Citata #396 Ūkio ministras R.Žylius paaiškina, kada Viešųjų pirkimų įstatymas negalioja

Ūkio ministras Rimantas Žylius samprotauja apie dviejų viešųjų interesų susidūrimą:

Viešųjų pirkimų tinkamas vykdymas – labai svarbus viešasis interesas. Tačiau svarbaus objekto sukūrimas taip pat yra viešasis interesas. Taigi susiduria du viešieji interesai. Ant vienos lėkštelės pastatome griežtą reikalavimą laikytis viešųjų pirkimų nuostatų, ant kitos – šimtus milijonų. Viešasis interesas geriau patenkinamas, jei ypač svarbus projektas vykdomas net ir pažeidžiant viešųjų pirkimų reikalavimus.

„Veidas“, 2011 rugpjūčio 8 d.

… Perfrazuojant – kai susiduria du viešieji interesai, laimi šimtai milijonų.

Gražu ir skaidru.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • suomis

  : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 • „Viešasis interesas geriau patenkinamas, jei ypač svarbus projektas vykdomas net ir pažeidžiant viešųjų pirkimų reikalavimus.“ – šis teiginys paneigia viešųjų pirkimų, kaip tokių prasmę.

 • O aš pastebiu kitą tendenciją. Kad mūsų aukšti pareigūnai nesugeba nusisamdyti gerų viešųjų ryšių specialistų (o gal tokių Lietuvoje išvis nėra?) ir visai nesugeba tinkamai perteikti savo (?) minčių.

 • sigitas

  gerbiamieji , esmė ne šiaip šimtai milijonų, bet kam tie milijonai atiteks.

  • Šamanas

   Negi taip svarbu kam atiteks – bet kokiu atveju kažkam atiteks (nebent pretenduoji į „gavėjus“).

 • aušra maldeikienė

  aš perskaičius ryte Veidą negalėjau patikėti, kad taip įmanoma pasakyti. Bet čia žurnalistas negalėjo sugalvoti… čia jau tik ministro lygis

  • Šamanas

   Žurnalistų fantazija beribė.

 • Šamanas

  Gal geriau ką nors padaryti, nors ir nuplaunant kokius 20% į šoną, negu nepadaryti nieko. Panašu, kad greitai nebus galima nupirkti net pieštukų.

 • nerijus

  LLRI

  Propaganda valdo.

  p.s. http://lt.wikipedia.org/wiki/Propaganda
  „Propaganda – visuma informacinių priemonių, skirtų žmonių grupės ar visuomenės kontrolei. Propaganda dažniausiai būna siejama su žiniasklaida, per kurią pateikiama nekorektiška informacija, bei totalitariniais režimais, kurie propagandą yra itin smarkiai linkę naudoti.“

  Žinoma, nereikia išskirti vien totalitarinių režimų, nes propaganda puikiai gyvuoja ir demokratinėse ir kt., save taip vadinančiose, Šalyse.

 • egriseus

  Viešųjų pirkimų objekto vertė apie 100 mln. Viešojo pirkimo konkurso sąlygose nustatyta, kad pasiūlymo teikėjai turi pateikti pasiūlymo užtikrinimą – banko garantiją, galiojančią 35 d. Pasiūlymus pateikė du teikėjai – A. – 130 mln. ir B. – 90 mln. Tačiau B. pasiūlymo užtikrinimas galioja 33 d.
  1. variantas. Konkurso rengėjas tuo pagrindu atmeta B. pasiūlymą, nes B. nesilaikė konkurso sąlygų, o tai yra įstatymo pažeidimas, ir paslaugas teikia A., – už 130 mln.
  2. variantas. Konkurso rengėjas tik išsiuntęs kvietimą B. sudaryti sutartį pamato, kad teikiant pasiūlymą buvo pažeidimas, tačiau vis tik nusprendžia sutartį sudaryti su B., nes jo pasiūlymas geresnis, nes sutaupoma 40 mln.

