Naujas ūkio ministras R.Žylius. Senos bėdos?..

Šiandien buvo paskelbta, kad realiausias kandidatas pakeisti D.Kreivį ūkio minstro kėdėje yra dabartinis ūkio viceministras Rimantas Žylius.

Labai trumpai: iš dviejų skirtingų šaltinių esu girdėjęs, kad R.Žylius aktyviai dalyvavo organizuojant viešuosius pirkimus.

Vienas iš tų šaltinių yra pažadėjęs viešai patvirtinti, kad R.Žyliaus veikla minėtoje srityje nebuvo visiškai skaidri.

Viešai kalbama, kad R.Žylius iki šiol jaučia simpatiją vienai savo buvusių bendrovių.

Vis tai, žinoma, nebūtinai yra tiesa.

Tačiau tikiuosi,kad  A.Kubilius ir konservatorių frakcija visas šias aplinkybes labai gerai žino.

Ir, tikiuosi, kad kaip ir D.Kreivio atveju, jie yra įsitikinę, kad R.Žylius bus antras po D.Kreivio pats skaidriausias ministras, kuriam nekils jokių bėdų dėl viešųjų pirkimų ar kažkada kur nors padėto parašo.

(3 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Auksinis kardas

  Jei šiame poste nebus pasiekta naujos kokybės, beprasmiu tampa reiklumas Kreiviui.

  • Žigis

   Kodėl tik „šiame poste“?

   • Auksinis kardas

    O kur sakiau, kad tik šiame poste? Gal neskubėkim peckiotis išmintimi.

 • Gintautas

  Artūrai, Rimantas yra Žylius, t.y., su „y“.

 • PavelTussock

  žYlius.

 • dzyvai

  Vienas iš „šaltinių“ viešai pareiškė tai sąmokslo teorijoje (vedėjas).
  Pasikartosiu, ką rašiau komentare po „sąmokslo teorijos“ įrašu:

  Lietuvos problema, kad „šaltiniai“ apie korupciją ar neskaidrumą prabyla tik tada, kai tam atsiranda svaresnis politinis pretekstas. Kol ministras nesi, pasirodo, daryk ką nori – įstatymų laikytis nebūtina? Ar skaidrumas ir įstatymų laikymasis nuo šiol būtina sąlyga tik ministrams?

  Kada baigsis informacijos ištraukimas „kai ateina laikas“?! Kodėl su korupcija kovojama post factum? Negi žurnalistams pinigai tiek svarbūs, kad su korupcija kovojama kai ji įgauna „politinį svorį“ ir tada gali padaryti brangesnį šou?!

  • mielas dzyvai, gal nsunku būtų patikslinti savo teiginį apie pinigų svarbą? Kad būtų aiškiau apie ką konkrečiai kalbate.

   Ir dar pastebėsiu, kad geriau vėliau nei niekada.

   • a

    prisimetat kvailiuku, Racai, juk jusu aiskiai paklause, kodel jus zurnaliugos, visada besigirdami, kad turite „saltiniu“ ir visokios info-dazniausiai apie ivykdytus ar net vykdomus _nusikaltimus_, bet ja pateikiat kai „ateina laikas“ (daznai tai buna jau praejus 3-5 metams) ir ji tapusi jau „kompromatais“ tampa dideles finansines vertes arba spaudimo irankiu. GEDA!
    Siaip, nieko nuostabaus, juk esat paprasciausios tos prodaznos skuros, kurios tik ir laukia, kada koks seimininkas storesni kauliuka numes ar pasius pjudymui koki objekta.

    • Rolandas

     Pavydžiu tamstai įžvalgumo. Pažiūrėjo į Račą- viskas aišku – apsimeta kvailiu. Klivečka – jokių problemų – kelia reitingus, pinigų daugiau nori. Praktiškai vaikščiojantis rentgenas. Va jei dar pasirašytumėt vardu ir pavarde, butumėt mano šios dienos didvyris.

   • dzyvai

    Sutinku su tuo, kad geriau vėliau, negu niekada. Pinigai – tai mano hipotezė, nes žurnalistas už darbą gauna pinigus. Kaip įsivaizduoju, už didesnį skandalą – didesnius. Už skandalą tinkamu laiku – dar didesnius? Tiesiog nesugalvoju kitos priežasties (politikų valdymas?), kodėl dar žurnalistai turimą informaciją „taupo“, vietoj to kad reaguotų operatyviai, kai tą informaciją gauna, „leidžia“ toliau vykdyti „veiklą“ ir informaciją panaudoja kai adresatas tampa ministru. Arnas Klivečka vakar aiškiai įvardino, kad „pats susidūrė, žino“, bet paviešins „jei taps ministru“ ir tik „kai ateis laikas“.

    Sutinku, kad tai geriau negu nieko, bet gali būti ir geriau.

 • a

  kreivys buvo blogas dabar gausim geresni…

 • Rugelis

  Keisčiausia, kad bendrovės įvardintos kaip kyšių davėjai niekaip nereaguoja į Kreivio paskelbtus duomenis, pvz Pan. Statybos trestas grasino su savo advokatais, o kaip nutilo taip nutilo. Aiškėja, kad viskas buvo tiesa tik gaila jog taip viskas ir baigiasi.

  • Būtent dėl to ir nereaguoja tos bendrovės, t.y. reaguoja NIEKAIP. Nes jei sureaguotu – vadinasi Kreivio raštuose tiesos būta. O kai viskas tyliai ir pletkais nuleidžiama – tai tik tokio lygio informacija ir lieka. Kažkokia rašliava ir tiek, neverta dėmesio.

