгром бухаринско-троцкистской банды и перешел к очередным делам.“

  ИСТОРИЯ ВСЕСОЮЗНОЙ КОММУНИСТИЧЕСКОЙ ПАРТИИ (большевиков)
  КРАТКИЙ КУРС, 1952

  • Austrai, niekaip nesuprantu, ką jūs man šia ištrauka norite pasakyti… Ar tai, kad bolševikai Kubilius ir Grybauskaite susidorojo su vargšais trockininkais ir bucharininkais Malakausku, Laurinkumi ir Pociumi, visa tai garbinant oportunistui Račui?

   • austras

    Na matote, labai paprasta mintis: istorija linkusi atsikartoti. Tik dažniausiai atsikartoja kaip farsas. Čia taip Marksas sakė. Nei aš originalus, nei ką.

   • austras

    O Jūs jau ruošėtės pulti, kaip kad neseniai užpuolėte Marą? Visai neverta. Vat tuomet galvos buvo kertamos iš tiesų, o dabar viskas tik farsas.. Kaip ir farsas yra Lietuvos valstybė.

    • GIGA

     Niekas Maro neužpuolė.Jo orginalaus ir išsilavinusio istoriko,bet amžinai besiskundžiančio gyvenimu,jį supančiaisiais ir jo nevertinančiais ar nepakankamai vertinančių,pastovus verksmas ir dėmesio reikalavimas tapo atgrąsus

     • austras

      Čia apie „amžiną besiskundimą gyvenimu“, „pastovų verksmą“ ir „atgrąsų dėmesio reikalavimą“ sprendžiate iš keturių eilučių Maro bloge, kurias taip iškilmingai išviešino Artūras Račas? Matot, gerbiamą Marą pažįstu kiek geriau nei iš tų keturių eilučių, todėl „amžino besiskundimo gyvenimu“, „pastovaus verksmo“ ir „atgrąsaus dėmesio reikalavimo“ nepastebėjau. Pastebėjau tik vieną: subjektyvų žurnalisto norą sukurti neigiamą jam oponuojančio žmogaus įspūdį, priskiriant oponentui savo paties susikurtus vaizdinius.

     • Austrai,
      Nesistebėk, kad GIGA skleidžia žinomai klaidingą informaciją. Tai yra įprastas ir bene vienintelis jam žinomas oponavimo būdas.

     • GIGA

      Austrai,tikrai ne iš keturių eilučių….Aš įsitikinęs,kad realiame gyvenime Maras labai įdomus žmogus,beje jo ir komentarai buvo puikūs,bet vieną vakarėlį,gal išgėręs,gal pristigęs kūrybinių minčių dakatarinei disertacijai ar šiaip dėl kokios man nežinomos priežasties tapo „verksmo etalonu“- verkė ir verkė,ir verkė.Kadangi šis blogas nesivadina „neįvertinto istoriko namų puslapis“ ar kažkaip panašiai tapo gan atgrąsu.O Jus,austre,kai kurie etatiniai šio blogo „visažiniai“ provokatoriai su Valentinu priešakyje paerzino ir Jūs dar dabar įsiutęs stengėtės juos užbomborduoti argumentais prigriebę juos po išsakyto vieno ar kito liapsuso:)Neverta,nes tų kolegų tikslas tik narciziškai pasipuikuoti savo gabumu „raityti žodį“,o bet kurį diskutuotiną klausimą jie vis vien žinos geriau nei pats,nors ir „nebus įsigilinę į problemą ir to net nesistengs slėpti“.Štai ir dabar,Valentinas paliko komentarą kurio pagrindinis tikslas buvo kažką įgelti man ir pasididžiuoti,kad dar „dainuoja,atsiprašau rašo,nors lūpos išdžiūvo…“.Nu rašo jis ir ką:)Demokratija

  • aušra maldeikienė

   Na mane tai išties sukrėtė tokia gudri citata. Čia ją kur nors galima rasti jau pagamintą ? Ar pats, godotinas austre, rinkote?