  • Dar klausimas ar išeis sutaupyti, nes, kaip rodo Lietuvos patirtis, projektai vis tiek pabrangsta. Neretai galutinė suma tampa didesnė nei kito dalyvio siūloma pradinė suma… Ir ką dabar rinktis?

 • Valentinas

  Grįžo senas geras Račas. Valio!!!!!!!

  • Andrius

   …bet pradingo senasis „gerasis Valentinas“… Kur tamstos isterijos, apie tai, kad valdantieji (t.y. konservatoriai su liurberalais) „išdavė idealus ir paneigė Lietuvos Nepriklausomybę“ ir t.t. ir t.t. padėdami Lukašenkai doroti savo opoziciją ?

   • Valentinas

    Andriau, skirtingai nuo tavęs, prieš ką nors teigdamas aš kruopščiai patikrinu faktus ir suformuoju savo poziciją. Šiuo atveju, kol kas savo pozicijos neturiu nes skaičiau tik antraštes ir negirdėjau Šimašiaus įvykių versijos. Pagal tai ką perskaičiau iki šiol – Šimašius privalo atsistatydinti.

    • Andrius

     „..Andriau, skirtingai nuo tavęs, prieš ką nors teigdamas aš kruopščiai patikrinu faktus ir suformuoju savo poziciją“

     …tikrai ?… pamenu austrų pasiaiškinimų nelaukei – dėjai savo „verdiktą“ apie „Lietuvos Nepriklausomybės paneigimą“ tą pačią minutę kai sužinojai, kad austrai paleido Golovatovą – gal priminti tamstos isteriją liepos 16 d ? :

     “ Valentinas
     Liepa 16, 2011 6:36 vakare | Nuoroda | Atsakyti

     Ką gi, įvyko skandalingas Austrijos akibrokštas Lietuvai dėl Sausio 13 įtariamojo paleidimo. Visi suprantame, kad Austrija pasirinko išklausyti nepatenkintų lietuvių bla bla bla, o ne turėti problemų su galinga ekonomine partnere Rusija. Tai dar kartą parodo Lietuvos vietą ir įvaizdį Europos Sąjungoje ir suteikia mums galimybę blaiviai žvelgti į pliurpalus apie Europos vertybes ir t.t.
     Tačiau palikti šį klausimą užmarščiai negalima. Net neabejoju, kad patriotiškai nusiteikęs jaunimas jau organizuojasi protesto mitingui prie Austrijos ambasados. Ką galime padaryti mes – paprasti anoniminiai interneto komentatoriai? Manau, kad reikia organizuoti ir skatinti austriškų produktų boikotą. Bėda, kad aš nevartoju nei vieno austriško produkto. Kol kas viešai pasižadu nebešokti Vienos valso! Gal yra dar kokių minčių kaip išreikšti Austrijai savo pasipiktinimą? Čia rasite Austrijos ambasados kontaktų puslapį, kuriame galima parašyti ir išsiųsti protesto ar smerkiantį laišką:
     http://www.bmeia.gv.at/li/amba…..aktai.html
     Gėdinkime Austriją kartu!

     Austrija – žudyk ir slidinėk saugiai! “

     … o dabar, matai, „reikia kruopščiai patikrinti faktus“… O nemanai, kad kruopštumas labiau derėtinas vertinant svetimas „nuodemes“, o kalbant apie savo – padoru būtų reaguoti iškarto prisipažįstant klydus, o vėliau jau aiškinantis kas galėjo įtakoti šį „paklydimą“ ?

     P.s. o gal tu „patikrinai faktus“ susijusius su austrais per „penkioliką minučių“, nes dirbi kokioje užsienio reikalų ministerijoje ? – na bet tuomet būtų keista, kad mūsų atveju tau neužtenka nė dviejų parų „faktams patikrinti“…

     • Valentinas

      Kaip parodė vėlesni įvykiai aš buvau 100% teisus.
      Apskritai, jaučiuosi prieš Račą kaltas kad kreipdamas dėmesį į visokius durnelius, atsakinėdamas į jų debiliškus komentarus, kartais paprovokuodamas juos, taip netyčia prisidėjau prie debilizmo ir idiotizmo įsivyravimo komentarų tarpe. Daugiau tokios klaidos nebedarysiu. Nerijus, Trakimas, Suomis, Andrius, Genpre nuo šiol nebe mano, o Račo problema. Gal ir negražu taip žmogui užkrauti problemą, bet tik Račas ją tegali ryžtingai išspręsti, jei jam nors kiek rūpi blogo kokybė. Linkiu asmeninės sėkmės.