   • au au au

    Taip, visiskai akivaizdu – Kreivio pazymose buvo tiesa, kurios daugelis bijojo, del to Diena.lt ir Raco rankomis nuverte Kreivi. Tai dabar leiskite retoriskai paklausti – kas yra zaisliukas kieno rankose?

   • Žigis

    Tai jau tikrai kad „kažkokia rašliava“. O lobistinė veikla irgi įeina į Seimo nario pareigas? Ar čia iš serijos „vsio zakonno“?

 • Labai tikiuosi, kad Klivečka tesės vakarykštį savo pažadą. O su korupcija kovoti VISADA yra pats geriausias laikas.

 • Žylius ir Co ir toliau aktyviai stumia HP į konkursus. Kas dirba su didžiaisiais IT konkursais tai puikiai jaučia ir žino.
  Bet ne jis vienintelis ten toks. Keletas pavardžių Kubiliaus aplinkos analizei. Kas sieja:
  Kubilių, Rimantą Vaitkų, Arvydą Sekmoką, Žylių, Valentiną Milaknį?

  O jei šalia šios kompanijos dar ryšius su Ernst&Young papaišyti…

  Taigi, kam reikia tas žino. O liaudis…liaudis tėra plebai. Vargo, vargsta, vargs.

  • Žigis

   Bet koks vadovas turi turėti savo komandą. Juolab valstybės vadovas.

   • Taip, E&Y patarinėja energetikoje, po to tuos pačius energetikus audituoja. Jau nekalbant apie mažesnius konkursus. Hmmmmm įdomu, kas laimės didyjį Lietuvos Pašto konkursą? Ar tik ne E&Y?

    Komnda yra vietoje kai valstybės tarnyboje dirba šalies labui, o ne savo draugų protegavimui.

    Iš kitos pusės, nežinau nei vieno premjero kuris to nedarė. Bet tai nereiškia, kad taip turi būti.

    • Gintautas

     Tai kas gi juos penkis sieja? Ernst and Young? Ant žurnalistų važiuojate, kad šie tyli, o patys net anonimiškai nedrįtat parašyti :)

 • Anoras

  Aš girdėjau iš tokio šaltinio kaip racas.lt, kad gerbiamas Artūras metė savo kaip „politologo“ karjerą visų mylimam racas.lt bloge. :))

 • au au au

  Diena.lt, Racas, BNS – vel visi tie patys lojikai, kurie ir ant Kreivio lojo. Cha cha, akivaizdu, kad kai kam labai neparankios teigiamos reformos Lietuvos ukyje :)

  • au au au, gal gali įvardinti keletą tų teigiamų reformų ?

   • kada teko paskutini kartadalyvauti viesuju pirkimu konkurse?

 • atsakau1

  taigi ir taip aisku- juos visus sieja IT firmos, o per jas jau isplaunami tokie pinigeliai, kad o-ho-ho. Geriausias pavyzdys, paskutinysis- eSurasymas- 30.000.000 LTL ir viskas nuluzo :( taigis vakar per TV net rode- kiek bemegintu zmones- vis luzta ir luzta.
  Aisku valdininkeliai vis stenejo- nesitikejom, nezinojom, zmones jungesi paskutine diena, tipo daug uzklausu.
  Jus ka juokaujat- ten 1000 ar keli tukstanciai uzklausu per diena, netgi per valanda tai yra toks _MIZERIS_ net minimaliam privaciam pc’iukui web-serveriui, o cia juk Oracle… kam cia kabina makaronus- tokiems kaip Racas, prasom? :)

  • dzyvai

   atsakytau1,

   Kiek suprantu, tai:
   1. 30 mln – ne tik e-surašymas, bet visas surašymas.
   2. e-surašymas turi užtikrinti prisijungimų, duomenų saugumą. Kiek iš pr.įr. veiklos supratau, naudojami duomenų ryšiai su kitomis duomenų bazėmis. Taigi, nebūtinai viskas PC’iuko kiškom :).

   Tačiau tai ne priežastis netikrinti valstybės IT ūkio skaidrumo klausimus. Iš patirties galiu pasakyti, kad ne viskas su IT ūkiu taip paprasta ir vienareikšmiška. JK savo laiku padarė „inventorizaciją“ kiek kur investuota ir koks rezultatas, tai nuo surinktų duomenų „pakraupo“.

 • Vienas dalykas mane tikrai linksmina. Čia kažkas rašo, kad puola „tie patys lojikai“, kaip ir nepakeičiamąjį Kreivį. Įvardijami „Diena“ ir BNS. Kreivys savo „pažymoje“ kažkaip „Dienos“ akcijas pardavė „Balso“ savininkams. Tad bus smagu ir miela, jei paaiškės, kad ir BNS priklauso jiems :) Aš su Raču – vieno sąmokslo dalyviai :) Intriguoja ir veža :)

  • Žigis

   Su tokiu požiūriu į skaitytojus (lojikai) tikrai belieka tikėtis kaip nors nugvelbti valstybinį užsakymą, kad išgyventum, nors ir perlipant ką tik deklaruotus principus.

  • cyvui

   na jeigu jau Cyvas kartu su Racu pucia ta pacia duda- vot tai jau naujiena!, tad tikrai Kreivys dirbo tikrai butina ir reikalinga darba, bet neivertino korupcionieriu is kitu ministeriju, is savo partijos, is koalicijos ir ypac is opozicijos bei is tokios spaudos bei zurnalistu.

