Citata #421 J.Statkevičius kuria naują evoliucijos teoriją

Dizaineris Juozas Statkevičius argumentuoja, kodėl aukštoji mada nemirė ir nemirs:

… paprastiems mirtingiesiems aukštosios mados nereikia. Paryžiuje mažai žmonių, kurie turi labai gerą skonį. Jau nekalbu apie visą pasaulį.

[…]

Žmonės dabar paprastesni ir prastesni. Jiems patinka neįmantrūs, net vulgarūs dalykai. Pasikartosiu – aukštoji mada nemiršta. Tai liaudis vėl panašėja į beždžiones.

„Stilius“

… Darbas iš beždžionės padarė žmogų, aukštoji mada neleis jam vėl virsti beždžione…

Jei ne Paryžiuje ir visame pasaulyje, tai bent jau Vilniuje.

(3 balsų, vidurkis: 2,33 iš 5)
Loading...
 • Tipas

  Einu sukrimsiu kokį bananą, nes iki Vilniaus toli o ir šiaip auštoji mada man per aukštai. Ale vat ant Lietuvos gera gyvent visgi, apsiskelbi elitu ir tada automatiškai įgyji teisę šnekėt kas ant seilės užėjo. Žiniasklaida tave cituos rimtu veidu.

 • ArturasL

  Froidas kažkada sakė: Tie, kas nepritaria daugumai, turi būti uždaromi(suprask, į psichiatrines ligonines). Tad, galbūt ne mažuma turi diktuoti aukštąją madą, o atvirkščiai? Tokiu atveju, klausimas, kas yra beždžionė, tampa neaktualus.

 • Izbliondimas

  Jei išėmus priešpaskutinį iš čia cituotų sakinį, tai, manau, visa kita yra į dešimtuką.
  Tiesa, pagal protą, pasirodo antroje eilėje stovi ne beždžionė, bet… žiūrkė (kai kurios jų rūšys, taigi). Tad aukštąją madą gali tekti kurti ne beždžionėms, bet jau žiurkėms.
  Yra minima, kad tai labai gudrus ir protingas padaras, vo ne kaip žmogus ne kuriais klausimais.

 • Keturfazis

  Žmogus tikrai turi talentą kurti drabužius ir išmano madą, bet geriau dirbtų savo darbą ir siektų dar didesnio pripažinimo mados pasaulyje, (ypač užsienio), ir mažiau šnekėtų, nes kai ką pasako, tai ,,pasninga“ Manau į šituos, jau nepirmus jo pasisakymus riektų žiūrėt atlaidžiai, nes pastebėjau geri menininkai dažnai teišmano tik savo kuriamą meną, ir yra naivoki. Todėl manau, gerbiamas Račas be reikalo išeskalavo šį pasisakymą.

  • suomis

   Pirmiausia. Jis ne kūrėjas o plagiatorius. Tiksliau. Turintis skonį, plagiatorius. O sukurti jis nieko negali, nes tuštuma jo galvoje. Suprantu aš jį, taip būna. Kūryba, procesas alinantis. Iš jo per daug reikalaujama, dėl to nusėdo „akumai“. Jei jis nebūtų toks tuščiagarbis, gal būt „akumus“ sugebėtų ir greičiau pakraut. Bet manau, kad jam pakrovimo procesas per ilgai užsitęsė ir galimas daiktas, – negrįžtamai. Užjausti reikia, nes meno žmonėms, tai sunkus periodas.

   • Valentinas

    Suomi,
    Gal gali pranešti savo kvalifikaciją aukštosios mados pasaulyje, kuri leidžia tau spręsti, jog Statkevičius yra plagiatorius?

    • suomis

     Galiu, bet nenoriu. Ir tai ką jis sukuria dažniausiai jau būna matyta. O jeigu būti tiksliam, jis atkartoja XIXa. Viktorijos laikų madas savo stiliumi. Kadangi lietuviška publika nėra išlepinta, aukštos meninės vertės menu, tai pateikus kažką gražaus, bet nukopijuoto – nėra didelė bėda.
     http://www.pilietis.delfi.lt/voxpopuli/nuomone-kas-ikvepe-jstatkeviciu.d?id=53038631
     http://www.gyvenimas.delfi.lt/style/nuomone-kokiu-dizaineriu-kuriniai-ikvepia-jstatkeviciu.d?id=53104073

     • suomis

      Pasižiūrėk straipsnius delfije „Nuomonė. Kas įkvėpė J.Statkevičių?“ ir „Nuomonė. Kokių dizainerių kūriniai įkvepia J.Statkevičių?“

     • Keturfazis

      Suomi, nu kas per lietuviška natūra, viską, kas lietuviška su šūdais maišyt? Iškarto visur plagijatai vaidenas. Jeigu jis būtų plagijatorius, tai nebūtų gavęs Paryžiuje apdovanojimų. O mandos tendencijos kartojasi, net ir senosios, pvz, kad ir tos Viktorijos laikų. Nes jis vienas mėgsta tų laikų madą, daugelio dabartinių dizainerių kuriamoi madoi, yra tų laikų mados akcentų, pvz Karlo Lagerfieldo ar Judaškino. Tai jie irgi plagijatoriai?