     • Andrius

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • Andrius

      …:)… Račai ? – pratrynei mano komentarą, palikdamas Valentino, nes manai žodį „ožys“, esant, Lietuvoje, labiau negatyviu nei Valentino pavartoti – „debilizmo“, „durnelius“, „idiotizmo“ ?:)… – sunku būtų su Tamsta, šioje vietoje, nesutikti :)… Beje gal reikėtų „gerbiamam prapiesoriui- savanoriui Nr 1“ kada ir atskyrą tėmelę pašvesti ? :) – nugi labai spalvinga biografija ir tiek pilna neįtikėtinų faktelių…

     • mielas Andriau, kukliai leisiu tamstai priminti, kad kiaulių kartu, atrodo, neganėme ir kad čia vis dar yra mano asmeninis tinklaraštis. Jei kas nors nepatinka – čyvai ir užkalniai džiaugsis auditorijos padidėjimu.

     • Andrius

      … o kur aš teigiu, kad nepatinka ? :) – te norėjau pasitikslinti :)…

      P.s. ir beje – ir kodėl taip užtikrintai, kad „neganėme“ ?:) – aš juk rašau anonimiškai ir net vardas gali būti netikras – kas žino kas aš ištikrųjų ?:)…

      P.p.s. … o jei ir „neganėme“, tai dabar galime „paganyti“ – Valentiną pavyzdžiui…:)

     • P.S. … kad aš iš viso neganiau…
      P.P.S. dabar turiu kitų užsiėmimų

     • Andrius

      …Ne ? :) – na ir šaunu… o nieko prieš, jei aš, čia, sau leisiu kiek „paganyti“ Valentiną su jo „megztaberėčiais“ sėbrais ? :) – ckant, laisvalaikiu nuo „kitų užsiėmimų“…

 • egriseus

  Viešojo pirkimo vertė apie 300 mln. Konkursą laimi UAB „R“, kurios pasiūlymas ženkliai mažesnis, nei kitų dalyvių, tarkim – 50 mln. Pasirašius sutartį ir jau įpusėjus darbams paaiškėja, kad UAB „R“ vyr. buhalteris pirkimo metu turėjo neišnykusį teistumą. Konkurso organizatorius turi rinktis.

  • Oplia

   Konkurso organizatorius išspardo užpakalius darbuotojams, kurie sugebėjo „nepamatyti“ teistumo, stabdo konkurso vykdymą ir organizuoja naują tam, kad būtų pabaigti pradėti darbai.

   Nepasakyčiau, kad sunkus pasirinkimas.

   • egriseus

    Oplia, tarkim, pinigai būtų skiriami ES, ir jeigu jų nepanaudoji per likusius kelis mėnesius, jie neskiriami?

    • Oplia

     Na tokioje situacijoje sprendimas tampa tikrai sudėtingesnis :)

  • Jonas III

   Tokio kalibro pirkimų dalyviai jų organizatoriams nėra nežinomi, o ir užslėpti kriminalinę situaciją apsunkina reikalaujamos deklaracijos. Realesnė situacija situacija yra ta, kad laimėtas pirkimas už 250 mln vykdymo metu užauga iki 310 mln, iš kurių vėliau 60 mln konvertuojama į 25 mln, tenkančius kaip teisingas atlygis už vargą, įsisavinant europinius pinigus su tuo susijusiems valdininkams ir partijoms.

 • Taigi, yra dar toks dalykas – turi sutilpti į terminus.