   • mdxacuk

    p. Maldeikiene, nucopypastinkite pirmą tos citatos eilutę į googlą ir rasite bent kelias dešimtis rusiškų šaltinių su tiksliai ta pačia ištrauka nuo pirmo iki paskutinio žodžio. Austras norėjo sublizgėti pirminių socializmo šaltinių pažinimu, bet iš tikrųjų jis greičiausiai skaito tiktai išspaudas ir iškarpas.

    Aš pats tai rusiškų originalų pradedu ieškot nuo lib.ru. Yra ten ir šitas ištisai.

    • austras

     Mdxacuk, na kiek kartų galima prisipažinti meilėje? Beje, aš, kaip ir Jūs, mėgstu lib.ru.

   • Arturas
   • austras

    Kažkada skaičiau originalų veikalą, o dabar prisiminiau šią citatą.. Juk mūsų šaly tokia nesibaigianti „kova“ jau 18 metų ir tiek daug tėvynės išdavikų nuolatos atsiranda… Puikus istorinis anekdotas tas „КРАТКИЙ КУРС“..

 • Darka

  Nerijui: Ar valstybės pareigūnai viršijo savo įgaliojimus tiria ne komisija, bet prokuratūra. Pažeidus įstatymus pripažįsta ne komisija, bet teismas. Todėl komisijos išvadose ir logiškai pasiūlyta Generalinei prokuratūrai ištirti trijų asmenų veiksmus. Gal geriau būtų buvę jei komisija „pripažintų“ juos kaltais ir vėliau būtų kaltinama savo kompetencijos viršijimu?

  Manau, kad nemažos dalies CŽV kalėjimų temos komentatorių (tiek oficialių pareigūnų, tiek ir kitų) problema yra ta, kad daug kas nesivargina jų perskaityti nuo pradžios iki pabaigos ir pamatyti, kodėl komisija padarė tokias ar kitokias išvadas, kodėl neatsakė „taip arba ne“ ir paliko prielaidas. Kiti gi, kad ir susipažinę, komentuoja nukrypdami nuo jų, daro savo „išvadas“.

 • mdxacuk

  Stulbinantis p. Račo patriotizmo priepuolis: menkiausia abejonė šito komiteto išvadom reiškia „absoliutų nepasitikėjimą visa Lietuvos politine sistema“. Įdomu, ką tuomet reiškia abejonės, pavyzdžiui, Konstitucinio teismo sprendimais ir bent poros su Pakso apkalta susijusių komisijų išvadom? Kurie Seimo nariai tuomet buvo kvailiai – balsavę už ar prieš?

  • GIGA

   ir tada,ir dabar rezultatas,tai yra pageidaujamas rezultatas buvo iš anksto primestas,o tie kurie išdrįso abejoti tapo „blogieji’ arba „parsidavę Maskvai“…Dejavu

 • Jonas III

  Ropojant link demokratijos įdomi būtų diskusija dėl valstybinių paslapčių – kol kas tas klausimas man visai miglotas. Pirminę nuomonę esu susidaręs, kad valstybinės paslaptys 90 procentų susijusios su antihumaniška veikla. Imkim Molotovo-Ribentrop paktą, slaptas pasiklausymas (Pakso atvejis), dabartinis kalėjimų skandalas,… Įspūdis toks, kad tų „paslapčių“ paviešinimas (išdavimas) susijęs su visuomenės demokratėjimu.O už ką galima gerbti amerikiečius – nors jie tų paslapčių daug sukuria, bet daug ir išaiškina. Taip, kad ten demokratija kažkiek veikia.

  • Jonai III, kuo pasireiškia antihumaniškumas Pakso pasiklausymo atveju?

   • nerijus

    egriseus

    Šiuo metu populiaru „kibti“ prie DK, nes ten nėra parašyta taip, kaip to norėtų darbdaviai…Nors viskas aiškiai išdėstyta, jog nori, kad dirbtų viršvalandžius- mokėk.
    Ką tuom noriu pasakyti?..
    Įstatymų ir tos pačios Konstitucijos traktavimas priklauso nuo politinės, ekonominės ar kitokios situacijos. Šoka tas,- kas muziką užsako.
    Pakso atveju ( nekreipiant dėmesio, kad jis Paksas ) lygiai tas pats…Jei būtų išgirsta, jog kalba Adamkus ar Brazauskas, ar netgi Grybauskaitė, nemanau, kad būtų pasielagta advekačiai- padedant „ragelį“ išgirdus, kad kalba Valstybės vadovas. Pasiteisinant naudojo sekantį metodą- anoje „ragelio“ pusėje pliurpė Borisovas…