 • Žigis

  Artūrui Račui – ką reiškia „senos bėdos“ pavadinime? Gal galite įvardinti tas anksčiau buvusias „senasias bėdas“, na kad žinočiau apie ką mes čia? Gal apie klaidas deklaracijoje? Ar gal apie 170 mln? Kol kas matau tik vieną „seną bėda“ kad ta pati komanda taikys (tikėtina) tuos pačius viešųjų pirkimų skaidrinimo metodus ir BNS vėl teks konkuruoti su ELTA dėl valstybinių užsakymų. „Sena bėda“ gali būti tai, kad BNS vėl jų nelaimės, jei siūlys peraukštą kainą. Ar ne apie tai mes čia?

 • Trakimas

  „Lojikų“ komandą turi ir ponas Kreivys:)Neseniai išgirdome,kad net ir Gen.Prokuroro žmona užsiima viešais ryšiais kavos pertraukėlių metu,rašydama vyrą šlovinančius komentarus:)Nenustebčiau ,jei čia pas gerb. Artūrą,Kreivio mamytė taip pat parašo komentarą-kitą:)

 • lakunas

  Labai trumpai: iš n skirtingų šaltinių esu girdėjęs, kad X aktyviai dalyvavo organizuojant O.
  Vienas iš tų šaltinių yra pažadėjęs viešai patvirtinti, kad X veikla minėtoje srityje nebuvo visiškai skaidri.
  Viešai kalbama, kad X iki šiol jaučia simpatiją Y.

  Vis tai, žinoma, nebūtinai yra tiesa.

  Skubėkite įsigyti. Vėliau kaina augs.

  • gre

   Labai taikliai išversta tai, ką turbūt ir Auksinis kardas galvojo rašydamas pirmąjį komentarą, ir aš tau pritariu.
   O mano komentaras čia irgi, beje, labai į temą. Tiesiog apie nieką šį bei tą papilsčiau, padvejojau ir tiek.

 • ok

  Laukiame pažymų iš Klevečkos..

 • Šiaip Čiūvas

  oooo, jau matau kaip Žylius vienu spyriu bus išmestas iš posto. Turi 0,0x% Hewlett-Packard akcijų (na niekaip nepatikėsiu kad turi bent pilną procentą, nes pirkti jų neapsimoka, ko gero gavo kaip stock options dirbdamas) ir jaučia šiai buvusiai darbovietei silpnybę. Jei HP laimės nors vieną viešą konkursą, nuo spaudos neapsigins. Baisesnis politverslininkas už Sekmoką! :D

  Įdomu būtų analizę padaryt, kiek HP konkursų laimėjo prie socdemų ir „stumiant Žyliui“. Jaučiu trendline iki dabar būtų stabili. Ar geriau rašyti „viešai kalbama, kad tendencijos išliko tos pačios“? :)

  • hihihi

   Vargu ar net 0,001% turės :)

 • Justinas

  :)))
  Kaip suprantu Zylius anot „saltiniu“ stumia HP, idomu idomu..O tikslas koks? Cash outó is amerikietisku kompaniju taip lengvai nepadarysi, o ir siaip nelabai kam idomi ta lietuviska keliasdesimt mln EUR dydzio rinka. Lietuviskas HP jau seniai daugiau resursas europai, nei pardavymo ofisas.

  • Šiaip Čiūvas

   tai štai tame ir fiškė, kad iš esmės bandomas sukurpti naujas baubas – Žylius HP stūmėjas. Kai žinai kaip HP ofisas veikia – juokinga. Kai mąstai sovietinėm kategorijom – gal ir įtikina. Bet geriau tegu sugalvoja kad kokią Alną stumia, ten Milaknį galima pritempti kaip nors, o tada žiū ir skandalas, interesų konfliktas ir dar kas nors labai reikalingo politūkininkams ;)

 • Nava

  Štai ir turim pirmą neaiškumą Žyliaus deklaracijoje:
  Juridinio asmens kodą (kur turi akcijų) nurodo 111676283 (UAB „HEWLETT-PACKARD“), o bet tačiau juridinio asmens pavadinimą Žylius deklaracijoje nurodo HEWLETT – PACKARD COMPANY.

  Tai kur jis turi akcijų – ar lietuviškam uab’e, ar pasaulinėj HP?

 • Justinas

  Is kitos puses Zylius, kaip ir bet kuris kitas ministras, viceministras ar kt auksto rango politikas negali buti sventas ir netureti jokiu interesu. Nes, kai tokios juokingos vadovaujanciu valsybes tarnautoju algos, netikiu, kad ten galetu kas nors eiti neturedamas „papildomo plano“. T.y. buti Lietuvoj ministru ar viceministru tikrai ne karjera, o altruizmu galima uzsimti metus, bet ilgiau labai abejoju..

  • Auksinis kardas

   Galima turėti interesų, bet negalima turėti interesų konfliktų. Kartu, darbas valstybės tarnyboje nesiskiria nuo kitokio darbo tuo, kad yra dirbamas už atlygį, taigi mainai visiškai aiškūs ir nepalieka erdvės vaizduotės šėliojimams. Maža to, darbas valstybės tarnyboje neišvengiamai privalo būti labiau skaidrus už kitokius darbus, ne atvirkščiai.

 • Rimantas Žylius

  sveiki p.Artūrai,

  esu Rimantas Žylius. p. Artūrai, buvome susitikę pasikalbėti valstybės įmonių pertvarkos klausimu.

  Manau šis Jūsų įrašas ne visai etiškas – Jūs tarsi pateikiat kaltinimą, tačiau jo neįvardinate. Aš net nežinau, apie ką Jūs kalbat, tad negaliu to pakomentuoti.