 • Trakimas

  „Viešųjų pirkimų tinkamas vykdymas – labai svarbus viešasis interesas. Tačiau svarbaus objekto sukūrimas taip pat yra viešasis interesas.“—svarbaus objekto sukūrimas neteisėtais būdais nėra joks „viešas interesas“,nes teisinėje valstybėje įstatymai turi viršenybę prieš bet kurios gaujos interesus.Nusikliedėjo ministras galutinai.:)Matote,jei samprotausime kaip ministras,tai turėsim pripažinti,kad Lietuvoje gali atsirasti tiek „svarbių objektų“,kiek tik yra piliečių,norinčių po „svarbaus objekto“ priedanga,statytis savo trobeles,ūkinius bei komercinius pastatus.Kas nuspręs,kas yra „svarbu“,o kas -nesvarbu?Tuomet teks paskirti ir labai svarbius asmenis,kurie nustatys „objektų svarbumą“.O kam tuomet įstatymai ir Konstitucija?“Svarbus pilietis “ vadovausis kuo?Savo svarbumu?O visi kiti galės vadovautis įstatymais?Dar daugiau-jei „svarbiems piliečiams “ įstatymai negalios,tai jie ir negalės atsakyti prieš įstatymą.Jie bus neklystantys,nes vadovausis tik savo sapnais,vizijomis ir „svarbumu“:)

  • Trakimas

   Ministras privalo kruopščiai vykdyti viešų pirkimų įstatymą ,tuo rodydamas pavyzdį visiems piliečiams.Ministras yra politinė figūra,todėl gerbti Konstituciją yra jo pirmoji prievolė.Konstitucija ir yra Valstybės karkasas-nieko svarbiau už ją nėra ir būti negali.Jei Konstitucija ar viešų pirkimų įstatymas trukdo iškilti „svarbiam objektui“-reikia keisti Konstituciją ar įstatymą.

 • Auksinis kardas

  Iš ministro teiginio plaukia, kad svarbus objektas negali būti kuriamas tinkamai vykdant viešuosius pirkimus. Trūksta būtent šios aplinkybės pagrindimo, tik dėl to replika taip ir lieka absurdiška. Tekste nebuvo informuojama labiau?

  Kita vertus, egriseus vykusiai rodo, kad kelios viešųjų interesų formos tikrai galėtų susikirsti, ir nebūtinai įmanoma išsiversti be jų geriausio užtikrinimo nepažeidžiant jokio formalumo. Teoriškai, tuomet pirmenybė turėtų būti teikiama geresniam, didesniam viešojo intereso patenkinimui. Tokiu atveju geriausia būtų sprendimą priimti skaidriai informuojant grupę kvalifikuotų priimti tinkamą sprendimą pareigūnų – sprendimą priimti kolegialiai, arba deleguoti sprendimą aukštesnio lygio kompetencijai.

  • Trakimas

   Kokie „pareigūnai“?Kokios „kompetencijos“?Teisinėje valstybėje teisinius klausimus sprendžia teismai:)Ne konsrvatorių ar koalicijos trojkos,o TEISMAI pagal galiojančius įstatymus:)

   • Auksinis kardas

    Teismai sprendžia konfliktus. Einamuosius ūkinius sprendimus priima tam paskirti kompetentingi pareigūnai. Be abejo, įstatymo raidė svarbi, bet teismų eiga paleidžiama tuomet, kai tampa žinomas ir susiformuoja konfliktas. Kolegialus sprendimas pajėgus kažkuriuo laipsniu (galimai pakankamu) konfliktą neutralizuoti.

    Trakimai, tamstos užtikrintas tonas ir netvarkinga rašyba išduoda defektų, kurių nėra kaip neįvertinti. Negerbiate pašnekovų? Mainais jie mažiau gerbia tamstą.