    • leokadija

     tai jis knyga, rodos, nuplagiavo. Akivaizdžiai kartojosi „Grožio kirčio“ ir Claudijos Piras/Bernhardo Roetzelio „Ledi“ tekstai. Bet taip liko, turbūt, neapskųstas (o jei, kaip rašosi šis žodis???), viešai nepasmerktas… gal ir nekaltas.

     O šiaip jis gerai jaučia mūsų visų suprastėjimą, beveik sutinku su jo nuomone. Tik gal išsireikšti nemoka. O va suknios geriau gaunasi.

   • suomis

    Jeigu pačiam akių ne bado, – paties reikalas. Man bado. Ir nemalk čia šūdo apie „lietuvišką natūrą“. Su natūra, čia neturi nieko bendro. Yra mulkis, kuris „nusirašinėja“ ir yra kiti mulkiai kurie „nusirašinėjimą“ vadina kūryba. Mūsų grupėje buvo vyrukas, kuris genialiai piešė ir buvo taip pat vyrukas kuris „nusirašinėdavo“ pirmojo darbus. Žiūrėdavo bachūras ne tiek į objektą, kurį tapo, o į kolegą.
    : DDDD
    Tas pats ir čia. Vienas prie vieno.

 • Izbliondimas

  Jei blogo šeimininkas nesupyks, – čia dar apie vieną „aukštąją“ madą, tame tarpe, turint omenyje joje ir blogo šeimininko vieną numylėtą žurnalistą: http://www.organic.lt/lt/news,nid.888

 • Fredis*

  Juozas yra neordinari mados pasulio asmenybė, kurio pasakymus reikia giliai apmąstyti, suprtimas ateina ne iš karto. Artūro tinklaraštyje toks galėtų būti ‘nerijus’. Visi tik ir laukia ką vienu ar kitu klausimu pasakys ‘nerijus’. Po to visi ilgai diskutuojame ir aptainėjame ‘nerijaus’ išsakytas mintis.

 • Būt

  O yra žemoji mada? O žemoji matematika?

 • Auksinis kardas

  „Tad, galbūt ne mažuma turi diktuoti aukštąją madą, o atvirkščiai?“ – ką jums sėkmingai sekasi daryti šiame puslapyje. Tik skonis nuo to nelaimėjo anei lašo :-)

  Gerai šneka Juozas – dabar nevaržomi turi progą reikštis kretinai nuo rūbo iki galvos turinio.
  Ir tuo didžiuotis :-DDD

 • Žemės vaikas

  Tikslus tekstas:

  „Paryžiuje mažai žmonių, kurie turi labai gerą skonį. Jau nekalbu apie visą pasaulį. Katia sako: reikia vulgariau, paprasčiau – tuomet žmonėms patinka. Aukštų kriterijų žmonėms nereikia. Žmonės dabar paprastesni. Ir prastesni. Jiems patinka paprasti, vulgarūs dalykai. Sako, kad aukštoji mada miršta. Ne. Tai liaudis vėl panašėja į beždžiones. Kaip ir teatre niekas nenori rimtų spektaklių, tik chi chi cha cha, taip ir madų reikia kuo paprastesnių. Duokit juodų megztukų, juodų kelnyčių ir viskas.“

  http://www.lrytas.lt/-13274045261325446077-pary%C5%BEiaus-auk%C5%A1toji-mada-j-statkevi%C4%8Diaus-akimis-i-diena-%C5%BEmon%C4%97s-pana%C5%A1%C4%97ja-%C4%AF-be%C5%BEd%C5%BEiones.htm

 • VG

  Ko taip kreipti dėmesį į J. Statkevičiaus „išmintį“. Juk nesistebime, kad vanduo šlapias, nepykstame ant bezino, kad jis degus (turiu omenyje – būdami suaugę)…
  Na o J. Statkevičius – mintys anaiptol ne stiprioji jo pusė. Pacituosius (perfrazuodamas) vieną klasikų … “ o Jūs leidžiate sau rekšti nuomonę kosminio svarbuvo klausimais su tokiu pat kosminio lygio kvailumu. Jums – tik klausyt ir mokytis, klausyt ir mokytis.“ Bet kurgi tau Juozukas klausys, o – juo labiau – mokysis. Jis save regi tik tarp tų, kurių klausoma.
  O Paryžiuje jo gauti apdovamojimai, sako, nėra jau ir tokio aukšto lygio… Kažkas panašaus į glamūrinio žurnaliūkščio nominaciją vienai iš nykštukinės šalies prezidenčių. Bet, aišku, – tai geriau negu nieko…