  Esu tikras, kad savo darbe ministerijoje neprasilenkiau su etika. Tad jei įvardintumnėt konkrečias situacijas, galėčiau jas pakomentuoti.

  • Sveiki, Rimantai, taip pamenu, buvome susitikę ir labai gerai pamenu apie ką kalbėjome ir kuo viskas baigėsi…:)

   Gali būti, kad mano įrašas yra kiek per aštrus, tačiau, manau, kad D.Kreivio istorija rodo, kad aiškumo ir skaidrumo niekada nebūna per daug.

   Todėl viešai išsakiau tai, ką esu girdėjęs – apie konkursą, kuriame dalyvavo „Kauno tiltai“, kuriems vadovauja – koks sutapimas – buvęs ūkio viceministrs N.Eidukevičius ir kuriuo Jūs domėjotės kiek daugiau nei, iš pirmo žvilgsnio priklausytų pagal pareigas ir didelį užimtumą.

   Kita konkreti situacija – Jūs šiandien pareiškėte, kad HP bendrovė, kurioje Jūs dirbote, „nedalyvauja jokiuose konkursuose“. Gali būti, kad tiesiog apsirikote, nes Jums visai neįdomu, ką veikia ta bendrovė. Tačiau Jūsų teiginys neatitinka tikrovės – bent jau pagal Centrinės viešųjų pirkimų sistemos pateikiamą informaciją. Tai, žinoma, neliudija apie kokius nors etikos, ar juo labiau įstatymo pažeidimus, tačiau verčia pagalvoti, ar tikrai prisiimate atsakomybę už savo viešai sakomus teiginius.

   Trečias dalykas, į kurį norėčiau atkreipti dėmesį, ypač kol dar nepasimiršo Jūsų buvusio tiesioginio vadovo istorija, yra deklaracijos. Jūsų privačių interesų deklaracija, priešingai nei D.Kreivio, iš pirmo žvilgsnio kelia mažiau klausimų, tačiau tai, kad Jūs neužpildėte deklaracijos formų PIDB8, PIDB9, PIDB10 gali netyčia baigtis tuo, kuo baigėsi D.Kreiviui (žr. VTEK sprendimą).

   Ketvirta, lyginant Jūsų privačių interesų deklaraciją su paskutine prieinama turto deklaracija, esama žymių neatitikimų. Remdamasis savo patirtimi, aš spėčiau, kad Jūs, kaip ir D.Kreivys, paprasčiausiai pamiršote patikslinti savo privačių interesų deklaraciją. Tai, žinoma, nėra nusikaltimas, tačiau jei žiūrėtume įstatymo raidės, tikriausiai tektų konstatuoti, kad įstatymo reikalavimų neįvykdėte.

   Atsiprašau, jei mano įrašas Jus įžeidė, tačiau, kaip ir sakiau pradžioje, laikausi nuomonės, kad geriausia yra kalbėti atvirai. Tikiuosi, kad bent iš dalies atsakiau į Jūsų iškeltus klausimus. Jei klausimų dar bus, esu pasirengęs į juos atsakyti.

   • aušra maldeikienė

    Va už tokius, kaip šis tekstas, tekstus aš Tave taip labai gerbiu. Mano galva, puikiai.

    • Nesvarbu

     Prisidedu prie Aušros nuomonės. Svarbu baigti meluoti nors patiems sau ir pataikauti. Jei karalius nuogas, tai jis ir yra nuogas.

 • Rimantas Žylius

  Sveiki Artūrai,

  ačiū, kad atsiliepėte, tad leiskite pakomentuoti Jūsų patikslintas detales.

  Nežinau ką turite omeny sakydamas „kuom viskas baigėsi“ su valstybės valdomomis įmonėmis. Kadangi šia tema vis dar dirbu, tai tema tikrai nepasibaigusi. Vyriausybė priėmė mano skoniui kiek per daug kompromisinę koncepciją (2010-12-01 Vyriausybės nutarimu), tačiau vertybinis pagrindas yra patvirtintas, šiems metams numatytos priemonės ir net skirtos lėšos vykdymui. Aiškesnio progreso negalėčiau ir sugalvoti.

  Atleiskit, Artūrai, bet pastraipa dėl „Kauno tiltų“ ir p. Eidukevičiaus, bei „sutapimų“ man kažkokia keista. p.Eidukevičiaus nepažįstu, iš tokių skurdžių nuorodų apskritai nesuvedu apie kokią situaciją kalbate. Tačiau mane neramina, kad mane kaltinate „dėmesiu“, kuris yra „per didelis“ mums nežinomų komentuotojų nuomone. Įdomu, ar tie komentuotojai kaip nors buvo suinteresuoti Jūsų minima situacija?

  Pats mano susidomėjimo faktas, tikiuosi, nekelia kokių nors klaustukų. Viešieji pirkimai buvo mano atsakomybės sritis, tad su VPT ir ŪM VP skyriumi konkrečių įvykių pagrindu mes diskutuojame kokios pozicijos laikytis ginčytinais klausimais. Tokiose diskusijose dalyvauja apie 5-7 žmones. Bet pabrėžiu, tai diskusijos apie laikyseną ne konkrečios įmonės/problemos atžvilgiu, o visų analogiškų įvykių atžvilgiu. Artimiausia analogija veikiausiai būtų – precedento formavimas.

  Jei galėtumėt pateikti mano bent galimo suinteresuotumo kokia nors to klausimo baigtimi versiją, manau būtų daug konkretesnė kalba.