    • nerijau, aš tik apie „humaniškumą“ tuom atveju paklausiau. Dėl pasiklausymo teisėtumo aš turiu abejonių, bet nežinodamas daugybės aplinkybių, nieko neteigiu. O kad įstatymų traktavimas su laiku kinta, tai nėra didelė naujiena visose teisės sistemose (ko gero mažiausiai kinta – islamo teisė).

     • nerijus

      „…įstatymų traktavimas su laiku kinta,..“
      Tai normalu? Tai parodo, kad įstatymai kuriami, galimai, su tam tikru išskaičiavimu, kad ir laikinu. To neturėtų būti, bet ko galima tikėtis, kai dauguma tokių, kurie suinteresuoti- užsiima jų leidyba?..
      O be to…Jei įstatymai būtų tobulai suresti ir be jokių „apėjimų“, tai toks kaip WU neturėtų darbo :)

     • nerijau, tai normalu ir kitaip nebuvo niekados, nebus ir negali būti; ir WU čia ne prie ko; – bent jau tikiuosi :)

     • nerijus

      Žinoma, kad WU čia ne prie ko, nes tokia sistema, kai kiekvienas žmogaus procesas/ veiksmas turi garantuoti/ suteikti galimybę kitam žmogui gauti pajamų/ maisto ir pan. šaltinį. Normalu. Bet nenormalu, kai visad skriaudžiamas silpnesnis/ žioplesnis. Nenormalu, kai įstatymai taikomi ne vienodai- kiekvienam individui, o kiekvienam pagal kišenę, užimamą padėtį visuomenėje ar pažinčių „ratelio“ gausą :)

     • WU

      egriseus,
      Nebijokit, prieš kitus rinkimus nerijus įkurs LNP (Lietuvos nihilistų partiją) ir sustatys viską į vietas. Suformuos valdančiąją daugumą ir kurs kauzulinius įstatymus :)

     • nerijus

      WU

      Dėkoju, kad užsiimate švietėjiška veikla ir priverčiate pasidomėti žodžiais, kurių nebūnų net girdėjęs :)
      Nuostabu.
      copy- paste: „Kauzaliniu – vadiname sandorį, kuriame nurodytas jo pagrindas. Šiame sandoryje nurodomas tiesioginis teisinis tikslas, kurio siekia šalys, sudarydamos sandorį. Kauzalinio sandorio teisinis pagrindas nustatomas pagal sandorio turinį arba pagal konkretaus sandorio tipą (pirkimo-pardavimo, tiekimo, pervežimo, rangos ir kt.). Jeigu sandoryje nenurodomas pagrindas arba tas pagrindas prieštarauja įstatymams, sudarytas sandoris nesukelia teisinių pasekmių. Dauguma sandorių civilinėje apyvartoje yra kauzaliniai, nes juridiniai asmenys dalyvauja turtiniuose teisiniuose santykiuose, o fiziniai asmenys sudaro sandorius vien vartojimo tikslais.“
      Partijų Lietuvoje pakankamai ir kiekvienoje partijoje yra protingų, idealistų…Jie prakalbome apie naujos partijos kūrimą, tai vertėtų pagalvoti apie Technokratų :)

     • WU

      Man geriau Technofilų skamba.. Draugiškiau..

   • Jonas III

    Nuo vaikystės (seniai, seniai)turiu tokį kompleksiuką – slapta klausytis negražu:)

    • Jonas III

     … irgi gulintį spardyti (kalėjime taipogi)

 • „Gal, sakau, nespėjo perskaityti komiteto viešai paskelbtįų išvadų?“
  O gal jie jau senai turi iš anksto pasidarytas išvadas? O gal yra gavę kažkokius nurodymus? Gal jie nori paleisti duročką?

 • jeigu yra operacine,ar tai nereiskia, kad joje operuojami ligoniai?, Galbūt ten daromas pedikiūras.o Artūras pasikeitė, gal tai kiaulų gripo pasekmės.Tikiuosi pasveiks.

