Latvijoje nieko nevyko…

Tai, kad nė viename Lietuvos naujienų portale Latvijos įvykiai netapo aktualija ar dienos tema – visiškai suprantamas ir jau įprastas dalykas.

Pamanykit – kažkokia Latvija… Kam svarbu, kad byra dar nesudaryta koalicija, kad rusakalbiai gyventojai protestuoja prie parlamento ir kad iš esmės galbūt sprendžiasi naujos vyriausybės likimas.

Juk Lietuvoje naujienas lemia ne įvykiai, o žiniasklaida.

Bet tai dar kartą pamačiau tik vakare.

O dieną važiavau automobiliu. Iš Latvijos. Ir atėjus žinių metui vis įsijungdavai visuomeninį transliuotoją.

Bet nei 16 valandą, nei 17 ir nei 18 apie Latviją Lietuvos radijo žiniose nebuvo nė pusės žodžio. Lyg nieko ten nebūtų vykę.

Tiesa, buvo žinia apie protestus Didžiojoje Britanijoje ir apie gaisrus Klaipėdoje…

Tad nieko Latvijoje ir nevyko.

 

 

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Latvių parlamento Saimo paleidimas buvo klaida. Antanas Valionis buvo teisus.

 • Valentinas

  Apie protestus pas artimiausius kaimynus kalbeti nevalia – kad nepakiltu upas vietiniams …

 • Arnas Klivečka

  o gal ir neivyko kam nors

  • Tomas.R

   Kur dingo Jūsų laida ? ar bus dar ?

 • Gvidas

  rodė per panorama tuos protestus

 • Aurimas

  Buvau įsijungęs BTV žinias – rodė

 • O tai kas įvyko??

 • Kam lietuviams rodyti apie tai, kas vyksta Latvijoje? Juk ir Lietuvoje panašių „revoliucijų“ užsimanys piliečiai. Vargu ar valdžia to norėtų.

 • mumu

  Berods praėjusią savaitę Respublikoje buvo gana išsami ir didoka publikacija apie politinę situaciją Latvijoje, šiandien pastebėjai mažą žinutę apie vakarykščius įvykius – manau, daugiau nespėjo parašyti dėl laiko stokos.

 • žiūrovas

  Manau,kad mano anksčiau išsakytas prašymas tampa dar aktualesnis-reikia valstybinio susitarimo dėl Latvijos valsybinės televizijos kanalo retransliavimo Lietuvos teritorijoje,o lietuvos valstybinės tv -Latvijos teritorijoje.Gal Jūs,gerb. Artūrai,kaip LRT tarybos narys, galėtumėte inicijuoti šio klausimo iškėlimą LRT posėdžiuose? Juk laikas išmokti giminingas kaimynų kalbas-tada visas naujienas sužinotumėme tiesiogai,o ne per piervyj baltijskij kanal. Matome begalę rusiškų,angliškų,lenkiškų,ukrainietiškų,baltarusiškų,prancūziškų,vokiškų tv kanalų,o latviško-nei vieno.

  • Gintautas

   Gal netinka formuluoti kaip užduotį A.R., bet pačiai idėjai labai pritariu – matyti ir girdėti latvius būtų super.

 • Rytis I

  Truputį ne į temą, bet apie informacijos pateikimą. Šiandien skaitau –
  „Du Vilniaus M.K.Čiurlionio gimnazijos mokytojai kaltinami prievartavimu ir smurtu“.
  Sakykim, nors pakolkas berods tik vienas kaltinamas. Kitas gerbtinas portalas skuba apibendrinti – „Vilniaus M. K. Čiurlionio gimnazijoje mokytojai kaltinami prievartavimu ir smurtu“. Taip, jokios klaidos nėra, nors opiais klausimais gal reiktų visdėlto būti tikslesniems…
  http://www.zebra.lt/lt/naujienos/kriminalai/vilniaus-m-k-ciurlionio-gimnazijoje-mokytojai-kaltinami-prievartavimu-ir-smurtu-247499.html

 • Šamanas

  Latvijoje tikrai nieko neįvyko – koalicija NEsudaryta, vyriausybė NEsuformuota, parlamento langai NEišdaužyti.

 • Jurijus

  Su tuo piketu yra toks įdomus dalykas. Organizavo Santarvės centras, kuris yra Saeimoje, o piketuotojų reikalavimai – antra kalba.
  O tie saskanistai (santarviečiai) Saeimoje prisiekė/iškilmingai pasižadėjo štai ką:
  „Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti.

  Vertimas: Aš, apsiimdamas vykdyti Seimos deputato pareigas, Latvijos tautos akivaizdoje prisiekiu (iškilmingai pasižadu) būti ištikimas Latvijai, stiprinti jos suverenitetą ir latvių kalbą kaip vienintelę valstybės kalbą, ginti Latviją kaip nepriklausomą ir demokratinę valstybę.

  Kitaip tariant, saskanistų (Saskaņas centrs – santatrvės centras) priesaikos – tušti žodžiai, nes tuojaus pat imasi protestuot prie Saiemos dėl dvikalbystės įteisinimo.

  O kad saskanistai nepateko į koaliciją – patys kalti, kad vietoj to, kad aktyviai tartųsi ir imtųsi iniciatyvos kurt koaliciją ir lipdyt ją apie save, Nilas Ušakovas tik laimingas skėryčiojosi prieš babytes įvairiuose renginiuose, kurie įvyko po rinkimų. Kitaip tariant, pražiopsojo pats.

 • komentaras

  Nieko neįvyko-žiūrovo pasiūlymas dėl Latvijos tv rodymo Lietuvoje ir atvirkščiai,pono Račo,ko gero,nesudomino.