Prokurorai prisiminė viešąjį interesą. Bet kodėl tik po rinkimų?

Pasirodo, Lietuvos valstybėje dar kažkas dirba…

Štai skaitau Valstybės kontrolės raštą Lietuvos Vyriausybei dėl bendrovės „Gamtinių dujų terminalas“ įstatinio kapitalo didinimo valstybės įnašu. jame, be kita ko, rašoma, kad Valstybės kontrolė:

„abejoja šio projekto priėmimo savalaikiškumu ir tikslingumu, nes prie teikiamo Vyriausybės nutarimo projekto nepridėta sąnaudų ir naudos analizė, būtina ekonominiam ir socialiniam tikslingumui nustatyti, kaip to reikalauja Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, nadudojimo ir dsponavimu juo įstatymo 19 straipsnis“.

Taip pat skaitau Vilniaus apygardos prokuratūros pranešimą, kuriame pranešama, kad:

Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d. dėl galimo valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo tarnyba. Ikiteisminio tyrimo metu bus tiriamas Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos valstybės tarnautojų veiksmų teisėtumas, Ūkio ministerijai ir AB „Achema“ steigiant UAB „Gamtinių dujų terminalas“ ir formuojant bendrovės įstatinį kapitalą. Ikiteisminio tyrimo metu valstybės institucijose, ūkio subjektuose atlikti tyrimui reikšmingų dokumentų poėmiai.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai tikrina ar šiais veiksmais nebuvo pažeistas viešas interesas.

Viskas kaip ir labai gražu – konkurso nebuvo, diskusijų nebuvo, todėl kyla pagrįstų abejonių, kad buvo pažeistas viešasis ineteresas „Gamtinių dujų terminalas“ buvo vien G.Kirkilo ir B.Lubio projektas, kuriuo buvo siekiama pastarajam atsilyginti už tylėjimą įgyvendinant LEO LT projektą.

Panašu, kad šie planai taip ir liks neįgyvendinti.

Nes G.Kirkilas jau tik laikinasis premjeras, ūkio ministras V.Navickas taip pat tuoj užleis savo kėdę kitam, neiašku, ar išsilaikys ministerijoje ir nepajudinamasis A.Ignotas.

Tiesa, kai šis projektas buvo pradėtas įgyvendinti, niekas dar nežinojo, kad viskas taip pasikeis. G.Kirkilas tikriausiai tikėjosi, kad po rinkimų socialdemokratai ir toliau išliks valdančiojoje koalicijoje ir valdys jei ne visą vyriausybę tai bent jau kelias ministerijas.

To paties tikriausiai tikėjosi ir B.Lubys.

Tačiau Seimo rinkimai staiga viską pakeitė. Na, gal ne viską, bet bent jau kai kurių institucijų požiūrį į, pasak prokuratūros, bendrą Ūkio ministerijos ir „Achemos“ projektą.

Sakau „staiga“, nes tas projektas pradėtas įgyvendinti ne vakar ir ne praėjusią savaitę.

Achema ir Ūkio ministerija sutartį dėl terminalo steigimo pasirašė spalio 14 dieną, o pirmosios žinios apie šį projektą pasirodė dar vasaros pabaigoje. 

Prokurorai ir STT ilgai laužė galvas svarstydami, ar negalėjo būti pažeistas viešasis ineteresas? Gali būti.

O gal tiesiog laukė galutinių Seimo rinkimų rezultatų ir derybų dėl koalicijos?

Juk A.Brazausko ir B.Lubio geri santykiai niekam ne paslaptis. O A.Brazausko įtaka socialdemokratų partijai taip pat tikriausiai niekam nekelia abejonių. O ko šiandien verti socialdemokratai?

Taigi, visai gera proga pademonstruoti savo uolumą ir ginti viešąjį ineteresą.

Ypač, kai neabejotinai yra daug tokių, kuriems nepatinka ir pati terminalo idėja. Tikriausiai nesuklysčiau prie tokių priskirdamas ir „Lietuvos dujas“, ir „Dujotekaną“, o reiškia ir „Gazprom“. Taip pat tikriausiai prie tokių reikėtų priskirti ir Leo Lt, nes terminalas žvelgiant į netolimą perspektyvą šiaip ar taip būtų tam tikra prasme konkurentas „liūtukui“ kaip ir visi kiti energijos šaltiniai apskritai.