 • nerijus

  Pukiai apie tai kas būtų jeigu būtų:
  http://tv.delfi.lt/video/llhCGFVt/

  ties 04:27 ir dviprasmiškas eilėraštis pabaigoje.

  tiesiog, negalėjau neįdėti :)

 • Linas

  seniai nebuvęs norėčiau ir aš prisidėti prie diskusijų.Kadangi iš principo skaitau tik išspaudas ir iškarpas,periodiškai užeina patriotizmo priepuoliai.Apstrakčiai samprotaujant(tipo gal,neva,tačiau,manding ir t.t)manau,kad komisija leido atlikti tam tikrus ideologinius demaršus partnerių atžvilgiu.Man tai nėra panašu į eilinius pasikratymus aplink VSD,VST,RST ar panašius į juos,o kažkas žymiai pavojingiau(čia palaikyčiau Mitią).Šiandien tapo labai populiaru kibti prie Lietuvos DK,kadangi ne viskas ten iki galo yra surašyta.Todėl kaip bevertintume buvo tie kalėjimai ar ne,pagrindu išlieka esminiai reikalai – ką šiandien palaikyti:socialistus ar konservatorius?

  • Smokas

   Gerbiamas Sir. Linai, tęsiant mūsų kilnaus luomo ir garbingų klubo bičiulių tradicijas, siūlau palaikyti Margaret Thatcher.

 • Sveiki mielieji,

  Noriu išreikšti savo pastebėjimą apie pono Artūro Račo direktorių ir viršininką siaurusevičių. Ar matėte ką pastarasis vakar triumfo arkos finale išdarinėjo? Šitam tipeliui dar aiškiai neužteko pamokos elektros skydinėje, nes ir vėl pasirodė girtas ant Triumfo Arkos scenos, kur įžeidė gerbiamą Kristiną Zmailaitę ir laidė kvailus komentarus vedėjui MAriui. Juk šitas tipelis kuris nepelnytai LRT direktoriaus kedėj sėdi vakar vos pravapėjo ant scenos – šniokšdamas ir šnopuodamas per savo arkliškus dantis ir drakoniškus degtinėj pramirkytus ūsus.
  Kaip gali LRT vadovauti toks žmogelis kuris pagal savo kultūros lygį nebent tiktų vadovauti benamių sueigoms katilinėse?
  O gal LRT valdyba per susirinkimus visi kartu iškelia gramą? o paskui 600 pasiima už pasisėdėjima ir baliuką?

 • Rytis

  O kada tas tariamas kalėjimas tampa CŽV? Aš visgi manyčiau, kad žurnalistai teisūs rašydami taip. Jei ir buvo kalėjimai/patalpos, tai dar nereiškia, kad CŽV. O ko nors rengimas su CŽV pagalba, tai dar nereiškia paskirties. Manau buvo tik patirties pasidalinimas, iš kurios buvo išpūstas burbulas. Bet čia tik prielaida, kuri pateisina žurnalistus.

 • Lietuvos apžvalgininkų pastebėjimai tarptautinių santykių tema dažnai yra labai primityvūs. Iš dalies taip yra todėl, kad vienoj įstaigoj, kuriai mano laiku vadovavo gal ir Tilindis (rimtai?), yra masiškai štampuojami dryžuotai mąstantys „polititologai“, kuriems viskas yra arba juoda, arba balta. Šia logika vadovaujantis yra tik du variantai – su Amerika Vakaruose, arba atgal į Rytus pas Rusiją. Jau nekalbant apie abejotiną analitinę pačios tokios skirties naudą, taip žiūrint tampa nesuvokiama, kad yra ne tik daugybė „Vakarų“, bet ir daugybė buvimo „Vakaruose“ formų, kurios nebūtinai yra tarpusavyje suderinamos. Pavyzdžiui, man atrodo, kad dalyvavimas CŽV programoje mus nubloškė labai toli į „Rytus“.