    • Trakimas

     Jei „ūkiniame sprendime“ yra teisinis konfliktas-jį sprendžia TEISMAS.Ir -niekas kitas,Karde:)Visi „ūkiniai“ ir bet kokie kitokie veiksmai turi būti teisėti-atitikti įstatymų(tame tarpe ir viešųjų pirkimų) reikalavimus.Net kai tamsta tuokėtės(emocinis Tamstos sprendimas),tai buvo teisiškai įforminta ir tapo teisėta tik dėl to:)

     • Auksinis kardas

      Konflikto gali būti išvengiama, jei jis nėra praeityje, gali būti paveiktas dabartyje ar ateityje. Teismas sprendžia konfliktus, kurių negalima išspręsti kitais būdais (tiksliau – nėra sprendžiami kitais būdais: net ir teismui perduoti konfliktai turi galimus sprendimus kitais būdais, pvz. šalių susitarimu).

      Šioje temoje kalbame ne vien apie tai, kad veiksmai turi atitikti įstatymus, bet labiau apie tai, ar gali nutikti, bei kaip turi būti išsprendžiamos aplinkybės, kai viešasis interesas išreikštas įstatymais susikerta su viešuoju interesu, kuris akivaizdžiai naudingesnis jam pačiam. Apie emocines mano santuokos aplinkybes tamsta žinote dar mažiau, nei perpratote šio įrašo temą.

     • Trakimas

      Temą aš perpratau.Tamsta apsimetate „neperpratęs“.:)

     • Auksinis kardas

      Tamsta geriau viską žinote. Tai ryškus pasiekimas. Sveikinu!
      Be kitko, tai ekologiška – nėra prasmės kalbėtis.

     • Trakimas

      Aš labai mažai žinau.Diskusijose ir bandau sužinoti daugiau-apie žmones,apie jų nuostatas,vertybes,charakterius ir kitką:)Ačiū gerb.Artūrui už toleranciją:)

  • romas

   Tik paskirtas ministru Žylius sakė:
   „Privačiame sektoriuje dirbti lengviau. Ten viskas racionaliau. Ministerijoje svarbu teisėtumas, o jis dažnai neturi jokio ryšio su teisingumu“.
   Jį kamuoja teisėtumo ir teisingumo santykis, todėl taip kalba ir apie viešuosius pirkimus. Nepadirbs ilgai valdiškam darbe. Reik į įstatymus žiūrėt, o ne teisingumo ieškot:)

   • Trakimas

    Teisinga tai,kas yra teisėta.Mat kitu atveju,kiekvienas „kalvis Inotas“ turės savo teisybę ir jos vardu gali pasekti kokio Breiviko pavyzdžiu:)

   • romas

    Trakimai, teisinga kam? Jums, pavyzdžiui, valstybė teisingą?

    • Trakimas

     Taip.Valstybė,kurioje galioja Konstitucija ir įgyvendinami įstatymai,yra teisinga.Jei Premjeras ir jo ministrai nuolat pažeidinėja Konstituciją ir įstatymus,tai vis viena Valstybė išlieka „teisinga“ tam tikrose ribose.Juk pažeidimas,tai nėra Konstitucijos atšaukimas?Tikiu,kad pažeidėjai bus nubausti pagal galiojančius įstatymus-tai tik laiko klausimas.

   • nesvarbu

    romai, įdomi tavo pateikta ministro Žylio citata, juo labiau turint galvoje, kad teisingumą Lietuvoje vykdo tik teismai, kas yra išimtinė jų kompetencija (Konstitucijos 109 str.),jokiu būdu ne ministerijos.Dar įdomiau skamba pačio pacituoti ministro žodžiai, jei žinoti, kad demokratinėje visuomenėje (o Lietuva tokia yra) teisingumo vykdymo turinys pirmiausia yra susijęs su pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių apsauga. Pagal nurodytus ministro Žylio žodžius ministerijos sprendimai dažnai prieštarauja prigimtinėms žmogaus teisėms, nes „neturi jokio ryšio su teisingumu“…

    • romas

     nesvarbu, abejoju, kad Žylius čią tą teisingumą turėjo omenyje. Yra juk žmogiškas teisingumo supratimas ir teisingumo poreikis. Nesikreipiam juk kiekvieną kartą į teismą, kad suprastume kas teisinga, o kas – ne.