Sakau „būtų“ nes gali būti, kad jau nebebus. Na, bent jau tokia forma kaip šiandien.

Nors, kita vertus, B.Lubys – patyręs verslininkas. Ne veltui juk per visus rinkimus apdairiai duodavo visiems: niekada juk nežinai, ką išrinks ir kas po to formuos koaliciją. Gal ta taktika pasiteisins ir šį kartą ir ištyrus paaiškės, kad steigiant gamtinių dujų terminalą viešasis interesas nebuvo pažeistas, tik kokie nors klerkai ar net pats ūkio ministras kokius nors popierius pamiršo pasirašyti. Bet paaiškės, kad jie jau nebedirba, todėl už nieką nebeatsakingi.

Kaip ir visa G.Kirkilo Vyriausybė neatsakinga. Nors naivu tikriausiai būtų manyti, kad V.Navickas pats sugalvojo terminalą su B.Lubiu statyti.

Viena maža detalė, rodanti, kad taip tikrai nėra: 2 mln. litų vertės sutartis su JAV prekybos ir plėtros agentūra (USTDA), pasirašyta dar rugsėjo 15 dieną, pagal kurią iki 2010 metų turi būti atlikta dujų terminalo galimybių studija.

Vargu ar JAV vyriausybė būtų skyrusi lėšų privačiam V.Navicko ir B.Lubio verslui nieko apie tai nežinant Lietuvos vyriausybei…

Bet vis dėlto, stebėdamas kaip STT, priokuratūra ir Valstybės kontrolė gina viešąjį inetersą ir rūpinasi valstybės turtu bei visų mūsų pinigais, labai noriu paklausti: ponai, o kur jūs visi buvote, kai ta pati G.Kirkilo vyriausybė su VP grupe steigė „Leo LT“.

Ar savo pareigas prisimenate tik kai įsitikinate, jog už tai jums nieko nebus?

O gal tiesiog tada pabijojote, kad galite užspringti?

Bet galėjote juk bent pabandyti.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  O kas čia negerai? Prokurorai irgi žmonės (?) Ir jiems atmintis sušlubuoja. Kada prisimena, tada padaro. Visiems pasitaiko :)

 • Anonimas

  Kodėl? Todėl, kad čia Lietuvos prokurorai…(prokuroras…“pro kur oras?“)

 • Anonimas

  Nesusilaikiau nenusijuokus garsiai. Na ir kas, kad Lietuva čia, na ir kas, kad juoktis nepadoru, kad skųstis ir depresuot dėl bendro fono reikia? Nusikvatojau iš visų plaučių. Tikiuosi, už tai dar baudžiamoji atsakomybė negresia.

 • Anonimas

  Kai kurie konstitucionalistai užsimena, kad jei Konstitucinis Teismas ir pripažintų Levo aferą prieštaraujančią konstitucijai, tai traukinys jau tiu tiu. Gal ir galima sutikti, bet jei prieštarauja Konstitucijai, tikėtina, kad prieštarauja ir kai kuriems jos pagrindu priimtiems įstatymas. Vis už akių užkliūna panašūs sakiniai: „Pagal Lietuvos Aukščiausiojo Teismo suformuotą teisės aiškinimo ir taikymo praktiką sandoriai, sudaryti pažeidus imperatyvias teisės normas, yra pripažįstami niekiniais ir negalioja ab initio, todėl negali sukelti jokių teisinių pasekmių. Iš neteisėto sandorio negali atsirasti teisėta kieno nors teisė, taip pat nė viena neteisėto sandorio šalis negali nieko įgyti ar sutaupyti kitos šalies sąskaita, nes nėra teisinio pagrindo“

 • Anonimas

  labai abejoju ar cia kanors ras,bus gerai „patepta“ ir Lubio vezimas vaziuos toliau :) cia juk Lietuva..
  p.s.nepamenu nei vieno garsesnio atvejo kuriame butu apgintas valstybinis interesas ar kasnors butu nubaustas uz padaryta zala valstybei.