 • Smokas

  Alfa.lt šio straipsnio paskaičiau komentarus ir radau tame tarpe ir Artūro, kur jis aiškino vienam komentatoriui kaip jis suprantą tą žodį demokratija ir teisinė valstybė. Ar galėtų man, dundukui, protingi vyrai paaišinti tokį dalyką. Ar iš pradžių buna materialinė gerovė, o paskui demokratiškai teisinė valstybė, ar pirma demokratiškai teisinė valstybė, o paskui materialinė gerovė? Kažkada prieš porą metų bevaikščiodamas apie savo fabriką mąsčiau. „Va kaip viskas gerėja, kaip žmonės sąmoningėja ir nereikia laukti tų kartų pasikeitimo. Kai anksčiau darbininkui nei į galvą neateidavo raukytis gavus „vokelį“, o dabar tik pabandyk pakišti… Ir samdytojai neatsilieka… rizikuoti tiesiog nebeapsimoka, ir nervus sau gadinti dėl tokių niekų, kaip neskaidrūs pinigai. Ech, ci-vi-li-za-ci-ja, odnako, galvojau !“ O dabar nepraėjo nei metų ir tos ci-vi-li-za-ci-jos burbulas bliūkšta su nt kainomis kartu. Taip išeina vėl laukėjame ? Tai kame priežastis buvo tos „civiliazacijos“. Sumąsčiau, kad dėl padidėjusių turtų. Toliau mąstau… pala pala, tai ko čia pulti ant kokio nors Kazachstano ar Kirgizijos, nekalbant jau apie Rosieją, kad ten kažkas netaip tvarkosi ir negerai daro. Protingi vyrai, ar galit man padėti prisiminti bent vieną biedną, bet demokratiškai teisišką valstybę ? Būčiau begalo dėkingas.

 • Smokas

  blyn (atsiprašau) ta demokratija labai jau brangus dalykas. Kad iki jos dasigyventi, turi nesuskaičiuojamą galybę negrų pavergti, išsiurbti pusę Indijos, Afrikos, Azijos.

 • United Strokes of America (aš tik cituoju G.Carlin, no offence) atvažiavo

 • United Strokes of America (aš tik cituoju G.Carlin, no offence) atvažiavo į jai priklausančia marionetinę pudelių šalį,
  viešai vadinama valstybe, ir susitvarkė savo reikalus taip kaip jiems reikėjo. Niekaip nesuprantu, ko jūs čia jaudinatės.
  Juk viskas yra olrait.

 • Artūrai, manau, kad stebėtis nereikėtų. Bang, manau, galėtų patvirtinti, kad teisiškai, paminėtuose straipsniuose, yra viskas teisingai – tiesiai, šviesiai niekas nieko neįvardino. Klaipėdoje jau kelis metus tiriama „keista“ byla. Įsisiautėjusių futbolo aistruolių malšinimo metu buvo užmuštas vienas aistruolis. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad tai buvo padaryta su cilindrinės formos, galinčiu susilenkti daiktu… Kadangi niekas neįvardijo, kad tai galėjo būti policininko, taip vadinamas, bananas, tai byla aklavietėje aklavietėje, nors filmuotoje medžiagoje matosi, kad policija gan stipriai siautėjo ir vanojo su bananais (berods yra papuolęs į kadrą ir mušamas užmuštasis jaunuolis – šito tiksliai neatsimenu)…

 • ponas Valentinas Mitė bent dėl išorinio padorumo nusivalytų baltyminės kilmės medžiagas nuo lūpų išėjęs iš šeimininko kabineto… Bet, matyt, tokia jau benkartų dvasios anatomija – be praeities, be ateities, be dabarties, be savasties.

 • Visa tai tiesa, ką bando pasakyti A.Račas. Nepritarti yra kvaila šiam išdėstymui.

  Trūksta tik vieno – drąsos, kuri smarkiai išplauta iš bandančių komentuoti.

  Na ir dar viena smulkmena – valstybinis rėmimas tų organizacijų, kurioms dažniausiai ir priklauso „komentatoriai be nuomonės“.

  O dėl kalėjimo faktų ir kalinių bei piniginių sumų – ateis laikas ir atsiras tie žmonės, kurie teikė paslaugas „įstaigai“. Tai bus naujųjų televizijos laidų karščiausi perliukai.