  • Auksinis kardas

   „Bet kurgi tau Vardas (būtinas) klausys, o – juo labiau – mokysis. Jis save regi tik tarp tų, kurių klausoma.“

  • Krepofobas

   Statkevičius yra daugiau mažiau nacionalinė vertybė, blin, kaip Sabas. Juk jūs nesitikite, kad Sabonis bus toks pat šustras didžejus kaip ir daugiakalbis Donskis?
   Jei norite sužinoti, ką Statkevičius galvoja, turite žiūrėti jo modelius. Statkevičius išreiškia savo mintis siūdamas drabužius.
   Kai Statkevičius kalba, jis išreiškia tik savo jausmus. Jūs juk nesmerksite žmogaus už jausmus?

   • Sejanus

    Smerksiu už tai, kad pavadino mane ir daugumą kitų žmonių beždžione. Matyt jis pats ne taip toli nuo beždžionės, kad blizgučiai jam svarbiausias žmogaus atributas.

    • Krepofobas

     Matau niekinat beždžiones beviltiškas rasiste. Išvardinkite kas jūsų moralinėje skalėje yra žemiau už jus – gaidžiai, ąžuolai, žąsinai? Nusiųskim sąrašą Statkevičiui, kad žinotų, kaip jus galėtų neįžeisdamas įžeisti, baltaveidi zirga galva.
     Labiausiai įsižeidžia tie, kurie patys žino/vartoja daugiausiai įžeidžiamų žodžių.

     • Sejanus

      Matyt Statkevičiaus fanas ir bendramintis esate, kad jau nuo pirmos žinutės man prasidėjo įžeidinėjimai :)

      Ir dar tokie įdomūs sakyčiau, nes ko ko, bet rasizmo mano žinutėje įžiūrėti nelabai įmanoma.

     • Krepofobas

      Kad jūs, Sejanus, esate bezdžionių rasistas ne jūsų kaltė, o auklėjimo. Dėl jumoro jausmo neturėjimo kaltas jūs pats.
      Sugraudino labiausiai, kad jūs užsigavote ne tik už save, bet ir už visus žmones.

 • Fredis*

  Nežinau kur žiūri Artūras, tačiau prašyte prašosi į tinklaraštį įtraukiama ši Ainės Ramonaitės citata (delfi): „Vakaruose žmonės vienas partijas remia, kitų nemėgsta, bet yra lojalūs valstybės institucijoms ir pačiai valstybei. Jie gali nemėgti valdžios, bet remia institucijas. Lietuvoje – atvirkščiai: kaip liudija mano daryti tyrimai, lietuviai gali remti, tarkime, socialdemokratinę valdžią, bet neremia ir nepasitiki valstybe, jos institucijomis“.
  Ainei dar reikėtų paminėti DP ir TiT partijas.

  Nereikia net atlikinėti tyrimų, užtenka paskaitinėti Izbliondimą, ‘nerijų’, ‘austrą’, ‘suomį’.

  • suomis

   Žmogeli atsipūsk. Gal atleisk diržo sagą, jeigu spaudžia.

 • sataniuga

  Aukštosios Mados, kaip ir pvz. Aukštosios Matematikos mes, paprastieji, niekada ir nesuprasime, tam reikia paskirti gyvenimą. Pagalvokite, kokį komentarą Aukštasis matematikas ar fizikas galėtų parašyti apie šiuolaikinės mados tendencijas. Antra vertus juokinga, kai anksčiau paminėtieji imasi komentuoti visuomeninius reikalus, apie kuriuos jie neraukia nė velnio.

 • Arki

  Pasak Statkevičiu gaunas kad skudurai apsprendžia žmonijos intelekto, išprusimo, žinių, moralės ir kitokius lygius :] Imam tai už aksioma. ir kelios mintys : … Jei mokslininkas ar filosofas ar bet kitas sociumo dalyvis netinkamai apsirenges tai galima priliginti ji bezdžionei… Buvo bajeris kai Einsteinas pamiršo užsidėt kojines i priemima Baltose rumuose JAV :) [beje dabar tai atrodytu visai stilingai !] bet kurio atveju kaip beskoningai neapsirengtuų Einsteinas idomu kas iš mados guru galėtu apšaukt ji bezdzione … p.s. Bet be visu šiu pastebejimu galiu pasakyt kad visgi evoliucijos klausime netoli nutolta nuo tiesos – juk dabartinėje „vartotojiškoje visuomenėje“ kuri yra pasaulio ekonomikos stumuoklis kad ir skuduru pirkimas užima nemenka vieta taigi9 savotiškai padeda einteinams gauti daugiau pinigų moksliniams projektams :)