 • Anonimas

  Egidijui:
  su tuo ka parasei sutinku, o ar teisingumo atstatymas veikia praktiskai rodo „Alitos“ pavyzdys.

 • Anonimas

  O ar negali būti, kad Lubys buvo tiesiog apgautas? Lubys spaudė AMBą, šis spaudė „bičiulius“ ir pastarieji Lubiui pažadėjo terminalą už tylėjimą dėl LEO. Na o dabar bičiulių kišeninės spec.tarnybos staiga pasidarė uolios viešo intereso gynėjos. Netikiu aš tuo.

 • Off topic’as
  ______________

  Gerbiamas Artūrai,

  susidūriau su keista BNS pašto serverių problema – visus mano laiškus, siunčiamus į bet kurią bns.lt pašto dėžutę, jie gražina atgal, kaip spamą:

  Remote host said: 554 5.7.1 Service unavailable; Client host [217.146.176.15] blocked using spam.dnsbl.sorbs.net;

  Turint omenyje, kad eina kalba apie yahoo.com paštą, galiu įsivaizduoti, kiek nespaminių laiškų Jūs tiesiog negaunate.

  Taip atsitiko netgi tuomet, kai bandžiau siųsti laišką per Replay galimybę, atsakydamas į laišką iš bns.lt pašto dėžutės.

  Kadangi vakar gavau kelis klausimus iš BNS politikos skyriaus reporterio Andriaus Raskazovo ir sugaišau laiką rašydamas atsakymus, tai norėčiau paprašyti Jūsų persiųsti juos gerbiamam reporteriui Andriui. Iš anksto dėkingas.
  ____________________________

  Turbūt žinote, kad esate pasiūlytas Tolerancijos žmogaus nominacijai?

  Taip, sužinojau apie tai iš interneto spaudos pranešimų. Negaliu pasakyti, kad labai nustebau, kadangi pats buvau išsakęs panašią mintį – tegul ir humoro pavidalu. Bet, neveltui sakoma – kiekvienas pokštas turi dalį tiesos. Matyt tą tiesą ir pastebėjo mano blogo skaitytojai.

  Ką apie tai manote?

  Tai yra maloni staigmena, didelė garbė ir – svarbiausia, mano organizuotos pilietinės akcijos prieš etninį vaikų diskriminavimą valstybinėse mokyklose įvertinimas. Zeppelinus blogo skaitytojams buvo sunku suvokti, kaip tokie dalykai išvis tapo įmanomi XXI a. Lietuvoje ir kur tiek metu žiūrėjo valstybinės institucijos, neatlikusios savo tiesiogines pareigos – apginti vaikus ir užtikrinti jų konstitucines teises.

  Kokie šios akcijos rezultatai?

  Oficialaus atsakymo Lygiu galimybių kontrolieriaus tarnyba kol kas nepateikė, nes dar nesibaigė įstatymo nustatytas tyrimui skirtas laikas – jei vien mokyklos nuostatų išsireikalavimui jiems prireikė dešimties darbo dienų, tai galite įsivaizduoti, kiek užtruks jų skaitymas. Beje, paskutinėmis neoficialiomis žiniomis, LGKT jau nutraukė savo tyrimą, nes gavo iš Vilniaus m. savivaldybės informaciją, kad mokyklos nuostatai pakeisti ir diskriminuojantys vaikus reikalavimai iš jų pašalinti. Kuriam laikui dingę iš tos mokyklos tinklapio Nuostatai pasirodė ten vėl – tik jau be diskriminuojančių vaikus punktų. Dabar mokiniai nebeprivalės dokumentaliai įrodinėti savo tėvų ir senelių kilmės.

  Ar tikitės tapti 2008 m. Tolerancijos žmogumi?

  Priklausys nuo to, kokie dar kandidatai bus pasiūlyti – tarp jų gan dažnai būna labai garsių žmonių, kuriems tą nominaciją galima suteikti jau vien už pavardę – anoniminiam blogeriui su jais konkuruoti sunku. Ir nuo to, kam šiemet teiks prioritetą prof. A.Kulakausko vadovaujama ekspertų komisija bei Sugiharos fondo valdyba – kalboms už toleranciją ir raginimams nediskriminuoti ar visgi pilietiniams veiksmams, realiai nutraukiantiems ta diskriminaciją.