  Aš darbo dienos pradžioje paprašysiu darbuotojų atrasti įrašus apie Jūsų minimą situaciją, ir, jei tokią rasime, pareferuosiu apie vykusią diskusiją ir jos argumentus.

  Dėl mano viešo pareiškimo apie įmones, nedalyvaujančias konkursuose. Aš turiu Hewlett-Packard Company akcijų (berods apie penkias milijontąsias procento). Tos kompanijos apyvarta apie 120 mlrd. USD. Ji garantuotai nedalyvauja jokiuose konkursuose. Tačiau tikrai ačiū už viešo kalbėjimo pamoką – turėjau labiau pasverti žodžius (pvz.: pagalvojau, kad nesu tikras, jog Klaipėdos nafta nedalyvauja konkursuose).

  Dėl deklaracijų – tai jas peržiūriu dabar itin skrupulingai. Dėkui už patarimą.

  Tikiuosi, kad sugebėjau paaiškinti bent kai kuriuos iškeltus klausimus.

  Aš taip pat už labai atvirą kalbėjimą – tame tarpe mažiau užuominų ir daugiau konkretumo. Ir dėkui už konstruktyvią diskusiją.

  • Žigis

   Va už tokius atsakymus aš politikus gerbiu. Beje, dabar Račo eilė apsiginti, kad paskalų sklaida netampa prioritetu prieš tiesioginius darbus.

  • Valentinas

   Gerbiamas Rimantai,
   Kaip galėtumėte pakomentuoti laidoje Sąmokslo teorija išreikštą Arno Klivečkos emocingai neigiamą požiūrį, iš esmės karo paskelbimą jums? Ar esate su juo susitikęs, gal perbėgote gyvenime jam ar su juo susijusiais asmenimis kelią? O gal jis turi pagrindo būti toks piktas ant jūsų?

   • nesvarbu

    Valentino klausimas yra svarbus, labai gerai suformuluotas, todėl ypač svarbu gerai suartikuliuotas respondento atsakymas į jį.

    Aš tai, žiūrėdamas tą laidą, iš pasibjaurėjimo beveik vos neapsivėmiau, nuo taip vadinamo „Tv laidos vedėjo“ neargumentuoto, be jokių paaiškinimų, todėl akivaizdžiai debiliškai agresyvaus išsišokimo.

  • kestutis d

   Sveikas, Rimai,
   sveikinu ir linkiu kuo geriausios kloties. Man smagu matyti tave užėmus šią vietą – net pavydžiu galimybės realizuoti save maksimaliu efektyvumu.
   Norėčiau net siūlyti pagalbą (tik užsiėmęs labai :) – bet jei ko tikrai reikės, tai sakyk )
   O visiems kitiems liudiju – kiek Žylių pažįstu, tai jis doras ir protingas žmogus, tokių Lietuvai reikia

 • Matka

  Girdejau, kad pries pora metu HP savo konkursus laimedavo duodama nemazus kysius/atkatus ir tik isejus is kompanijos porai vadybiniku, HP nebelaimi jokiu konkursu ir dabar isgyvena sunkius laikus, ar tai tiesa?

  • Šiaip Čiūvas

   netiesa. HP tiesiogiai konkursuose niekada nedalyvavo Lietuvoje. Dalyvauja paprastai autorizuoti partneriai. Kaip jie dirba – atskira kalba, bet su HP darbo metodais dažnai tai turi nedaug bendro.

   • Šiaip Čiūvas

    ps. kalbant apie sunkius laikus, tai juos išgyvena visas IT sektorius, HP ne išimtis. Pvz. Lenovo pabaltijo biurą iš viso uždarė, Microsoft vėl atsitraukė į pabaltijinę struktūrą (iš atstovybių kiekvienoje šalvyje) ir t.t. HP šiame kontekste niekuo neišsiskiria.

   • Rytis I

    Turbūt čia kažkuris kitas HP…
    2005 rugpjūčio 23 d.:
    „Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos skelbtą KONKURSĄ dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo internetu projekto e. sveikata sukūrimo ir įdiegimo laimėjo pasaulinė IT sprendimų kompanija „Hewlett-Packard“.“
    2005 spalio 3d.:
    „Sveikatos apsaugos ministras Žilvinas Padaiga susitiko su IT sprendimų kompanijos „Hewlett-Packard“ (HP) technologijų sprendimų grupės generaliniu direktoriumi Suomijos ir Pabaltijo šalims Paulu Pakuku, HP sveikatos apsaugos projektų vadove Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos regione Katerina Baras, HP Vakarų Europos regiono konsultacijų ir integracijos padalinio generaliniu direktoriumi Mikaeliu Mikkelsenu, HP Lietuva vykdančiuoju direktoriumi Egidijumi Andriuškevičiumi bei e. sveikatos projekto vadovais“

    • Šiaip Čiūvas

     kiek žinau bent jau iki 2008 metų (kol aš buvau IT sferoje) HP vykdė tik presale ir service funkcijas. Konkursuose pasiūlymus teikdavo autorizuoti partneriai o logistiką atlikdavo tik GNT/ALSO arba TD Baltic. Bet ponas Žylius gali mane drąsiai pataisyti jei mano žinios atsilikusios :)

     • Šiaip Čiūvas

      http://www.delfi.lt/news/daily/Health/article.php?id=12116690

      „Iš pirmojo konkurso „Siemens“ ir „Alna“ buvo pašalintos. Konkurse dalyvauti ketina ir UAB „Hewlett-Packard“ (HP), kuri laimėjo pirmą 9 mln. litų vertės SAM skelbtą konkursą dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo internetu – projekto „e. sveikata“ kūrimo ir įdiegimo.“

      greitas google užklausimas ir gaunu savo žinioms per snukį :) Žurnalistai – galite knistis giliau ;)