     • Trakimas

      Romai,teisingumo samprata kyla iš žmogaus teisių:)Konstitucija skelbia,kad visi žmonės yra lygūs prieš įstatymą,o tai reiškia,kad taisyklės galioja KIEKVIENAM piliečiui,nepriklausomai nuo nieko-pareigų,turtinės padėties ir t.t.Aš jaučiu ir manau,kad teisinga yra tai,kad TAISYKLĖS visiems yra vienodos,todėl jos ir yra TEISINGOS.Teisinga yra tai,kad nėra atskirų gatvių ar šviesoforų elitui ar itin svarbiems asmenims,teisinga yra tai,kad žmogžudys ministras ar žmogžudys runkelis gaus tą pačią bausmę ir t.t.Teisingumas ir realizuojamas per vienodas taisykles visiems.Jei taisyklęs būtų ne visiems,tai atsirastų vis naujų taisyklių ir vis naujų „konstitucijų“ atskiroms grupėms ar asmenims-va tuomet vis daugiau žmonių imtų jausti,kad tai nėra teisinga-o kodėl tas tam ,o tas anam?O kodėl-ne man ir t.t.:))))

     • romas

      Trakimai, susikonspektuosiu ką sakot apie teisingumą ir pateiksiu Jūsų paties citatų, kai kalbėsit nepalankiai apie minimalų atlyginimą :)

     • Trakimas

      Tamsta romai esate teisus:) Seimas turėtų daugiau dėmesio skirti ekonomikai ir įteisinti daug svarbių dalykų-taip pat ir min.atlygį.

    • nesvarbu

     romai, teisingumo sąvoka plati. Tai ne tik pamatinė vertinamoji etikos kategorija, tačiau ir teisės savoka – aukščiausias jos principas.Aš tik atkreipiau dėmesį į tai, kokie gali kilti nesusipratimai, kuomet tokias sąvokas naudoji per daug laisvai, juo labiau būdamas ministru ir kalbėdamas viešai:D

     • romas

      nesvarbu, Žylius panaudojo teisėtumo ir teisingumo sąvokas, kad aiškiai perteiktų mintį. Ne visada teisėta būna teisinga.

     • nesvarbu

      Dėl tikslumo tavo paskutinį sakinį geriau parašyti taip:“Ne visada teisėta būna teisinga dorovine prasme“. Tuomet nebus ir interpretacijų.

     • romas

      nesvarbu, ne visada teisingumas susijęs su dorove. Gali būti ir su ūkiškumu.

 • nesvarbu

  Nuo kada Lietuvoje politikams yra draudžiama viešai kelti klausimus, svarstyti ir kviesti diskusijai? Šiais kontraversiškais pasvarstymais ministras ir kviečia viešojo intereso absoliutumo idėjos išpažinėjus atvirai padiskutuoti, kas yra tas viešas interesas, ar galima jo konkurencija.Bando kritiškai pažvelgti kokia pozityvioji teisė viešųjų pirkimų dalyje yra ir kokia ji turėtų būti, bent preliminariai nustatyti vertybių hierarchiją.Ar dėl to jis nusipelno pašaipų ir patyčių? Manau, kad ne.Pozityvioji teisė nėra savitikslis garbinimo stabas,kuriuo nevalia abejoti, tai judantis mechanizmas, kuris keičiasi kartu su visuomene, jos santykiais.Vienas iš pozityviosios teisės tikslų yra tikslingumas.Ar ne apie tai ministras ir bando kalbėti?

  • Nesvarbu, savo diskusijoje su romo atskleidei ir šios ūkio ministro citatos problema. Ji iš esmės yra citatos formoje. Nes „gražiai“ prieiti prie tokios išvados kaip jis, reikia pateikti labai stiprią motyvaciją.