  Kas yra Jūsų blogo skaitytojai? Kokie jie?

  Vedu savo blogą LiveJournal platformoje, kur susiformavo nedidelė, bet labai šauni ir spalvinga lietuviška draugija. Pakanka paminėti, kad tarp mano “friends” yra istorikas, elitinio žurnalo redaktorius, žymus tarptautines teisės specialistas, senovės runų žinovas, vienas talentingiausių jaunųjų dailininkų, fantastikos ir vaikiškų knygų autoriai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, studentaujantis ir tautiškai nusiteikęs jaunimas, įvairių periodinių leidinių rašytojai bei intelektualios namų šeimininkės. Kitoms blogu platformoms belieka tik pavydėti.

  Gal būt sutiktumėte atskleisti savo vardą ir pavardę?

  Nesu viešas asmuo ir artimiausiu metu neketinu tokiu tapti. Blogo Credo paminėta, kad personažas Zeppelinus yra atsietas nuo jo autoriaus asmenybės ir gyvena savarankišką virtualų gyvenimą. Atitinkamai, visi šio personažo nuopelnai ir pasiekimai priklauso jam. Privatumas man yra didele vertybė, todėl netgi gavęs nominaciją paprašyčiau, kad į diplomą įrašytu “Zeppelinus, LJ blogeris, http://zeppelinus.livejournal.com”. Galu gale, juk esu nominuotas už poelgi, o ne už garsią pavardę ar „gražias“ pažiūras.

  O kur tokiu atveju pervesti premijos pinigus?

  Esu viešai pareiškęs savo blogę, kad premijos skyrimo atveju ji visa, iki paskutinio cento, bus panaudota priemonėms, skirtoms tolimesnėms kovoms su Lietuvos gyventojų diskriminacija, pateikiant skaitytojams detalią lėšų panaudojimo ataskaitą. O pavardę ir sąskaitos numerį Sugiharos fondo atstovai, be abejo, sužinos, bet paprašysiu jų šių duomenų neviešinti.

  Dėkui už pokalbį. Ką norėtumėte palinkėti mūsų skaitytojams?

  Norėčiau palinkėti jaunimui būti drąsesniems, nebijoti pasisakyti jiems rūpimomis “nepatogiomis” temomis, turėti, aktyviai reikšti ir atkakliai ginti savo pažiūras, kokios jos bebūtu. Ir būtinai išmokti tai daryti Lietuvos įstatymų ribose, kad totalitarinio mąstymo atstovai negalėtu primesti jiems savo valios piktnaudžiaudami teise
  ______________________

  (visos teisės į šį tekstą priklauso BNS)

 • Anonimas

  Atsiminė, todel kad pagaliau suprato STT, kad užtenks bijoti Klouno Lietuvos, nes Klounus reikia uždaryti ir laikyti Lukiškių gatvės cirke !

 • Anonimas

  B.Lubys labai naivus…jį apgaudinėja visi.Jau juoktis?

 • Anonimas

  Tai, ką aš išdėsčiau, yra tik papildoma versija. Pažiūrėkime į šios dienos rezultatą. Lubys kol kas dujų terminalo negavo. Kaip kad jo nėra ir Leo „projekte“. Norėčiau išgirsti jūsų versiją, paaiškinančią faktus. Kai baigsite juoktis.

 • Anonimas

  Bijau, kad ilgai reikės juoktis…Spėčiau, kad B.Lubį galima apgauti tik paskutinį…apgavus visus likusius Lietuvos gyventojus.Kas gali paneigti, jog vienas ponas kvėpavo į ausį tiek „Williams“,tiek „Leo“ projektų tikriesiems autoriams?

 • Anonimas

  Cia tik atsitiktinumas, įvyko techn. klaida !
  2008-11-26 08:12:25

  Del grynai techniniu kliuciu, labai gerbiamu Internautoju atsiprasome kad negalesite pamatyti Dviračio šou (2008 10 22) vaizdo iraso ir prasome ziureti kita laida !

  Arba del visiems suprantamu priezasciu ziureti galite cia:

  youtube.com/watch?v=VRuZbTV1fO8

  BALSAS.lt administracija