     • dzyvai

      Šiaip Čiūvai,
      ar ministras turi šio konkretaus UAB akcijų? Mano google sako ką kitą :)

     • Atsiprašau, kad įsiterpiu, bet noriu tik pastebėti, kad Lietuvoje yra normalu, kad konkursą laimi firmos, kurios net nieko nedaro (tarpininkai), o tik sugeba surasti tuos, kurie kažką padaro… Žinoma, tokių laimėjimų mažėja, bet pasitaiko, pasitaiko… Valstybė-rangovas-subrangovas-subsubrangovas sistema Lietuvoje savo laiku leido uždirbti pinigus nieko neveikiant…

 • Marius

  Manau, viliuos Seimas ar Prezidentė nepritars naujojo kandidato į ūkio ministrus kandidatūrai. Ir ne dėl kažkokių ryšių apie ką užsiminė Arnas Klevečka. Tiesiog mano kuklia nuomonė Ūkio ministerijai turi vadovauti ekonomiką baigęs, mažų mažiausiai magsistro laipsnį turintis ekonomistas, o ne psichologiją baigęs žmogus. Neturiu nieko prieš R. žilių kaip asmenį. Aš jo nepažįstų, o tokių gandų girdi kažkas, kažkur, kažką, kažkaip neverta komentuoti, kol nebus pateikti konkretūs faktai.

  Noriu pasakyti štai ką: žiūrėkime žmonės metų metus studijuoja ir tai ekonomika yra sunkiai perprantama gyvenimo sritis. Na pavyzdžiui, kas iš Lietuvos ekonomistų 2008 vidury įspėjo apie artėjančią krizę? Prisimenu Grybauskaitę, gal dar kas įspėjo, o kur buvo dauguma ekonomistų? Buvo piešiamos rožinės svajonės apie nuolatinį augimą tikintis, kad biudžeto deficitas bus užlopytas dėka išaugusios ekonomikos. Netgi profesionalai klysta, tai kaip psichologas, tebūnie turintis puikia vadybininko patirtį sugebės perprasti tokį sudėtingą dalyką lemiantį visos valstybės gyvenimą? Apskritai keista, kad dalyvaujant į valstybės tarnautojo vietą reikia išsilavinimo iš atitinkamos srities finansų, teisės atitinkamai, o į ministrus siūlomas psichologas.

  • dzyvai

   Nesutiksiu su tamsta. Ekonomistai sugeba nupaišyti ne prastesnių „rožinių svajonių“ nei psichologai. Jeigu ministras turi subūręs tinkamą ekspertų komandą, ir sugeba jai vadovauti – puiku. Belieka ir pačiam mokėti šviesti visuomenę, kokie darbai ir kodėl atliekami, ir tam pasamdyti tinkamus specialistus.

   • Marius

    Stebuklais netikiu. Netikiu, kad žmogus ne specialistas, tegul ir labai gabus gali sukurti veikiančią sistemą. Tai ką siūlote tėra teorinis modelis. Iš kur psichologas gali žinoti, kad jo parinkti darbuotojai nemausto? Ministras turi būti savo srities profesionalas. O norint srityje tapti profesionalu, reikia nuolat, nuobodžiai, kantriai studijuoti, tapti bakalauru, magistru, pageidautina ir aukštesniu laipsnio, bent daktaro, įgyti patirtį, rašyti straipsnius spaudoje, t.y būti žinomam. Va tuomet ir į ministrus. A. Kubiliaus vietoj į ministrus pasiūlyčiau nestandartinį … nepartinį, yra gi daug rašančių ekonomikos temomis, pavyzdžiui R. Kuodį, ar A. Maldeikienę, beje kur prapuolęs Vilpišauskas, aš rimtai, ar ką kitą. Juk krizė, juk nestandartinė situacija reikalauja nestandartinių sprendimų. Tebūnie Kubilius pasielgia piktdžiugiškai, kodėl ir ne? Va pasiūlo ūkio ministru tapti jo kritikui, ekonomistui žinoma. Suprantu tai nerealu, tokiam pasiūlymui reikia tvirtų blauzdų.

    • Šiaip Čiūvas

     su visa derama pagarba, bet rašantis ekonominėmis temomis ir konkrečius darbus dirbantis ūkyje yra gana skirtingi dalykai. Kokie ministerijos uždaviniai?

     „7. Svarbiausieji Ūkio ministerijos veiklos tikslai yra:

     7.1. formuoti valstybės ūkio politiką: bendrąją ekonominę (makroekonominę), Europos Sąjungos vidaus rinkos, viešųjų pirkimų, valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo, įmonių teisės, nemokumo, geresnio reglamentavimo, vidaus prekybos, reklamos, metrologijos, žmogiškųjų išteklių, organizuoti, koordinuoti ir kontroliuoti jos įgyvendinimą;

     7.2. formuoti konkurencingumo didinimo valstybės politiką: palankios aplinkos verslui kūrimo, investicijų pritraukimo, eksporto skatinimo, inovacijų aplinkos gerinimo, pramonės ir paslaugų plėtros, turizmo, kurortų ir kurortinių teritorijų, organizuoti, koordinuoti ir kontroliuoti jos įgyvendinimą“

     Matome teisinės verslo aplinkos formavimą, investicijų pritraukimą ir eksporto skatinimą kaip stambiausias sritis. Tai štai jas išmanančio stratego čia ir reikia. Pageidautina dar, kad būtų kokioje skardinavų kontoroje apsitrynęs, labiau nuo mūsų provincinio mentaliteto atšokęs.