 • sataniuga

  Ministras skatina pažeisti įstatymą. Manau už tai net pagal BK galima užsidirbti teistumą. Aišku, kad toks žmogus, negali būti ministras. Net jei leptelėjo nepagalvojęs – vadinasi negalvoja, kitaip tariant, atsiprašau, durnas. Durnius ministro kėdėj kelia pavojų valstybei.

 • Fredis*

  Žiniasklaidininkams kartais būtų pravartu pasižiūrėti į save ir pagalvoti ar jie nepanašūs į Varškės judėjimo atstovus (įrašas „Varškė, varškėčiai, tešlagalviai“). Paskęstama smulkmenose, labai priekabiai ir principingai nagrinėjamas savivaldybės organizuotas konkursas renovuojant mokyklas ar kurio nors ministro kontraversiškas pasisakymas apie viešuosius konkursus ir visuomenės interesą, tačiau pražiopsomas tarptautinį skandalą sukėlęs įvykis – Baltarusijos opozicijos sutriuškinimas. Tešlagaviškumas leido Teisingumo ministerijoje užaugti gyvatei („gyvatė užantyje“). Nuo problemos pabėgta grakščiai.

  Dėl viešųjų konkursų ir visuomenės intereso. Pasižiūrėkite į savo virtuvę: ar rasite joje aliumininių puodų ir stalo įrankių? Viešieji konkursai siūlo patį pigiausią pasirinkimą, kuris vėliau tampa klaidingu ir žalingu. Šį įrašą galima būtų pavadinti taip: „Profesionalaus teisuolio užrašai“ ( terminas pasiskolintas iš A.Užkalnio).

 • Whisker

  Nu joa, sunku ir man patiketi, kad ministras sitaip galejo pasakyti, net kazka ir prideti sunku. Tokia mastymo logika labai primena Berluskoni, kai jo paklause zurnalistai „Jus esate kaltinamas nepilnametes tvirkinimu, ar turite ka siuo klausimu pasakyti?, o jis atsake „Na, as bent jau nesu gejus“. Cia irgi panasiai, viesaji interesa kazkas tenkina sau i kisene svetimus pinigus kraudamiesi. O siaip, zinokit zmones, jog, jeigu jau uzsiimat kokia maza veikla, tai nesukciaukit, nes bus blogai, bet jeigu darot koki dideli projekta, ir dar tai kazkaip su viesuoju interesu susije, tada viskas ok, galima, ir netgi reikia, nes tik taip toks interesas bus „geriau patenkinamas“ :)

 • Marius

  Nieko stebėtino tokiuose samprotavimuose. Ko tikėtis iš Ūkio (Ekonomikos anksčiau, bet kalbinykų pakeisto) ministro neturinčio ekonomisto ar finansininko išsilavinimo.

 • dzyvai

  „Viešasis interesas geriau patenkinamas, jei ypač svarbus projektas vykdomas net ir pažeidžiant viešųjų pirkimų reikalavimus.“

  Štai su tuo griežtai nesutinku, nes pažeidžiant reikalavimus suformuojama neigiama praktika ir pakantumas, kurie leidžia toliau ir dar esmingiau pažeidinėti viešąjį interesą. Jei reikalavimai netobuli – reikia galvoti kaip juos tobulinti, o ne kaip juos apeiti. Ūkio ministras, bet pakalbėjo kaip gariūnų berniukas (kam nepasitaiko?). Panašu, jog nesuvokta, kodėl valstybėje reikalingas skaidrumas ir įstatymų laikymasis.

  Artūrui reiškiu pagarbą už problemos iškėlimą.

 • bankrotas

  … Perfrazuojant – įstatymas galioja tik smulkiems, kai ant lėkštelės pastatome šimtus milijonų – įstatymas nebegalioja.
  ar ministre bent sutrumpintus juridinių pradmenų kursus esi baigęs ?

  • Gintautas

   O gal prieš taip vertindamas savęs paklaustum – „o kokius kursus pats esu baigęs?“ :)
   Šiaip tai labai gerai komentaruose paliesta teisėtumo ir teisingumo problema. Pvz., žinomi prekybininkai visiškai teisėtai susigrąžino 70 mln. litų PVM iš valstybės (mūsų visų) – ar labai teisinga atrodo?

 • bang

  Gal ministras ne visai aiškiai išsireiškė, tačiau reikalas nėra toks vienareikšmis. Pažeidimas pažeidimui nelygu, gali būti formalūs procedūriniai pažeidimai, kurie nelemia viešųjų pirkimų procedūros teisėtumo iš esmės. Taip pat pažeidimai gali būti padaryti pačios valstybės pareigūnų, o dėl tų pažeidimų nukentėtų privatūs asmenys, o tų pažeidimų pašalinimas pačiai valstybei sukeltų neadekvačiai didelės žalos. Įstatymai turi būti taikomi protingai.
  Pav., statybos atliktos turint visus reikiamus valstybės ir savivaldybės institucijų dokumentus, tačiau vėliau paaiškėja, kad dėl išdavusios šiuos dokumentus institucijos padarė formalių pažeidimų. Statytojo kaltės nėra, taigi nutarus viską nugriauti, statytojas pareikalaus milijoninės žalos atlyginimo iš valstybės. Taigi valstybės (viešą) interesą ginantis prokuroras reikalaudamas nugriauti dėl kokio nors formalaus pažeidimo pirmą keliaaukščio pastato aukštą iš tikrųjų laimės nepalyginamai didenę žalą valstybei. Konkretus pavyzdys – Studlendo statyba Klaipėdoje.
  Arba, pav., statinys pastatytas neturint reikiamų dokumentų (leidimų), nes paskubėta pastatyti dokumentacijos tvarkymo eigoje. Nagrinėjant bylą dėl nugriovimo, visi reikiami dokumentai jau gauti, ty belieka nugriauti ir teisėtai tą patį pastatyti iš naujo. Konkretus atvejis – katilinės statyba Klaipėdoje baldų gamykloje.

 • Pingback: Vsio zakonno... | Artūras Račas()

 • Rimgaudas

  Ponas Artūrai, pasigendu Jūsų pilietinės pozicijos svarbiausiu, t.y. Lietuvos Valdovų Rūmų restauravimo etapo užbaigimo klausimu. Galimos korupcijos faktų restauruojant Valdovų rūmus ieškojimas virto gėdinga kompanija prieš valdovų rūmų atstatymą. Atstatymo tikslingumu suabejojo žymi dalis Lietuvos visuomenės!
  Sustota baigiamuosiuose darbuose! Manau daugelis politikų ir žurnalistų supranta, kad šią statybą reikia skubiai užbaigti, tačiau bijo tapti nepopuliariais…
  Mažai kas užsienyje žino, kad Lietuvos Valdovų Rūmai slavų, daugiausia rusų, pastangomis buvo sulyginti su žeme, kad pasaulyje niekas neprisimintų Vilnių buvus Lietuvos istorine sostine. O mūsų kartos pareiga – pateikti pasauliui svarbiausius materialinius Vilniaus priklausomumo Lietuvai Įrodymus, – atstatyti Lietuvos Valdovų Rūmus. Tai ir akcentuokime, o koruptantų nubaudimas – specialių Lietuvos tarnybų darbas.

  • Rimgaudai, šiame tinklaraštyje savo poziciją apie Valdovų rūmų statybą dėsčiau ne kartą. Jums specialiai galiu pakartoti, kad mano nuomone, joks kilnus tikslas nepateisina vagysčių. Priešingai nei ekonomikos ministras R.Žylius, manau, kad viešasis interesas neleidžia skatinti korupcijos. Todėl laikausi nuomonės, kad geriau nebaigti Valdovų rūmų nei baigti jų statybą toliau skatinant korupciją, kas šiuo metu ir yra daroma.

 • Justas

  _mano nuomone, joks kilnus tikslas nepateisina vagysčių._

  Нина Андреева
  НЕ МОГУ ПОСТУПАТЬСЯ ПРИНЦИПАМИ
  „Советская Россия“ 13 марта 1988 г.