  • Justas

   Mariau ,
   lengviau apsispręsčiau su vertinimu , jeigu paminėtumėte bent keletą sėkmingų ekonomikų , kurioms vadovauja ekonomikos korifėjai , mokslų daktarai …
   Net Degutienė pripažino , kad keliolika metų mokytis ekonomikos , gauti daktaro laipsnį visai nebūtina tam , kad galėtum dirbti net ir aukščiausio rango vadybininko ir politiko darbą …
   Nors , žinoma , mokslas – šviesa ir prieš jį nieko neturiu …:)

   • aušra maldeikienė

    Būtent. Politikui nereikia ekonomikos daktaro laipsnio, nors būtina suvokti nacionalines sąskaitas, žinoti diskusinę problematiką (pagrindinės idėjos — akcentai, esminės diskusinės sankirtos) ir joje neblogai gaudytis. Na tarkime labai stiprus bakalauras tikrai užtenka.

    • dzyvai

     Manau, kad kaip sudaromas, skirstomas valstybės biudžetas ir kas yra nacionalinės sąskaitos, turto, pajamų ir interesų deklaracijos ir kodėl jie būtini turi išmokinti dar mokykloje. Tai yra elementarus paruošimas pilietiniam gyvenimui. Tą žinoti privalu ne tik ministrams, bet ir rinkėjams. Priešingu atveju sąmoningai besirenkančių piliečių per rinkimus naivu tikėtis. Ar ruošia švietimo sistema sąmoningus piliečius šiandien?

     • Sejanus

      „Ar ruošia švietimo sistema sąmoningus piliečius šiandien?“

      Lengvas klausimas. Ne ;)

  • aušra maldeikienė

   na ponas, Mariau, nereikia. Yra daugybė ir Nausėdos, ir Kuodžio, ir Klyvienės, ir Jankeliūno…. etc nuorodų ir aiškių tvirtinimų apie artėjančią krizę. . Rašiau ne kartą ir aš. Problema, ar kas skaito ir nori girdėti. Ir dar — ar supranta, ką sakai. Ekonomikos perkaitimas buvo akivaizdus, o nedarbas tikrai buvo žemesnis už natūralų nedarbo lygį. Blogai, kad pabundame ir pradedame mokyti. Vertėtų pasirausti internete. Beje, skirtingai ne rašote, Grybauskaitė nuolat kalbėjo ne apie ekonomikos krizė, o apie biudžeto krizę. Susiję dalykai, bet ne tapatūs. Buvo ir Finansų ministerijos prognozės (paviešintos atgaline data atėjus į valdžią Kubiliui).
   Na o jei jau kalbėti apie Maldeikienė į ministrus, tai gal ir galima ką kvailiau sugalvoti, tai sunku. Ministras turi būti politikas — ekspertas iš esmės puikus, kaip patarėjas tik jis turi turėti susivokiantį vadovą.
   Aš beje manyčiau, kad nors kitos kandidatūros rimtesnės, bet irgi geriau patarėjai.

   • K.

    Gerb. Aušra, ekonomistai iš esmės nesugeba prognozuoti. Jie niekada nepataikė, nepataiko ir nepataikys. Mesdamas monetą, gali lygiai taip pačiai ‘teisingai’ prognozuot, kaip visi ekonomistai. Pvz. iš pradžių vienintelis p. Larsenas iš Danske sakė, kad bus labai blogai. Vėliau ir kiti pavarė iš paskos. Va, pvz. 2008 m. kovo SEB prognozė: http://www.balsas.lt/naujiena/188993/seb-bankas-padidino-infliacijos-prognozes-nepakeite-bvp-progoziu
    Dabar skamba kaip anekdotas – augimas 6 proc. 2009 metais ;) Nematau čia tų perkaitimo akivaizdumų. Bankai su savo NT paskolų portfeliais parodė, kaip matė perkaitimą.
    Ir ne tik SEB’as taip prognozavo. Neabejoju, kad, paėmus visų kitų žymių LT ekonomistų ir bankų prognozes, matytume tą patį.
    O pvz. p. N. Roubini – rėkė, kad pas mus devalvacija garantuota. Na ir kas atsitiko?

    O Marius klysta – reikia nebūtinai ekonomisto (sėdi visa krūva specialistų ministerijoje), o gero, talentingo administratoriaus, kieto charakterio, iniciatyvaus, derybinių sugebėjimų turinčio žmogaus. Neabejoju, ten visi puikiai žino, ką daryti. Tik nieks nedaro, tame problema (išskyrus p. Kreivį, kurį dėl smulkmenos taip suvalgė).

    • Sejanus

     Jei ekonomistas iš principo niekada nepataiko, tai yra labai įdomus fenomenas. Turi ir kažkiek praktinės reikšmės. Pavyzdžiui, jei ekonomistai kažką prognozuoja, galime būti tikri, kad tai neįvyks. Ir elgtis, planuoti, investuoti taip, tarsi ta prognozė neišsipildys, su šimtaprocentine garantija. Visai naudinga. Tuo tarpu nežinau kuri mokslo šaka turėtų pradėti tyrinėti ekonomistų smegenis ir ieškoti to principinio nepataikymo priežasčių. Nes čia jau anti-aiškiaregystė.

     Dar, žinoma, gali būti, kad smarkiai perdėjote ekonomistų nekompetenciją.

     • K.

      Sejanai, kiek mokinausi ekonomiką, pinigų politiką, visur yra esminis modelio apribojimas – ‘ceteris paribus’. tai reiškia, kad viskas veikia, kaip turi būti ‘kitiems veiksniams nekintant’. O realiame gyvenime niekada taip nebūna. Tai taip ir visos ekonomistų prognozės. Jos remiasi praeities ekstrapoliacija, darant prielaidas. O kiekviena krizė vis kitokia. Aišku, modeliai nesuveikia ir krizės nenumato (matėte SEB prognozes). O visi tiki tais paaiškinimais, kaip vis kievkiena krizė yra kitokia ir modeliai netinka, dėl to jie negalėjo numatyti. Ir aišku, už tai gauna Nobelio premijas.

   • Marius

    Aš jus tiesiog kaip pavyzdį pateikiau, kaip žinomą, turintį autoritetą asmenybę. Na netikiu, kad psichologas gali vairuoti valstybės ekonomiką, netikiu. Kaip be išsilavinimo? Tai prieštarauja blaiviam protui, apskritai kam tada žmonės mokosi? Įmonės kurioje dirbu savininko paklausiau, ar jis sutiktų dirbti ministru neturėdamas ekonomisto išsilavinimo. Nesutiktų.

    • gre

     Mariau, suprantu ką turi galvoje, tačiau iš savo patirties žinau, kad vadovo viena iš svarbiausių užduočių yra surinkti gerų specialistų būrį ir palaikyti teigiamą, darbingą klimatą. Žinoma, vien to neužtenka – reikia ir strateginio, analitinio mąstymo, puikios iškalbos ir panašių dalykų. Bet dėl visų šių dalykų aš nematau, kodėl psichologoas, jau turintis patirties ekonominiuose ir vadybiniuose reikaluose, negalėtų užimti Ūkio Ministro posto.

     • Marius

      Neneigiu, kad tų savybių nereikia. Jų reikia + ekonomisto išsilavinimas būtinai.

    • K.

     Mariau, p. Kubilius, kiek žinau, yra fizikas (jei neklystu). Tvarkosi labai neblogai. Tai kodėl psichologas negali? Juolab, kad abejoju, kad visais atvejais darbinėje patirtyje psichologu dirbo. Greičiausiai ne.

     • Marius

      Taip, Kubilius fizikas. Aš neneigiu, kad žmogus negali išmokti. Aš pats dirbu ne pagal specialybę, bet pats suvokiu kad viso labo galiu eiti iš paskos. Taip, psichologas gali. Kur aš neigiu, kad negali? Tačiau pamirškime vizijas, proveržius ir pan.

    • Valentinas

     Maldeikienė jums patvirtins, kad ekonomika yra niekas kitas tik pscichologizuota matematika. Kitaip sakant labai didelė dalis ekonominių modelių patikimumo priklauso nuo to kaip žmonės, rinkos dalyviai, vyriausybės, ekonomistai ir kt. ekonominių procesų dalyviai bei įtakotojai jaučiasi ir kokie jų lūkesčiai. Be to, neegzistuoja vieningo, visų pripažįstamo ekonomikos mokslo. Amerikoje, jei mokeisi universitete ne prie vandenyno, tai tapsi vienos pakraipos ekonomistu, o jei palei vandenyną, tai kitos. Lietuvoje, jei tavo profesorius yra Gylys arba Maldeikienė tapsi vienokiu ekonomistu, o jei tau dėsto Šimašius arba Vainienė, tai kitokiu. (tiesa nežinau ar jie dėsto). Be to, labai abejoju ar Ūkio ministerijos kompetencijoje apskritai labai daug svertų lemiančių ekonomikos būseną. Monetarinę politiką (kiek jos dar liko) lemia LB, fiskalinę politiką, mokesčių dydžius lemia daugumoje finansų ministerija (kurios vadovas tikrai privalo būti ekonomistas). Bendrai ūkio politiką lemia vyriausybė. Kas belieka Ūkio ministerijai? Skirstyti paramą, valdyti viešuosius pirkimus. Net energetika yra atimta. Ar tam reikia ekonomisto išsilavinimo? Manau, kad nebūtinai, užtenka gerų administracinių gebėjimų ir supratimo kaip funkcionuoja verslas.

 • Rytis I

  Na, bent jau anksčiau HP turėjo aktyviai dalyvauti konkursuose. Juk kompus gaudavo visi – mokyklos, valdiškos įstaigos ir etc. O kaip baigėsi su naujesniu projektu „e-sveikata“? Tiesa, ar vokiečiai nustatė, per kokias sąskaitas Lietuvoje mokėjo kyšius rusams, HP klientams?

 • Rimas

  Na nebūkim juokingi. Turi žmogus akcijų (kiek ten – 0,0000…1%?), tarptautinės kompanijos, tad dabar ką, kiekviena HP prekė – su korupcijos kvapelių? Tada priimkim įstatymą – jei valdininkas turi įmonės akcijų, valstybinės įmonės, negali naudotis šios įmonės paslaugomis. Ir tada, aš asmeniškai p.Rimantui padovanočiau po VIENĄ Skype, Microsoft, Facebook, na dar kokio Delfio akcijėlę.
  Nejaugi taip smagu mėtytis įtarimais? Leiskime žmonėms dirbti.

 • leokadija

  Kažkaip trūksta blogo autoriaus atsako… Gal tvora labai ilga ar dažai blogai dengia?
  Sėkmės naujam ministrui – tikrai, duokime žmonėms dirbti ir patys dirbkime savo tiesioginius darbus.